دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

۷ شرکت ارز دیجیتال هدف ۱۱ شکایت قرار گرفته اند که در تاریخ ۳ آوریل به دادگاه فدرال نیویورک ارائه شده اند.

این شکایت ها توسط شرکت Roche Freedman ارائه شده است، همان شرکت حقوقی که نماینده دیو کلیمن در پرونده اخیر با کریگ رایت بود.

۱۱ شکایت از ۷ شرکت ارز دیجیتال

این ۱۱ شکایت از چندین شرکت ارز دیجیتال نظیر صرافی های ارز دیجیتال بایننس، کوکوین (KuCoin)، بیباکس (BiBox) و بیتمکس و شرکت مادر HDR Global Trading Limited و صادرکنندگان ارز دیجیتال Block.one، Quantstamp، Civic، BProtocol، Status و بنیاد ترون نام برده است.

بسیاری از مدیران این شرکت ها شامل چندین فرد شناخته شده در عرصه ارز دیجیتال نظیر چانگ پنگ ژائو، دن لاریمر، وینی لینگام و برندان بلومر نیز در این شکایت ها نام برده شده اند.

شرکت های ارز دیجیتال متهم به نقض قوانین فروش عمده اوراق بهادار

در این شکایت ها مطرح شده است که چندین صرافی به فروش اوراق بهادار بدون مجوز و بدون داشتن مجوز کارگزاری پرداخته اند و در دستکاری بازار مشارکت داشته‌اند.

شاکی هم چنین اذعان داشته است که بسیاری از صادرکنندگان توکن، اطلاعات را سرمایه گذاران مخفی نگه داشته اند تا اطمینان حاصل کنند که تا پس از فروش توکن مشخص نشود این توکن ها شامل اوراق بهادار هستند.

توکن هایی که شاکی اذعان کرده است که شامل اوراق بهادار هستند عبارتند از: توکن بیباکس (BIX)، ایاس EOS، بانکور (BNT)، استاتوس (SNT)، کوانت استمپ (QSP)، شبکه کایبر (KNC)، ترون (TRX)، فانفیر (FUN)، آیکان (ICX)، OmiseGO ، توموچین (TOMO)، ETHLand (LEND) سیویک (CVC) و Aelf.

روند کند پیگیری این پرونده

بعضی از متهمان غیر آمریکایی این پرونده به دلیل آنکه خارج از آمریکا واقع هستند باید تحت کنوانسیون لاهه مورد بررسی قرار بگیرند. اختلال های به وجود آمده در سیستم قضایی به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا نیز در این موضوع تاثیرگذار خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

تعدادی از شرکت‌ها و افراد مطرح در حوزه ارزهای دیجیتال، روز جمعه با سیل اتهامات و دعوی قانونی در دادگاه فدرال نیویورک مواجه شدند.

به گزارش کریپتوبلاک، ۳ آوریل (۱۵ فروردین)، یازده پرونده قضایی، به نمایندگی از افراد مختلف، توسط شرکت حقوقی روش فریدمن (Roche Freedman) در دادگاه ناحیه‌ جنوبی نیویورک ثبت شده است. این پرونده‌ها بر علیه شرکت‌های بزرگی همچون بایننس، سیویک (Civic)، کوکوین (KuCoin)، استاتوس (Status)، اچ‌دی‌آر، بنیاد ترون، بی‌پروتکل (BProtocol)، بلاک‌وان (Block.one)، بی‌باکس (BiBox) و چندین شرکت دیگر ثبت شده است. از بسیاری از شرکت‌ها و افرادی که با این نام‌ها همکاری دارند نیز شکایت‌هایی ثبت شده است که از میان آنها می‌توان به نام‌هایی نظیر برندن بلامر (Brendan Blumer)، دن لریمر (Dan Larimer)، وینی لینگهام (Vinny Lingham) و چانگ پنگ ژائو اشاره کرد.

شاید اسم شرکت حقوقی روش فریدمن را در پرونده حقوقی کریگ رایت و بیتفینکس هم شنیده باشید. در هر دو پرونده، این شرکت در طرف مقابل به دنبال اثبات اتهامات بوده است. آف‌شورآلرت (OffShoreAlert)، اولین وب‌سایتی بود که این اطلاعات را منتشر کرد و آن را «عروسی خونین» این حوزه نامید. این نام‌گذاری به یکی از بخش‌های سری کتاب‌های نغمه آتش و یخ، نوشته جورج آر آر مارتین (George R. R. Martin) اشاره دارد.

