دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

علیرضا شیرازی که از فعالان سیاسی در توییتر است با بازنشر اظهارات حسن روحانی از دنبال‌کننده‌هایش پرسیده بود که آیا قرار است «از شنبه و یکشنبه گشایش داشته باشیم؟» که برخی از آنان که به نظر فعال بورسی بودند زیر پستش برای بازار سرمایه ابراز نگرانی کردند. بورس‌بازان توییتر هم با این جمله رئیس دولت به جنب و جوش افتادند. یکی از آنان کاربری با نام «مهدی» بود که با اعتراض نوشت: «یعنی میذاره تا بازار بسته بشه، بعد میاد میگه شنبه ‎گشایش داریم. برادر، ما ‎گشایش شما را نمی‌خواهیم.» «حمید» هم به کنایه نوشت: ‌‎«گشایش که شدیم قبلا. شنبه و یکشنبه جشن پیروزیِ گشایش رو داریم.» «محمد» هم جمله رئیس دولت را سیگنال خروج از بازار تفسیر کرد.

  ‌نیامده، برگشت

شایعه بازگشایی انرژی3 که موجی از شادی را بین فعالان بازار سرمایه به راه انداخته بود، دیروز به واقعیت تبدیل شد. بسیاری بازگشایی این نماد را سیگنال مثبت برای بازار ارزیابی می‌کردند. اما این شادی ساعتی بیشتر دوام نداشت و با بسته شدن نماد انرژی3 بار دیگر یاس بر بازار سایه افکند. «توییتر بورس» که خوشحالی خود از بازگشایی انرژی3 را این‌طور بیان کرده بود: «‌آن مرد آمد! آن مرد با بازار منفی رفت و با بازار مثبت آمد!»، وقتی بسته شد با تعجب نوشت: «آن مرد نیامده رفت!»

مهدی امیدی هم کاربری بود که با یک مکالمه فرضی به باز و بسته شدن انرژی3 واکنش نشان داد: «قربان همو‌ن‌طور که فرموده بودین، نور چشمیمونو توی بازار مثبت باز کردیم ولی صف فروش شد. دستور چیه؟ دوباره ببندین.» کاربری با نام «مازیار» هم نوشت: «‌رفت یه دوری بزنه برمی‌گرده.»

  شروع دردسرهای «مفید»

بازار برگشت و دوباره دردسرهای کارگزاری‌ها برای سهامداران شروع شد. یکی از این کاربران دیروز در واکنش به هنگ کردن سامانه معاملاتی این کارگزاری نوشت: «‌کارگزاری مفید، هم هنگ می‌کنه هم سهم غیب می‌کنه، هم ساعت رو یک هفته زودتر عقب می‌کشه، هم پول بلاک می‌کنه، هم پول اضافه می‌کنه. اگه این خدمات اضافی نیس پس چیه؟!» «مهرانا» هم با تایید او از تجربه اخیرش نوشت: «چندروز پیش از مفید تماس گرفتن، گفتن آقای فلانی تعدادی از سهامتون رو از کارگزاری ما منتقل کردین. می‌خواستیم ببینیم مگه از خدمات ما ناراضی هستین؟ گفتم بابا شما دیگه کی هستین؟ شما یه روز بدون مشکل برامون نذاشتید و می‌گید خدماتمون!» کاربری به نام «سهیل» ‌نیز گفت: «تازه چند روز پیش پشتیبانی زنگ زده بود می‌گفت شما مشتری خوب ما بودی پولتو بردی یه کارگزاری دیگه. واقعا توضیح می‌خواد با این وضع؟»

میترا فرخ‌پور

کارشناس بازار سرمایه

کاش بازارگردانی سهام زودتر اتفاق بیفته تا شاهد بازاری باشیم که یه مدت قیمت سهم‌ها در محدوده یکی، دو درصد بازی کنه (چه مثبت، چه منفی) و عادت صف‌نشینی از سر یک عده بپره.

شاهین احمدی

رئیس پیشین مرکز آموزش سازمان بورس

 ‌یکی از دوستان قدیمی‌ام، کارشناس بانک مرکزی هست. فروردین ماه مدعی شد که سامانه نیما مُرده و چیزی جز یه پوسته ازش نمونده و تحلیل‌شان از نرخ ‎دلار در انتهای اسفند 98، 25 هزار تومان بوده، الان متوجه منظورش شدم.

محمد بشکوفه

فعال بازار سرمایه

متاسفانه کمی به صف‌نشینی عادت کردیم یا در صف‌های خریدیم یا بلافاصله در صف‌های فروش. حالتی شده که بعضی وقت‌ها خود من هم حتی فراموش کردم که یک سهم می‌تونه مثلا روی محدوده منفی یا مثبت2، کل روز معامله بشه. تا از صف خرید درمی‌آد سریع می‌ترسیم صف فروش بشه! بازار نیاز به تعادل دارد.

داود سوری

اقتصاددان

 ‌بازار سبز شد! کثیری خوشحال و قلیلی دلواپس، و آنچه فراموش شد «بازار» است. این زمین سفت نیست مجددا نشست خواهد کرد، سستی‌های آن را فراموش نکنید و بر ترمیم آن اگر هم در کوتاه‌مدت به سود شما نیست پافشاری کنید. بلندمدت فکر کنید.

