دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

تمدید فرصت پذیره نویسی در صندوق ETF پالایشی یکم

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، سرپرست مدیریت نظارت بر نهادهای مالی با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: با توجه به درخواست ارایه شده مبنی بر تمدید پذیره نویسی به منظور بهره مندی متقاضیانی که تاکنون فرصت خرید واحدهای سرمایه گذاری صندوق مذکور را نداشته اند، تمدید مجوز پذیره نویسی این صندوق ، از نظر سازمان بورس و اوراق بهادار بلامانع اعلام شده است. راضیه صباغیان افزود: بر این اساس، پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری پالایشی یکم تا ساعت 24 یکشنبه 30 شهریور 99 با رعایت قوانین و مقررات تمدید شده است .

فرصت پذیره نویسی در صندوق “پالایشی یکم” تاکنون دو بار تمدید شده است. دفعه اول اعلام شد که از تاریخ 19 تا 26 شهریور ماه 99 و به مدت یک هفته تمدید انجام می شود. در مرتبه دوم نیز از 26 تا 30 شهریورماه 99 تمدید صورت گرفت. به نظر می رسد با توجه به تمدید دو مرتبه ای این صندوق و باز شدن شرکت های پالایشی در روز شنبه 29 شهریورماه، تمدید مجددی صورت نگیرد. با اینحال در صورت اعلام اخبار جدید اطلاع رسانی از طریق سیگنال انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در همین رابطه میتوانید مقاله ” آیا صندوق پالایشی یکم ارزش خرید دارد؟ /پاسخ به 5 سوال کلیدی برای خرید صندوق پالایشی یکم بدانید ” را در سیگنال بخوانید.

توسعه فعالیت صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

محمدرضا معتمد،  عضو هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار با اعلام این خبر به پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: به جهت تسهیل در انجام سرمایه گذاری مقرر شد، صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مجاز به سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط تحت مدیریت مشترک یک شخص حقوقی واحد باشند.

وی افزود: بنابراین مدیران صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت می توانند تا 5 درصد از کل دارایی های صندوق را در واحدهای سرمایه گذاری صندوق های در سهام و مختلط تحت مدیریت خود سرمایه گذاری کنند.

پیش از این صندوق های سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت مشروط به اینکه مدیر صندوق سرمایه گذار و صندوق سرمایه پذیر شخص حقوقی واحدی نباشد، مجاز به سرمایه گذاری در واحدهای صندوق های سرمایه گذاری در سهام و مختلط بودند.

استارز؛ اولین صندوق تخصصی حوزه فین‌تک کشور

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، مجید شکرالهی با اشاره به اینکه قیمت مبنای هر واحد سرمایه‌گذاری استارز، صد هزار تومان است، گفت: حداقل و حداکثر تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی به ترتیب یک هزار و 400 هزار واحد سرمایه‌گذاری است که 20 درصد از مبلغ هر واحد در زمان پذیره‌نویسی و 80 درصد باقی‌مانده باید در طول 3 سال و در پی فراخوان‌های مدیر صندوق پرداخت شود.

او عمر صندوق استارز را 6 سال اعلام کرد و افزود: این صندوق یک میلیون واحد دارد که 500 هزار واحد آن از نوع عادی و 500 هزار واحد نیز از نوع ممتاز است. همچنین قرار است 20 درصد سرمایه 100 میلیارد تومانی این صندوق از طریق پذیره‌نویسی جذب شود.

شکرالهی، مدیر صندوق ستاره برتر را شرکت سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین و موسسان آن را علاوه بر دیدگاهان نوین، شرکت‌های راهبرد هوشمند مدیریت ثروت ستارگان با دارا بودن 18 درصد واحدهای ممتاز، صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن 40 درصد واحدهای ممتاز و دو شرکت سرمایه‌گذاری پویا و تدبیر به ترتیب با مالکیت 10 و 30 درصدی از واحدهای ممتاز این صندوق معرفی کرد.

مدیرعامل شرکت مدیریت ثروت ستارگان حداکثر سرمایه‌ای که صندوق استارز، روی یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کند را 20 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تلاش داریم پس از مراجعه کسب‌وکارها به صندوق، بررسی و تزریق سرمایه به آن‌ها کمتر از 3 ماه انجام شود و همانند کسب‌وکارهای نوآور، انعطاف و چابکی عمل داشته باشیم.

او در پایان یادآور شد که در سرمایه‌گذاری‌های جسورانه ممکن است ارزش سرمایه‌گذاری سهامداران به زیر مبلغ اولیه برسد و از سوی دیگر امکان بازدهی چشم‌گیر در این صندوق‌ها نیز وجود دارد و افزود: توصیه می‌کنم افرادی که در پذیره‌نویسی صندوق‌های جسورانه شرکت می‌کنند، اهل سرمایه گذاری‌های پر ریسک باشند، دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت داشته و همچنین با حوزه‌های فعالیت‌ جسورانه و نوآوری آشنا باشند.

نهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ بازار سرمایه

پذیره‌نویسی نهمین صندوق جسورانه فرابورسی به نام صندوق ستاره برتر با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی و حوزه فعالیتِ «صنایع فناوری‌های مالی (فین‌تک)» و « فناوری اطلاعات» از شنبه پانزدهم شهریورماه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس آغاز شد و تا بیست‌وششم همین ماه ادامه داشت.

