دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

محمد کشتی آرای افزود: هر قطعه سکه طرح جدید، 13 میلیون و 210 هزار تومان، سکه طرح قدیم، 12 میلیون 300 هزار تومان، نیم سکه 6 میلیون و 850 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 850 هزار تومان و سکه گرمی نیز دو میلیون تومان معامله می‌شود.

یکه تازی قیمت طلا و سکه در بازار

وی گفت: امروز هر انس جهانی طلا بدون تغییر در مقایسه با روز گذشته، 1949 دلار و هر مثقال طلا, 5 میلیون و 360 هزار تومان قیمت گذاری شده است.
کشتی آرای افزود: هر گرم طلای 18 عیار نیز، یک میلیون و 237 هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

محمد کشتی آرای با اشاره به کاهش قیمت سکه و طلا در معاملات امروز این بازار،  توضیح داد: در ابتدای معاملات امروز سکه قیمت‌ها مطابق با روز گذشته آغاز شد، اما به تدریج و با توجه به تاثیر کاهش قابل توجه قیمت ارز در ساعات پایانی روز گذشته،  قیمت سکه نیز روند نزولی پیدا کند، البته مجددا با افرایش قیمت ارز شاهد افزایش قیمت بودیم.  این تحولات تا این ساعت نوسانی 550 هزار تومانی را تجربه کرده است.

کشتی‌آرای در خصوص علت روند کندتر کاهش قیمت دلار نسبت به ارز، خاطرنشان کرد: امروز بازار طلا شاهد افزایش 28 دلاری قیمت انس جهانی طلا هم بود، به همین دلیل با وجود آنکه قیمت دلار در بازار داخلی کاهش دارد،  افزایش قیمت جهانی منجر به کند شدن روند کاهش قیمت سکه و طلا در بازار شده است.

این فعال بازار طلا ادامه داد: در حال حاضر حباب موجود در قیمت سکه تمام بهار آزادی حدود یک میلیون تومان برآورد می‌شود. این در حالی است که در مورد طلای خام با حباب منفی اندک مواجه هستیم و این کالا ارزانتر از نرخ بازارهای جهانی معامله می‌شود.

وی در خصوص قیمت انس جهانی طلا نیز گفت: تداوم جنگ اقتصادی میان آمریکا و چین از یک سو و از سوی دیگر بیماری کرونا که منجر به رشد منفی اقتصادی و افزایش میزان بیکاری در بسیاری از کشورها شده است، احتمال کاهش قابل توجه نرخ انس طلا و بازگشت به قیمت های یک سال پیش را در این شرایط از میان برده است.

وی اضافه کرد: البته طی دو هفته اخیر بهای انس در محدوده 1950 دلار متوقف مانده و پیش بینی می‌شود همچنان طلا میل خاصی برای افزایش قیمت و گذر از این محدوده را هم فعلا نداشته باشد.  بعید است طی هفته های پیش رو مجددا شاهد بازگشت بهای انس جهانی به 2 هزار دلار باشیم.

نایب رئیس اتحادیه طلای کشوری همچنین درباره احتمال مداخله دولت برای کنترل قیمت‌ها در بازار طلا توضیح داد: قیمت طلا تحت تاثیر انس جهانی و قیمت ارز نوسان پیدا می‌کند. دولت از آنجا که امکان تاثیرگذاری در قیمت جهانی طلا را ندارد، تنها از طریق مدیریت بازار ارز، می تواند نوسانات در بازار طلا را مدیریت کند.

وی افزود: نباید فراموش کنیم که قیمت طلا متناسب با قیمت دلار در بازار آزاد قیمت‌گذاری می‌شود و ارز نیمایی و دولتی به طلا تعلق نمی‌گیرد. البته این موضوع مورد تایید فعالان بازار طلا هم است، چرا که در غیر این صورت با پدیده قاچاق طلا مواجه خواهیم شد.

