دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
29 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی، امروز چهارشنبه در جریان بررسی لایحه دوفوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم گفت: تمام دغدغه‌ها درباره بازار سرمایه به اقبال و استقبال پرشور آحاد جامعه به خصوص دارندگان سرمایه‌های خرد به بازار بورس مربوط است و باید بتوانیم به اعتماد دارندگان سرمایه در بازار بورس پاسخی درخور بدهیم که لازمه این امر آن است که در بازار اولیه سرمایه اقدامات درستی انجام دهیم.

وی با بیان اینکه 30 درصد نقدینگی در مدت نزدیک به پنج ماه اول سال جاری جذب شده و به بازار سرمایه سوق یافته است، گفت: باید بررسی شود که این نقدینگی را چگونه می توان در بازارهای اولیه و ثانویه جذب کرد، برای تقویت بازار اولیه باید نقدینگی به صورت درست هدایت شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: از نیازهای فوری امروز کشور سرمایه‌گذاری در راستای هدایت نقدینگی است، دولت برای این کار سهام شناور را به 25 درصد افزایش داده است و شرکت‌های دولتی موظف شدند که سهام خود را در بورس عرضه کنند و شرایط برای شرکت‌های خصوصی برای ورود به بورس هم تسهیل شد که این‌ها همه برای شفافیت بازار بورس و ایجاد محیط رقابتی است.

دژپسند ادامه داد: برای رونق عرضه اولیه، تسهیلات لازم برای بخش‌های دولتی و خصوصی فراهم شد تا بتوانند به خوبی وارد این بازار شوند. این کار را بخش خصوصی برای تامین مالی کمک می‌کند تا بتوانند سرمایه را به سمت تولید حرکت دهند.

وزیر امور قتصادی و دارایی با بیان اینکه این لایحه نقش طلایی برای افزایش سرمایه واقعی با مشارکت بخش حقیقی و سهامداران خرد دارد، ادامه داد: با این لایحه مدل مشارکت مردمی در اقتصاد اجرایی می‌شود، افزایش سرمایه شرکت‌ها هم به دو شرط صرف سهام و سلب حق تقدم صورت خواهد گرفت که نتیجه نهایی آن جذب سرمایه خواهد بود.

دژپسند گفت: در مورد مغایرت معافیت مالیاتی با قانون برنامه هم اگر مجلس به آن رای دوسومی موافق بدهد، مشکل حل خواهد شد، در نهایت این لایحه گام اساسی در حوزه اقتصادی خواهد بود، فراموش نکنیم یکی از محورهای اقتصاد مقاومتی مردمی بودن آن است که این لایحه می‌تواند چنین هدفی را محقق کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

افزایش و تنوع طرح‌های کلاهبرداری بیت کوین نگرانی فعالان این حوزه را به همراه دارد. رمزارزها هم‌اکنون به عنوان یک دارایی ارزشمند هدف سارقان، کلاهبرداران و هکر‌ها قرار می‌گیرند و در همین زمان اسکمر‌ها طرح‌هایی همانند ارائه‌ی پاداش جعلی را برای هدف قرار دادن قربانیان مورد استفاده قرار می‌دهند. با این وجود، روش‌های ساده‌ای برای بررسی گزارش آدرس‌های بیت کوین اسکمر‌ها وجود دارد. در حقیقت افزایش آگاهی کاربران مانع مهمی برای شکست این طرح‌ها محسوب می‌گردد. کاربران همچنین قادر هستند به‌سادگی آدرس‌های بیت کوین مرتبط با طرح‌های کلاهبرداری را گزارش کنند.

