دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

در این گزارش بهترین صندوق ها را از نظر بازدهی با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس در ماه منتهی به  22 شهریورماه 99 مقایسه خواهیم کرد.

سرمایه گذاری جمعی، امن و راحت

با نگاهی به عملکرد صندوق های بورسی در شدیدترین ریزش بورس در 10 سال اخیر متوجه می شویم که سرمایه گذاری جمعی می تواند از سرمایه گذاری انفرادی در بازار بورس امن تر و راحت تر باشد. صندوق های سرمایه گذاری در افت شدید بازار بورس در یک ماه گذشته نشان دادند که می توان با مدیریت حرفه ای و اجرای تصمیمات به موقع، از آسیب به ارزش دارایی ها جلوگیری نمود. به همین جهت در این گزارش به بررسی عملکرد صندوق های سهامی در یک ماه اخیر پرداخته ایم.

سیگنال، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی را به صورت ماهانه با شاخص کل مقایسه می کند تا عموم مردم بتوانند با نگاهی منصفانه و به دور از جانبداری برای سرمایه گذاری های خود تصمیم بگیرند.

لازم به ذکر است، بازدهی آورده شده صرفا عملکرد گذشته صندوق هاست و به علت ماهیت نوسانی بازار سرمایه، نمی توان گفت در آینده نیز چنین عملکردی تکرار خواهد شد.

بازدهی های ثبت شده در نمودار از آخرین اطلاعات منتشر شده از طرف صندوق های سرمایه گذاری استخراج شده است.

سرمایه گذاری جمعی، امن و راحت

صندوق های سرو سودمند مدبران و توسعه اندوخته آینده جزو صندوق های قابل معامله در بورس هستند که به ترتیب با نماد های “سرو” و “اطلس” در بورس قابل خرید و فروش می باشند.

5 صندوق سرمایه گذاری برتر سهامی

پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی با عملکرد بهتر در ماه منتهی به 22 شهریورماه 99 عبارتند از:

ردیفنام صندوقدرصد بازدهی
1مشترک پیشتاز6.36-
2سرو سودمند مدبران8.77-
3مشترک آگاه10.16-
4توسعه اندوخته آینده10.19-
5آوای سهام کیان12.87-

**توجه**

لازم است تا برترین صندوق های سرمایه گذاری از جنبه های مختلفی مورد سنجش قرار بگیرند. ما در این گزارش صرفا به میزان بازدهی صندوق ها به عنوان برجسته ترین عاملی که اغلب سرمایه گذاران آن را دنبال می کنند، پرداخته ایم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برترین صندوق های سرمایه گذاری ETF در مردادماه 99 معرفی شدند.

صندوق های سرمایه گذاری “پاداش سهامداری توسعه یکم”، “آرمان آتیه درخشان مس” و “سپهر اندیشه نوین” به ترتیب در انواع صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت، سهامی و مختلط؛ بالاترین بازدهی ماهانه (مردادماه 99) را کسب کردند.

در یک مقایسه کلی صندوق های بورسی در مردادماه 99 وضعیت بهتری از میانگین بازار داشتند. کارشناسان بازار سرمایه همواره به افراد تازه وارد توصیه می کنند ورود به بازار بورس را از طریق صندوق های سرمایه گذاری انجام دهند تا ریسک سرمایه گذاری آنها کاهش یابد و با مدیریت حرفه ای دارایی ها به بازدهی معقولی از این بازار دست پیدا کنند.

آمار و ارقام صندوق های ETF در مردادماه 99

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس موسوم به صندوق ETF  ، صندوق هایی هستند که در بورس و به صورت آنلاین، خرید و فروش می شوند.

سیگنال در این گزارش به بررسی عملکرد تمام صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس طی مردادماه 99 می پردازد.صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در سه طبقه اصلی ، شامل صندوق های با درآمد ثابت، صندوق های سهامی و صندوق های مختلط تقسیم بندی شده اند و از نظر درصد بازدهی ماهانه (مردادماه 99) در جداول جداگانه قرار داده شده اند.


پربازده ترین صندوق های ETF درآمد ثابت

عملکرد صندوق های درآمد ثابت قابل معامله در بورس در مردادماه 99 به شرح زیر است:

پربازده ترین صندوق های ETF درآمد ثابت

در ماهی که عملکرد بازار بورس پس از مدتها منفی شد و شاخص کل بورس بیش از 8 درصد افت کرد، صندوق های با درآمد ثابت بازدهی پایداری داشتند و توانستند از جو منفی ایجاد شده در بازار سهام در امان بمانند.

بدترین عملکرد در بین صندوق های درآمد ثابت را صندوق داریک کسب کرد. این صندوق در مردادماه 99 بازدهی منفی یک و نیم درصد داشت.

صندوق پاداش سهامداری توسعه یکم که تحت مدیریت شرکت تامین سرمایه تمدن در بازار سرمایه فعالیت می کند؛ در مردادماه 99 بهترین عملکرد را داشت و با 2.6% بازدهی ماهانه در صدر جدول جای گرفت.