استارز، نهمین صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه‌ بازار سرمایه است و مدیریت این صندوق را مشاور سرمایه‌گذاری دیدگاهان نوین بر عهده دارد.

شرکت در این پذیره‌نویسی از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران فراهم شد که حداقل تعداد واحد قابل خریداری توسط هر کد معاملاتی حقیقی و حقوقی یک هزار واحد و حداکثر آن ۴۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شده بود.

با توجه به عدم تضمین سودآوری صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه، سرمایه‌گذاران باید قبل از خرید واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه، «اقرارنامه و بیانیه پذیرش ریسک پذیره‌نویسی یا معامله واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه» را امضا کنند.

معرفی صندوق های جدید به بازار سرمایه

در شهریورماه99 یک صندوق از نوع درآمد ثابت به نام صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش که مبتنی بر صدور و ابطال واحدهاست به بازار سرمایه معرفی شد.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش (در شرف تاسیس) از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است که موافقت اصولی تاسیس خود را در تاریخ 10 دی 98 از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است. این صندوق با هدف جذب سرمایه های خرد و کسب بازدهی معقول برای سرمایه‌گذاران، پس از اخذ مجوز سازمان، فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد.

از ویژگی‌های این صندوق می‌توان به قابلیت نقدشوندگی بالا، پرداخت سود ماهانه، معاف از مالیات، امکان صدور واحدهای سرمایه گذاری به صورت آنلاین، تحت مدیریت شرکت سبدگردان کوروش (وابسته به گروه صنعتی گلرنگ)، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شماره ثبت 11741)، قیمت اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری در دوره پذیره‌نویسی 10 هزار ریال، اشاره کرد.

حمایت از بازار سرمایه با تخصیص یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه

خبر مهم دیگری که در شهریورماه 99 منتشر شد مربوط به تصمیمات مسئولان رده بالای اقتصادی برای صیانت از دارایی های مردم در بازار بورس بود. در همین راستا رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید کرد: با تصویب و ابلاغ آیین نامه پیشنهادی حفظ ثبات بازار سرمایه و صیانت از حقوق سهام داران و سرمایه گذاران، موضوع صیانت از بازار سرمایه طراحی و اجرایی شدن ابزارهایی مانند سهام خزانه و اوراق تبعی یعنی بیمه سهام با سهولت بیشتری صورت می گیرد.

دکتر قالیباف، تکلیف وظیفه پیگیری وصول منابع حاصل از یک درصد صندوق توسعه ملی به سازمان بورس را از دیگر مصوبات شورای عالی بورس عنوان کرد و افزود: صندوق توسعه ملی مکلف است یک درصد از منابع سالانه خود را (از سال ۱۳۹۴ به بعد) به ازای هر سال ، نزد بانک عامل در صندوق تثبیت بازار سرمایه به صورت بلندمدت سپرده گذاری کند.

همچنین سخنگوی دولت از برنامه حمایتی جدید دولت از بورس با تخصیص یک درصد از دارایی صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه و حداکثر همکاری حقوقی ها و برگزاری جلسه فوق العاده شورای عالی بورس خبر داد و گفت:

حمایت از بازارسرمایه سیاست دولت است و وزیر اقتصاد هم با جدیت پیگیر بوده ولی فراز و نشیب هم ذات بورس است. بنابراین نگاه بلندمدت و استفاده از مشاوره توصیه می شود. در این میان برخی رقبا برای زمین زدن دیگران فضای روانی ایجاد می کنند که نباید به آنها توجه شود. تفاوت بورس با بانک هم در ثبات بلندمدت بورس است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

مدل اصلی پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان از خاتمه گذار فاز بیت کوین در ۱۰۰,۰۰۰ دلار خبر می‌دهد.

به گزارش کوین تلگراف، خالق مدل انباشت به جریان می‌گوید که اکنون زمان آن فرارسیده که بیت کوین دور بعدی افزایش قیمت خود را شروع کند.

پلن‌بی (PlanB)، روز گذشته طی توییتی نوشت که علائمی ظاهرشده که نشان می‌دهد بیت کوین برای تکرار دستاوردهای تاریخی خود خیز برداشته است.

پلن‌بی با اشاره به مدل خود می‌گوید که اکنون وقت آن فرارسیده که قیمت بیت کوین به اندازه یک مرتبه توان (Order of Magnitude) به سمت بالا حرکت کند.

وی در کنار نمودار جدیدی که منتشر کرده، نوشته است:

این مدل سری‌های زمانی ۲۰۱۹ روی داده‌های تاریخی بیت کوین است (داده‌های طلا، نقره، الماس و املاک استفاده نشده است).

وی در ادامه افزوده است:

شما در این نمودار می‌توانید جهشی مقدار مدل را در زمان وقوع هاوینگ (خط سفید) به‌همراه افت‌های مربوطه در خطای مدل (نقاط سفید) مشاهده کنید. اکنون زنگ بالارفتن قیمت به صدا درآمده است.