چیس ویلیام (Chase Williams)، الکساندر کلیفورد (Alexandeer Clifford) و اریک لی (Eric Lee) به عنوان شاکیان اصلی این پرونده معرفی شده‌اند. طبق شکایت ثبت‌شده، عرضه‌کنندگان توکن‌ها و تمام صرافی‌هایی که این توکن‌ها را به مشتریان آمریکایی فروخته باشند، متهم به نقض قوانین ایالتی و فدرال اوراق بهادار هستند. اتهاماتی هم که بر علیه افراد حقیقی مطرح شده است، تحت نظریه «گرداننده کسب‌وکار» بوده و مسئولیت‌هایی را در حوزه قوانین اوراق بهادار به این افراد نسبت می‌دهد. چنین اتهاماتی معمولا هنگامی مطرح می‌شوند که تصور شود، گرداننده مسئول اصلی نقض قوانین یک شرکت بوده است.

از میان این تعداد، ممکن است برخی در داخل خاک آمریکا و حوزه قضایی این کشور نباشند که این مسئله مطمئنا باعث جدال‌های سختی خواهد بود. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که تشریح جزئیات دقیق پرونده‌ها، به شکلی خلاصه، زمانبر بوده و تنها به بیان کلیات آنها می‌پردازیم. به عبارت ساده، در شکایت روش فریدمن آمده است که توکن‌های نامبرده و نحوه ارائه آن‌ها به اشخاص آمریکایی، به عنوان اوراق بهادار شناخته می‌شدند.

برخی از صرافی‌هایی که خارج از خاک آمریکا فعالیت می‌کنند، می‌توانند ادعا کنند که مسئولیت چندانی گریبان‌شان را نمی‌گیرد؛ چرا که آنها اشخاص آمریکایی را از فعالیت در پلتفرم خود منع کرده‌اند. از این قبیل پرونده‌ها بارها و بارها در محافل قانونی دنیا باز شده است، اما هیچ گاه شاهد چنین گستردگی در خصوص آنها نبوده‌ایم. به علاوه، اگر در نهایت مشخص شود که توکن‌ها، نوعی از اوراق بهادار بوده‌اند، صرافی‌ها نیز به عنوان کارگزاری‌ها بدون مجوز، مجرم شناخته شده و ملزم به پرداخت خسارت به افراد و مشتریانشان خواهند بود.

به عنوان مثال، در صورت پیروزی روش فریدمن در پرونده کوکوین که به نیابت از سرمایه‌گذارانی است که از سپتامبر سال ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶) از این صرافی توکن خریده‌اند، مسئولیت فروش تمام توکن‌های ایاس، SNT، QSP، KNC، ترون، LEND، ELF، CVC و TOMO بر عهده صرافی خواهد بود و ملزم به پرداخت خسارت به سرمایه‌گذاران است. عرضه‌کنندگان نیز دچار چالش‌هایی می‌شوند و ممکن است با جریمه و حتی پرداخت خسارت مواجه شوند.

اگر توکن‌های ارائه‌شده به عنوان اوراق بهادار شناخته شوند، از آنجایی که کوکوین به عنوان یک کارگزار رسمی در آمریکا مجوز فعالیت ندارد، علاوه بر خسارت سنگینی که ملزم به پرداخت آن خواهد بود، با سلسله مشکلات دیگری نیز مواجه می‌شود؛ چرا که پس از آن، هدف مراجع قانونی در حوزه اوراق بهادار می‌شود و آن‌ها قطعا برای بررسی بیشتر به سراغ این صرافی می‌آیند. پرونده‌ای مشابه نیز در ارتباط با صرافی بایننس گشوده شده است. بایننس متهم است که به عنوان یک کارگزار بدون مجوز در آمریکا فعالیت کرده است. از طرف دیگر توافقنامه‌های به امضا رسیده بایننس با عرضه‌کنندگان توکن‌ها نیز نقض بند پنج از قانون بازارهای بورس است.

