دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
28 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، حسن نشان‌زاده گفت: پتروشیمی اروند به عنوان بزرگترین تولید کننده pvc ایران از چهارشنبه 26 شهریور ماه گام مهمی برای ورود به بازار سرمایه برداشت.

وی افزود: بازار سرمایه با حضور بالغ بر 600 شرکت به عنوان یکی از بازارهای شفاف و مورد اقبال ارکان نظام بوده که ورود پتروشیمی اروند به این بازار می‌تواند بر اعتبار بین‌المللی شرکت بیفزاید. اقتصاد از بانک محوری به سمت بازار سرمایه در حرکت است و در این موج خروشان شرکت پتروشیمی اروند باید جایگاه را بدست آورد.

این مقام مسئول با بیان اینکه با تلاش مدیران مجموعه و حمایت‌های سهامداران، عمده فرآیند پذیرش با سرعت بالایی در حدود 4 ماه تکمیل شده، ادامه داد: این تلاش‌ها به زودی به مقصد نهایی خواهد رسید و نماد معاملاتی شرکت بر روی تابلو بورس خواهد نشست و سهام اروند عرضه اولیه خواهد شد.

نشان‌زاده با بیان اینکه گام‌های نهایی پذیرش پتروشیمی اروند در حال انجام است، عنوان کرد: پس از جلسات انجام شده با مدیران سازمان بورس و جلسه نهایی که صورت گرفت، باید منتظر کشف قیمت سهام برای عرضه اولیه به بورس در زمانی نزدیک باشیم.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس، حسن نشان‌زاده با اشاره به اینکه پتروشیمی اروند به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده pvc ایران، از امروز (چهارشنبه، 26 شهریورماه) گام مهمی را برای ورود به بازار سرمایه برداشت، اظهار کرد: بازار سرمایه کشور با حضور بالغ بر 600 شرکت به‌عنوان یکی از بازارهای شفاف و مورد اقبال ارکان نظام بوده که ورود پتروشیمی اروند به این بازار می‌تواند بر اعتبار بین‌المللی شرکت بیفزاید.

وی افزود: اقتصاد کشور اکنون از بانک‌محوری به سمت محوریت بازار سرمایه در حرکت است و در این موج، شرکت پتروشیمی اروند باید جایگاه خود را به‌دست آورد.

مدیرعامل پتروشیمی اروند با بیان اینکه با تلاش بی‌وقفه کارکنان و مدیران مجموعه و حمایت‌های سهامداران، عمده فرآیند پذیرش با سرعت بالایی در حدود 4 ماه تکمیل شده است، تصریح کرد: این تلاش‌ها به‌زودی به مقصد نهایی خواهد رسید و نماد معاملاتی شرکت روی تابلو بورس خواهد نشست و سهام اروند عرضه اولیه خواهد شد.

نشان‌زاده با بیان اینکه گام‌های نهایی پذیرش پتروشیمی اروند در حال انجام است، اظهار کرد: پس از جلسات برگزار شده با مدیران سازمان بورس و جلسه نهایی که امروز برگزار شد، باید منتظر کشف قیمت سهام برای عرضه اولیه به بورس در زمانی نزدیک باشیم.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

بیشتر وقت ها افراد فراموش می‌کنند که ساده‌ترین کارها مانند خاموش کردن تلویزیون قبل از خواب را انجام دهند.

بزرگترین دشمن تجهیزات الکترونیکی، گرد و غبار است که باعث ایجاد اتصال کوتاه شده و به طور بالقوه به صفحه آن آسیب می رساند و قابل تعمیر نیست.

در این مقاله 12 نکته اساسی برای نگهداری و مراقبت از تلویزیون آورده شده است.
 

نحوه نگهداری و مراقبت از تلویزیون
 

1. در صورت عدم تماشای تلویزیون آن را خاموش کنید

چرخه عمر یک تلویزیون حدود 65 هزار ساعت است.   اگر هنگام استفاده از تلویزیون کار دیگری انجام می دهید و یا حتی هنگام تماشای تلویزیون چیزی بخوانید این کار به تدریج به یک عادت تبدیل می‌شود در نتیجه طول عمر تلویزیون شما کاهش می یابد و شاید بعد از حدود 2 سال مجبور به تعمیر یا تعویض آن شوید، در صورتی که می توانید به سادگی با خاموش کردن تلویزیون در صورت عدم نیاز به آن از این امر جلوگیری کنید.

