دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

قیمت بیت کوین در حال حاضر رو به کاهش است و فشار فروش از جانب عدم قطعیت تکنیکال، ضعف در بازار بورس و افزایش قدرت دلار آمریکا در سیر صعودی قرار دارد.

عدم توانایی بیت کوین برای عبور از قیمت ۱۱,۰۰۰ دلار نیز می‌تواند یکی از عوامل نوسان اخیر باشد، زیرا ضعف گاوها را نشان داده است.

یکی از معامله‌کنندگان خاطرنشان کرده است که انتظار دارد به زودی کاهش قیمت چشمگیری رخ دهد. وی پیش‌بینی کرده است که گپ CME بیت کوین به کانال ۹۰۰۰ دلار برسد. در این سطح قیمت، نقدینگی بسیار زیادی وجود دارد بنابراین بیت کوین باید به این سطح برسد تا شاهد جهش مجدد قیمت باشد.

بیت کوین ممکن است به زودی به سمت گپ قراردادهای آتی CME بر روی قیمت ۹۶۰۰ دلار حرکت کند. این گپ هنگامی به وجود آمد که قیمت بیت کوین از کانال ۹۰۰۰ دلار در اواخر ماه جولای و اوایل ماه آگوست افزایش یافت.

قراردادهای آتی CME در آخر هفته‌ها بسته می‌شود، اما بازارهای نقد بیت کوین هم‌چنان معامله می‌شود. این موضوع، در نوسان قیمت CME یک گپ ایجاد می‌کند و بسیاری از این گپ‌ها طی یک هفته پر می‌شوند.

میانگین ارزش تراکنش‌های بیت کوین به سطح سال ۲۰۱۷ رسیده است

بیت کوین می‌تواند گپ موجود را پر کند

طبق گفته یکی از تحلیلگران ارز دیجیتال در خصوص نوسان قیمت اخیر، بیت کوین به زودی گپ CME را پر خواهد کرد. وی خاطرنشان کرد که بیت کوین چگونه سطح حمایتی ۱۰,۹۰۰ دلار را از دست داده است و کاهش به ۱۰,۲۰۰ دلار فعال شده است.

بخش عمده‌ای از سرمایه‌گذاران معتقدند این گپ نیز پر خواهد شد. یکی از صاحب‌نظران و برنامه‌نویسان مطرح به اسم Ivan on Tech اخیرا از بیش از ۱۰۰,۰۰۰ دنبال کننده خود پرسیده است که آیا به نظر آنها بیت کوین می‌تواند گپ CME را پر کند یا خیر. تقریبا ۶۰ درصد پاسخ‌دهندگان گفتند که گپ CME به زودی پر خواهد شد.

شاید گپ CME پر نشود

البته تمام تحلیلگران معتقد نیستند که این گپ به زودی پر شود. ویلی وو یکی از تحلیلگران برجسته اخیرا در خصوص نمودار زیر گفته است:

من هنوز کاهش قیمت کوتاه‌مدت دیگری را پیش‌بینی می‌کنم، اما تاکنون روند به سمت کسب نقدینگی پیش می‌رود که اگر سطح مقاومتی شکسته شود می‌تواند یک نشانه صعودی باشد. سفارش‌های زیادی برای خرید در کانال ۹۰۰۰ دلار وجود دارد.

ویلی وو طی هفته‌های اخیر پیش‌بینی‌های دقیق انجام دادن است. در اواخر ماه آگوست، کاهش قیمت به کانال ۹۰۰۰ دلار و هفته گذشته نیز بازایابی از قیمت ۱۰,۰۰۰ به ۱۱,۲۰۰ دلار را پیش‌بینی کرده بود.

وی هم‌چنان معتقد است که روند میان‌مدت بیت کوین مثبت است. او در این خصوص گفت:

به طور کل کاهش قیمت چشمگیری را پیش‌بینی نمی‌کنم و فقط احتمال کاهش قیمت‌های کوچکی در بازه‌های کوچک و نزدیک به سطح مقاومتی وجود دارد. با در نظر گرفتن چشم‌انداز بلندمدت، می‌توان گفت که زمان مناسبی برای خرید است. سفارش‌های خرید بسیار زیادی در سطح حمایتی کمتر از ۱۰,۰۰۰ دلار قرار دارد.

قیمت اتریوم- بیت کوین
قیمت اتریوم

اتریوم در آستانه قیمت ۲۵۰ دلار پس از کاهش قیمت اخیر

الگوی پرچم نزولی در نمودار قیمت روزانه اتریوم ایجاد شده است که گویای کاهش قیمت بیشتر است. کاهش ۳۷ درصدی قیمت در اوایل ماه، میله الگوی پرچم و روند بدون نوسان نیز خود پرچم را در نمودار ایجاد کرده است. بر اساس الگوی به وجود آمده و میله پرچم، قیمت اتر ممکن است تا ۲۳۵ دلار کاهش یابد.

اتریوم در مسیر نزولی خود می‌تواند سطح حمایتی ۳۰۰ دلار را بر اساس مدل IOMAP به دست آورد. این معیار درون زنجیره‌ای نشان می‌دهد که تقریبا ۹۴۰,۰۰۰ آدرس بیش از ۲.۲ میلیون اتر در این سطح قیمت خریداری کرده‌اند. این مانع عرضه می‌تواند مقداری از فشار فروش را جذب کند.

این نکته قابل ذکر است که علیرغم احتمال کاهش قیمت شدیدتر، تعداد نهنگ‌های اتریوم به طور چشمگیری افزایش یافته است. شاخص توزیع دارندگان Santiment، طی دو هفته گذشته افزایش ۲.۵۴ درصدی را در تعداد آدرس‌های دارای ۱۰۰,۰۰۰ الی یک میلیون اتر ثبت کرده است.

افزایش فشار خرید در حالی که قیمت در حال کاهش است نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دنبال خرید در کف قیمت هستند. اگر اتر بتواند سطح حمایتی ۳۸۰ دلار را مجددا به دست آورد، می‌تواند به سمت رکورد قیمت سالانه جدیدی پیش برود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

به گزارش سی ان بی سی، غلبه جو ناامیدی روی معامله گران و ریزش شدید شاخص های بورسی و طلا باعث شد تا فشار عرضه در معاملات ارزهای دیجیتالی بالا برود  و بیت کوین با عقب نشینی از کانال 11 هزار دلاری، در یک قدمی عقب گرد به زیر 10 هزار دلار نیز قرار گیرد. در معاملات ارزی، بیت کوین با ثبت ریزش 3.47 درصدی به 10 هزار و 418 دلار رسید.

هر چند برخی از منابع از پیشرفت های جدید دارویی در مقابله با کرونا خبر داده اند،  با این حال شمار مبتلایان به کرونا در جهان بار دیگر روندی صعودی به خود گرفته است و بسیاری از کارشناسان نگران بروز موج دوم همه گیری به صورت جهانی در پاییز هستند. تاکنون بیش از 960 هزار نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر ابتلا به کووید-19 از دست داده اند و بیم افزایش محسوس شمار قربانیان با تشدید روند فعلی وجود دارد.