حسین خزلی

کارشناس بازار سرمایه

 ‌دوستان و سروران مسوول و مدیر در بورس‌ها و سازمان اگر می‌خواهید و جرات و جسارت تغییر ‎ریزساختارهای بازار را دارید، الان وقتش است! محدوده نوسان قیمت، داینامیک کردن محدوده نوسان، حجم مبنا، حذف صف‌ها، حداکثر تعداد در یک سفارش، تیک پرایس، ‌باز و بسته کردن نمادها، زمان بازگشایی و بستن بازار، پیش‌گشایش‌ها، معاملات توافقی و معاملات در آخر (با میانگین وزنی روز و بدون حراج).

سیده‌گلناز میرسلیمانی

تحلیلگر بازار سرمایه

 ‌فکر کنم هیچ زمانی به اندازه الان از هنگ بودن هسته خوشحال نبودیم. یه بیانیه تشکر هم باید برا سازمان بفرستیم.

سعید ابراهیمی

تحلیلگر بازار سرمایه

 ‌وسط این خوشحالی برای رشد شاخص عرض کنم که؛ تماما چنین رشدی با واقعیت‌های اقتصادی همخوانی ندارد.

نیما آقایی

فعال بازار سرمایه

 ‌هنوز یک عده ‎بورس را بدون برگشت می‌بینند. در حالی که ‎بورس برگشته است. مشکل آنها این است که فکر می‌کنند مجدد همه سهم‌ها با هم حرکت می‌کنند در صورتی که آن مرحله تمام شده و از اینجا به بعد فقط سهام محدودی رشد خواهند کرد که ارزش رشد را دارند و بقیه درجا خواهند زد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، پس از بازگشای نماد انرژی3 ناظر بازار ار توقف این نماد به دلیل افشای اطلاعات بااهمیت گروه ب خبر داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، در حالی که از چند روز قبل ادعاهایی مبنی بر بازگشایی نماد انرژی3 در فضای مجازی مطرح می‌شد، امروز ای نماد با افت 5 درصد در قیمت 44,134 تومان بازگشایی شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت بورس انرژی ایران با هدف ساماندهی، پذیرش، نظارت و تسهیل انجام معاملات حامل های انرژی و اوراق بهادار مبتنی بر حامل های انرژی در تیر ماه سال 1391 با مجوز شورای عالی بورس و اوراق بهادار به عنوان چهارمین بورس رسمی کشور به صورت شرکت سهامی عام تاسیس شد.

بورس انرژی ایران، بعنوان یک بورس کالایی، امکان انجام معاملات حامل های انرژی ( شامل نفت، گاز، برق و سایر حامل های انرژی) وجود دارد که بر اساس عرضه و تقاضا قیمت های تعادلی حامل های انرژی مشخص می شوند.

در بورس انرژی ایران معاملات در بازار فیزیکی بسته به تعداد عرضه کنندگان در یک نماد معاملاتی و شرایط عرضه به سه روش حراج حضوری، معاملات تمام الکترونیکی و عرضه یکجا صورت میپذیرد. معاملات در بازار مشتقه نیز به صورت تمام الکنرونیکی انجام می گیرد.

نماد “انرژی3” در بازار پایه زرد فرابورس زیر گروه “فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط” قرار دارد.

طی معاملات روز چهارشنبه 20 فروردین ماه 1399 بیش از 1.2 میلیون برگ سهم انرژی 3 با قیمت پایانی 122,655 ریال (3%-) داد و ستد شد و سهم با صف فروش به کار خود پایان داد. بررسی تابلو معاملاتی این نماد نشان می دهد که قدرت قروشندگان به مراتب بیشتر از قدرت خریداران بوده به طوری که هر شخص حقیقی بیش از 2800 سهم سهم فروخته و از طرف دیگر حدود 870 سهم نیز توسط سهامدار حقیقی خریداری شده است.

بررسی نموداری این نماد نشان می دهد که سهم با اتمام اصلاح، از تراکم چند ماهه خود خارج شده است و از قیمت 6300 تومان تا 12800 تومان رشد را به ثبت رساند و با ورود به منطقه مقاومتی 11550-13750 تومان با اصلاح روبرو شد. اگر سهم بتواند با افزایش و تداوم تقاضا از این ناحیه در روزها و هفته های آتی عبور کند، امکان دستیابی به قیمت 20 هزار تومان برای سهم در دسترس است.

تحلیل تکنیکال شرکت بورس انرژی ایران (23 فروردین ماه 1399)
برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

از طرف دیگر اگر اصلاح قیمتی سهم عمیق تر شود، حمایت های پیش روی آن بازه 10 – 11 هزار تومان خواهد بود که درصورت از دست رفتن آن، حمایت های بعدی سهم 9500 تومان و 8700 تومان خواهد بود.

شما می توانید جهت مشاهده بروزرسانی نمادهای معرفی شده در سیگنال و رصد بازار به کانال Signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مراجعه کنید. تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت بورس انرژی ایران با نماد “انرژی3″ در بازار پایه زرد فرابورس با دامنه نوسان 3 درصد در گروه ” فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط ” قرار دارد.