کشتی آرای درباره امکان عرضه بیشتر سکه در بازار از سوی دولت برای کاهش قیمت‌ها نیز توضیح داد: از آنجا که قیمت طلا بر اساس نرخ جهانی،  مشخص می شود، بنابراین تنها کالایی در بازار است که حتی با افزایش عرضه نیز قیمت آن کاهش پیدا نمی‌کند و اگر فرضا تعادل عرضه و تقاضا در این بازار به هم بخورد، تنها شاهد ایجاد حباب محدود منفی یا مثبت در قیمت این فلز قیمتی خواهیم بود.

قیمت سکه طلا امروز (سه‌شنبه) شاهد نوسان حدود 550 هزار تومانی بود و عصر امروز با قیمت 13 میلیون تومان معامله شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران چهارشنبه با رشد 39  هزار واحدی عدد 2 میلیون و 34 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 4 هزار واحدی به عدد 531 هزار واحد رسید. همچنین با دست به دست شدن 19 میلیارد سهم طی 2.1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 19134 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.9 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار چهارشنبه  در حالی کار خود را آغاز نمود که در روز گذشته در پی انفجار  لبنان قیمت نفت با رشد 2 درصدی به 45 دلار رسید این درحالی است که قیمت نفت در پی تشدید بیماری کرونا که بر تقاضا جهانی نفت اثر گذار است تا قبل از وقوع این واقعه با افت و کاهش همراه بود. همچنین انس جهانی طلا به بالا 2000 دلار یعنی 2039 دلار رسید. بازار چهارشنبه با افزایش نسبی تقاضا کار خود را آغاز نمود ولی رفته رفته با گذشت زمان بر شدت عرضه ها در شرکت های با ارزش بازار پایین افزوده و بر افزایش تقاضا در شرکت های با ارزش بازار بالا افزوده شد. این میزان رشد نسبی در شرکت های با ارزش بازار بالا نسبت به شرکت های با ارزش بازار  پایین را می توان از رشد نسبی شاخص کل نسبت به هم وزن فهمید.

مجلس با لایحه افزایش سرمایه شرکت های پذیرفته شده در بورس از طریق صرف سهام یا سلب حق تقدم موافقت نمود. در این روش افزایش سرمایه، شرکت ها سهام خود را به مبلغی بیش از قیمت اسمی و از طریق پذیره نویسی به فروش می رسانند و تفاوت حاصل از قیمت فروش و اسمی سهام را به حساب اندوخته منتقل یا در ازای آن سهام جدید به سهامداران قبلی می دهند.

در بازار چهارشنبه بیشترین تقاضا در گروه بانک ها و فراورده های نفتی و بیشترین عرضه ها در گروه خودرو بود. به هر کد معاملاتی از عرضه های اولیه در بازار چهارشنبه، 161 سهم امین به ارزش 168 هزار تومان و 16 سهم شاروم به ارزش 10 هزار تومان تخصیص یافت.

ارزش خالص معاملات بورس 18552 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 6499 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 10000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
2.034.186531.860220.120
درصد رشد شاخص کلدرصد رشد شاخص هم وزندرصد رشد سود خالص
1.90.8
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
8191417.611.590
P/EP/SP/B
37.328.2214.3

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شتران30214549481103.950650
شپنا2731313348010549530
خودرو1437908763202.8-6210
وبانک2317318315604-31410

