دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس به نقل ازمهر، امیر بیات در بازدید از مجتمع تولید لوله اسفراین گفت: با تکیه بر توان تولید داخلی حدود 40 هزار تن انواع لوله‌های بدون درز جداری و جریانی در این مجموعه سفارش گذاری شده که با تولید آنها از خروج بیش از 60 میلیون یورو ارز جلوگیری می‌شود.

وی افزود: با عملیاتی شدن این قرارداد علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، هزینه تمام شده نهایی این میزان سفارش برای صاحبان کالا حدود 450 میلیارد تومان ارزان‌تر خواهد بود.

بیات ادامه داد: برای تامین شمش مورد نیاز این کارخانه که توسط فولاد اسفراین تامین می‌شود به 30 هزار تن آهن اسنفجی نیاز است که تامین آن از طرق مختلف با همکاری وزارت صنعت و سایر بخش‌های مرتبط در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، دو مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر اسفراین از شرکت‌های تحت پوشش سازمان ایدرو به عنوان قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می‌شوند. فولاد اسفراین به عنوان تنها تولید کننده لوله‌های فولادی بدون درز در ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه بوده که امکان ساخت 140 نوع فولاد آلیاژی را دارد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressi

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، ابوالقاسم شمسی جامخانه در مورد واگذاری شرکت های زیرمجموعه ایمیدرو و ایدرو به فرایند آماده سازی و واگذاری 5 شرکت اشاره کرد و به ایسنا گفت: آلومینای ایران (جاجرم) باید اصلاحاتی با توجه به بندهای حسابرس انجام و اقدام به افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها کند تا احتمالا” در مهرماه پذیرش و سپس عرضه اولیه شود.

وی ادامه داد: فولاد آذربایجان بعد از انتقال طرح فولاد میانه در فرابورس پذیرش خواهد شد. همچنین اپال پارسیان سنگان با مالکیت 40 درصدی ایمیدرو با همکاری بانک پارسیان به عنوان سهامدار در بورس  پذیرش و تا پایان شهریور یا مهر عرضه اولیه خواهد شد.

شمسی جامخانه افزود: همچنین مجتمع صنعتی اسفراین و شرکت لوله گستر اسفراین بعد از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی ها در آبان یا آذر پذیرش و عرضه اولیه می شوند.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرآنلاین،  هادی قوامی نماینده مردم اسفراین در موافقت با رای اعتماد به خاوازی، گفت:بررسی‌ها حاکی از آن است که سهم بخش کشاورزی در رشد اقتصادی 3.2 درصد مثبت بوده است و این امر نشان می دهد علیرغم تحریم ها بخش کشاورزی نقش مهمی در رشد اقتصادی کشور داشته است و نقطه قوت اقتصاد کشور است.

وی با اشاره به اینکه نرخ رشد اقتصادی در سال 98 با احتساب نفت منفی 7.6 درصد و بدون احتساب نفت صفر بوده است، افزود: مهمترین موضوع برای پیشرفت کشاورزی توجه به «ترویج» است،به دلیل بهره وری پائین و خرده مالکی بخش کشاورزی از بهره وری بالایی برخوردار نیست. می توان با اجرای نظریه های وزیر کشاورزی در بحث ترویج، در راستای رشد بهره وری تلاش کرد.

وی اظهار داشت: حضور خاوازی در مرکز تحقیقات به معنای انتقال دانش به بخش کشاورزی است. هزینه کرد ارز محدود کشور به واردات محصولات کشاورزی، مشکلاتی را ایجاد کرده است و اما وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی می تواند در راستای صادرات محصولات کشاورزی اقدامات مهمی انجام دهد.

این نماینده مجلس در عین حال افزود: فعال کردن پایانه های صادراتی مازندران  اقدام مثبتی برای رشد صادرات است.

قوامی با بیان اینکه از سال 92 خط اعتباری برای تامین ماشین آلات کشاورزی باز شد،اظهار داشت: همکاری وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان برای تامین تراکتور و کمباین مورد نیاز کشور مهم است.

وی سلامت مالی مدیران را مهم خواند و تصریح کرد: یکی از ویژگی های وزیر پیشنهادی سلامت مالی است امیدواریم او بتوانند در شورای عالی اقتصاد از کشاورزان حمایت کند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

 به گزارش خبرآنلاین، نمایندگان موافق در مجلس شورای اسلامی دلایل موافقت خود را با مفاد پیش بینی شده در لایحه بودجه سالآینده اعلام کردند.

هادی قوامی، سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس گفت: لایحه بودجه 99 مبتنی بر اصلاحات ساختاری تدوین شده که از جمله این اصلاحات شفافیت و بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد است.

 هادی قوامی ضمن ارائه گزارش کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 ادامه داد: کمیسیون تلفیق 33 جلسه رسمی را برای بررسی لایحه بودجه 99 برگزار کرد و مهمترین برنامه کمیسیون تلفیق این بود که لایحه از قانون برنامه ششم توسعه تبعیت کمی و کیفی داشته باشد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بر اساس مصوبات تلفیق رقم کل منابع بودجه 2176000 میلیارد تومان رسیده که شامل بودجه عمومی شرکت‌های دولتی، موسسات انتفاعی وابسته به دولت، بانک‌ها، درآمد اختصاصی وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی می‌شود.

وی افزود: درآمد اختصاصی وزارتخانه‌ها بالغ بر 79700 میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 به تصویب رسید. بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت بالغ بر 1035000 میلیارد تومان به تصویب رسیده است.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: همچنان سهم بالایی از بودجه کل کشور به بودجه شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت اختصاص یافته است.

