دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در بازدید از شرکت 65 ساله لوله و ماشین سازی به همراه عضو هیات مدیره و تعدادی از مدیران ارشد بانک از آمادگی برای حمایت مالی از چنین شرکت هایی با هدف کمک به ایجاد اشتغال خبر داد و گفت: این شرکت با بیش از 600 نیروی انسانی توانست با حمایت بانک ملت از زیان دهی به سودآوری تغییر وضعیت بدهد و هم اکنون با شرکت های خارجی رقابت کند.

وی افزود: پول در کنار مدیریت خوب می تواند مشکلات را رفع کند که این مهم در شرکت لوله و ماشین سازی به خوبی نمود پیدا کرده است. رونق و جهش تولید بدون تامین مالی امکان پذیر نیست. بانک ملت به عنوان یک بانک بزرگ و قدرتمند که در سه سال گذشته حتی یک ریال نیز اضافه برداشت نداشته و حتی در مقاطعی 50 درصد تسهیلات بین بانکی را تامین می کرده در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، مسئولیت سنگین تری را بر عهده دارد و در همین راستا در جست و جوی شرکت های تولیدی است تا با حمایت مالی از آنها به ایجاد اشتغال و رفع بیکاری کمک کند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه شرکت هایی همچون لوله و ماشین سازی پول بانک را به بهره وری تبدیل می کنند و باعث افزایش تولید و اشتغال می شوند، عنوان کرد: بانک ملت برای تامین سرمایه ثابت یا سرمایه در گردش یا سرمایه گذاری در پروژه های آبرسانی آمادگی کامل را برای همکاری با این شرکت اعلام می کند. دیدن موفقیت های شرکت های تولیدی برای حمایت از صنعت، انگیزه دوچندان می دهد و بانک ملت آماده است تا هرجا که کار خوبی انجام شده از آن کار حمایت کند و به این حمایت ها نیز افتخار می کند.

بیگدلی ادامه داد: اگر لوله و ماشین سازی در راستای توسعه یا جابجایی کارخانه از محل فعلی به شهرک صنعتی شمس آباد نیاز به حمایت داشت، بانک ملت آماده است تا سرمایه ثابت یا سرمایه در گردش این شرکت را تامین کند. اگر طرح دیگری هم در اسلامشهر دارای توجیه اقتصادی بود و نیاز به منابع مالی داشت، بانک ملت نسبت به تامین مالی آن اقدام خواهد کرد. بانک ملت 12 هزار میلیارد تومان اعتبار برای اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا اختصاص داده شده که بخشی از این تسهیلات پرداخت شده و بقیه آن نیز در حال پرداخت است.

مرتضی نجف عضو هیات مدیره بانک ملت نیز انسجام بین مدیریت و کارکنان در شرکت لوله و ماشین سازی را عامل کسب موفقیت های آن دانست و گفت: بانک آماده است تا در طرح های توسعه ای در کنار این شرکت باشد زیرا حمایت از تولید و کمک به ایجاد اشتغال را وظیفه ذاتی می داند. بی تردید صادرات، شرکت را از نوسانات نرخ ارز مصون نگه خواهد داشت.

محمدرضا بابایی مدیرعامل لوله و ماشین سازی نیز با اشاره به شناخت از بانک ملت، حمایت های این بانک را از شرکت تاکنون بسیار شیرین خواند و گفت: اگر شرکت هم اکنون در تهران مدعی است به برکت وجود بانک ملت است و این نشان دهنده اعتقاد راسخ مدیران این بانک به مشتری مداری است. لوله و ماشین سازی به عنوان نخستین شرکت تولیدکننده چدن و دومین شرکت صنعتی پس از راه آهن با ظرفیت تولید چهار هزار تن لوله های چدن نشکن در سال در ایران فعالیت دارد.

وی جنگ بعدی دنیا را جنگ آب عنوان کرد و از مدیران این بانک خواست تا با تشکیل کارگروهی تخصصی، پیشنهاد ورود بانک به حوزه آب را مورد بررسی قرار دهند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با رشد 30 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 611 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 551 واحدی به عدد 413 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 14 میلیارد سهم طی 1.4 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 14468 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.9 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته سهامداران حقوقی نمادهای گروه بانکی پاسارگاد، پارسیان، تجارت و ملت به ترتیب 67 میلیون، 58 میلیون، 141 میلیون ، 641 میلیون سهم خریداری کردند. بازار امروز نسبت به روزهای گذشته وضعیت بهتری را تجربه کرد و شاهد افزایش تقاضا در شرکت های با ارزش بازار بالا بودیم ولی همچنان عرضه در شرکت های با ارزش بازار پایین زیاد است.

با توجه به ارائه گزارش های ماهانه از سوی شرکت ها و همچنین صورت های مالی 6 ماهه شرکت هایی که سال مالی انها اسفند ماه می باشد انتظار می رود تقاضا در شرکت هایی که گزارش های خوبی را روانه کدال نمایند افزایش بیشتری یابد.

ارزش خالص معاملات بورس 10668 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 1259 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 12000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.611.454413.430264.453
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
1.90.13
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
14144686.024.650
P/EP/SP/B
25.286.410.4

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شپنا3179042285204.1-27850
شتران2325999257804.9-25130
خودرو1898561629701.72960
فولاد2555088198804.920070

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
وبملت 221301224757505750
تاپیکو2608121011988019880
اخابر213927281962018810
ذوب23017658805761