میکا ارستلینگ، تحلیل گر ارزهای دیجیتالی در موسسه ” جی اس آر” گفت: بازار به شدت نگران خبرهای مربوط به کرونا، تنش های بین آمریکا و چین و زمان بر بودن عرضه واکسن است. صعود ارزهای امن نظیر طلا در معاملات اخیر، معامله گران بیتکوین را به این نتیجه رسانده که دارایی های امن  در حال حاضر مقصد جذابی در مقایسه با بازار ارزهای دیجیتالی هستند.  

البته ریزش قیمت ها در بازار ارزهای دیجیتالی محدود به بیت‌کوین نبود و قیمت بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر نزولی بود؛ به گونه‌ای که اتریوم با 6.75 درصد کاهش به 341.53 دلار، بیت کوین کش با 4.16 درصد ریزش به 213.43 دلار، لایت کوین با 6.47 درصد کاهش به 43.32 دلار،  مونرو با 3.3 درصد عقب نشینی به 87.74 دلار، دش با 5.41 درصد ریزش به 66.02 دلار، زدکش با 4.06 درصد کاهش به 53.18 دلار و میکر با 3.36 درصد افت به 446.89 دلار رسید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

در شبکه بلاکچین بیت کوین نودها و گره‌هایی که بخواهند به صورت Full node عمل کنند بایستی دفترکل بیت کوین را دانلود و ذخیره داشته باشند. اندازه شبکه بیت کوین به رکورد جدید دست یافت و از مرز ۳۰۰ گیگابایت عبور کرد.

اندازه بلاک در شبکه بیت کوین به چه معناست/ توضیحاتی پیرامون ظرفیت شبکه بیت کوین

دفترکل شبکه بیت کوین تمامی تراکنش‌ها در ده سال اخیر را در خود ذخیره کرده است. ماینرهایی که به صورت Full node در شبکه بلاکچین بیت کوین فعالیت دارند نیاز است تا این ۳۰۰ گیگابایت را دانلود و در سیستم خود ذخیره داشته باشند.

بلاکچین بیت کوین

این حجم از اطلاعات عدد قابل توجهی است و حتی ممکن است برای نگهداری و ذخیره این حجم از اطلاعات به هاردهایی با ظرفیت چند ترابایتی احتیاج باشد، زیرا اندازه بلاکچین شبکه بیت کوین ممکن است طی یک یا دو دهه بعد بسیار بیشتر افزایش یابد. جالب است بدانید که یک Node بایگانی در شبکه بلاکچین اتریوم باید بیش از ۵ ترابایت برای راه‌اندازی این شبکه در اختیار داشته باشد. اندازه شبکه بلاکچین اتریوم با سرعت رکورد اندازه بلوک ها در این شبکه، افزایش می‌یابد. گرچه یک گره Prune در این شبکه ۱۶۵ گیگابایت ظرفیت احتیاج دارد.

اندازه شبکه بیت کوین رکورد ثبت کرد‌

اندازه شبکه بلاکچین بیت کوین در مقایسه با روزهای اولیه خود با سرعت بیشتری افزایش می‌یابد. تعداد تراکنش‌ها در شبکه بیت کوین نیز با روزهای اولیه خود قابل مقایسه نیست. تعداد تراکنش‌های روزانه در شبکه بیت کوین رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. این موضوع نشانگر بزرگتر شدن جامعه این رمزارز بوده و در نتیجه اندازه بلاکچین آن نیز با ورود راهکارهایی همچون SegWit با نرخ بالاتری از قبل افزایش می‌یابد.

اندازه شبکه بلاکچین بیت کوین در چهار سال اول تنها ۲۰ گیگابایت بوده است. در سال ۲۰۱۶ اندازه این شبکه برابر ۵۴ گیگابایت بوده است. اما با توسعه رمزارزها و ورود افراد جدید به این شبکه و افزایش روزافزون استفاده از بیت کوین پس از سال ۲۰۱۶، اندازه بلاکچین اولین رمزارز جهان، با سرعت بیشتری افزایش یافته است؛ تا اینکه در هر سال حدود ۶۰ گیگابایت به اندازه بلاک چین بیت کوین اضافه می‌شود.

مقیاس پذیری یک شبکه بلاکچین

هرچند افزایش اندازه شبکه بیت کوین تاثیری بر سرعت این شبکه نخواهد داشت زیرا گره‌های کامل در این شبکه تنها یکبار باید این اطلاعات را دانلود کنند و نیازی به دانلود مداوم آن نخواهند داشت. یکی از دلایل بالا رفتن اندازه شبکه بلاکچین بیت کوین، تراکنش‌های تایید نشده است. در حال حاضر ۴ گیگابایت از اندازه شبکه بیت کوین به این تراکنش‌ها اختصاص یافته است. Calvin Kim توسعه‌دهنده Utreexo در حوزه بلاکچین معتقد است که آنها در آینده می‌توانند به تنگنایی برای مقیاس پذیری تبدیل شوند. ایده Utreexo به دنبال رفع همین مشکل در شبکه بیت کوین است. این ایده تمامی این تراکنش‌ها را به کمتر از چند کیلوبایت تبدیل خواهد کرد تا با این کار بتواند راهکاری بلندمدت برای رفع مشکل مقیاس پذیری شبکه بیت کوین ارائه دهد.Utreexo یک انباشتگر مبتنی بر هش است که اجازه می‌دهد که حجم تراکنش‌های تایید نشده کاهش یابد. این کار روی امنیت شبکه تاثیری نخواهد داشت. این ایده طرفدارانی پیدا کرده و برخی از کسب و کارهای بزرگ از آن حمایت کرده‌اند. شرکت مادر صرافی Bitmex اخیرا ۴۰,۰۰۰ دلار به Utreexo اهدا کرده تا بتواند ایده‌های خود را عملیاتی کند. اما ایجاد تغییرات در شبکه بیت کوین بسیار کند صورت می‌گیرد (البته این کندی در تغییرات اساسی برنامه‌ریزی شده است). این سرعت پایین تغییرات شبکه بیت کوین باعث شده تا این شبکه سازگاری بالایی با جهان پیرامون خود داشته باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

متوسط تراکنش‌های بیت کوین

آخرین مرتبه که میانگین تراکنش‌های بیت کوین به رقمی بالاتر از ۱۲۱ هزار دلار رسید، در آگوست ۲۰۱۹ بود که یک یا چند تراکنش عظیم در این شبکه باعث شد تا این رقم به طور متوسط به بیش از ۸۱۲ هزار دلار برسد. هزینه و کارمزد تراکنش‌های بیت کو‌ین هم از اواخر سال ۲۰۱۷ که بازار روند صعودی قدرتمندی را آغاز کرد و قیمت هرواحد رمزارز BTC به ۲۰ هزار دلار رسید، هرگز به این اندازه افزایش نیافته بود.