قوامی ادامه داد: بر اساس آنچه در کمیسیون تلفیق به تصویب رسیده درآمدهایی که در کمیسیون مصوب کردیم به نسبت آنچه در لایحه پیش‌بینی شده بود 10.6 درصد رشد دارد و واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای که عمدتاً فروش نفت است 7.1 درصد، واگذاری دارایی‌های مالی 33.4 درصد رشد کرده است. سرجمع منابع عمومی دولت 15.8 درصد رشد دارد و نسبت به پیش‌بینی دولت در سال 99 شرایط خاصی برای اقتصاد کشور حاکم است.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: برای بودجه سال 99 وابستگی بودجه کل کشور به نفت کاهش پیدا کرده اما منابع دیگری دیده شده که یکی از آنها واگذاری اموال دولت با زیرساخت‌هایی است که ایجاد کرده همچنین کاهش درآمدهای نفتی از این محل تامین می‌شود.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: راه‌حل دیگر واگذاری اوراق و اسناد است تا بتوانیم بودجه کل کشور را تامین کنیم. کمیسیون بودجه تمام تلاش خود را می‌کند تا درآمدهای مالیاتی را مورد توجه قرار دهد به همین جهت مالیات بر خانه‌ها و خودروهای لوکس را دیده است.

وی افزود: راه‌های جدیدی نیز پیش‌بینی شد که به این وسیله امکاناتی فراهم شود تا اگر عواملی می‌تواند نفت را به فروش برساند این کار انجام شود تا بدهی‌های دولت به آنها تسویه شود. در تبصره 1 پیش‌بینی شده تا نفت به این صورت فروخته شود و از محل آن بدهی دولت به طلبکاران تسویه شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بر اساس قانون سهم درآمد ورودی نفت به صندوق توسعه ملی 36 درصد است اما اکنون این سهم 20 درصد است و 16 درصد فاصله را با مصوبه کمیسیون تلفیق دولت می‌تواند در قالب وام در صورت وفور درآمد نفتی بدهی خود را به صندوق توسعه ملی تسویه کند.

قوامی تصریح کرد: دو میلیارد و 795 میلیون یورو از محل تسهیلات ارزی با تضمین دولت اجازه برداشت داده شده تا دولت بتواند از محل منابع تبصره 14 برداشت کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: برخی اصلاحات ساختاری در بودجه سال 99 دیده شده که از جمله آنها می‌توان به برنامه‌محوری بودجه، مبادله موافقتنامه‌ها قبل از ابلاغ بودجه اشاره کرد. همچنین در بودجه سال 99 ساختار فروش و مولدسازی دارایی‌ها برای جایگزین کاهش درآمدهای نفتی دیده شده است.

وی افزود: اصلاح نظام روابط مالی، توسعه میادین نفتی، شفافیت یارانه‌های آشکار، تکمیل بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد از جمله اصلاحات ساختاری لایحه بودجه 99 است. همچنین کمیته‌ای برای بازبینی هزینه‌ها و ساماندهی موسسات پژوهشی کشور ایجاد شده است.

مجلس

 بودجه سال آینده منجر به مهار تورم می شود

ولی ملکی،عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقد است در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است.

وی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در موافقت با کلیات این لایحه، گفت: بودجه سال آینده با توجه به شرایط بحرانی تنظیم شده است، زیرا در حال حاضر کشور از نظر سیاسی و اقتصادی در شرایط خاصی به سر می برد.

وی مهار تورم را یکی از ویژگی های بودجه سال آینده برشمرد و اظهار کرد: اگر منابع درآمدی از طریق تولید افزایش یابد، تورم کاهش پیدا می کند، اما حال که کشور با محدودیت منابع روبرو است، نمی توان انتظار داشت همه چیز عادی باشد، در بودجه سال آینده از منابع بانک مرکزی استفاده نشده، بنابراین اقدامات لازم برای جلوگیری از تورم پیش بینی شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: توجه به اشتغال نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت لایحه بودجه سال 99 است؛ در تبصره 18 این لایحه ایجاد یک میلیون شغل پیش بینی شده است که این امر نه تنها به اشتغالزایی کمک می‌کند، بلکه موجب رونق تولید خواهد شد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی توجه به اتمام پروژه های عمرانی در سال آینده را یکی دیگر از مزیت های بودجه سال 99 توصیف کرد و یادآور شد: در سال های گذشته پروژه های عمرانی مختلفی در نقاط مختلف تعریف شده که با کمال تاسف هیچیک از آنها به بهره برداری نرسیده است، اما در سال آینده اعتبار لازم برای اتمام این پروژه های پیش بینی شده است.

ملکی ادامه داد: براساس لایحه بودجه 99 اختیارات استان ها افزایش یافته و تصمیم گیری به استاندارها واگذار شده است که این امر می تواند در بهبود شرایط استان ها موثر باشد.

وی با اشاره به افزایش پایه حقوق ها تصریح کرد: افزایش پایه حقوق از یک ملیون و 500 هزار تومان به 2 میلیون و 800 هزار تومان می تواند تاثیر بسزایی دربهبود معیشت مردم داشته باشد، چرا که با اجرای شدن این تصمیم، کف حقوق ها حدود 80 درصد افزایش می یابد.

این نماینده مردم در مجلس دهم  تامین کالای اساسی  در سال آینده را یکی از ویژگی های مثبت لایحه بودجه سال 99 خواند و اضافه کرد: به زعم وزیر صنعت، معدن و تجارت و متولیان امر در حال حاضر انبارهای کشور در بهترین شرایط از نظر تامین کالا به سر می برند و علت این امر نیز پیش بینی بودجه مورد نیاز برای تامین کالاهای اساسی در سال 98 است.

18 هزار میلیارد تومان بودجه برای کاهش فقر اختصاص یافت

نماینده مردم تهران، در موافقت با کلیات بودجه گفت: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت کشور زیر خط فقر هستند، 18 هزار میلیارد تومان برای کمک به فقرا در بودجه سال 99 اختصاص یافته است.

 سیده فاطمه ذوالقدر گفت: دولت در قانون برنامه ششم مکلف شده بود تا اعتبارات جاری همه دستگاه ها را مبتنی بر عملکرد پیش بینی کند که این تکلیف در بودجه سال 99 به صورت کامل انجام شده است.