2. استفاده از تنظیم کننده یا محافظ ولتاژ

مراقب کم و زیاد شدن های شدید ولتاژ باشید که تا حد زیادی به دستگاه های الکترونیکی شما آسیب می رساند. ولتاژ معمولاً در هر زمان که قطعی برق اتفاق می‌افتد به طور ناگهانی قطع می شود، اما نوسانات ولتاژ ممکن است حتی در صورت قطع نبودن برق یا در هنگام رعد و برق نیز اتفاق بیفتد.
استفاده از محافظ و تنظیم کننده ولتاژ نه تنها از تلویزیون بلکه از سایر تجهیزات الکترونیکی مانند یخچال، ماشین لباسشویی، مایکروویو و غیره نیز مراقبت می کند.
پس بهتر است از محافظ ولتاژ که یک وسیله کاملاً به صرفه است استفاده کنید.
 

3. تنظیمات روشنایی

تنظیمات روشنایی تلویزیون (brightness )  در حداکثر سطح در هر زمان می‌تواند عمر دستگاه شما را کاهش دهد. اگر می خواهید تلویزیون برای مدت طولانی کار کند از روشنایی بیش از حد صفحه که باعث خستگی چشم نیز می شود خودداری کنید. بهتر است روشنایی در سطح متوسط باشد.
 

4. استفاده مناسب از کنتراست

استفاده از سطح کنتراست (contrast )  بالا باعث کاهش طول عمر صفحه شده و کیفیت تصویر در طی چند ساعت کاهش می‌یابد. زیرا از قدرت پردازش بیشتری در سطح کنتراست بالا استفاده می شود. بنابراین توصیه می شود که سطح کنتراست را هر از گاهی تغییر دهید.
 

5. تهویه مناسب

تلویزیون نیز به فضای مناسب برای تهویه نیاز دارد. به طور کلی به دلیل مقدار برق مصرفی و گرمای تولیدی زیاد توسط تلویزیون بهتر است از آن در فضای مناسب و بدون رطوبت استفاده کنید تا هنگام خاموش کردن، تلویزیون خود به خود خنک شود.

این کار همچنین باعث می شود حتی زمانی که از تلویزیون استفاده می‌کنید، مدار داخلی آن خیلی گرم نشده و در نتیجه طول عمر آن افزایش یابد.
 

6. تمیز کردن مداوم تلویزیون

تمیز نگه داشتن و پاک کردن گرد و غبار  برای مراقبت از تلویزیون امری ضروری است. برای تمیز کردن تلویزیون توصیه می‌شود از  محصولات و پارچه های با کیفیت که مخصوص تمیز کردن صفحه تلویزیون است استفاده کنید.

گاهی اوقات گرد و غبار بر روی صفحه تلویزیون جمع شده و باعث تاثیر بر روی دید می‌شود.

هرگز از آب برای تمیز کردن صفحه تلویزیون استفاده نکنید. استفاده از پاک کننده های ضد الکتریسیته برای تمیز کردن تلویزیون مناسب می باشد.

گرد و غبار برای تلویزیون مضر بوده و نه تنها می‌تواند بر روی صفحه نمایش قرار بگیرد، بلکه بر روی قسمت های داخلی دستگاه نیز مستقر می شود  و می تواند سبب کندی پاسخ تلویزیون شود. برای پاک کردن گرد و غبار می توانید از پمپ های خلاء یا جاروبرقی استفاده کنید.
 

7. عدم قرار دادن تلویزیون در جای سرد

دمای پایین باعث ایجاد تراکم رطوبت شده و می تواند به سایر قسمت های داخل تلویزیون نفوذ کند، بنابراین توصیه می شود تلویزیون خود را درجای سرد نگهداری نکنید.
 

8. اجسام تیز را دور از تلویزیون نگه دارید

یکی دیگر از راه های مراقبت از تلویزیون دور نگهداشتن اشیای تیز از آن می‌باشد. اشیای تیز می‌توانند به راحتی صفحه‌ نمایش را از بین برده و باعث آسیب‌دیدگی دائمی صفحه نمایش تلویزیون شوند.
 

9. دور نگه داشتن آهنربا از تلویزیون های ال ای دی

تلویزیون خود را از اشیایی که دارای خاصیت الکترومغناطیسی یا الکتریسیته ساکن هستند مانند فن ها، تلفن های همراه، GPS و سایر تجهیزات الکترونیکی دور نگه دارید.