پایگاه داده‌ی گزارش طرح‌های کلاهبرداری بیت کوین را بررسی کنید

همزمان با افزایش محبوبیت بیت کوین، تعداد طرح‌های کلاهبرداری برای سرقت این دارایی نیز به سرعت در حال گسترش است. بسیاری از اسکمر‌ها(کلاهبرداران) با ایجاد طرح‌هایی همانند اهداء همگانی جعلی که پرداخت دو برابر دارایی ارسال شده را به کاربران وعده می‌دهد، از قربانیان خود درخواست می‌کنند بیت کوین‌هایشان را به آدرس آن‌ها ارسال کنند. به عنوان مثال و بر اساس گزارش کوینیت هکر‌ها اخیرا با استفاده از حساب کاربری چهره‌های شناخته شده در توییتر طرح جعلی بازگرداندن دو برابر بیت کوین‌های ارسال شده را پیشنهاد کرده‌اند.

بررسی آدرس‌ها در وب‌سایت بیت کوین ایبوز(Bitcoin Abuse)

کاربران پیش از ارسال بیت کوین‌هایشان می‌توانند گزارش آدرس‌های استفاده شده در طرح‌های کلاهبرداری را بررسی کنند. بیت کوین ایبوز(Bitcoin Abuse) وب سایت شناخته شده‌ای است که آدرس‌های عمومی پایگاه داده‌ی مورد استفاده توسط هکر‌ها و مجرمان را پوشش می‌دهد. در این وب‌سایت می‌توانید آدرس خاصی را به عنوان اسکم گزارش کنید و آدرس‌هایی که توسط دیگران گزارش شده‌اند را نیز مشاهده کنید.

در صورتی که آدرس بیت کوین جستجو شده در این وب‌سایت توسط دیگران گزارش شده باشد، این وب‌سایت اطلاعاتی را همانند تعداد دفعاتی که این آدرس به عنوان اسکم گزارش شده است، آخرین تاریخ و زمان ارسال گزارش‌ها، تعداد کل بیت کوین‌هایی که دریافت کرده است و تعداد تراکنش‌های آن را به شما نمایش می‌دهد. همچنین لینکی به سایت جستجوگر بلاکچین دات اینفو(Blockchain.info) وجود دارد تا بتوانید تراکنش‌های این آدرس را ردیابی کنید. این وب‌سایت همچنین تمامی گزارش‌های مرتبط با یک آدرس مشخص را به شما نمایش می‌دهد.

بیت کوین ایبوز
نتایج جستجو برای آدرس bc1qxy2kgdygjrsqtzq2n0yrf2493p83kkfjhx0wlh که در طرح کلاهبرداری بزرگ اهداء همگانی مورد استفاده قرار گرفته است

وب‌سایت بیت کوین ایبوز همچنین گزارش آماری را در رابطه با تعداد کلاهبرداری‌های گزارش‌ شده، ارائه می‌کند. در زمان نگارش این مقاله ۱۵۶ گزارش کلاهبرداری در روز گذشته ثبت شده است و این آمار در طول یک هفته‌ی گذشته به ۹۸۹ گزارش می‌رسد. همچنین ۴,۱۱۲ گزارش کلاهبرداری در طول ماه گذشته ثبت شده است.

نمودار گزارش کلاهبرداری
نمودار گزارش کلاهبرداری در طول سی روز گذشته

بررسی آدرس‌ها در وب‌سایت اسکم آلرت(Scam Alert)

اسکم آلرت(Scam Alert) وب سایت دیگری است که امکان بررسی آدرس‌های بیت کوین را فراهم می‌کند. این پلتفرم توسط شرکت بلاکچینی مشهور وال آلرت(Whale Alert) که تراکنش‌های بزرگ شبکه‌های بلاکچین را ردیابی می‌کند، ایجاد و راه‌اندازی شده است. ایجاد محیط امن‌تر در شبکه‌های بلاکچینی بر مبنای دریافت و انتشار گزارش فعالیت اسکمر‌ها از اهداف این وب‌سایت را تشکیل می‌دهند. کاربران به گزارش طرح‌های کلاهبرداری، سرقت و وب‌سایت‌های کلاهبرداری در شبکه‌های بلاکچین و یا رمزارزهای مختلف تشویق می‌شوند.