وی با بیان اینکه وام ازدواج به 50 میلیون افزایش یافته است، بیان کرد: در قانون برنامه ششم بانک مرکزی مکلف شده است از طریق بانک های عامل 70 هزار میلیارد ریال به سازمان بهزیستی با اولویت زنان سرپرست خانوار به صورت قرض الحسنه بدهند که امیدواریم این موضوع در سال 99 نیز به اشتغال مددجویان کمک کند.

ذوالقدر با بیان اینکه تقویت صندوق محیط زیست در لایحه بودجه ما دیده شده است، گفت: فراکسیون ورزش نیز پیشنهادات خوبی ارائه کرد که منجر به این شد مبلغ پرداختی ورزشکاران برای خروج از کشور با همان مبلغ ابتدایی انجام شود.

وی با بیان اینکه از محل پخش مسابقات ورزشی به وزارت ورزش مبالغی ارائه خواهد شد، گفت: از محل 27 صدم درصد از 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده که یکی از اقدامات خوب مجلس دهم می باشد برای تکمیل پروژه های استان ها از آن استفاده می شود.

بودجه 99 اختیارات فرمانداران و استانداران را افزایش داده است

نماینده مردم لنگرود در مجلس در موافقت با کلیات بودجه گفت: واگذاری 600 طرح ملی در لایحه بودجه سال 99 به استانها، اختیارات استانداران و فرمانداران را افزایش داده است.

 مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی امروز (دوشنبه 5 اسفند) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی کلیات لایحه بودجه سال 99 کل کشور در موافقت با کلیات این لایحه، گفت: پیشنهاد بودجه سه دوازدهمی چه اتفاقی در کشور شکل می دهد؟ اگر لایحه بودجه فعلی اشکالاتی دارد، آن را برطرف کنیم. بودجه سه دوازدهمی مشکلاتی را برای کشور رقم می زند، اختیار 600 طرح ملی به استان ها داده شده که اختیار استانداران را افزایش می دهد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منابع درآمدی دولت کاملا مشخص است، ادامه داد: بودجه سال 99 براساس واقعیت بسته شده است، با شرایط کنونی امکان فروش نفت بیش از یک میلیون بشکه در روز را نداریم و قیمت هر بشکه 50 دلار تعیین شده است.

وی با تاکید بر اینکه دولت اعلام کرده که 50 هزار میلیارد تومان از اموال غیرضروری خود را در جریان بودجه سال 99 واگذار می کند، عنوان کرد: میزان دریافت مالیات 175 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده، با توجه به شرایط اقتصادی، تورمی و تحریمی، علم اقتصاد می گوید شرایط وصول مالیات باید سهل تر شود و امکان افزایش اخذ مالیات بیش از 175 هزار میلیارد تومان وجود ندارد.

لاهوتی تصریح کرد: نسبت به دولت مدعی بودیم که مالیات بر خانه های خالی را اجرا نمی کنیم که در بودجه 700 هزار میلیارد تومان در این خصوص برای دولت تعهد ایجاد شد و برای خانه ها و خودروهای لوکس نیز رقمی پیش بینی شده است، بنابراین نگاه به وصول مالیات در بودجه سال آینده افزایش دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه درست است که دولت اعلام کرده 80 هزار میلیارد تومان اوراق صادر می کند، اما 53هزار میلیارد تومان از آن اوراقی است که باید برگشت دهد، گفت: امسال با توجه به تحریم ها سهم صندوق توسعه ملی 36 درصد بود که دولت سهم صندوق را 20 درصد کاهش داد و 16 درصد باقی مانده به عنوان استقراض دولت است و دولت 16 درصد بدهکار صندوق توسعه ملی است.

وی با بیان اینکه 2 میلیارد و 795 میلیون دلار برای اجرای سیستم های آبیاری تحت فشار غیر از 80 هزار میلیارد تومان پروژه های عمرانی در نظر گرفته شده، این رقم می تواند تحول بزرگی در کشور ایجاد نماید، گفت: در سالی که تحریم هستیم، دولت دقت کرده بودجه خود را به بانک ها تحمیل نکند، زیرا باعث ایجاد تورم می شود.

بودجه سال 99 تحریم محور است

 علیرضا رحیمی  در جریان رسیدگی به لایحه بودجه 99 به عنوان نماینده موافق، ضمن قدردانی از زحمات اعضای کمیسیون تلفیق بودجه، گفت: اصلاح ساختار بودجه با توجه به واقعیت ها و منابع و مصارف موجود محقق شد کما اینکه چیزی دولت ارائه داد با آنچه در کمیسیون تلفیق بودجه 99 مصوب شد مغایرت داشت و این امر باعث شد اصلاحات ساختار بودجه برای اولین بار در سال 99 مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاحات صورت گرفته، ادامه داد: برنامه محور کردن بودجه یکی از مواردی بود که مورد توجه قرار گرفت و این در حالی است که این موضوع در سال های قبل مورد توجه نبود، مولدسازی دارایی های دولت بدون تعیین تکلیف در بودجه به عنوان اصل قرار گرفت که گامی رو به جلو در اصلاح ساختار بودجه است همچنین تفکیک یارانه های آشکار و پنهان که پیش از این برنامه ریزان و مدیران را در بودجه ریزی با مشکل مواجه می ساخت چرا که آمارهای ارائه شده واقعی نبودند.

این نماینده مردم در مجلس دهم تاکید کرد: بودجه زمانی به صحن آمد که FATF ایران را به عنوان کشور غیرهمکار در لیست سیاه قرار داد که درآمد دولت نیز متاثر از آن خواهد بود بنابراین اگر بودجه به کمیسیون تلفیق برگردد به طور قطع میزان درآمد پیش بینی شده برای دولت باز هم جای واقع نگری دارد.

وی افزود: برای اولین بار در تاریخ بودجه ریزی کشور 2 درصد از هزینه های شرکت های دولتی سودده به موارد مهمی همچون هزینه آموزش و پرورش، محرومیت زدایی از مناطق دورافتاده، همسان سازی حقوق بازنشستگان، پرداخت حقوق و معوقات کارگران و هزینه حوادث طبیعی و غیرمترقبه همچون زلزله، سیل و موضوعاتی همچون کرونا که هزینه های غیرقابل پیش بینی را به کشور تحمیل می کند تخصیص یافته است.