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 2 مهر ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 2 مهر ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 2 مهر ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 2 مهر ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بانک سرمایه از مزایده املاک مازاد خود در تاریخ 9 مهر ماه خبر داد.
 2. هیئت مدیره شرکت گروه سرمایه گذاری سایپا(وساپا) از افزایش سرمایه 25 درصدی از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار  مالی خبر داد.
 3. شرکت سرمایه گذاری کوه نور از فروش یک واحد آپارتمان با کاربری تجاری به مبلغ 10 میلیارد تومان به شرکت سرمایه گذاری شهرسازان دشت توس خبر داد.
 4. شرکت پتروشیمی اصفهان(شصفها) از تسویه تسهیلات ارزی دریافتی از بانک تجارت خبر داد.
 5. شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان(ومهان) از انتشار اوراق اجاره به مبلغ 700 میلیارد تومان با نرخ 20 درصد با بازپرداخت خبر داد.
 6. شرکت کاشی پارس(کپارس) از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها خبر داد.
 7. حسابرس افزایش سرمایه 66 درصدی شرکت تامین سرمایه نوین(تنوین) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی تایید کرد.
 8. شرکت ویتانا(غویتا) از تحصیل 30 درصد روغن نباتی گلناز به قیمت هر سهم 2093 تومان خبر داد.
 9. حسابرس افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت فولاد آلیاژی یزد(فولای) از محل سود انباشته به منظور تامین سرمایه در گردش و اصلاح ساختار مالی تایید کرد.
 10. شرکت پخش البرز (وابسته به گروه دارویی برکت ) در راستای مسئولیت اجتماعی ، اقدام به خرید و فروش 22.000 عدد ویال رمدسیویر ( داروی موثر بر ویروس کوید 19 ) نموده است . شایان ذکر است میزان و چگونگی تاثیر داروی مذکور بر عملکرد شرکت پس از اجرایی شدن فرآیند فروش جهت استحضار و اعلام به سهامداران محترم برای آن سازمان ارسال خواهد شد .
 11. محسن خدابخش، مدیریت نظارت بر بورس های سازمان بورس و اوراق بهادار طی اطلاعیه ای استفاده از معاملات الگوریتمی و تقسیم سفارشات توسط کلیه مشتریان برخط در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران را ممنوع کرد.
 12. شرکت های سرمایه گذاری استان لرستان و مازندران در بورس تهران درج شدند.
 13. رئیس مجلس گفت: در موضوع حمایت و دسترسی اقشار ضعیف و کم درآمد به کالاهای اساسی، مجلس تدبیری اندیشیده است تا در قالب کارت الکترونیک کالایی، نیاز اساسی این قشر را برطرف کند.
 14. سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت اعلام كرد: ستاد تنظیم بازار قیمت كنجاله سویا را در بنادر ۲۷۰۰ تومان تعیین كرد و بانك مركزی باید هزینه های مرتبط با نقل و انتقال ارز و كارمزد را در قالب فیش خدمت برای واردكننده لحاظ نماید.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت و معدن استان لرستان درباره آخرین وضعیت فارسیت دورود که سال 91 از بورس اخراج و شهریور 93 به بازار پایه نارنجی فرابورس منتقل شد در برنامه پایش گفت : با توجه به ظرفیت زیاد منطقه و مجاورت این کارخانه در سیمان دورود و بخش فولاد، سرمایه‌گذاری مجدد می‌تواند این شرکت بزرگ استان را فعال کند.

وی ادامه داد: جلساتی با سرمایه‌گذاران اصلی شرکت شامل شستا و فارس خوزستان و برای حل مشکل انجام شده است.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین هم درباره شرکت کنتورسازی که از 13 شهریور 95 با توقف نماد روبرو شده، توضیح داد: معضلات فراوان خصوصی‌ سازی به تعطیلی این کارخانه انجامید ولی دولت ، مطالبات معوق کارگران کارخانه را پرداخت کرده و برگشت این شرکت به گردانه تولید دغدغه فعلی است.

وی افزود: پیگیری پرونده قضایی این کارخانه درحال پیگیری بوده و مالک آن در زندان است. برای حل مشکلات شرکت کنتورسازی هم مذاکراتی با بانک شده و با توجه به نام تجاری خوب این شرکت با بنیاد مستضعفان و بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام نیز مذاکراتی برای حل مشکلات انجام شده است.

براساس این گزارش، بعد از گزارش مدیرعامل “آکنتور” بازگشایی نماد در 26 اسفند 94 ، یکباره قیمت سهام از دو هزار به بیش از 7500 تومان رسید و پس از آن قیمت سهم کاهش یافت و به کمتر از پنج هزار تومان رسید و متوقف شد.

حسن قالیباف اصل رئیس سازمان بورس هم 12 شهریور درباره نتیجه جلسه شورای عالی بورس گفت: با بررسی بازگشایی نماد کنتورسازی و آخرین وضعیت این شرکت ، مقرر شد اقدامات لازم توسط سازمان امور مالیاتی، بانک مرکزی و سازمان تامین اجتماعی تسریع شود. همچنین یکی از اعضای شواری عالی بورس به عنوان نماینده ویژه انتخاب شد تا در کنار سازمان بورس، پیگیر بازگشایی هر چه سریع تر “آکنتور” باشد .

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

انتهای پیام

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

قبل از بررسی  نماد برکت میخواهیم به بررسی  وضعیت کلی گروه مواد دارویی نسبت به شاخص کل بورس تهران بپردازیم.

همانطور که ملاحظه مینمایید از ابتدای سال جاری و براساس تحلیل نمودار حاصل از نسبت گروه مواد دارویی به شاخص کل بورس تهران، این گروه 45 درصد از شاخص کل ( که بیانگر وضعیت کلی بازار میباشد) بازدهی کمتری را به ثبت رسانده است. طی هفته های آتی با توجه به قرار گرفتن این نسبت در محدوده ی حمایتی خط قرمز رنگ بایستی نظاره گر معاملات این گروه باشیم و ببینیم که آیا قادر به جبران این عقب ماندگی خواهد بود یا همچنان به عقب ماندگی اخیر خود از شاخص کل ادامه میدهد؟

نماد برکت که از اواخر خردادماه با اقبال خریداران روبرو گردید، در اویل تیرماه سال جاری پس از شکست تراکم چند ماهه ی خود با حجم خوب تقاضا از سوی خریداران روبرو گردید و در 25 روز کاری اخیر توانسته است بازدهی بیش از 150 درصدی از خود به ثبت برساند.

در شرایط کنونی بازار برای این نماد دو سطح در کوتاه مدت حائز اهمیت می باشد. سطح  3454 تومان به عنوان مقاومت قیمتی و حدود قیمتی 2845 تومان به عنوان حمایت قیمتی گذر و تثبیت قیمت ورای سطح 3454 میتواند اهداف بالاتر از جمله باند مقاومت میان مدتی 4060 – 3830 تومان را در میان مدت برای این نماد فعال نماید.

