دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

محمدرضا خانی،‌ در واکنش به شایعاتی مبنی بر منفی شدن بازار به دلیل ابلاغیه اخیر سازمان مبنی بر رعایت سقف سرمایه‌گذاری صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام  به 5 درصد و فروش یکباره صندوق ها به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با توجه  به رویه بازار در سال 99 که  شاهد حجم  روزانه  14 تا حتی 30هزار میلیارد معامله در روز بودیم ، نمی‌توان دلیل روند نزولی بازار را در این  ابلاغیه دانست. در این مدت  تعداد زیادی سهامدار خرد با  کدهای حقیقی وارد بازار سرمایه شدند که همزمان با روند رو به رشد بازار بود  و بدلیل عدم شناخت و آگاهی بعضا رفتارهای هیجانی در شرایط صعود و ریزش شاخص هستیم.

مدیر صندوق با درآمد ثابت کاریزما با تاکید بر اینکه مدیران  صندوق‌های بازار حرفه ای بوده و چنین رفتار غیر حرفه ای را ازخود بروز نمی‌دهند،‌ گفت: بسیاری از صندوق ها از حداکثر ظرفیت نصاب سرمایه گذاری در سهام استفاده نکرده  و حتی برخی اصلاح پرتفوی خود را انجام  داده‌اند ، بنابراین  نمی‌توان روند این روزهای بازار را  به موضوع  ابلاغیه  مربوط دانست.

خانی ادامه داد: با توجه به اینکه  بازار در مقاطعی اصلاحات دارد این امر همزمان با مقاومت شاخص روی 2 میلیون واحد بوده است که مصادف با بی برنامگی در عرضه صندوق دارا دوم و سود بود. از طرفی  افزایش  نرخ در بازار بدهی از ابتدای سال از 15 درصد  به 21 خود عاملی بر این شد که  در مجموع موجب روند منفی بازار شد.

این کارشناس بازار سرمایه با تصریح اینکه طبق قاعده بازار صعود و نزول امری طبیعی است، گفت:  با توجه به اصلاح 20 تا 30 درصدی در برخی نمادها  وحمایت مناسب انجام شده روی سهام  بنیادی  باید منتظر قیمت های جذاب شده  و روند  صعودی بازار بود.

 

 

 
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از صکوک، به گزارش سیگنال به نقل از صکوک، روابط عمومی شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه، دارایی مبنای انتشار این اوراق تعداد 1,274,697,259 سهم شرکت فولاد خوزستان (سهامی عام) با قیمت هر سهم 7,845 ریال می باشد که توسط نهاد واسط از شرکت گروه توسعه اقتصادی پایندگان خریداری شده و سپس بصورت اجاره به شرط تملیک به وی واگذار می گردد.

این اوراق 4 ساله و با نرخ اجاره بهای 18 درصد می باشد که این اجاره بها هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به حساب دارندگان اوراق واریز می گردد. ناشر این اوراق شرکت واسط مالی فروردین سوم(با مسئولیت محدود) بوده و عرضه آن در صورت اخذ مجوز انتشار از سازمان بورس و اوراق بهادار از طریق شرکت فرابورس ایران صورت خواهد گرفت.

ضامن این اوراق بانک ملت است. شرکت تامین سرمایه بانک ملت، صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کمند و صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت کاریزما تعهد پذیره نویسی این اوراق را بر عهده دارند. همچنین، بازارگردانی این اوراق بر عهده شرکت تامین سرمایه بانک ملت و صندوق اختصاصی بازارگردانی اکسیر سودا می باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای اوراق بدهی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.