دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

سرمایه‌گذاران محافظه‌کار در این شرایط تصمیم می‌گیرند منابع مالی خود را در صندوق‌های کم ریسک و ابزار‌های مالی بدون خطر قرار دهند تا بازار سمت و سوی خود را بیابد. در این میان صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط یکی از بهترین انتخاب‌ها هستند. صندوق سرمایه‌گذاری مختلط دارایی‌های خود را با نسبت 40 تا 60 درصد در بازار سهام و 40 تا 60 درصد در اوراق با درآمد ثابت مانند سپرده‌های بانکی – اوراق مشارکت و … سرمایه‌گذاری می‌کنند. هرچه مقدار سرمایه‌گذاری در بازار سهام بیشتر باشد انتظار سودآوری بیشتر می‌شود و به دلیل طبیعت نوسانی بازار سهام میزان ریسک‌ افزایش می‌یابد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط نسبت به دیگر صندوق‌های سرمایه‌گذاری ترکیب دارایی بهینه‌تری دارد.

برترین‌ها و بدترین‌های صندوق‌های مختلط

به‌رغم اینکه بازده شاخص کل بازار سرمایه در مرداد 3/ 8- درصد بود، اما صندوق‌های مختلط عملکرد نسبتا خوبی در مقایسه با کل بازار داشتند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری توسعه پست‌بانک با بازدهی 07/ 7 درصدی در رتبه اول صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط قرار گرفته است. بعد از این صندوق،‌ صندوق ارمغان یکم ملل با بازدهی 48/ 6، مختلط گوهر 15/ 1و سپهر اندیشه‌نوین 93/ 0 در جایگاه بعدی قرار گرفته است. این صندوق‌ها در مرداد 99 بالاترین بازدهی را در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در مرداد خونین بازار سرمایه کسب کرده‌اند.

از بین صندوق مختلط برتر در مردادماه 99 صندوق سپهر اندیشه نوین جزو صندوق‌های ETF می‌باشد. این صندوق در ماه گذشته نیز در لیست صندوق‌های برتر مختلط قرار گرفته بود.

صندوق سرمایه‌گذاری آرمان سپهر آشنا، مشترک نواندیشان، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک پارس از صندوق‌هایی هستند که در این ماه عملکرد مناسبی نداشتند و نتوانستند در برابر افت بازار کل مقاومت کنند و بازدهی آنها منفی شد.

با توجه به اینکه شاخص کل، به نوعی شاخصه اصلی بازار سرمایه شناخته می‌شود؛ می‌توان با معیار قرار دادن آن، صندوق‌های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

عملکرد صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برتر در مقایسه با شاخص کل نشان دهنده این است که عملکرد این ابزارهای مالی با ریسک متوسط، در زمان شرایط نامساعد در بازار بورس می‌تواند جایگزین سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک شود.

افرادی که تمایل دارند برای سرمایه‌گذاری ریسک کمتری انجام دهند، می‌توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه‌ای صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط بهره ببرند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر (مردادماه 1399) با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه شده است.

صندوق های سرمایه گذاری “توسعه پست بانک“، “ارمغان یکم ملل“، “مختلط گوهر نفیس تمدن“، “سپهر اندیشه نوین” و “کارگزاری بانک تجارت” در مردادماه 99 بالاترین بازدهی را در بین صندوق های سرمایه گذاری مختلط کسب کردند.

ریزش در بورس، تعادل در صندوق های مختلط

در مرداد ماه 99 بازدهی شاخص کل بورس حدودا -8.2% بود. در حالی که در ابتدای مردادماه شاخص کل به آرامی به رشد خود ادامه می داد، در یک سوم پایانی ماه (از 20 مردادماه 99) افت شدید شاخص کل در بازار سرمایه اتفاق افتاد.