متوسط ارزش بیت کوین BTC Bitcoin
افزایش ارزش تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین

البته افزایش کارمزد تراکنش‌های بیت کوین در سال ۲۰۱۷ نشانه‌ای از فعالیت مداوم و افزایش تراکنش‌های بلاک‌چین بیت کو‌ین بود. در آن زمان همزمان با این افزایش ناگهانی، رمزارزهای ثانویه نیز دچار افزایش ارزش شده و رکورد‌های چشم‌گیری را به ثبت رساندند.

افزایش ناگهانی سطح فعالیت

تعداد آدرس‌های فعال بیت کوین، یعنی آدرس‌های منحصر به فردی که هر روز فرایند ارسال و دریافت تراکنش انجام می‌دهند، در حال حاضر به بالاترین سطح پس از روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ رسیده‌اند. آدرس‌های فعال بیت کوین به طور متوسط از هفته‌ی آخر ماه آگوست روزانه ۸۵۰ هزار تراکنش انجام داده‌اند.

در روزهای پایانی سال ۲۰۱۷ که بیت کوین به رکورد قیمت ۲۰ هزار دلاری رسید، متوسط تعداد آدرس‌های فعال روزانه‌ی این شبکه‌ی رمزارزی به ۱ میلیون رسید. به عبارتی، در آن زمان روزانه ۱ میلیون آدرس بیت کو‌ین فرایند مبادله‌ی رمزارز انجام می‌داد.

افزایش چشم‌گیر سطح مبادله‌ی بیت کوین

نرم‌افزارهای مالی غیرمتمرکز(DeFi) مبتنی بر بلاک‌چین اتریوم یا همان نسخه‌های غیرمتمرکز خدمات مالی مانند خدمات ارائه‌ی وام و محصولات دارای نرخ بهره با پشتوانه‌ی رمزارز، در سال ۲۰۲۰ توجه‌ی زیادی را به خود جلب کرده‌اند؛ کوین هم از این شور و اشتیاق بی‌نصیب نمانده است.

متوسط ارزش بیت کوین BTC Bitcoin
نمودار تغییرات ارزش بیت کوین طی ۳۰ روز گذشته تا به امروز

معاملات آتی بیت کوین هم در برخی از صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز بزرگ به رکوردهای تازه‌ای دست یافته است و تعداد خودپردازهای بیت کو‌ین هم در سراسر جهان اکنون از مرز ۱۰ هزار دستگاه هم عبور کرده است.

گرچه به نظر می‌رسد که حوزه‌ی DeFi گوی سبقت را ربوده و اکنون مبحث داغ صنعت رمزارزهاست، اما آمار و ارقام نشان می‌دهد که بیت کو‌ین به عنوان بزرگ‌ترین دارایی رمزارزی موجود در بازار به هیچ بازنده‌ی میدان نخواهد بود.

نظر شما در رابطه با افزایش چشم‌گیر متوسط ارزش تراکنش‌های بیت کوین و رسیدن به سطوح سال ۲۰۱۷ چیست؟ آیا بازار رمزارزها در حال آماده شدن برای یک روند صعودی دیگر است؟ نظرات و پیشنهادات خود را با تیم کوینیت به اشتراک بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

داده‌ها نشان می‌دهد که هم‌اکنون بیش از ۷ درصد از کل موجودی درگردش اتریوم در پروتکل‌های دیفای سپرده‌گذاری شده است.

به گزارش یوتودی، امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای خیال توقف ندارد. داده‌های دیفای پالس (Defipulse) نشان می‌دهد که در حال حاضر، پروتکل‌های دیفای، میزبان بیش از ۷ درصد از موجودی کل اتریوم هستند.

در اپلیکیشن‌های مبتنی بر اتریوم، کاربران باید برای پردازش پرداخت‌های خود یا تعامل با قراردادهای هوشمند، هزینه‌ای را در قالب کارمزد پرداخت کنند. از این کارمزد در شبکه اتریوم با عنوان «گس» یاد می‌شود و زمانی که شبکه با تقاضای فزاینده‌ای از سوی کاربران برای پردازش تراکنش‌ها مواجه می‌شود، این کارمزد افزایش می‌یابد.

هرچه میزان اترهای اختصاص‌یافته به پروتکل‌های دیفای بیشتر می‌شود، تقاضا برای اتر نیز رو به فزونی می‌گذارد. این اتفاق نشان می‌دهد که علی‌رغم اصلاح اخیر قیمت اتریوم، فعالیت کاربران در پروتکل‌های دیفای همچنان پرحرارت دنبال می‌شود.

پیش‌تر در روز ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) نیز، کل ارزش مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در پروتکل‌های دیفای، رکورد جدید ۹.۶ میلیارد دلار را به ثبت رسانده بود.

گفتنی است طی سه روز گذشته، ارزش مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در پلتفرم‌های دیفای از ۷.۶۶ به ۹.۷۷ میلیارد دلار رسیده است.

۳ میلیارد دلار اتریوم در حال حاضر روی حوزه دیفای ذخیره شده است
ارزش کل مبالغ سپرده‌گذاری‌شده در دیفای. منبع: دیفای پالس

آنتونی ساسانو (Anthony Sassano)، بنیان‌گذار ات‌هاب (Ethhub) و مدیر بازاریابی ست پروتکل (Set Protocol) می‌گوید:

در حال حاضر، ۷.۹ میلیون اتر، سوخت ماشین دیفای را تامین می‌کند. این تعداد، برابر با ۷ درصد از کل موجودی درگردش اتر است که ارزش تقریبی آن به ۳ میلیارد دلار می‌رسد.

یکی از پیامدهای جانبی رشد نمایی بازار دیفای، افزایش انفجارگونه هزینه‌های گس شبکه اتریوم بوده است.

بنابر داده‌های دریافتی از وب‌سایت Cryptofees.info، مجموع کارمزدهای روزانه بلاک چین اتریوم در محدوده ۵.۲ میلیون دلار در نوسان است. گفتنی است یونی‌سواپ (Uniswap)، صرافی غیرمتمرکز محبوب، ۱.۴ میلیارد دلار از این میزان را به خود اختصاص داده است.

برای مقایسه، بد نیست بدانید که مجموع کارمزدهای روزانه شبکه بیت کوین تقریباً برابر با ۵۰۸,۰۰۰ دلار است؛ یعنی کمتر از نصف مجموع کارمزدهای یونی‌سواپ.

افزایش کارمزدها می‌تواند تقاضا را برای اتر در میان‌مدت افزایش دهد؛ چراکه کاربران فارغ‌ از دارایی یا قرارداد هوشمندی که با آن سروکار دارند، باید کارمزد تراکنش‌ها را در قالب اتر پرداخت کنند.

برای مثال، اگر یکی از کاربران دیفای، توکن رپد بیت کوین (wBTC) را از یک کیف پول اتریومی به یک پلتفرم دیفای بفرستد، باز هم باید کارمزد تراکنش را در قالب اتر پرداخت کند.

