دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد و به نقل از بورس انرژی، رینگ داخلی این بورس، امروز (سه‌شنبه، یکم مهرماه) شاهد عرضه نیتروژن مایع شرکت فجر انرژی خلیج‌فارس است و بنزین اکتان 87، بنزین اکتان 87 دریایی، بنزین اکتان 91 دریایی و گازوئیل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، ریفورمیت و هیدروکربن سنگین پتروشیمی بوعلی سینا در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود.

روز دوشنبه (31 شهریورماه) برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، قطران عمده ذوب آهن اصفهان، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی مجتمع گاز پارس‌جنوبی در رینگ داخلی و ته مانده برج تقطیر و گاز مایع بوتان پالایش نفت کرمانشاه در رینگ بین‌الملل بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد.

در این روز بیش از 31.213 تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از 1.514میلیارد و 50 میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد./سنا

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

1- عصر شنبه، مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، در جلسه مصاحبه مطبوعاتی با خوشحالی اعلام کرد که براساس آمار معتبر بین‌المللی، ایران در بین کشورهای جهان، در سال 2019، با مجموع اکتشاف نفت و گاز به میزان 4 میلیارد و 973 میلیون بشکه، معادل هیدروکربن مایع قابل برداشت، در رتبه اول اکتشاف نفت و گاز دنیا قرار گرفته است. نموداری هم در اختیارمان قرار دادند که براساس آن، کشف میدان گازی «ارم» بزرگ‌ترین اکتشاف گازی دنیا و کشف میدان نفتی «نام‌آوران»، سومین کشف بزرگ نفتی دنیا در سال 2019، متعلق به ایران بوده است. دست بلند کردم و در همان جلسه گفتم، که این آمار به جای آنکه خوشحال‌مان کند غصه‌دارمان می‌کند! مسلم است که وقتی در کشورم منابع بزرگ انرژی کشف می‌شود خوشحال می‌شوم. اما غصه من اینجا بود که این منابع عظیم، آن‌طور که بایسته است در خدمت توسعه همه‌جانبه کشور، رفاه مردم و ساختن آینده برای نسل فردا قرار نگرفته است. بخشی از دلایلش را می‌دانیم و می‌دانید.
2- عضو هیات‌مدیره و مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت، می‌گفت که نباید نا امید باشیم و قبول دارم که برای ساختن ایران عزیز، امید سرمایه مهمی است. از او سوال کردم که به‌ طور مثال آیا از میدان نفتی آزادگان، به اندازه حجم و ظرفیت ذخایر بزرگش، نفت تولید می‌شود؟ با این شرایط، پول نفتش چقدر امکان می‌یابد تا به اقتصاد ملی کمک کند و مردم از مواهبش بهره‌مند شوند؟! میدان نفتی آزادگان حدود 20 سال پیش کشف شد. سرگذشتش را قبلا گفته‌ام. همان که بعد از چند بار رفت و آمد خارجی‌ها و داخلی‌ها، اخیرا توسعه‌اش را به پتروپارس دادند. تمام زاویه‌های سیاست را به این دریچه می‌بندم و خواهش می‌کنم واقع‌بینانه به موضوع نگاه کنیم. 20 سال گذشته است و میدان نفتی آزادگان آنی نشده که باید می‌شد! و این تنها یک نمونه مثال است.

3- دیگر عیان شده است که جهان به سمت انرژی‌های پاک و تجدیدپذیر حرکت می‌کند، آن‌هم به سرعت. به ‌طور مثال شرکت بریتیش پترولیوم در استراتژی اخیرش اعلام کرده که تا سال 2050، انرژی‌های تولیدی‌اش، کربن صفر خواهد داشت. نرسد روزی که منابع بزرگ نفتی‌مان، از نظر اقتصادی، جایگاهی را نداشته باشند که امروز دارند؟! ایران کشور ثروتمندی است. این استراتژی هم درست است که اقتصادش نباید «متکی بر نفت» باشد بلکه باید «مبتنی بر نفت»، اقتصاد را غیرنفتی اداره کرد. منتها نه به شکلی که دغدغه تخم‌مرغ و کره و فلان و فلان، مساله روزش باشد! ما وقتی از داشتن منابع بزرگ نفت و گاز خوشحال می‌شویم که تبدیل به ثروت شده باشد و این ثروت، آبادانی کشور و رفاه مردم را در پی داشته باشد. تا آن روز امیدوار می‌مانیم. تا هر جا که بتوانیم تلاش هم می‌کنیم، ولی آقای مسوول! بقیه‌اش با شماست که این امید را حفظ کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

