دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیف نماد مقایسه با میانگین حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1 رانفور 48.69 14.2
2 ونفت 11 17.6

1. رانفور : خدمات انفورماتیک با نماد رانفور در بازار اول بورس و گروه رایانه قرار دارد. این نماد که در یک کانال صعودی در حال حرکت است، با نزدیک شدن به محدوده خط میانی کانال و میانگین متحرک نمایی 50 روزه واکنش نشان داد و امروز هم حجم بالایی را در این سهم شاهد بودیم. هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 84 میلیون تومان در این نماد خرید انجام داده است. مقاومت سقف قبلی در قیمت 2500 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. ونفت : سرمایه گذاری صنعت نفت با نماد ونفت، در بازار اول بورس و گروه فرآورده های نفتی قرار دارد. این نماد در بهمن سال گذشته هم جزو نماد برگزیده بود و بعد از رشد اندک تا 1250 تومان، دچار اصلاح عمیقی شد و تا محدوده حمایتی 800 تومان نیز کاهش قیمت را تجربه کرد. با نزدیک شدن به کف کانال و میانگین متحرک نمایی 100 روزه، این سهم با افزایش تقاضا رو به رو شد و امروز هم حجم سنگینی در آن معامله شد. هر کد حقیقی به صورت میانگین در معاملات امروز نزدیک به 80 میلیون تومان خرید کرده است.

در صورت صعود، مقاومت 1250 تومان را پیش رو دارد.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (سه شنبه 19 فروردین ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شب گذشته شاهد انتشار اوراق اختیار فروش تبعی از سوی بسیاری از شرکت‌ها بودیم. پیش از این هلدینگ خلیج فارس، سرمایه‌گذاری غدیر، بانک صادرات، ملی مس از جمله اولین‌ شرکت‌هایی بودند که اوراق اختیار فروش خود را منتشر کردند. 

اختیار فروش‌های منتشر شده شب گذشته: 

اوراق اختیار فروش تبعی فولاد کاوه با نرخ اعمال 2547 تومان

کاوه

اوراق اختیار فروش تبعی بانک پارسیان با قیمت اعمال 592 تومان

وپارس

اوراق اختیار فروش تبعی پتروشیمی شیراز با قیمت اعمال 7348 تومان

شیراز

اوراق اختیار فروش تبعی سرمایه‌گذاری صنعت نفت با قیمت اعمال 1533 تومان

ونفت

اوراق اختیار فروش تبعی نفت بهران با قیمت اعمال 7459 تومان

شبهرن

اوراق اختیار فروش تبعی سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات با قیمت اعمال 1908 تومان

ومعادن

انتشار اوراق تبعی بانک ملت با قیمت اعمال 677 تومان

وبملت

انتشار اوراق تبعی خدمات انفورماتیک با قیمت اعمال 3212 تومان

رانفور

انتشار اوراق  تبعی پتروشیمی جم در قیمت 5005 تومان

جم

انتشار اوراق تبعی سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی با قیمت اعمال 1992 تومان 

وصندوق

اوراق تبعی ایران ایران خودرو با قیمت اعمال 368 تومان

خودرو

 

 

 

 

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت داده پردازی ایران توسط سازمان برنامه و بودجه کشور در سال 1363 با انتقال کلیه حقوق مادی و معنوی شرکت آی بی ام (IBM) تاسیس گردید.

در سال 1381 شرکت ملی انفورماتیک بخش عمده سهام این شرکت را از صندوق بازنشستگی خریداری کرد که در سال 1393 عمده سهام خود را به بانک رفاه کارگران واگذار نمود و اکنون نیز بانک رفاه و مجتمع اقتصادی کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان سهامداران عمده این شرکت شناخته می شوند.

طی معاملات امروز این سهم تعداد 1.2 میلیون برگ سهم با قیمت پایانی 13137 ریال داد و ستد شد.

این سهم با رشدی بالغ بر 100 درصد از اواخر آبان ماه سال جاری از قیمت 730 تومان تا محدوده 1500 تومان رشد قیمتی را تجربه نمود و پس از آن با اصلاح 20 درصدی تا حوالی 1200 تومان کاهش قیمت داشت. اکنون سهم درون موج اصلاحی خود قرار گرفته است و می توان با پایان اصلاح در قالب موج 2 ، اهداف 1495 تومان، 1972 تومان، 2744 تومان و درنهایت 3500 تومان برای آن متصور بود. لازم به ذکر است شرط فعال شدن هر هدف تثبیت روی هدف قبلی است.

