دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

اولین روز هفته برای اهالی بازار سرمایه شروع خوبی داشت. شاخص بورس تهران که هفته گذشته روزهای افتان و خیزانی را تجربه می‌کرد روز گذشته با 77/ 1 درصد افزایش به کار خود پایان داد. در این روز نخستین ورود پول حقیقی‌ها پس از 6 روز اتفاق افتاد و به‌عبارتی این حقوقی‌ها بودند که بورس را مثبت کردند. روز گذشته خبر تاییدنشده مسدود شدن کد معاملاتی حقوقی‌هایی که عرضه داشتند منتشر شد که پیگیری‌های «دنیای‌اقتصاد» در تماس با مدیرعامل بورس نشان داد که چنین اتفاقی نیفتاده است.شاخص کل بورس در پایان معاملات دیروز با رشد 27 هزار واحدی وارد کانال یک میلیون و 583 هزار واحدی شد. نمادهای فارس، فولاد، فملی و کگل تاثیرگذارترین نماد ها در شاخص بودند.کارشناسان علت افزایش شاخص و بازگشت روند معاملات را دلواپسی مسوولان از تداوم روند شاخص بورس می‌دانند و معتقدند راهکارهای کوتاه‌مدت چاره کار نیست و در بلند‌مدت بازار نیاز به تغییر ساز و کارهای قانونی و اصلاح ساختار دارد. 5 میلیارد و 882 میلیون سهم به ارزش 80 هزار و 763 میلیارد ریال در حالی روز گذشته در بازار سهام دست به دست شد که ارزش معاملات خرد بورس، با حذف بلوک و اوراق 7 هزار و 308 میلیارد تومان بود. همچنین دیروز خالص تغییر مالکیت بورس تهران 593 میلیارد تومان از حقوقی به حقیقی بوده است. فعالان بازار سرمایه معتقدند روزگذشته حقیقی‌ها نقش بهتری را برای خرید ایفا کردند و حقوقی‌ها حمایتی از بازار نکردند.

راهکار کوتاه‌مدت چاره کار نیست

سعید ابراهیمی، کارشناس بازار سرمایه در این خصوص به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید: برگزاری جلسات در حمایت از بورس در کوتاه‌مدت ممکن است جو بازار سرمایه را تغییر دهد، اما در بلند‌مدت تغییر بازار نیاز به تغییر ساز و کارهای قانونی و اصلاح ساختار بازار دارد.او ادامه می‌دهد: همان‌طور که در روزهای گذشته مشاهده می‌شد به‌خاطر جلسات آخر هفته‌ای نهادهای مختلف در مورد بازار سرمایه روزهای اول هفته بازار مثبت می‌شود و با افزایش عرضه‌ها این روند تغییر می‌کند که به‌نظر می‌رسد دلیل عمده این موضوع عدم‌اعتماد سرمایه‌گذاران به روند جلسات و حرف‌های ضد و نقیض مسوولان است.ابراهیمی می‌افزاید: از سوی دیگر بحث شاخص‌سازی و حمایت از سهام شاخص‌ساز مطرح است که عملا بی‌توجهی به سهام کوچک را در بر می‌گیرد که همین موضوع یکی از عمده دلایل عدم‌اعتماد سرمایه‌گذاران خرد است؛ چرا‌که نگاه به شاخص هموزن و مقایسه آن با رشد شاخص کل حس عدم‌امنیت برای سرمایه‌گذاری را افزایش می‌دهد.این کارشناس بازار سرمایه تاکید می‌‌کند: اصرار بر شاخص‌سازی در مسوولان باعث تمرکز در سهام بزرگ شده که همین موضوع عدم‌تعادل در بازار را شدت بخشیده است. با توجه به افزایش قیمت دلار و تورم بالای اقتصاد کشور و اصلاح سهام شرکت‌ها به‌نظر می‌رسد که بسیاری از نمادها به محدوده قیمتی جذابی برای سرمایه‌گذاری رسیده است و چنانچه مسوولان امر بتوانند با ارائه راهکارهای منطقی در جهت شفافیت بازار اقدام کنند می‌توان امیدوار به برگشت بازار در آینده نزدیک شد. لازم به یادآوری است که بازار سرمایه می‌تواند به‌عنوان بازیگری مهم در عرصه رشد اقتصادی و رشد تولید و حمایت از بنگاه‌های اقتصادی در صورت برنامه‌ریزی صحیح نقش اساسی داشته باشد.