به گزارش «ایسنا» نرخ تورم آلمان در ماه آگوست بازهم نسبت به نرخ هدف‌گذاری شده 2 درصدی فاصله داشته است. این نرخ تورم که پایین‌ترین تورم ثبت شده از آوریل سال 2016 در این کشور محسوب می‌شود، بیش از همه تحت تاثیر کاهش قیمت بخش انرژی قرار گرفته که نرخ تورم آن به منفی 3/ 6 درصد رسیده است. طبق اعلام مرکز آمار آلمان، تورم در بخش موادغذایی به منفی 3/ 1 درصد کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ تورم آلمان در سال‌های 1950 تا 2019 برابر با 37/ 2 درصد بوده است که بالاترین رقم مربوط به اکتبر 1951 با 54/ 11 درصد و کمترین نرخ تورم نیز تورم منفی 62/ 7 درصدی ماه ژوئن سال 1950 بوده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم آلمان در ماه آگوست منفی 2/ 0 درصد اندازه‌گیری شده که 3/ 0 درصد کمتر از تورم ماه قبل بوده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت مربوط به گروه موادغذایی و انرژی را به‌دلیل نوسانات آنها در نظر نمی‌گیرد، در این ماه به منفی 1/ 0 درصد رسیده است. مرکز آمار فرانسه اعلام کرد نرخ تورم فرانسه نیز در 12 ماه منتهی به آگوست با 6/ 0 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به 2/ 0 درصد رسیده که این نرخ تورم، کمترین تورم ثبت شده در این کشور از ابتدای آغاز بحران کرونا تاکنون بوده است. مهم‌ترین عامل کاهشی نرخ تورم طی این مدت مربوط به بخش انرژی بوده است که تورم آن طی این مدت به منفی 1/ 7 درصد رسیده است. لباس و پوشاک نیز تورم منفی 7/ 1 درصدی را تجربه کرده است.

در بین سایر بخش‌ها نرخ تورم موادغذایی به 9/ 0 درصد رسیده و تورم آب و برق 3/ 0 درصد اندازه‌گیری شده است.

متوسط نرخ تورم فرانسه در بازه زمانی 1958 تا 2019 برابر با 35/ 4 درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به آوریل 1958 با 8/ 18 درصد و کمترین نرخ تورم ثبت شده نیز تورم منفی 7/ 0درصدی ماه ژوئیه سال 2009 بوده است. بر مبنای ماهانه نیز تورم فرانسه در ماه آگوست منفی 1/ 0 درصد اندازه‌گیری شده که نسبت به تورم ثبت شده ماه قبل 5/ 0 درصد کمتر شده است. هسته تورمی که تغییرات قیمت مربوط به گروه موادغذایی و انرژی را به‌دلیل نوسانات آنها در نظر نمی‌گیرد در این ماه به 1/ 0 درصد رسیده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

مرکز آمار کشور تولید ناخالص داخلی در فصل بهار امسال را منفی5/ 3 درصد محاسبه کرده که البته این شاخص بدون احتساب نفت منفی 7/ 1 درصد بوده است. شیوه شاخص‌بندی حساب‌های ملی مرکز آمار به این صورت است که سه گروه کشاورزی، صنعت و خدمات به‌عنوان طبقات اصلی تولیدی کشور از یکدیگر تفکیک شده‌اند و هرکدام از آنها طبقاتی فرعی مرتبط با فعالیت‌های خود را شامل می‌شوند. در بخش کشاورزی دو زیرگروه کشاورزی و ماهیگیری و در بخش صنعت گروه‌های معدن، استخراج نفت و گاز طبیعی، سایر معادن، صنعت، تامین آب، برق و گاز طبیعی و در نهایت ساختمان از هم تفکیک شده‌اند. بخش خدمات نیز شامل «عمده و خرده‌فروشی، فعالیت‌های خدماتی مربوط به تامین جا و غذا»، «حمل‌ونقل، انبارداری، پست، اطلاعات و ارتباطات»، «فعالیت‌های مالی و بیمه» «مستغلات، کرایه و خدمات کسب‌وکار و دامپزشکی»، «اداره امور عمومی، اجتماعی، شخصی و خانگی» و «خالص مالیات بر واردات» می‌شود.