تحلیل تکنیکال نماد مداران به همراه نمودار (23 دی ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر سهم با کاهش قیمت روبرو شود می توان انتظار ورود مجدد خریداران را از نواحی 1200 تومان، 1100 تومان و در نهایت 1000 تومان را داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت خدمات انفورماتیک که در جریان معاملات یکشنبه با افت 2.5 درصدی قیمت سهام و صف فروش روبرو شده از طی مراحل افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد.

براین اساس، “رانفور” اعلام کرد: با توجه به تکلیف مقرر شده توسط مجمع سالانه مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و اطلاعیه های قبلی، فرایند اجرای افزایش سرمایه در حال انجام است و پس از انجام کامل ارزیابی ها و تصویب گزارش توجیهی مربوطه در هیات مدیره، اطلاع‌رسانی لازم مجدداً انجام خواهد شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت خدمات انفورماتیک درباره خبرهای منتشر شده درمورد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی شفاف سازی کرده و اطلاعیه ای منتشر کرد که یه شرح ذیل است:

به استناد ماده 2 مکرر 3 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند پیرو اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی های ثابت به استحضار می رساند با توجه به پیگیری سهامداران محترم در خصوص افزایش سرمایه شرکت و پیرو تکلیف مقرر شده توسط مجمع عمومی عادی سالانه شرکت مبنی بر افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها و پیرو اطلاعیه های قبلی فرآیند اجرای افزایش سرمایه در حال انجام است و پس از انجام کامل ارزیابی ها و تصویب گزارش توجیهی مربوطه در هیات مدیره، اطلاع رسانی لازم مجدداً انجام خواهد شد.

بدیهی است در صورت وقوع هرگونه رویداد با اهمیت، مراتب مطابق مفاد ماده 13 دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان افشا می شود.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

یکی از جذابیت های صندوق های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران مدیریت حرفه ای دارایی ها در آنهاست. صندوق های سرمایه گذاری با به کارگیری افراد توانمند و متخصص در زمینه تحلیل بازارهای مالی در تلاشند تا بهترین عملکرد را از نظر بازدهی و کنترل ریسک سرمایه گذاری داشته باشند.

برترین سهام موجود در پرتفوی صندوق های سرمایه گذاری می تواند مسیر حرکت سرمایه های هوشمند را برای سرمایه گذاران خرد مشخص کند. در این گزارش سعی داریم پربازده ترین صندوق سرمایه گذاری را از نظر مدیریت سبد سرمایه گذاری(پرتفوی) مورد بررسی قرار دهیم. اطلاعات گزارش زیر بر اساس آخرین اطلاعات درج شده در سایت صندوق سرمایه گذاری (افشای پرتفوی ماهانه) استخراج شده است.

رصد صندوق سرمایه گذاری مشترک البرز

صندوق سرمایه گذاری مشترک البرز از اوایل سال 1392 فعالیت خود را در بازار سرمایه آغاز کرد.

صندوق سرمایه گذاری مشترک البرز، در مهر ماه سال 98 با ثبت عملکردی بهتر از سایر صندوق های سرمایه گذاری سهامی، در میان ده صندوق سرمایه گذاری برتر مهر ماه از نگاه سیگنال قرار گرفت.

این صندوق در رده بندی بهترین صندوق های سرمایه گذاری سهامی در شهریور ماه سال 98  نیز در جایگاه ششم قرار گرفته بود.

صندوق سرمایه گذاری مشترک البرز
نوع صندوق : سهامی
دارایی خالص در آخرین گزارش صندوق :  22,940,779,126 ریال
بازدهی نقطه به نقطه یکساله :  42.37 %
مدیر صندوق : شركت سبدگردان اميد نهايت نگر  
ردیفنام نمادنام شرکت درصد از کل پرتفوی
1وبملتبانک ملت 9.75%
2خودروایران خودرو 8.52%
3شاواننفت لاوان 8.1%
4رانفورانفورماتیک 6.92%
5فملیملی مس 6.82%

در ادامه به بررسی و تحلیل تکنیکال سهام برتر موجود در پرتفوی صندوق سرمایه گذاری مشترک البرز می پردازیم.

وبملت

سهم بانک ملت با نماد “وبملت” بعد از آنکه سه ماه و نیم بسته بود و معامله ای در آن صورت نمی گرفت، با حدود 40% اختلاف قیمت بهتر از قیمت قبل باز شد و پس از آن روند نزولی به خود گرفت.