دلار تکلیف بازار سرمایه را روشن می‌کند

قیمت دلار معاملات بازار سهام را وارد فاز جدیدی کرده است. این را محمد همتی، مدیر سرمایه‌گذاری صندوق بانک دی به «دنیای‌اقتصاد» می‌گوید و اظهار می‌کند: بعد از اینکه آخر هفته گذشته برای چندمین بار شاخص با ریزش مواجه شد روز گذشته شاهد بازگشت آرامش و فشار فروش کمتری از سوی سهامداران بودیم. گروه‌های متاثر از فولاد، فلزات اساسی، سنگ‌آهنی و پتروشیمی به‌دلیل افت قیمت‌‌شان در دو ماه گذشته دیروز تحت‌تاثیر افزایش قیمت دلار با خوش اقبالی رو‌به‌رو شدند.این کارشناس بازار سرمایه بیان می‌کند: بر این اساس گروه‌هایی که رابطه مستقیمی با قیمت دلار دارند بیشترین سهم درارزش معاملات دیروز را به خود اختصاص دادند از سوی دیگر افزایش قیمت‌های جهانی و احتمال عبور نرخ دلار از سقف 26 هزار تومان، معاملات بازار سرمایه را با تغییراتی مواجه می‌کند. او ضمن اشاره به جلسات مسوولان بورسی برای حل مشکلات بازار سهام اظهار می‌کند: همان‌طور که دیروز مشاهده کردیم صفوف سهام کوچک را نتوانستند جمع کنند و بسیاری از سهام شرکت‌های کوچک ازجمله دتولید، فاراک، گروه‌های دارویی، گروه‌های تجهیزاتی، مپنا و… درگیر صف فروش بودند. در واقع گردش معاملات باقی مانده به این دلیل است که صفوف فروش را نتوانستند جمع کنند.مدیر سرمایه‌گذاری صندوق بانک دی، می‌گوید: طبیعتا جلساتی که مجلس، نماینده‌های بورسی و مقامات دیگر برگزار می‌کنند شاید بتواند التهابات بازار را کاهش دهد، اما به‌نظر می‌رسد تا تعیین تکلیف انتخابات آمریکا بازار سرمایه در لاک احتیاط و به‌دنبال آن کاهش معاملات فرو رود. او با اشاره به تاثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بر روند معاملات بورس تهران اظهار می‌کند: حواشی انتخابات آمریکا باعث شده معامله‌گران ایرانی وارد فاز احتیاط شوند از این رو ارزش معاملات نیز با افت چشمگیری مواجه شده است.به گفته همتی، بسته شدن نمادهای شستا، پالایشگاهی‌ها و خودرویی‌ها باعث می‌شود تا فشار فروش بیشتری به بازار تحمیل شود و تا بازگشت اعتماد سهامداران به بازار بعید است این نمادها باز شوند. او با تاکید بر پیامد قیمت دلار بر آینده بازار سرمایه خاطرنشان می‌کند: وضعیت شاخص و روند معاملات به قیمت دلار بستگی دارد اگر قیمت دلار با افزایش مواجه شود بازار سرمایه نیز به روال قبل بازمی‌گردد با این اوصاف پیش‌بینی می‌شود در دو ماه آینده بازار ملایمی پیش‌رو داشته باشیم.