طبق اطلاعات مرکز آمار کشور، سهم ارزشی هر یک از این سه گروه در رقم تولید بهار امسال به این شرح بوده است: کشاورزی 8 درصد، صنعت 5/ 37 درصد و گروه خدمات 9/ 53 درصد. اتفاق مهمی که در این فصل افتاده این است که سهم صنعت به میزان زیادی کاهش و در مقابل سهم خدمات افزایش یافته است. طبق این آمارها سهم بخش صنعت از کل تولید ناخالص داخلی اقتصاد کشور در سال 98 به میزان 8/ 43 درصد بوده که در فصل بهار امسال به 5/ 37 درصد نزول کرده است. این رقم در سال 97 به میزان 44 درصد بوده است. مشخص است که این روند کاهشی سهم گروه صنعت از کیک اقتصاد به دلیل افت بخش استخراج نفت و گاز طبیعی رخ داده است. سهم این بخش طی یک‌سال اخیر تقریبا نصف شده و بنا به آمارها از 1/ 15 درصد سال 98 به رقم 1/ 8 درصد رسیده است.

در مقابل سهم ارزش افزوده گروه خدمات از محصول ناخالص داخلی کشور در سال 98 به میزان 1/ 47 درصد بوده که این رقم در سه ماه اول امسال به 9/ 53 درصد رسیده است. جالب اینکه اگرچه بخش خدمات با وجود اینکه فضای اجتماع و اقتصاد به شدت تحت تاثیر بیماری کرونا قرار گرفت، افزایش سهم را نسبت به گروه‌های دیگر تجربه کرده است. در این بخش تقریبا همه رشته فعالیت‌ها افزایش سهم داشته‌اند؛ گروه عمده و خرده فروشی از سهم 6/ 12 درصدی در سال 98 به 13 درصد در فصل ابتدایی امسال رسیده است، همین‌طور بخش‌های حمل ونقل از 8/ 5 به 4/ 9 و گروه مستغلات و کرایه از 6/ 12 به 8/ 14 و اداره امور عمومی از 9/ 10 به 6/ 12 درصد رسیده‌اند. اما در میان همه این بخش‌ها فعالیت‌های مالی و بیمه بیش از دیگر هم‌گروه‌های خود در بخش خدمات با جهش روبه‌رو شده است. طبق آمارها فعالیت مالی و بیمه از 8/ 1 درصد سال 98 به حدود دو برابر یعنی سهم 7/ 3 درصدی رسیده است.

بنابراین آمارها نشان می‌دهد که بخش تولید نفت به نصف کاهش یافته و در مقابل بخش مالی و بیمه 100 درصد رشد کرده است.

برای اینکه دید بهتری از این رشته فعالیت داشته باشیم لازم است زیربخش‌های آن را به‌صورت جزئی‌تر مورد بررسی قرار دهیم.

طبق شاخص‌بندی مرکز آمار این بخش از فعالیت‌های خدمات مالی (شامل بیمه، تامین وجوه بیمه‌ اتکایی و بازنشستگی)، فعالیت‌های پشتیبانی خدمات مالی و فعالیت‌های سهامداران دارایی‌ها، مانند فعالیت‌های شرکت‌های صاحب سهم و فعالیت‌های صندوق‌ها و واحدهای مالی و همانند آن می‌شود. در تدوین حساب‌های فصلی، این بخش به سه فعالیت خدمات مالی، بیمه و فعالیت‌های جنبی تفکیک شده است و محاسبات فصلی برای هر یک از آنها به‌طور مستقل انجام شده است. فعالیت‌های خدمات مالی عملیات بانک مرکزی، بانک های تجاری و تخصصی و موسسات مالی و اعتباری کشور را در بر می‌گیرد که از مابه‌التفاوت سود دریافتی از تسهیلات و سود پرداختی به سپرده‌ها و سایر کارمزدها حاصل می‌شود. فعالیت‌های جنبی خدمات مالی و فعالیت‌ها نیز طبق تعریف شامل تامین خدماتی است که مستلزم یا در ارتباط نزدیک با فعالیت‌های خدمات مالی است ولی خود، خدمات مالی ارائه نمی‌کنند. این بخش در ایران شامل فعالیت سازمان بورس اوراق بهادار،کارگزاران بورس، شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پست‌بانک، شرکت‌های اجاره داری مالی (لیزینگ) و… است.