زیرا این وسایل ممکن است  تصویر را مختل کرده و بر روی حافظه فلش تلویزیون تاثیر بگذارند که این امر می تواند عمر صفحه تلویزیون را کاهش دهد.
 

10. هنگام حمل تلویزیون بسیار محتاط باشید

تلویزیون های ال سی دی از شیشه های نازک و شکننده ای ساخته شده‌اند، بنابراین هنگام بلند حرکت آنها باید دقت داشته باشید تا هیچ گونه ضربه ای به دستگاه وارد نشود.

نمایشگرهای صفحه تخت به فشار و ضربه فیزیکی حساس هستند و فشار می تواند به صفحه داخلی آسیب برساند.
 

11. تلویزیون ال ای دی خود را در جای مناسب قرار دهید

مکانی که تلویزیون ال ای دی خود را در آن قرار می دهید عامل مهمی برای افزایش طول عمر آن بوده و یکی از نکات مراقبت از تلویزیون می باشد.

بهتر است تلویزیون را نزدیک پنجره قرار ندهید، زیرا نور خورشید به اجزای سازنده دستگاه آسیب می رساند.

همچنین لازم است دستگاه را نزدیک شومینه نیز قرار ندهید زیرا گرد و غبار چوب، خاکستر و گرمای زیاد نیز طول عمر دستگاه را کاهش می دهد.
 

12. تعمیر تلویزیون را  فقط به سرویس کار ماهر بسپارید

در صورتی که تلویزیون شما آسیب دیده است توصیه می شود برای تعمیر، آن را به دست هر تعمیرکاری ندهید و فقط از یک سرویس کار متخصص که قادر به رفع عیوب و تعویض قطعات آن است، کمک بگیرید.
 

مرکز معتبر گارانتی، سرویس و تعمیر تلویزیون در کرج و غرب تهران
 

سرویس و نگهداری لوازم خانگی قطعا کاری تخصصی است و نیازمند تجربه و مهارت دارد.  بنابراین از سپردن لوازم خود به افراد مجهول، فاقد جا و مکان و سابقه کار خودداری کنید. اینکار می تواند هزینه های سنگین یا جبران ناپذیری به دستگاه شما وارد کند.

شرکت اروند اکسین ماهان (ماهان سرویس)، با بیش از یک دهه سابقه و فعالیت، به عنوان مرکز نصب، سرویس و تعمیر لوازم خانگی در استان البرز و غرب تهران، در حال سرویس دهی است.

سرویس و تعمیر انواع تلویزیون ، تعمیر یخچال در کرج و تعمیر لباسشویی در کرج و غرب تهران، از خدمات این شرکت می باشد.

تلفن : 09353001695 – 33536998 (026)

ویسایت : arvandoxin.com

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از بورس پرس، روح اله حسینی مقدم مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت گفت: این شرکت مشاور پذیرش، تعهد خرید در عرضه اولیه و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند را برعهده گرفته است.

وی ادامه داد: فردا سه شنبه 18شهریور بالغ بر 2.5 هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی برای شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند در بازار مشتقه بورس انرژی در نماد “سنفت004” و تنها در همان یک روز کاری عرضه خواهد شد.

حسینی مقدم افزود: این عرضه توسط کارگزاری بانک ملت صورت خواهد گرفت. حجم اوراق در مجموع بالغ بر 2 میلیون و  434 هزار و 755 قرارداد سلف موازی بوده که به قیمت 10 میلیون و 267هزار و 970 ریال در هر قرارداد واگذار خواهد شد. سقف حجم هر سفارش نیز 20 هزار قرارداد درنظر گرفته شده است. هدف از این عرضه تامین مالی طرح احداث خطوط لوله نفت خام و پایانه های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک است.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، روح اله حسینی مقدم مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت گفت: این شرکت مشاور پذیرش، تعهد خرید در عرضه اولیه و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند را برعهده گرفته است.

وی ادامه داد: فردا سه شنبه 18شهریور بالغ بر 2.5 هزار میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی برای شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند در بازار مشتقه بورس انرژی در نماد “سنفت004” و تنها در همان یک روز کاری عرضه خواهد شد.