سرمایه گذاران محافظه کار در این شرایط تصمیم می گیرند منابع مالی خود را در صندوق های کم ریسک و ابزار های مالی بدون خطر قرار دهند تا بازار سمت و سوی خود را بیابد. در این میان صندوق های سرمایه گذاری مختلط یکی از بهترین انتخاب ها هستند. این صندوق ها در ترکیب دارایی های خود بین سهام و اوراق با درآمد ثابت تعادل ایجاد می کنند و بدین طریق ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام را کاهش می دهند. مزیت این استراتژی به خصوص در زمانی مشخص می شود که بازار سهام وضعیت سردرگمی پیدا می کند و روند صعودی خود را از دست می دهد. با توجه به اینکه اوراق بدهی و سایر اوراق با درآمد ثابت سود مشخصی دارند، صندوق های مختلط می توانند از افت ارزش و قیمت سهام در امان بمانند و سود کمتر ولی مطمئنی را کسب کنند. البته باید توجه داشت که خرید و فروش سریع و انتقال دارایی ها جهت اتخاذ تصمیم مطلوب در شرایط نامناسب، در صندوق هایی که خالص ارزش دارایی آنها زیاد است، به سادگی صورت نمی پذیرد.

عملکرد برترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در مرداد ماه 99

سیگنال با معرفی برترین صندوق های سرمایه گذاری از نوع مختلط سعی دارد تا برای طیف سرمایه گذارانی که ریسک متوسطی را می پذیرند، ارائه دهنده خدمات تحلیلی مناسبی در این عرصه باشد.

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط، حد وسطی از میزان رشد بازار سرمایه که ریسک بالایی دارد و اوراق بهادار کم ریسک نظیر اوراق بدهی می باشد. عملکرد این صندوق ها برآیندی از دو ابزار مالی کم ریسک و پرریسک خواهد بود.

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

مقایسه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در مرداد ماه 99

همانطور که در نمودار بالا مشخص است، عملکرد صندوق های سرمایه گذاری در مردادماه 99 از شاخص کل بورس بهتر بوده است. این مسئله در حالیست که در ماه های گذشته و زمانی که بازدهی سهام بالاتر بود، بازدهی شاخص کل بورس از صندوق های مختلط بهتر بود.

صندوق های سرمایه گذاری ” توسعه پست بانک” و “ارمغان یکم ملل” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر قرار گرفته اند.

از بین پنج صندوق مختلط برتر در مردادماه 99 صندوق سپهر اندیشه نوین جزو صندوق های ETF می باشد. این صندوق در ماه گذشته نیز در لیست صندوق های برتر مختلط قرار گرفته بود.

پنج صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر با بیشترین بازدهی ماهانه در مرداد ماه 99 عبارت اند از:

نام صندوقمدیر صندوقبازدهی ماهانه (مرداد 99)
توسعه پست بانککارگزاری بانک توسعه صادرات7.07
ارمغان یکم مللسبدگردان پاداش سرمایه6.48
مختلط گوهر نفیس تمدنتامین سرمایه تمدن1.15
سپهر اندیشه نوینتامین سرمایه نوین0.93
کارگزاری بانک تجارتکارگزاری بانک تجارت0.42

ترکیب دارایی برترین صندوق سرمایه گذاری مختلط در مردادماه 99

صندوق سرمایه گذاری توسعه پست بانک با ثبت بازدهی ماهانه 7.07 درصدی در صدر جدول برترین های صندوق های مختلط قرار گرفت. این صندوق تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات در بازار سرمایه کشور فعالیت می کند.

 طبق نمودار دایره ای زیر 57.4 درصد از دارایی های صندوق توسعه پست بانک در سهام و 38 درصد در اوراق بدهی سرمایه گذاری شده است. وزن نسبتا بالای سرمایه گذاری این صندوق در اوراق بهادار با درآمد ثابت، بازدهی صندوق را از افت بازار بورس حفظ کرده است. در واقع مدیریت این صندوق به شیوه ای بوده است که به خوبی از ماهیت مختلط صندوق بهره برده و عملکرد مناسبی را به ثبت رسانده است.