از آنجا که هزینه‌های گس با اتر تسویه می‌شوند، افزایش مداوم کارمزدها به‌طور طبیعی به رشد تقاضا برای اتر دامن می‌زند.

اگرچه جهش فعالیت کاربران در اتریوم و رشد تقاضا برای اتر، برای شبکه اتریوم سودمند قلمداد می‌شود، اما به ازدحام فزاینده در این شبکه نیز می‌انجامد.

در بلندمدت، اگر میزان ازدحام شبکه اتریوم کماکان بدون تغییر باقی بماند، تجربه کاربری آن خدشه‌دار خواهد شد.

با این حال، تحلیل‌گران بر این باورند که اثر شبکه‌ای اتریوم برای دیگر بلاک چین‌ها بسیار قدرتمند عمل می‌کند و آنها را به میدان رقابت با آن فرامی‌خواند. جورج هاراپ (George Harrap)، سازنده بیت‌اسپارک (Bitspark) می‌گوید:

احتمالاً شاهد این خواهیم بود که شماری از زنجیره‌های لایه اول منقرض‌شده درصدد راه‌اندازی نسخه‌های شبیه‌سازی‌شده از دیفای مبتنی بر اتر بربیایند، اما هیچ کس سراغ آنها نخواهد رفت. بعید نیست که آنها کارمزدهای بالای کنونی اتریوم را دستاویز قرار دهند و کاربران را به مهاجرت به سوی بلاک چین‌های ارزان‌تر تشویق کنند، اما بدون شک، کاربران از اتریوم روی‌گردان نخواهند شد؛ چراکه اثرات شبکه‌ای اتر بسیار قدرتمند است.

تنها راهکاری که در آینده نزدیک می‌تواند تقاضا را برای دیفای تعدیل کند، نسخه دوم اتریوم است. گفتنی است تاریخ راه‌اندازی نسخه نهایی اتریوم ۲.۰ کماکان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

پی‌پل پذیرش رمزارزها را برای بازرگانان امکان‌پذیر می‌سازد

سندی براگار(Sandi Bragar)؛ مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری آسپریانت(Aspiriant) اعلام کرده است که شرکت پی‌پل(PayPal) هم‌اکنون در راستای ترکیب خدمات مبتنی بر رمزارزها در کسب و کار خود مشغول فعالیت است. این شرکت تلاش می‌کند امکان پذیرش رمزارزها را برای بازرگانان فراهم کند.

بیت کوین پی‌پل

براگار در مصاحبه‌ی اخیر خود با سی‌ان‌بی‌سی(CNBC) اظهار داشت که تلاش پی‌پل برای ایجاد دسترسی به رمزارزها یکی از دلایلی است که شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری آسپریانت این بازار را برای سرمایه‌گذاران مناسب ارزیابی می‌کند. وی همچنین تاثیر همه‌گیری ویروس کرونا بر کسب و کارها را دلیل دیگر اتخاذ این دیدگاه اعلام کرده است. وی اظهار داشت:

(رمزارزها) در صدر فعالیت‌های مربوط به تجارت الکترونیک و پرداخت دیجیتالی قرار دارند و ما فکر می‌کنیم در حالی که مردم(به دلیل شیوع ویروس کووید ۱۹) در خانه‌های خود مستقر شده‌اند و از تخت‌خواب و هر مکان دیگری فعالیت‌های تجاری خود را هدایت می‌کنند، درخواست گسترده‌ای برای فعالیت در این رابطه ایجاد شده است. ما فکر می‌کنیم که در حالی که مردم در نهایت از خانه‌هایشان خارج خواهند شد و به زندگی عادی خواهند پرداخت، ما همچنان جلوتر از همه‌گیری حرکت خواهیم کرد. Sandi Bragar

براگار در رابطه با فعالیت شرکت پی‌پل در حوزه‌ی رمزارزها اظهار داشت:

همچنین از همکاری شرکت پی‌پل با بازرگانان برای ارائه‌ی خدمات مبتنی بر پذیرش رمزارزها استقبال می‌کنیم و معتقدیم که در سال‌های آینده رمزارزها به جریان اصلی مبادلات تبدیل خواهند شد. Sandi Bragar

پی‌پل بزودی خدمات رمزارزی ارائه خواهد کرد

بر اساس گزارش کوینیت، منابع مطلع در ماه ژوئن از ایجاد امکان خرید و فروش مستقیم رمزارزها از طریق پلتفرم‌های پرداخت پی‌پل(PayPal) و ونمو(Venmo) خبر داده‌اند. خبر فعالیت این شرکت در حوزه‌ی رمزارزها در ماه جولای و با ارسال نامه‌ای به کمیسیون اتحادیه‌ی اروپا مورد تایید قرار گرفته است.

همچنین در ماه جولای، گزارش‌هایی مبتنی بر همکاری شرکت پی‌پل با شرکت پکسوس(Paxos) منتشر شده است. در این گزارش ادعا شده است که این شرکت مستقر در نیویورک پس از راه‌اندازی خدمات رمزارزی پی‌پل، انتشار دارایی‌های رمزارزی را در پلتفرم این شرکت مدیریت خواهد کرد.

پکسوس بزرگترین ناشر رمزارزهای پایدار قانون‌گذاری شده همانند بایننس یو‌اس‌دی(BUSD) محسوب می‌گردد. این شرکت همچنین سرویس نگه‌داری از بیت کوین و اتریوم را به سرمایه‌گذاران حقوقی ارائه می‌کند.

نظر شما نسبت به تاثیر راه‌اندازی خدمات رمزارزی شرکت پی‌پل بر صنعت رمزارزها چیست؟ آیا در آینده و همزمان با راه‌اندازی سرویس‌های مشابه عصر جدیدی را در پذیرش گسترده‌ی رمزارزها را در میان بازرگانان و کسب و کارها شاهد خواهیم بود؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

DeFi همچنان گسترش می‌یابد

در حال حاضر متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم چیزی حدود ۷/۵ دلار می‌باشد، رقمی که ۳ برابر کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین محسوب می‌شود. این درحالیست که راه‌اندازی یک کیف‌پول در میکردائو(MakerDAO) نیز حدود ۴۰ دلار هزینه به همراه دارد.

با افزایش چشم‌گیر تعداد پروژه‌های مالی غیرمتمرکز(DeFi) و سودآوری قابل توجه‌ی آن‌ها، این فضا علی‌رغم هشدارهای مربوط به تراکم بالا در شبکه و افزایش کارمزد، همچنان در حال گسترش است و روز به روز شاهد ظهور پروژه‌های جدید هستیم.