زمانی که کاربران آدرسی که در گذشته توسط اسکمر‌ها مورد استفاده قرار گرفته است را در این وب‌سایت گزارش می‌کنند، این وب‌سایت بلافاصله پیامی را با مضمون «کلاهبرداری تایید شد. فعالیت کلاهبرداری به کمک این آدرس توسط اسکم آلرت تایید شده است. رمزارزهایتان را به این آدرس ارسال نکنید.»

شما همچنین قادر خواهید بود گزارش‌های مرتبط با یک آدرس مشخص همانند توضیحات مرتبط با کلاهبرداری صورت گرفته، وب‌سایت‌های مرتبط، تعداد دفعات گزارش و ارزش مبالغ کلاهبرداری شده به دلار آمریکا را مشاهده کنید.

جستجو در وب‌سایت اسکم آلرت
نتیجه‌ی جستجو برای آدرس bc1qxy2kgdygjrsqtzq2n0yrf2493p83kkfjhx0wlh

وب‌سایت اسکم‌آلرت همچنین اطلاعات مفیدی را در رابطه با انواع مختلف طرح‌های کلاهبرداری همانند باج‌افزار‌ها، فریب جنسی، طرح‌های هرمی، اهداء جعلی، دارک وب و سرقت را شامل می‌گردد. در این وب سایت توصیه‌های عمومی همانند «به هر کسی اعتماد نکنید» و «پیش از اجرای تراکنش تاییدیه بگیرید» به چشم می‌خورد. فهرست ۱۰ آدرس برتر مرتبط با طرح‌های کلاهبرداری نشان می‌دهد که طرح‌های هرمی، صرافی‌های جعلی و اهداء جعلی بیت کوین موفق‌ترین طرح‌های کلاهبرداری محسوب می‌گردند.

فعالیت گسترده‌ی اسکمر‌ها در شبکه‌های اجتماعی

تعداد زیادی از طرح‌های کلاهبرداری همانند اهداء جعلی رمزارز در ویدئو‌ها و تبلیغات یوتیوب نیز وجود دارند. اسکمر‌ها در طرح‌های کلاهبرداری ادعا می‌کنند که افراد مشهور همانند ایلان ماسک؛( Elon Musk) مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس، بیل گیتس(Bill Gates) بنیان‌گذار شرکت مایکروسافت و چامات پالیهاپیتیا(Chamath Palihapitiya) رئیس شرکت ویرجین گالاکتیک و جف بزوس(Jeff Bezos)؛ مدیرعامل شرکت آمازون بیت کوین اهدا می‌کنند. طرح کلاهبرداری ایلان ماسک یکی از موفق‌ترین طرح‌های کلاهبرداری محسوب می‌گردد و میلیون‌ها دلار از این طریق نصیب اسکمر‌ها کرده است.

وال آلرت در روز دهم جولای و پیش از حادثه‌ی هک شدن توییتر گزارش کرد که «در طول چهار سال گذشته اسکمر‌ها به ارزش ۳۸ میلیون دلار بیت کوین سرقت کرده‌اند(در این گزارش طرح‌های هرمی که در آن‌ها مبالغ سرقت شده میلیارد‌ها دلار ارزش دارد، درنظر گرفته نشده است) و ۲۴ میلیون دلار از این مجموع در سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاده است.

بسیاری از طرح‌های فریبنده‌ی مختلف در فضای اینترنت وجود دارند که قربانیان را به ارسال بیت کوین به آدرس ان‌ها ترغیب می‌کنند. همچنین طرح‌های کلاهبری متنوعی از بیت کوین نیز وجود دارند و بسیاری از این ایمیل‌ها ممکن است از شرکت گوگل(Google) و یا آسوشیتد پرس(Associated Press) اعتبار دریافت کرده باشند. با این وجود درصورتی که بیت کوین‌هایتان را به آدرس‌های اشاره شده ارسال کنید احتمالا دیگر به این دارایی‌ها دسترسی نخواهید داشت. یکی از طرح‌های کلاهبرداری علاوه بر سرقت دارایی‌ها اطلاعات شخصی ۲۵۰,۰۰۰ قربانی از ۲۰ کشور جهان را نیز منتشر کرده است. در نتیجه همواره با احتیاط فعالیت کنید و پیش از ارسال بیت کوین به هر کسی تحقیقات لازم را انجام دهید.