محدوده 450 تا 500 تومانی حمایت مهمی برای این سهم است. از نظر تکنیکالی احتمال پر شدن گپ های قیمتی زیاد است و انتظار داریم روند نزولی همچنان ادامه دار باشد. در صورت ادامه روند نزولی، انتظار داریم قیمت از این محدوده شروع به رشد مجدد نماید.

سرمایه گذاری بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در سهام وبملت
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

خودرو

سهم ایران خودرو یکی از مهمترین سهام گروه خودرویی ست. نماد “خودرو” جزو نمادهای پربیننده بازار بورس به شمار می آید و  روزانه حجم و ارزش معاملات بالایی را به نام خود ثبت می کند. از نظر تکنیکالی حرکت قیمت در کانال صعودی مناسبی قرار گرفته است و به نظر می رسد هدف 880 (سقف کانال صعودی) دور از انتظار نباشد.

سرمایه گذاری بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در سهام خودرو
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

شاوان

شاوان از مجموعه سهام گروه پالایشگاهی است. نمودار حرکت این سهم با حرکت های شارپ همراه بوده است. اخیرا نزول قیمت به کندی شکل گرفته و محدوده 3500 تومان حمایت مناسبی برای این سهم ایجاد کرده است.

سرمایه گذاری بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در سهام شاوان
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

رانفور

شرکت خدمات انفورماتیک از معدود شرکت های گروه ارتباطات رادیویی ست. حرکت قیمت مشخصا در کانال صعودی در حال حرکت است. در صورتی که قیمت نتواند از سقف کانال خود عبور کند حمایت اول آن در محدوده 1480 تومان و هدف کاهشی بعدی، در 1330 تومان(کف کانال صعودی) قرار دارد.

سرمایه گذاری بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در سهام رانفور
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

فملی

شرکت صنایع ملی مس ایران از جمله شرکت های باسابقه و قدیمی گروه فلزات اساسی در بازار بورس تهران است.

در نمودار قیمت این سهم، حرکت صعودی شدید با افت محسوس و تشکیل الگوی کنج همراه شده است. باید منتظر ماند و واکنش قیمت به محدوده مثلث نارنجی ( 550) را دید. در صورت ادامه روند خنثی و عدم توانایی قیمت در عبور از ناحیه کنج، انتظار داریم قیمت تا محدوده 470 تومان نیز کاهش یابد.

سرمایه گذاری بهترین صندوق سرمایه گذاری سهامی در سهام فملی
برای مشاهده نمودار با کیفیت کلیک کنید

اگر می خواهید با صندوق های سرمایه گذاری بیشتر آشنا بشوید جامع ترین و کامل ترین اطلاعات را صفحه صندوق های سرمایه گذاری از سیگنال دریافت کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، قاسمعلی جمالی، مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های شرکت سرمایه‌گذاری غدیر با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز نیز در حال تکمیل مدارک پذیرش است و احتمالاً دومین شرکت از زیرمجموعه‌های غدیر است که سهام آن در بورس عرضه می‌شود، افزود: علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های‌ نیروگاه اوکسین، بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر(هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز غدیر، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ IT)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند.

 وی ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت بیشتر در خصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و همچنین هلدینگ برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن در صورت تایید پذیرش، سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود.

جمالی اضافه کرد: عرضه سهام شرکت‌های تابعه غدیر محدود به این لیست نخواهد بود و با اتمام طرح‌هایی نظیر آلومینیوم جنوب(سالکو)، نیروگاه خوزستان و .. سهام آنها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت.

این مقام مسئول بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی از شرکت‌های فولادی از شهریورماه سال جاری تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی از اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها سهام آنها نیز حداکثر در نیمه اول سال 1400 در بازار سهام عرضه می‌شود.

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس اشاره و اظهار کرد: مهمترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها در صف پذیرش، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به سهامی عام، زمان‌بری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی از شرکت‌ها است.

ارزش‌گذاری عرضه‌ها

وی در خصوص برآورد ارزش حدودی این عرضه‌ها نیز گفت: ارزش‌گذاری شرکت‌های غیر بورسی باید توسط کارشناسان رسمی دادگستری یا نهادهای مالی ذیصلاح نظیر شرکت های تامین سرمایه انجام شود، اما برای معرفی کلی هلدینگ سیمان غدیر مدیریت شرکت‌های سیمان سپاهان، سیمان شرق، سیمان کردستان، سیمان دشتستان را در اختیار داشته و در برخی از شرکت‌های سیمانی دیگر نیز سهامدار است. در حال حاضر این هلدینگ حدود 10 درصد از کل تولید سیمان در کشور را در اختیار دارد.