اتریوم اقتصادی غیرمتمرکز DeFi
پروژه‌های DeFi روز به روز درحال افزایش‌اند

کاربران حوزه‌ی DeFi مشتاقانه منتظر راه‌اندازی نسخه‌ی اصلی اتریوم۲ (Eth 2.0) هستند، پروژه‌های بسیار مورد انتظار که وعده‌ی مقیاس‌پذیری بلاک‌چین اتریوم را به کاربران داده است. اما به گفته‌ی برخی تحلیلگران، عرضه‌ی نسخه‌ی دوم بلاک‌چین اتریوم هم برای پشتیبانی از کاربران فعلی هم کافی نیست.

نگاه واقع بینانه به پروژه‌ی ETH 2.0

تعداد آدرس‌های منحصر به فرد DeFi روز به روز در حال افزایش می‌باشد، تاجایی که از ابتدای سال جاری تا به این لحظه بیش از ۳۵۰ هزار آدرس جدید ایجاد شده است. درحالیکه برخی پلت‌فرم‌های مالی غیرمتمرکز از جمله یونی‌سواپ(Uniswap) توانسته‌اند از لحاظ حجم مبادله صرافی‌های بزرگی همچون کوین‌بیس(Coinbase) را پشت سر بگذارند، اما پایگاه کاربری آن‌ها در مقابل صرافی‌های شناخته شده به شدت اندک است(صرافی کوین‌بیس نزدیک به ۳۲ میلیون مشتری فعال دارد).

با در نظر گرفتن روند افزایش کارمزد شبکه‌ی اتریوم و فرض این موضوع که اکنون به بالاترین کارمزد ممکن رسیده‌ایم، اکنون بهترین فرصت است که به بررسی وعده‌های شبکه‌ی ETH 2.0 پرداخت و مشخص کنیم که عرضه‌ی آن چه تاثیری بر مقیاس‌پذیری خواهد داشت.

در ابتدا قرار است شبکه‌ی اتریوم ۲ با ۶۴ شارد فعالیت‌های خود را آغاز کند، که هر شارد می‌تواند به طور بالقوه به عنوان یک زنجیره‌ی منحصر به فرد همراه با سوابق تراکنش‌های خاص خود کار کند. تحت چنین سناریویی، ظرفیت تراکنش‌های شبکه ۶۴ برابر خواهد شد.

نظر یک تحلیلگر

آقا الکس کروگر یکی از تحلیلگران حوزه‌ی DeFi با انتشار یک پست توییتری چندی قبل اعلام کرده بود که «با در فرض اینکه هریک از کاربران DeFi چهار آدرس در اختیار دارند(شاید بیشتر باشد) این حوزه هم اکنون ۱۱۴ هزار کاربر فعال دارد. تعداد کم است اما امکان رشد ناگهانی بسیار زیاد می‌باشد. برای مقایسه باید اعلام کرد که پایگاه کاربری صرافی کوین‌بیس ۳۲ میلیون است. اما اتریوم نمی‌تواند پاسخگوی ۱۱۴ هزار کاربر باشد؛ آیا اتریوم۲ توانایی پاسخ به میلیون‌ها کاربر را دارد؟ دقیقاً چه تعداد؟»

اتریوم اقتصادی غیرمتمرکز DeFi
پست توییتری الکس کروگر

آمار و ارزیابی‌های آقای کروگر براساس این فرضیه است که هر کاربر DeFi چهار آدرس در اختیار دارد. طبق این منطق، ۱۱۴ هزار کاربر منحصر به فرد در فضای DeFI فعالیت دارد. با این تصور خوش‌بینانه که هر کاربر فقط از دو آدرس خود استفاده می‌کند، بنابراین تعداد آدرس‌های فعال چیزی حدود ۲۲۰ هزار است. با در نظر گرفتن ۶۴ شارد، در این معادله حدود ۱۴ میلیون کاربر فعال حضور خواهد یافت(هنوز هم کمتر از آنچه صرافی کوین‌بیس توانایی پاسخگویی به آن را دارد). این درحالیست که صرافی کوین‌بیس تنها یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های موجود در جهان است.

بنابراین براساس منطق و استدلال این تحلیلگر، شبکه‌ی اتریوم۲ به تنهایی قادر به حل کردن مشکل مقیاس‌پذیری و ازدحام تراکنش‌ها نیست.

اثر بخشی پیشنهادات لایه‌ی دوم

این دقیقاً جایی است که پیشنهادات لایه‌ی دوم مطرح می‌شوند. آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) یکی از بنیانگذاران شبکه‌ی اتریوم، پیشنهاد استفاده از راه‌حل‌های لایه‌ی دوم موجود مانند Zk-sync، OMG و Loopring برای تراکنش‌های عادی را مطرح کرده است. طبق برآوردهای آقای بوترین، این راه‌حل‌ها در کنار ETH 2.0 باعث خواهند شد که سرعت پردازش تراکنش شبکه‌ی اتریوم از ۱۲ تا ۱۵ تراکنش در ثانیه(TPS)، به بیش از ۲۵۰۰ تراکنش بر ثانیه افزایش یابد.

 روند افزایش کارمزد گس شبکه‌ی اتریوم در حال تاثیرگذاری بر سودآوری مبادلات است؛ در نتیجه صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز نیز هزینه‌ی تراکنش‌ها و نقل و انتقالات رمزارز خود را افزایش داده و کاربران را وادار می‌کنند تا به دنبال کشف راه‌های دیگری برای انتقال دارایی‌های خود باشند. گرچه مواردی همچون پیاده‌سازی فناوری Zk-roll ups توسط تتر بسیار قابل توجه است، اما پذیرش آن در میان صرافی‌های مبادلاتی بسیار ناچیز است.

در تاریخ ۱۷ام سپتامبر سال جاری، تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم برای اولین بار پس از اوج‌گیری رمزارزها در اوایل سال ۲۰۱۸، رقم ۱/۳۴ میلیون را به عنوان یک رکورد جدید به ثبت رساند. علاوه بر این، در طول حباب ۲۰۱۷، تراکنش‌های بی‌ارزش مانند قرارداد‌های هوشمند اجرا شدن در شبکه‌ی اتریوم چیزی کم‌تر از ۲ درصد تمام تراکنش‌های این شبکه را تشکیل می‌دادند، درحالیکه این رقم در روزهای گذشته به ۵۰ درصد هم رسیده است.

تاثیرگذاری اندک

با توجه به این راه‌حل‌های لایه‌ی دوم تنها برای پردازش تراکنش‌های ساده‌ پیشنهاد شده‌اند، تاثیرگذاری آن‌ها بر روی مجموع کارمزد گس شبکه بسیار اندک خواهد بود. به همین ترتیب، برای مقیاس‌پذیری اتریوم جهت پاسخگویی به تمام نیازهای حوزه‌ی DeFi، لازم است تا راه‌حل‌ها و تغییرات مختلفی اتخاذ شود.