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات چهارشنبه

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
بترانس 23725726960062980

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 15 مرداد ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شرکت گروه دارویی البرز(والبر) از فروش ششدانگ یک قطعه زمین با بنای احداثی به مساحت 19900 متر مربع  عرضه و 9000 متر اعیانی واقع در ساوه خبر داد.
 2. شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران(ثتران)  از خرید 20 دستگاه آپارتمان به متراژ 1928 متر مربع خبر داد.
 3. شرکت بیمه رازی در نظر داد تعدادی از املاک مازاد نیاز خود را به فروش برساند.
 4. شرکت نوسازی و ساختمان تهران(ثنوسا) از قرار داد با سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص پروژه چند منظوره کیش خبر داد.
 5. حسابرس  افزایش سرمایه 23 درصدی شرکت بیمه اتکایی ایرانیان(اتکای)  از محل سود انباشته را تایید کرد.
 6. شرکت تولید مواد اولیه دارویی البرز بالک(دبالک) از انتقال یک قطعه زمین به مساحت 19900 متر مربع به شرکت گروه سرمایه گذاری البرز  خبر داد.
 7. شرکت کویر تایر(پکویر) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 8. حسابرس افزایش سرمایه 51 درصدی شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر(شبصیر) از محل سود انباشته را تایید نمود.
 9. شرکت تولیدی ایران تایر(پتایر) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 10. شرکت صنعتی آما(فاما) از افزایش سرمایه 67 درصدی از محل سود انباشته خبر داد.
 11. شرکت پشم شیشه ایران(کپشیر) از راه اندازی مجدد خط تولید ایزوگام پس از آتش سوزی خبر داد.
 12. شرکت لبنیات کالبر(غالبر) از تمدید مهلت استفاده از مجوز افزایش سرمایه تا 16 مهر ماه خبر داد.
 13. حسابرس افزایش سرمایه 180 درصدی شرکت صنایع کاغذ سازی کاوه(چکاوه) از محل مطالبات حال شده سهامداران وآورده نقدی را تایید کرد.
 14. شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر(پارتا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خود خبر داد.
 15. شرکت تامین ماسه ریخته گری(کماسه) در مجمع سالانه شرکت از 49 تومان سود ساخته شده 7 تومان را بین سهامدارن تقسیم نمود.
 16. شرکت گروه صنعتی بارز(پکرمان) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 17. نمایندگان مجلس شورای اسلامی با دو فوریت لایحه افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران از طریق صرف سهام با سلب حق تقدم سهام موافقت کردند.
 18. قیمت نفت که معاملات چهارشنبه را با کاهشی بیش از یک درصد آغاز کرده بود، پس از وقوع انفجار در بیروت با افزایش قیمت همراه شد.
 19. رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی گفت:​ در چهار ماه نخست امسال، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان تامین مالی در بازار سرمایه انجام شده است. در حالی که سال گذشته در این مدت 30 هزار میلیارد تومان تامین مالی انجام شده بود یعنی امسال بیش از سه برابر تامین مالی در بورس رشد داشته است.
 20. قیمت اوراق تسهیلات مسکن در روزهای اخیر و تحت تأثیر انتشار اخباری مبنی بر احتمال ایجاد محدودیت های جدید برای این اوراق، روند نزولی در پیش گرفته و به کانال ۶۰ هزار تومان رسیده است.
 21. نیکزاد گفت: افرادی که در شهر‌های بالای صد هزار نفر زندگی می‌کنند، باید املاک خود را ثبت کنند و اگر این اقدام را انجام ندهند، از ابزار‌های نظارتی استفاده می‌شود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افت 794 واحدی عدد 1 میلیون و 118 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 2 هزار واحدی به عدد 359 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن9 میلیارد سهم طی 1.4 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 10679 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 0.07 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که قیمت نفت برنت به 40 دلار رسید و انس جهانی طلا در قیمت 1710 مورد معامله قرار گرفت. بازار امروز با افزایش تقاضا کارخود را آغاز نمود ولی رفته رفته بر شدت عرضه ها افزوده شد. پر تقاضا ترین گروه در بازار امروز گروه سیمان و زراعت بود و پر عرضه ترین گروه برق و گاز و کانه های فلزی بودند. در بازار امروز رشد شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل بیشتر بود که بیانگر افزایش تقاضا در شرکت های با ارزش بازار متوسط وکوچک نسبت به شرکت های بزرگ می باشد.

ارزش خالص معاملات بورس 10679 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 2842 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 9000 میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص (میلیارد تومان)
1.118.118359.090183.616
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
9106804.189.387
P/EP/SP/B
22.714.7810.16

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شپنا260421816187516254
شبندر1633826233900.5-23099
فملی214381817791517842
وغدیر287352612268512417

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
وبصادر 232860818501832
مارون42.329212269596815