روی خوش بورس به سهامداران

این کارشناس بازار سرمایه در ادامه می‌گوید: با توجه به اینکه رشد 300 درصدی شاخص با عوامل بنیادی کلان سازگاری نداشت، بازار سرمایه وارد فاز اصلاح و با فشار فروش مواجه شد؛ به طوری که از 20 تیرماه به بعد شاهد فشار فروش بیشتری ازسوی سهامداران بودیم. ارزش‌گذاری قیمت‌ها در بازار سهام برمبنای دلار بسیار گرانی انجام شده بود، این در حالی است که کاهش قیمت دلار در آن مقطع از 26 هزارتومان به 22هزارتومان، شاخص را از قله 2میلیون واحدی به زیر کشید.

دستپاچگی مسوولان

بهروز شهدایی، کارشناس بازار سرمایه نیز در همین رابطه می‌گوید: تصمیمات خلق الساعه شبانه‌ای که مسوولان بورسی اتخاذ کردند بازار سرمایه را به‌هم ریخته است. یک روز تصمیم می‌گیرند صفوف فروش را جمع کنند فردای آن روز، ناگهانی با تغییر همان استراتژی، نماد شرکت‌های بزرگ را تعلیق می‌کنند بدون آن‌که پیامد آن را بر بازار در نظر بگیرند. از این رو اتفاقاتی که در تالارهای شیشه‌ای می‌افتد به مزاج معامله‌گران خوش نمی‌آید.او با انتقاد از اظهارات غیر‌کارشناسی مسوولان غیر‌بورسی کشور در مورد بازار سرمایه اظهار می‌کند: نایب رئیس کمیسون اقتصادی مجلس در حالی مردم را از سرمایه‌گذاری در بورس منع می‌کند که در صحبت‌هایش از عبارت «سپرده‌گذاری» در بازار سرمایه استفاده می‌کند که از عدم‌اشراف و ناآگاهی این مقام مسوول نسبت به بازار سهام حکایت می‌کند.او ادامه می‌دهد: نامه پر از ابهام و ایراد آن 25 اقتصاددان درخصوص رابطه رشد شاخص کل بورس با تورم و اظهارات غیرفنی برخی از مقامات غیربورسی در مورد وضعیت بازار سرمایه، مدیریت بازار را با چالش جدی مواجه کرده این در حالی است که بازارهای مالی مانند بازارهای فیزیکی دیگر نیست که یک اشتباهی را انجام و تبعات آن یک سال بعد نمایان شود. در بورس هر تصمیمی که سیاست‌گذاران اتخاذ می‌کنند بلافاصله ازسوی بازار با واکنش مواجه می‌شود.بهروز شهدایی با بیان اینکه شبیه این اتفاق در سال 84 نیز در بازار سرمایه افتاد، عنوان می‌کند: در آن سال مشکلاتی برای بازار به وجود آمد که سازمان بورس با چند تن از کارشناسان خبره این حوزه جلساتی برگزار کرد تا مشکلات را بدون نوسان‌گیری حقوقی‌ها به نام «حمایت» و دستکاری قیمت‌ها حل و فصل کنند؛ اما در حال حاضر دستپاچگی مسوولان برای رفع مشکلات، وضعیت را بحرانی‌تر کرده. به‌نظر می‌رسد تصمیماتی که برای بورس گرفته می‌شود به جای اینکه همسو با پارامترهای اقتصادی باشد بیشتر رنگ و بوی سیاسی به خود گرفته است.او خاطرنشان می‌کند: بازار سرمایه نسبت به افزایش قیمت دلار و حتی عرضه دارادوم واگرایی نشان داد و تا هفته قبل بازاری قرمز و منفی بود و به جای اینکه بازار تحت عوامل اقتصادی واکنش نشان دهد براساس عوامل غیر‌اقتصادی واکنش نشان داد که اگر این مشکلات برطرف نشود، حتی با تزریق منابع صندوق توسعه ملی نیز باز هم سرمایه‌گذاران از بازار خارج می‌شوند.او اظهار می‌کند: مگر زمانی که شاخص دو میلیون واحد را رد کرد، دولت و مسوولان به بازار پول تزریق کردند؟ این بازار بیشتر ازاین که به پول و منابع مالی احتیاج داشته باشد به آرامش و مدیریت صحیح کارشناسان بورسی نیاز دارد.