طبق اطلاعات مرکز آمار با اینکه رشد گروه خدمات در بهار امسال 5/ 3- درصد بوده، اما با این حال بخش فعالیت‌های مالی 3/ 10 درصد رشد کرده است. تمام زیربخش‌های این گروه اصلی به جز اداره امور عمومی و فعالیت‌های مالی منفی بوده‌اند. با این وجود همان‌طور که دیدیم سهم اکثر فعالیت‌های خدماتی در کیک اقتصاد نسبت به سال گذشته افزایش داشته و این امر به دلیل افت بیشتر فعالیت‌های صنعتی نسبت به خدمات صورت گرفته است.

سهم نیم درصدی خدمات مالی

سهم بالای بخش واسطه‌گری مالی در آمارهای بانک مرکزی به‌طور دقیق‌تری آمده است. مطابق آمارهای این بانک از رقم رشد 7/ 2- درصدی فصل بهار، سهم گروه کشاورزی، نفت، صنایع و معادن و خدمات به ترتیب 3/ 0، 3/ 2-، 6/ 0 و 9/ 0- درصد بوده است. طبق این آمارها در میان زیرگروه‌های خدمات تنها بخش «خدمات موسسات پولی و مالی» سهم مثبت در رشد تولید کشور داشته است. «خدمات موسسات پولی و مالی» همان بخشی است که در سیستم حساب‌های فصلی مرکز آمار از آن به‌عنوان «واسطه‌گری مالی» یاد می‌شود. در نظام حساب‌های مالی ایران این گروه از سه بخش عمده بانکداری، بیمه‌گری و فعالیت‌های جنبی واسطه‌گری مالی تشکیل شده است.  طبق آمار بانک مرکزی سهم این بخش از رشد بهار 5/ 0 واحد درصد محاسبه شده است.

این رقم بیشتر از همه فعالیت‌های اقتصادی کشور و حتی گروه‌های اصلی (به استثنای گروه صنایع و معادن که سهم 6/ 0 درصدی داشته است) در این فصل بوده است. بر اساس این گزارش ارزش بخش خدمات موسسات پولی و بانکی به قیمت جاری در فصل بهار به میزان 3/ 27 هزار میلیارد تومان بوده است. برای درک بهتر این رقم باید گفت که ارزش افزوده کل گروه کشاورزی در این فصل 9/ 72 هزار میلیارد و گروه نفت 7/ 34 هزار میلیارد تومان و گروه خدمات 367 هزار میلیارد تومان بوده است. به بیان دیگر 4/ 7 درصد از کل ارزش افزوده بخش خدمات و 4/ 4 درصد از کل تولید ناخالص داخلی (5/ 0 واحد درصد از رقم رشد) تنها از طریق واسطه‌گری مالی به‌دست آمده است؛ رقمی حدود 4 برابر کل تولید بخش معدن کشور در این فصل. مرکز آمار رقم ارزش افزوده بخش واسطه‌گری مالی را 2/ 30 هزار میلیارد تومان محاسبه کرده است.  بر اساس آمارهای بانک مرکزی بخش خدمات موسسات پولی و بانکی در بهار امسال با فاصله زیاد از دیگر بخش‌ها قرار دارد. رشد دورقمی این بخش 6/ 11 درصد بوده است. همه این آمارها مقدمه‌ای بود برای اینکه بتوانیم به‌صورت کمی میزان تاثیر رشد بورس از تولیدناخالص داخلی کشور را به‌دست آوریم.  بر اساس آمارها ارزش معاملات بورس و اوراق بهادار اعم از بورس تهران، فرابورس، بورس کالا و انرژی در فصل بهار بیش از 800 هزار میلیارد تومان بوده است. همانطور که بخش فراداده‌های مرکز آمار از شیوه محاسبه ارزش افزوده بخش «سایر خدمات مالی» به‌دست داده است، این بخش در ایران شامل فعالیت سازمان بورس اوراق بهادار،کارگزاران بورس و شرکت های سرمایه‌گذاری می‌شود. خدمات این بخش‌ها تحت عنوان کارمزد از معاملات فعالان بازار اخذ می‌شود. به‌طور کل رقم کارمزد همه این نهادها از بازار سرمایه یک درصد محاسبه می‌شود. در این صورت مشخص می‌شود که از رقم 800 هزار میلیارد تومان معاملات صورت‌گرفته در فصل بهار، 8 هزار میلیارد تومان کارمزد اخذ شده و در جریان درآمدی این فصل اقتصاد (بیش از 2/ 1 درصد از کل تولید ناخالص داخلی 622 هزار میلیاردی بهار) قرار گرفته است. این رقم بیش از کل ارزش تولید بخش معدن و حدود نیمی از کل خدمات عمومی دولت در فصل بهار است. بر اساس داده‌های بانک مرکزی ارزش افزوده بخش معدن به میزان 2/ 7 و بخش خدمات عمومی 1/ 16 هزار میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، عرضه اولیه 20 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات در بازار اول فرابورس انجام شد و 5 میلیون و 457 ‌هزار و 661 کد معاملاتی در این عرضه مشارکت کردند.‌