همچنین در صورت اصلاح نزولی این نماد در صورت دست دادن سطح حمایتی 2845 تومان  بنظر حمایت مهم بعدی  میانگین متحرک نمایی 40 روزه سهم می باشد که همانطور که در تصویر ملاحظه مینمایید چندین بار در نزول های قیمتی مانع کاهش بیشتر قیمت گردیده است.

لازم به ذکر است در نوسان نمای مشاور شاخص قدرت نسبی (RSI) این سهم در حال نزدیک شدن به سطح مقاومتی مهم خود( باند قرمز رنگ) می باشد که همواره این شاخص در مواجهه با این سطح واکنش های قابل توجهی را از خود به ثبت رسانده است.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد. شما می توانید جهت رصد بازار در ساعات معاملات و بروز رسانی تحلیل ها به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) بپیوندید.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1کهمدا3.282.7
2برکت11.362.42

1. کهمدا : شیشه همدان با نماد کهمدا، در بازار بورس و سایر محصولات کانی غیرفلزی قرار دارد. این نماد بعد از اصلاحی که از محدوده 5 هزار تومان داشت، دچار افت قیمت شد و تا نزدیکی میانگین متحرک نمایی 50 روزه در حوالی 3500 تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد و بعد از واکنش به این ناحیه، امروز با حجم بالا در نهایت به صف خرید نشست.

در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 42 میلیون تومان خرید انجام داد.

در صورت رشد قیمت و عبور از سقف 5 هزار تومان، محدوده های 6 هزار تومان و 8 هزار تومان را می توانیم به عنوان اهداف آن مد نظر قرار دهیم. در صورت کاهش قیمت نیز، محدوده 3500 تومان به عنوان مهمترین حمایت آن می باشد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. برکت : گروه دارویی برکت با نماد برکت، در بازار بورس و گروه مواد و محصولات دارویی قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی بلندمدت از اواخر سال 97 قرار دارد، بعد عبور از سقف 1500 تومان در چند روز گذشته با صف خرید همراه بوده است و امروز نیز در نزدیکی خط میانی کانال با حجم بسیار بالا به صف خرید رسید.

هر کد حقیقی در معاملات امروز نزدیک به 50 میلیون تومان خرید انجام داده است. در صورت ادامه روند پر قدرت صعودی، سقف این کانال را به عنوان هدف آن می توانیم در نظر داشته باشیم.

اندیکاتور RSI نیز از کانال نزولی خارج شده و وارد ناحیه بیش خرید شده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 9 تیر ماه 99)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

با شروع آخرین ماه سال 98 نگاهی به عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در ماه گذشته می اندازیم و 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در بهمن ماه 98 را زیر ذره بین سیگنال بررسی می کنیم.

بازار بورس، یکه تاز بازارهای مالی کشور

این روزها بازدهی ماهانه بیشتر از 10 درصد برای شاخص کل امری طبیعی شده است. در بهمن ماه 98 شاخص کل 17 درصد رشد کرد. در هفته های اخیر حجم نقدینگی وارد شده در بازار بورس بسیار زیاد شده است. برای اینکه بتوانیم مقایسه ساده ای داشته باشیم کافی است نگاهی به آمار عرضه اولیه‌ها بیندازیم. در سال گذشته 200 هزار نفر در عرضه های اولیه بازار سرمایه مشارکت می کردند در حالی امسال این مقدار با افزایش 5 برابری به یک میلیون و 200 هزار نفر رسیده است.

در حالی که فعالیت در بازار های مالی رقیب نظیر طلا، ارز و مسکن کم رنگ و دشوارتر شده است پول های سرگردان به سمت بورس جریان پیدا کرد. قوانین وضع شده برای بازار ارز معاملات آن را سخت کرده است. کاهش نرخ سود سپرده های بانکی و اعمال مالیات در بخش های مختلف اقتصادی و هراس موجود در بازار طلا که حتی بعضی از خود طلافروشان را به عدم فعالیت در این عرصه وادار کرده است؛ عواملی بودند که همگی به رشد بازار بورس که اقتصاد تولید محور کشور را بنیان می‌نهد و تقویت می‌کند، انجامید.

وضعیت صندوق های سرمایه گذاری در بهمن 98 چگونه بوده است؟

جالب است که در همین مدت 20 صندوق سرمایه گذاری(سهامی) بازدهی بالاتری از شاخص کل بورس داشته اند.

صندوق های سرمایه گذاری از نظر نوع معامله به دو دسته صندوق بورسی (ETF) و غیربورسی تقسیم می شوند. منظور از صندوق های غیر بورسی صندوق هایی است که زیر نظر سازمان بورس فعالیت می کنند اما مثل سهام شرکت ها و با کد بورسی از طرف کارگزاران بورس، مورد معامله قرار نمی گیرند.

بیشتر بخوانید
لیست بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی در بهمن 98

صندوق ها در دسته بندی های متفاوت از نظر ریسک، در بازار بورس سرمایه گذاری می کنند. برای کسانی که مایل نیستند مستقیما وارد معاملات سهام شوند، صندوق های سرمایه گذاری فرصت ورود حرفه ای به بازار سرمایه را ایجاد می کنند.

رتبه بندی برترین صندوق های سرمایه گذاری در بهمن ماه 98

بی تردید عملکرد گذشته صندوق ها به عنوان یکی از عوامل مهم در انتخاب صندوق سرمایه گذاری مورد توجه سرمایه گذاران می باشد. به همین دلیل کارشناسان ما در سیگنال، گزارشات عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را برای مخاطبان گرامی تهیه و منتشر می کنند. برای مشاهده سایر گزارشات می‌توانید به صفحه گزارش تحلیلی صندوق‌ها مراجعه کنید.

در این گزارش برترین صندوق های سرمایه گذاری بر اساس آخرین اطلاعات منتهی به تاریخ 30 بهمن ماه سال 1398 مشخص شده اند.

صندوق های سرمایه گذاری در چهار طبقه اصلی ، شامل صندوق های با درآمد ثابت، صندوق های سهامی، صندوق های مختلط و صندوق های طلا تقسیم بندی شده‌اند.