جلسات بی‌ثمر

بی‌اعتمادی سهامداران در بازار به اوج خود رسیده است. این را حمید میرمعینی، کارشناس بازار سرمایه عنوان می‌کند و هشدار می‌دهد: شواهد حاکی از آن است که سیاست‌گذاران برای ممانعت از خروج سهامداران دست به اقداماتی زده‌اند تا بازار را مهار کنند. اگر دستورالعمل‌ها، سیاست‌ها، تزریق پول یا تحیل‌های خاصی که قرار است در بازار سهام انجام شود در حد حرف باقی بماند به‌زودی با بخش بزرگی از سهامداران خداحافظی خواهیم کرد. این در حالی است که با خروج سهامداران معاملات تالارهای شیشه‌ای وارد فاز جدیدی می‌شود.او با اشاره به جلسات مسوولان بورسی برای حل مشکلات به‌وجود آمده در بازار سرمایه می‌گوید: این جلسات که بعضا به صورت ناگهانی و از قبل تعیین نشده تشکیل می‌شود تاکنون خروجی چندان مثبتی نداشته و التهابات روانی همچنان در بازار موج می‌زند.حمید میرمعینی اظهار می‌کند: بعد از کاهش 30 تا 40 درصدی قیمت بیشتر نمادها، سرمایه‌گذاران توجیهی برای فروش ندارند. از سویی دیگر کاهش قیمت‌ها می‌تواند بازار خرید را برای سهامداران جدید جذاب‌تر کند اما برخی از اظهارات مسوولان درمورد بورس باعث شده مردم برای سرمایه‌گذاری در بورس رغبت خود را از دست بدهند. این درحالی است که اگر سیاست‌گذاران اجازه می‌دادند بازار روند خود را طی کند هم اکنون با بازار پررونق‌تری رو‌به‌رو بودیم. او با بیان اینکه اگر مسوولان برنامه‌ای برای حل بحران فعلی بازار در دست اجرا داشته باشند مقطعی و مسکن‌وار عمل می‌کند، خاطرنشان می‌کند: بازار سرمایه بر یک گذشته پراشتباه، حال خراب و آینده پرابهام می‌گذرد که حاصل بی‌برنامگی و بی‌هدفی مسوولانی است که برای بازار نسخه می‌پیچند. اینکه فکر کنید با تدابیری که اتخاذ می‌شود بازار به روال قبل و رونق بازمی‌گردد اشتباهی است که می‌تواند در ادامه، راه را با مشکلات بیشتری مواجه کند. به گفته این کارشناس بازار سرمایه از سیاست‌های شبانه مسوولان پیداست که برنامه خاصی برای کنترل و حمایت از بازار ندارند. وقتی نماد‌ها را می‌بندند یعنی بازار در وضعیت قرمز است این در حالی است که وضعیت فعلی با رسالت و محورهای توسعه‌یافتگی بازار که نقدشوندگی حرف اول را در آن می‌زند سازگاری ندارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصادآنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود 9 هزار و 710 میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «دی»، «فملی»، «فولاد»، «وبملت» و «حکشتی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل حدود 620 میلیارد تومان سهام بانک دی دست به دست شد، ملی صنایع مس ایران پس از معاملاتی به ارزش 585 میلیارد تومان دوم شد و سهام فولاد مبارکه اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.22

سهام بانک ملت (وبملت) پس از بازگشایی 10درصد افت قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با افت 5 درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فلزات اساسی” تعلق داشت به طوری که هزار و 950 میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات هزار و 530 میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

ارزش معاملات سهام 99.6.22

امروز 5.4 درصد از کل سهام نوش‌ مازندران‌ (غنوش) معامله شد، 10 نماد برتر سهم 36 درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در 18 سهم به بیش از 100 میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به 20 نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

شاخص کل در بازار بورس امروز (دوشنبه) 40 هزار و 570 واحد افت داشت که در نهایت این شاخص به رقم یک میلیون و 607 هزار واحد رسید.