یکشنبه سی‌ام شهریورماه ثبت سفارش 5 میلیارد و 400 میلیون سهم شرکت ‌سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر صادرات به عنوان پانزدهمین عرضه اولیه فرابورس در سال جاری انجام شد.‌

در این عرضه حداکثر سهام قابل خریداری توسط هر شخص حقیقی و حقوقی 1100 سهم و دامنه قیمت از مبلغ 9500 ریال تا ‌‌10 هزار و 100 ریال تعیین شد.

‌در عرضه اولیه وسپهر از آنجا که میانگین قیمت پایینتر از سقف قیمت عرضه اولیه می‌شود به هر کد معاملاتی، تعداد و قیمت ‌درخواستی از سوی آن فرد تخصیص داده شده است.‌

مدیر عرضه وسپهر، کارگزاری بانک صادرات و متعهدین خرید آن شرکت‌های تامین سرمایه سپهر و تامین سرمایه نوین بودند که ‌هر کدام خرید 25 درصد از سهام قابل عرضه در روز عرضه اولیه را متعهد شدند.‌

همچنین امروز دوشنبه سی‌ویکم شهریورماه فرایند عرضه بخشی از سهام شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر به صندوق‌های ‌سرمایه‌گذاری انجام شد.‌

گفتنی است مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه مالی سپهر در نشست خبری یک دیدار، یک عرضه که پیش از عرضه اولیه ‌وسپهر در فرابورس ایران برگزار شد، سرمایه گروه مالی سپهر صادرات را 3 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.‌

بهروز خدارحمی ابراز امیدواری کرد که با ورود سهام بنیادی و ارزشمند وسپهر به بازار سرمایه، شاهد نقدشوندگی آن در شرایط ‌مختلف بازار باشیم و افزود: برنامه داریم تمامی زیرمجموعه‌های این شرکت را از طریق عرضه اولیه به بازار سرمایه وارد کنیم که ‌مراحل بورسی شدن سه شرکت‌‌ انرژی سپهر، توسعه نیشکر و تامین سرمایه سپهر در اولویت قرار گرفته است.‌

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

فروش برق حاصل از توربین‌های انبساطی سه نیروگاه به ماینر‌ها

اعمال تعرفه‌ی صادراتی برای صنعت استخراج رمزارز همواره مورد انتقاد فعالان این صنعت قرار داشته است و با وجود افزایش قیمت دلار و رمزارزها نیز رقابت ماینر‌های ایرانی با سایر فعالان این حوزه در سراسر جهان با چالش‌های متعددی مواجه است. از طرفی بر اساس گزارش کوینیت، ظرفیت مازاد نیروگاه‌ها در فصول سرد سال بدون استفاده باقی مانده است که زیان مالکان نیروگاه‌ها را نیز به همراه داشته است. اما به‌نظر می‌رسد که با طرح فروش برق حاصل از توربین‌های انبساطی سه نیروگاه کشور به ماینر‌ها گام بزرگی در جهت تصحیح این رویکرد برداشته شده است.