بیشتر بخوانید
آشنایی با انواع صندوق‌های سرمایه‌گذاری

10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت در بهمن ماه 98

صندوق های درآمد ثابت در بهمن ماه 98 عملکرد بهتری نسبت به ماه گذشته داشتند.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت در بهمن ماه 98

صندوق های درآمد ثابت با افزایش دارایی ها در بهمن ماه 98 همراه شدند و متاثر از رشد شاخص های بازار سرمایه بازدهی بسیار خوبی داشتند.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (بهمن 98)خالص ارزش دارایی (ریال)
اولنیکوکاری ورزشی پرسپولیس8.89989M
دومپیروزان6.886,406,959M
سومنیکوکاری دانشگاه الزهرا6.5658,933M
چهارمنیکوکاری لوتوس رویان6.16139,765M
پنجمصنعت و معدن5.162,093,365M
ششمگنجینه الماس بیمه دی4.50813,424M
هفتمگنجینه الماس پایدار3.781,030,285M
هشتمبا درآمد ثابت تصمیم3.764,385,191M
نهمنیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص)3.68289,265M
دهممشترک صبای هدف3.521,010,946M

در بین 10 صندوق سرمایه گذاری برتر از نوع درآمد ثابت اسامی 4 صندوق نیکوکاری به چشم به خورد. بهتر است بدانید که این صندوق ها با توجه به ماهیت و نوع فعالیت شان تمام بازده کسب شده را بین سرمایه گذاران تقسیم نمی کنند. کارشناسان ما برای معرفی صندوق های نیکوکاری مقاله بسیار خوبی نوشته اند.

میتوانید از لینک زیر با صندوق های نیکوکاری بیشتر آشنا شوید:

بیشتر بخوانید
صندوق سرمایه گذاری نیکوکارانه چیست؟

10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی در بهمن ماه 98

صندوق های سهامی عملکرد خیره کننده ای در بهمن 98 داشتند. بازده صندوق های سرمایه گذاری در این یک ماه بیشتر از بازدهی سالانه دیگر بازارهای موازی بود. نکته جالب توجه درباره ده صندوق برتر سهامی در بهمن ماه 98 این بود که برخی از صندوق ها که در ماه های گذشته در آمار و بررسی های کارشناسان جای نداشتند، توانستند به این لیست راه پیدا کنند. سیگنال اسامی ده صندوق برتر در هر ماه را منتشر می کند.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی در بهمن ماه 98

صندوق ارزش کاوان آینده با کسب بازدهی 24.87 درصدی در رتبه اول بهترین صندوق های سهامی بهمن ماه 98 ایستاد.

در میان برترین صندوق های سهامی، صندوق مشترک بورسیران با مدیریت 680 میلیارد تومان، ارزشمند ترین صندوق در بین 10 صندوق برتر بود. این صندوق در بهمن ماه توانست 20.45 درصد بازده داشته باشد. البته با توجه به پر شدن واحد های سرمایه گذاری در این صندوق، هم اکنون امکان سرمایه گذاری جدید برای افراد وجود ندارد.

صندوق همیان سپهر دیگر شگفتی ساز صندوق های سهامی بود. این صندوق که تا پیش از این در لیست ده صندوق برتر از نگاه سیگنال جایی نداشت با ثبت بازدهی 22.39 درصدی در بهمن ماه 98 در جایگاه سوم ایستاد.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (بهمن 98خالص ارزش دارایی(ریال)
اولارزش کاوان آینده24.875,611,530M
دوممشترک یکم سامان24.26425,811M
سومهمیان سپهر22.39552,309M
چهارممشترک بانک خاورمیانه20.99804,489M
پنجممشترک بورسیران20.456,814,318M
ششممشترک مبین سرمایه19.35294,125M
هفتممشترک نوید انصار19.26208,171M
هشتممشترک رشد سامان18.73850,828M
نهمزرین پارسیان18.481,856,620M
دهممشترک یکم آبان18.12271,748M

10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در بهمن ماه 98

صندوق های مختلط در بهمن ماه 98 عملکردی مشابه گذشته داشتند و بازدهی آنها میانگینی از بازار سرمایه و اوراق بهادار کم ریسک بود.

10 صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در بهمن ماه 98

صندوق نیکوکاری ایتام برکت با ارزش 44 میلیارد تومان توانست در صدر برترین های این ماه بایستد. این صندوق بازدهی 13.45 درصدی کسب کرد. گفتنی ست در گزارش ده صندوق سرمایه گذاری برتر مختلط در دی ماه 98 نیز این صندوق در جایگاه اول قرار گرفته بود.

در میان برترین صندوق های مختلط، “ثروت آفرین پارسیان” با مدیریت 147 میلیارد تومان، ارزشمند ترین صندوق در بین 10 صندوق برتر مختلط بود. این صندوق در بهمن ماه توانست 11.75 درصد بازده داشته باشد.

رتبهنام صندوقدرصد بازدهی ماه (بهمن 98)خالص ارزش دارایی(ریال)
اولنیکوکاری ایتام برکت13.45443,746M
دوممشترک سپهر آتی12.65233,373M
سومکارگزاری بانک تجارت11.93428,709M
چهارممشترک پارس11.77204,926M
پنجمثروت آفرین پارسیان11.751,477,658M
ششممشترک گنجینه مهر11.24280,631M
هفتمنیکوکاری میراث ماندگار پاساگاد10.85569,878M
هشتمتوسعه ممتاز10.841,402,274M
نهمارمغان یکم ملل10.60321,817M
دهممشترک کوثر10.09558,761M

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهمن ماه 98

رشد بازار طلا همگام با نوسانات نرخ ارز باعث رشد صندوق های کالایی طلا شد.

صندوق “عیار” که مدیریت آن را شرکت سبدگردان انتخاب مفید به عهده دارد در بهمن ماه 98 توانست 7.69 درصد بازده داشته باشد. صندوق “عیار” بیشترین سرمایه گذاری خود را روی سکه تمام بهارتحویلی 1روزه رفاه به میزان 53.33% انجام داده است.

رتبه بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری طلا در بهمن ماه 98

بازده صندوق های طلا در بهمن ماه 98 از بازار سرمایه کمتر بود اما برای فعالان بازار طلا راضی کننده بود. صندوق “عیار” با کسب 7.69 درصد بهترین صندوق و صندوق “طلا” با کسب 6.04 درصد بازدهی، ضعیف ترین صندوق در بهمن ماه 98 بودند. همچنین صندوق “طلا” با مدیریت دارایی به ارزش 386 میلیارد تومان، با ارزش ترین صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر کالای طلاست.

