دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

از ETF دولتی چه خبر؟

-صندوق ETF دولتی معاملات خود را از تاریخ 7 تیرماه 99 آغاز کرد و معاملات زیادی در این صندوق به وقوع پیوسته است. این صندوق که به مدیریت تامین سرمایه بانک مسکن در بازار فعالیت می کند اولین نوع از صندوق های ETF دولتی می باشد که شامل پنج سهم شامل سه سهم بانکی و دو سهم بیمه ای می باشد.

خبر ETFهای دوم و سوم دولتی هم منتشر شده و معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی گفته است: نیمه اول امسال دو ETF دولتی دیگر  با تخفیف ٢٠ تا ٣٠ درصدی بر اساس قیمت میانگین یک ماه آخر سهام در بورس، منتهی به آگهی واگذاری، واگذار می‌شود.

صندوق دارا دوم از گروه پالایشی (شبریز، شپنا، شتران، شبندر) و صندوق دارا سوم مرکب از گروه فلزی و خودرویی (فولاد، فملی، خودرو، خساپا) است.

صندوق های سرمایه گذاری جدید در راه بازار سرمایه

-صندوق ارزش آفرین بیدار دیگر صندوق جدیدی ست که در نوع قابل معامله در بورس یا ETF به بازار سرمایه معرفی شده است. این صندوق که با نماد “ارزش” در بازار صندوق های قابل معامله در بورس شناخته می شود در تیرماه 99 و بعد از پایان پذیره نویسی، معاملات خود را آغاز کرد. تا کنون بیشتر از دو روز از معاملات این صندوق نمی گذرد و نکته جالب توجه در معاملات صندوق ارزش این است که در هر دو روز در سقف قیمتی معامله شده است. با توجه به اینکه سقف درصد نوسان در صندوق های ETF به 10 درصد محدود شده است، صندوق ارزش توانست در تنها 2 روز 20 درصد رشد داشته باشد.

مدیریت صندوق ارزش آفرین بیدار به عهده شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار می باشد که اولین صندوق این شرکت در بازار سرمایه نیز هست.

تکمیل حداکثر واحدهای صندوق قابل معامله (ETF) در دو روز کاری در این صندوق نیز رکورد تازه ای بود که برای اولین بار در بازار سرمایه به ثبت می رسد.

-یک صندوق ETF با درآمد ثابت جدید هم در این ماه به بازار سرمایه آمد. صندوق با درآمد ثابت اعتماد داریک از ۲۱ تیرماه به مدت ۵ روز کاری پذیره نویسی شد. نماد این صندوق در بازار سرمایه “داریک” عنوان شده است. صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد داریک ۱۰۰ میلیارد تومانی است که حداقل باید ۱۰ میلیارد تومان آن در پذیره‌نویسی خریداری شود. ارکان اصلی صندوق نیز شامل مدیر آن یعنی شرکت سبدگردان اعتماد داریک و بازارگردان یعنی صندوق بازارگردانی امید لوتوس پارسیان است.

-یک صندوق با درآمد ثابت دیگر هم به بازار سرمایه معرفی شد که قابل معامله در بورس نیست و مبتنی بر صدور و ابطال است. صندوق سرمایه گذاری اندوخته آمیتیس از 15 تیرماه 99 به مدت سه روز کاری پذیره نویسی شد. این صندوق با نرخ سود پیش بینی شده سالانه ۱۸ درصد فعالیت می کند و مدیریت آن به عهده شرکت سبدگردان آمیتیس می باشد.

-دو صندوق جسورانه جدید قرار است به بازار سرمایه معرفی شوند. سرمایه‌گذاری این ‏صندوق‌های جسورانه بر حوزه‌هایی همچون رسانه و سرگرمی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، بایو و نانو، پزشکی ‏و سلامت و فناوری‌های سخت خواهد بود.‏

در حال حاضر با تاسیس “صندوق جسورانه کارما الگوریتم” و “صندوق جسورانه رشد پاراکس یکم” موافقت شده است و این صندوق های جسورانه به ترتیب با ۵۰ و ۲۴۰ میلیارد تومان سرمایه قرار است فعالیت خود را بازار آغاز کنند.