سپرده بانکی و سایر دارایی های صندوق نیز 4.7 درصد از ترکیب دارایی را به خود اختصاص داده است.

مقایسه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در مرداد ماه 99
نمودار ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری توسعه پست بانک

جمع بندی

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط برتر در مقایسه با شاخص کل نشانگر آن است که عملکرد این ابزارهای مالی با ریسک متوسط، در زمان شرایط نامساعد در بازار بورس می تواند جایگزین سرمایه گذاری های پر ریسک شود.

سرمایه گذارانی که مایلند ریسک کمتری در بازار بورس متوجه سرمایه شان شود، می توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری مختلط بهره ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر (تیر 1399) با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه شده است.

صندوق های سرمایه گذاری “سپهر اندیشه نوین”، “مشترک نواندیشان”، “مشترک پارس”، “ارمغان یکم ملل” و “مشترک نیکی گستران” در تیرماه 99 بالاترین بازدهی را در بین صندوق های سرمایه گذاری مختلط کسب کردند.

بیم و امید بازار بورس در تیرماه 99

شاخص کل بورس به عدد بی سابقه دو میلیون واحد نزدیک شده است و تردیدها و امیدها برای ادامه حرکت بازار بورس افزایش پیدا کرده است. برخی از سرمایه گذاران در شرایط فعلی قیمت های سهام را گران می دانند و ترجیح می دهند تا زمانی که تعادل نسبی به بازار برگردد صبر کنند اما در طرف دیگر سرمایه گذاران ریسک پذیری قرار دارند که با توجه به حجم بالای سرمایه در بازار بورس مایلند تا سرمایه خود را در سهام به گردش در بیاورند. در این میان تصمیم گیری برای افراد عادی سخت می شود و ممکن است گزینه های دیگری برای سرمایه گذاری انتخاب کنند.

بازار سرمایه برای پاسخ به نیاز سرمایه گذاران ابزارهای مالی متنوعی را در اختیار می گذارد تا انگیزه سرمایه گذاری در سهام برای عموم افراد حفظ شود. بدون شک صندوق های سرمایه گذاری یکی از مجرب ترین و کارآمدترین این ابزارهاست.

صندوق های سرمایه گذاری مختلط در شرایط فعلی که ترس از یک طرف و امید از طرف دیگر به سرمایه گذاران وارد می شود می توانند ابزار مالی قابل اتکایی باشند. این صندوق ها با تقسیم ریسک سرمایه گذاری در سهام، حدود نیمی از دارایی ها را در اوراق با درآمد ثابت قرار می دهند و از این جهت می توانند از ریزش های سنگین و ضررهای محتمل در سهام در امان بمانند.

سیگنال با معرفی برترین صندوق های سرمایه گذاری از نوع مختلط سعی دارد تا برای طیف سرمایه گذارانی که ریسک متوسطی را می پذیرند، ارائه دهنده خدمات تحلیلی مناسبی در این عرصه باشد.

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط، حد وسطی از میزان رشد بازار سرمایه که ریسک بالایی دارد و اوراق بهادار کم ریسک نظیر اوراق بدهی می باشد. عملکرد این صندوق ها برآیندی از دو ابزار مالی کم ریسک و پرریسک خواهد بود.

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

مقایسه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در تیر ماه 99

صندوق های سرمایه گذاری ” سپهر اندیشه نوین “ و ” مشترک نواندیشان “ با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر قرار گرفته اند.

از بین پنج صندوق مختلط برتر در تیرماه 99 صندوق سپهر اندیشه نوین جزو صندوق های ETF می باشد.