نمودار مدل انباشت به جریان بیت کوین
مدل انباشت به جریان بیت کوین در روز ۱۴ سپتامبر (۲۴ شهریور). منبع: توییتر پلن‌بی

گفتنی است نمودار مدل اصلی انباشت به جریان (S2F) با مدل انباشت به جریان بیت کوین در ترکیب با چند دارایی (S2FX) متفاوت است. مدل S2FX مشتمل بر چندین عامل کلان است و مفهوم جدیدی به نام «فاز» را در سیر دگردیسی بیت کوین به‌عنوان یک دارایی معرفی می‌کند. مطابق این مدل، بهای متوسط بیت کوین تا پیش از سال ۲۰۲۴ به ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

از زمان وقوع هاوینگ در ماه مه (اردیبهشت)، بیت کوین چندین نقطه قرمز روی مدل بر جای گذاشته که می‌تواند حتی در صورت عدم تکرار اتفاقات رخ‌داده در سال ۲۰۱۶، انتظارات کنونی را برآورده کند.

مایکل ون دو پوپه (Michael Van de Poppe) نیز از مشاهده الگوی مشابهی از منظر تحلیل تکنیکال خبر داده است.

وی روز گذشته طی توییتی نوشته است:

اگر می‌خواهید که دوره‌ها و چرخه‌های بازار را با هم مقایسه کنید، وضعیت کنونی حاکم بر بازار را با آنچه در سال ۲۰۱۶ به وقوع پیوست، در کنار هم قرار دهید.

پوپه در ادامه می‌نویسد:

حرکات قیمتی بالارونده اما آهسته در کنار دوره‌های تثبیت جانبی، چندین بار در سال ۲۰۱۶ مشاهده شده است. انتظار می‌رود در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ نیز شاهد اتفاق مشابهی باشیم.

پلن‌بی در پاسخ به این سوال که سرمایه لازم برای جهش بهای بیت کوین به محدوده ۱۰۰,۰۰۰ دلار قرار است از کجا تامین شود، با اشاره به یکی از یادداشت‌های وبلاگی خود پیرامون مدل S2F و تایید مجدد اعتبار فرضیه خود گفت:

طلا، نقره، کشورهای گرفتار در دام نرخ‌های بهره منفی، مردمان دست به گریبان با دولت‌های غارتگر، میلیاردرها و میلیونرهایی که درصدد محافظت از دارایی‌های خود دربرابر سیاست‌های تسهیل کمی هستند و دست آخر سرمایه‌گذاران صنعتی از جمله منابع تامین‌کننده سرمایه لازم برای جهش قیمت بیت کوین‌اند.

علاوه بر بیت کوین، خوش‌بینی به دیگر پناهگاه‌های امن دارایی در هفته جای افزایش پیدا کرده است. همان‌طور که پیش‌تر در رسانه‌ها منتشر شد، امید است که همزمان با اعلام سیاست‌های جدید فدرال رزرو در روز چهارشنبه هفته جاری، طلا شاهد روندی افزایشی باشد.

مایک مک گلون (Mike McGlone)، استراتژیست ارشد بلومبرگ اینتلیجنس (Bloomberg Intelligence) نیز از قوت گرفتن احتمال رشد طلا سخن گفته است:

افزایش بهای طلا به‌رغم کاهش موقعیت‌های معاملاتی خرید صندوق‌های پوششی و پیشروی دلار، نشان‌دهنده تقویت عوامل بنیادی نهفته در ورای این فلز گران‌بها است.

مک گلون در ادامه افزوده است:

کاهش معاملات سوداگرانه درمقایسه با افزایش تقاضای طبیعی با هدف ذخیره ارزش، علائمی است که از وقوع یک بازار صعودی استوار خبر می‌دهد.

گفتنی است نرخ برابری طلا در برابر دلار آمریکا (XAU/USD) هم‌اکنون در حدود ۱,۹۵۰ دلار است و با اوج تاریخی ۲,۰۷۵ دلاری خود در ماه اوت (مرداد) فاصله دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش (در شرف تاسیس) از نوع صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت است که موافقت اصولی تاسیس خود را در تاریخ 10 دی 98 از سازمان بورس و اوراق بهادار اخذ کرده است. این صندوق با هدف جذب سرمایه های خرد و کسب بازدهی معقول برای سرمایه‌گذاران، پس از اخذ مجوز سازمان، فعالیت خود را به زودی آغاز خواهد کرد.

از ویژگی‌های این صندوق می‌توان به قابلیت نقدشوندگی بالا، پرداخت سود ماهانه، معاف از مالیات، امکان صدور واحدهای سرمایه گذاری به صورت آنلاین، تحت مدیریت شرکت سبدگردان کوروش (وابسته به گروه صنعتی گلرنگ)، تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار (شماره ثبت 11741)، قیمت اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری در دوره پذیره‌نویسی 10 هزار ریال، اشاره کرد.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر به کانال سبدگردان ‌کوروش مراجعه و یا با شماره‌های 45664753 و 45664761 تماس بگیرند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش از روز جاری در بورس اوراق بهادار آغاز شده و تا روز 27 شهریور ادامه خواهد داشت.

این صندوق که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره ثبت 11741 است، تحت مدیریت شرکت سبدگردان کوروش بوده و قیمت اسمی هر واحد سرمایه‌گذاری در دوره پذیره نویسی 10.000 ریال است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری الماس کوروش امروز(22شهریور) در بورس اوراق بهادار آغاز و تا روز 27 شهریور ادامه خواهد داشت.