خبر مهم برای صندوق های قابل معامله در بورس

-خبر مهم دیگر تغییر دامنه نوسان صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط در بورس اوراق بهادار تهران بود. این تصمیم از این قرار است که صندوق های سهامی و مختلط قابل معامله در بورس که تا پیش از این محدودیت نوسان نداشتند، از این به بعد با محدودیت نوسان 10 درصدی روبرو می شوند. قانون محدودیت نوسان به 10 درصد در صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله سهامی و مختلط از تاریخ 16 تیرماه 99 اجرایی شد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص بورس تهران امروز با افت 794 واحدی عدد 1 میلیون و 118 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 2 هزار واحدی به عدد 359 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن9 میلیارد سهم طی 1.4 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 10679 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 0.07 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را آغاز نمود که قیمت نفت برنت به 40 دلار رسید و انس جهانی طلا در قیمت 1710 مورد معامله قرار گرفت. بازار امروز با افزایش تقاضا کارخود را آغاز نمود ولی رفته رفته بر شدت عرضه ها افزوده شد. پر تقاضا ترین گروه در بازار امروز گروه سیمان و زراعت بود و پر عرضه ترین گروه برق و گاز و کانه های فلزی بودند. در بازار امروز رشد شاخص هم وزن نسبت به شاخص کل بیشتر بود که بیانگر افزایش تقاضا در شرکت های با ارزش بازار متوسط وکوچک نسبت به شرکت های بزرگ می باشد.

ارزش خالص معاملات بورس 10679 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 2842 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 9000 میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص (میلیارد تومان)
1.118.118359.090183.616
حجم معاملات (میلیارد سهم)ارزش معاملات (میلیارد تومان)ارزش بازار (میلیارد تومان)
9106804.189.387
P/EP/SP/B
22.714.7810.16

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
شپنا260421816187516254
شبندر1633826233900.5-23099
فملی214381817791517842
وغدیر287352612268512417

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
وبصادر 232860818501832
مارون42.329212269596815

بیشترین درصد افزایش و بیشترین درصد کاهش قیمت در روز

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

خشرق: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

سیلام: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

امید: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی فوق العاده مبنی بر تصویب افزایش سرمایه.

چکاوه: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

رانفور: بازگشایی پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه.

بیشترین تاثیر مثبت و بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل بورس

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

گزارش روزانه بازار سرمایه (سه شنبه 20 خرداد ماه 1399)

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال

 1. اطلاعیه بورس در خصوص اصلاح برخی ریز ساختارها: تغییر و افزایش در حجم هر سفارش خرید و فروش(قیمت 1 تا 5000 ریال : حداکثر سفارش 400 هزار، قیمت 5001 الی 10000: حداکثر سفارش: 200000)
 2. صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در سهام ارزش آفرین بیدار با نماد «ارزش» در فهرست نرخ‌های صندوق‌سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران درج شد.
 3. رئیس کل بانک مرکزی با اعلام این که بیش از ۴‌.۵ میلیارد دلار برای انجام واردات تامین شده است‌، گفت: برای تامین کسری بودجه حراج اوراق بدهی دولت حراج اوراق بدهی دولت ۱۰ هزار میلیارد تومان با نرخ سود سالانه ۱۵ درصد به فروش رفت.
 4. رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و تلفن همراه گفت: قیمت کالاهای الکترونیکی و یا هر کالایی که وارداتی باشد وابسته به نرخ دلار و ارز است و اکنون قیمت تلفن همراه به طور میانگین 30 تا 35 درصد افزایش یافته است.
 5. رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با افزایش علی الحساب 30 درصدی قیمت تایرهای تولیدداخل موافقت کرد.
 6. به گفته بانک جهانی، اصلی ترین دلیل رشد اقتصادی ایران در سال جاری کاهش مصارف داخلی و فشار وارد شده به بخش خدمات (به طور مثال گردشگری) به دلیل شیوع کرونا خواهد بود. ایران نخستین کشوری در منطقه بود که شیوع ویروس کرونا به طور گسترده در آن گزارش شد اگر چه طی هفته های بعد تقریبا تمامی کشورهای منطقه درگیر مقابله گسترده با این ویروس شدند.
 7. شرکت دارویی ره آورد تامین( درهآورد) در مجمع عمومی عادی سالانه  از 79 تومان سود نقدی هر سهم 76 تومان را تقسیم کرد.
 8. شرکت پتروشیمی غدیر(شغدیر)  با توجه به ابهامات موجود در اطلاعات با اهمیت منتشر شده به مدت دو روز کاری متوقف گردید.
 9. حسابرس افزایش سرمایه 287 درصدی شرکت سازه پویش(خپویش)  از محل مازاد تجدید ارزیابی و دارایی ها به منظور اصلاح ساختار مالی تایید کرد.
 10. شرکت داروسازی زاگرس فارمد( ددام) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ خرید مواد اولیه خود خبر داد.
 11. شرکت شهرسازی و خانه سازی باغمیشه(ثباغ) از مزایده عرضه عیانی ساختمان مسکونی نیمه کاره قطعه 53 در تبریز خبر داد.
 12. شرکت تولیدی گاز لوله از تحصیل 13 درصد شرکت لوله های دوجداره قدر خبر داد.
 13. شرکت پتروشیمی غدیر (شغدیر)  از معافیت مالیاتی با نرخ صفر از سال 88 الی 98 خبر داد.
 14. شرکت گروه دارویی البرز(والبر) از  واگذار 20 درصد سهام شرکت خدماتی مجتمع صنایع داروسازی خبر داد.
 15. شرکت آلومتک(فالوم) از قرارداد فروش سیم آلومینیوم 120 هاینا خبر داد.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینمحمدمهدی اسفندیاری؛ صندوق‌های ETF «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 1.5 درصد بازدهی به سرمایه‌گذاران خود رساندند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها چهار درصد رشد یافت در حالی که شاخص کل بورس رشد 3.2 درصدی را به ثبت رسانید.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق آسمان آرمانی سهام (آساس) با 6.8 درصد رشد قیمت بود و NAV این صندوق 4.1 درصد افزایش یافت. بیشترین حباب نیز به صندوق تازه‌وارد ارزش آفرین بیدار تعلق داشت که با انحراف قیمت 10.8 درصدی به استقبال هفته بعد رفت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق ثروت‌آفرین پارسیان اختصاص داشت؛ صندوق «ثروتم» که آخر هفته قبل 13.5 درصد بالاتر از NAV ابطال قیمت داشت علی‌رغم رشد 3.8 درصدی خالص ارزش روز دارایی‌هایش با افت 9.5 درصدی قیمت مواجه شد و به تعادل رسید.