رحیمی ضمن قدردانی از کمیسیون تلفیق بودجه 99 برای تعیین میزان بودجه دفاعی کشور، خاطرنشان کرد: این کمیسیون بسیار هوشمندانه پیشنهادات وزارت دفاع و نمایندگان را مورد توجه قرار داد و هیچ کسری در این بخش وجود ندارد، ضمن اینکه برای رتبه بندی معلمان مبلغ 3 هزار میلیارد تومان پیش بینی کرده که از جمله وعده دولت و وزیر آموزش و پرورش بود همچنین از منابع اسناد خزانه برای مدرسه سازی و مقاوم سازی مبلغ 2 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است.

وی با یادآوری اینکه بودجه ریزی امسال مبتنی بر عملکرد بوده است، اظهار کرد: مجلس دهم در قانون برنامه ششم توسعه تکلیف کرد که در 5 سال آینده بودجه ریزی دولت بر مبنای عملکرد باشد و این موضوع برای اولین بار در مجلس رعایت شد کما اینکه جدولی که ارائه شده تغییرات منابع بودجه دولت را به گونه ای نشان می دهد که مبالغی که دولت در لایحه آورده و کمیسیون تلفیق نیز در مصوبه خود به آن اشاره کرده است رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به جزئیات مواردی که در بودجه 99 رشد قابل توجهی داشته است، افزود: کل درآمدها 10 درصد، واگذاری دارایی های سرمایه ای 7 درصد، جمع منابع عمومی دولت 15 درصد رشد داشته به این معنا که 4 هزار میلیون ریال به 5 هزار و 600 میلیون ریال تبدیل شده است همچنین درآمد اختصاصی دولت 7 دهم درصد و منابع بودجه عمومی دولت 13 درصد رشد پیدا کرده است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از خانه ملت، هادی قوامی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99، به تشریح سومین جلسه کمیسیون تلفیق بودجه سال آتی، پس از رد کلیات این لایحه در صحن علنی پرداخت.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون تلفیق بلافاصله پس از پایان جلسه علنی مجلس در روز دوشنبه تشکیل جلسه داده است، گفت: در جلسه نخست مقرر شد؛ کمیته‌ای موضوعات مورد اعتراض نمایندگان را با کمک کارشناسان سازمان برنامه و بودجه و مرکز پژوهش‌های مجلس دسته‌بندی و مورد بررسی قرار دهند. در جلسه دوم نیز با حضور مسئولان دستگاه‌های مربوطه میزان انتشار اوراق مشارکت، حقوق کارمندان، شفافت بودجه، مولدسازی دارایی‌ها، دریافت و پرداخت مالیات‌ها و… مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

اختصاص ردیف بودجه جدید به رتبه‌بندی معلمان / یارانه معیشتی و نقدی تفکیک نشد
وی همچنین به مصوبات سومین جلسه کمیسیون تلفیق که صبح امروز برگزار شد اشاره کرد و توضیح داد: یارانه معیشتی و یارانه نقدی باوجود داشتن دو پیشنهاد، تفکیک نشد و کمیسیون بر نظر خود اصرار ورزید؛ در مورد حقوق کارکنان دولت نیز تصمیم گرفته شد، ردیف جدیدی برای تطبیق رتبه‌بندی معلمان با حکم برنامه ششم توسعه گذاشته شود تا آنچه مدنظر معلمان است مورد توجه قرار گیرد.

افزایش حقوق‌ها همچنان پلکانی نیست
قوامی با بیان اینکه پایه حقوق کارکنان دولت دو میلیون 800 هزار تومان باقی ماند، اضافه کرد: افزایش 15 درصدی اعمال می‌شود و افزایش حقوق‌ها همچنان پلکانی نشده است.

اعمال سیاست‌های جدید در رابطه با ساخت و عرضه مسکن
وی با اشاره به مصوبات جدید کمیسیون تلفیق در رابطه با مسکن، افزود: پیشنهاد شد؛ دولت با زمین‌های در اختیار خود، زمینه ساخت و عرضه واحدهای مسکونی را در قالب مشارکت با بخش خصوصی (با اولویت رعایت الگوی مصرف) فراهم کنند تا افراد فاقد مسکن و متقاضی این واحدها -که عموما از قشر کم درآمد جامعه هستند- صاحب خانه شوند.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 ادامه داد: با اعمال سیاست جدید عرضه مسکن به دولت فرصت داده می‌شود؛ از ظرفیت سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی و نهادهای عمومی استفاده کند تا گشایشی در فضای مسکن ایجاد شود.

تخصیص 60 لیتر بنزین نوروزی برای خودروها
وی همچنین از تخصیص 60 لیتر بنزین نوروزی برای خودروها خبر داد و گفت: به شرط تصویب در صحن علنی، فرودین ماه علاوه بر 60 لیتر سهمیه خودروها، 60 لیتر نیز برای مسافرت به خودروها تخصیص داده می‌شود. صاحبان خوردوها تا سه ماه برای استفاده از آن فرصت دارند.

وزارت نفت می‌تواند به جای بدهی‌های خود به بانک‌ها نفت دهد
به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه بودجه مجلس همچنین به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده شد بدهی‌های ارزی (سررسید شده) خود را به بانک‌ها تا سقف 85 درصد با تحویل نفت خام تسویه کند.