در پرونده‌ای دیگر که بر علیه بنیاد ترون مطرح شده است، آمده است که ترون هیچ شباهتی به بیت کوین نداشته و توسط فردی اداره می‌شود که در مراجع قضایی دارای پرونده است و به شکلی کاملا متمرکز کنترل می‌شود. در بخشی از نامه تسلیمی به دادگاه می‌خوانیم:

ایجاد توکن‌های ترون، بر خلاف بیت کوین و اتریوم، از طریق روندی متمرکز صورت می‌گیرد. این در حالی است که چنین موردی به اطلاع سرمایه‌گذار معمول نمی‌رسد. بلکه پس از صرف زمان طولانی و فاش شدن اطلاعات اضافی در خصوص قصد عرضه‌کننده، روند مدیریت و موفقیت در تمرکززدایی است که خریدار متوجه می‌شود احتمال خرید اوراق بهادار از جانب وی وجود داشته است. خریداران به نوعی متقاعد شده‌اند که ترون اوراق بهادار نیست، در حالی اوراق بهادار است.

قطعا در بیانیه‌های مطبوعاتی افراد و شرکت‌هایی که از آنها شکایت شده است، آن‌ها اتهامات وارده را رد خواهند کرد، اما وقتی به آنها دقیق‌تر نگاه کنیم، راه‌حل احتمالی چندان هم ساده و پیش‌پا افتاده به نظر نمی‌رسد.

در هفته‌های گذشته دادگاه تلگرام و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سر و صدای زیادی به پا کرده است. در تازه‌ترین پیشرفت در این پرونده، قاضی دادگاه ناحیه‌ای نیویورک، حکمی را صادر کرده که بر پایه آن تلگرام تا اطلاع ثانوی حق عرضه توکن‌های گرام را ندارد. طبق ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، عرضه گرام به سرمایه‌گذاران، عرضه اوراق بهادار محسوب می‌شود و باید مطابق با قوانین موجود با آن برخورد شود.

بدون قضاوت در مورد نتایج نهایی این پرونده‌ها، می‌توان پیش‌بینی کرد که اثبات اینکه این توکن‌ها اوراق بهادار نیستند، بسیار سخت خواهد بود.

سوال اصلی اینجاست که کدام مقام قضایی مسئول رسیدگی به افرادی است که در خارج از خاک آمریکا و حوزه قضایی این کشور حضور دارند. معاهده‌های مختلفی در این خصوص وجود دارند که به صورت روشن مشخص می‌کنند که چه بر سر چنین متهمانی خواهد آمد. نکته دیگر احضار این افراد است که حالا با شیوع بیماری کووید ۱۹، سخت‎‌تر از قبل شده است.

باید به یاد داشته باشید که روند رسیدگی به پرونده‌ها در دادگاه‌های فدرال آمریکا به شدت کند است. از طرف دیگر مسائلی که به واسطه بیماری کرونا ایجاد شده‌اند این کندی را بیش از پیش می‌کنند، اما این مسئله بالاخره حل خواهد شد. این پرونده‌ها ممکن است وکلای زیادی را برای مدت مدیدی به خود مشغول کند و احتمالاً پرونده‌های مشابه دیگری نیز تشکیل خواهند شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزنگار، این کیف پول که به طور کامل متن باز است، ابتدا بین توسعه‌دهندگان علاقمند به بلا‌ک چین به صورت رایگان توزیع می‌شود. در گام دوم نیز قرار است این محصول به قیمت ۲۹ دلار به ازای هر دستگاه به فروش برسد.
مدیر پروژه استاتس درباره این محصول می‌گوید: «شکل این محصول دقیقا همانند یک ویزاکارت است… کی‌کارد نیازی به تماس (با دستگاه پذیرنده) ندارد. این گجت می‌تواندبا هر کیف پول رمزارزی روی گوشی کار کند. برای امضای تراکنش تعیین شده روی گوشی، کافی است یک بار کی‌کارت را لمس کنید. در واقع کی‌کارد یک کیف پول سخت‌افزاری رمزارز است که با گوشی هوشمند کار می‌کند.»
بر اساس اعلام شرکت سازنده، کی‌کارد از توانایی کار با چندین ارز دیجیتال مختلف نظیر بیت کوین، بیت کوین کش، لایت‌کوین، ریپل، اتر و نیز توکن‌های ERC-20 اتریوم برخوردار است.