نظر شما نسبت به طرح‌های کلاهبرداری حوزه‌ی رمزارزها چیست؟ آیا تاکنون در دام طرح‌های اسکم افتاده‌اید؟ چگونه می‌توان از قربانی شدن در طرح‌های کلاهبرداران جلوگیری کرد؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین، خودروساز برتر کشور در اردیبهشت امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش 28درصدی را به ثبت رسانده است. در اردیبهشت سال گذشته تعداد 40 هزار و 303 دستگاه خودرو تولید شده است.
با ثبت عدد تولید اردیبهشت99،‌ رکورد دیگری نیز در تولید ماهیانه ایران خودرو در دو سال اخیر محقق شده است،  رکورد قبلی ماهیانه  تولید مربوط به دی ماه 98 با تولید 50 هزار و 44 دستگاه بوده است.
 برمبنای آمار و اطلاعات تولید، گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال جهش تولید تا روز پایانی اردیبهشت نیز با افزایش 8 درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تعداد 66 هزار و 559 دستگاه انواع خودروی سواری و وانت به تولید رسانده است. اهداف و برنامه های تولید درحالی محقق شده که بحران کرونا سبب تاخیر در آغاز سال کاری 99 و غیرفعال بودن خطوط تولید تا روز 23 فروردین ماه شد.
از سویی دیگر گروه صنعتی ایران خودرو از ابتدای سال تعداد 49 هزار و 423 خودرو را تجاری سازی کرده است.
شتاب در آهنگ تولید خودروساز بزرگ کشور با عزم مجموعه کارکنان و همدلی زنجیره تامین نشان از ایجاد زمینه تحقق اهداف در سال جهش تولید دارد.
درحال حاضر تولید در ایران خودرو با رعایت کامل پروتکل بهداشتی،‌ ایجاد محیط کار امن و پایش مستمر سلامت کارکنان ادامه دارد. پیش بینی می شود با ادامه روند فعلی،‌ هدف تولید 500 هزار دستگاه خودرو پیش از اتمام سال جاری تحقق یابد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین به نقل از ایکوپرس، بررسی آمار تولید در ایران خودرو حکایت از ایجاد شرایط ثابت و یکنواخت در خطوط تولید و دستیابی به عدد تولید 39 هزار و 659 دستگاه خودرو در نیمه بهار دارد. تولید اردیبهشت ایران خودرو در روز پانزدهم این ماه 24 هزار و 555 دستگاه به ثبت رسیده است.
این تیراژ در شرایطی محقق شد که به دلیل شرایط خاص به واسطه بیماری کرونا،‌ تولید در سال 99 با تاخیر آغاز شده و روزهای ابتدایی سال کاری صرفا به تکمیل خودروهای دارای کسری اختصاص یافته است. درحال حاضر با تاکید بر حفظ سلامت کارکنان و رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و ایجاد محیط کار امن روزانه بیش از دوهزار دستگاه خودرو در گروه صنعتی ایران خودرو تولید می شود.
پیش بینی می شود، با ادامه روند افزایشی فعلی، تعداد تولید و عرضه خودرو تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته افزایش قابل توجهی را به ثبت رسانده و افزایش عرضه به بازار سبب نزدیکی بازار خودرو به نقطه تعادل شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

پاسخ سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه به نظر‌سنجی اتحادیه‌ی اروپا در رابطه با رمزارزها

در حالی که دولت فرانسه رویکرد «بلند‌پروازانه‌ای» را برای پشتیبانی و تقویت نو‌آوری در این کشور اتخاذ کرده است، مقامات این کشور همچنان نسبت به تهدید سیستم مالی سنتی از سوی رمزارزهای پایدار نگران هستند.