پنج صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر با بیشترین بازدهی ماهانه در تیرماه 99 عبارت اند از:

نام صندوقمدیر صندوقبازدهی ماهانه
سپهر اندیشه نوینتامین سرمایه نوین42.11
مشترک نواندیشانکارگزاری نواندیشان بازار سرمایه33.49
مشترک پارسسبدگردان آبان33.11
ارمغان یکم مللسبدگردان پاداش سرمایه28.49
مشترک نیکی گسترانمشاور سرمایه گذاری نیکی گستر28.02

ترکیب دارایی برترین صندوق سرمایه گذاری مختلط در تیرماه 99

صندوق سپهر اندیشه نوین با ثبت بازدهی ماهانه 42.11 درصدی در صدر جدول برترین های صندوق های مختلط قرار گرفت. این صندوق در گروه صندوق های قابل معامله قرار دارد و با نماد “صنوین” شناخته می شود. سرمایه گذاران می توانند با دسترسی آنلاین به خرید و فروش از طریق پنل معاملات کارگزاری به معاملات واحدهای سرمایه گذاری این صندوق بپردازند.

 طبق نمودار دایره ای زیر 68.3 درصد از دارایی های صندوق سپهر اندیشه نوین در سهام و 20 درصد در اوراق بدهی سرمایه گذاری شده است.

سپرده بانکی و سایر دارایی های صندوق نیز 10.5 درصد از ترکیب دارایی را به خود اختصاص داده است.

مقایسه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل در تیر ماه 99
نمودار ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری سپهر اندیشه نوین

جمع بندی

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط برتر در مقایسه با شاخص کل نشان می دهد که این صندوق ها با کسب بازدهی نزدیک به شاخص بورس و فرابورس توانسته اند سرمایه گذاران­شان را از پتانسیل سود بازار سرمایه بهره مند سازند.

سرمایه گذارانی که مایلند ریسک کمتری در بازار بورس متوجه سرمایه شان شود، می توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری مختلط بهره ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر (خردادماه 99) با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه شده است.

صندوق های سرمایه گذاری “آرمان سپهر آشنا“، “ارمغان یکم ملل“، “مشترک پارس“، “ثروت آفرین پارسیان” و “مشترک نواندیشان” در خردادماه 99 بالاترین بازدهی را در بین صندوق های سرمایه گذاری مختلط کسب کردند.

صندوق های مختلط، حد وسط صندوق های درآمد ثابت و سهامی

بازدهی صندوق های سرمایه گذاری مختلط، حد وسطی از میزان رشد بازار سرمایه که ریسک بالایی دارد و اوراق بهادار کم ریسک نظیر اوراق بدهی می باشد. عملکرد این صندوق ها برآیندی از دو ابزار مالی کم ریسک و پرریسک خواهد بود.

با توجه رشد بازار بورس و کاهش درصدهای سپرده های بانکی انتظار می رود که عملکرد صندوق های مختلط تحت تاثیر رشد قیمت سهام بالاتر روند و همچنین با توجه به افت جذابیت در سیستم بانکی، بازدهی ها با سرعت کمتری به رشد خود ادامه دهد.

در این بین صندوق های مختلط که حد وسطی از سرمایه گذاری به حساب می آیند می توانند با کم و زیاد کردن هر کدام از کفه های ترازو به نفع طرف دیگر، میزان بازدهی خود را مدیریت کنند. به عقیده کارشناسان صندوق های سرمایه گذاری انتظار می رود صندوق های مختلطی که ریسک بیشتری را حاضرند تحمل کنند، از وزن حساب های بانکی و اوراق بدهی در سبد سرمایه گذاری خود کم کنند و به وزن سهام بیافزایند.

صندوق های مختلطی که مدیریت محافظه کارانه تری دارند در شرایطی که بازار سهام همچنان صعودی باشد از بازدهی سایر رقبا عقب خواهند افتاد. برقراری توازن بین دارایی ها به کارشناسان مالی، میزان سرمایه تحت مدیریت و سیاست سرمایه گذاری مدیران صندوق های مختلط بر می گردد.

بدون شک در صورتی که بازدهی های بازار سهام همچنان ادامه داشته باشد، صندوق های مختلطی که ریسک بالاتری داشته باشند و سهام بیشتری نسبت به سپرده های بانکی در سبد سهام خود نگهداری کنند، از نظر بازدهی عملکرد بهتری خواهند داشت.