این صندوق که تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار با شماره ثبت 11741 می‌باشد، تحت مدیریت شرکت سبدگردان کوروش (وابسته به گروه صنعتی گلرنگ) بوده و قیمت اسمی هر واحد سرمایه گذاری در دوره پذیره نویسی 10.000 ریال است.

این گزارش می‌افزاید: قابلیت نقدشوندگی بالا، پرداخت سود ماهانه، معافیت پرداخت از مالیات، امکان صدور واحدهای سرمایه‌گذاری به صورت آنلاین از جمله مزایای این نوع صندوق‌ها است.

منبع: تسنیم 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

براساس مشاهدات میدانی قیمت انواع لوازم خانگی  شامل (یخچال و فریزر، اجاق گاز، ماشین لباسشویی، فرش ماشینی، تلویزیون، جارو برقی) را در این گزارش گرد آوری کرده ایم. توجه کنید که  قیمت ها برحسب تومان و  تقریبی است و ارزان ترین لوازم خانگی موجود در بازار را لیست کرده ایم.

معروف‌ترین برند لوازم خانگی موجود در بازار به شرح زیر است:

قیمت یخچال و فریزر 
نام کالا  قیمت (تومان)
یخچال فریزر دوقلو سیلور مدل SR-103 12,100,000
یخچال و فریزر سامسونگ مدل FSR12 73,000,000
یخچال فریزر دوقلو هیمالیا مدل NR440d+ – +NF280d
19,500,000
یخچال و فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261S
27,460,000
یخچال و فریزر ساید بای ساید دوو مدل DES-2915W

29,150,000

اجاق گاز 
نام کالا  قیمت (تومان)
اجاق گاز سینجر مدل SG- Eco 5255
5,735,000
اجاق گاز اسنوا مدل SGC5-3122 6,599,000
اجاق گاز تکنوگاز مدل D1B96G5VCO 17,500,000
‌اجاق گاز روبینا طرح فر مدل روبین دیجیتال 2,891,000
اجاق گاز نگین پارس
1,800,000

ماشین لباسشویی 
نام کالا  قیمت (تومان)
ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFU-84401 ظرفیت 8 کیلوگرم

9,599,000
ماشین لباسشویی اسنوا مدل swd-571 ظرفیت 7 کیلوگرم
8,900,000 
ماشین لباسشویی کنوود مدل KWMWU7/1000 ظرفیت 7 کیلو گرم

15,500,000
ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-K702NW ظرفیت 7 کیلوگرم

15,300,000
ماشین لباسشویی بوش مدل WAW3256XGC ظرفیت 9 کیلوگرم

31,000,000

فرش  ماشینی 
نام کالا  قیمت (تومان)
فرش ماشینی سهند کد VF17.VD زمینه سرمه ای 367,000
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه آبی

1,294,700 
فرش ماشینی زمرد مشهد مدل تاج الماس زمینه سورمه ای 1,706,100
گلیم ماشینی کد 114 طرح پیچک 618,750 
فرش ماشینی فرش رادین طرح گرد شاه عباسی آرامش 2 رنگ زمینه طوسی 540,000

تلویزیون 
نام کالا  قیمت (تومان)
تلویزیون ال ای دی ال جی مدل 43LJ52100 سایز 43 اینچ 8,375,000
تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-55KU722S سایز 55 اینچ 9,250,000
تلویزیون ال ای دی آوکس مدل AT3219HB سایز 32 اینچ
2,799,500
تلویزیون دوو مدل DLE-43K4300 سایز43اینچ 5,010,000
تلویزیون ال ای دی هوشمند سونی مدل KD-55X7000G سایز 55 اینچ 19,600,000

جارو برقی 
نام کالا  قیمت (تومان)
جارو برقی بوش مدل BGL8PRO5IR 6,650,000
جارو برقی آ ای سی مدل H.3000 1,777,000
جارو برقی شروین مدل vc4800
1,790,000 
جارو برقی پارس خزر مدل VC-2000W 1,530,000
جارو برقی سامسونگ مدل QUEEN-18
4,214,520
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

قیمت یخچال و فریزر 
نام کالا  قیمت (تومان)
یخچال فریزر دوقلو سیلور مدل SR-103 12,100,000
یخچال و فریزر سامسونگ مدل FSR12 73,000,000
یخچال فریزر دوقلو هیمالیا مدل NR440d+ – +NF280d
19,500,000
یخچال و فریزر ساید بای ساید اسنوا مدل S8-2261S
27,460,000
یخچال و فریزر ساید بای ساید دوو مدل DES-2915W

29,150,000

اجاق گاز 
نام کالا  قیمت (تومان)
اجاق گاز سینجر مدل SG- Eco 5255
5,735,000
اجاق گاز اسنوا مدل SGC5-3122 6,599,000
اجاق گاز تکنوگاز مدل D1B96G5VCO 17,500,000
‌اجاق گاز روبینا طرح فر مدل روبین دیجیتال 2,891,000
اجاق گاز نگین پارس
1,800,000

ماشین لباسشویی 
نام کالا  قیمت (تومان)
ماشین لباسشویی پاکشوما مدل TFU-84401 ظرفیت 8 کیلوگرم

9,599,000
ماشین لباسشویی اسنوا مدل swd-571 ظرفیت 7 کیلوگرم
8,900,000 
ماشین لباسشویی کنوود مدل KWMWU7/1000 ظرفیت 7 کیلو گرم