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی ماه (بهمن 98)خالص ارزش دارایی
اولدر اوراق بهادار مبتني بر سکه طلاي مفيدعیار7.691,372,742M
دومدر اوراق بهادار مبتنی بر سکه طلای کیانگوهر7.262,718,553M
سومپشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیانزر6.60605,904M
چهارمپشتوانه طلای لوتوسطلا6.043,869,236M
بیشتر بخوانید
راهنمای انتخاب بهترین صندوق سرمایه‌گذاری
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تعداد بستری های مشکوک به بیماری کرونا در چین به 58000 نفر رسید و جمعا 30453 نفر در سرتاسر چین تحت مراقبت و نظارت قرار گرفتند. این خبر سبب کاهش 4.5 درصدی قیمت نفت، افزایش 0.78انس طلا ، افت 1.8 درصد قیمت مس و 2.61 درصدی قیمت روی جهانی شد. همچنین تشدید و فراگیر شدن این بیماری در جهان سبب تعطیلی تعدادی از واحد های صنعتی در کشور چین شد. لذا از یک سو انتظار تاثیر گذاری این اخبار بر شرکت های صادرات محور را داشتیم و از سوی دیگر ارزش خالص 4633 میلیارد تومان معاملات در روز گذشته اصلاح شدید بازار را با تردید همراه می کرد.

بازار در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته شاهد حجم و ارزش معاملات خوبی از سوی اهالی بازار بودیم. شروع بازار با 134 نماد در وضعیت صف خرید و14نماد در وضعیت صف فروش بود. نگاه کل بازار به گروه خودرو مخصوصا نماد خساپا و خپارس بود. این طرز فکر این طور به بازار القا شده بود که مادامی این شرکت ها معاملات خوبی را دارند می توان انتظار معاملات خوبی را از بازار انتظار داشت.

در دقایق اولیه بازار، شاهد افت 3000 واحد شاخص کل و فشار عرضه در بازار را شاهد بودیم به طوریکه تعداد نماد های صف خرید به64 نماد از 634 نماد رسید. رفته رفته از شدت عرضه ها کاسته و برشدت تقاضا افزوده می شد. که این ناشی از بهبود معاملات در گروه های بانک و فلزات اساسی بود. در پایان بازار بانک صادرات و تجارت به صف خرید رسید و نماد های دیگر گروه بانکی در درصد های مثبت مورد معامله قرار گرفت. این افزایش تقاضا سبب رشد 2355 واحدی شاخص کل شد.

شاخص بورس تهران امروز با افزایش  2355 واحدی عدد  420هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افزایش 901 واحدی به عدد 138 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 6 میلیارد و  735میلیون سهم طی 665 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 3486 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افزایش 0.56 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود. ارزش معاملات امروز نسبت به روز گذشته کاهش یافت ولی همچنان ارزش معاملات امروز نشان دهنده سلامت وپویایی بازار می باشد.

ارزش معاملات بازار نقدی بورس در پایان معاملات امروز به 3486 میلیارد تومان و در فرابورس 1833 میلیارد تومان رسید که در این معاملات نماد های ومعادن(تاثیر 303 واحد)، حکشتی(تاثیر 222 واحد) و بسویچ (تاثیر 199 واحد) به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بازار بورس و نماد مادیرا (تاثیر 4.82 واحد) و دماوند (تاثیر3.49) بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس گذاشتند. همچنین نماد های فارس (تاثیر 196واحد)، رمپنا (تاثیر 182 واحد) و مارون(تاثیر 12 واحد) بیشترین تاثیر منفی را بر بازار بورس داشتند. لازم بالذکر است از 3486 میلیارد تومان ارزش معاملات بازار بورس، 360 میلیارد تومان از ارزش معاملات مربوط به معاملات صندوق ها و بلوک بوده است لذا ارزش خالص معاملات برابر 3126 میلیارد تومان می باشد. همچنین از 1833 میلیارد تومان ارزش معاملات فرابورس، 260 میلیارد تومان مربوط به معاملات اوراق اخزا و صندوق ها بوده است. فلذا خالص ارزش معاملات فرابورس برابر 1573 میلیارد تومان می باشد.

در پایان معاملات امروز از 634 نماد پذیرفته شده در بازار سرمایه، 151 نماد در وضعیت صف خرید قرار گرفته بودند و تنها 14 نماد در وضعیت صف فروش قرار داشتند.

بیشترین حجم معاملات امروز به ترتیب مربوط به وتجارت، وبصادر، ذوب بود. همچنین بیشترین خرید حقوقی مربوط به وپاسار( 23درصد) و آریان (16 درصد) می باشد.

همچنین خودرو و بانک ها به ترتیب با ارزش معاملات 343 و 295 میلیارد تومان، برترین ها در بین صنایع بودند.

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
ومعادن 154 970 6264 6289
حفاری 123 894 7234 7383
خساپا 233 760 3259 3297
وبملت 100 703 7028 7021
وبصادر 1060 678 640 647

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهم حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت معامله بلوک (ریال) قیمت اخرین معامله (ریال)
های وب 2 40 408 10330 10112
میدکو2 125 650 5200 5191
وملل2 59 242 4118 4120
اعتلا2 24 144 6004 5863
اتکای2 32 128 4000 3970

بیشترین درصد افزایش

نام سهام درصد افزایش نسبت به روز معاملاتی قبل ارزش معاملات (میلیارد)   قیمت پایانی (ریال)   قیمت آخرین معامله (ریال)  
وبرق 28.18 726 24311 24311
بسویچ 20.48 24 44745 45151
کاما 9.73 181 28532 28470
کماسه 7.32 130 35292 36000

وبرق: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

بسویچ: بازگشایی پس از رفع گره معاملاتی.

کاما: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد 10 درصد عرضه سهام فروی.

کماسه: بازگشایی پس از افشای اطلاعات با اهمیت ب در مورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها.