با بررسی تابلو معاملاتی این نماد (در لحظه نگارش این گزارش) ملاحظه می شود سهم با افزایش تقاضا در قیمت 71252 ریال در دامنه بالایی قیمت صف خرید تشکیل داده است. بررسی تکنیکالی این سهم نوید از ادامه دار بودن روند صعودی بعد از اتمام ریز موج های اصلاحی خود می دهد. سهم اکنون گام آخر از ریزموج های اصلاحی خود است و بعد از تکمیل آن می تواند در گام اول صعودی خود تا سقف قبلی پیشروی قیمتی داشته باشد.

لازم به ذکر است واگرایی منفی در نوسان نما RSI در نمودار مشهود است و به نظر می رسد سهم برای شکست سقف قبلی کار آسانی نخواهد داشت. درصورت شکست مقاومت و تثبیت روی آن می توان محدوده 11200-13600 به عنوان ناحیه مقاومتی عنوان کرد. در صورت عبور از لایه های مقاومتی بازه یاد شده و تثبیت روی آن، سهم می تواند قیمت های نزدیک به 20000 تومان را نیز ببیند.

برای مشاهده تصویر با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

اگر سهم با فشار عرضه اصلاح قیمتی از ناحیه کنونی را در پیش بگیرد، می توان منطقه 5300 – 5900 تومان (حمایت های خطوط روند صعودی) را به عنوان حمایت های سهم و هم زمان اتمام اصلاح موجی نام برد. اگر حمایت های خطوط روند صعودی از دست برود سهم می تواند تا قیمت 4600 تومان در گام اول و همچنین 3800 تومان و 2600 تومان در گام های بعدی کاهش قیمتی را تجربه کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد ، امروز نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران با حضور علی حسینی و علی صحرایی مدیران عامل بورس انرژی و تهران بطور نمادین بازگشایی شد.

نماد معاملاتی “انرژی3” در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط ،گروه فعالیت های کمکی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی و طبقه فعالیت های مرتبط با اوراق بهادار در پلاک 539 پذیرفته شده در بورس تهران قرار گرفته است.

گشایش رسمی این نماد معاملاتی درحالی به فردا یکشنبه موکول شد که پس از کشف قیمت در نماد معاملاتی “انرژی3” ،نماد معاملاتی “انرژی1” مربوط به نهادهای مالی بورس انرژی و نماد معاملاتی “انرژی2” مربوط به فعالان بورس انرژی نیز آماده انجام معامله خواهند بود.

بر این اساس، بازگشایی این نماد معاملاتی از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته پایان می یابد. پس از این مرحله در زمان باقی مانده تا پایان جلسه معاملاتی و در دامنه نوسان مجاز روزانه قیمت انجام می شود. قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته، قیمت کشف شده از طریق حراج ناپیوسته است. همچنین محدودیت حجمی سفارش های وارده به سامانه برای نماد معاملاتی فوق 100 هزار سهم است.

بنابراین گزارش، بورس انرژی با نماد “انرژی” با سرمایه ای بالغ بر 60 میلیارد تومان در بورس تهران بازگشایی شد و با ورود آن تعداد شرکت های پذیرفته شده  فعال در بورس به 336 شرکت رسیده است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، امروز نماد معاملاتی شرکت بورس انرژی برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران با حضور علی حسینی و علی صحرایی مدیران عامل بورس انرژی و تهران بطور نمادین بازگشایی شد.

نماد معاملاتی “انرژی3” در بخش فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط ،گروه فعالیت های کمکی واسطه گری های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی و طبقه فعالیت های مرتبط با اوراق بهادار در پلاک 539 پذیرفته شده در بورس تهران قرار گرفته است.

گشایش رسمی این نماد معاملاتی درحالی به فردا یکشنبه موکول شد که پس از کشف قیمت در نماد معاملاتی “انرژی3” ،نماد معاملاتی “انرژی1” مربوط به نهادهای مالی بورس انرژی و نماد معاملاتی “انرژی2” مربوط به فعالان بورس انرژی نیز آماده انجام معامله خواهند بود.

بر این اساس، بازگشایی این نماد معاملاتی از طریق حراج ناپیوسته با اعمال یک مرحله پیش گشایش شروع و با اجرای حراج ناپیوسته پایان می یابد. پس از این مرحله در زمان باقی مانده تا پایان جلسه معاملاتی و در دامنه نوسان مجاز روزانه قیمت انجام می شود. قیمت مرجع در دوره حراج پیوسته، قیمت کشف شده از طریق حراج ناپیوسته است. همچنین محدودیت حجمی سفارش های وارده به سامانه برای نماد معاملاتی فوق 100 هزار سهم است.

بنابراین گزارش، بورس انرژی با نماد “انرژی” با سرمایه ای بالغ بر 60 میلیارد تومان در بورس تهران بازگشایی شد و با ورود آن تعداد شرکت های پذیرفته شده  فعال در بورس به 336 شرکت رسیده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.