قوامی با اعلام این خبر که آخرین جلسه کمیسیون تلفیق ساعت 7 صبح روز یکشنبه هفته آینده پیش از آغاز صحن علنی مجلس تشکیل خواهد شد، گفت: در این جلسه جمع‌بندی نهایی در رابطه با شفافیت بودجه، عدالت بودجه‌ای، حقوق‌ها و یارانه‌ها و… انجام می‌شود تا ان‌شاءالله رضایت نمایندگان در صحن حاصل شود این در حالی است که 8 هزار پیشنهاد اصلاحی و الحاقی ازسوی نمایندگان برای اصلاح لایحه ارائه شده است که در صحن مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش خبرگزاری
خبرآنلاین هادی قوامی، در تشریح آخرین نشست خبری کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی، گفت: طبق مصوبه کمیسیون تلفیق بنا شد برای افزایش حقوق در سال 99 به این شکل اقدام شود که تمام حقوق‌بگیرانی که در سال 98 حداقل حقوق‌شان یک میلیون و 560 هزار تومان است در سال آینده حقوقشان تا 2 میلیون و 800 هزار تومان افزایش یابد، البته در حکم کارگزینی این افراد در سال 99 نسبت به سال 98 بیش از 50 درصد امکان افزایش وجود نخواهد داشت.
وی افزود: براساس این مصوبه کسانی که زیر 2 میلیون و 800 هزار تومان حقوق می‌گیرند حقوقشان بین یک میلیون و 560 هزار تومان تا دو میلیون و 800 هزار تومان افزایش خواهد یافت. به این معنی که اگر کسی در سال 98 یک میلیون و 560 هزار تومان حقوق می‌گیرد در سال آینده حقوقش به 2 میلیون و 200 هزار تومان خواهد رسید و همه کسانی که زیر دو میلیون و 800 هزارتومان حقوق می‌گیرند امکان رسیدن به حقوق 2 میلیون و 800 هزار تومانی را ندارند مثلا اگر کسی یک میلیون و 800 هزار تومان حقوق می‌گیرد حقوقش به 2 میلیون و 700 هزار تومان خواهد رسید این حکم شامل بازنشستگان، شاغلین و قراردادی‌ها خواهد شد.

به گفته قوامی، پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق این گروه 15 درصد و مصوبه قبلی کمیسیون تلفیق افزایش این حقوق‌ها تا 2 میلیون و 800 هزار تومان بود که در مصوبه جدید اصلاح شد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه این کمیسیون در مورد افزایش بیش از 15 درصدی حقوق‌های بین 3 تا 6 میلیون تومان نیز گفت: در طول سال‌های اخیر این گروه درآمدی از بازنشستگان تا شاغلین به دلیل این که مجلس بیشتر گروه‌های پایین را تحت حمایت قرار می‌داد به صورت مناسب از مزایای افزایش حقوق برخوردار نشده بودند. به همین دلیل ما مصوبه‌ای برای حقوق‌بگیران بین 3 تا 6 میلیون تومان داشتیم. البته از سه میلیون به بالا افزایش 15درصدی حقوق برای همه تسری می‌یابد، ولی مقرر شد برای کسانی که بین 3 تا 6 میلیون تومان حقوق می‌گیرند ردیفی در نظر گرفته شود و حقوق این افراد به گونه‌ای ترمیم شود که افزایش بیش از 15 درصدی برای گروه حقوق بگیر 3 تا 6 میلیون تومان اعمال شود.

وی افزود: بر این اساس در سال 99 بازنشستگان و شاغلین خصوصا فرهنگیان افزایش حقوق بیش از 15 درصد که در لایحه دولت و مصوبه پیشین کمیسیون تلفیق پیش بینی شده بود خواهند داشت تا فاصله‌ای که سال‌های گذشته کم شده بود ترمیم شود. دولت پیش از این 6هزار میلیارد تومان در لایحه پیش بینی کرده بود و کمیسیون تلفیق نیز سه هزار و 750 میلیارد تومان برای بازنشستگان فرهنگی دیده بود. همچنین قرار شد از طریق تصویب در هیئت وزیران این مبالغ از منابع مذکور پیش بینی شود.

قوامی بیان کرد: بنای ما این بود که فاصله حقوق‌های پایین و میانی حفظ شود و تفاوت معنی داری که باید بر اساس مدرک تحصیلی، رشته، سابقه کار و تجربه وجود داشته باشد مورد توجه قرار گیرد که البته جدول آن از سوی دولت تنظیم خواهد شد.

پرداخت 31 هزار میلیارد تومان یارانه معیشتی به 60 میلیون نفر

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفیق در مورد “هدفمندی یارانه‌ها” گفت: در این زمینه اصلاحی صورت گرفت و پیشنهاد دولت در مورد تفکیک یارانه معیشتی و یارانه نقدی به تصویب رسید براین اساس در سال 99 به 78 میلیون نفر یارانه نقدی 45 هزار و 500 تومانی پرداخت می‌شود و یارانه معیشتی که رقم کلی آن 31 هزار میلیارد تومان است نیز به 60میلیون نفر پرداخت خواهد شد. البته این تذکر به وزارت رفاه داده شد و بنا شد در بانک‌های اطلاعاتی خود اصلاحاتی را اعمال کنند تا کسانی که نیازمند کمک معیشتی هستند از حمایت معیشتی برخوردار شوند.

قوامی با اشاره به مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق یادآور شد: طبق مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق به شرکت ملی نفت ایران اجازه داده می‌شود تا سقف بدهی ارزی سررسید شده این شرکت به بانک مرکزی و بانک‌های سپه و ملت، سالیانه از محل ما به التفاوت ظرفیت نفت خام تولیدی (پس از کسر مصارف داخلی و صادرات ممکن در شرایط تحریم) به این بانک‌ها نفت خام تحویل دهد.

به گفته وی، طبق این مصوبه معادل 85.5 درصد ارزش نفت خام تحویلی (سهم دولت) برای تسویه مطالبات ارزی سررسیده شده و 14.5درصد به شرکت ملی نفت اختصاص خواهد یافت.

سخنگوی کمیسیون تلفیق اظهار کرد: شرکت ملی نفت حدود 50 میلیارد دلار به بانک‌ها بدهکار است و ما با این مصوبه این امکان را فراهم کردیم که شرکت ملی نفت مطالبات بانک‌ها را پرداخت کند البته این مازاد بر آن چیزی است که در تبصره یک بودجه برای فروش نفت خام دیدیم و علاوه بر مبلغی است که برای تامین نیازهای دولت بقیه شرکت‌ها و صندوق توسعه ملی پیش بینی شده است.