به گزارش رادیو سهام، براساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و 322 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 46 هزار و 159 میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و 948 واحد کاهش به 436 هزار و 845 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و 244 واحد افت به 286 هزار و 402 واحد رسیدند.

شاخص بازار اول 37 هزار و 940 واحد و شاخص بازار دوم 48 هزار و 539 واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با 96 واحد، قند نیشابور (قنیشا) با 38 واحد، ایران تایر (بتایر) با 37 واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی (وسخراج) با 32 واحد، معدنی دماوند (کدما) با 26 واحد، ایران مرینوس (نمرینو) با چهار واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و 20 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و 113 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و 370 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و 727 واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و 671 واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و 633 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 491 واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و 225 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و 170 واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و 142 واحد و ایران خودرو (خودرو) با  966 واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، سایپا، بانک تجارت، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری غدیر در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و 654 میلیون برگه سهم به ارزش 6 هزار و 282 میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز 365 واحد کاهش داشت و بر روی کانال 16 هزار و 973 واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار 610 میلیون و611 هزار برگه سهم به ارزش 17 هزار و 535 ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، بیمه تجارت نو (بنو)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)، توسعه فناوری و اطلاعات خوارزمی (مفاخر)، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و صنعتی دوده فام (شصدف) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بانک دی (دی)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، بر اساس معاملات امروز بیش از پنج میلیارد و 322 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش 46 هزار و 159 میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم وزن) با چهار هزار و 948 واحد کاهش به 436 هزار و 845 واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با سه هزار و 244 واحد افت به 286 هزار و 402 واحد رسیدند.

شاخص بازار اول 37 هزار و 940 واحد و شاخص بازار دوم 48 هزار و 539 واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، نماد بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) با 96 واحد، قند نیشابور (قنیشا) با 38 واحد، ایران تایر (بتایر) با 37 واحد، شرکت سرمایه گذاری استان خراسان جنوبی (وسخراج) با 32 واحد، معدنی دماوند (کدما) با 26 واحد، ایران مرینوس (نمرینو) با چهار واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس داشتند.

در مقابل نماد فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با پنج هزار و 20 واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با چهار هزار و 113 واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با سه هزار و 370 واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با یک هزار و 727 واحد، سرمایه گذاری غدیر (وغدیر) با یک هزار و 671 واحد، مخابرات ایران (اخابر) با یک هزار و 633 واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و 491 واحد، فولاد خوزستان (فخوز) با یک هزار و 225 واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و 170 واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و 142 واحد و ایران خودرو (خودرو) با  966 واحد تاثیر منفی بر شاخص داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد ملی صنایع مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان، ایران خودرو، سایپا، بانک تجارت، بانک صادرات ایران و سرمایه گذاری غدیر در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه بانک‌ها هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و 654 میلیون برگه سهم به ارزش 6 هزار و 282 میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز 365 واحد کاهش داشت و بر روی کانال 16 هزار و 973 واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار 610 میلیون و611 هزار برگه سهم به ارزش 17 هزار و 535 ریال داد و ستد شد.

امروز نمادهای توسعه مسیر برق گیلان (بگیلان)، برق و انرژی پیوند گستر پارس (بپیوند)، بیمه تجارت نو (بنو)، دامداری تلیسه نمونه (تلیسه)، کشاورزی و دامپروری ملارد شیر (زملارد)، توسعه فناوری و اطلاعات خوارزمی (مفاخر)، پتروشیمی ارومیه (شاروم) و صنعتی دوده فام (شصدف) تاثیر مثبت بر شاخص این بازار را داشتند.