اطلاعات تکمیلی در مورد تمام صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت قابل معامله در بورس به شرح زیر است:

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی ماه ( مرداد 99 )
اولپاداش سهامداری توسعه یکمسپاس۲.۶
دومارمغان ایرانیانارمغان1.91
سومسپهر خبرگان نفتسخند1.86
چهارمدارا الگوریتمدارا1.84
پنجمگنجینه یکم آویدگنجین1.81
ششمتوازن معیاردمعیار1.81
هفتمبا درآمد ثابت کمندکمند1.52
هشتماندیشه ورزان صبا تامیناوصتا1.46
نهماعتماد آفرین پارسیاناعتماد1.30
دهمآرمان آتی کوثرآکورد1.22
یازدهممشترک آسمان امیدآسامید1.10
دوازدهمفیروزه آسیافیروزا1.09
سیزدهمبا درآمد ثابت کیانکیان1.09
چهاردهمافرا نماد پایدارافران1.00
پانزدهمگنجینه آینده روشنصایند0.96
شانزدهمیاقوت آگاهیاقوت0.93
هفدهمامین یکم فرداامین یکم0.81
هجدهمپارند پایدار سپهرپارند0.67
نوزدهمبا درآمد ثابت تصمیمتصمیم0.48
بیستماعتماد داریکداریک1.5-
بیست و یکمسپر سرمایه بیدارسپرعمر این صندوق هنوز به یک ماه نرسیده است.

 صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله “سپر سرمایه بیدار” جهت سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت با نماد «سپر ،(SEPAR)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج شد. مدت پذیره‌نویسی اولیه از شنبه ۴ مردادماه آغاز و تا چهارشنبه ۸ مردادماه بود ولی هنوز قابل معامله نشده است.


پربازده ترین صندوق های ETF سهامی

عملکرد صندوق های سهامی قابل معامله در بورس در مردادماه 99 به شرح زیر است:

پربازده ترین صندوق های ETF سهامی

در مردادماه 99 بسیاری از سرمایه گذاران سودهای گذشته را از دست دادند و حتی کسانی که تازه واردتر شده بودند، با کاهش ارزش دارایی ها در بازار سهام مواجه شدند. در همین مدت سه صندوق ETF سهامی توانستند بازده مثبت کسب کنند. صندوق های “آتیمس”، “سرو” و “آساس” سه صندوق برتر در مردادماه 99 بودند که برخلاف روند منفی بازار بورس، بازدهی مثبتی داشتند.

بدترین بازدهی هم در صندوق “دارا یکم” اتفاق افتاد که طی آن بازده صندوق واسطه گری مالی یکم 12.08 درصد افت کرد.

پذیره نویسی صندوق ثروت بازنشستگی کشوری با نماد “مدیر” آغاز شد ولی هنوز نماد آن قابل معامله نشده است. اطلاعات تکمیلی در مورد تمام صندوق های سرمایه گذاری سهامی قابل معامله در بورس به شرح زیر است:

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی ماه (مرداد 99)
اولآرمان آتیه درخشان مسآتیمس2.75
دومسرو سودمند مدبرانسرو2.64
سومآسمان آرمانی سهامآساس2.12
چهارمهستی بخش آگاهآگاس0.31-
پنجمافق ملتافق ملت0.71-
ششمارزش آفرین بیدارارزش0.93-
هفتمامین تدبیرگران فرداالماس1.51-
هشتمسپهر کاریزماکاریس1.79-
نهمتجارت شاخصی کاردانکاردان2.34-
دهمشاخص سی شرکت بزرگ فیروزهفیروزه3.35-
یازدهمتوسعه اندوخته آیندهاطلس5.31-
دوازدهمآوای معیارآوا5.68-
سیزدهمبذر امید آفرینبذر5.84-
چهاردهمواسطه گری مالی یکمدارا یکم12.08-
پانزدهمثروت بازنشستگی کشوریمدیرعمر این صندوق هنوز به یک ماه نرسیده است.

چرا اختلاف قیمت صندوق های ETF با قیمتNAV آن ریسک دارد؟

در این گزارش کارشناسان سیگنال، درصد بازدهی صندوق های ETF بر اساس تغییرات قیمت NAV صندوق در بازه زمانی مردادماه 99 را محاسبه کرده اند. با توجه به اختلاف قیمت معاملاتی و NAV هر واحد سرمایه گذاری، ممکن است بازدهی عنوان شده در صندوق های قابل معامله در بورس با عملکرد نهایی آنها مطابقت نداشته باشد.

به تفاوت بازدهی صندوق از نظر قیمت معاملاتی و قیمت NAV در دو مثال زیر دقت کنید:

در صندوق هستی بخش آگاه (آگاس) قیمت NAV در یکم مردادماه 302.018 ریال و در پایان مردادماه 301.086 ریال ثبت شده است بنابراین بازدهی صندوق -0.31 درصد است.

حال اگر قیمت معاملاتی این صندوق را بررسی کنیم خواهیم دید که قیمت باز شدن صندوق آگاس در یکم مردادماه برابر 281.330 ریال و در پایان مردادماه برابر با 300.000 ریال بوده است. در این صورت بازدهی صندوق ETF آگاس مثبت 6.6 درصد محاسبه می شود. مشاهده می شود که فاصله حدود 7 درصدی بین بازدهی صندوق بر اساس NAV و بر اساس قیمت معامله صندوق ایجاد شده است.

مثال دیگر صندوق توسعه اندوخته آینده است. در صندوق توسعه اندوخته آینده (اطلس) قیمت NAV در یکم مردادماه 221.156 ریال و در پایان مردادماه 209419 ریال ثبت شده است بنابراین بازدهی صندوق -5.3 درصد است.

حال اگر قیمت معاملاتی این صندوق را بررسی کنیم خواهیم دید که قیمت باز شدن صندوق اطلس در یکم مردادماه برابر 213.000 ریال و در پایان مردادماه برابر با 205.950 ریال بوده است. در این صورت بازدهی صندوق ETF اطلس منفی 3.3 درصد محاسبه می شود. مشاهده می شود که فاصله 2 درصدی بین بازدهی صندوق بر اساس NAV و بر اساس قیمت معامله صندوق ایجاد شده است.