در طول هفته جاری صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین ضرر 7.4 درصدی به سرمایه‌گذاران خود تحمیل کردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه پس از رفع محدودیت نوسان یک درصدی در نهایت 2.2 درصد افت قیمت داشت.

صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) که سابقه حباب 28 درصدی داشت بیشترین زیان را در بین گروه صندوق‌های کالایی مبتنی بر طلا به بار آورد و قیمت آن 9.2 درصد کاهش یافت اما همچنان بیشترین انحراف قیمت را دارد.

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام ارزش آفرین بیدار از همان اولین ساعت پذیره‌نویسی در 27 خرداد مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته بود به طوری که سقف صندوق را به چهار برابر مقدار اولیه افزایش دادند و باز هم نتوانستند تمام تقاضا را پاسخ دهند.

همانند روزهای نخست معاملات «دارا یکم»، صندوق «ارزش» نیز به سرعت به سمت بزرگتر شدن حباب پیش می‌رود اما برنامه‌های بلندمدت مدیران آن به احتمال زیاد مانع از رشد نامعقول قیمت شود و عطش خریداران با صدور واحدهای جدید کنترل شود.

صندوقهای-قابل-معامله-5.2

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینسپهر علی‌یاری؛ صندوق‌های معامله‌پذیر «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 5.2 درصد رشد قیمت را تجربه کردند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها 5.5 درصد افزایش یافت در حالی که شاخص کل بورس توانست رشد 6.8 درصدی را به ثبت رساند.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق ارزش آفرین بیدار (12 درصد) بود و NAV این صندوق 8.4 درصد افزایش یافت. بدترین قیمت نیز مربوط به همین صندوق بود که با انحراف 5.6 درصدی قیمت به استقبال هفته بعد رفت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق سپهر اندیشه نوین اختصاص داشت؛ صندوق «صنوین» که قیمت آخر هفته قبل آن 8.2 درصد بالاتر از NAV ابطال بود علی‌رغم رشد 5.5 درصدی خالص ارزش روز دارایی‌ها با افت 5.8 درصدی قیمت مواجه شد.

صندوق ETF واسطه‌گری مالی یکم را می‌توان خوش‌قیمت‌ترین صندوق در شروع هفته بعد نام برد زیرا قیمت آن 20 درصد زیر ارزش روز است و حتی اگر سهام بانک ملت با 20 درصد اصلاح قیمت به مدار معاملات بازگردد نیز «دارا یکم» حدود 12 درصد زیر قیمت است.

در طول هفته جاری گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه 4.8 درصد رشد قیمت داشت اما صندوق‌های کالایی مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین 1.4 درصد زیان به دارندگان خود وارد کردند، این اتفاق را می‌توان ناشی از تخلیه بخشی از حباب هفته پیش این صندوق‌ها دانست.

صندوقهای-قابل-معامله-5.16

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در اجرای ماده 28 و بند 6 مادۀ 7 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال1384 و مادۀ 2 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ، این صندوق با مجوز این سازمان در تاریخ 14اردیبهشت 1399 تحت شمارۀ 49549 و شناسۀ ملی 14009114370 نزد مرجع ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری تهران ثبت شده است .

