دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
6 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

انجین (Enjin) ورود EnjinCraft به بازی رایانه ای محبوب به منظور ارتقای راهکارهای بلاکچینی برای صنعت گیمینگ را اعلام کرد. شرکت فناوری بازی های رایانه ای بلاکچین انجین اعلام کرد که افزونه انجین کرفت (EnjinCraft) هم اکنون در بازی رایانه ای محبوب ماینکرفت (Minecraft) در دسترس است.

طبق اعلان انجین، این افزونه بلاک چین به بازیبازها امکان خواهد داد تا از طریق سرورها به استفاده و معامله آیتم های گیمینگ بلاک چین بپردازند.

شرکت انجین با استفاده از فناوری بلاک چین در صدد سهولت فرایند توکنی کردن آیتم های بازی ماینکرفت (Minecraft) و در نتیجه، استفاده از آنها در سرورهای بازیبازها است.

این افزونه بر بستر جاوا و همراه با بعضی از عملکردها و توابع تخصصی نظیر استفاده از ابزار بر روی بازی ها، سرورها و وبسایت های خارجی است.

ایجاد اتصال بین کیف پول بلاک‌چین ماینکرفت با سرورها

افزونه انجین کرفت شامل استفاده از دارایی های مبتنی بر بلاک چین ماینکرفت، ایجاد اتصال هویت دارایی های بلاک چینی موجود با آیتم های درون بازی از طریق کنسول دستورات (console command) و امکان پذیر ساختن بازیبازها برای اتصال کیف پول بلاک چین خود به سرورها است.

انجین بیان کرده است که این افزونه به صورت همزمان، موجودی اتریوم و انجین کوین بازیبازها را نشان خواهد داد و آیتم ها و اجازه های مخصوصی بر اساس دارایی های بلاک‌چین بازیبازها به آنها می‌دهد.

عملکرد اشاره شده دیگر توسط انجین، امکان شروع تراکنش های اتریوم است که می‌تواند دارایی های بلاک چین را از طریق کنسول دستورات به بازیبازها ارسال کند. این موضوع هم چنین به کاربران امکان می‌دهد تا کدهای متن باز را بر اساس نیاز و تقاضای توسعه دهندگان مجددا توسعه بدهند.

پیش نیازهای فنی انجین کرفت

شرکت انجین بیان کرده است که برای استفاده از این افزونه، دارندگان سرورها باید جاوا ۸ یا بالاتر را اجرا کنند، باید یک پروژه بر بستر پلتفرم انجین ایجاد کرده باشند و افزونه Spigot نسخه ۱.۱۳ یا بالاتر را در اختیار داشته باشند. توکن های ایجاد شده توسط انجین کرفت نیز باید غیرقابل تعویض باشند.

این افزونه به زبان های انگلیسی، دانمارکی، فیلیپینی، آلمانی، ژاپنی، کره ای، پرتغالی، رومانیایی، صربستانی و اسپانیایی در دسترس می‌باشد.

انجین به دنبال تقویت و گسترش حضور خود در صنعت بازی های رایانه ای است.

کوین تلگراف در تاریخ ۱۲ می درباره عرضه رسمی برنامه مالتی‌وِرس (Multiverse) توسط انجین گزارش داده است. این برنامه به منظور پشتیبانی از ایجاد دارایی های درون بازی طراحی شده است که قابل انتقال و استفاده در بین چندین بازی رایانه ای تحت میزبانی این برنامه است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

اگر اخبار و تحلیل های عرصه ارزهای دیجیتال در توییتر را دنبال کنید احتمالا آشوبی که در آلتکوین ها و به ویژه شبکه متیک (MATIC) ایجاد شده است را متوجه شده اید. این آلتکوین محبوب که طی هفته های گذشته در فروم های آنلاین به طور مرتب در خصوص آن صبحت شده است، طی چند دقیقه ۷۰ درصد ارزش خود را از دست داد و به سمت نابودی پیش رفت.

در واقع، یکی از معامله کنندگان به اسم Moon در توییتر خاطرنشان کرد دارندگان توکن MATIC  طی بیش از ۳۰ دقیقه، هر ثانیه ۱ درصد فقیرتر می‌شدند.

در حال حاضر قیمت توکن MATIC طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۰ درصد کاهش یافته و به ۰.۰۱۷ دلار رسیده است.