حسینی مقدم افزود: این عرضه توسط کارگزاری بانک ملت صورت خواهد گرفت. حجم اوراق در مجموع بالغ بر 2 میلیون و  434 هزار و 755 قرارداد سلف موازی بوده که به قیمت 10 میلیون و 267هزار و 970 ریال در هر قرارداد واگذار خواهد شد. سقف حجم هر سفارش نیز 20 هزار قرارداد درنظر گرفته شده است. هدف از این عرضه تامین مالی طرح احداث خطوط لوله نفت خام و پایانه های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، مجمع سالانه شرکت پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان صبح دیروز با حضور 75 درصدی سهامداران در محل هتل المپیک برگزار شد.

رسول اشرف زاده مدیرعامل با ارائه گزارش عملکرد شرکت طی سال مالی منتهی به اردیبهشت 99 گفت: پترول با تدوین برنامه استراتژیک 5 ساله  چشم انداز مشخصی از طرح های پیش رو ترسیم کرده و بر مبنای آن پیش می رود. یکی از تعهدات، ذینفعان این مجموعه است که با برنامه ریزی، افزایش سودآوری و بازدهی سهام و پذیرش شرکت های تابعه در بازار سرمایه در دستور کار است.

عرضه اولیه پتروشیمی ایلام در بورس تا پایان سال

وی در راستای بورسی شدن شرکت ها از عرضه اولیه سهام پتروشیمی ایلام در بورس تا پایان سال خبر داد و افزود: افزایش سودآوری پترول نسبت به سال گذشته 352 درصد بوده و سود هر سهم تا پایان سال مالی گذشته 902 ریال است. همچنین از اول خرداد 98  تا 31 مرداد 99 برای سهامداران بازدهی 728 درصدی داشته که این نشان دهنده مسیر رشد این شرکت بوده است.

تسویه بدهی ارزی پترول

این مقام مسئول درباره تسویه بدهی ارزی پترول توضیح داد: پترول 248 میلیون یورو بدهی ارزی داشته که توانسته تمام بدهی ارزی را تسویه کند.همچنین برای تامین منابع اجرای طرح ها 2.1 هزار میلیارد تومان به عنوان تسهیلات ریالی و 87 میلیون یورو به عنوان تسهیلات ارزی دریافت شده که تسهیلات ارزی از طریق بانک های اروپایی تامین اعتبار شده است.

برنامه افزایش سرمایه 300 درصدی

اشرف زاده ادامه داد: پترول با موافقت سهامدار عمده(هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس) قرار است از محل سود انباشته افزایش سرمایه از 2.5 به 10 هزار میلیارد تومان معادل 300 درصد داشته باشد که این موضوع در دستور جلسه هیات مدیره است و هفته آینده انجام این امور مورد بررسی قرار می گیرد و گزارشات آن به سهامداران اطلاع رسانی خواهد شد.

بهره برداری طرح ها

وی در زمینه بهره برداری طرح ها نیز توضیح داد: واحد اوره پتروشیمی لردگان به‌زودی به تولید می‌رسد. پلی‌پروپیلن ایلام با ظرفیت تولید 150 هزارتن اکنون 46 درصد پیشرفت دارد که در سه ماه نخست سال 1401 به بهره‌برداری می‌رسد. اجرای چهار طرح توسعه ای متیل آمین در سنقر کرمانشاه، کریستال ملامین لردگان، پلی آلومینیوم کلراید در ارومیه و سود پرک در ماهشهر در صنایع پایین دستی پتروشیمی از اردیبهشت ماه آغاز شده و در مدت کوتاهی به بهره برداری خواهد رسید. اجرای طرح متیل آمین از خوراک اوره و متانول با ظرفیت 22.5 هزار تن اولین بار در ایران با سرمایه گذاری 56 میلیون دلاری آغاز شده است.

مدیرعامل پترول اضافه کرد: طرح توسعه‌ای پلی آلومینیوم کلراید ارومیه با ظرفیت سالانه 20 هزار تن در مرحله تایید پیمانکار است و تا 24 ماه دیگر نصب واحد انجام و بهره برداری خواهد شد. طرح سود پرک در ماهشهر نیز با ظرفیت 45 هزار تن در سال با خوراک سود مایع و ساکاروز و همراهی پتروشیمی اروند در حال اجرا است. طرح توسعه‌ای کریستال ملامین لردگان با 45 هزار تن ظرفیت و با خوراک اوره مذاب در حال اجرا است.