علی‌رغم وعده‌های اتریوم۲، به نظر می‌رسد که راه باقی‌مانده برای مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم همواره طولانی و دشوار است.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های این تحلیلگر حوزه‌ی DeFi چیست؟ آیا شبکه‌ی اتریوم حتی پس از عرضه‌ی بروزرسانی ETH 2.0 هم توانایی مقیاس‌پذیری کافی برای پذیرش کاربران حوزه‌ی DeFi را نخواهد داشت ؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از کوینیت،

DeFi همچنان گسترش می‌یابد

در حال حاضر متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم چیزی حدود ۷/۵ دلار می‌باشد، رقمی که ۳ برابر کارمزد تراکنش‌های شبکه‌ی بیت کوین محسوب می‌شود. این درحالیست که راه‌اندازی یک کیف‌پول در میکردائو(MakerDAO) نیز حدود ۴۰ دلار هزینه به همراه دارد.

با افزایش چشم‌گیر تعداد پروژه‌های مالی غیرمتمرکز(DeFi) و سودآوری قابل توجه‌ی آن‌ها، این فضا علی‌رغم هشدارهای مربوط به تراکم بالا در شبکه و افزایش کارمزد، همچنان در حال گسترش است و روز به روز شاهد ظهور پروژه‌های جدید هستیم.

اتریوم اقتصادی غیرمتمرکز DeFi
پروژه‌های DeFi روز به روز درحال افزایش‌اند

کاربران حوزه‌ی DeFi مشتاقانه منتظر راه‌اندازی نسخه‌ی اصلی اتریوم۲ (Eth 2.0) هستند، پروژه‌های بسیار مورد انتظار که وعده‌ی مقیاس‌پذیری بلاک‌چین اتریوم را به کاربران داده است. اما به گفته‌ی برخی تحلیلگران، عرضه‌ی نسخه‌ی دوم بلاک‌چین اتریوم هم برای پشتیبانی از کاربران فعلی هم کافی نیست.

نگاه واقع بینانه به پروژه‌ی ETH 2.0

تعداد آدرس‌های منحصر به فرد DeFi روز به روز در حال افزایش می‌باشد، تاجایی که از ابتدای سال جاری تا به این لحظه بیش از ۳۵۰ هزار آدرس جدید ایجاد شده است. درحالیکه برخی پلت‌فرم‌های مالی غیرمتمرکز از جمله یونی‌سواپ(Uniswap) توانسته‌اند از لحاظ حجم مبادله صرافی‌های بزرگی همچون کوین‌بیس(Coinbase) را پشت سر بگذارند، اما پایگاه کاربری آن‌ها در مقابل صرافی‌های شناخته شده به شدت اندک است(صرافی کوین‌بیس نزدیک به ۳۲ میلیون مشتری فعال دارد).

با در نظر گرفتن روند افزایش کارمزد شبکه‌ی اتریوم و فرض این موضوع که اکنون به بالاترین کارمزد ممکن رسیده‌ایم، اکنون بهترین فرصت است که به بررسی وعده‌های شبکه‌ی ETH 2.0 پرداخت و مشخص کنیم که عرضه‌ی آن چه تاثیری بر مقیاس‌پذیری خواهد داشت.

در ابتدا قرار است شبکه‌ی اتریوم ۲ با ۶۴ شارد فعالیت‌های خود را آغاز کند، که هر شارد می‌تواند به طور بالقوه به عنوان یک زنجیره‌ی منحصر به فرد همراه با سوابق تراکنش‌های خاص خود کار کند. تحت چنین سناریویی، ظرفیت تراکنش‌های شبکه ۶۴ برابر خواهد شد.

نظر یک تحلیلگر

آقا الکس کروگر یکی از تحلیلگران حوزه‌ی DeFi با انتشار یک پست توییتری چندی قبل اعلام کرده بود که «با در فرض اینکه هریک از کاربران DeFi چهار آدرس در اختیار دارند(شاید بیشتر باشد) این حوزه هم اکنون ۱۱۴ هزار کاربر فعال دارد. تعداد کم است اما امکان رشد ناگهانی بسیار زیاد می‌باشد. برای مقایسه باید اعلام کرد که پایگاه کاربری صرافی کوین‌بیس ۳۲ میلیون است. اما اتریوم نمی‌تواند پاسخگوی ۱۱۴ هزار کاربر باشد؛ آیا اتریوم۲ توانایی پاسخ به میلیون‌ها کاربر را دارد؟ دقیقاً چه تعداد؟»

اتریوم اقتصادی غیرمتمرکز DeFi
پست توییتری الکس کروگر

آمار و ارزیابی‌های آقای کروگر براساس این فرضیه است که هر کاربر DeFi چهار آدرس در اختیار دارد. طبق این منطق، ۱۱۴ هزار کاربر منحصر به فرد در فضای DeFI فعالیت دارد. با این تصور خوش‌بینانه که هر کاربر فقط از دو آدرس خود استفاده می‌کند، بنابراین تعداد آدرس‌های فعال چیزی حدود ۲۲۰ هزار است. با در نظر گرفتن ۶۴ شارد، در این معادله حدود ۱۴ میلیون کاربر فعال حضور خواهد یافت(هنوز هم کمتر از آنچه صرافی کوین‌بیس توانایی پاسخگویی به آن را دارد). این درحالیست که صرافی کوین‌بیس تنها یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های موجود در جهان است.

بنابراین براساس منطق و استدلال این تحلیلگر، شبکه‌ی اتریوم۲ به تنهایی قادر به حل کردن مشکل مقیاس‌پذیری و ازدحام تراکنش‌ها نیست.

اثر بخشی پیشنهادات لایه‌ی دوم

این دقیقاً جایی است که پیشنهادات لایه‌ی دوم مطرح می‌شوند. آقای ویتالیک بوترین(Vitalik Buterin) یکی از بنیانگذاران شبکه‌ی اتریوم، پیشنهاد استفاده از راه‌حل‌های لایه‌ی دوم موجود مانند Zk-sync، OMG و Loopring برای تراکنش‌های عادی را مطرح کرده است. طبق برآوردهای آقای بوترین، این راه‌حل‌ها در کنار ETH 2.0 باعث خواهند شد که سرعت پردازش تراکنش شبکه‌ی اتریوم از ۱۲ تا ۱۵ تراکنش در ثانیه(TPS)، به بیش از ۲۵۰۰ تراکنش بر ثانیه افزایش یابد.

 روند افزایش کارمزد گس شبکه‌ی اتریوم در حال تاثیرگذاری بر سودآوری مبادلات است؛ در نتیجه صرافی‌های مبادله‌ی رمزارز نیز هزینه‌ی تراکنش‌ها و نقل و انتقالات رمزارز خود را افزایش داده و کاربران را وادار می‌کنند تا به دنبال کشف راه‌های دیگری برای انتقال دارایی‌های خود باشند. گرچه مواردی همچون پیاده‌سازی فناوری Zk-roll ups توسط تتر بسیار قابل توجه است، اما پذیرش آن در میان صرافی‌های مبادلاتی بسیار ناچیز است.