جمالی ادامه داد: پتروشیمی تبریز نیز ظرفیت تولید بیش از 815 هزار تن محصولات پلیمری و شیمیایی را در سال دارد و محصولات خود را تحت لیسانس معتبرترین شرکت‌های جهانی و بر اساس استانداردهای کیفی آن شرکت‌ها تولید می‌کند. از عمده‌‌ترین محصولات تولیدی این شرکت می‌توان به پلی‌اتلین‌ها، پلی‌استایرن‌ها، پروپیلن و ABS اشاره کرد. همچنین، این شرکت جزء معدود تولیدکنندگان پلی‌استایرن در ایران است؛ خوراک مجتمع، نفتای سبک و سنگین و گاز مایع است که بخش عمده آن از پالایشگاه تبریز تامین می‌شود.

به گفته مدیر سرمایه‌گذاری غدیر، نیروگاه اوکسین ظرفیت تولید حدود 156 مگاوات ساعت برق را دارد و در حال حاضر دارای یک توربین گازی و … است. همچنین، شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان ظرفیت 800 هزار تن آهن اسفنجی در سال را دارد که با توسعه در دست اجرا به زودی به بیش از یک میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت. این شرکت همچنین یکی از سهامداران طرح گندله سازی بهاباد است.

این مقام مسئول اضافه کرد: فولاد غدیر نی‌ریز جز طرح‌های فولادی هشت گانه با ظرفیت تولید حدود یک میلیون تن فولاد بوده که اکنون بخش احیاء مستقیم آن در حال بهره برداری و بخش فولادسازی آن در دست اجرا است. برنامه‌ریزی لازم جهت اجرای یک طرح گندله‌سازی در قالب این طرح انجام شده است.

وی در خصوص شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر نیز بیان کرد: این شرکت یک هلدینگ تخصصی در حوزه صنعتی و معدنی بوده که سهامدار شرکت‌هایی مانند فولاد آلیاژی ایران، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، توسعه آهن و فولاد گل گهر، فولاد نی‌ریز، موتوژن، شرکت زاگرس مس سازان و اکتشاف معادن و صنایع غدیر است.

جمالی افزود: فولاد شاهرود ظرفیت تولید سالیانه 200هزار تن انواع میلگرد و نبشی را دارد و شرکت تیسا کیش به طور متمرکز در جزیره کیش به عنوان یک شرکت ساختمانی فعالیت دارد. این شرکت از ادغام دو شرکت کیش رویای زندگی و تیسا کیش تشکیل شده و در حال‌حاضر برج‌های مسکونی رویا کیش، برج‌های مسکونی تیسا کیش و برج‌های تجاری تیسا کیش را در دست اجرا دارد. شرکت سیمان سفید شرق نیز زیرمجموعه شرکت سیمان شرق است که مدیریت آن در اختیار هلدینگ سیمان غدیر قرار دارد؛ ظرفیت تولید شرکت سالانه حدود 315 هزار تن سیمان سفید است.

پتروشیمی تبریز مشابه پتروشیمی شازند/ هلدینگ سیمان غدیر مشابه سیدکو

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر در خصوص مقایسه شرکت‌های در حال پذیرش این هلدینگ با شرکت‌های بورسی مطرح کرد: هرچند که ممکن است نتوانیم از نظر ظرفیت تولید، ترکیب محصولات تولیدی و یا نوع خدمات قابل ارائه، شرکت بورسی دقیقاً مشابهی برای شرکت‌های فوق‌ ذکر کرد، اما از نظر صنعت و ترکیب کلی محصولات و خدمات قابل ارائه، می‌توان گفت که پتروشیمی تبریز مشابه پتروشیمی شازند، توسعه صنعت و سرمایه غدیر(هلدینگ سیمان غدیر) مشابه سرمایه‌گذاری توسعه صنایع سیمان(سیدکو)، آهن و فولاد غدیر ایرانیان مشابه آهن و فولاد ارفع، فولاد نی‌ریز در صورت تکمیل بخش فولادسازی مشابه فولاد ارفع و نیروگاه اکسین با ظرفیت 156 مگاوات مشابه بورسی ندارد اما از نظر صنعت قابل مقایسه با نیروگاه گیلان(ظرفیت 1305مگاوات ساعت) است که به تازگی در بورس عرضه شده است.