 این مسئله به دلیل فشار زیاد تقاضاکنندگان و عرضه کنندگان در صندوق هایETF  اتفاق می افتد و تغییرات قیمت صندوق را غیرمنطقی جلوه می دهد. بدیهی ست در صورتی که قیمت معامله از NAV صندوق بالاتر باشد ریسک زیادی برای خریداران صندوق ایجاد می شود و در صورتی که قیمت معامله از NAV صندوق پایین تر باشد برای خریداران جذاب تر خواهد بود چراکه در این حال قیمت صندوق زیر ارزش ذاتی آن قرار دارد.


پربازده ترین صندوق های ETF مختلط

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط قابل معامله در بورس در مردادماه 99 به شرح زیر است:

پربازده ترین صندوق های ETF مختلط

صندوق سپهر اندیشه نوین که در ماه های اخیر بازدهی خوبی نسبت به سایر صندوق ها داشته است در مردادماه هم نشان داد که مدیریت خوبی دارد و زمانی که بازار منفی باشد می تواند بازدهی خود را در حد قابل قبولی حفظ کند. دو صندوق دیگر بازدهی منفی داشتند.

اطلاعات تکمیلی در مورد تمام صندوق های سرمایه گذاری مختلط قابل معامله در بورس به شرح زیر است:

رتبهنام صندوقنماد بورسیدرصد بازدهی ماه (مرداد 99)
اولسپهر اندیشه نوینصنوین0.93
دومثروت آفرین پارسیانثروتم2.68-
سومآرمان سپهر آشناآسام4.06-
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو در سال 1351 با مشارکت سازمان گسترش و نوسازی و بخش خصوصی تاسیس گردید. این شرکت بزرگترین تولید کننده ماشین آلات سنگین از قبیل لودر، غلتک، بیل و … در خاورمیانه است.

پذیره نویسی این شرکت در سازمان بورس اوراق بهادار در سال 1382 انجام شد و درحال حاضر در بازار پایه زرد فرابورس با دامنه 3 درصد در گروه ” ماشین آلات و تجهیزات” مورد معامله قرار می گیرد.

از سهام داران عمده این شرکت، می توان به سازمان خصوصی سازی و شرکت هیدرو اطلس اشاره کرد.

طی معاملات امروز این نماد (تا لحظه نگارش این گزارش) بیش از 102 میلیون سهم داد و ستد شده است و اکنون در دامنه بالای نوسان قیمتی در قیمت 1254 ریال با اقبال خریداران صف خرید 26 میلیونی بسته است.

از دید تکنیکالی این سهم بعد از شکست مقاومت 107 تومان و افزایش تقاضای به وجود آمده تا به امروز بیش از 13 درصد افزایش قیمت را به ثبت رسانده است. این نماد در محدوده قیمتی 129 تومان می تواند با فشار عرضه اندکی اصلاح قیمتی داشته باشد که طبق روند معاملاتی گذشته این سهم، قیمت بعد از شکست هر مقاومت به آن محدوده پولبک داشته است. در صورت شکست مقاومت و تثبیت روی آن اهداف مهم بعدی سهم 171 تومان و 213 تومان خواهند بود.

تحلیل تکنیکال هپکو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید.

در صورت اصلاح قیمتی از ناحیه کنونی می توان از قیمت های 107 تومان ( حمایت فیبوناچی و خط روند صعودی) و 954 ریال به عنوان حمایت های سهم نام برد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری توسعه اندوخته آینده در “بازار ابزارهای نوين مالی فرابورس”  از دسته صندوق های سهامی و قابل معامله در بورس تهران است. این صندوق با مدیریت دارایی ها در سهام بورسی، سبد سرمایه گذاری متنوعی ترتیب داده است.

از نظر تکنیکالی قیمت واحدهای سرمایه گذاری صندوق اطلس در کانال صعودی با شیب مناسب در حال حرکت است. با توجه به نزول کلی بازار سرمایه در هفته های اخیر کاهش قیمت تا محدوده 50% فیبوناچی نیز در دسترس است. اما تا زمانی که محدوده 4300 تومانی از دست نرفته است این منطقه را مهمترین حمایت بر سر راه قیمت به شمار می آوریم. همچنین برای هدف می توانیم سقف کانال صعودی را در محدوده 5300 تومانی متصور باشیم.

تحلیل تکنیکال صندوق سرمایه گذاری توسعه اندوخته آینده
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

 یک کشتی با پرچم ایران پس از تحویل محموله‌اش به یک سوپرمارکت ایرانی در ونزوئلا، محموله‌های از آلومینا (اکسید آلومینیوم) در این کشور بارگیری کرده است. این اقدام جدید ترین نشانه روابط نزدیک بین این دو کشور تحت تحریم‌های آمریکاست.

 هنوز مشخص نیست این محموله برای چه کسی بارگیری شده و مقصد آن کجاست. کشتی گلسان یک کشتی باری با ظرفیت حمل 22882 تن کالاست که در حال حاضر در اقیانوس اطلس به سمت شرق می‌رود ولی مقصد آن هنوز هم بندر «لا گوایرا» در ونزوئلا نشان داده می‌شود.

 این دو کشور عضو اوپک روابط تجاری خود را در ماههای اخیر افزایش داده اند. ایران در ماه آوریل 5 نفتکش حاوی سوخت به ونزوئلا فرستاد تا به حل مشکل کمبود بنزین در این کشور کمک کند. همچنین تجهیزاتی از طرف ایران به ونزوئلا ارسال شده تا تولید در بزرگترین مجتمع پالایشگاهی این کشور از سر گرفته شود.