15,500,000
ماشین لباسشویی ال جی مدل WM-K702NW ظرفیت 7 کیلوگرم

15,300,000
ماشین لباسشویی بوش مدل WAW3256XGC ظرفیت 9 کیلوگرم

31,000,000

فرش  ماشینی 
نام کالا  قیمت (تومان)
فرش ماشینی سهند کد VF17.VD زمینه سرمه ای 367,000
فرش ماشینی زمرد مشهد طرح 36000 زمینه آبی

1,294,700 
فرش ماشینی زمرد مشهد مدل تاج الماس زمینه سورمه ای 1,706,100
گلیم ماشینی کد 114 طرح پیچک 618,750 
فرش ماشینی فرش رادین طرح گرد شاه عباسی آرامش 2 رنگ زمینه طوسی 540,000

تلویزیون 
نام کالا  قیمت (تومان)
تلویزیون ال ای دی ال جی مدل 43LJ52100 سایز 43 اینچ 8,375,000
تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-55KU722S سایز 55 اینچ 9,250,000
تلویزیون ال ای دی آوکس مدل AT3219HB سایز 32 اینچ
2,799,500
تلویزیون دوو مدل DLE-43K4300 سایز43اینچ 5,010,000
تلویزیون ال ای دی هوشمند سونی مدل KD-55X7000G سایز 55 اینچ 19,600,000

جارو برقی 
نام کالا  قیمت (تومان)
جارو برقی بوش مدل BGL8PRO5IR 6,650,000
جارو برقی آ ای سی مدل H.3000 1,777,000
جارو برقی شروین مدل vc4800
1,790,000 
جارو برقی پارس خزر مدل VC-2000W 1,530,000
جارو برقی سامسونگ مدل QUEEN-18
4,214,520

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رسام مگ، در این گزارش به معرفی پربازده‌ترین صندوق‌ ها در هفته منتهی به ۲۴ مرداد‌ماه ۱۳۹۹ در هر کدام از این گروه‌ صندوق‌ها پرداخته می‌شود. لازم به ذکر است که در این گزارش صندوق‌های قابل معامله نیز لحاظ گردیده است.

رسام مگ گزارش می‌دهد:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلف دارای بازده و ریسک متفاوتی می‌باشند. صندوق‌های با درآمد ثابت که بیشترین درصد سرمایه‌گذاری را در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی دارد جزء کم‌ریسک‌ترین صندوق‌ها بوده و همچنین بازده مورد انتظار آن‌ها کم‌تر از بقیه صندوق‌هاست. در مقابل صندوق‌های سهامی بیشترین ریسک و بازده مورد انتظار را دارند. این صندوق‌ها بیشترین درصد سرمایه‌گذاری را در سهام و حق تقدم سهام انجام می‌دهند. بنابراین ریسک این صندوق‌ها بیشتر از سایر انواع صندوق‌هاست. در مقابل این دو گروه، صندوق‌های مختلط قرار دارد که با ایجاد توازن در ترکیب دارایی‌های خود رویه متعادل‌تری را در ریسک و بازده اتخاذ کرده‌اند. این صندوق‌ها تقریباً به طور یکسان هم در سهام و حق تقدم سهام و هم در در اوراق بهادار با درآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

در این گزارش به معرفی پربازده‌ترین صندوق‌ها در هفته منتهی به ۲۴ مرداد‌ماه ۱۳۹۹ در هر کدام از این گروه‌ صندوق‌ها پرداخته می‌شود. لازم به ذکر است که در این گزارش صندوق‌های قابل معامله نیز لحاظ گردیده است.

پربازده‌ترین صندوق‌های سهامی

با توجه به شرایط خاص بازارطی هفته مذکور تنها یک صندوق توانست عملکرد مثبتی داشته باشد. اطلاعات تکمیلی در جدول زیر ارائه شده است:

ردیفنام صندوقبازده هفته گذشته
(درصد)
بازده یک سال گذشته (درصد)مدیر صندوقخالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
۱سهم آشنا۰٫۸۴۴۴۹٫۸۲سبدگردان سهم آشنا۱۱,۴۰۴

پربازده‌ترین صندوق‌های مختلط

پربازده‌ترین صندوق‌های مختلط در نمودار زیر نشان داده شده است (درصد):

نمودار

هم‌چنین اطلاعات تکمیلی در مورد پربازده‌ترین صندوق‌های مختلط در جدول زیر ارائه شده است:

ردیفنام صندوقبازده هفته گذشته
(درصد)
بازده یک سال گذشته (درصد)مدیر صندوقخالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
۱کارگزاری بانک تجارت۴٫۵۸۲۶۱٫۱۹کارگزاری بانک تجارت۱,۰۷۹
۲مختلط گوهر نفیس تمدن۱٫۲۶۲۶۸٫۵۹تامین سرمایه تمدن۵,۰۴۸

پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت

پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در نمودار زیر نشان داده شده است (درصد):

نمودار صندوق

هم‌چنین اطلاعات تکمیلی در مورد پربازده‌ترین صندوق‌های با درآمد ثابت در جدول زیر ارائه شده است:

ردیفنام صندوقبازده هفته گذشته
(درصد)
بازده یک سال گذشته (درصد)مدیر صندوقخالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
۱پاداش سهامداری توسعه یکم۵٫۰۱۳۱٫۱تامین سرمایه تمدن۵,۲۵۰
۲توسعه سرمایه نیکی۲٫۷۹۷۶٫۶مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر۳۳۰
۳مشترک گنجینه الماس پایدار۱٫۲۹۶۷٫۹۲سبدگردان الماس۱,۰۲۲
۴با درآمد ثابت کوثر یکم۱٫۰۵۲۵٫۴ کارگزاری آبان۱۴,۰۸۵
۵مشترک البرز۰٫۸۲۶۸٫۳۶سبدگردان امید نهایت نگر۱,۰۵۲
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

علی اصولیان در گفتگو با پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، با اشاره به مصوبه هیات وزیران مبنی بر افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌های دولتی تا 25 درصد بیان کرد: این اقدام یکی دیگر از رویکرد های سازمان بورس و اوراق بهادار برای عمق بخشی به بازار است که قطعا نتیجه مثبتی به همراه خواهد داشت؛ البته شاید باعث کند شدن سرعت رشد بازار شود، اما ممانعتی در برابر صعود و روند معاملاتی ندارد.

وی افزود: از جنبه دیگر،  افزایش میزان سهام شناور آزاد شرکت‌ها برای تازه واردان بازار نیز مفید است چرا که می توانند سهام را با قیمت ارزنده‌تری خریداری کنند و این اقدام در نهایت منجر به تزریق دوباره پول به بورس می شود.

مدیرعامل سبدگردان الماس به حمایت های دولت از بازار سرمایه اشاره کرد و گفت: با تداوم روند فعلی که شاهد تزریق نقدینگی جدید به بازار هستیم، افزایش درصد سهام شناور آزاد شرکت ها، محرکی برای ادامه رشد و شکوفایی خواهد بود .

اصولیان اظهار کرد: شرکت ها موظف به اجرای این ابلاغیه هستند و به طور قطع انجام می‌دهند اما از آنجایی که بازار با رشد قابل قبولی روبه رو است ترجیح می‌دهند در بالاترین قیمت ها این اقدام را عملی کنند.

وی افزود:  در مواقعی که شرکت ها اقدام به عرضه سهام خود نکنند، سازمان خصوصی‌سازی مکلف است طبق شرایط بازار نسبت به فروش سهام تا نصاب‌های تعیین شده اقدام و گزارش آن را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه کند.

اصولیان ابراز داشت: ممکن است اصلاحات مقطعی را شاهد باشیم اما استقبال مردم از بورس روند بازار را تعیین کرده است که به نظر می رسد طی ماه های آتی نیز ادامه خواهد داشت.

مدیرعامل سبدگردان الماس درباره گروه های پیشتاز بازار هم گفت: افت و خیز شاخص معمولا با تاثیر سهام شرکت های بزرگ انجام می شود و شرکت های کوچک کمی دیرتر عکس العمل نشان می دهند و از آنجایی که اصلاح شاخص نیز وابسته به سهم های بزرگ است، فعالان بازار در چنین شرایطی به سهام‌ کوچک رو می‌آورند؛ همانگونه که در این هفته چنین رخدادی را شاهد بودیم اما نمی توان گفت تنها یک گروه پیشتاز بازار است و در حال حاضر همه سهم ها متناسب با پرتفوی شرکت ها در شرایط نسبتا مناسبی قرار دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

همه سرمایه‌ای دارند که برای روز مبادا کنار گذاشته باشند. البته سعی کرده‌اند این سرمایه را به نحوی ذخیره کنند که بهتر است. هم از نظر امنیت و هم از نظر حفظ ارزش. برخی طلا و ارز خریده‌اند، برخی زمین و ملک، برخی هم گذاشته‌اند توی بانک. این مقاله برای آن‌هایی است که بانک را انتخاب کرده‌اند، آیا راهی مشابه بانک ولی بهتر از آن وجود ندارد؟ به عبارتی به نظرتان بانک بهتر است یا صندوق سرمایه گذاری؟ در این مقاله تفاوت صندوق سرمایه گذاری با سپرده بانکی را بررسی می‌کنیم.

بانک، مطمئن اما کم بازده

بانک‌ها را قدیم‌الایام برای حفظ امنیت سرمایه‌های نقد مردم ساخته شدند، از آن زمان سرقت‌های مسلحانه فیلم‌های وسترن و چند موسسه مالی و اعتباری غیرمجاز که بگذریم، بقیه بانک‌ها این وظیفه را به خوبی انجام داده‌اند. حتی در کنار حفظ امنیت، آپشن‌های دیگری هم داشته‌اند، مثلا سود سالیانه، پرداخت تسهیلات به صورت وام، قرعه‌کشی‌هایی با جوایز نفیس و ارزنده و …

از طرف دیگر بانک‌ها پوشش دهنده تمام و کمال ریسک بوده‌اند. یعنی کسی که پولش را می‌گذاشت توی بانک خیالش از بابت اینکه هر وقت پولش را بخواهد می‌تواند آن را بردارد راحت بود. پس تا اینجا می‌دانیم بانک‌ها یک سری قابلیت دارند که مهمترین‌شان همین پایین بودن ریسک است.

خب، حالا اگر گزینه دیگری باشد که ریسکش به همان مقدار ریسک بانکی، ولی سود بیشتری داشته باشد، باز هم سرمایه‌گذاری در بانک را ترجیح می‌دهید و حاضرید سرمایه‌تان باز هم توی بانک بماند؟ برای شروع سوددهی بانک را بررسی می‌کنیم و بعد از آن سراغ گزینه پیشنهادی و مقایسه آن با بانک می‌رویم.