اشرف زاده با اشاره به طرح‌های راه اندازی شده درخصوص واحد شیرین سازی پتروشیمی ایلام با ظرفیت 926 هزارتن گفت: فاز اول پتروشیمی ایلام با 22 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه و پتروشیمی لردگان با 27 میلیون نفر ساعت کار بدون حادثه اجرا شدند. این دو طرح تا پایان شهریور ماه راه اندازی می شوند. راه اندازی پتروشیمی لردگان برای اولین بار در تاریخ صنعت پتروشیمی توسط نیروهای جوان و بدون حضور کارشناس خارجی اجرا شده و تاپایان شهریور بهره برداری خواهد شد. طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس و طرح پلی پروپیلن ایلام ماهانه 2 تا 2.5 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در حال حاضر صدف خلیج فارس و pp ایلام 46.4 و 46 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و پیش بینی می شود هر دو طرح در سه ماهه اول سال 1401 به بهره برداری برسند.

وی چشم انداز شرکت را قرار گرفتن در فهرست شرکت‌های برتر پتروشیمی اعلام کرد و در مورد ماموریت‌ها گفت: سرمایه گذاری و توسعه با استراتژی اقتصادی فعالیت شرکت، متعهد بودن، ایجاد ارزش افزوده و نوآوری و توانمندسازی مجموع ماموریت‌هایی است که برای آینده پترول تعریف شده است.

در این مجمع پس از قرائت گزارش عملکرد هیات مدیره مربوط به سال مالی منتهی به اردیبهشت 99 و نظر حسابرس و بازرس قانونی شرکت، صورت های مالی تصویب و بنا به پیشنهاد هیات مدیره مقرر شد از 476 ریال سود قابل تقسیم، 350 ریال سود نقدی توزیع شود و مابقی به حساب سود انباشته برای افزایش سرمایه منظور شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

به گزارش اقتصادآنلاین، در حالی مشاور پذیرش، تعهد خرید در عرضه اولیه و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی برای شرکت «توسعه نفت و گاز صبا اروند» و اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی شرکت «توسعه نفت و گاز صبای کنگان» بر عهده تامین سرمایه بانک ملت قرار داده شده که کل این اوراق از ارزشی بالغ بر 25 هزار میلیارد ریال برخوردار است.

در این زمینه، روح اله حسینی مقدم، مدیرعامل شرکت تامین سرمایه بانک ملت به ارائه توضیحات تکمیلی پرداخت و گفت: امروز، دوشنبه 20مردادماه 1399 ، 10هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد میعانات گازی توسط شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان در بازار مشتقه بورس انرژی ایران در نماد «سمیعا001» عرضه خواهد شد.

وی افزود: این اوراق در مجموع 1 میلیون و 21 هزار و 945 قرارداد سلف موازی استاندارد میعانات گازی شرکت توسعه نفت و گاز صبای کنگان بوده که با هدف تامین مالی طرح توسعه جامع و تکمیل فازهای 11 تا 24 پارس جنوبی و به قیمت عرضه 9 میلیون و 785هزار و 260 ریال برای هر قرارداد، واگذار می‌شود.

حسینی مقدم در ادامه با اشاره به اینکه عرضه مزبور تنها در یک روز کاری خواهد بود، گفت: در همین راستا تامین سرمایه بانک ملت، تعهد خرید، مشاوره و بازارگردانی 15هزار میلیارد ریال اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی شرکت «توسعه نفت و گاز صبا اروند» را نیز برعهده گرفته است.

وی ادامه داد: این اوراق نیز امروز 20مرداد ماه 1399 از بستر بورس انرژی عرضه خواهد شد. حجم اوراق مزبور بالغ بر در مجموع یک میلیون و 491هزار و 562 قرارداد سلف موازی بوده که به قیمت 10 میلیون و 56 هزار و 570ریال در هر قرارداد واگذار خواهد شد.

به گفته مدیرعامل «تملت»، شرکت هدف از این عرضه را تامین مالی طرح احداث خطوط لوله نفت خام و پایانه های صادراتی در بنادر بهرگان و جاسک عنوان کرده است. یادآور می‌شود که این دو اوراق توسط کارگزاری بانک ملت عرضه خواهند شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت تامین سرمایه بانک ملت از پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی دو شرکت به ارزش 2.5 هزار میلیارد تومان خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای امروز شد.