به استناد تعهدات پذیرفته شده در تاریخ 9 تیر 99 ، صندوق سرمایه گذاری ارزش آفرین بیدار” همچنین به عنوان نهاد مالی موضوع بند هـ مادۀ 1 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب آذرماه 1388 ،در تاریخ 22اردیبهشت 1399 تحت شمارۀ 11712 نزد این سازمان به ثبت رسیده است.

این صندوق سرمایه گذاری مجاز است از تاریخ صدور این مجوز، با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در چارچوب اساسنامۀ مصوب خود به عنوان یک نهاد مالی- “صندوق سرمایه گذاری”- فعالیت کند .

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، در اجرای ماده 28 و بند 6 مادۀ 7 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال1384 و مادۀ 2 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید ، این صندوق با مجوز این سازمان در تاریخ 14اردیبهشت 1399 تحت شمارۀ 49549 و شناسۀ ملی 14009114370 نزد مرجع ثبت شرکتها و مؤسسات غیرتجاری تهران ثبت شده است .

به استناد تعهدات پذیرفته شده در تاریخ 9 تیر 99 ، صندوق سرمایه گذاری ارزش آفرین بیدار” همچنین به عنوان نهاد مالی موضوع بند هـ مادۀ 1 قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید به منظور تسهیل اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی مصوب آذرماه 1388 ،در تاریخ 22اردیبهشت 1399 تحت شمارۀ 11712 نزد این سازمان به ثبت رسیده است.

این صندوق سرمایه گذاری مجاز است از تاریخ صدور این مجوز، با رعایت قوانین و مقررات مربوط و در چارچوب اساسنامۀ مصوب خود به عنوان یک نهاد مالی- “صندوق سرمایه گذاری”- فعالیت کند .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران،  نگار نظری مدیر ابزارهای نوین مالی گفت: صندوق ارزش آفرین بیدار در مرحله اول با اندازه 100 میلیارد تومان به بازار معرفی شد که با توجه به تکمیل حداکثر واحدها در روز اول پذیره‌نویسی، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار اندازه صندوق به 400 میلیارد تومان افزایش یافته و تمامی واحدهای جدید نیز در روز دوم پذیره‌نویسی به فروش رسید.

نظری با اشاره به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران اظهار داشت: در حال حاضر معاملات 18 صندوق سرمایه‌گذاری در انواع سهامی، مختلط، با درآمد ثابت و زمین و ساختمان در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و صندوق ارزش به عنوان نوزدهمین صندوق به این بازار افزوده خواهد شد. با پیشبرد برنامه توسعه بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF در بورس اوراق بهادار تهران، طی سال 1398 و 1399 تعداد 8 صندوق به این بازار افزوده شده و حجم و ارزش معاملات نیز در فصل بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 300% و 370% افزایش یافته است.

 وی افزود: بازدهی مناسب صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناشی از تخصص آنها در فعالیت در بازار سرمایه، از جمله دلایل استقبال سرمایه‌گذاران از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. مدیریت ابزارهای نوین به اشخاصی که تخصص لازم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارا نیستند توصیه می‌کند با کسب آگاهی نسبت به سازوکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وجوه خود را در اختیار این صندوق‌ها قرار داده و از این طریق از بازدهی بازار سرمایه بهرمند شوند.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل بورس تهران،  نگار نظری مدیر ابزارهای نوین مالی گفت: صندوق ارزش آفرین بیدار در مرحله اول با اندازه 100 میلیارد تومان به بازار معرفی شد که با توجه به تکمیل حداکثر واحدها در روز اول پذیره‌نویسی، با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار اندازه صندوق به 400 میلیارد تومان افزایش یافته و تمامی واحدهای جدید نیز در روز دوم پذیره‌نویسی به فروش رسید.

نظری با اشاره به وضعیت صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران اظهار داشت: در حال حاضر معاملات 18 صندوق سرمایه‌گذاری در انواع سهامی، مختلط، با درآمد ثابت و زمین و ساختمان در بورس اوراق بهادار تهران انجام شده و صندوق ارزش به عنوان نوزدهمین صندوق به این بازار افزوده خواهد شد. با پیشبرد برنامه توسعه بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF در بورس اوراق بهادار تهران، طی سال 1398 و 1399 تعداد 8 صندوق به این بازار افزوده شده و حجم و ارزش معاملات نیز در فصل بهار سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب 300% و 370% افزایش یافته است.