بر اساس اعلام شرکت تولید برق حرارتی ایران، محسن طرزطلب؛ مدیرعامل این شرکت اخیراً اعلام کرده است که نوسانات شدید قیمت ارز و ثبات قیمت فروش برق به مشترکان شکاف گسترده‌ای را در میان درآمد‌ و هزینه‌ی شرکت برق موجب شده است. وی ایجاد منابع درآمد پایدار را یکی از اهداف اصلی صنعت برق ایران عنوان کرده است.

شرکت تولید برق حرارتی

طرزطلب استخراج و فروش رمزارزها را یکی از روش‌های کسب درآمد در صنعت برق اعلام کرده است. وی افزود که بر اساس قوانین و مقررات ابلاغی هیات وزیران و وزارت نیرو امکان استفاده از انرژی الکتریکی تولید شده توسط واحد‌های نیروگاه‌های توربین انبساطی برای استخراج رمزارز فراهم شده است.

توربین‌های انبساطی انرژی را بازیافت می‌کنند

بر اساس اظهارات مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی توربین‌های انبساطی از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت برای تولید برق استفاده نمی‌کنند و در عوض از طریق کاهش فشار گاز ورودی به نیروگاه برق تولید می‌شود. از طرفی برق تولید شده با استفاده از این روش در شبکه‌ی داخلی تزریق و مصرف می‌شود و به شبکه‌ی سراسری متصل نیست.

طرز طلب اعلام کرد که در سه نیروگاه رامین اهواز، نکا و شهید منتظری تجهیزات مربوط به تولید برق از توربین‌های انبساطی نصب شده است. وی افزود که در این سه نیروگاه مجموعاً ۳۰-۴۰ مگاوات ظرفیت تولید برق از توربین انبساطی وجود دارد که در این مرحله تنها ۱۵ مگاوات برای استخراج رمزارزها در نظر گرفته شده است و درآینده اسناد مزایده‌ی آن در سایت ستاد ایران بارگزاری خواهد شد.

مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: «تلاش می‌شود درآمد حاصل از این بخش برای بهسازی و نو‌سازی نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.»

نظر شما نسبت به اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق حرارتی و استفاده از انرژی الکتریکی حاصل از به‌کارگیری توربین‌های انبساطی برای استخراج رمزارز چیست؟ آیا در آینده ایجاد طرح‌های تشویقی بیشتری را برای صرفه‌جویی و بازیافت انرژی و امکان فروش انرژی الکتریکی حاصله را به ماینر‌ها شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازصدا و سیما، محمد باقر قالیباف طی نشست امروز شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیات رئیسه مجلس با اشاره به اهمیت جایگاه نفت و گاز برای توسعه همه جانبه گفت: نفت و گاز در بخش‌های مختلف اقتصاد، صنعت، کشاورزی و … آثار عمیقی دارد و باید جایگاه این حوزه در حکمرانی به درستی مشخص شود. چراکه حتی در جزئی‌ترین مسائل که رابطه مالی بین نفت و دولت است، حداقل‌ها را نداریم!

وی افزود: تنها 23 درصد مردم ایران از این انرژی استفاده می‌کنند که عادلانه نیست و باید از کسانی که چند برابر دیگران انرژی مصرف می‌کنند، هزینه دریافت شود . اگر این موضوع به عنوان اولویت اول مشخص نشود ، تمام بخش‌ها و تصمیمات تحت تاثیر آن قرار خواهند گرفت.