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

خشرق: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

سیلام: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

امید: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

چکاوه: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

رانفور: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

بیشترین تاثیر مثبت و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. اطلاعیه بورس در خصوص اصلاح برخی ریز ساختارها: تغییر و افزایش در حجم هر سفارش خرید و فروش(قیمت 1 تا 5000 ریال : حداکثر سفارش 400 هزار، قیمت 5001 الی 10000: حداکثر سفارش: 200000)
 2. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در سهام ارزش آفرین بیدار با نماد «ارزش» در فهرست نرخ‌های صندوق‌سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.
 3. رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این که بیش از ۴‌.۵ میلیارد دلار برای انجام واردات تامین شده است‌، گفت: برای تامین کسری بودجه حراج اوراق بدهی دولت حراج اوراق بدهی دولت ۱۰ هزار میلیارد تومان با نرخ سود سالانه ۱۵ درصد به فروش رفت.
 4. رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: قیمت کالاهای الکترونیکی و یا هر کالایی که وارداتی باشد وابسته به نرخ دلار و ارز است و اکنون قیمت تلفن همراه به طور میانگین 30 تا 35 درصد افزایش یافته است.
 5. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش علی الحساب 30 درصدی قیمت تایرهای تولیدداخل موافقت کرد.
 6. به گفته بانک جهانی، اصلی ترین دلیل رشد اقتصادی ایران در سال جاری کاهش مصارف داخلی و فشار وارد شده به بخش خدمات (به طور مثال گردشگری) به دلیل شیوع کرونا خواهد بود. ایران نخستین کشوری در منطقه بود که شیوع ویروس کرونا به طور گسترده در آن گزارش شد اگر چه طی هفته های بعد تقریبا تمامی کشورهای منطقه درگیر مقابله گسترده با این ویروس شدند.
 7. شرکت دارویی ره آورد تامین( درهآورد) در مجمع عمومی عادی سالانه  از 79 تومان سود نقدی هر سهم 76 تومان را تقسیم کرد.
 8. شرکت پتروشیمی غدیر(شغدیر)  با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده به مدت دو روز کاری متوقف گردید.
 9. حسابرس افزایش سرمایه 287 درصدی شرکت سازه پویش(خپویش)  از محل مازاد تجدید ارزیابی و دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی تایید کرد.
 10. شرکت داروسازی زاگرس فارمد( ددام) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خود خبر داد.
 11. شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه(ثباغ) از مزایده عرضه عیانی ساختمان مسکونی نیمه کاره قطعه 53 در تبریز خبر داد.
 12. شرکت تولیدی گاز لوله از تحصیل 13 درصد شرکت لوله های دوجداره قدر خبر داد.
 13. شرکت پتروشیمی غدیر (شغدیر)  از معافیت مالیاتی با نرخ صفر از سال 88 الی 98 خبر داد.
 14. شرکت گروه دارویی البرز(والبر) از  واگذار 20 درصد سهام شرکت خدماتی مجتمع صنایع داروسازی خبر داد.
 15. شرکت آلومتک(فالوم) از قرارداد فروش سیم آلومینیوم 120 هاینا خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

محمد کشتی آرای در خصوص آخرین تحولات بازار طلا و سکه اظهار کرد: قیمت انس جهانی طلا طی هفته گذشته بیش از 90 دلار افزایش یافت و این افزایش قیمت در طول تاریخ بی سابقه بوده است.

وی افزود: اواسط هفته گذشته نیز
نرخ دلار در بازارهای داخلی با افت بیش از 4 هزار تومانی مواجه شد که در آن روزها قیمت طلا و سکه نیز در داخل کاهش یافت، اما افزایش انس جهانی قیمت‌ها را در بازار بازگرداند.
نائب رئیس دوم اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر تهران بیان کرد: قیمت دلار این روزها با ثبات همراه است، اما به نظر می‌رسد قیمت جهانی طلا روند صعودی خود را البته به شدت کمتر ادامه دهد که نتیجه این‌ها افزایش نسبی قیمت طلا و سکه در بازارهای داخل است.

وی با ذکر این مطلب که امروز هر گرم طلای 18 عیار یک میلیون و 26 هزار تومان معامله شد تصریح کرد: امروز هر قطعه سکه طرح جدید 10 میلیون و 900 هزار تومان، طرح قدیم 10 میلیون و 200 هزار تومان، نیم سکه 5 میلیون و 350 هزار تومان، ربع سکه 3 میلیون و 260 هزار تومان و سکه‌های یک گرمی یک میلیون و 700 هزار تومان در بازارهای داخلی معامله شد.