 مقامات کاراکاس و تهران مشخص نکرده‌اند پول این محموله های بنزین و تجهیزات چگونه به ایران پرداخت شده است ولی آمریکا ادعا می‌کند رژیم مادورو در ازای این محموله‌ها طلا پرداخت کرده است.

 افزایش روابط تجاری بین ایران و ونزوئلا باعث عصبانیت واشنگتن شده است. آمریکا سعی می کند رژیم مادورو را سرنگون کرده و برنامه های اتمی ایران را خنثی کند.

 دولت ترامپ در همین ماه محموله های سوختی را که به سمت ونزوئلا می رفت توقیف و یک شرکت چینی را که به هواپیمایی ماهان ایران برای ارسال تجهیزات به ونزوئلا کمک می کرد، تحریم کرد.

آلومینا یک پودر است که از پالایش بوکسیت (هیدروکسید آلومینیوم) به دست می آید و ماده اصلی تولید آلومینیوم است. واشنگتن بخش فلزات ایران را که شامل شرکتهای آلومینیوم هم می شود تحریم کرده است.

اطلاعات کشتیرانی رفینیتیو ایکون نشان می‌دهد کشتی گلسان در ماه مه از بندرعباس تهران حرکت کرده و در اواخر ماه ژوئن به کاراکاس رسیده است. طبق گفته منابع، 14 هزار تن آلومینا در این کشتی بارگیری شده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، بحث در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری یا عرضه برخی سهام شرکت‌های دولتی در قالب دارایکم و دارا دوم در مردادماه زیاد به گوش رسید. در نیمه دوم مرداد، شایعاتی مبنی بر عدم عرضه دارا دوم به بازار مخابره شد که تمامی این شایعات به سرعت تکذیب شد و پذیره نویسی این صندوق از امروز آغاز شد. این در حالی است که سیاست گذاران و کارشناسان بازار سرمایه به دفعات در خصوص ورود غیرمستقیم به بورس به خصوص برای تازه واردان تاکید کرده اند. در این میان مهمترین گزینه ورود سرمایه گذاران جدید از کانال صندوق های سرمایه گذاری است.

به عبارت دقیق تر صندوق سرمایه‌گذاری بهترین گزینه برای کسانی هستند که به تازگی وارد بورس شده و هنوز امکان تحلیل سهام شرکت‌ها و انتخاب بهترین گزینه برای خرید سهام را ندارند. این افراد می‌توانند به جای سرمایه‌گذاری پرریسکی مثل خرید سهام شرکت‌ها، سراغ صندوق‌ها بروند. هر چند اغلب صندوق‌ها قابل معامله در بورس نیستند و برای خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری باید به شعبه صندوق مراجعه کنید ، اما صندوق های قابل معامله یا همان ETF ها مسیری بسیار راحت تر پیش روی سهامداران قرار داده و هر فردی می‌تواند از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها را خرید و فروش کند.

در همین راستا بررسی عملکرد صندوق های قابل معامله (ETF) های فعال در بورس نیز تاکیدی بر مناسب تر بودن سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس دارد. بر این اساس در حالی بورس تهران مردادماه را با کاهش 8.3 درصدی شاخص سپری کرد که صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، سودده نیز بودند. در این میان سودی در حدود 3درصد نیز از ETFها به نمایش گذاشته شد. در این میان عملکرد منفی و زیان ثبت شده از سوی صندوق های مزبور نیز به مراتب کمتر از بازدهی شاخص کل بورس در مردادماه بود. در این راستا مهمترین دلیلی که می توان برای ثبت چنین عملکردی بیان داشت، برخورداری صندوق های مزبور از  مدیریت حرفه ای و چیدمان صحیح پرتفوی سرمایه گذاری است.

جزئیات دقیق از عملکرد ETFها

بررسی دقیق تر عملکرد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) فعال در بورس نشان می دهد که صندوق قابل معامله آرمان آتیه درخشان مس با ثبت بازدهی در حدود 2.8درصدی، بهترین عملکرد را در میان دیگر ETFها در مردادماه داشته است. این عملکرد درخشان سبب شد تا بازدهی صندوق مزبور در دوره 5ماهه نخست سال جاری به بیش از 260 درصد برسد.

صندوق سرو سودمند مدبران نیز از دیگر صندوق های مثبت در مردادماه بود که توانست بازدهی 1.18درصدی را به نمایش گذارد. عملکرد ETF مزبور از ابتدای سال 99 تاکنون نیز بسیار قابل توجه است. به طوری که سوددهی این صندوق به حدود 330درصد رسیده است. صندوق آسمان آرمانی سهام نیز از دیگر صندوق های مثبت در مردادماه بود که سهامداران را با ثبت سودی بالغ بر 1.2درصد، راضی کرد. سوددهی «آساس» نیز در دوره 5ماهه نخست سال به بیش از 222درصد رسید. صندوق هستی بخش آگاه نیز توانست بازدهی مثبت در حدود یک درصدی را در این ماه کسب کند.

این در حالی است که هر چند 7صندوق دیگر با نوسان منفی مواجه شدند، اما بازهم به مراتب عملکرد مناسبت تری نسبت به شاخص کل بورس داشتند و زیان کمتری را به نمایش گذاشتند. در این راستا هر چند صندوق قابل معامله افق ملت، نوسان منفی 2.5درصدی را در ماه گذشته کسب کرد، ولی همچنان بازدهی این صندوق از ابتدای سال جاری تا کنون در حدود 254درصد است و در فهرست برترین صندوق های دوره 5ماهه نخست سال قرار دارد.