نماد های پربیننده بازار

نام سهام حجم معاملات (میلیون) ارزش معاملات (میلیارد) قیمت پایانی (ریال) قیمت آخرین معامله (ریال)
خساپا 233 760 3258 3297
وبملت 100 703 7028 7021
وتجارت 1150 605 526 535
فولاد 90 341 3778 3801

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. بیشترین بازده اوراق اخزا 20 درصد با سر رسید 18 مرداد سال 1400 می باشد.
 2. در راستای اهداف توسعه ای و به منظور احداث سایت تولیدی جدید، شرکت داروسازی دکتر عبیدی(دعبید) اقدام به خرید یک قطعه زمین به مساحت 45 هزار متر مربع واقع در شهرک صنعتی دارویی برکت نموده است.
 3. سازمان بورس افزایش سرمایه 11 درصدی شرکت آ.س. پ از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را تایید نمود.
 4. شرکت تامین ماسه ریخته گری(کماسه) در یک افزایش اطلاعات با اهمیت ب  افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی ها را تایید نمود.
 5. میثم طهاسب زاده، در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه اظهار داشت: تجدید ارز یابی برای همه طبقات دارایی های ثابت از جمله سرمایه گذاری های بلند مدت مطابق با استادارد های حسابداری بلامانع است و استفاده از مزایای معافیت مالیاتی برای هر طبقه، فقط یکبار در هر 5 سال است.
 6. بانک مرکزی اعلام کرد: سرویس رمز ایستا از روز هشتم بهمن ماه 1398 در بانک ها و موسسات اعتباری به طور تدریجی ظرف چند روز قطع می شود و تنها رمز دوم پویا قابل استفاده است.
 7. سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه کل کشور گفت: در سال 99 مبلغ یارانه  به 72 هزار تومان افزایش خواهد یافت.
 8. شرکت سرمایه گذاری توسعه و عمران زاگرس از درخواست ابطال رای داور برای خلع ید آقای مهدی کیانی از پروژه مچتمع مسکونی تجاری گودال چشمه به دلیل فسخ قرارداد خبرداد.
 9. دبیرکانون کارگزاران بورس: فرایند تبدیل شدن شرکت های کارگزاری بورس اوراق بهادار به سهامی عام در هیات مدیره سازمان بورس قرار دارد و پیش بینی می شود، اولین کارگزاری سهامی عام تا نیمه سال آینده در بورس عرضه شود.
 10. به گزارش انجمن جهانی فولاد: طی سال 2019 میلادی، تولید وفولاد خام ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل به 30 درصد افزایش خواهد یافت که این رشد 10 برابر رشد تولید فولاد خام جهان است. تولید فولاد خام در جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3.5 درصد رشد داشته است.
 11. رئیس سازمان دامپزشکی کشور: 38 هزار راس دام در استان سیستان وبلوچستان، جنوب هرمزگان و جنوب کرمان واکسیناسیون مجدد شدند.5 هزار دام تلف شده در این استان دفن بهداشتی شدند.
 12. وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 42 درصد کسانی که برای طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند فاقد شرایط لازم بودند گفت تا قبل از عید فاز دوم نام نویسی آغاز می شود.
 13. مدیر عامل بانک پارسیان اعلام کرد: با مشارکت چهار بانک(پارسیان، ملی، ملت وپاسارگاد) و بخش خصوصی فضایی را ایجاد کردیم که تا به حوزه بانک داری دیجیتال ورود متفاوت تری داشته باشیم.
 14. با ترخیص قطعات محصولات رنو از گمرگ، امکان تولید حدود 3000 دستگاه رنو ساندرو و پارس تندر در شرکت پارس خودور فراهم گردید.
 15. به گزارش معدن24: بانک پاسارگاد 5.41 درصد سهام خود را بزودی در شرکت سرمایه معادن و فلزات(ومعادن) واگذار می کند.
 16. طبق نظر سنجی هفتگی کیتکو در باره تغییرات قیمت طلا، سرمایه گزاران و تحلیل گران معتقد به ادامه رشد قیمت ها می باشند.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش به معرفی بهترین های و بدترین صندوق های سرمایه گذاری از لحاظ بازدهی، ریسک، خالص ارزش دارایی و قیمت صدور واحدها در دی ماه 98 می پردازیم.

صندوق های سرمایه گذاری راهکاری مطمئن و امن برای ورود به بازار سرمایه

با گذشت یک ماه از آخرین فصل سال 98 شاهد تلاطم های زیادی در بازار معاملات سهام بودیم. اتفاقات پی در پی باعث ایجاد ریسک سیستماتیک منفی شد و بازار سرمایه با اصلاح تاریخی رو به رو شد. اما پس از فروکش کردن التهابات بازار سرمایه مجددا به مدار صعودی خود برگشت. در این اوضاع عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را زیر ذره بین قرار داده ایم.

سرمایه گذاری بدون کمک گرفتن از متخصصان حوزه مالی امری خطرناک و غیرمنطقی است. نهادهایی نظیر صندوق های سرمایه گذاری به عنوان مجری سرمایه گذاری از طرف سرمایه گذاران، با مجوز سازمان بورس اوراق بهادار و با تشکیل تیمی از افراد زبده و متخصص سرمایه گذاری حرفه ای را برای عموم مردم آسان کرده اند.

سوالی که پیش می آید این است که مزیت سرمایه گذاری از طریق صندوق ها چیست و آیا سود سرمایه گذاری در صندوق ها بیشتر است یا سرمایه گذاری انفرادی؟

بهترین و بدترین صندوق های سرمایه گذاری در دی ماه 98 کدام بودند؟

در این گزارش قصد داریم مخاطبان گرامی سیگنال را با آمار و عملکرد بهترین و بدترین صندوق های سرمایه گذاری فعال در بازار سرمایه کشور، آشنا کنیم.

در سیگنال با ارائه گزارشات و تحلیل های راهبردی منظم، در تلاشیم تا مفیدترین معیارهایی که در انتخاب صندوق های سرمایه گذاری موثر است را در اختیار علاقه مندان قرار دهیم. برای انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری و خرید واحدهای آن باید چندین فاکتور را در نظر داشته باشید که در مقاله زیر می‌توانید راهنمای گام به گامِ انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری را مشاهده کنید:

بیشتر بخوانید
راهنمای جامع انتخاب بهترین صندوق سرمایه گذاری

لازم به ذکر است؛ صندوق های سرمایه گذاری در سه دسته اصلی، سهامی، درآمد ثابت و مختلط تقسیم بندی شده است.