براین اساس، “تملت” پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام سنگین صادراتی برای شرکت های توسعه نفت و گاز صبا اروند و توسعه نفت و گاز صبای کنگان را به مبلغ 2.5 هزار میلیارد تومان بر عهده گرفته است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با رشد 68 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 718 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 11 هزار واحدی به عدد 466 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 5 میلیارد سهم طی 935 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 8903 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 4.1 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با افزایش تقاضا و صف خرید در بیشتر شرکت های با ارزش بازار بالا کار خود را آغاز نمود. با گذشت زمان و هر چه از زمان بازار می گذشت، شاهد بهبود تقاضا و صف خرید نمادهای بیشتری نسبت به اول بازار بودیم.

در معاملات امروز دولت 1110 میلیارد تومان اوراق مرابحه عام را به فروش رساند.

ارزش خالص معاملات بورس 7701 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 8750  میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 10000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار سرمایه در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.718.766466.959234.072
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
4.12.4
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
589036.177.302
P/EP/SP/B
29.86.811.3

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شستا1346084451004.745000
آریا2136841682255170152
خبهمن73294840040540340
ثشاهد442866645304.965920

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
فاسمین 28.96687508075150
افرا 21914717745078140

نمادهای تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (چهارشنبه 5 شهریور ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. شورای پول و اعتبار بانکها و موسسات اعتباری را مکلف کرد ۳ درصد از مانده کل سپرده‌های خود را به صورت اوراق مالی اسلامی قابل معامله در بازار سرمایه، نگهداری کنند.
 2. سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: لایحه دو فوریتی افزایش سرمایه شرکت‌های پذیرفته شده در بورس تهران یا فرابورس از طریق صرف سهام مغایر شرع مقدس و قانون اساسی تشخیص داده نشد.
 3. مدیرعامل شستا گفت: حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان از سهام شرکت‌های زیرمجموعه را برای کمک به نقدشوندگی بازار خریداری کردیم.
 4. گروه صنعتی ایران خودرو در راستای ایفای مسوولیت‌های اجتماعی و براساس تفاهم‌نامه‌ با اتحادیه تاکسی‌رانی شهری کشور ۵۰ هزار تاکسی فرسوده را ظرف مدت یک‌سال نوسازی می کند.
 5. وزیر اقتصاد با بیان اینکه،‌ طبق تفاهم نامه با وزارت صمت ۵۰ شرکت خصوصی دیگر در بازار سرمایه عرضه اولیه خواهند شد، گفت: موضوع فروش اوراق نفت جلسه اول بررسی‌اش را پشت سر گذاشت، شورای اقتصاد مصوبه داده، ولی بنا به دلایلی فعلا دست نگه داشته شد.
 6. شرکت تامین سرمایه تمدن با نماد “تمدن” در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
 7. شرکت برق و انرژی پیوند گستر پارس(بپیوند) در روز سه شنبه 11 شهریور ماه در دامنه قیمتی 1830 الی 1850 تومان با تخصیص حداکثر 150 سهم برای هر شخص حقیقی وحقوقی برای اولین بار عرضه می شود.
 8. “فرهاد دژپسند” در گفتگو با برنامه تیتر امشب شبکه خبر اظهار داشت:  نمی خواهم آرمانی صحبت کنم اما می گویم با برنامه هایی که داریم بازار سرمایه می تواند قابل اعتمادترین گزینه انتخابی افراد باشد. وی در ادامه توضیح داد: از آبان سال گذشته پیگیر هستم و اقتصاد ما به کریدور تأمین مالی سوم نیاز دارد که بازار سرمایه می تواند این نقش را ایفا کند.
 9. شرکت سیمرغ از بهره برداری مرزعه شماره 3 مرغ تخم گذار با ظرفیت 480000 هزار قطعه خبر داد. با توجه به اینکه تولیدات این مزرعه جزو محصولات اصلی شرکت سیمرغ می باشد در نتیجه در افزایش تولید ، فروش و درآمد شرکت تاثیرگذار خواهد بود. قابل ذکر است ظرفیت کل ذکر شده در پروانه ی بهره برداری 450،000 قطعه مرغ تخمگذار بوده که ظرفیت عملی آن 480،000 قطعه می باشد. از ظرفیت ذکرشده 270،000 قطعه به بهره برداری رسیده و 210،000 قطعه در دست اقدام می باشد. درخصوص ظرفیت عملی تولید طرح مذکور در 5 سال آتی؛ میانگین تولید 6000تن در سال بوده که موجب افزایش 10% در تولید می گردد.       
 10. هیئت مدیره شرکت شکر(قشکر) از افزایش سرمایه 1130 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد.
 11. بانک ملت افزایش سرمایه 314 درصدی خود را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رسانید.
 12. شرکت همکاران سیستم(همکاران) از موافقت شرکت فرابورس با درخواست پذیرش سهام شرکت سپیدار سیستم آسیا خبر داد.
 13. شرکت ایران مرقام(مرقام) از قرارداد بانک رفاه بابت ارائه خدمات سرویس ، نگهداری و تعمیر ( با تامین قطعه ) 517 دستگاه خود پرداز مارک NCRخبر داد.
 14. شرکت تجارت الکترونیک پارسیان کیش(تاپکیش) از افزایش فروش تعداد 10000 دستگاه کارتخوان خبر داد.
 15. شرکت گروه صنعتی سدید(وسدید)  از اجرای پروژه در عسلویه به روش EPCC ، پروژه نگهداشت و تعمیر مجتمع پتروشیمی اروند ، پروژه تکمیل تاسیسات و خط لوله تبریز ، خوی، ارومیه به روش EPC ، پروژه تهیه کالا و احداث خط لوله جریانی انتقال مایعات میدان گازی تنگ بیجار به صورت PC خبر داد.
 16. شرکت کویر تایر(پکویر) از انتقال مهمانسرای واقع در خیابان مدرس شهر بیرجند به مبلغ 6.4 میلیارد تومان به آقای هادی اشرفیان خبر داد.
 17. شرکت گروه صنعتی بارز(پکرمان) از موافقت با فروش ملک مورد مزایده به مبلغ30 میلیارد تومان به شرکت سرمایه گذاری نفت و گاز پتروشیمی تامین خبر داد.
 18. هیئت مدیره شرکت بانک ملت(وبملت) از افزایش سرمایه 44 درصدی از محل سود انباشته به منظور بهبود ساختار مالی خبر داد.
 19. هیئت مدیره شرکت کشاورزی ودامپروری بینالود نیشابور(زبینا) از افزایش سرمایه 1064 درصدی از محل مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد. حسابرس افزایش سرمایه را تایید نمود.
 20. هیئت مدیره شرکت صنایع آذر آب(فاذر) از افزایش سرمایه 7600 درصدی از محل آورده نقدی، مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تابناک،