الکس کروگر (Alex Krüger) در توییتر نوشت: ارز دیجیتال. ابزار رویاها و کابوس ها. قیمت MATIC طی دو هفته شاهد رشد ۱۸۰ درصدی و سپس در یک ساعت شاهد سقوط ۷۰ درصدی بود.

نکته جالب این است که فقط مختص به دارندگان MATIC نبود و ریون کوین (RVN)، ورج (XVG)، انجین کوین (ENJ) و فتچ (FET) و بسیاری از ارزهای دیجیتال محبوب دیگر که طی دو هفته گذشته با افزایش قیمت مواجه بودند، ریزش شدیدی داشتند و طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش قیمت ۱۰ درصد یا بیشتر را ثبت کردند درحالی که قیمت بیت کوین تنها ۲ درصد کاهش داشته است.

با این حال، توکن MATIC بدترین عملکرد را در بازار ارزهای دیجیتال داشت. Lowstrife در خصوص عمق این موضوع و شفاف سازی آن برای دنبال کنندگان خود در توییتر بیان کرد:

اگر بخواهیم این موضوع را به شرایط قابل درک تری تشبیه کنیم، همانند این است که فردی ۷۵۰,۰۰۰ بیت کوین را طی ۳۰ دقیقه از بین ببرد و قیمت آن را به ۲۵۰۰ دلار برساند.

در حال حاضر در فیدهای شبکه های اجتماعی افراد حاضر در بلاک چین و ارز دیجیتال مطلبی وجود ندارد اما گزارش هایی مبنی بر این موضوع وجود دارد که کانال جامعه MATIC در تلگرام محدود شده است و اعضا اجازه ارسال پیام ندارند.

چه اتفاقی برای MATIC افتاد؟

دقیقا مشخص نیست چه چیزی باعث این کاهش شدید قیمت بوده است. گفتنی است که این شرایط اغلب اوقات برای آلتکوین هایی با ارزش بازار اندک رخ می‌دهد، نه پروژه های نسبتا بزرگی نظیر MATIC.

با این وجود، چند نظریه در این خصوص وجود دارد.

یکی از این نظریه ها، سفارش های استاپ (Stop Orders) است. این نوع سفارشات در انجام معاملات توسط افرادی استفاده می‌شود که می‌خواهند از وضعیت معاملاتی خود محافظت کنند و این کار را با برنامه ریزی سفارش های خود و فروش دارایی در یک قیمت مشخص انجام می‌دهند. اگر سفارش های استاپ لاس (Stop Loss) زیادی صورت گیرد، یک سفارش فروش بزرگ می‌تواند این استاپ لاس ها را فعال کند و منجر به فروش بیشتر شود.

نظریه دیگر که توسط ساموئل گاسلینگ (Samuel Gosling) مشاهده و بیان شده است، ارسال میلیون ها دلار توکن MATIC از کیف پول های بنیاد شبکه MATIC به بایننس و سایر صرافی ها است. دلیل این امر می‌تواند نقدکردن توکن های MATIC توسط موسسان این پروژه باشد.

وی در توییتر نوشت:

متوجه شدم که بنیاد شبکه MATIC طی ۵۰ روز گذشته ۱,۴۹۵,۳۲۲,۷۱۵ توکن MATIC را که تقریبا ۱۵ درصد از موجودی آن و تقریبا به ارزش ۶۷,۳۱۴,۹۴۲ دلار است را به بایننس ارسال کرده است و هدف از این کار نیز احتمالا نقد کردن این توکن ها می‌باشد.

این موضوع اندکی پس از آن رخ داد که ویلی وو (Willy Woo) یکی از تحلیلگران قدیمی ارزهای دیجیتال بیان کرده بود که اکثر ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری مناسب نیستند زیرا دارای مشکل نقدینگی هستند.

تحلیل ویلی وو مبنی بر اینکه ۹۹.۵ درصد ارزهای دیجیتال نقدینگی ناکافی، واسطه های سرمایه گذاری مناسبی نیستند این موضوع را تایید خواهد کرد که انجام سفارش های استاپ لاس یا از بین رفتن مقدار زیادی آلتکوین مورد نظر باعث کاهش شدید ارزش بازار آن می‌شود.