سود سپرده های بانکی چقدر است؟

بیشترین سود سپرده بانکی در سال 98 که توسط بانک مرکزی اعلام شده بود، 10 درصد برای حساب کوتاه مدت و 15 درصد برای حساب بلند مدت یک ساله بوده است. البته بانک مرکزی مجوز افزایش سود بانکی برای حساب‌های با سود بالای 20 درصد را هم داده است.

بنابراین بیشترین نرخ سودهای بانکی در سال 98، به شکل زیر بوده است:

بانکسود کوتاه مدت (درصد)
آینده ۲۰
پارسیان ۲۰
مهر اقتصاد ۲۰
ایران‌زمین ۱۸
سرمایه ۱۸
مسکن ۱۵
موسسه نور ۲۰
موسسه کوثر ۱۹٫۹۹

از طرف دیگر بیشترین نرخ سود حساب‌های بلند مدت یک ساله هم از این قرار بوده است:

بانکسود بلند مدت (درصد)
گردشگری ۲۰
اقتصاد نوین ۲۰
ایران زمین ۲۰
تجارت ۲۰
دی ۲۰
سامان ۲۰
سرمایه ۲۰
شهر ۲۰

به این ترتیب اگر کسی 10 میلیون تومان سرمایه‌اش را در یکی از بانک‌ها می‌گذاشت، بعد از یک سال 2 میلیون تومان سود از این سپرده‌گذاری عایدش می‌شد و سرمایه‌اش به 12 میلیون تومان می‌رسید.

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت چقدر است؟

آن گزینه دیگر سرمایه‌گذاری، صندوق های سرمایه گذاری بودند که قرار شد بعد از بررسی سودهای بانکی، سود صندوق‌های سرمایه‌گذاری را بررسی کنیم. در ایران چند مدل صندوق سرمایه گذاری وجود دارد، اما شبیه‌ترین نوع آن‌ها به بانک که از لحاظ ریسک و امنیت سرمایه‌گذاری تقریبا در یک سطح قرار دارند، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت هستند.

به همین دلیل است که این نوع صندوق‌ها طرفداران بیشتری نسبت به دیگر انواع صندوق‌ها دارند. یعنی از 201 صندوق سرمایه گذاری که تا پایان سال 98 فعال بوده‌اند، 79تایشان صندوق درآمد ثابت هستند.

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت چقدر است؟

مهم ترین تفاوت صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک بازدهی آن است.

صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت سود ماهیانه و تقریبا ثابتی را به سرمایه‌گذاران خود می‌دهند و برخی از آن‌ها این سود را در دوره‌های یک ماهه، سه ماهه و … پرداخت می‌کنند. برای همین است که نزدیک‌ترین گزینه سرمایه‌گذاری به بانک‌ها محسوب می‌شوند و اگر بخواهند سود سپرده‌گذاری را با سود سرمایه‌گذاری مقایسه کنند، سراغ این صندوق‌ها می‌روند.

صندوق های درآمد ثابت نسبت به دیگر انواع صندوق های سرمایه گذاری کم ریسک‌تر هستند و به همین میزان سوددهی کمتری نیز دارند. با این حال سوددهی آن‌ها نسبت به بانک ها بیشتر است و برای مقایسه این موضوع می‌توان به جدول زیر که میزان سوددهی 10 صندوق درآمد ثابت برتر در سال 98 را نشان می‌دهد، استناد کرد:

نام صندوقسود محقق شده سالیانه (درصد)معادل سالیانه (درصد)بازدهی ماه (درصد)
مشترک اندیشه فردا 69.10 88.8 7.4
صندوق سرمایه‌گذاری مشترک صنعت و معدن 52.80 73.08 6.09
مشترک صبای هدف 46.89 72.36 6.03
گنجینه الماس بیمه دی 38.57 12 1
نیکوکاری دانشگاه الزهرا 37.16 46.44 3.87
نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم (ص) 36.03 28.44 2.37
گنجینه الماس پایدار 35.36 23.52 1.96
توسعه سرمایه نیکی 35.14 30.96 2.58
با درآمد ثابت فیروزه آسیا 32.69 47.4 3.95
صندوق سرمایه‌گذاری گنجینه یکم آوید 31.52 46.08 3.84

ستون سود معادل سالیانه در این جدول بر اساس سود ماهیانه (که در اینجا سود شهریور‌ماه 98 در نظر گرفته شده) بدست می‌آید. به این صورت که اگر این سود در تمام ایام سال تکرار می‌شد، سود سالیانه چه میزان می‌شد. این سود را برای پیش بینی حدود سود سالیانه صندوق محاسبه می‌کنند تا دید بهتری برای مقایسه به سرمایه‌گذاران بدهند. هرچند که بدست آوردن سود یک ماه در تمام ماه‌های سال امکان پذیر نیست و همیشه نوساناتی وجود دارند.

اما ستون سود محقق شده سالیانه همان میزان سودی است که صندوق در طول سال گذشته داشته و از این جهت مورد مناسبی برای مقایسه میزان سوددهی صندوق های درآمد ثابت با سوددهی بانک‌ها است. با توجه به جدول، صندوق درآمد ثابت مشترک اندیشه فردا بیشترین سوددهی را در میان صندوق های درآمد ثابت داشته است.

