دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم نسبتا بالایی در مقایسه با میانگین 30 روز گذشته معامله شده اند، قدرت خریدار به فروشنده حقیقی یا سرانه خرید هر کد حقیقی بالاست و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید این نمادها را بررسی کنید.

نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

مسئولیت هر گونه خرید و فروش با خود شماست. می توانید گزارش بازار سهام و سایر حجم های مشکوک را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

ردیفنمادمقایسه با میانگین حجم 30 روزقدرت خریدار به فروشنده حقیقی
1همراه0.971.39
2افرا1.342.29

1. همراه : شرکت ارتباطات سیار ایران با نماد همراه، در بازار بورس و گروه مخابرات قرار دارد. این سهم که در یک کانال صعودی قرار دارد، بعد از رشد تا سقف کانال در حوالی 3500 تومان، دچار اصلاح شد و با نزدیک شدن به محدوده 2600 تومان در نزدیکی خط میانی کانال، با افزایش تقاضا مواجه شده است. در معاملات امروز هر کد حقیقی به صورت میانگین نزدیک به 23 میلیون تومان خرید انجام داده است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. افرا : افرانت با نماد افرا، در بازار فرابورس و گروه رایانه قرار دارد. با نزدیک شدن به میانگین متحرک نمایی 50 روزه و محدوده حمایتی 2500 تومان و کف کانال، این سهم واکنش نشان داد و به صف خرید رسید. هر کد حقیقی به صورت میانگین در معاملات امروز نزدیک به 33 میلیون تومان خرید انجام داده است. در صورت از دست رفتن این حمایت، محدوده مهم حمایت بعدی در حوالی 2 هزار تومان قرار دارد. در صورت رشد از این ناحیه، سقف تاریخی در قیمت 3200 تومان پیش روی این سهم است.

2 سهم برگزیده بازار سرمایه (دوشنبه 12 خرداد ماه 99)
برای مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

در این تحلیل از میانگین متحرک نمایی 50 روزه نیز استفاده شده است که قیمت با نزدیک شدن به این میانگین واکنش نشان داده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش برخی نمادهایی که حجم های نسبتا بالایی در مقایسه با 30 روز گذشته معامله شده اند و قدرت خریدار به فروشنده آنها مناسب است و تحرکاتی در تابلوی معاملاتی آنها مشاهده شده است، معرفی می شود و شما می توانید در روزهای آتی این نمادها را بررسی کنید. نمادهای معرفی شده به هیچ وجه سیگنال خرید و فروش نیست و صرفا برای بررسی بیشتر ارایه شده است.

ردیف نماد مقایسه با حجم 30 روز قدرت خریدار به فروشنده
1 افرا 1.16 0.92
2 فخاس 2.04 2.12
3 درازک 5.77 1.32

1. افرا : شرکت افرانت در گروه رایانه و بازار فرابورس قرار دارد. هرچند که امروز در مقایسه با حجم 30 روزه، حجم چندان بالایی معامله نشد، اما مطابق تصویر، حجم های بالایی در تاریخ 23، 24 و 25 آذر ماه در این نماد معامله شده است. امروز هم از ساعت 11.15، با حجم های قوی توانست به صف خرید برسد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 22 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

2. فخاس : فولاد خراسان در گروه فلزات اساسی و بازار اول بورس قرار دارد. فخاس، در یک کانال افقی بین محدوده 1400 و 1700 تومان در حال نوسان بود و یک بار توانست از کانال خارج شود و تا محدوده 1800 تومان رشد کرد اما نتوانست در آنجا تثبیت شود. امروز روی تابلوی این نماد، کد به کد از حقوقی به حقیقی انجام شد به طوری که در سمت فروش، 3 حقوقی، 63 درصد از حجم معاملات امروز، معادل یک میلیون برگ سهم را فروختند که این حجم توسط حقیقی ها خریداری شد. باید ببینیم آیا این کد به کد می تواند باعث رشد بیشتر سهم از این ناحیه بشود یا خیر.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 22 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

3. درازک : دارویی رازک در گروه محصولات دارویی و بازاردوم بورس قرار دارد. بعد از رسیدن به کف کانال صعودی، امروز حجم بالایی در این نماد معامله شد.