مقایسه بهترین صندوق های مختلط با شاخص کل در خرداد 99

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

مقایسه بهترین صندوق های مختلط با شاخص کل در خرداد 99

صندوق های سرمایه گذاری ” آرمان سپهر آشنا ” و ” ارمغان یکم ملل ” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در یک ماه اخیر قرار گرفته اند.

در ماه منتهی به 31 خردادماه 99 برترین صندوق های مختلط توانستند بازدهی قابل توجهی کسب کنند و همگام با رشد بازار بورس ارزش خود را بالا ببرند.

از بین پنج صندوق مختلط برتر در خردادماه 99 دو صندوق آرمان سپهر آشنا و  ثروت آفرین پارسیان جزو صندوق های ETF هستند.

برترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در خردادماه 99

پنج صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر با بیشترین بازدهی ماهانه در خردادماه 99 عبارت اند از:

نام صندوقمدیر صندوقبازدهی ماهانه
آرمان سپهر آشنامشاور سرمایه گذاری آرمان آتی30.18
ارمغان یکم مللسبدگردان پاداش سرمایه24.54
مشترک پارسسبدگردان آبان23.87
ثروت آفرین پارسیانتامین سرمایه لوتوس پارسیان19.50
مشترک نواندیشانکارگزاری نواندیشان بازار سرمایه17.83

ترکیب دارایی برترین صندوق سرمایه گذاری مختلط در خردادماه 99

صندوق آرمان سپهر آشنا برترین صندوق مختلط در خردادماه 99 لقب گرفت. این صندوق در گروه صندوق های قابل معامله قرار دارد و با نماد “آسام” شناخته می شود. سرمایه گذاران می توانند با دسترسی آنلاین به خرید و فروش از طریق سامانه های کارگزاری به معاملات واحدهای سرمایه گذاری این صندوق بپردازند.

 طبق نمودار دایره ای زیر 67.7 درصد از دارایی های صندوق آرمان سپهر آشنا در سهام و 14 درصد در اوراق بدهی سرمایه گذاری شده است. سپرده بانکی و سایر دارایی های صندوق نیز حدود 18 درصد از ترکیب دارایی را به خود اختصاص داده است.

جمع بندی

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط برتر در مقایسه با شاخص کل نشان می دهد که این صندوق ها با کسب بازدهی نزدیک به شاخص بورس و فرابورس توانسته اند سرمایه گذاران­شان را از پتانسیل سود بازار سرمایه بهره مند سازند. سرمایه گذارانی که مایلند ریسک کمتری در بازار بورس متوجه سرمایه شان شود، می توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری مختلط بهره ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه‌گذاری مختلط در تابستان 98 با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه شده است.

صندوق های سرمایه گذاری مختلط، در میان صندوق های سرمایه گذاری با ریسک نسبتا متوسطی فعالیت می کنند. صندوق های سرمایه گذاری مختلط دارایی های تحت مدیریت شان را به دو دسته عمده تقسیم می کنند. این صندوق ها حدود نیمی از دارایی ها را در اوراق بهادار با درآمد ثابت که ریسک کمی دارند سرمایه گذاری می کنند و نیمی دیگر را در سهام پذیرفته شده در بازار سرمایه که ریسک بالایی دارند؛ به گردش در می آورند. از این رو عملکرد این صندوق ها برآیندی از دو ابزار مالی کم ریسک و پرریسک خواهد بود.

بخش اندکی از پرتفوی صندوق ها نیز به سپرده بانکی و وجوه نقد اختصاص می‌یابد. ریسک و بازده متناظر این صندوق ها نسبت به صندوق‌های درآمد ثابت بالاتر است؛ اما معمولا از صندوق های سهامی کمتر است. عملکرد صندوق‌های مختلط عمدتاً به پرتفوی سهام آنها و وضعیت کلی شاخص بازار سرمایه بستگی دارد.