تابناک اقتصادیاین هفته شاهد ترافیک رفت و آمد‌های مسئولان ایران و عراق به هر دو کشور هستیم. یک روز پس از سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان به عراق، امروز 31 تیرماه سال جاری، قرار است که مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق به ایران سفری را داشته باشد.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ قرار است الکاظمی در این سفر خود، دیداری با رهبر انقلاب نیز داشته باشد و گفته می شود که هدف از سفر وی به ایران میانجیگری بین ایران و عربستان است. این سفر پس از لغو سفر الکاظمی به عربستان انجام می شود. تا قبل از این قرار بود الکاظمی در ابتدا به عربستان سفر کند و سپس به ایران بیاید اما به دلیل بیماری ملک سلمان پادشاه عربستان، برنامه سفر الکاظمی تغییر کرد.

فارغ از مسائل سیاسی که در سفر الکاظمی به ایران، قرار است پیگیری شود، پرسش این است که ایران چه مطالبات اقتصادی را می تواند از یکی از بزرگترین شرکای تجاری خود داشته باشد؟

پاسخ به این پرسش از آن جهت مهم است که حسین الاسدی، نماینده پارلمان عراق در گفت‌وگویی در مورخه 28 تیرماه سال جاری گفت: یک هیات بزرگ اقتصادی و سیاسی از وزارتخانه‌های امور خارجه، صنایع و معادن، کشاورزی، نفت و مقام‌های بلندپایه از دو وزارتخانه کشور و دفاع به علاوه سازمان امنیت ملی، نخست‌وزیر عراق را در سفر سه شنبه هفته جاری به تهران همراهی خواهند کرد.

ایران چه مطالبات اقتصادی می تواند از الکاظمی داشته باشد؟

در سال گذشته ارزش صادرات ایران به کشور عراق 9 میلیارد دلار بوده است. همچنین در سه ماهه نخست سال جاری و علی رغم همه پروتکل‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، ایران 5 میلیون تن کالا به ارزش یک میلیارد و 450 میلیون دلار به عراق صادر کرده است.