اتحادیه‌ی اروپا هم‌اکنون با در نظر گرفتن ریسک‌های جدید اقتصاد دیجیتالی بر روی تدوین یک استراتژی مناسب برای گسترش این حوزه فعالیت می‌کند. این کمیسیون از نوزدهم دسامبر ۲۰۱۹ تا نوزدهم مارس ۲۰۲۰ در رابطه با چگونگی تدوین چهارچوب قانونی پایدار برای رمزارزها یک نظرسنجی عمومی برگزار کرده است.

اگرچه رویکرد سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه(AMF) به‌طور کلی موافق توسعه‌ی تکنولوژی بلاکچین ارزیابی می‌شود اما پاسخ سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه به نظرسنجی اتحادیه‌ی اروپا همچنان نگرانی این سازمان نسبت به گسترش رمزارزهای پایدار را منعکس می‌کند.

سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه معتقد است که رمزارزها را باید بر اساس دسته‌بندی‌های موجود تعریف و طبقه‌بندی کرد:

به‌طور خاص، رمزارزها را می‌توان بر اساس امکان استفاده به صورت یک ابزار مالی از یکدیگر متمایز کرد. The French Financial Markets Authority

این سازمان از پیشنهاد ایجاد چهارچوب قانونی جدید که عناصر الزام آور همانند مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم را برای رمزارزهایی که نمی‌توان آن‌ها را به عنوان یک ابزار مالی طبقه‌بندی کرد شامل می‌شود، پشتیبانی می‌کند.

مقامات فرانسوی همچنین از ایجاد محیط آزمایشی(Sandbox) به صورت آزمایشگاه دیجیتالی و در سطح اتحادیه‌ی اروپا که امکان توسعه‌ی توکن‌ها بدون محدودیت‌های قانونی شدید را فراهم می‌کند، استقبال می‌کنند.

سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه همچنین از ایجاد یک دارایی برای تسویه‌ی مبادلات بین بانکی توسط ارز دیجیتالی بانک مرکزی به منظور تسهیل روند مبادلات بر روی زنجیره پشتیبانی می‌کند.

پیشنهاد تصویب مقررات ویژه‌ی اتحادیه‌ی اروپا برای رمزارزهای پایدار توسط فرانسه

سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه پیشنهاد کرده است که اتحادیه‌ی اروپا مقرات ویژه‌ای را در برابر رمزارزهای پایدار وضع کند. مقامات فرانسوی معتقدند که رمزارزهای پایدار می‌توانند «ریسک‌های سیستماتیک» را برای اتحادیه‌ی اروپا ایجاد کنند.

سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه

با توجه به واکنش فرانسه و بانک مرکزی اتحادیه‌ی اروپا نسبت به پروژه‌ی رمزارزی شرکت فیسبوک(لیبرا)، رویکرد محتاطانه‌ی فرانسوی‌ها نسبت به رمزارزهای پایدار جهانی عجیب به‌نظر نمی‌رسد. در حقیقت، در حالی که کشور‌های سوئیس و انگلیس وضع چهارچوب قانونی برای انتشار رمزارز لیبرا را بررسی می‌کنند، کشور فرانسه اعلام کرده است که در صورت انتشار لیبرا، این کشور استفاده از رمزارز شرکت فیسبوک را به‌طور کامل ممنوع اعلام خواهد کرد.

بر اساس گزارش کوینیت، برونو لِ مایر(Bruno Le Maire)، وزیر اقتصاد فرانسه اعلام کرده است که لیبرا ممکن است بر حاکمیت ارزی کشور‌های عضو اتحادیه‌ی اروپا تاثیر منفی بگذارد.

نظر شما نسبت به رویکرد سازمان مسئول بازارهای مالی فرانسه در مقابل رمزارهای پایدار چیست؟ آیا رمزارزهای پایدار برای سیستم‌های اقتصادی متمرکز دولت‌ها تهدید محسوب می‌شوند؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت، Asia Times با اشاره به بیانیه‌ی اخیر نشست بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول که در واشنگتن برگزار شد، اعلام کرد که افغانستان، تونس و ازبکستان هم‌اکنون احتمال انتشار اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین را بررسی می‌کنند. هر سه کشور اشاره شده، به پتانسیل این ابزار در کمک به بخش‌های حیاتی اقتصاد توجه دارند.