با توجه به اینکه شاخص کل، نبض بازار بورس و فرابورس است؛ می توان با معیار قرار دادن آن، صندوق های برتر از نظر نحوه عملکرد را مورد بررسی قرار داد.

مقایسه عملکرد فصلی صندوق سرمایه گذاری مختلط با شاخص کل

صندوق های سرمایه گذاری ” مشترک امین آوید” و ” ارمغان یکم ملل” با ثبت بازدهی بالاتر از سایر صندوق ها، در صدر بهترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط در تابستان 98 قرار گرفته اند.

در سه ماه گذشته که شاخص کل با رشد حدود هفتاد هزار واحدی همراه بوده است، شاخص کل بورس بازدهی 27.07% و شاخص کل فرابورس بازدهی 34.18% را به ثبت رسانده است.

طبق نمودار بالا، پنج صندوق سرمایه گذاری مختلط برتر با بیشترین بازدهی فصلی در تابستان 98 عبارت اند از:

مشترک امین آوید با 23.79%، ارمغان یکم ملل با 22.75%، قابل معامله سپهر انديشه نوين با  20.86%، مشترک آسمان خاورمیانه  با 20.12%، و توسعه پست بانک با 17.91%

عملکرد صندوق های سرمایه گذاری مختلط در مقایسه با شاخص کل نشان می دهد که این صندوق ها با کسب بازدهی نزدیک به شاخص بورس توانسته اند سرمایه گذاران­شان را از پتانسیل سود بازار سرمایه بهره مند سازند.

سرمایه گذارانی که مایلند ریسک کمتری در بازار بورس متوجه سرمایه شان شود، می توانند با خرید واحدهای این نوع صندوق‌ها از مدیریت حرفه ای صندوق های سرمایه گذاری مختلط بهره ببرند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از دنیای اقتصاد،

یکی از صندوق‌هایی که مورد اعتماد سرمایه‌گذاران در این چند ماه قرار گرفته است صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هستند که در نظر دارند بازدهی معقولی را متناسب با شرایط بازار برای سرمایه گذاران به ارمغان آورند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در شرایط فعلی که ترس از یک طرف و امید از طرف دیگر به سرمایه‌گذاران وارد می‌شود، می‌توانند ابزار مالی قابل‌اتکایی باشند. این صندوق‌ها 60 درصد منابع را به سرمایه‌گذاری در سهام و 40 درصد آن را به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص می‌دهند. همین امر سبب شده است سرمایه‌گذاران این صندوق‌ها، با ریسک و نوسانات قیمتی کمتری نسبت به صندوق‌های سهامی مواجه باشند و از این جهت می‌توانند از ریزش‌های سنگین و ضررهای محتمل در سهام در امان بمانند.

11-05

 صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم

صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل با مدیریت شرکت سبدگردان پاداش سرمایه توانسته طی 3 ماه اخیر بازدهی 60 درصدی داشته باشد که در جمع بهترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط قرار می‌گیرد.  سپهر آصفی معاون صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل درخصوص عملکرد این صندوق به «دنیای اقتصاد» می‌گوید: این صندوق طی 3 ماه اخیر 500 میلیارد ریال سرمایه جذب کرده است. در حال‌حاضر ارزش روز دارایی‌های آن به بیش از 1.400 میلیارد ریال رسیده است.  او ادامه می‌دهد: سبد سهامی صندوق سرمایه‌گذاری مختلط ارمغان یکم ملل از سهام شرکت‌های پرپتانسیل از صنایع مختلف تشکیل شده است. بخش اعظم پرتفوی این صندوق به صنعت بانکی اختصاص یافته است و انتظار می‌رود این صنعت کماکان موردتوجه بازار قرار داشته باشد. محصولات شیمیایی، استخراج کانه‌های فلزی و خدمات فنی و مهندسی سه صنعت دیگری هستند که این صندوق بر آن تمرکز دارد و بخش قابل‌توجهی از پرتفوی سهامی خود را به آن اختصاص داده است.  آصفی درخصوص عملکرد صندوق برای کاهش ریسک می‌گوید: همچنین چون 40 درصد منابع صندوق به اوراق بهادار درآمد ثابت اختصاص یافته سعی شده است که اوراق دولتی با سررسید کمتر از 2 سال خریداری شود تا صندوق با ریسک چندانی مواجه نشود.