بررسی ها نشان می دهد که دو صندوق قابل معامله بذر امید آفرین و توسعه اندوخته آینده هر کدام با کاهش بازدهی در حدود 5درصد طی مردادماه مواجه شدند، ولی به رغم این زیان ، همچنان عملکردی مثبت از ابتدای سال جاری تا کنون دارند. به طوری که سود 220 درصدی در کارنامه «بذر» و 177درصدی در کارنامه «اطلس» مشاهده می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازارسرمایه (سنا)، بررسی عملکرد دقیق‌تر صندوق‌های قابل معامله در بورس نشان می دهد که این صندوق‌ها توانستند بازدهی بسیار مطلوبی را در سال 99 داشته باشند. بر این اساس از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، سود بیش از 260درصدی نیز از این ETFها مشاهده شد. در میان 12 صندوق قابل معامله سهامی در بورس، صندوق سرمایه گذاری افق ملت، به عنوان برترین صندوق شناخته شد و بازدهی 263.1 درصدی را به نمایش گذاشت. این صندوق در دوره یک ماهه تیرماه نیز سود بیش از 40درصدی نصیب سرمایه گذاران کرد. بررسی پرتفوی صندوق «افق ملت» نشان می‌دهد که بیش از 94درصد از سبد این صندوق به سرمایه گذاری در سهام اختصاص یافته که بخش عمده ای از آن نیز به خرید سهام محصولات شیمیایی تعلق دارد. به طوریکه خرید سهام گروه شیمیایی، 19.37درصد از پرتفوی این صندوق را تشکیل می‌دهد. خرید سهام فلزات اساسی، بانکها و موسسات اعتباری، استخراج کانه های فلزی و واسطه گری های مالی و پولی نیز از دیگر سهام مورد توجه در این صندوق بوده است.

در ادامه این روند صندوق سرمایه گذاری قابل معامله شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه قرار داشت که توانست با ثبت بازدهی 255.5 درصدی به عنوان دومین ETF برتر طی 4ماه نخست سال جاری شناخته شود. صندوق «فیروزه» طی تیرماه نیز عملکرد قابل توجهی داشت که با سوددهی بیش از 50درصدی این صندوق همراه شد. بررسی پرتفوی صندوق مزبور نیز نشان از تمرکز مدیریت آن بر خرید سهام گروه شیمیایی دارد که این صنعت 21.7درصد از پرتفوی «فیروزه» را تشکیل می دهد. خرید سهام دو گروه فلزات اساسی و فرآورده های نفتی نیز مورد توجه این صندوق بوده است.

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله تجارت شاخصی کاردان نیز با اختلاف اندک از «فیروزه» در رتبه سوم قرار گرفت و بازدهی 254.7 درصدی را در 4ماه نخست سال به ثبت رساند. البته 40 درصد از این بازدهی را در دوره یک ماهه تیر کسب کرد. خرید سهام گروه هایی از جمله محصولات شیمیایی، چند رشته ای صنعتی، بانکها و موسسات اعتباری و همچنین فلزات اساسی، بیشترین سهم را در پرتفوی این صندوق دارد.

دیگر ETFهای فعال در بورس نیز توانستند طی دوره 4ماهه نخست سال جاری، با ثبت بازدهی بیش از 200 درصدی، عملکردی مناسب داشته باشند. در این میان تنها دو صندوق قابل معامله سهامی از جمله توسعه اندوخته آینده و امین تدبیرگران فردا به بازدهی کمتر از 200درصد بسنده کردند. به طوریکه «اطلس» توانست بیش از 192 درصد بازدهی و «الماس» نیز 175 درصد سوددهی داشته باشند.

بازدهی قابل توجه «دارا یکم»

بررسی عملکرد نخستین صندوق قابل معامله دولتی نیز یعنی صندوق واسطه گری مالی یکم در این مدت قابل توجه بوده است. این صندوق به عنوان نخستین ETF دولتی، در حالی از  7تیرماه امسال شاهد آغاز معاملات خود در بازار سهام بود که در تیرماه  توانست بازدهی قابل توجه بیش از 203 درصدی را نصیب سرمایه گذاران کند و به عنوان برترین ETF در ماه گذشته شناخته شود.

یادآور می شود صندوق «دارا یکم» باقیمانده سهام دولت در 5  شرکت شامل بانک‌های تجارت، ملت و صادرات به همراه دو شرکت بیمه اتکایی امین و البرز را عرضه کرد. واحدهای این صندوق که در زمان پذیره‌نویسی 10 هزار تومان بودند در پی رشد و افزایش قیمت سهام شرکت‌های حاضر ارزش بیشتری یافتند و به بیش از 24 هزار تومان در آخرین روز معاملاتی تیرماه رسید.

رتبه

نام صندوق

نماد بورسی

بازدهی 4ماه ابتدای سال (درصد)

بازدهی تیرماه  (درصد)

اول

افق ملت

افق ملت

263.10

40.3

دوم

شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه

فیروزه

255.56

50.1

سوم

تجارت شاخصی کاردان

کاردان

254.73

40.1

چهارم

سپهر کاریزما

کاریس

251.53

36.6

پنجم

آرمان آتیه درخشان مس

آتیمس

250.84

47.6

ششم

بذر امید آفرین

بذر

237.44

34.5

هفتم

سرو سودمند مدبران

سرو

226.77

34.2

هشتم

آسمان آرمانی سهام

آساس

218.43

36.2

نهم

هستی بخش آگاه

آگاس

217.07

33.4

دهم

واسطه گری مالی یکم

دارا یکم

203.24

203.2

یازدهم

توسعه اندوخته آینده

اطلس

192.31

37.1

دوازدهم

امین تدبیرگران فردا

الماس

174.79

36.7

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

تهران روزانه پذیرای مسافران بی‌شماری از شهرهای ایران و دیگر کشورها است که علت آن موقعیت خاص سیاسی‌اقتصادی این شهر است. بلیط هواپیما تهران در اکثر ایام سال پر متقاضی است و در طول سال مسافران بسیاری به آن سفر می‌کنند. به‌علت حجم زیاد مسافران، ممکن است بلیط هواپیما تهران گران‌تر از سایر مقاصد دیگر عرضه شود. برای آنکه درباره بلیط هواپیما تهران اطلاعات بیشتری کسب کنید؛ همراه ره بال آسمان در این مطلب باشید.