این محصول ابتدا از طریق پست تا اوایل ماه مارس ۲۰۱۹ برای علاقمندان ارسال می‌شود. اما همان طور که اشاره شد، فقط توسعه‌دهندگان بلاک‌چین دریافت‌کننده اولیه این محصول خواهند بود. مدیر پروژه استاتس در این زمینه می‌گوید: «قرار نیست با کی‌کارد یک محصول تکمیل شده را عرضه کنیم…در این مرحله، کی‌کارد ابزاری برای پروژه‌های بلاک‌چینی به شمار می‌رود که قصد دارند با یک کیف پول سخت‌افزاری موثر، به شیوه‌ای با امنیت بالا برای تراکنش‌های خود دست یابند.» استاتس بر خلاف سایر کیف‌های پول سخت‌افزاری موجود در بازار، مایل است شرکت‌های دیگر را در همکاری در توسعه این محصول مشارکت دهد.
به همین منظور، استاتوس ای‌پی‌آی (API) کی‌کارد (که یک مجموعه کد هماهنگ‌کننده برای سخت‌افزار به منظور انجام فعالیت‌هایی نظیر ذخیره کلیدهای خصوصی، امضای تراکنش و … است) را بر اساس یک فناوری رایج با عمر ۱۵ ساله طراحی کرده است.
مدیر پروژه استاتس در این زمینه می‌گوید: «نرم‌افزار ما متن باز است و بر اساس جاوا کارد (Java Card) عمل می‌کند. به همین دلیل، اگر یک پروژه طرف سوم بخواهد یک کی‌کارد ویژه خود طراحی کند، با استفاده از نرم‌افزار متن باز ما می‌تواند این کار را انجام دهد.
توسعه‌دهندگان می‌توانند نظرات خود درباره کی‌کارد را در گیت‌هاب مطرح کنند. همچنین امکان سفارش کی‌کارد از طریق وب‌سایت رسمی این شرکت نیز وجود دارد.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین، اما قبل از اینکه بلاک چین ساختار داخلی رسانه های اجتماعی را متحول کند، باید گفت که این فناوری پتانسیل آن را دارد که اپلیکیشن های چت و پیام رسانی را که ما در زندگی روزمره بر آنها متکی هستیم را تغییر دهد.
زمان تغییر فرا رسیده و همزمان با آن، نیاز ذاتی ما به امنیت و حریم خصوصی نیز دستخوش تغییر می شود. چنین تقاضایی برای ارتباطات فوری و خصوصی سبب ظهور اپلیکیشن های پیام رسان متنوع و محبوبی شده است که متکی بر جدیدترین فناوری های رمزنگاری هستند تا یک تجربه کاربری ناشناس و بدون مخاطره را فراهم کنند. (مانند تلگرام و واتساپ)
با این وجود به نظر می رسد که فناوری بلاک چین می تواند ویژگی های امنیت و حریم خصوصی را در چنین اپلیکیشن هایی به سطح کاملا نوینی برساند. به طور خلاصه می توان گفت که فناوری بلاک چین می تواند شیوه کار این نوع اپلیکیشن ها را متحول کند. در ادامه این مقاله، تعدادی از محبوب ترین و رضایت بخش ترین پلتفرم های پیام رسان مبتنی بر بلاک چین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

، اما قبل از اینکه بلاک چین ساختار داخلی رسانه های اجتماعی را متحول کند، باید گفت که این فناوری پتانسیل آن را دارد که اپلیکیشن های چت و پیام رسانی را که ما در زندگی روزمره بر آنها متکی هستیم را تغییر دهد.
زمان تغییر فرا رسیده و همزمان با آن، نیاز ذاتی ما به امنیت و حریم خصوصی نیز دستخوش تغییر می شود. چنین تقاضایی برای ارتباطات فوری و خصوصی سبب ظهور اپلیکیشن های پیام رسان متنوع و محبوبی شده است که متکی بر جدیدترین فناوری های رمزنگاری هستند تا یک تجربه کاربری ناشناس و بدون مخاطره را فراهم کنند. (مانند تلگرام و واتساپ)
با این وجود به نظر می رسد که فناوری بلاک چین می تواند ویژگی های امنیت و حریم خصوصی را در چنین اپلیکیشن هایی به سطح کاملا نوینی برساند. به طور خلاصه می توان گفت که فناوری بلاک چین می تواند شیوه کار این نوع اپلیکیشن ها را متحول کند. در ادامه این مقاله، تعدادی از محبوب ترین و رضایت بخش ترین پلتفرم های پیام رسان مبتنی بر بلاک چین مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