3 سهم برگزیده بازار سرمایه (یکشنبه 22 دی ماه 98)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید
تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، جلسه گشایش اعتبار اسنادی ریالی برای پیمانکاران جزیره کیش به همت معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری و با همکاری بانک صادرات ایران، با حضور مصطفی خانزادی معاون عمرانی و زیر بنایی و معراج نادری فصیح، مدیر سرمایه گذاری و برخی از مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، محمدعلی اسماعیلی زاده مدیر شعب استان هرمزگان بانک صادرات و عباس خرازی افرا رییس اداره کل بانکداری جامع این بانک و شرکت‌های پیمانکاری کیش در سالن رازی مرکز همایش‌های بین المللی کیش برگزار و امکان صدور ضمانت‌نامه ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد ریال برای شرکت‌های معرفی شده از سوی این سازمان فراهم شد.
در این جلسه محمدعلی اسماعیلی زاده پس از اشاره به سوابق درخشان و پتانسیل‌های بالای بانک صادرات ایران در ارائه خدمات بانکی و توسعه تعاملات فی مابین بر اجرایی شدن هر چه سریع‌تر مفاد تفاهم‌نامه تاکید کرد.

عباس خرازی افرا، رئیس اداره کل بانکداری جامع بانک صادرات ایران نیز در این نشست از گشایش اعتبار اسنادی ریالی تا سقف پنج هزار میلیارد ریال برای شرکت‌های پیمانکاری در کیش خبر داد و گفت: یکی از مزیت‌های این تفاهم‌نامه بهره‌مند شدن از ال‌سی و تخفیف سی درصدی کارمزد برای دریافت انواع ضمانت‌نامه بدون داشتن گردش و معدل موجودی حساب است.