انواع بلیط هواپیما تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران

مسافران می‌توانند بلیط هواپیما تهران را در سه نوع زیر خریداری کنند:

همان‌طور که می‌دانید در پروازهای چارتر، یک چارترکننده اقدام به پیش‌خرید تمام بلیط‌های یک هواپیما می‌کند و بعد از قیمت‌گذاری جدید آن را به فروش می‌رساند. در مسیر پرترافیکی همچون تهران، چارترکننده‌های متعددی فعالیت می‌کنند که به همین دلیل بلیط چارتر تهران انتخاب خوبی است.

بلیط چارتر هواپیما در فصول مسافرخیر سال و یا ایام تعطیل، قیمت گران‌تری دارند. این در حالی است که در ایام کم‌مسافر و برای جذب مسافران بیشتر و به‌فروش‌رفتن تمام بلیط‌های پیش‌خریدشده، قیمت بلیط چارتر ارزان می‌شود.

افرادی که عادت دارند برای سفرهایشان از مدت‌ها قبل برنامه‌ریزی کنند و بلیط هواپیما خود را زودتر از زمان موعد خریداری کنند؛ بلیط سیستمی تهران برایشان مناسب است. برنامه پروازی بلیط سیستمی به‌صورت مستقیم توسط خود ایرلاین‌ها برنامه‌ریزی شده و به فروش می‌رسد. البته امکان خرید این نوع بلیط از طریق آژانس‌های هواپیمایی هم امکان‌پذیر است.

از ویژگی‌های پرواز سیستمی می‌توان به عدم تاخیر آن‌ها اشاره کرد؛ چراکه فروش بلیط سیستمی طبق برنامه‌ریزی دقیق انجام می‌شود و به‌دلیل تهیه لیست مسافران از مدت‌ها قبل، کارت پروازی با سرعت بیشتری صادر می‌شود. همچنین بلیط‌های سیستمی نوسان قیمت کمتری را تجربه می‌کنند؛ اما در روزهای نزدیک به پرواز، قیمت آن رو به گرانی می‌رود. به همین خاطر اگر قصد خرید بلیط سیستمی تهران را دارید، مدتی قبل از سفر آن را بخرید.

تهران به علت موقعیت خاصی که دارد، مسافران بسیاری به‌طور ناگهانی تصمیم سفر به این شهر را می‌گیرند که باید فوراً خود را به پایتخت برسانند. ازاین‌رو بلیط لحظه آخری تهران گزینه مناسبی برای این افراد است که بتوانند در آخرین لحظات، بلیت سفر خود را بخرند.

بلیط لحظه آخری در واقع همان بلیط‌های چارتر و سیستمی هستند که تا لحظات نزدیک به پرواز، به فروش نرفته‌اند و در همان روز اگر به فروش نرسند، سوخت می‌شوند. از این‌رو به این بلیط‌ها، بلیط روز هم گفته می‌شود. قیمت بلیط لحظه آخری به زمان و میزان تقاضای خرید بلیط مربوط است. چنانچه مسافر کم باشد و بلیط تعدادی از صندلی‌های هواپیما به فروش نرفته باشد، بلیط لحظه آخری تهران با قیمت ارزان عرضه می‌شود. در مقابل اگر متقاضی خرید بلیط زیاد باشد این بلیط با قیمت گران‌تری فروخته می‌شود.

 بلیط لحظه آخری تهران

خرید بهترین بلیط هواپیما تهران

دو متغیر زمان و محدوده قیمتی، بر خرید بهترین بلیط هواپیما تهران مؤثر هستند.

  1. زمان سفر

تهران یک شهر شلوغ و پر رفت‌وآمد است. از این‌رو بسیاری معتقدند بهترین زمان سفر به تهران وجود ندارد؛ چون این روال همیشگی است؛ اما با کمی تحقیق متوجه خواهید شد که همیشه راه گریزی وجود دارد.  برخلاف شهرهای دیگر، تعطیلات نوروز و ایام تعطیل بهترین زمان سفر به تهران است؛ زیرا میزان خروجی از تهران افزایش می‌باید و شهر خلوت می‌شود. از صبح‌های زود برای سفر به تهران هم غافل نشوید.

  1. محدوده قیمتی

ساعات پایانی روز و ایام غیرکاری ایده مناسبی برای سفر به تهران است. زیرا بلیط هواپیما تهران ارزان‌تر می‌شود. شما می‌توانید با مراجعه به سایت ره بال آسمان و بعد از مقایسه قیمت بلیط هواپیما، برای خرید بهترین بلیط هواپیما تهران اقدام کنید.