تلگرام (telegram)

تلگرام نام سرشناسی در فضای کاربران آگاه از حریم خصوصی است. این پلتفرم به خاطر فناوری رمزنگاری پیشرفته خود بسیار محبوب می باشد. اپلیکیشن چت مبتنی بر بلاک چین این تضمین را حاصل می کند که پیام های همتا به همتا، ناشناس و ایمن در برابر هکر ها باقی بمانند. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد که به ارسال پیام، عکس، ویدیو و گستره وسیعی از فایل های دیگر بپردازند؛ علاوه بر این، امکان انتقال این موارد به گروه هایی تا ۱۰۰ هزار عضو نیز امکان پذیر است و همچنین افراد می توانند جلسه های انتقال پیام خصوصی ایجاد کنند که بعد از مدت زمان خاصی این پیام ها خود به خود محو می شوند.
این اپلیکیشن دارای سازگاری غیر قابل باوری با محبوب ترین سیستم عامل ها می باشد. این اپلیکیشن اشتراک رایگان دارد و دقیقا همان طوری است که یک اپلیکیشن ارتباطی باید باشد. این پلتفرم در سال ۲۰۱۸ توانست بیش از ۱.۷ میلیارد دلار از طریق عرضه اولیه پول (ICO) سرمایه جمع آوری کند. این پلتفرم متعهد شده که در سال ۲۰۱۹ برنامه کریپتویی خود را عرضه کند. اپلیکیشن پاسپورت (Passport) این پلتفرم نیز شایان توجه است. این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد که داده های شخصی و خیلی حساس خود را بر روی بلاک چین رمزنگاری شده تلگرام ذخیره کنند.

استاتوس (Status)

بسیاری این اپلیکیشن را یک اپلیکیشن صرفا چتی می دانند اما در واقع استاتوس (Status) چیزی فراتر از آن است. استاتوس یک پلتفرم متکی بر بلاک چین است که به عنوان یک اپلیکیشن پیام رسان عمل می کند و علاوه بر آن یک کلاینت هیبرید است که دسترسی به شبکه اتریوم را تسهیل می بخشد.
این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد که اتریوم و حتی قرارداد هوشمند ارسال کنند. یکی از ویژگی های برجسته این پلتفرم آن است که همه مکالمه ها به صورت پیش فرض رمزنگاری شده اند. کاربران به راحتی می توانند از طریق مرورگر داخل پلتفرم به جستجوی گستره وسیعی از برنامه های غیر متمرکز (dApps) اتریومی بپردازند که از جمله این اپلیکیشن ها می توان به Gnosis، Aragon، Oasis Exchange، Ethlance و غیره اشاره کرد.

کاکائو تاک (KakaoTalk)

کاکائو تاک (KakaoTalk) محبوب ترین و موفق ترین اپلیکیشن پیام رسان کره جنوبی است (بیش از ۹۰ درصد از سهم بازار را در دست دارد). ایده زیربنای این پلتفرم تقریبا شبیه به اسکایپ (Skype) است. این پلتفرم به کاربران اجازه می دهد که پیام های صوتی و تصویری ایجاد کنند و علاوه بر آن می توانند فورا و مستقیما با خانواده و دوستان گفتگو کنند.
در سه ماهه اول سال ۲۰۱۸ بود که این اپلیکیشن جهان کریپتو را متحیر کرد و آن زمانی بود که اعلام کرد قصد دارد یک شرکت تابعه بلاک چینی بنام Ground X ایجاد کند. اگرچه هنوز ابتدای کار است اما کاکائو تاک قصد دارد که با تعهد کامل اقدام به پیاده سازی این فناوری بلاک چینی نماید.