223223

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، قیمت سکه امامی در بازار آزاد دیروز دوشنبه پنجم اسفند ماه بدون هیچ تغییری نسبت به روز شنبه، پنج میلیون و 671 هزار تومان بود.

قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد دیروز دوشنبه پنجم اسفند ماه بدون هیچ تغییری به پنج میلیون و 650 هزار تومان رسید.

قیمت نیم سکه و ربع سکه در بازار آزاد دیروز دوشنبه پنجم اسفند ماه به ترتیب سه میلیون و 35 هزار تومان و یک میلیون و 860 هزار تومان بوده است.

قیمت طلا گرمی 18 عیار در بازار آزاد دیروز دوشنبه پنجم اسفند ماه تا ساعت 598 هزار و 600 تومان بوده است.

اما علت نوسان قیمت سکه و طلا چه بوده است؟ آیا این عوامل امروز هم در بازار وجود دارند؟

دبیر اتحادیه طلای تهران گفته بود: با توجه به نااطمینانی‌های اخیر سیاسی و اقتصادی که ناشی از شیوع بیماری کرونا است سرمایه‌گذاران سرمایه‌هایشان را به سمت بازار طلا هدایت کرده‌اند تا به این شکل بتوانند سرمایه‌های امنی را برای خود پس‌انداز کنند.

نادر بذرافشان به افزایش انس جهانی طلا و به دنبال آن افزایش قیمت دلار در بازار ایران به عنوان دو عامل افزایش قیمت طلا اشاره کرده بود. عواملی که همچنان هم به نظر می‌رسد وجود داشته باشند.

بر اساس تازه‌ترین نظرسنجی کیتکو که در 21 فوریه منتشر شده، اکثریت تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران مین‌استریت به افزایش قیمت طلا در هفته پیش رو خوش‌بین هستند. برخی از تحلیلگران قیمت هزار و 800 دلار را برای طلا پیش‌بینی کرده‌اند.

درباره قیمت دلار نیز هرچند رئیس کل بانک مرکزی گفته است «بانک مرکزی ثبات را به بازار ارز برمی‌گرداند» اما به نظر می‌رسد تا ساعات پایانی روز گذشته نوسانات قیمت دلار ادامه‌دار بوده است.

دنیای اقتصاد از وضعیت بازار ارز روز گذشته این طور گزارش داده است: در چهارمین روز اسفندماه، معاملات بازیگران بزرگ زودتر از همیشه و از حدود ساعت 10 صبح کلید خورد؛ آنها قیمت را در این فاصله از 15 هزار و 400 تومان به 15 هزار و 600 تومان رساندند؛‌ پس از این یک ساعت کمی هیجانی، با شروع رسمی بازار، فضا کمی آرام‌تر شد و شاخص ارزی نیز در مسیر تعدیل قرار گرفت. ساعت 4 بعدازظهر در معاملات عمده، دلار با قیمت 15 هزار و 350 تومان معامله می‌شد که 100 تومان بیشتر از روز شنبه بود.

بنابراین به نظر می‌رسد همچنان بازار طلای داخلی تحت فشار رشد تقاضای ناشی از گرانی قیمت جهانی طلا و گرانی قیمت دلار در بازار داخلی است اما آیا این عوامل ممکن است امروز هم بازار را متاثر کنند؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

دوازدهمین جشنواره وب و موبایل در شرایطی به کار خود پایان داد که در بخش خدمات مالی بانکی و بیمه آنلاین، اپلیکیشن «سیگنال» در قسمت آرای مردمی به عنوان برتر دست یافت.

کسب این عنوان قطعا آخرین دستاورد سیگنال نیست؛ بلکه شروعی برای دست‌یابی به عناوین بزرگتر است.

این اپلیکیشن، اخبار لحظه ای و تحلیل‌های متنوع حوزه سرمایه‌گذاری و بانکی را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. اپلیکیشنی که به لطف طراحی جذاب و اطلاعات دقیق، با بیش از دویست هزار نصب، در صدر اپلیکیشن‌های این حوزه قرار گرفته است.