همچنین نماد پتروشیمی مارون (مارون)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو)، بانک دی (دی)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب آهن اصفهان (ذوب)، شرکت آهن و فولاد ارفع (ارفع)، مدیریت انرژی تابان هور (وهور)، گروه توسعه مالی مهر آیندگان (ومهان)، سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس) و صنایع ماشین های اداری ایران (مادیرا) با تاثیر منفی بر شاخص این بازار همراه بودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، افزایش سرمایه «دی» در حال طی مراحل است و به زودی منتشر خواهد شد؛ بانک دی نماد قابل توجه گروه بانکی است که این روزها صف‌های فروش پی در پی را تجربه می‌کند.

photo_2020-09-06_14-44-45

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 5هزار و 847واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 647هزار و 855واحد به کار خود پایان داد و بیش از 10میلیارد و 6میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 11هزار و 594میلیارد تومان در بیش از یک‌میلیون و 413هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.
بر این اساس سهامداران شرکت‌های قند نیشابور، خوراک دام پارس و صنایع پتروشیمی کرمانشاه بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های نوش مازندران، کارخانجات قند قزوین و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/06/16

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 747میلیون ورقه به‌ارزش 5هزار و 535میلیارد تومان در 568هزار و 276نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 48واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 339واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های مدیریت انرژی امید تابان هور، توسعه مسیر برق گیلان و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های کشت و صنعت دشت خرمدره، بانک دی و توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک دی از انجام مراحل افزایش سرمایه از دو محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده سهامداران به منظور خروج از شمولیت ماده 141 قانون تجارت خبر داد و در جریان معاملات امروز با افت 4.9 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو شد.

براین اساس، برات کریمی مدیر عامل “دی” پیرو مصوبه هیات مدیره با موضوع افزایش سرمایه اعلام کرد: به استناد تبصره 2 از ماده 161 قانون تجارت و با عنایت به دستورالعمل اجرایی نحوه تغییر سرمایه شرکت های مشمول ماده 141 قانون تجارت، افزایش سرمایه این بانک از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده سهامداران به منظور خروج از شمولیت ماده 141 بر اساس صورت‌های مالی سالانه حسابرسی شده منتهی به اسفند 98 در حال انجام است. زمان گزارش توجیهی افزایش سرمایه تایید شده از جانب حسابرس و بازرس قانونی در آینده ای نزدیک از طریق شبکه کدال منتشر خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

به گزارش تابناک اقتصادی، تاریخ اقتصاد ایران و جهان آینه ای است تمام نما از رویدادهای اقتصادی که در گذشته رخ داده است و بیانگر ریشه های تاریخی بسیاری از واقعیت های امروز ایران و جهان است. موضوع “اقتصاد ایران و جهان در گذر زمان” در این نوشتار به وقایع تاریخی شانزدهمین روز شهریور ماه اختصاص دارد که به طور مستقیم و غیر مستقیم اقتصاد ایران و جهان را متاثر کرده است.

 

16 شهریور 1286، مشیرالسلطنه که پس از ترور اتابک اعظم به رییس ‌الوزرایی رسیده بود امروز در مجلس کابینه‌ اش را به این شرح معرفی کرد: مشیرالسلطنه- رییس ‌الوزرا و وزیر داخله، میرزا حسن خان مستوفی ‌الممالک-وزیر جنگ، میرزا محمدعلی خان قوام الدوله- وزیر مالیه، میرزا حسن خان مشیرالملک- وزیر عدلیه، نظام ‌الدین خان مهندس الممالک- وزیر فواید عامه، میرزا جواد خان سعدالدوله- وزیر خارجه، جعفرقلی خان نیرالملک- وزیر علوم و معارف، محمدتقی خان مجدالملک-وزیر تجارت.

16 شهریور 1295، وثوق ‌الدوله رییس ‌الوزرا دولت ‌های روس و انگلیس را متقاعد ساخت که فعلا از کنترل مالیه و نظام ایران صرف ‌نظر کنند.

16 شهریور 1300، روزنامه «وطن» از مردم خواست از خــریدن کالاهــای انگلیسی خودداری کنند و به نمایندگان مجلس شورای ملی نیز توصــیه کرد مردم را به پوشیدن منســوجات ایرانی تشویق کــنند.