این اوراق در کشور افغانستان می‌تواند به فلزات و به‌ ویژه صنعت ۳ تریلیون دلاری لیتیوم مرتبط شود. با وجود گسترش افغانستان به دلیل کمبود لیتیوم در جهان، با توجه به محدودیت‌های بین المللی این کشور امکان دریافت وام را ندارد.

سه کشور افغانستان، تونس و ازبکستان اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین را منتشر کردند!

رسانه‌ی Asia Times، سخنان خلیل صدیق(Khalil Sediq)، رئیس بانک مرکزی افغانستان در به کارگیری راه‌حل‌های رمزارزی همانند Hyperledger Fabric را نقل قول کرد.

وی ادعا کرد «ابزار جدید پلتفرم خدمات مالی Hyperledger بر بستر بلاکچین می‌تواند راهی برای دسترسی به بازار‌های بین المللی پیشنهاد کند.»

به‌طور مشابه، مروان ای عباسی(Marouane El Abassi) برای دیدگاه مترقی‌گرایانه‌اش بر روی تکنولوژی‌های نوظهور همانند بلاکچین شناخته می‌شود. وی گفت که یک گروه کاری اختصاصی در گذشته مزایای انتشار اوراق قرضه‌ی دولتی بیت‌کوین را مطالعه کرده‌اند.

سه کشور افغانستان، تونس و ازبکستان اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین را منتشر کردند!

وی با اشاره به بیت‌کوین و تکنولوژی بلاکچین Hyperledger گفت:

پیشنهاد‌های بانک‌های مرکزی یک ابزار کارآمد برای مقابله با پولشویی، مدیریت انتقال پول، مقابله با تروریسم بین‌الملل و اقتصاد محدود خاکستری است.
Marouane El Abassi

تونس همراستا با دیگر ملت‌ها به دنبال انتشار نسخه‌ی دیجیتالی پول ملی فیات در این کشور است.


رویکرد محتاطانه‌ی صندوق بین‌المللی پول

سفیر ازبکستان در ایالات متحده‌ی آمریکا در نشست فصل بهار IMF اعلام کرد که ازبکستان نیز می‌تواند با انتشار انتشار اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین، به قرارداد‌های آتی کتان خاتمه دهد.

سه کشور افغانستان، تونس و ازبکستان اوراق قرضه‌ی بیت‌کوین را منتشر کردند!

این رویکرد‌ها می‌تواند بازخورد‌های مختلفی را از سوی صندوق بین‌المللی پول دریافت کند. کریستین لاگارد(Christine Lagarde) مدیر صندوق بین‌المللی پول در ابتدای ماه جاری، مجددا خواستار احتیاط در مقابل دارایی‌های دیجیتالی شد و گفت در گام نخست آزمایش همراه با نظارت ترجیح داده می‌شود.

وی اظهار داشت: «تکنولوژی‌های مالی جدید با ایجاد محیط بسته و تحت نظارت(Sandbox) در هنگ کنگ، ابوذبی و دیگر مکان‌ها می‌تواند مورد آزمایش قرار گیرد.»

مهمتر از همه، ما باید به دارایی‌های دیجیتالی و تکنولوژی مالی به‌طور گسترده‌تری توجه کنیم، نه‌تنها به خاطر خطراتی که ایجاد می‌کنند، بلکه به دلیل تواناییشان در بهبود زندگی ما.
Christine Lagarde

لاگارد تکنولوژی نوظهور رمزارزی و تکنولوژی مالی مرتبط با آن را به تلفن و پذیرش اولیه‌ی این تکنولوژی تشبیه کرد.

منبع: coinit.ir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، طبق پست بلاگ رسمی تیم آنتولوژی، پلتفرم اعتماد توزیع شده اکنون یکی از اولین بلاک چین های عمومی است که پلتفرم توسعه بر بستر بازارهای ابری پیشرو عرضه کرده است. این بازارها شامل وب سرویس آمازون AWS، گوگل کلود و آژور مایکروسافت می‌باشند.