بخش های این اپلیکیشن شامل:

سهام؛ جدیدترین اخبار و تحلیل های حوزه بازار سهام به همراه حجم معاملات شرکت های بورسی
ارز دیجیتال؛ قیمت لحظه ای تمامی ارزهای دیجیتال و جدیدترین اخبار و تحلیل های ارز های رمزنگاری شده
بانک؛ به روزترین اخبار بانک‌های ایران و اطلاع از جدیدترین وام‌های بانکی
اوراق بدهی؛ اطلاعات معاملات روزانه اوراق بدهی و وضعیت لحظه‌ای بازار
طلا؛ قیمت لحظه‌ای انس جهانی طلا به همراه نمودارهای پیشرفته تحلیلی 6 ماهه و یکساله
سکه؛ قیمت لحظه‌ای انواع سکه در بازار ایران به همراه تحلیل روزانه و جدیدترین اخبار حوزه طلا
فلزات؛ قیمت لحظه‌ای به همراه جدیدترین اخبار و تحلیل‌های روزانه فلزات گران‌بها در بازار ایران و بازار‌های جهانی
نفت و مشتقات؛ قیمت لحظه ای نفت، بنزین و گاز در بازارهای جهانی به همراه جدیدترین تحلیل‌ها و اخبار حوزه نفت و گاز

اپلیکیشن سیگنال، با قابلیت نصب بر روی سیستم‌های اندروید و iOS، از طریق این آدرس https://isignal.ir/install-app/ قابل دستیابی است؛

امیدواریم کاربران سیگنال نیز با حمایت‌های خود، ما را در این مسیر همراهی کنند.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش قیمت سکه تا پایان سال 99 چه روندی خواهد داشت؟ به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به شرایط موجود و پیش‌بینی کارشناسان بین‌المللی مبنی بر افزایش قیمت انس جهانی طلا به رسیدن آن به نرخ هزار و 800 دلار به نظر می‌رسد قیمت طلا و سکه در بازار داخل هم گران خواهد شد.

نادر بذرافشان افزود: قطعا افزایش قیمت طلای جهانی در بازار داخل اثرگذاری دارد. از سوی دیگر باید به مدیریت بانک مرکزی نیز در پایان سال 98 و همچنین در سال 99 دقت داشت، چنانچه قیمت دلار در بازار داخل کنترل شود قیمت سکه در سال 99 گران نخواهد شد، اما چنانچه قیمت انس جهانی طلا در ماه‌های آینده افزایش یابد و از طرف دیگر قیمت دلار کنترل نشود قیمت سکه در سال آینده گران خواهد شد.

او با اشاره به قیمت انواع سکه اظهارکرد: در روز چهارشنبه قیمت تمام سکه به شش میلیون و 120 هزار تومان، نیم سکه به قیمت سه میلیون و 100 هزار تومان، ربع سکه به قیمت یک میلیون و 900 هزار تومان و سکه گرمی به قیمت 970 هزار تومان رسید. قیمت طلای 18 عیار نیز با چهار هزار تومان به 625 هزار تومان رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

قیمت دلار اعلامی از سوی سامانه سنا روز جاری با افزایش ۴۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته به ۱۳,۴۰۰ تومان افزایش یافت. این در حالی بود که نرخ رسمی قیمت خرید دلار با اختلاف ۲۵۰ تومانی در حال حاضر ۱۳,۱۵۰ تومان است.

در حالی که قیمت خرید و فروش دلار در بازار آزاد حدود ۱۳۶۰۰ تومان است، اختلاف ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومانی بین نرخ آزاد دلار و قیمت رسمی آن در هفته گذشته، بانک مرکزی را در ابتدای این هفته به افزایش نرخ رسمی واداشت.

نرخ خرید یورو در صرافی‌ها نیز در حال حاضر ۱۴,۶۵۰ تومان و نرخ فروش ۱۴,۹۰۰ تومان است که اختلاف بیش از ۱۰۰ تومان را بین قیمت خرید و فروش برای دومین روز متوالی نشان می‌دهد.