وی با اشاره به بخشنامه‌های بانک مرکزی در خصوص شرکت‌های ثبت شده در کیش و بهره‌مندی آنان از انواع تسهیلات ریالی و تضمینی نزد بانک صادرات ایران، اظهار کرد: با دریافت مجوزهای مورد نیاز شرکت‌های پیمانکاری که در سرزمین اصلی به ثبت رسیده‌اند با داشتن مجوز فعالیت اقتصادی از سازمان منطقه آزاد کیش و معرفی سازمان در چارچوب تفاهم‌نامه فی‌مابین می‌توانند از مزایای بانکی در منطقه آزاد کیش شامل انواع تسهیلات ال‌سی، ضمانت‌نامه، خرید دین (تنزیل) اسناد و اوراق تجاری و طرح‌های متنوع از جمله طرح‌های طراوت، طرح همیان، طرح 67، طرح تبسم، اعتبار سپهر، طرح حساب جاری طلایی، سامانه سپهریار و انواع خدمات بانکداری الکترونیک بهره‌مند شوند.
خرازی در رابطه با تسهیلات ریالی صدور انواع ضمانت‌نامه و ال‌سی برای مدت یک سال آتی در کیش گفت: شرکت‌های پیمانکاری طی درخواستی می‌توانند بعد از فرایندهای کارشناسی از تمام خدمات ارائه شده به مدت یک سال بهره‌مند شوند و دیگر نیازی به سپری کردن فرایندهای مجدد کارشناسی و بروکراسی اداری برای هر کدام به صورت مجزا نیست.
رئیس اداره کل بانکداری جامع بانک صادرات بر اهمیت و کاربردی بودن اجرای طرح‌های مذکور از جمله طرح طراوت در تامین نقدینگی و سرمایه در گردش و کاهش هزینه‌های شرکت‌های تولیدی و پیمانکار معرفی شده از سوی سازمان (درخواست‌کنندگان ال‌سی) و فروشندگان (ذینفعان ال‌سی)، کمک به رونق و جهش تولید در داخل کشور از طریق گشایش اعتبار اسنادی توسط خریدار و امکان تنزیل ال‌سی از سوی فروشنده در شعب بانک صادرات اشاره داشت و اعلام کرد: شرکت‌های تولیدی و معرفی شده از سوی سازمان که در پرداخت حقوق و دستمزد خود با مشکل مواجه شده‌اند می‌توانند در قالب طرح همیان بانک صادرات نسبت به اخذ تسهیلات با بازپرداخت شش ماهه اقدام کنند.
مصطفی خانزادی نیز با بیان این که در اساسنامه سازمان منطقه آزاد کیش امکان گشایش اعتبار بانکی وجود ندارد، گفت: تمام موضوع‌های “ال‌سی” شرکت‌های پیمانکاری را سازمان منطقه آزاد کیش بر عهده گرفته و شرکت‌ها می‌توانند نسبت به گشایش اعتبار در بانک صادرات ایران اقدام کنند و از تسهیلات متنوع این بانک بهره‌مند شوند.
وی بر ضرورت انجام پروژه‌ها و فعال شدن چرخه اقتصادی در سطح جزیره کیش اشاره کرد و اظهار کرد: سازمان منطقه آزاد کیش برای دست یافتن به درآمدهای پایدار از روش‌های نوین استفاده می‌کند. “ال‌سی” در حال حاضر یکی از راهکارهای سریع برای پیشبرد پروژه‌های موجود در جزیره کیش است.
معراج نادری فصیح مدیر سرمایه‌گذاری معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش نیز ضمن تشکر از مسئولین بانک صادرات ایران که در بالاترین سطح ممکن، کاربردی و عملیاتی همکاری لازم را با این سازمان داشتند، گفت: بانک صادرات ایران هم فراتر از بخش‌نامه‌های خود پیشنهادهای مناسبی را به منطقه آزاد کیش اختصاص داده و شرایط استثنایی را برای این تفاهم‌نامه ایجاد کرده است.
وی خاطر نشان کرد: تا چهارشنبه هفته آینده 21 خرداد تمام متقاضیان نسبت به افتتاح حساب در شعبه بانک صادرات کیش واقع در خیابان سنایی کد 861 اقدام کنند، در غیر این صورت دیگر سرویس دادن بر اساس این خدمات برای سازمان غیر ممکن خواهد بود.
رئیس اداره بانک، بورس و بیمه معاونت اقتصادی سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص پروژه‌های جاری و آتی سازمان منطقه آزاد کیش نیز در این نشست، گفت: از پیمانکاران پروژه‌ها و قراردادهای آتی سازمان، تضامینی برای گشایش اعتبار اسنادی دریافت خواهد شد؛ ولی هیچ تضمینی برای گشایش اعتبار اسنادی پروژه‌های جاری که سازمان و شرکت‌های تابعه به پیمانکار بدهی دارند، دریافت نخواهد شد و سازمان منطقه آزاد کیش، این شرکت‌ها را جهت گشایش اعتبار تضمین می‌کند.
محمد امام افزود: در رابطه با هزینه‌ها، سازمان منطقه آزاد کیش پیش پرداخت‌ها و کارمزدها در صورت داشتن میان پرداخت را با توجه به مبالغی که باید تسویه شود، پرداخت خواهد کرد. با حمایت‌های صورت گرفته از این طرح که سازمان برای تعاملات با شرکت‌های پیمانکاری در خصوص دریافت‌ها و پرداخت‌ها در نظر گرفته، سریع‌تر عملیاتی خواهد شد و در آینده می‌توان طرح‌ها و امتیازات جدیدتری از سوی سازمان منطقه آزاد کیش با همکاری بانک صادرات ایران برای این شرکت‌ها پیش‌بینی کرد.
در جلسه مذکور پس از ارائه فرایند صدور و چگونگی عملیات گشایش اعتبار اسنادی در قالب پاورپوینت توسط کارشناسان و تیم همراه بانک صادرات ایران به سؤال‌ها و ابهامات شرکت‌های پیمانکار پاسخ داده شد.


لینک کپی شد


برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بانک و بیمه به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از مدیریت پذیرش – براساس مصوبه‌ بورس اوراق بهادار تهران، از این تاریخ (هفتم اسفند ماه 1398) صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله افرا نماد پایدار جهت سرمایه‌­گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت با نماد «افران (AFRAN)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج ‌گردید.