16 شهریور 1309، محمدعلی فرزین به وزارت مالیه انتخاب و معرفی شد.

16 شهریور 1334، اداره بازرسی کل کشور تشکیل شد. این اداره موظف بود که روابط میان کارمندان دولت و مردم را بررسی کند.

16 شهریور 1335، در چنین روزی در سال 1335 چاه نفت شماره 6 قم در منطقه البرز به نفت رسید. چاه شماره 5 در منطقه البرز که در عمق 2 هزار و 67 متری به نفت رسیده بود از چهارم شهریور بر اثر فشار گاز طبیعی دچار فوران شده بود که خروج نفت از آن مدت ‌ها ادامه داشت، تا اینکه با کمک و همکاری کارشناسان خارجی آن را خاموش کردند.

16 شهریور 1344، آغاز به کار کارخانه برق تهران با نیروی توربین ‏‌های گازی.

16 شهریور 1349، احداث خطوط سریع ‌السیر اتوبوسرانی تهران در انجمن شهر تصویب شد.

16 شهریور 1353، بر اساس قراردادی که در این روز بین ایران و افغانستان در کابل امضا شد، افغانستان برای اولین بار به دریای آزاد راه یافت و توانست برای حمل بار از بنادر جنوبی ایران استفاده کند و با اروپا رابطه دریایی داشته باشد. این قرارداد برای 5 سال تنظیم شد و افغانستان متقابلاً کلیه راه های خود را در اختیار ایران گذاشت.

16 شهریور 1357، عده زیادی از کارگران در سراسر کشور به علت کمی حقوق و نداشتن مسکن دست به اعتصاب زدند.

16 شهریور 1388، اعلام شد که تورم مرداد ماه به 20 درصد رسیده است.

16 شهریور 1390، رئیس جمهور وقت اعلام کرد که جا دارد میزان پرداخت یارانه نقدی به مردم تا سه برابر افزایش یابد. همچنین علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی گفت: درصورت توقف اجرای طرح مسکن مهر در کشور 5.2 میلیون نفر در بخش ‌های مختلف ساختمانی بیکار خواهند شد.

16 شهریور 1392، محمدباقر نوبخت معاون برنامه ‌ریزی و نظارت راهبردی رییس ‌جمهور با برگزاری نخستین نشست مشترک با معاونان برنامه ‌ریزی استانداری‌ ها، نخستین گام برای احیای سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی را برداشت.

16 شهریور 1395، عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از بازداشت مدیرعامل سابق بانک دی خبر داد.

16 شهریور 1398، چین از برنامه خود برای سرمایه گذاری 280 میلیارد دلاری در صنعت نفت و گاز ایران خبر داد.

 

منابع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی و روزنامه دنیای اقتصاد

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک دی که در جریان معاملات دوشنبه با افت 3.2 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو بوده از برنامه افزایش سرمایه از دو محل آورده نقدی سهامداران و تجدید ارزیابی دارایی ها جهت برون رفت از شمول ماده 141 قانون تجارت خبر داد.

براین اساس، “دی” اعلام کرد: حسب تکالیف مجمع عادی بطور فوق‌العاده بانک در 8 اسفند سال گذشته برای عملکرد سال مالی منتهی به اسفند 97 مبنی بر انجام اقدامات در راستای خروج از شمولیت ماده 141 قانون تجارت و عطف به ابلاغیه 28 تیر بانک مرکزی با تاکید بر افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران حداقل به میزان 200 درصد سرمایه فعلی جهت ترمیم سرمایه نظارتی و نامه 30 تیر شرکت فرابورس، هیات مدیره افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها و آورده نقدی سهامداران را تصویب کرده است. به همین منظور به معاونت مالی ماموریت داده می شود به قید فوریت نسبت به تهیه گزارش توجیهی افزایش سرمایه اقدام کند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.