سرمایه‌گذاران می‌توانند به دو روش در این صندوق سرمایه‌گذاری کنند. روش اول از طریق مراجعه حضوری و ارائه درخواست صدور به کارشناسان صندوق است و روش دوم افراد می‌توانند با مراجعه به سایت www.armaghanemelal.com برای صدور واحد اقدام کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پربازده‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته، “مشترک کوثر” با 4.09 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک ساله بازده 91.4 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “ارمغان یکم ملل” با 3.92 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق در بین صندوق‌های مختلط در هفته گذشته “کارگزاری بانک تجارت” می‌باشد که توانسته است 2.99 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 1.8 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط که پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 28/02/1398 می‌باشند، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک کوثر 4.09% 91.4% 117 کارگزاری بانک صنعت و معدن
2 ارمغان یکم ملل 3.92% 103.4% 170 سبدگردان پاداش سرمایه
3 کارگزاری بانک تجارت 2.99% 102.9% 204 کارگزاری بانک تجارت
4 مشترک آسمان خاورمیانه 2.69% 101.1% 136 سبدگردان آسمان
5 مشترک امین آوید 2.31% 80.0% 195 کارگزاری امین آوید

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 1398/02/28 با هم مقایسه شده‌اند: 

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 28/02/1398 با هم مقایسه شده‌اند:

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است. در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

پربازده ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته ” ارمغان یکم ملل” با 9.4 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک ساله نیز بازده 112 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “مشترک امین آوید” با 8.2 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در هفته گذشته “مشترک پارس” می‌باشد که توانسته است 7.5 درصد بازدهی را کسب کند.

لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 6.1 درصد بوده است. این در حالی است که در دو هفته قبل میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط 1 درصد بود. صندوق‌های مختلط در مقایسه با صندوق‌های سهامی همبستگی کمتری نسبت به شاخص‌های بورس و فرابورس دارند، ولی با این وجود تاثیر این شاخص‌ها بر بازده صندوق‌های مختلط قابل توجه است؛ زیرا شاخص‌های بورس و فرابورس در هفته گذشته نسبت به دو هفته قبل روند بهتری داشته‌اند و به تبع آن بازده صندوق‌های مختلط نیز بهتر شده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط که پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 1398/02/14 می‌باشند، آورده شده است: (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری)

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 ارمغان یکم ملل 9.4% 112.0% 172 سبدگردان پاداش سرمایه
2 مشترک امین آوید 8.2% 83.0% 197 کارگزاری امین آوید
3 مشترک پارس 7.5% 115.1% 124 کارگزاری آبان
4 مشترک آسمان خاورمیانه 7.3% 107.9% 137 سبدگردان آسمان
5 مشترک کوثر 6.9% 85.1% 110 کارگزاری بانک صنعت و معدن

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 1398/02/14 با هم مقایسه شده‌اند: 

معرفی پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط (هفته منتهی به 14 اردیبهشت ماه 1398)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

صندوق ” مشترک پارس ” بیشترین بازدهی را در ماه گذشته ثبت کرده است. این صندوق به عملکرد 17.6 درصد بازدهی ماهانه دست پیدا کرد. همچنین بازده این صندوق در یک سال گذشته 109.2 درصد می‌باشد که اگر این روند را ادامه دهد می‌تواند رکوردهای خوبی را ثبت کند. صندوق ” ارمغان یکم ملل ” با 15 درصد بازدهی دومین صندوق با عملکرد خوب در بین صندوق‌های سهامی بوده است و صندوق ” مشترک امین آوید ” با ثبت بازده 13.3 درصد در هفته گذشته، مقام سوم را در بین صندوق‌های مختلط داشته است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در ماه گذشته 10.33 درصد بوده است.