قیمت بلیط هواپیما تهران

همان‌طور که می‌دانید، عوامل گوناگونی روی محدوده قیمتی بلیط هواپیما اثر می‌گذارند؛ اما درباره قیمت بلیط هواپیما تهران، پارامترهای تاثیرگذار کمی متفاوت‌تر است. تهران به‌علت موقعیت اقتصادی، محل گذر تجار یا افرادی است که برای انجام کارهای اداری، به آن سفر می‌کنند. به همین خاطر ساعات اولیه روز و ساعات کاری برای انجام این کارها ضروری است. پس ترجیح مسافران آن است که صبح زود به تهران برسند تا به سرعت کارهای خود را انجام دهند. همین امر باعث تقاضای بیشتر و گرانی قیمت بلیط هواپیما تهران در این ساعات شده است.

از عوامل دیگری که روی محدوده قیمتی بلیط هواپیما تهران مؤثر است؛ می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد:

1. نوع بلیط هواپیما (چارتر، سیستمی و لحظه آخری)؛

2. کلاس پروازی (اکونومی و بیزینس کلاس)؛

3. زمان سفر (ایام تعطیل یا غیر کاری، تعطیلات و روزهای کاری)؛

4. شرکت هواپیمایی؛

5. فاصله مبدا تا مقصد.

چگونه بلیط هواپیما تهران را ارزان بخریم؟

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران ارزان

برای خرید ارزان بلیط هواپیما تهران همیشه راه‌های متعددی وجود دارد. تنها کافی است هوشمندانه عمل کنید. برای خرید بلیط ارزان هواپیما تهران به نکات زیر دقت داشته باشید:

1. اولین نکته آن است که همیشه با کلاس پروازی اکونومی پرواز کنید؛ زیرا از کلاس‌های پروازی دیگر ارزان‌تر است؛

2. اگر تاریخ دقیق سفر شما به تهران مشخص است، بلیط سیستمی بخرید تا در زمان ترافیک مسافر، گران نشود؛

3. آخر شب، ایام غیرکاری و بعد از اتمام ساعات اداری، ایده مناسبی برای خرید ارزان بلیط هواپیما تهران است؛

4. خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران همواره گزینه‌ای برای خرید ارزان است؛

5. از سایت‌های بی‌واسطه، همچون سایت ره بال آسمان، بلیط هواپیما را بخرید تا افزایش نرخ روی آن اعمال نشود.

معرفی دو فرودگاه تهران

به‌دلیل حجم مسافران در مدخل‌های ورودی و خروجی تهران؛ این شهر دارای دو فرودگاه برای انجام پروازهای داخلی و خارجی است.

پروازهای داخلی تهران در فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود. این فرودگاه روزانه پذیرای 18 میلیون مسافر از شهرهای ایران است. در حال حاضر مهرآباد دارای چهار ترمینال است که با همکاری 15 شرکت هواپیمایی در آن مسافر جابه‌جا می‌شود. نکته قابل توجه آن است که مسافران می‌توانند برای دریافت تشریفات اختصاصی از سالن CIP فرودگاه مهرآباد استفاده کنند.

فرودگاه بین‌المللی امام خمینی یکی از شناخته‌شده‌ترین فرودگاه‌های کشور است که پروازهای بین‌المللی در آن انجام می‌شود. این فرودگاه مختص پروازهای بین‌المللی است که ایرلاین‌های بزرگ ایرانی و خارجی در آن نشست‌وبرخاست دارند. فرودگاه امام خمینی دارای کامل‌ترین خدمات رفاهی است که معروف‌ترین قسمت آن مربوط به سالن CIP است.

ایرلاین‌های فعال در مسیر پروازی تهران

با توجه به وجود دو فرودگاه بزرگ و شناخته‌شده در تهران، ایرلاین‌های بزرگ ایرانی و خارجی در آن پروازهایی را انجام می‌دهند.

ایرلاین‌های ایرانی: ماهان، ایران ایر، کاسپین، آتا، ایران ایرتور، آسمان، کیش ایر، معراج، قشم ایر، تابان و زاگرس.

ایرلاین‌های خارجی: ایرعربیا، لوفت هانزا، اتریشی، قطری، امارات، فلای دوبی، اطلس گلوبال، ترکیش، آئروفلوت، ایرآسیا، کاال‌ام، عمان ایر، سان اکسپرس، آذربایجان ایرلاینز، کرندون ایرلاینز و… . لازم به ذکر است این ایرلاین‌ها تنها در مسیر پروازی تهران به مقاصد خارجی فعالیت دارند.

مسیرهای پرتردد پرواز تهران

مسیرهای پرتردد پرواز تهران را باید به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم کرد.

از مبدا شهرهای گوناگون ایران به مقصد تهران، پروازهای متعددی انجام می‌شود که پرطرفدارترین آن‌ها از این قرار است:

بلیط هواپیما مشهد تهران

مشهد و تهران دو مقصد پر رفت‌وآمد از نظر هوایی است که حجم مسافران این دو شهر در تمام ایام سال زیاد است. از همین رو بلیط هواپیما مشهد تهران و برعکس در زمره بلیط‌های پرطرفدار قرار دارد.

بلیط هواپیما کیش تهران

کیش و تهران دو شهر با موقعیت عالی گردشگری و اقتصادی هستند که مسافران این دو مقصد برای انجام امور تفریحی یا تجاری، مدام در سفرند. بلیط هواپیما کیش تهران را باید در لیست پرتقاضاترین بلیط‌های هواپیمایی دانست.

بلیط هواپیما تبریز تهران

از تبریز تا تهران حدود 630 کیلومتر مسافت است. بسیاری از مسافران به خاطر سهولت و سریع‌تررسیدن به تهران، خرید بلیط هواپیما تبریز تهران را انتخاب می‌کنند.

بلیط هواپیما قشم تهران

جزیره قشم محصورشده در آب است. پس راحت‌ترین مسیر برای خروج از این شهر، مسیر هوایی است. به همین خاطر مسافران قشم برای سفر به تهران، اقدام به خرید بلیط هواپیما قشم تهران می‌کنند.