مدیر این صندوق، شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما، موسسان آن مشاور سرمایه گذاری مدبران هما وشرکت سرمایه گذاری آتیه تکادو می­باشند. همچنین متولی صندوق موسسه حسابرسی شاخص اندیشان و بازارگردان آن نیز صندوق سرمایه گذاری بازارگردانی اختصاصی افتخار حافظ میباشند.

این صندوق حداکثر 100.000.000 واحد سرمایه ­گذاری خواهد داشت که تعداد 99.000.000 واحد آن به عنوان واحدهای عادی در نظر گرفته ­شده است .

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

فیلم دوپینگ به کارگردانی رضا مقصودی ساخته شده که پیش از این فیلم سینمایی «خجالت نکش» را با سیدامیر پروین حسینی کار کرده است. همچنین مقصودی نویسنده سریال‌های «ساختمان 85» و «گمشدگان» نیز بوده است و فیلمنامه «پینگ پنگ» را هم با همکاری افرا جورابلو نوشته است. سریال دوپینگ اولین تجربه کارگردانی رضا مقصودی در تلویزیون است.

سریال «دوپینگ» یک مجموعه تلویزونی خوش ساخت

شاید مدت ها بود که ضعف های سریال های تلویزونی کمی بینندگان تلویزون را دلسرد کرده بود، اما سال 99 شروعی خوب برای سریال های خوش ساخت با داستان هایی جذاب ایرانیست. دوپینگ با درون مایه ی داستانی طنز که همراه ایده های فانتزی شده است، می تواند جذابیت های کافی را برای تمامی مخاطبین خود فراهم آورد. حال باید دید که این موضوع جذاب به همراه شروع خوب این سریال چگونه پایان میابد. ایده ی فیلم بسیار شبیه داستان های ابر قهرمانی است، شاید بسیار نزدیک به قدرت هایی که در سریال جسیکا جونز نیز شاهد آن ها هستیم. این استفاده ی خوب و ایرانی شده از قدرت های فرا بشری در داستان به همراه طنز ملایم دوپینگ می تواند یک سریال خوب و پر مخاطب را ایجاد کند.

داستان سریال دوپینگ چیست؟

داستان از جایی شروع می شود که دو همسایه که خانه هایشان روبروی هم است، در یک شب دو بچه را بدنیا می آورند. حال تمام کش مکش داستان از شیر خوردن یکی از بچه و شیر نخوردن دیگری آغاز می شود. شروعی ساده که با حضور یک دانشمند گوشه نشین به یک موضوع جذاب تبدیل می شود. این دانشمند با تولید ماده‌ای جایگزین برای شیر مادر باعث می شود سرنوشت این دو کودک در آینده تغییر کند.

عوامل فیلم :

کارگردان :رضا مقصودی. نویسنده: رضا مقصودی، افرا جورابلو. تهیه‌کننده: سیدامیر پروین حسینی.

بازیگرها:شبنم مقدمی، هادی حجازی فر، محمد بحرانی، نیما شعبان نژاد، الناز حبیبی، علیرضا آرا، فرزین محدث، میثاق جمشیدی، مینا جعفرزاده، شیوا خسرومهر، زهره صفوی، ایلیا کیوان، وحید رحیمیان، شیما جهانگیری، فرشید نزاکتی، مهتاب حسینی، زهرا کوهساریان، فروغ اکبری.

سایت تماشای آنلاین فیلم و سریال «فیلم گردی» با در اختیار گذاشتن اشتراک رایگان پس از ثبت نام، کاربران را دعوت می‌کند سریال کمدی «دوپینگ» را مشاهده کنند.

علاقه ‌مندان با عضویت رایگان در فیلم گردی تا 10 روز، به صورت قانونی و رایگان به آرشیو فیلم و سریال های پرمخاطب دسترسی خواهند داشت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، در روز اول پذیره نویسی صندوق افرا نماد پایدار با نماد “افران”، این صندوق موفق به جذب بیش از ۲۲۰ میلیارد ریال شد و به استقبال روز دوم پذیره نویسی خود در روز چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ خواهد رفت. گفتنی است این صندوق از نوع صندوق درآمد ثابت و بدون تقسیم سود است. در همین راستا صحبتی کوتاه در مورد این صندوق و ویژگی‌های آن با مدیر سرمایه گذاری این صندوق، بهادر برهان در شرکت مشاور سرمایه گذاری مدبران هما داشته ایم.