از آنجا که صندوق‌های مختلط بیشتر از صندوق‌های با درآمد ثابت در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند، واکنش آن‌ها به شاخص‌های بورس و فرابورس بیشتر است. این صندوق‌ها به طور متوسط 50 درصد از منابع خود را در سهام سرمایه‌گذاری می‌کنند. همین امر منجر شده تا در ماه گذشته این صندوق‌ها به پیروی از شاخص‌های بورس و فرابورس، بازده‌های خوبی نسیب سرمایه‌گذاران خود کنند.

در جدول زیر 5 مورد از پربازده‌ترین صندوق‌های  سرمایه‌گذاری مختلط ماه منتهی به 1398/02/09 آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده ماه گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 مشترک پارس 17.6% 109.2% 120 کارگزاری آبان
2 ارمغان یکم ملل 15.0% 101.3% 164 سبدگردان پاداش سرمایه
3 مشترک امین آوید 13.3% 72.7% 187 کارگزاری امین آوید
4 کارگزاری بانک تجارت 11.7% 103.1% 200 کارگزاری بانک تجارت
5 مشترک کوثر 11.7% 78.2% 105 کارگزاری بانک صنعت و معدن

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های  سرمایه‌گذاری مختلط ماه منتهی به 1398/02/09 با هم مقایسه شده‌اند:

معرفی پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط (یک ماه منتهی به 9 اردیبهشت ماه 1398)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است.

در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال، پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته ” کارگزاری بانک تجارت” با 6.0 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک ساله نیز بازده 90.8 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “مشترک پارس” با 5.3 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های مختلط بوده است. سومین صندوق پربازده در بین صندوق‌های مختلط در هفته گذشته “ارمغان یکم ملل” میباشد که توانسته است 5.1 درصد بازدهی را کسب کند. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های مختلط فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 4.0 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج صندوق مختلط که پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 26/01/1398 می‌باشند، آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 کارگزاری بانک تجارت 6.0% 90.8% 191 کارگزاری بانک تجارت
2 مشترک پارس 5.3% 86.7% 109 کارگزاری آبان
3 ارمغان یکم ملل 5.1% 85.3% 152 سبدگردان پاداش سرمایه
4 مشترک امین آوید 4.7% 63.7% 176 کارگزاری امین آوید
5 مشترک آسمان خاورمیانه 4.3% 89.7% 131 سبدگردان آسمان

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط هفته منتهی به 1398/01/26 با هم مقایسه شده‌اند:

معرفی پربازده ‌ترین صندوق های سرمایه گذاری مختلط (هفته منتهی به 26 فروردین ماه 1398)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که هم تمایل به سرمایه‌گذاری در سهام را دارند و هم سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت. زیرا ترکیب دارایی‌های این صندوق‌ها به گونه‌ای است که حدود 50 درصد آن به سهام و 50 درصد دیگر آن به اوراق بهادار با درآمد ثابت اختصاص داده شده است. در مورد تفاوت سهام و اوراق بهادار با درآمد ثابت می‌توان گفت که سهام ممکن است بازدهی بیشتری داشته باشد ولی متقابلاً ریسک بیشتری را هم به سرمایه‌گذار متحمل می‌کند و در آن‌سوی طیف اوراق بادرآمد ثابت دارای بازده نسبتاً ثابت و ریسک کمتری هستند. بنابراین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط برای کسانی مناسب هستند که نه تمایل به ریسک و بازده بالا و نه تمایل به ریسک و بازده پایین دارند بلکه تمایل به پذیرش سطح متوسط ریسک و بازده را برای سرمایه‌گذاری‌های خود دارند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.