 وی افزود: بازدهی مناسب صندوق‌های سرمایه‌گذاری ناشی از تخصص آنها در فعالیت در بازار سرمایه، از جمله دلایل استقبال سرمایه‌گذاران از صندوق‌های سرمایه‌گذاری است. مدیریت ابزارهای نوین به اشخاصی که تخصص لازم برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه را دارا نیستند توصیه می‌کند با کسب آگاهی نسبت به سازوکار صندوق‌های سرمایه‌گذاری، وجوه خود را در اختیار این صندوق‌ها قرار داده و از این طریق از بازدهی بازار سرمایه بهرمند شوند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال، پذیره نویسی صندوق ارزش آفرین بیدار از امروز دوشنبه 1399/03/26 لغایت دوشنبه مورخ 1399/04/2 انجام خواهد شد.

اطلاعیه پذیره نویسی صندوق ارزش آفرین بیدار

عباس متین مدیرعامل سبدگردانی اقتصاد بیدار ضمن اعلام خبر پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین بیدار (ETF) در بازار بورس ایران گفت: پذیره نویسی این صندوق سرمایه گذاری در سهام که مدیریت آن با شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار است با نماد ارزش از روز دوشنبه 26 خرداد ماه به مدت 5 روز کاری انجام خواهد شد.

وی تعداد کل واحدهای صندوق  را 100.000.000 واحد اعلام کرد و گفت : ارزش اسمی هر واحد صندوق 10.000 ریال بوده که که هیچ محدودیتی در میزان سرمایه گذاری آن وجود ندارد و حداقل میزان خرید برای هر فرد، یک واحد ( یعنی هزار تومان) است.

مدیرعامل شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار اضافه کرد: در حال حاضر اساسنامه و امیدنامه در سایت صندوق موجود است و علاقه‌مندان میتوانند اطلاعات بیشتر را در این مهم را در پایگاه اختصاصی صندوق بخوانند.

متین در خصوص نحوه خرید واحدهای این صندوق گفت: نکته قابل ذکر این است که صندوق ارزش آفرین بیدار در سیستم معاملات آنلاین قابل معامله خواهد بود، یعنی مثل خرید سهام، نماد ارزش را در زمان بازار سرچ کرده و خرید کنید. به عبارت دیگر از پنل آنلاین تمامی کارگزاری ها و حتی استیشن معاملات امکان خرید وجود دارد.

این مدیر مسئول در خصوص بازدهی صندوق ارزش توضیح داد: پرتفوی صندوق سرمایه‌گذاری ارزش آفرین بیدار توسط کمیته سرمایه‌گذاری گروه مالی اقتصاد بیدار که مدیریت آن با ولید هلالات است، انجام میشود، براین اساس انتظار داریم که بازدهی مناسبی را نصیب سهامداران خود کند.

متین افزود: صندوق ارزش حدود 10 روز پس از اتمام پذیره‌نویسی قابل معامله میشود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از تجارت نیوز،

به گزارش تجارت‌نیوز، از ابتدای هفته تا کنون دو شرکت نماد خود را برای معامله در بورس در فهرست نمادهای بورس اوراق بهادار تهران درج شدند.

نخستین آنها شرکت بورس انرژی ایران بود که با نماد «انرژی» به عنوان پانصد و سی و نهمین شرکت پذیرفته شده در بخش فعالیت‌های کمکی به نهادهای مالی واسط و گروه فعالیت‌های کمکی واسطه‌گری‌های مالی به جز تامین وجوه بیمه و بازنشستگی در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس درج شد. بر اساس امیدنامه این شرکت که در وبسایت کدال منتشر شده است این شرکت با سرمایه 600 میلیارد ریالی در پایان سال 98 به ازای هر سهم خود 544 ریال سود محقق کرده است. همچنین میزان دارایی‌های این شرکت بیش از یک میلیارد و 611 میلیون ریال برآورد شده است.

روز گذشته نیز صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله در سهام ارزش آفرین بیدار با نماد «ارزش» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله در بورس اوراق بهادار تهران درج شد. مدیریت این صندوق بر عهده شرکت سبدگردان اقتصاد بیدار و موسس آن کارگزاری اقتصاد بیدار است. تعداد واحدهای سرمایه‎‌گذاری این صندوق 100 میلیون واحد در نظر گرفته شده که 99 میلیون آن به عنوان واحدهای عادی خواهند بود. همچنین حداقل 70 درصد ترکیب دارایی‌های این صندوق را سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس تشکیل می‌دهد و سهام بازار پایه حداکثر 10 درصد از این صندوق را شامل خواهند شد. این در حالی است که بازه زمانی بازگشایی این صندوق متعاقبا به اطلاع سرمایه‌گذاران خواهد رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.