لاین (Line)

لاین (Line) یکی از معدود جایگزین های خوب واتساپ در بازار است. لاین پلتفرمی است که همه چیز را از تماس های رایگان VoIP گرفته تا انتقال پیام فوری و انواع دیگر میانجی گری های ارتباطی مانند پیام متنی و میدیا چت، پست های عکاسی ناپدید شدنی، اتاقک های چت، چت ویدیویی، بازی های اجتماعی، استیکر ها، فیلتر کردن تصویر و حتی ماسک های متحرک را ارئه می دهد. این پلتفرم برای کاربران کلاینت های سفارشی iOS، اندروید و ویندوز را فراهم می کند.
آنچه که لاین را برای عده ای تبدیل به گزینه ای ویژه می کند، این است که در کشور هایی که واتساپ تحریم شده می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. لاین بزرگترین شبکه اجتماعی ژاپن، در آگوست ۲۰۱۸ ارز دیجیتال خود بنام لینک (Link) را با بلاک چین خودش راه اندازی کرد.


Vibeo

یک پلتفرم ارتباطی دیگر که قصد دارد ارتباطات را به سطح نوینی برساند، Vibeo می باشد. علاوه بر ویژگی های بی نظیری مانند تماس ویدیویی سه جانبه و توانایی اشتراک گذاری صفحه و موقعیت خود و همچنین توانایی پیوست کردن یادداشت به چت ها، Vibeo همچنین تماس های صوتی کلاسیک و انتقال پیام آنی را نیز ارائه می دهد. Vibeo یک اپلیکیشن ارتباطی مبتنی بر اتریوم است که از جدیدترین ویژگی های رمزنگاری استفاده می کند.


داست (Dust)

داست (Dust) یک پلتفرم انتقال پیام با محوریت امنیت و حریم خصوصی است و یکی از اولین اپلیکیشن های امنیتی است که فناوری بلاک چین را پذیرفته و مورد استعمال قرار می دهد. داست به خاطر داشتن چند ویژگی بی نظیر معروف شده است. به عنوان مثال پیام ها به طور خودکار بعد از ۲۴ ساعت از تلفن های فرستنده و گیرنده پاک می شوند. این پلتفرم می تواند برای کاربرانش این امکان را فراهم آورد که به محض خواندن پیام ها و تایید خواندن از جانب کاربر، پیام های خوانده شده را حذف کند.
نتیجه گیری
به راستی دیدن کاربردهای فراوان بلاک چین مسحور کننده است. همزمان که بلاک چین به رشد خود ادامه می دهد، سرویس های بیشتر و بیشتری بر آن متکی خواهند بود. بلاک چین که زمانی کلمه ای ساده بود و با بیت کوین موجودیت داشت، حالا تبدیل به فناوری شده که پتانسیل تغییر جنبه های متعددی از کسب و کارها، ارتباطات، انتقال پول و رای گیری را دارد. بلاک چین سرانجام شیوه کار اپلیکیشن های ارتباطی به همراه بخش رمزنگاری را متحول خواهد کرد.

فرم انتقال پیام با محوریت امنیت و حریم خصوصی است و یکی از اولین اپلیکیشن های امنیتی است که فناوری بلاک چین را پذیرفته و مورد استعمال قرار می دهد. داست به خاطر داشتن چند ویژگی بی نظیر معروف شده است. به عنوان مثال پیام ها به طور خودکار بعد از ۲۴ ساعت از تلفن های فرستنده و گیرنده پاک می شوند. این پلتفرم می تواند برای کاربرانش این امکان را فراهم آورد که به محض خواندن پیام ها و تایید خواندن از جانب کاربر، پیام های خوانده شده را حذف کند.


نتیجه گیری

به راستی دیدن کاربردهای فراوان بلاک چین مسحور کننده است. همزمان که بلاک چین به رشد خود ادامه می دهد، سرویس های بیشتر و بیشتری بر آن متکی خواهند بود. بلاک چین که زمانی کلمه ای ساده بود و با بیت کوین موجودیت داشت، حالا تبدیل به فناوری شده که پتانسیل تغییر جنبه های متعددی از کسب و کارها، ارتباطات، انتقال پول و رای گیری را دارد. بلاک چین سرانجام شیوه کار اپلیکیشن های ارتباطی به همراه بخش رمزنگاری را متحول خواهد کرد.