به گفته قوامی، براساس مصوبه کمیسیون تلفیق، دولت مجاز است با استفاده از زمین‌های در اختیار در قالب مشارکت با بخش خصوصی با غیردولتی تهمیدات لازم برای تولید و عرضه واحدهای مسکونی با اولویت الگوی مصرف فراهم کند وزارت راه نیز موظف است نسبت به شناسایی خانوارهای کم درآمد از طریق سامانه مناسب اقدام کنند.

وی یادآور شد: طبق این مصوبه به منظور اجرایی کردن مفاد این بند سایر دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط ازجمله وزارت خانه‌های نفت، نیرو، کشور، شهرداری‌ها، سازمان تامین اجتماعی، بنیاد مسکن و بانک مرکزی موظف هستند با هدف کاهش قیمت تمام شده مسکن در زمینه ارائه مجوزهای لازم، تامین مالی، تامین خدمات زیر بنایی و اقدامات اجرایی همکاری لازم را با وزارت راه به عمل آورند.

قوامی خاطرنشان کرد: این مصوبه رونقی در بخش مسکن ایجاد می‌کند و می‌تواند بخش‌های دیگر را در سال 99 به حرکت دربیاورد درواقع می‌خواستیم از منابع در اختیار برای ایجاد تحرک در بخش مسکن در سال 99 استفاده کنیم.

60 لیتر بنزین به خودروها علاوه بر سهمیه بنزین ماهانه تعلق می‌گیرد

آنطور که خانه ملت گزارش داده است، سخنگوی کمیسیون تلفیق با اشاره به مصوبه دیگر این کمیسیون در مورد سهمیه بنزین نوروزی یا تابستانی گفت: مقرر شد برای تعطیلات سال نو یا تابستان 60 لیتر بنزین به خودروها علاوه بر سهمیه بنزین ماهانه اختصاص یابد که این برای کمک به سفر در نوروز یا تابستان است امیدواریم مشکل شیوع کرونا نیز تا نوروز برطرف شود و مردم امکان این را داشته باشند تا با استفاده از این سهمیه در فرودین ماه به سفر بروند.

223229

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایرنا،

مهندس جواد حاجیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با  اشاره به حضور مجتمع صنعتی فولاد اسفراین به عنوان تنها نماینده فولاد ایران در نمایشگاه متال اکسپو ۲۰۱۹ روسیه اظهار داشت: مشتریانی هم که قبلا  از محصولات این مجتمع استفاده کرده بودند خواستار خرید مجدد مقاطع و قطعات فولادی بویژه خرید قطعات نهایی و ماشین‌کاری شدند.

وی افزود: مشتریان و صنایع کشور روسیه که خود از صادرکنندگان بزرگ فولاد در جهان هستند از غرفه مجتمع صنعتی اسفراین به دلیل دارا بودن تجهیزات و تکنولوژی پیشرفته تولید فولادهای آلیاژی و قطعات در این نمایشگاه استقبال گسترده کردند.

حاجیانی گفت: معرفی توانمندی مجتمع فولاد اسفراین در حوزه  انجام فرایندهای فولادسازی، فورج، عملیات حرارتی و ماشین کاری قطعات فولادی که اکنون همگی در این مجتمع صنعتی انجا م می شود از دستاوردهای مهم حضور در این نمایشگاه بود.

وی افزود: شرکت های خارجی پیش از این گمان می کردند که محصولات و قطعات فولادی از کشورهای هند و چین وارد ایران شده و سپس ماشین کاری می شود.

وی گفت: مجتمع صنعتی فولاد اسفراین در نمایشگاه متال اکسپو ۲۰۱۹  روسیه غرفه برتر را کسب کرد.

این نمایشگاه بین المللی با میزبانی شهر مسکو روسیه و به مدت چهار روز اواخر آبان ماه با حضور بیش از ۵۵۰ شرکت از ۳۵ کشور جهان با ارائه جدیدترین تکنولوژی های تولید فولاد در جهان برگزار شد.

تولیدکنندگان و تامین کنندگان مواد و تجهیزات صنعت فولاد نیز جدیدترین محصولات خود را در این نمایشگاه به عرضه گذاشتند تا طیف وسیعی از محصولات آهنی و غیرآهنی و تجهیزات پیشرفته در این صنعت را ارائه کنند.

مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰نوع فولاد آلیاژی را دارد.

این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی در خاورمیانه، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.

شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد.  

به گزارش سیگنال به نقل از تسنیم، تداوم چالش‌های پیرامون تغییرات ایجاد شده در بازار پایه فرابورس سبب شده تا هر روز شاهد اتفاق تازه‌ای در این رابطه باشیم. از نامه ‌نگاری به سازمان بورس و تجمع فعالان و سهامداران بازار پایه مقابل تالار حافظ گرفته تا اعتراض نمایندگان مجلس به این تصمیم و احتمال استیضاح وزیر اقتصاد.

در روزهای اخیر نیز برخی از نمایندگان مجلس به این موضوع ورود کرده و خواهان تجدید نظر در خصوص این مقررات شدند؛ به عنوان مثال احمد مازنی، نماینده مردم تهران در مجلس خواهان پاسخگویی دست اندرکاران شرکت فرابورس و سازمان بورس به سهامداران متضرر این بازار شد.

هادی قوامی، نماینده مردم اسفراین در مجلس هم در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به وزیر اقتصاد گفت: در این بازار پایه فرابورس ارزش سهام سهامداران به دلیل بی‌تدبیری 50 درصد افت کرده است. از متولیان امر و کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس مجلس خواهانم دستور دهید به‌صورت ویژه این موضوع بررسی شود؛ چرا که این موضوع باعث فرار نقدینگی از سمت بورس به سمت بازارهای کاذب و دلالی می‌شود.

علی اصغر یوسف‌نژاد، عضو هیئت رییسه مجلس نیز از احضار مسئولان سازمان بورس به مجلس خبر داد و گفت: دستورالعمل جدید سازمان بورس روان بودن معاملات را زیر سوال برده و ارزش سهام را کاهش داده است. به گفته این نماینده مجلس این سوء‌تدبیر و تصمیم اخیر سازمان بورس در قالب آیین‌نامه سبب شده که سرمایه و آرزوی مردم بر باد برود، البته نیت سازمان بورس اصلاح دستورالعمل بوده اما برای مردم مشکلاتی ایجاد کرده و به ضرر و زیان آنها تمام شده است.