در مجموع حجم تجارت ایران و عراق در این سال‌ها به 10 تا 12 میلیارد دلار رسیده است؛ اما این حجم با هدفگذاری انجام شده در این زمینه، یعنی رسیدن به حجم تجارت 20 میلیارد دلار فاصله دارد؛ بنابراین، اولین مطالبه اقتصادی ایران از نخست وزیر عراق در روز‌هایی که تحریم‌ها و شیوع ویروس کرونا اقتصاد ایران را تحت تاثیر قرار داده، می‌تواند بررسی راهکار‌های رسیدن به حجم تجارت 20 میلیارد دلار باشد. برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی‌ها و زمینه سازی‌های لازم انجام شود.

مهمترین مطالبات اقتصادی ایران از نخست وزیر عراق، چیست؟دکتر سیدحمید حسینی، دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق در گفتگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اهمیت سفر الکاظمی به ایران، در مورد مطالبات اقتصادی ایران از عراق گفت: مرزهای مهران، شلمچه و سومار هفته ای دو روز باز هستند و به 250 کامیون اجازه ترخیص داده می شود و با توجه به اینکه عمده بازار محصولات ایرانی در جنوب و مرکز عراق هستند، می توان باز شدن بدون محدودیت گمرکات مرزی ایران و عراق را به عنوان یکی از مطالبات جدی اقتصادی خواستار بود.

همچنین حسینی با اشاره به مساله شهرک های صنعتی مشترک گفت: عملیاتی نمودن و ایجاد شهرک های صنعتی مرزی در اروند و پرویزخان می تواند از دیگر مطالبات اقتصادی از نخست وزیر عراق باشد.

وی گفت: هر وقت این مساله راه اندازی شهرک های صنعتی مرزی مطرح می شود که در مرز دو کشور احداث شوند تا بتوان از برق و گاز و نیروی کار ایران و مواد اولیه از دو کشور در آن ها استفاده شود و کالاهای تولیدی، ورودش به دو تا کشور مجاز باشد عراقی ها نپذیرفته و اصرار داشته اند که این شهرک های صنعتی در داخل شهرهای عراق احداث شوند.

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، با اشاره به عضویت عراق در کنوانسیون کارنه تیر، ادامه داد: حالا ایران می تواند این مطالبه را داشته باشد که از طریق عراق به سایر کشورها کالا ترانزیت کند. این باعث می شود هم تجار عراقی، هم صنعت حمل و نقل عراق و هم روابط تجاری دو کشور فعال تر شود.

حسینی تعیین تکلیف کردن پروژه های نیمه تمام فنی و مهندسی ایران را از دیگر مطالبات اقتصادی ایران دانست و تصریح کرد: علاوه بر این موضوع باید طلب پیمانکاران ایرانی نیز در این سفر الکاظمی پیگیری شود. وی افزود: تسهیل در صدور ویزای بلندمدت و مکرر تجاری برای فعالین اقتصادی و تجاری دو کشور نیز می تواند مورد مطالبه قرار بگیرد.

این فعال اقتصادی با اشاره به مشکلات ارزی ایران گفت: ایران بابت صادرات برق و گاز به عراق، مطالباتی را از این کشور دارد و باید در این سفر الکاظمی آزادسازی منابع ارزی بلوکه شده ایران در بانک تجارت عراق مورد بحث و گفتگو قرار بگیرد.

دکتر حسینی گفت: همچنین می توان موافقت های لازم برای تشکیل کمیسیون بازرگانی دو کشور در سال جاری جهت حل و فصل موضوعاتی چون تعرفه، حمل ونقل، استاندارد، توریسم، ریزگردها و… را در این سفر الکاظمی اخذ کرد.

دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، با اشاره به مساله لایروبی اروند، گفت: موضوع اروند پانزده سال بود که غیرقابل حل مانده بود و ما علاقه مند بودیم آن کمیته مربوط به قرارداد الجزایر تشکیل شود و بتوانیم لایروبی اروند را شروع کنیم، ولی عراقی ها به هیچ عنوان در سال های گذشته حاضر نبودند این کمیته تشکیل شود و اختلاف عقیده و سلیقه در این زمینه با ایران داشتند. در سفر اخیر رئیس جمهور روحانی به عراق، این مساله مطرح و بر آن تاکید و پس از آن یک جلسه برگزار شد ولی این جلسات ادامه پیدا نکرد. به نظر می رسد با توجه به اهمیت لایروبی اروند، این موضوع نیز باید جزو مطالبات ایران از الکاظمی قرار بگیرد و بر آن دوباره تاکید شود. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.