در تاریخ ۱۷ام سپتامبر سال جاری، تعداد تراکنش‌های شبکه‌ی اتریوم برای اولین بار پس از اوج‌گیری رمزارزها در اوایل سال ۲۰۱۸، رقم ۱/۳۴ میلیون را به عنوان یک رکورد جدید به ثبت رساند. علاوه بر این، در طول حباب ۲۰۱۷، تراکنش‌های بی‌ارزش مانند قرارداد‌های هوشمند اجرا شدن در شبکه‌ی اتریوم چیزی کم‌تر از ۲ درصد تمام تراکنش‌های این شبکه را تشکیل می‌دادند، درحالیکه این رقم در روزهای گذشته به ۵۰ درصد هم رسیده است.

تاثیرگذاری اندک

با توجه به این راه‌حل‌های لایه‌ی دوم تنها برای پردازش تراکنش‌های ساده‌ پیشنهاد شده‌اند، تاثیرگذاری آن‌ها بر روی مجموع کارمزد گس شبکه بسیار اندک خواهد بود. به همین ترتیب، برای مقیاس‌پذیری اتریوم جهت پاسخگویی به تمام نیازهای حوزه‌ی DeFi، لازم است تا راه‌حل‌ها و تغییرات مختلفی اتخاذ شود.

علی‌رغم وعده‌های اتریوم۲، به نظر می‌رسد که راه باقی‌مانده برای مقیاس‌پذیری شبکه‌ی اتریوم همواره طولانی و دشوار است.

نظر شما در رابطه با صحبت‌های این تحلیلگر حوزه‌ی DeFi چیست؟ آیا شبکه‌ی اتریوم حتی پس از عرضه‌ی بروزرسانی ETH 2.0 هم توانایی مقیاس‌پذیری کافی برای پذیرش کاربران حوزه‌ی DeFi را نخواهد داشت ؟

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

کارمزدهای اتریوم کماکان در اوج‌ تاریخی خود قرار دارد و ماینرهای این شبکه نیز همچنان در تقلا هستند تا با افزودن به ظرفیت استخراجی خود سود بیشتری به جیب بزنند.

به گزارش دیکریپت، متوسط کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم از هفته گذشته به این سو بیش از دو برابر شده و در روز ۱۷ سپتامبر (۲۷ شهریور) به ۱۱.۶۱ دلار رسیده است. اکنون بیش از یک ماه است که متوسط کارمزد تراکنش‌ها از آستانه ۲ دلار پایین‌تر نیامده است. این طولانی‌ترین زمانی است که متوسط هزینه تراکنش‌ها در این سطوح بالا باقی می‌ماند.

نرخ هش بلاک چین اتریوم نیز که نمایانگر توان رایانشی پشتیبان این شبکه است، با افزایشی جهش‌وار به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ به این سو رسیده است. بخشی از این افزایش به تلاش فزاینده ماینرها برای ارتقای ظرفیت استخراجی خود بازمی‌گردد و این امر نیز باعث شده تا فعالیت‌ها در دو سمت عرضه و تقاضای بازار به سطوحی برسد که پیش‌تر مشاهده نشده است.

گفتنی است کارمزدهای پرداخت‌شده از سوی کاربران برای ارسال توکن‌ها یا تعامل با قراردادهای هوشمند، معیاری است که می‌توان از آن برای اندازه‌گیری میزان فعالیت‌های شبکه اتریوم استفاده کرد. هرچه میانگین کارمزدها بالاتر باشد، یعنی تراکنش‌های بیشتری روی شبکه در حال انجام است. کارمزد ۱۱.۶۱ دلاری، دومین کارمزد روزانه بالایی است که در شبکه اتریوم ثبت می‌شود و تنها اندکی با رکورد تاریخی ۱۴.۵۸ دلار ثبت‌شده در روز ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) فاصله دارد.

کل توان استخراجی‌ای که به پردازش تراکنش‌ها روی بلاک چین اتریوم کمک می‌کند نیز روی مدار افزایش قرار دارد. گفتنی است ماینرهای اتریوم از ساختارهایی به نام ریگ برای اتصال کارت گرافیک‌ها به هم و تولید بلاک برای شبکه اتریوم استفاده می‌کنند و به این ترتیب، توان هش خود را به شبکه می‌افزایند. هرچه توان هش زیادتر می‌شود، ماینرها پاداش بلوک کمتری برای استخراج اتر دریافت می‌کنند. علاوه بر این، کارمزدهای استخراج پرداخت‌شده از سوی کاربران نیز به آنها تعلق می‌گیرد.

این روزها با افزایش سرسام‌آور کارمزدها، ماینرها درصدد افزایش توان استخراجی خود برآمده‌اند و همین باعث شده تا کل توان هش شبکه اتریوم به محدوده ۲۵۰ تراهش برثانیه برسد. ۲۵۰ تراهش برثانیه یعنی در هر ثانیه ۲۵۰ تریلیون بار تلاش می‌شود تا معمای ریاضی که پاسخ آن کلید یافتن بلاک بعدی است، حل شود. داده‌های اتراسکن (Etherscan) نشان می‌دهد که از ابتدای ژوییه (انتهای خرداد)، توان هش اتریوم، افزایشی ۳۰ درصدی را تجربه کرده است. گفتنی است این نرخ هش، پیش‌تر تنها در فاصله زمانی فوریه تا نوامبر ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶ تا آبان ۹۷) مشاهده شده که طی آن نرخ هش شبکه اتریوم به ۲۹۰ تراهش بر ثانیه رسیده بود.

امور مالی غیرمتمرکز یا دیفای، اصلی‌ترین عامل ثبت رکوردهای تازه در شبکه اتریوم است. گفتنی است دیفای، سامانه‌ای از اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز است که امکان ارائه خدمات وام‌دهی غیرامانی مبتنی بر ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کند. در این حوزه، کاربرانی تحت عنوان تامین‌کنندگان نقدینگی می‌توانند از معاملات انجام‌شده روی صرافی‌های غیرمتمرکز کارمزد دریافت کنند. دیفای درصدد است تا نقش نهادهای مالی متمرکز سنتی اعطای تسهیلات اعتباری را در دنیای غیرمتمرکز ایفا کند؛ با این تفاوت که در دیفای، این پروتکل‌ها هستند که قواعد بازی را می‌چینند و کنترل پروتکل‌ها هم به‌جای آنکه متمرکز باشد، در دستان اعضای جامعه کاربری قرار دارد.

با اوج‌گیری تاریخی کارمزد تراکنش‌ها و تلاش فزاینده ماینرها برای ارتقای ظرفیت شبکه اتریوم، چندان دور از انتظار نیست که قیمت اتریوم که اکنون از رکورد ۴۸۰ دلاری خود در روز اول سپتامبر (۱۰ شهریور) فاصله دارد، دوباره روی مدار رشد قرار بگیرد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

یکی از تحلیلگران به نام Alex Kruger پس از ارائه دلایل خود، معتقد است که اتریوم ۲ مشکل بالا بودن قیمت کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین اتریوم را حل نخواهد کرد.