این در حالی است که به تازگی رئیس سازمان بورس اوراق بهادار در نامه‌ ارسالی به مجلس شورای اسلامی به شفاف‌سازی در این رابطه پرداخته است، با وجود این اما این نامه کارساز و قانع‌کننده نبود و نمایندگان مجلس علاوه بر تشکیل جلسه با وی در کمیسیون اقتصادی مجلس و درخواست توضیحات در این رابطه، خواستار حضور رئیس سازمان بورس و وزیر اقتصاد در صحن علنی مجلس شده‌اند تا پاسخگوی این باشند که چرا دستوالعمل جدید بازار پایه موجب ضرر و زیان چشمگیر سهامداران بازار پایه فرابورس شده است؟! و آیا نمی‌شد روش دیگری را برای اصلاح قوانین موجود برگزید؟!

در این راستا نیز روز گذشته برخی از سهامداران و مالباختگان بازار پایه فرابورس که در پی تصویب و اجرای دستوالعمل جدید این بازار ضرر و زیان‌های قابل توجهی کرده‌اند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی داشتند.

در این تجمع که دیروز صبح در مقابل مجلس برپا شد، سهام‌داران بازار پایه فرابورس ایران در اعتراض به تغییر مقررات خواستار پاسخگویی متولیان بازار سرمایه نسبت به تصویب و اجرای قوانین آنی شدند و از نمایندگان مجلس ویژه اعضای کمیسیون اقتصادی نیز خواستار رسیدگی به این موضوع و احقاق حق خود شدند.

بر این اساس برخی از نمایندگان نیز با حضور در جمع این دسته از سهامداران به شنیدن درد دل‌ها و صحبت‌های آنها پرداختند و نوید این را دادند تا احقاق حق سهامداران متضرر بازار پایه فرابورس، این موضوع را دنبال کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ایسنا، طرح نگهداشت و افزایش توان تولید در میدان‌های نفتی در دست بهره‌برداری کشور مشتمل بر ۳۳ بسته کاری با پیش‎بینی بیش از ۶ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در طول سه سال تعریف شده است. این طرح ملی که با هدف بهره‌مندی از توان شرکت‌های ایرانی و اشتغال‌زایی در دستور کار قرار گرفته، مشتمل بر ۳۳ پروژه است که ۲۹ پروژه در بخش خشکی و ۴ پروژه در بخش فراساحل را شامل می‌شود.

این پروژه‌ها با میانگین سرمایه‌گذاری حدود ۲۲۰ میلیون دلار و در محدوده جغرافیایی هفت استان نفت‌خیز کشور (خوزستان، بوشهر، فارس و هرمزگان، کرمانشاه، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد) اجرا خواهند شد و پیش‎بینی می‌شود با اجرای آنها ظرفیت تولید نفت خام کشور به‌طور میانگین حدود ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یابد که اضافه درآمد روزانه ۱۴ میلیون دلار را در پی خواهد داشت.

در این راستا، قرارداد سفارش لوله‌های جداری و مغزی مورد نیاز طرح‌های توسعه میدان‌های رامشیر و منصوری بین شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) و شرکت لوله گستر اسفراین به ارزش ۱۴۳ میلیارد تومان امروز امضا شد.

بر این اساس، در حاشیه مراسم امضای قرارداد سفارش لوله‌های جداری و مغزی مورد نیاز طرح‌های توسعه میدان‌های رامشیر و منصوری بین شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (اویک) و لوله‌گستر اسفراین با تاکید به این مساله که ناملایمات و تحریم موقت خواهد بود، اعلام شد که شرکت‌های ایرانی و متخصصان می‌توانند دست به دست هم، همه زنجیره اقتصادی و تولید را کامل کنند.

رضا دهقان – معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران – از امضای ۱۰ قرارداد طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت تا ۲ ماه آینده خبر داد.

او درباره جزئیات قرارداد سفارش لوله‌های جداری و مغزی مورد نیاز طرح‌های توسعه میدان‌های رامشیر و منصور اظهار کرد که این قرارداد نشان از وفاق و توانایی‌های داخلی در شرایط کنونی کشور دارد و گواه این موضوع است که چرخ صنعت متوقف نیست و ما در هر شرایطی کارمان را پیش می‌بریم.

وی با اشاره به طرح بزرگ نگهداشت و ازدیاد برداشت در ۳۳ میدان که قرار بود در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی اجرایی شود، تصریح کرد: از مرحله‌ای به بعد به این نتیجه رسیدیم که نباید منتظر این قراردادها باشیم و به همین دلیل طرح‌هایی را به شکل موازی با الگوی جدید قراردادهای نفتی آغاز کردیم و حالا که این قراردادها در شرایط تحریم با مشکل روبه‌رو شده، همین قراردادهای موازی برای ما مانده است.

معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران با بیان این‌که این ۳۳ قرارداد به ارزش ۶.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری با هدف اشتغال داخلی، ایجاد زمینه کار برای پیمانکاران و سازندگان داخلی و نگهداشت تولید حدود ۲۸۰ هزار بشکه در روز پیش‌بینی شده است، افزود: در این قراردادها چند بخش جدی برای ساخت داخل گنجانده شده است، از جمله اینکه برای ۸۴ قلم کالای خارجی که امکان ساخت داخل داشتند، ممنوعیت واردات گذاشتیم و ۱۵ قلم کالای پرمصرف در این پروژه‌ها را شناسایی کردیم و به این ترتیب حدود ۴۰ درصد از ۶.۲ میلیارد دلار به تأمین کالا در داخل اختصاص می‌یابد.