ترین های صندوق های سرمایه گذاری سهامی در دی ماه 98

لیست بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری سهامی از لحاظ سود، بتای صندوق، قیمت و کل خالص ارزش دارایی‌ها به شرح زیر است:


بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


معیارنام صندوقبازدهی دی 98
پربازده ترین صندوق سهامی آهنگ سهام کیان 22.16%
کم بازده ترین صندوق سهامی مشترک خوارزمی 0.08%-

کم ریسک ترین و پر ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی


معیارنام صندوقمیزان ریسک
پر ریسک ترین صندوق سهامی مشترک سینا 0.61
کم ریسک ترین صندوق سهامی مشترک البرز 0.15

ارزان ترین و گران ترین صندوق سرمایه گذاری سهامی (NAV صدور)


معیارنام صندوققیمت صدور هر واحد
ارزان ترین صندوق سهامیسرو سودمند مدبران16,197 ریال
گران ترین صندوق سهامیمشترک آگاه110,809,875 ریال

بالاترین و پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری سهامی


معیارنام صندوقخالص ارزش دارایی
بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی پیشرو 7,375,661 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق سهامی مشترک سبحان 66,784 میلیون ریال

ترین های صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت در دی ماه 98

لیست بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت از لحاظ سود، بتای صندوق، قیمت و کل خالص ارزش دارایی‌ها به شرح زیر است:


بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت


معیارنام صندوقبازدهی دی 98
پربازده ترین صندوق درآمد ثابت مشترک صنعت و معدن 5.46%
کم بازده ترین صندوق درآمد ثابت با درآمد ثابت کوثر یکم 0.58%

کم ریسک ترین و پر ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت


معیارنام صندوقمیزان ریسک
پر ریسک ترین صندوق درآمد ثابت با درآمد ثابت تصمیم 0.25
کم ریسک ترین صندوق درآمد ثابت آرمان کارآفرین 0.00

ارزان ترین و گران ترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت (NAV صدور)


معیارنام صندوققیمت صدور هر واحد
ارزان ترین صندوق درآمد ثابت نامی مفید 10,000 ریال
گران ترین صندوق درآمد ثابت حامی 3,038,630 ریال

بالاترین و پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت


معیارنام صندوق خالص ارزش دارایی
بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق درآمد ثابت گنجینه زرین شهر 292,099,469 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق درآمد ثابت نیکوکاری دانشگاه تهران 40,407 میلیون ریال

ترین های صندوق های سرمایه گذاری مختلط در دی ماه 98

لیست بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری مختلط از لحاظ سود، بتای صندوق، قیمت و کل خالص ارزش دارایی‌ها به شرح زیر است:


بهترین و بدترین صندوق سرمایه گذاری مختلط


معیارنام صندوقبازدهی دی 98
پربازده ترین صندوق مختلط نیکوکاری ایتام برکت 14.40%
کم بازده ترین صندوق مختلط مشترک گنجینه مهر %6.94

کم ریسک ترین و پر ریسک ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط


معیارنام صندوقمیزان ریسک
پر ریسک ترین صندوق مختلط کارگزاری بانک تجارت 0.21
کم ریسک ترین صندوق مختلط یکم نیکوکاری آگاه 0.07

ارزان ترین و گران ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط (NAV صدور)


معیارنام صندوق قیمت صدور هر واحد
ارزان ترین صندوق مختلطسپهر انديشه نوين39,277 ریال
گران ترین صندوق مختلطکارگزاری بانک تجارت29,995,344 ریال

بالاترین و پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق سرمایه گذاری مختلط


معیارنام صندوقخالص ارزش دارایی
بالاترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلتجربه ايرانيان5,897,717 میلیون ریال
پایین ترین خالص ارزش دارایی صندوق مختلطیکم نیکوکاری آگاه41,584 میلیون ریال
بیشتر بخوانید
لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر در دی ماه 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت گروه دارویی برکت در سال 1389 فعالیت خود را تحت عنوان ” شرکت فناوری های نوین دارویی تدبیر” آغاز نمود. این شرکت در حال حاضر 14 درصد از کل نیازهای دارویی کشور را توسط 25 شرکت زیر مجموعه خود تامین می کند.

گروه دارویی برکت در سال 1395 در بورس اوراق بهادار با نماد “برکت” زیرمجموعه گروه “مواد و محصولات دارویی” به عنوان پانصدمین شرکت در بورس درج نماد گردید و در همان سال با عرضه 340 میلیون سهم از کل سهام شرکت به عنوان اولین بار در بازار دوم بورس عرضه اولیه گردید.

تحلیل تکنیکال برکت به همراه نمودار (22 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در معاملات امروز این سهم تعداد 2.9 میلیون برگ سهم به ارزش 14.9 میلیارد ریال با قیمت پایانی 5071 ریال داد و ستد شد.

بررسی تکنیکالی این نماد نشان از اتمام اصلاح این سهم در قالب موج 4 خود  می دهد و می تواند با شکست خط روند نزولی 5-B وارد روند صعودی جدیدی با اهداف 672 تومان، 826 تومان و درنهایت 1092 تومان می شود. لازم به ذکر است تثبیت روی هر هدف شرط فعال شدن هدف بعدی است.

از طرف دیگر اگر حمایت ناحیه 470 تومان از دست برود می توان محدوده های 423 تومان و 357 تومان را بعنوان حمایت های بعدی سهم نام برد.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

نحوه محاسبه قیمت محصولات دارویی نشان میدهد مداخلات دولت بر داروسازها بسیار شدید است. این گزارش سعی دارد به بررسی این موضوع بپردازد.

صنعت داروسازی از نظر به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین در جهان رتبه ششم را به خود اختصاص داده است، همچنین بالاترین ارزش‌افزوده به‌ازای هر نفر شاغل را در اختیار دارد. رتبه دوم جهان از نظر میزان تخصیص منابع به بخش تحقیق و توسعه نیز در اختیار این صنعت است.