مزیت اصلی استفاده از پلتفرم توسعه مبتنی بر کلود آنتولوژی این است که به معماران نرم افزاری امکان می‌دهد تا بدون ایجاد محیط توسعه محلی و داخلی که در اکثر موارد بسیار زمان بر و پرهزینه است، قراردادهای هوشمند را برنامه نویسی کنند.

در توضیحات وبسایت رسمی پلتفرم آنتولوژی آمده است:

شبکه آنتولوژی در صدد این است که همکاری های مورد اعتماد را بهبود ببخشد و به گروه های مختلف کسب و کار و پروژه های فناوری امکان می‌دهد تا از پلتفرم اعتماد توزیع شده استفاده کنند.

به منظور تسهیل هرچه بیشتر توسعه برنامه های غیرمتمرکز، تیم آنتولوژی به برنامه فناوری گوگل کلود پیوسته است. این امر به توسعه دهندگان آنتولوژی امکان می‌دهد تا به منظور بهبود فعالیت های مختلف بازاریابی با این غول حوزه موتورهای جستجوگر همکاری داشته باشد. هدف اصلی این فعالیت های بازاریابی و عرضه این پلتفرم جدید توسعه، رشد جامعه فناوری و آسان تر و در دسترس تر شدن توسعه برنامه های غیرمتمرکز برای تمام کاربران است.

با انتشار این خبر توکن آنتولوژی با افزایش قیمت ۲۴.۹۹ درصدی مواجه شده است و قیمت آن ۱.۱۲ دلار شده است.

اجرا قرارداد هوشمند خصوصی با TEE

مدیریت آنتولوژی در اوایل ژانویه ۲۰۱۹ اعلام کرد که با شرکت تکنولوژی سنگاپوری با نام TEEX مشارکت کرده است تا پلتفرم درون زنجیره ای با داده خصوصی و ایمن اجرا کند.

طبق سخنان تیم آنتولوژی، همکاری TEEX و توسعه دهندگان آنتولوژی، توسعه راهکارهای امنیتی کلید خصوصی را ارتقا خواهد بخشید. جعبه سیاه TEEX با نام TEE که داخل چیپ های رایانه ای حفظ می‌شوند و کد و داده ها را از نرم افزارهای خارجی جدا می‌کنند، به منظور قراردادن اطلاعات حساس قراردادهای هوشمند از شبکه آنتولوژی مورد استفاده قرار خواهند گرفت. این نوع از گردآوری داده ها، احتمال دسترسی هکرها به اطلاعات خصوصی و محرمانه کاربران در پلتفرم آنتولوژی را به شدت کاهش خواهد داد.

توکن ONG

توکن ONG برای انجام معاملات خاص سوخت فراهم می کند و در روی پلتفرم شبکه ویژگی های خاصی دارد. این توکن پس از اینکه صرافی بایننس جفت ارز ONG را لیست کرد تقریبا ۱۴۰ درصد افزایش یافت.

طبق اطلاعات بایننس، پروژه آنتولوژی بلاکچین عمومی جدیدی را فراهم کرده است که شامل دفترکل های توزیع شده پیچیده و سیستم های قرارداد هوشمند است که از سفارشی کردن زنجیره عمومی و همکاری شبکه زنجیره ای پشتیبانی می کند و مدام ماژول های مشترک در اپلیکشن های توزیع شده مختلف فراهم می کند.