دهقان با اعلام اینکه تاکنون ۱۰ قرارداد از این مجموعه امضا شده و ۱۰ قرارداد دیگر تا حدود دو ماه دیگر امضا می‌شود، عنوان کرد: اویک دو میدان مهم از میان این قراردادها را در اختیار دارد و امیدوارم پیشرفت خوبی در آن‌ها داشته باشد و به ۷۰ هزار بشکه افزایش تولید موردنظر دست یابد. همچنین دهقان در عین حال به تعیین تیم رصد کالا در معاونت مهندسی اشاره کرد و گفت: در این کمیته توجه می‌شود که از حداکثر ظرفیت پیمانکاران و سازندگان استفاده شود.

تسلیم نمی‌شویم؛ در ساخت الفین‌ها به فناوری جدید رسیده‌ایم

همچنین غلامرضا منوچهری – مدیرعامل اویک – با تاکید بر اینکه در همین شرایط سخت کشور، تسلیم نمی‌شویم، افزود: آنچه در این شرایط باید تقویت شود، قابلیت‌های کشور است و ما توجه به ساخت داخل را در اولویت پروژه‌ها قرار داده‌ایم و از شرکت لوله گستر اسفراین نیز می‌خواهیم با فعالیت شبانه‌روزی محصولی با کیفیت و استاندارد را در زمان تعهد شده تحویل دهند.

وی با بیان اینکه صنعت‌گران و شرکت‌های پیمانکاری ما نشان داده‌اند در شرایط سخت می‌توانند به توسعه دست یابند، گفت: غربی‌ها تصورش را هم نمی‌کردند که ما در شرایط تحریم این فعالیت‌ها را پیش ببریم و تسلیم نشویم، اما هنوز حلقه‌های مفقوده زیادی داریم که متخصصانمان در حال فعالیت هستند و آنچه پایداری جمهوری اسلامی ایران را رقم می‌زند همین قابلیت‌هاست. هم‌اکنون دانش مهندسی و انگیزه بالایی در کشور داریم. به‌عنوان نمونه در ساخت الفین‌ها به فناوری جدید رسیده‌ایم و طرح‌های الفین جدید بدون دانش فنی خارجی انجام می‌شود.

منوچهری تصریح کرد: شرکت اویک هم‌اکنون در پروژه‌های مهمی همچون پروژه ۱.۵ میلیارد یورویی کیان در نقش پیمانکار عمومی حاضر است، در همه پروژه‌هایی که در دست اجرا داریم، موضوع اشتغال‌زایی و تأمین کالا از داخل در اولویت است و در این دو میدان رامشیر و منصوری نیز با وسواس بالا موضوع در اولویت قرار گرفت و حتی چند سری از لوله‌ها برای نخستین بار ساخته می‌شوند که باید با دقت بالا استانداردهای آن‌ها را بررسی کنیم. انتظار داریم دوستان در شرکت لوله گستر اسفراین نیز بدون نقص و در موعد مقرر به تعهد خود عمل کنند، زیرا اجراکننده نهایی شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب است، اما ما باید بر همه فرآیندها مسلط باشیم و نظارت کنیم تا هر دو طرف کاری ماندگار تحویل دهند.

طبق اعلام وزارت نفت، او همچنین عنوان کرد: در گذشته محصولات چینی کیفیت نداشتند، اما چند سالی است که کیفیت آنها افزایش یافته است، سخن ما این است که چرا محصولات ایرانی نباید این کیفیت را داشته باشند؟ هم اکنون مهندسان، متخصصان و تجهیزات در این پروژه ایرانی هستند و چرخه این صنعت می‌تواند بازار کار عمده‌ای را در منطقه و کشور ایجاد کند.

ارزش واقعی قراردادها ۱,۰۰۰ میلیارد تومان است

در همین حال، کورورش کیهانی‌زاده – مدیرعامل لوله گستر اسفراین – گفت: تعهد می‌دهم که با اتکا به کارکنانم این وظیفه را در موعد مقرر اجرا کنیم. در ۱۳ سال گذشته در مجموع از ۱۵ درصد ظرفیت این مجتمع استفاده شده است، ما خوشحالیم که با تأکیدهای مقام معظم رهبری و اهتمامی که وزیر نفت و مجموعه وزارت نفت دارند این اعتماد برای ما به وجود آمده است و تلاش می‌کنیم اتفاق‌های خوبی رقم بخورد.

وی افزود: در سبد محصولات این مجموعه به‌زودی لوله‌های جریانی با گرید ۵۲ نیز تولید می‌شود و آمادگی تولید این محصول به‌صورت انبوه وجود دارد. او هم‌چنین با اشاره به برنامه تولید حدود ۹ هزار تنی این قرارداد به ارزش حدود ۱۵۰ میلیارد تومان، گفت: ارزش این قرارداد در واقع حدود ۱,۰۰۰ میلیارد تومان است، زیرا ارزش افزوده اقتصادی که برای اشتغال و رونق اقتصادی در منطقه ایجاد می‌کند بسیار قابل توجه است و اگر همین کالاها از خارج وارد می‌شد به همین اندازه به کشور لطمه می‌زد.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای بورس ، هادی قوامی عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با اشاره به نشست دیروز کمیسیون گفت: در این جلسه رسیدگی به طرح سپرده ارزی در بانک‌های عامل در دستورکار قرار گرفت و کلیات آن تصویب شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس توضیح داد: در این طرح بانک مرکزی و بانک‌ها موظف می‌شوند که بازپرداخت اصل و سود سپرده‌های ارزی را تضمین کنند تا تشویقی باشد مردم ارزهای خود را در نظام بانکی بیاورند.

نمایند مردم اسفراین در مجلس دهم با بیان اینکه این طرح تنها یک ماده دارد، گفت:هدف از این طرح این است که به صاحبان دلار، یورو و ارزهای خارجی اطمینان داده شود که سرمایه‌های ارزی خود را در نظام بانکی سپرده‌گذاری کنند.

به گفته وی در این زمینه رئیس بانک مرکزی بارها ضمانت‌ها شفاهی برای بازپرداخت اصل و سود سپرده‌های ارزی داده است اما  گفته می‌شود در این حوزه خلاء قانونی وجود دارد، بنابراین نمایندگان به چنین طرحی را در نظر گرفته اند. بانک مرکزی البته مخالف این طرح است.