در حال‌حاضر 330 شرکت در صنعت داروی ایران به‌صورت فعال حضور دارند که در این میان 107 شرکت تولید دارو (32درصد) و 130 شرکت وارد‌کننده محصولات دارویی (39درصد) به‌شمار می‌آیند. 93شرکت فعال نیز هم در بحث تولید و هم واردات (29درصد) فعالیت دارند.‌ تحریم‌های اقتصادی و به دنبال آن عدم سرمایه‌گذاری شرکت‌های خارجی در صنعت داروی ایران و همچین محدود شدن واردات دارو به کشور از مهم‌ترین ریسک‌های این صنعت در سال‌های اخیر بوده است.

ایران در میان کشور‌های جهان از نظر درآمد در بین کشورهای با درآمد متوسط به پایین طبقه‌بندی می‌شود. نسبت کل مخارج بخش سلامت به تولید ناخالص داخلی در کشور حدود 8 درصد است که این مقدار برای جهان در حدود 10 درصد تخمین زده شده است. سهم مخارج دولت در بخش سلامت از کل تولید ناخالص داخلی حدود 6 درصد است که از متوسط منطقه خاورمیانه و شمال‌آفریقا (3/ 5درصد) بیشتر بوده است؛ این رقم در متوسط جهانی حدود 9/ 9 درصد است.

تعداد شرکت‌های داروسازی در کشور به دلیل توجه دولت بر توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان رشد قابل‌توجهی پیدا کرده است، در حالی‌که تنوع محصولات دارویی در ایران نسبت به کشورهای پیشرفته جهان به‌طور ملموسی پایین‌تر است.

یکی از اصلی‌ترین عوامل پایین‌بودن تنوع محصولات دارویی در کشور سهم پایین داروهای اختصاصی یا داروهای نوآورانه در ایران است که از عمده دلایل این موضوع بحث عدم‌مطابقت ایران با دانش روز صنعت، مواد اولیه وارداتی، عدم توسعه زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و سیاست‌های قیمت‌گذاری کنترلی در کشور است.

فرآیند قیمت‌گذاری

قیمت محصولات دارویی در ایران بر اساس قوانین سازمان غذا و دارو تعیین می‌شود و از شیوه قیمت‌گذاری آزاد تبعیت نمی‌کند. قیمت‌گذاری داروها در ایران به این صورت است که ابتدا از سوی صاحب پروانه دارو پیشنهاد قیمت داده می‌شود، سپس قیمت پیشنهادشده با قیمت دارو در کشورهای مرجع (استرالیا، یونان، اسپانیا، پرتغال، ترکیه) و میانگین سایر سازندگان در ایران مقایسه می‌شود.

حداکثر قیمت قابل‌پذیرش برای داروی برند اصلی در گمرک ایران سه‌برابر حداقل قیمت CPT (حداقل قیمت فروش به عمده‌فروش) آن دارو در کشورهای مرجع خواهد بود. حاشیه سود داروهای وارداتی بعد از اضافه کردن عوارض قانونی پرداخت شده توسط واردکننده تا 15درصد برای شرکت تامین‌کننده خواهد بود، ضمن اینکه قیمت داروهای برند در ایران به‌صورت ریالی تعیین خواهد شد و در صورت تغییر نرخ برابری ارز تا 10درصد قابل بازنگری است. شیوه قیمت‌گذاری انواع داروها به‌طور خلاصه در جدول زیر توضیح داده شده است.

شرکت‌های فعال

عمده فعالیت بازار دارویی ایران تحت‌مدیریت چهار هلدینگ اصلی قرار می‌گیرد که تخمین زده می‌شود بیش از 50درصد فروش دارو ایران تحت‌مدیریت آنها است. سرمایه‌گذاری دارویی تامین (تیپیکو) بزرگترین شرکت فعال در صنعت داروی کشور است که از سال 1382 در تمامی حوزه‌های دارویی و زنجیره تامین دارو فعالیت داشته است و همچنین بزرگترین صادر‌کننده محصولات دارویی ایران محسوب می‌شود.

این شرکت دارای 11کارخانه تولید‌کننده محصولات دارویی انسانی است که تولید 27 درصد آنها انحصاری بوده و سهم بازار این محصولات بر اساس آمارنامه دارویی کشور حدود 35درصد است. همچنین این شرکت 40درصد از سهم بازار توزیع داروی کشور را در اختیار دارد.

در رتبه بعدی شرکت کوبل‌دارو با هدف تامین داروهای تخصصی به‌صورت شرکت خصوصی تاسیس شده است. بیشترین فعالیت‌های تولیدی شرکت کوبل‌دارو در زمینه داروهای شیمی‌درمانی، سرطان، قلب و… و کاملا به‌صورت تخصصی است.

شرکت‌های دارو‌سازی دکتر عبیدی، آلماژ دارو و آدورا‌ طب از زیرمجموعه‌های کوبل هستند. سرمایه‌گذاری شفادارو سومین شرکت از این گروه است که عمده مدیریت آن در دست سرمایه‌گذاری ملی ایران (بانک ملی) قرار دارد و در آخر گروه دارویی برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام‌ با بیش از 20 شرکت تابعه است. به منظور بررسی وضعیت شرکت‌های تولید‌کننده دارویی از زیرمجموعه دارویی برکت سه شرکت البرز دارو، سبحان دارو و سبحان آنکولوژی مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

براساس نمودارهای وضعیت تولید و فروش این شرکت‌ها به‌طور میانگین از نظر تولید مقداری و فروش مقداری نوسانات ماهانه قابل‌توجهی مشاهده می‌شود که با توجه به ماهیت این صنعت طبیعی است، به همین منظور به‌طور میانگین در یک‌سال و نیم گذشته از نظر مقداری شرکت‌ها در میانگین تاریخی خود فعالیت داشته‌اند.

در هر سه شرکت نرخ فروش محصولات در 5ماه نخست امسال نسبت به کل سال گذشته حدودا20 درصد افزایش داشته است که با توجه به افزایش قیمت دلار و تورمی که در بستر اقتصادی با آن مواجه بوده‌ایم این افزایش نرخ جذاب نبوده است که به‌نظر می‌رسد به دلیل نظارت شدید قیمتی بر این صنعت و کنترل بهای تمام‌شده آن توسط مراجع قانون‌گذاری بوده است.

نحوه محاسبه قیمت محصولات دارویی ها

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.