دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
10 آذر 1399
به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، امیر غلامی مدیر امور سهام و مجامع شرکت صنعتی معدنی چادرملو در سخنانی از تاسیس صندوق بازارگردان این شرکت در روز چهارشنبه خبر داد و گفت فعالیت این بازارگردان از امروز آغاز خواهد شد. 

وی همچنین اعلام کرد نام این بازارگردان «صندوق اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان» نام دارد و در چهارچوب ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار تاسیس شده است. 

مدیر امور سهام و مجامع «کچاد» در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد میزان نقدینگی صندوق بازارگردانی بر اساس پارامترها و مقررات توافق شده با سازمان بورس و اوراق بهادار است.

وی افزود: سازمان بورس مشخص کرده که همه شرکت ها بر اساس مصوبه بازارگردانی که سازمان اعلام کرده روزانه خرید و فروش داشته باشند، ما نیز به این مصوبات عمل می‌کنیم و با توجه به این ضوابط بازارگردانی سهم را انجام خواهیم داد. 

منبع: بورس 24 

به گزارش سیگنال به نقل از روابط عمومی سمات، صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین با نماد «بذر (BAZR)» در فهرست نرخ‌های بازار صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در سامانه پس از معاملات درج ‌گردید.

بر اساس این گزارش، مجوز تاسیس این صندوق در تاریخ 12 آذر سال 92 صادر شد و صندوق به روش صدور و ابطال فعالیت می‌کرد؛ اما بر اساس مجوز 22 مهرماه امسال سازمان بورس و اوراق بهادار، نوع صندوق از صندوق سرمایه‌گذاری مبتنی بر صدور و ابطال به صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) تغییر یافت.

همچنین مدیر این صندوق، شرکت تامین سرمایه امید، موسسان آن تامین سرمایه امید و یک شخص حقیقی و متولی صندوق موسسه حسابرسی فریوران راهبرد و بازارگردان آن نیز شرکت تامین سرمایه امید می‌باشند.

این صندوق حداکثر 700 میلیون واحد سرمایه‌گذاری خواهد داشت که تعداد 699 میلیون و 900 هزار واحد آن به عنوان واحدهای عادی در نظر گرفته شده است.

 در همین رابطه، شرکت سپرده گذاری مرکزی، صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بذر امید آفرین را با نماد “بذر” در سامانه پس از معاملات درج کرد تا پذیره نویسی این صندوق انجام شود.

مدیر صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین، تامین سرمایه‌ امید است. این نهاد مالی علاوه بر صندوق بذر امید آفرین، ۳ صندوق سرمایه‌گذاری دیگر را تحت مدیریت خود دارد که عبارتند از صندوق‌ با درآمد ثابت گنجینه امید ایرانیان، اختصاصی بازارگردانی امید ایرانیان و پشتوانه سکه طلای زرافشان امید ایرانیان.

صندوق سرمایه‌گذاری قابل‌معامله بذر امید آفرین در حال حاضر ۷۳ درصد از دارایی‌های تحت مدیریت خود را در سهام، ۲۳ درصد را در اوراق بهادار با درآمد ثابت، ۱ درصد در سپرده بانکی و ۳ درصد در سایر دارایی‌ها سرمایه‌گذاری کرده است.

ترکیب دارایی ها

بر اساس اطلاعات منتشر شده در سایت اختصاصی صندوق سرمایه گذاری قابل معامله بذر امید آفرین، کل خالص ارزش دارایی های این صندوق 548,986,700,445 ریال است.

تعداد واحدهای منتشر شده صندوق در حال حاضر ۲۰,۹۲۸,۴۰۰ واحد است که مجوز افزایش آن را تا سقف ۷۰۰ میلیون واحد دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.