وی در توییتر نوشت:

کوین مارکت کپ، ۴۹۷۸ کوین فهرست کرده است. کوین های پس از ۴۰ ارز دیجیتال برتر حتی ثبت نشده اند، یعنی آنکه ۴۹۳۸ کوین نقد نمی‌شوند. سرمایه گذاران در ورود و خروج به کوین، نقدینگی می‌خواهند. کوین های اندکی دارای نقدینگی کافی هستند تا آنها را سرمایه گذاری خوب در نظر بگیریم.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

مایکروسافت بزرگترین شرکت فناوری جهان با پروژه گیمینگ بلاک چین خود وارد عرصه ارزهای دیجیتال می‌شود. این پروژه از توکن ENJ به عنوان پشتوانه دارایی های بلاک چین خود استفاده می‌کند.

مایکروسافت به تازگی آژور هیروز (Azure Heroes) را معرفی کرده است. سیستم پاداش این بازی از آیتم های کلکسیونی دیجیتال استفاده می‌کند. در این راستا، مایکروسافت با شرکت انجین (Enjin) همکاری کرده است تا برنامه تشخیص مبتنی بر بلاک چین ایجاد کنند.

کاربران می‌توانند با انجام کارهایی نظیر مربی گری، ایجاد نسخه های آزمایشی و حتی وبلاگ نویسی درباره آژور، پاداش کسب کرده و مدال های مخصوص دریافت کنند.

تمام مدال ها توکنی شده اند و دارای مقدار مشخصی توکن ENJ هستند که از پروتکل ERC1155 استفاده می‌کنند. موجودی هر توکن محدود است و با انجین کوین (Enjin Coin) پشتیبانی می‌شود. برای مثال، موجودی Inclusive Leader فقط ۱۰۰ توکن و موجودی Maker Token ده هزار توکن است.

چندمنظوره بودن NFT

بیش از ۳۰ بازی بر بستر انجین ایجاد شده اند. بسیاری از پلتفرم های دیگر نیز برای کسب و کار خود از انجین استفاده می‌کنند. کاربردهای توکن های ERC1155 انجین بسیار زیاد است. مواردی نظیر تایید هویت، تایید اعتبار و بسیاری از موارد دیگر را می‌توان پیرامون NFT ها انجام داد. حتی موارد ساده ای نظیر داشتن کارت هویت دیجیتال می‌تواند کاربران زیادی را به سمت عرصه ارزهای دیجیتال روانه کند.

شرایط پذیرش

می‌توان با اسکن کردن کد QR با کیف پول انجین، آیتم های کلکسیونی دیجیتال کسب کنید. این برنامه در فروشگاه های نرم افزار اپل و گوگل در دسترس است.

مایکروسافت از جامعه بسیار بزرگی برخوردار است. در نتیجه، حضور و ارائه آیتم های کلکسیونی دیجیتال نیز بسیار زیاد خواهد بود.

آیا این موضوع نشانه ای برای ورود اسامی بزرگ دیگر است؟

با ورود مایکروسافت به عرصه ارزهای دیجیتال، باید شاهد ورود سایر اسامی بزرگ نیز باشیم. مایکروسافت به صدور توکن های پاداش ادامه می‌دهد تا موجودی آنها تمام شود.

حضور جامعه که از آیتم های کلکسیونی دیجیتال استفاده می‌کنند، به دلیل محدودیتی که این آیتم ها دارند تفاوت چشمگیری را رقم می‌زند. این موضوع باعث رقابتی تر شدن جامعه در زمینه کسب کمیاب ترین آیتم های کلکسیونی می‌شود. در عوض به گسترش و افزایش آگاهی کسب و کارها و صرفه جویی در هزینه آنها کمک می‌کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال، یونیتی یکی از محبوبترین پلتفرم‌ها محسوب می‌شود که جهت توسعه بازی‌ها ساخته شده است، بطوریکه اساساً به ازای هر فرد روی کره زمین بیش از ۳ بازی یونیتی نصب شده است. بیش از نیمی از تمامی بازی‌های گوشی بر روی موتور بازی یونیتی ساخته شده است. هم‌اکنون یونیتی سوخت بلاک چین خود را با انجین کوین دریافت کرده و آماده روشن کردن موتورهای بازی‌سازی خود با این فناوری جدید است.