مزیت سرمایه گذاری از طریق صندوق‌های سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران چیست؟
برهان: به طور کلی سرمایه‌گذاری در صندوق‌ها مزایای مختلفی را برای سرمایه گذاران محترم ایجاد می‌کند:
مدیریت حرفه ای: مزیت اصلی صندوق سرمایه گذاری مدیریت حرفه‌ای سرمایه می‌باشد. تخصص ناکافی و عدم آشنایی سرمایه گذاران با بازار سرمایه میتواند مهمترین عامل انگیزش سرمایه گذاران برای خرید واحد‌های سرمایه گذاری باشد، در واقع ارزان‌ترین راه برای استفاده از تخصص و تجربه یک مدیر حرفه‌ای سرمایه گذاری در صندوق‌ها می‌باشد.
متنوع سازی: یکی از مزایای سرمایه گذاری در صندوق‌ها متنوع سازی ریسک سرمایه گذاری در دارایی‌های مختلف در مقایسه با خرید تک دارایی‌ها می‌باشد. منطق کلی متنوع سازی صندوق‌های سرمایه گذاری بر این اساس است که در صورت کاهش قیمت هر یک از دارایی ها، زیان ناشی از این اتفاق با افزایش قیمت دارایی دیگر جبران می‌گردد. صندوق‌های بزرگ سرمایه گذاری مالکیت صد‌ها دارایی مختلف را دارا می‌باشند که تشکیل چنین سبدی برای سرمایه گذاران با مقادیر اندک سرمایه امری غیر ممکن می‌باشد.
صرفه به مقیاس: با توجه به این که صندوق‌های سرمایه گذاری در یک زمان تعداد زیادی دارایی را خرید و فروش می‌کنند، هزینه معاملات به میزان قابل توجهی نسبت به خرید انفرادی دارایی کاهش می‌یابد.
نقدشوندگی بالا: همانند سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها این نوع سرمایه گذاری از نقد شوندگی بسیار بالای برخوردار می‌باشد. به طوری که بر اساس خالص ارزش دارایی‌های هر واحد سرمایه گذاری، امکان خروج از صندوق بر اساس ارزش روزانه میسر است.

با توجه به حجم نقدینگی بازار سرمایه، فکر می‌کنید استقبال از این صندوق چطور باشد؟
برهان: این مساله از دو منظر قابل بررسی است، از منظر اول حجم نقدینگی و افزایش عمق بازار منجر به شکوفایی و رشد تمامی دارایی‌های مالی قابل معامله در بازار خواهد شد و صندوق‌های درآمد ثابت نیز ازین امر مستثنی نخواهند بود. همچنین از منظر دیگر، یکی از اصلی‌ترین مقدمات مدیریت سبد بحث متنوع سازی در سبدهاست، به طوریکه ریسک غیر سیستماتیک سبد تا حد امکان کاهش یابد. صندوق‌های درآمد ثابت به علت همبستگی بسیار پایین با سایر دارایی‌ها، بهترین گزینه جهت متنوع سازی سبد‌های سرمایه‌گذاری هستند و سرمایه‌گذاران گرامی در کنار خرید سهام شرکت‌ها باید به این امر نیز توجه داشته باشند.

محدودیت سازمان بورس در مورد معاملات کد‌های تازه صادرشده، تاثیری روی استقبال از صندوق‌های سرمایه گذاری دارد؟
برهان: به نظر می‌رسد این محدودیت در جهت تشویق سرمایه‌گذاران جدید به سرمایه گذاری در صندوق‌ها ایجاد شده باشد. صندوق‌ها در بازار‌های مالی جهان ابزار اصلی سرمایه‌گذارای براس اشخاص حقیقی و حقوقی هستند و با مدیریت حرفه‌ای سرمایه‌ها، به افزایش کارایی بازار‌ها کمک کرده‌اند. در داخل کشور نیز صندوق‌ها نهاد‌هایی قانونی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار، حسابرس و متولی هستند و گسترش استفاده از آن‌ها مورد توجه نهاد‌های ناظر قرار گرفته است که هم به نفع سهامداران هم به سود نهاد‌های سیاست گذار است.