امروز و در زمان انتشار این خبر؛ توکن ONT با ۲۱ درصد افزایش قیمت و حجم بازار ۳۶۰ میلیون دلاری، ۱.۱ دلار مبادله می شود.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، سید ابوطالب نجفی در هشتمین همایش سالانه بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت در سخنانی با تاکید بر اینکه هدف از بهره‌برداری از بلاک چین، کسب مزیت رقابتی جدید و خلق طرحی نو در مدل‌های کسب و کار موجود است، گفت:
معتقدیم فناوری بلاک چین، زمانی بر خلق بهینه ارزش می‌افزاید که بزرگ‌ترین اکوسیستم ممکن از ذی‌نفعان را در اختیار داشته باشد و در این صورت نویدبخش شفافیت، نظارت و پایداری بیشتر برای جامعه خواهد بود.
این مقام مسئول در نظام بانکی، با بیان اینکه بلاک چین فناوری است که با ظهور بیت کوین، معرفی شد اما بسیار فراتر از ارزهای دیجیتال و انتقال پول است، افزود:
این فناوری می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، بهبود فرایندهای خاص، ردیابی اطلاعات مشتری، افزایش امنیت و کاهش تقلب و کلاه‌برداری و همچنین افزایش شفافیت کمک کند؛ اما فناوری بنیادی بلاک چین برای پیاده‌سازی در کاربردهای تجاری گسترده، هنوز آماده نیست.
وی تصریح کرد:
این فناوری دچار سردرگمی واژه‌ها و انتظارات غیرواقع بینانه شده است و شرکت‌ها هنوز با چالش‌هایی در زمینه مقیاس‌پذیری، انطباق با قوانین، مدل حاکمیت قوی، هویت سنجی و پیچیدگی فناوری مواجه هستند؛ بر این اساس پیش‌بینی می‌شود تا زمان به بلوغ رسیدن این فناوری، سازمان‌های پیشرو، افزایش دانش و انجام پروژه‌های آزمایشی که بتوانند به توسعه این مفهوم کمک کنند را در دستور کار قرار دهند.

نجفی افزود:
ظهور بلاک چین با از میان برداشتن واسطه‌ها و همچنین ارائه خدمات جدید در حوزه ارزهای دیجیتال، چشم‌انداز جدید «بانکداری بدون بانک» را مطرح ساخته است.
وی با اشاره به اینکه تحول عظیمی در مدل‌های کسب و کار رخ داده و آن، به رسمیت شناخته شدن اشیاء به‌عنوان یک موجودیت مستقل در کسب و کارها است، اظهار داشت:
اشیاء برای تعامل با یکدیگر، به یک بستر اعتماد نیاز دارند. بلاک چین و قراردادهای هوشمند به‌عنوان فونداسیون اعتماد ساز آینده بین اشیاء عمل خواهد کرد. بنابراین، جهان آینده، جهان اشیاء هوشمند، قراردادهای هوشمند و کسب و کارهای هوشمند خواهد بود.
مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک ایران با بیان اینکه بلاک چین از این حیث انقلاب بنیادی محسوب می‌شود که برای نخستین بار در تاریخ، با تکیه بر فناوری، می‌توان اعتماد ایجاد کرد، گفت:
فناوری بلاک چین این پتانسیل را دارد که مدل‌های کسب و کار را از مدل‌های اعتماد بر پایه عامل انسانی و سازمان‌های واسطه به مدل‌های اعتماد بر پایه الگوریتم تبدیل کند؛ بنابراین در صنایعی نظیر صنعت مالی که اساس کسب درآمد، عملکرد در نقش نهاد اعتماد است، مدل کسب و کار موجود به‌شدت تهدید خواهد شد.
وی با بیان اینکه فناوری بلاک چین یک تفاوت عمده با دیگر فناوری‌ها دارد و می‌تواند در ساختن جهانی بهتر ایفای نقش کند، اظهار کرد:
به نظر می‌رسد این فناوری فرصتی برای حل برخی از مشکلات تاریخی جوامع انسانی باشد.
نجفی گفت:
رصد کسب دانش تئوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مختلف بلاک چینی، تأسیس آزمایشگاه بلاک چین و ارزهای دیجیتال، ایجاد محیط توسعه و تست انواع پلتفرم‌ها و راهکارها و میزبانی از فین تک‌های فعال در حوزه بلاک چین با هدف جذب و تربیت نیروی انسانی متخصص و پیاده‌سازی راهکارهای مالی و بانکی مبتنی بر بلاک چین در قالب پلتفرم بلاک چینی برنا از اقدامات این شرکت در حوزه بلاک چین است.