به گفته این مقام مسئول، سیمان سفید شرق مشابه سیمان سفید نی ریز، معادن زغالسنگ سیمان شرق مشابه شرکت فرآوری زغال سنگ پروده طبس، تیسا کیش مشابه شرکت ساختمانی آ.س.پ، خدمات انفورماتیک راهبر(هلدینگ IT) مشابه بورسی ندارد و شرکت فولاد شاهرود مشابه شرکت‌های فولاد امیرکبیرکاشان و فولاد آلیاژی یزد است.

تاثیر عرضه‌های اولیه بر ارزش بازار«وغدیر»

جمالی در خصوص میزان تاثیر این عرضه‌های اولیه بر صورت‌های مالی غدیر گفت: برای برآورد ارزش روز شرکت‌هایی که به طور مستقیم در مالکیت غدیر قرار دارند(هلدینگ سیمان غدیر و هلدینگ صنایع و معادن غدیر)، باید این شرکت‌ها توسط کارشناسان رسمی ارزش گذاری شوند. بنابراین، درحال حاضر در خصوص ارزش و تاثیر آنها روی ارزش بازار غدیر نمی توان با قطعیت اظهارنظر کرد. 

وی افزود: برخی از شرکت‌ها به عنوان زیرمجموعه هلدینگ‌های تخصصی غدیر محسوب می‌شوند که عرضه اولیه آنها موجب ایجاد ارزش افزوده بالایی برای هلدینگ‌های مذکور خواهد شد، به طور کلی، عرضه سهام شرکت‌های تابعه در بورس منجر به شفافیت بیشتر ارزش دارایی‌های تحت مالکیت غدیر خواهد شد و در نهایت از این محل می‌تواند بر ارزش بازار سهام غدیر نیز تاثیر مثبت داشته باشد.

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر ادامه داد: هلدینگ‌های چند رشته‌ای مانند غدیر با توجه به اساسنامه نمی‌توانند تمام سود حاصل از فروش را به صورت سود نقدی تقسیم کنند و حداکثر 20 درصد از سود فروش قابل تقسیم است؛ باقی سود باید به اندوخته سرمایه‌ای منتقل شود تا بعد صرف افزایش سرمایه و پروژه‌های توسعه‌ای شرکت شود. بنابراین، منابع حاصل از فروش را نمی‌توان به طور مستقیم میان سهام‌داران توزیع کرد، اما این منابع مالی در آینده می‌تواند طرح‌های توسعه‌ای را به ثمر برساند. 

به گفته جمالی، با عرضه سهام این شرکت‌ها در بورس، آنها جزو دارایی‌های قرار می‌گیرند که از دید فعالان بازار، ارزش افزوده آنها در خالص ارزش دارایی‌ها(NAV) محاسبه می‌شود و این در حالیست که مبنای ارزش‌گذاری هلدینگ‌های چند رشته‌ای به دلیل ماهیت فعالیت، بر اساس خالص ارزش دارایی‌هایی است. 

حمایت سهام‌داران عمده از سهم

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر در خصوص حمایت‌هایی که از سهام غدیر انجام می‌شود، بیان کرد: در حال‌حاضر سهامداران عمده شرکت سرمایه‌گذاری غدیر در چهرچوب قوانین سازمان بورس و در قالب بازارگردان به طور کامل از سهام غدیر در بازارسرمایه حمایت می‌کنند و در صورت نیاز در آینده این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت. همچنین سرمایه‌گذاری غدیر نیز طی روزهای گذشته در چهارچوب قوانین بازار، حمایت قابل ملاحظه‌ای از سهام شرکت‌های زیرمجموعه داشته است و این مهم در صورت نیاز باز هم ادامه خواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

مدیر سرمایه‌گذاری و طرح‌های سرمایه‌گذاری غدیر از نهایی شدن مراحل پذیرش و عرضه 11 شرکت زیرمجموعه این هلدینگ خبر داد. «وغدیر» به دنبال 11 عرضه اولیه

به گزارش رادیو سهام به نقل از دنیای اقتصاد، قاسمعلی جمالی با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز نیز در حال تکمیل مدارک پذیرش است و احتمالا طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شود، افزود: علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های‌ نیروگاه اکسین، بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر(هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز کاشان، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ IT)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت بیشتر درخصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و همچنین هلدینگ برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن، سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود.   جمالی اضافه کرد: عرضه سهام شرکت‌های تابعه غدیر محدود به این لیست نخواهد بود و با اتمام طرح‌هایی نظیر آلومینیوم جنوب(سالکو)، نیروگاه هرمز و… سهام آنها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت.