کارمزد انجام تراکنش یا قیمت gas در شبکه اتریوم به طور میانگین ۷.۵ دلار است؛ سه برابر کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین بیت کوین . راه‌اندازی یک کیف پول روی شبکه MakerDAO هزینه‌ای بالغ بر ۴۰ دلار خواهد داشت. همچنین کارمزد ابزار وام‌دهی در شبکه Compound برابر ۱۰ دلار خواهد بود. این کارمزدها ثابت نیستند و تغییر می‌کنند.

با Yield Farming آشنا شوید؛ روشی جدید برای کسب درآمد از دیفای!

تعداد پروژه‌های Yield farming ، محصول جدید حوزه دیفای ، سرمایه بسیاری را وارد این بخش از بازار رمزارزها کرده و باعث توسعه و گسترش شبکه شده است. این ورود سرمایه، شبکه را متراکم و شلوغ کرده که نتیجه آن بالا رفتن کارمزد انجام تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین اتریوم است. بسیاری از فعالان حوزه دیفای بی‌صبرانه منتظر راه‌اندازی اتریوم ۲ هستند. آنها امیدوارند تا با ورود اتریوم ۲ مسئله مقیاس‌پذیری شبکه اتریوم مرتفع شود. اما آیا ظرفیت شبکه اتریوم ۲، این تعداد بالای درخواست در شبکه را پیش بینی می‌کرده و قادر به کنترل این حجم از تقاضا خواهد بود؟

پتانسیل واقعی شبکه اتریوم ۲

کارمزد اتریوم

تعداد آدرس‌های منحصر به فرد دیفای به سرعت در حال افزایش است. از ابتدای سال جاری، ۳۵۰,۰۰۰ آدرس جدید کار خود را آغاز کرده‌اند. این در حالی است که پروژه‌ای مانند یونی سواپ از نظر حجم معاملات روزانه، از حجم معاملات صرافی کوین بیس عبور کرده است. در چنین وضعیتی کارمزد شبکه اتریوم بسیار بالا رفته است. اکنون زمان مناسبی است تا نگاهی واقع‌بینانه به پتانسیل اتریوم ۲ بیاندازیم. آیا شبکه اتریوم ۲ می‌تواند تغییر قابل توجهی در قیمت کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه بلاکچین داشته باشد؟ نظر یکی از تحلیلگران بازار را در همین زمینه مرور می‌کنیم:

@Krugermacro: فرض کنیم هر کاربر حوزه به طور میانگین چهار آدرس کیف پول دارد (البته این مقدار می‌تواند بیشتر باشد) ، در حال حاضر تعداد کاربران حوزه دیفای ۱۱۴ هزار کاربر هستند. این تعداد را با ۳۲ میلیون کاربر صرافی کوین بیس مقایسه کنید. در حال حاضر شبکه اتریوم قادر به مدیریت ۱۱۴ هزار کاربر نیست. آیا اتریوم ۲ می‌تواند میلیون‌ها کاربر را مدیریت کند؟ چند میلیون؟

اتریوم ۲ برای رفع مسئله مقیاس پذیری از شادرینگ استفاده می‌کند. اتریوم ۲ در ابتدا از ۶۴ شارد استفاده خواهد کرد که هر شارد می‌تواند به صورت مجزا تاریخچه تراکنش‌های خود را داشته باشد و به صورت یک قطعه جدا عمل کند. بدین صورت شبکه اتریوم در ابتدا سرعت خود را ۶۴ برابر حالت قبل خواهد کرد.

آیا شاردینگ مشکل مقیاس‌پذیری فناوری بلاک چین را حل می کند؟

بر اساس نظر این تحلیلگر اگر هر کاربر حوزه دیفای ۴ آدرس منحصربه فرد داشته باشند، مطابق یک رابطه منطقی، ۱۱۴ هزار کاربر در این حوزه فعالیت دارند. حتی اگر بخواهیم کمی اوضاع را بدتر در نظر بگیریم، هر کاربر تنها ۲ آدرس داشته باشد، تعداد کل آدرس ها در این حوزه تقریبا برابر ۲۲۰ هزار خواهد بود. شبکه ۶۴ شارد دارد پس نهایتا ۱۴ میلیون کاربر را مدیریت خواهد کرد. این تعداد همچنان کمتر از ۳۲ میلیون کاربر صرافی کوین بیس هستند. این را در نظر بیاورید که صرافی کوین بیس یکی از چندین صرافی بزرگ در جهان است. مطابق این محاسبات، شاردینگ شبکه اتریوم ۳ قارد به رفع شلوغی شبکه نخواهد بود.

اثربخشی لایه دوم اتریوم

طرح پیشنهادی لایه دوم در شبکه اتریوم را جدی‌تر باید بررسی کرد. خالق شبکه اتریوم – ویتالیک بوترین – استفاده از برخی راه‌حل‌های لایه دوم مانند Zk-sync، OMG و Loopring برای معاملات عادی را تایید کرد. بوترین معتقد است که استفاده از این راهکار، تعداد تراکنش در ثانیه اتریوم را از ۱۲-۱۵ به ۲۵۰۰ تراکنش در ثانیه افزایش خواهد داد. بالا بودن قیمت کارمزد تراکنش ها در شبکه اتریوم از سودآوری صرافی‌ها آغاز می‌شود. در نتیجه صرافی‌ها هزینه کارمزد برای انتقال دارایی دیجیتال را افازیش می‌دهند. در نتیجه کاربران به دنبال راهکار دیگری برای انتقال دارایی دیجیتال خود خواهند بود.

کارمزد اتریوم

در روز ۱۷ سپتامبر تعداد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم رکورد خود را شکست و قله جدیدی را در تعداد تراکنش‌های روزانه به ثبت رساند. پیش از این در سال ۲۰۱۸، شبکه اتریوم با ثبت ۱.۳۴ میلیون تراکنش در یک روز، رکورد بیشترین تعداد تراکنش‌های در یک روز را در تاریخ این شبکه به ثبت رسانده بود. همچنین از میان تمامی تراکنش‌های انجام شده در شبکه اتریوم در سال ۲۰۱۷، تنها ۲ درصد به قراردادهای هوشمند تعلق داشت اما این روزها حدود ۵۰ درصد از کل تراکنش‌های شبکه اتریوم به قراردادهای هوشمند تعلق دارد. راهکار لایه دوم برای رفع مسئله مقیاس پذیری در مورد تراکنش‌های معمولی و ساده در شبکه کاربرد دارد و همچنین تاثیر کمی بر روی قیمت کارمزد تراکنش‌ها خواهد داشت. با گسترش حوزه دیفای به نظر می‌رسد تراکم شبکه اتریوم به اندازه‌ای است که برای حل آن باید راهکارهای جدیتری را اتخاذ کرد. مسیر پیش روی اتریوم برای رفع مسئله مقیاس پذیری مسیری طولانی و طاقت فرسا خواهد بود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.