محمد حسین ادیب کارشناس اقتصادی درباره افزایش قیمت ارز طی سال‌های گذشته در ایران گفت:

نقدینگی ایران در سال ۲۰۰۵ بالغ بر ۶۷ هزار میلیارد تومان بود دلار در آن تاریخ ٨٨٨ تومان و میزان نقدینگی به دلار ۷۶ میلیارد دلار بود. اما نقدینگی در آخر دی ماه ٩٨؛ بالغ بر ۲۰۲۵ هزار میلیارد تومان و به نرخ امروز دلار ، نقدینگی ۱۶۳ میلیارد دلار است، رشد نقدینگی در ایران به دلار نسبت به سال ۲۰۰۵ بالغ بر ۱۱۴ درصد است.

در کشور یک تفاوت ایجاد شده که بانک‌ها و مردم ایران آن را ندیده می‌گیرند، وقتی نفت صادر می‌شود تصمیمات اشتباه با تاخیرهای پنج تا ٨ ساله آثار خود را نشان می‌داد با کاهش ۹۰ درصدی صادرات نفت، اما آثار تصمیمات اشتباه به فاصله سه ماه قابل مشاهده خواهد بود. آثار سود بالائی که به سپرده‌ها پرداخت می‌شود، به فاصله چند ماه با افزایش نرخ ارز پس گرفته می‌شود.

بازار سکه و طلا نیز روزهای صعودی را تجربه می‌کند. دبیر اتحادیه طلای تهران در رابطه با قیمت طلا پیش‌بینی کرد که قیمت طلا در ایام پایان سال به دلیل افزایش میزان تقاضا تا حدودی رشد خواهد داشت. نادر بذرافشان، در پاسخ به این سوال که قیمتی طلا تا انتهای این هفته گران خواهد شد یا خیر نیز گفت که بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت انس جهانی طلا از هفته گذشته تاکنون حدود ۱۲ دلار گران شده است. در حال حاضر اکنون قیمت سکه نیز با ۵۰ هزار تومان افزایش به قیمت چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان رسید.

از سوی دیگر در ارتباط با بازارهای بورس چین که متاثر از شیوع ویروس کرونا روزهای بدی را پشت سر می‌گذارند، مجیدرضا حریری رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین اشاره کرد که به دلیل ارتباط محدود اقتصادی ایران با سایر کشورها، شیوع این ویروس بر روی اقتصاد ایران تاثیری نخواهد داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز، دبیر اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت طلا تا پیش از انتخابات مجلس تغییر خواهد کرد؟ به تجارت‌نیوز گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی ارتباطی به گران یا ارزان شدن قیمت طلا ندارد. عرضه و تقاضا، قیمت دلار و قیمت انس جهانی سه عاملی هستند که در ارزان یا گران شدن قیمت طلا اثر گذار هستند.

نادر بذرافشان افزود: در حال حاضر قیمت هر انس جهانی طلا به یک هزار و ۴۷۸ دلار می‌رسد. پیش‌بینی‌های جهانی حاکی از این است که در سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ قیمت انس جهانی طلا به یک هزار و ۶۰۰ دلار می‌رسد. چنانچه این اتفاق رخ دهد قیمت طلا در بازار داخل نیز گران خواهد شد.

او درباره وضعیت تقاضا در بازار طلا اظهار کرد: با توجه به نوسان اخیر قیمت دلار تقاضا در بازار طلا کاهش یافته است. تجربه نشان داده چنانچه کنترل و نظارت بر قیمت دلار باشد ثبات در بازار طلا حکمفرما می‌شود.

بذرافشان با اشاره به قیمت انواع سکه اظهار کرد: طبق آخرین معامله‌های انجام شده در روز چهارشنبه(۲۷ آذر ۹۸) قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۵۲ هزار تومان رسید. قیمت سکه تمام بهار آزادی هم به چهار میلیون و ۴۳۰ هزار تومان، قیمت نیم سکه به دو میلیون و ۳۲۰ هزار تومان و ربع سکه به قیمت یک میلیون و ۴۲۰ هزار تومان رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای طلا و سکه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.