این مقام مسوول بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی شرکت‌های فولادی از شهریورماه سال جاری تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها سهام آنها نیز حداکثر در نیمه اول سال 1400 در بازار سهام عرضه می‌شود.

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس اشاره و اظهار کرد: مهم‌ترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها در صف پذیرش، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به سهامی عام، زمانبری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی شرکت‌ها است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، قاسمعلی جمالی از نهایی شدن مراحل پذیرش و عرضه 11 زیرمجموعه سرمایه‌گذاری غدیر خبر داد و گفت: شرکت توسعه سرمایه و صنعت غدیر(هلدینگ سیمان غدیر) به زودی در فرابورس عرضه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز نیز در حال تکمیل مدارک پذیرش است و احتمالا طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شود، افزود: علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های‌ نیروگاه اکسین، توسعه صنایع و معادن غدیر(هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز کاشان، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ IT)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند.

این مقام مسئول ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت بیشتر درخصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود. عرضه سهام شرکت‌های تابعه محدود به این فهرست نخواهد بود و با اتمام طرح‌هایی نظیر آلومینیوم جنوب(سالکو)، نیروگاه هرمز و… سهام آنها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت.

جمالی عنوان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی شرکت‌های فولادی از شهریور ماه تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها سهام آنها نیز حداکثر در نیمه اول سال 1400 در بازار سهام عرضه می‌شود.

وی به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس اشاره کرد و گفت: مهم‌ترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها ، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به عام، زمانبری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی شرکت‌ها است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، قاسمعلی جمالی با اشاره به اینکه پتروشیمی تبریز نیز در حال تکمیل مدارک پذیرش است و احتمالا طی یک ماه آینده عرضه اولیه می‌شود، افزود: علاوه بر این دو مجموعه، شرکت‌های‌ نیروگاه اکسین، بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر(هلدینگ صنعت و معدن غدیر)، فولاد نی‌ریز کاشان، فولاد شاهرود، آهن و فولاد غدیر ایرانیان، تیسا کیش، خدمات انفورماتیک راهبر (هلدینگ IT)، سیمان سفید شرق و معادن زغال‌سنگ سیمان شرق در حال تکمیل مدارک پذیرش هستند.

وی ادامه داد: به منظور ایجاد شفافیت بیشتر درخصوص ارزش دارایی‌های هلدینگ‌های توسعه صنایع و معادن غدیر و همچنین هلدینگ برق و انرژی غدیر، ابتدا سهام شرکت‌های تابعه این شرکت‌ها در بورس یا فرابورس عرضه خواهد شد و پس از آن، سهام این دو هلدینگ نیز عرضه می‌شود.   جمالی اضافه کرد: عرضه سهام شرکت‌های تابعه غدیر محدود به این لیست نخواهد بود و با اتمام طرح‌هایی نظیر آلومینیوم جنوب(سالکو)، نیروگاه هرمز و… سهام آنها نیز در فرآیند عرضه در بورس قرار خواهند گرفت.

این مقام مسوول بیان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرکت‌هایی مانند هلدینگ سیمان غدیر و برخی شرکت‌های فولادی از شهریورماه سال جاری تا پایان سال به تدریج در بازار عرضه خواهند شد و با توجه به لزوم انجام برخی اصلاحات ساختاری و افزایش سرمایه در برخی از این شرکت‌ها سهام آنها نیز حداکثر در نیمه اول سال 1400 در بازار سهام عرضه می‌شود.

مدیر سرمایه‌گذاری غدیر به موانع پذیرش یا عرضه سهام در بورس اشاره و اظهار کرد: مهم‌ترین چالش‌های این فرآیند، طولانی بودن مراحل پذیرش به دلیل تقاضای زیاد شرکت‌ها در صف پذیرش، لزوم تبدیل شرکت‌ها از سهامی خاص به سهامی عام، زمانبری فرآیند تقویم اموال، لزوم انجام افزایش سرمایه و اصلاح ساختار در برخی شرکت‌ها است./دنیای اقتصاد

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.