چه تفاوتی بین پرتفوی “افران” و سایر صندوق‌های سرمایه گذاری وجود دارد؟
برهان: صندوق درآمد ثابت افرا از یک پورتفوی متنوع و گسترده با تمرکز بر ابزار‌های درآمد ثابت بهره می‌برد که به آن کمک می‌کند در سطح ریسک بسیار پایین، بازدهی مناسبی برای سرمایه گذاران ایجاد کند. این صندوق با تدوین یک بیانیه ریسک دقیق و علمی و با پایبندی به آن، ریسک منفرد اوراق و ریسک کلی پورتفوی را به دقت زیرنظر دارد تا بتواند در زمان ناملایمات بازار، سرمایه‌گذاران محترم دچار ریسک کاهش شدید دارایی‌ها نشوند. علاوه بر تمرکز بر اوراق با درآمد ثابت، این صندوق بخشی از سبد خود را به ابزار‌های دیگر مانند سهام و اختیار معامله سهام اختصاص خواهد داد تا با حفظ صرفه ریسک، بازدهی بالاتری برای سرمایه‌گذاران ایجاد کند.

پیش بینی می‌کنید بازدهی ماهانه “افران” چقدر باشد؟
برهان: همان طور که می‌دانید بازدهی صندوق‌ها پس از اتمام دوره‌ها و محقق شدن آن قابل اندازه‌گیری است. همچنین با توجه به تغییر سیاست‌های پولی و مالی دولت و بانک مرکزی، نوسان نرخ بهره و سپرده‌های بانکی، امکان پیش بینی دقیق بازدهی سال آینده در حال حاضر امکان پذیر نیست. اما این صندوق به دلایل مختلف پیش بینی می‌کند که سود بالاتری از سپرده‌های بانکی و یا اوراق با درآمد ثابت نصیب سرمایه گذاران محترم کند. نخست این که نسبت به اوراق مشارکت، این صندوق دارای ترکیب متنوع سرمایه‌گذاری با سود بالاتراست، چرا که بخش اصلی اوراق مشارکت بازار ایران را اوراق دولتی و نهاد‌های عمومی با سود تضمین شده معین تشکیل می‌دهند. اما این صندوق با مذاکره با ناشران این اوراق و خرید ارزانتر این اوراق، سود بالاتری را برای سرمایه گذاران خود ایجاد می‌کنند. در کنار سرمایه‌گذاری در این اوراق، این صندوق در اوراق مشارکت پذیرفته شده در بورس با نرخ‌های ترجیحی نیز سرمایه‌گذاری می‌کند که بازده بالاتری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند. همچنین انتشار و عرضه عمومی اوراق مشارکت معمولاً به صورت دور‌ه‌ای و در مقاطع زمانی معین و اغلب به میزان محدودی صورت می‌گیرد که سرمایه‌گذاران خرد امکان خرید این اوراق در هر زمان را ندارند، در حالی که واحد‌های این صندوق در هر زمان قابل معامله است و ریسک سرمایه‌گذاری را برای سرمایه‌گذاران به حداقل می‌رساند.
علاوه بر اوراق مشارکت، در بحث سپرده‌های بانکی نیز، سرمایه‌گذاری در صندوق افرا به واسطه تبعیت از قوانین بازار سرمایه و عدم وجود محدودیت‌های بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، سود بیشتری را نصیب سرمایه‌گذاران می‌کند. همچنین به دلیل تجمیع سرمایه دارندگان واحد‌های صندوق، مدیران صندوق از قدرت مذاکره بیشتری برای اخذ سود بالاتر نسبت به سپرده‌گذاران حقیقی برخوردارند. همچنین سرمایه‌گذاری بلند مدت در سپرده‌های بانکی دارای سررسید‌های مشخص هستند، اما سرمایه‌گذاری در صندوق‌های با درآمد ثابت محدودیت زمانی ندارد و در هر زمان می‌توان از طریق بازار بورس و اوراق بهادار به اصل سرمایه و سود آن دست پیدا کرد که این مساله در پوشش ریسک نقدینگی سرمایه‌گذاران امری حیاتی است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین – محمدامین خدابخش؛ این روزها با قرار گرفتن در فصل مجامع به میزان اطلاعت منتشره بر روی سایت کدال افزوده شده است. با این حال در میان خیل عظیم صورت‌های مالی که امروز در تارنمای کدال درج شده شفاف سازی در خصوص شایعه یا رویداد با اهمیت نیز به چشم می‌خورد.