رشد دوباره انجین کوین با افزایش تقاضا

انجین کوین که اخیراً به دلیل همکاری با گلکسی اس ۱۰ سامسونگ بیش از ۲۰۰ درصد رشد کرده بود، هم‌اکنون همکاری دیگری با یونیتی اعلام کرده است. این همکاری شامل یک کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) برای توسعه‌دهندگان یونیتی خواهد بود. نسخه آزمایشی SDK به زودی برای توسعه‌دهندگان این موتور بازی‌سازی و در فروشگاه Asset Store یونیتی در دسترس خواهد بود.

همه درباره این مسئله صحبت می‌کنند که صنعت بازی چگونه خط مقدم بعدی توسعه بلاک چین خواهد بود اما کسی درباره اینکه این اتفاق به چه شکل خواهد افتاد، نظری ندارد. اصلاً شاید در ظاهر چیزی تغییر نکند. یونیتی بر روی تمامی پلتفرم‌های بزرگ بازی از دستگاه‌های گوشی گرفته تا کامپیوترها و کنسول‌هایی مانند پلی‌استیشن و ایکس‌باکس وان مورد استفاده به کار رفته است. ظهور بازار بازی‌های مستقل مانند استیم نیز به اعتبار این استدلال می‌افزاید که بازی‌های مهم چیزی مانند بلاک چینی شدن را در دستور کار خود قرار خواهند داد. یکی از مهمترین موارد استفاده بلاک چین در بازی‌ها، مالکیت و اکتساب دارایی‌ها و آیتم‌های بازی است.

انجین کوین رهبری بازی‌های بلاک چینی را بر عهده گرفته است. نباید از یاد برد که ویتک رادومسکی، مدیر ارشد فناوری آن نیز استاندارد ERC 1155 را به وجود آورده است. این استاندارد تمامی قابلیت‌های ERC 20 و ERC 721 را در برگرفته و آن‌ها را یکدیگر ترکیب می‌کند.

مهمترین مزیت این استاندارد، کاهش هزینه صدور و انتقال توکن‌های غیرقابل تعویض (non fungible) یا همان منحصربفرد است. از آنجا که این استاندارد ایجاد دارایی‌های قابل تعویض و منحصربفرد را با یک قرارداد هوشمند ممکن‌پذیر می‌سازد، زمان تراکنش‌ها کاهش یافته و سریعتر انجام می‌شود و از طرفی کارمزد gas پرداختی نیز به طور قابل توجهی کاهش می‌یابد؛ این به معنای امکان تولید انبوه این نوع توکن‌ها با کمترین میزان تلاش خواهد بود.

عصر بازی‌های بلاک چینی؛ از تجربه خود درآمد کسب کنید

عصر بلاک چین بدین معناست که گیمرهایی که دلارها و ساعات زندگی‌شان را برای تجربه بازی کردن صرف کرده‌اند، دیگر دست خالی مجبور به ترک صحنه نخواهند شد. آن‌ها می‌توانند دارایی‌های خود را که به وسیله انجین کوین ایجاد شده و دارای ارزش معینی است (که با ENJ سنجیده می‌شود)، حتی زمانی که قادر به یافتن مشتری برای آن‌ها نباشند، با انجین کوین نقد کنند.

البته ارائه یک کیت توسعه نرم‌افزاری به تنهایی تضمین‌کننده آن نیست که بازی‌های بزرگ با بلاک چین یکپارچه شوند. هرچند سایمن کرتونگورو از اعضای انجین نوشته است:

یونیتی و انجین در راستای حرکت پیشتازانه خود، یک کمپین فعال بازاریابی برگزار خواهند کرد تا در بین جامعه یونیتی بیشترین توجه ممکن را از سوی توسعه‌دهندگان پیشگام به خود جلب کنند.

آیا نسل بعد گیمرها انتظار مالکیت کاراکترها و آیتم‌های درون بازی‌شان را خواهند داشت؟ صنعت بازی در دو دهه گذشته راه زیادی را برای رسیدن به نقطه فعلی پیموده است. مهمتر از همه، مدتی زیادی از آن دوران نمی‌گذرد که دانلود یک بازی از منبع رسمی امر رایجی نبود یا عدم توانایی برای اجرای بازی‌های چندنفره آنلاین برای همگان قابل قبول و پذیرفته شده بود.

گیمرها در دنیای امروز به هر دو جنبه قضیه اهمیت می‌دهند. اگر گیمری مزه مالکیت دیجیتال آیتم‌هایش را بچشد، یک قدم به رسیدن به دنیای برآمده از فیلم «بازیکن شماره یک آماده» نزدیکتر خواهیم شد.