نمودار زیر هم مربوط به جدول 10 صندوق درآمد ثابت برتر در سال گذشته است:

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت چقدر است؟

البته لازم به ذکر است که میزان سوددهی همه صندوق‌ها با هم برابر نیست و ممکن است یک صندوق عملکرد خوبی داشته باشد و سود بالایی را کسب کند، از طرف دیگر ممکن است صندوقی عملکرد مناسب نداشته و سوددهی‌اش از سود سالیانه بانک‌ها کمی پایینتر شود. با این حال میانگین سوددهی صندوق های درآمد ثابت در سال گذشته 25 درصد بوده است.

همچنین باید بدانید که برخی از صندوق های درآمد ثابت پرداخت سود ندارند و سرمایه‌گذار تنها از افزایش قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق سود می‌برد. یعنی واحد سرمایه گذاری را به قیمتی می‌خرد و بعد از مدتی که قیمت آن افزایش یافت می‌تواند بفروشد و از این طریق سود ببرد.

در میان صندوق های درآمد ثابت، کمترین سوددهی سالیانه متعلق به صندوق نیکوکاری ورزشی پرسپولیس با سود 4.8 درصدی بود و بیشترین میزان سوددهی سالیانه هم به صندوق سرمایه گذاری با درآمد ثابت مشترک اندیشه فردا با 69.12 درصد تعلق داشت.

به این ترتیب سرمایه‌گذاری در صندوق های درآمد ثابت نیز اندکی ریسک دارد، ولی این ریسک در مقابل میزان سوددهی آن‌ها قابل اغماض است. یعنی ممکن است کسی سوددهی کمتر از بانک چند صندوق خاص را ببیند، اما از طرف دیگر باید میزان سوددهی خیلی بیشتر چند صندوق دیگر را هم مورد توجه داشته باشد.

به علاوه اینکه از بین 79 صندوق درآمد ثابت فعال در کشور (اگر صندوق های نیکوکاری را در نظر نگیریم) تنها 9 صندوق سوددهی سالیانه کمتر از 20 درصد داشته‌اند.

صندوق های سرمایه گذاری بانک‌ها

پس از بررسی تفاوت صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت با بانک، در کنار صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت، صندوق های سرمایه بانکی هم برای کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری کم ریسک هستند، پیشنهاد می‌شوند. این صندوق‌ها به طور مفصل در مقاله «آشنایی با صندوق های سرمایه گذاری بانک» معرفی شدند.

در آنجا گفتیم که این صندوق‌ها توسط بانک یا موسسات مالی تاسیس می‌شوند و از انواع مختلف صندوق‌های سهامی، مختلط و درآمد ثابت هستند. برای همین بانک مورد نظر پشتیبان نقدشوندگی این صندوق‌ها هستند و از این بابت خیال سرمایه‌گذاران راحت است.

در جدول زیر میزان سوددهی سال گذشته چند صندوق درآمد ثابت که توسط کارگزاری‌های مرتبط با بانک‌های کشور ایجاد شده‌اند، آورده‌ایم:

نام صندوق سود پرداختی آخرین ماه (معادل سالیانه)
بانک حکمت ایرانیان (حکمت آشنا) 20.91 %
بانک حکمت ایرانیان (امین آشنا) 24.69 %
بانک آینده (گسترش فردای ایرانیان) 24.82 %
بانک دی (ارزش آفرینان دی) 21.98 %
بانک سرمایه (نهال سرمایه ایرانیان) 21.84 %
بانک سپه (گنجینه امید ایرانیان) 21.66 %
موسسه اعتباری ملل (اعتماد ملل) 22.26 %
بانک توسعه صادرات (آرمانی) 21.27 %

قدرت و سرعت نقدشوندگی

یکی از فاکتورهای مهم برای سرمایه‌گذاران، قدرت نقدشوندگی است. کسی که پولش را در بانک می‌گذارد می‌تواند هر زمان که نیاز پیدا کرد، سرمایه‌اش را برداشت و خرج کند. سرعت نقدشوندگی بانک‌ها در حد کارت به کارت اینترنتی یا برداشت از عابر بانک سریع و آنی است. اما این موضوع در صندوق‌های سرمایه‌گذاری (تمام انواع آن) به این سرعت نیست و بسته به صندوق، بین یک تا چند روز کاری زمان می‌برد.

البته قدرت نقدشوندگی صندوق‌ها هم مانند بانک‌هاست و سرمایه‌گذاران از این جهت هیچ نگرانی نخواهند داشت و مشکل فقط زمان واریز وجه نقد به حسابشان است که بین یک تا چند روز کاری زمان می‌برد.

نتیجه‌گیری

حالا که تفاوت صندوق سرمایه گذاری با سپرده بانکی را بررسی کردیم، اگر قصد گرفتن وام از سپرده‌گذاری در بانک ندارید، یا حتی به این فکر کرده‌اید که وام بگیرید و وام را بگذارید در حساب بانکی تا با سود ماهیانه آن قسط‌های وام را بدهید و در نهایت مبلغ وام برای خودتان بماند، بهتر است کمی دست نگه دارید و به گزینه‌های بهتر سرمایه‌گذاری که تفاوت چندانی با بانک ندارند ولی سوددهی بیشتری عایدتان می‌شود هم فکر کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.