از میان نمادهایی که امروز به درج اطلاعات در تار نمای کدال پرداختند می‌توان به نماد معاملاتی شرکت لوازم خانگی پارس (لخانه) اشاره کرد. در این شفاف سازی شرکت اعلام کرده است که به استناد ماده دو مکرر سه دستورالعمل اجرایی افشای اطلاعات شرکت های ثبت شده نزد سازمان به اطلاع می‌رساند که در خصوص اخبار منتشر شده در پایگاه خبری شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی مبنی بر کمک 40 میلیارد تومانی، کارخانجات لوازم خانگی پارس طی میثاق نامه‌ای با معاونان «شستا» متعهد شده است که در جهت بهبود و افزایش تولید محصولات خود در سال جاری به 140هزار دستگاه انواع محصول مبادرت کند.شرکت ابزار امیدواری کرده که هدف گذاری یاد شده پس از دریافت 20 میلیارد تومان دریافتی قرض الحسنه از شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) محقق شود.

دیگر نمادی که در روز جاری به ارائه اطلاعات پرداخت شرکت افرانت بود که با نماد «افرا» در بازار اول فرابورس معامله می‌شود. این شرکت خبر از فک رهن سهام داد و اعلام کرد که مقدار 15 میلیون و 446 هزار سهم از سهام این شرکت که در تاریخ پنج خرداد سال 95 جهت دریافت تسهیلات نزد پست بانک به وثیقه گذاشته شده بود فک رهن شده است. افرانت در ساعات ابتدایی روز جاری نیز خبر از فک رهن شش دستگاه از هشت دستگاه آپارتمانی داده بود که قبلا در رهن صندوق نوآوری و شکوفایی بابت دریافت تسهیلات قرار داشت. این آپارتمان‌ها پس از آن از رهن صندوق خارج می‌شوند که ارزیابی قیمت مجدد آنها نشانگر بیشتر بودن قیمت آنها نسبت به میزانی بود که باید به رهن صندوق در می‌آمد.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس نیوز، سازمان امور مالیاتی طی بخشنامه دوم دی ماه سال 96 فهرست اطلاعات واحدهای تولیدی فناوری اطلاعات به همراه محصولات نرم افزاری تولیدی را جهت بهره‎مندی از معافیت مالیاتی منتشر کرد.

در این فهرست نام هفت شرکت حاضر در بازار سهام، «اوان»، «سیستم»، «رانفور»، «افرا»، «مفاخر»، «مداران» و «پرداخت» به چشم می‎خورد.

این واحدها همزمان با استفاده از معافیت‌های مالیاتی فروش محصولات تولیدی، می توانند از سایر معافیت‌های مالیاتی از جمله معافیت های مالیاتی واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک‌های علم و فناوری و معافیت مالیاتی ماده 3 قانون شرکت ها و موسسات دانش بنیان نیز استفاده کنند.

نکته قابل ذکر این است که معافیت مالیاتی مذکور تنها شامل بخشی از خدمات شرکت ها می شود و تمام مالیات را در برنمی گیرد. از همین رو نمی توان به طور دقیق میزان اثرگذاری این موضوع بر سود شرکت های رایانه را مشخص کرد اما آنچه که مسلم است این است که اثرات آن خفیف و چندان چشمگیر نیست.

در جدول زیر مبلغ کل مالیات 7 شرکت مذکور در سال مالی 96 و 6 ماهه نخست سال 97 آورده شده که معافیت مالیاتی ذکر شده بخشی از این ارقام را تحت تاثیر قرار می دهد.