قالیباف ادامه داد:  19.5 درصد ذخایر نفتی و گازی جهان متعلق به ایران بوده و در رتبه اول جهانی قرار داریم اما باید به رابطه انرژی‌های فسیلی و نو و اینکه در افق 2035 گاز جایگزین نفت خواهد شد، توجه شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق گفت: نوسانات شدید ارزی و ثبات تکلیفی قیمت فروش برق به مشترکان موجب شده که بین درآمدها و هزینه‌ها در صنعت برق شکاف بزرگی ایجاد شود و متاسفانه بر ابعاد آن به صورت ماهانه افزوده خواهد شد. بر اساس قوانین و مقررات ابلاغی هیئت وزیران و وزارت نیرو مقرر شده تا از توان واحدهای نیروگاه‌های توربین انبساطی برای تولید رمز ارز استفاده شود.

وی افزود: از راهکارهای این بخش استفاده از انرژی تولیدی توربین‌های انبساطی است که از سوخت گاز، گازوئیل یا مازوت جهت تولید برق در آن استفاده نشده و تنها از طریق جریان گاز برق تولید خواهد شد. از سوی دیگر برق حاصل در شبکه داخلی نیروگاه تزریق و مصرف و به شبکه سراسری متصل نیست.

طرزطلب ادامه داد: در این سه نیروگاه بین 30 تا 40 مگاوات ظرفیت تولید برق از توربین انبساطی وجود دارد که در این مرحله 15 مگاوات برای رمز ارز در نظر گرفته شده که در آینده نزدیک اسناد مزایده آن در سایت ستاد ایران بارگذاری خواهد شد. قصد داریم درآمد حاصل از این بخش در جهت نوسازی و بهسازی نیروگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک ملت و هلدینگ صنایع پتروشیمی خلیج فارس با هدف ارتقای سطح همکاری ها، تفاهمنامه امضا کردند.

بر اساس این تفاهمنامه که به امضای محمد بیگدلی مدیرعامل بانک ملت و جعفر ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس رسید، سطح همکاری های متقابل در زمینه های اعتباری و گشایش اعتبارات اسنادی افزایش می یابد.

بیگدلی مدیرعامل بانک ملت در این مراسم با اشاره به اینکه پتروشیمی خلیج فارس یکی از مشتریان مهم و استراتژیک بانک است، گفت: بانک ملت تمایل دارد همچنان به عنوان بانک اولِ هلدینگ خلیج فارس به همکاری ها با این پتروشیمی بزرگ ادامه دهد.

وی افزود: در انعقاد هرگونه تفاهم نامه بین طرفین باید مقررات و دستور العمل های بانک مرکزی رعایت شود و بانک ملت همواره در تعامل با مشتریان ارزنده نهایت انعطاف پذیری را نشان داده و همکاری ها با حوزه انرژی و نفت و گاز سابقه طولانی دارد.

ربیعی مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس نیز از بانک ملت به عنوان یکی از بزرگترین و مهمترین بانک های تجاری نام برد و گفت: ارتباط بین پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت همیشه بر اساس رابطه بُرد-بُرد بوده و تجربیات گذشته نشان می دهد پرونده های اعتباری پتروشیمی ها کمترین مطالبات را در سیستم بانکی ایجاد کرده است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از وزارت نفت، رینگ داخلی این بورس، امروز (دوشنبه، 31 شهریورماه) شاهد عرضه کالاهای برش سنگین، سوخت کوره سبک و نیتروژن مایع پتروشیمی تبریز، برش سنگین شرکت پتروشیمی شازند، قطران عمده ذوب آهن اصفهان، متانول پتروشیمی زاگرس، متانول پتروشیمی شیراز، متانول شرکت متانول کاوه و میعانات گازی مجتمع گاز پارس‌جنوبی است و ته‌مانده برج تقطیر و گاز مایع بوتان پالایش نفت کرمانشاه در رینگ بین‌الملل عرضه می‌شود.

روز یکشنبه (30 شهریورماه) کالاهای آیزوریسایکل پالایش نفت شیراز، ته‌مانده برج تقطیر پالایش نفت کرمانشاه، میعانات گازی شرکت کربنات سدیم کاوه، میعانات گازی پالایش گاز ایلام و هگزان پتروشیمی بندر امام در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی ایران معامله شد.

در این روز 6.381 تن فرآورده هیدروکربوری به ارزش بیش از 334 میلیارد و 369 میلیون ریال در بازار فیزیکی بورس انرژی ایران دادوستد شد./مهر

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.