از کشورهای گوناگون به مقصد تهران نیز پروازهای روزانه یا دوره‌ای انجام می‌شود که پرترددترین مسیر خارجی به مقصد تهران، مسیر استانبول تهران، نجف تهران، فرانکفورت تهران، آمستردام تهران، کوالالامپور تهران، دبی تهران، دهلی تهران، دوحه تهران و… است.

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران

خرید آنلاین بلیط هواپیما تهران ارزان

یکی از سریع‌ترین و راحت‌ترین راه‌ها برای خرید بلیط هواپیما تهران، خرید اینترنتی آن است. کافی است با موبایل یا کامپیوتر وارد سایت ره بال آسمان شوید و به قسمت خرید بلیط هواپیما بروید. سپس با واردکردن مبدا، مقصد، تاریخ پرواز و تعداد نفرات؛ روی دکمه «جست‌وجو» کلیک کنید. در این زمان صفحه‌ای از بلیط‌های موجود در مسیر پروازی تهران نمایان می‌شود.

چنانچه بعد از خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران قصد کنسلی یا تغییر تاریخ پرواز را داشتید؛ فرم مربوط به استرداد وجه را مطالعه کرده و درخواست خود را به‌صورت اینترنتی ثبت کنید. کارشناسان سایت ره بال آسمان در کمترین زمان ممکن درخواست شما را بررسی کرده و کار شما را انجام می‌دهند.

منبع: ره بال آسمان

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

نفتکش سوم ایران به نام «پتونیا» روز چهارشنبه (27 می) حدود ساعت 14:00 به وقت محلی به موقعیت اسکورت در آب‌های منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا در دریای کارائیب خواهد رسید.

این سومین نفتکش اعزامی ایران است که پس از ورود به منطقه انحصاری اقتصادی ونزوئلا با اسکورت ناوهای نظامی به سمت یکی دیگر از بنادر ونزوئلا هدایت می‌شود.

این نفتکش حامل 50 هزار تن بنزین و مشتقات آن است.

بر اساس این گزارش دو نفتکش ایرانی دیگر (فاکسون و کلاول) قرار است پس از عبور از اقیانوس اطلس از 27 مه (7 خرداد) تا 1 ژوئن (12 خرداد) وارد آب‌های ونزوئلا شوند.

گفتنی است، پنج نفتکش به نام‌های «فورچون»، «فارست»، «فاکسون»، «پتونیا» و «کلاول» حامل سوخت ایران مدتی است که راهی ونزوئلا شده‌اند. نفتکش فورچون که به عنوان نخستین نفتکش ایرانی به ونزوئلا رسیده است، سفر خود را از بیست و سوم اسفند سال گذشته و از بندر شهید رجایی آغاز کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حجت الله فیروزی در خصوص اولویت های کمیسیون صنایع و معادن مجلس به خانه ملت گفت: تامین مالی بنگاه های تولیدی یکی از اصلی ترین اولویت ها است زیرا نمی توان انتظار جهش تولید داشت اما منابع موردنیاز شرکت های تولیدی را تامین نکرد. برای تحقق این مهم باید منابع مالی بانک‌ها و بخش خصوصی به سمت تولید هدایت شود.

وی افزود: در حال حاضر شرکت های تولیدی برای تامین سرمایه در گردش ناچارند تسهیلات گران قیمت از بانک ها دریافت کنند که در پرداخت اقساط آن با مشکلات بسیاری روبرو هستند. اجرای قوانین معطل مانده در حوزه صنعت و معدن و حذف قوانین زائد یکی دیگر از برنامه ها است چراکه قوانین و مقررات دست و پاگیری در این حوزه وجود دارد که از تحقق جهش تولید جلوگیری می کند.

این نماینده مجلس اصلاح نحوه نظارت بر مجموعه های دولتی در حوزه معدن و صنعت را ضروری دانست و ادامه داد: از آنجایی که نظارت بر مجموعه‌های دولتی سنتی است، اثرگذار نبوده و باید روش نظارت تغییر کرده و مستمر، تخصصی و کارآمد شود. همچنین رسیدگی به مشکلات صنعت خودروسازی یکی از اصلی ترین اولویت ها است و اعضای کمیسیون بر ضرورت ارتقا کیفیت، کاهش قیمت و اصلاح سازوکار عرضه و تقاضا خودرو اتفاق نظر داشتند.

فیروزی بر لزوم تهیه اطلس صنعتی و معدنی برای هر استان تاکید و عنوان کرد: از آنجایی که درحال حاضر نقشه راهی در این حوزه ها وجود ندارد، مجموعه‌ های دولتی بدون توجه به اولویت ها و دغدغه ها برنامه ریزی  می کنند. وزارت صنعت باید پروانه بهره وری معادن راکد را لغو کرده یا به صاحبان آن برای فعال کردن این معادن مهلت زمانی معینی دهند.

وی با بیان اینکه توجه به مشکلات قطعه سازان یکی دیگر از برنامه ها است، اضافه کرد: از آنجایی که توسعه صنایع پیشران موجب اشتغالزایی و حرکت چرخ اقتصاد و تولید می شود، اعضای کمیسیون بر توجه به مشکلات این حوزه و رفع آنها تاکید دارند. تامین ارز موردنیاز شرکت های تولیدی برای واردات مواد اولیه یکی از ضرورت ها و طراحی سازوکاری مناسب برای جلوگیری از ضبط و مصادره کارخانجات به دلیل دیون بانکی نیز از اصلی ترین اولویت ها است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.