دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
چهارشنبه
2 مهر 1399

شاخص بورس تهران امروز با افت 5 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 578 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با افت 3 هزار واحدی به عدد 423 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 9 میلیارد سهم طی 1.1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 1060 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، افت 0.3درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

شروع معاملات امروز اندکی نسبت به روزهای دیگر بهتر بود ولی شایعه بازگشایی پالایشی ها بر شدت عرضه ها افزود و در پایان بازار شاهد بهبود اندک در معاملات بودیم ولی همچنان بیش از نیمی از بازار در وضعیت صف فروش قرارداشت.

ارزش خالص معاملات بورس 8893 میلیارد تومان بوده است و ارزش صفوف خرید در پایان بازار 1067 میلیارد تومان می باشد. مادامیکه ارزش خالص معاملات همراه با صفوف خرید بیش از 12000  میلیارد باشد می توان انتظار بازار پویا و عدم ریزش شدید را از بازار داشت.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.578.185423.153245.088
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
0.3-0.7-
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
9106015.917.560
26.16.310.3

بیشترین ارزش معاملات بازار سرمایه

نام سهامحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت پایانی(ریال)درصد تغییرات قیمتقیمت آخرین معامله(ریال)
وبملت20741201557902.85850
فولاد60910891184304.918430
فملی31910352324000.633100
وبصادر1349488236204.83650

بلوک های مهم صورت گرفته در معاملات امروز

نام سهمحجم معاملات(میلیون)ارزش معاملات(میلیارد)قیمت معامله بلوک(ریال)قیمت اخرین معامله (ریال)
وبملت 26036259745850

نماد های تاثیر گذار بر شاخص کل بورس

توضیحات: تقسیم بندی بر مبنا ارزش معاملات شرکت می باشد و اعداد میزان تاثیر گذاری بر شاخص کل را نمایش می دهد.

ارزش معاملات بازار بورس و فرابورس در طی هفته

توضیحات: ارزش خالص بورس و فرابورس از کسر ارزش معاملاتی صندوق ها،  اوراق و معاملات بلوک از ارزش بورس و فرابورس بدست می آید.

مقایسه ارزش معاملات صف های خرید و فروش

مقایسه تعداد صف های خرید و فروش

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

 1. شرکت کشت و دامداری فکا(زفکا) از احداث گاوداری 3000 راس مولد در شهرستان قهاوند همدان خبر داد.
 2. حسابرس افزایش سرمایه 500 درصدی شرکت داده گستر عصر نوین(های وب) از محل سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی ها، آورده نقدی با سلب حق تقدم به منظور اصلاح ساختار مالی تایید کرد.
 3. شرکت البرز دارو(دالبر) از خرید ماشین آمپول پر کنی و بهره برداری از آن خبر داد.
 4. شرکت آتیه داده پرداز(اپرداز) از خرید سهام خزانه تا سقف 15 میلیون سهم خبر داد.
 5. شرکت صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران(کیمیا) از بررسی خرید سهام خزانه در جلسه آتی هیئت مدیره خبر داد.
 6. شرکت سبحان دارو(سبحان) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 7. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 288 درصدی شرکت بانک قرضه الحسنه رسالت(وسالت) از محل مازاد تجدید ارزیابی ها صادر نمود.
 8. شرکت بین المللی توسعه ساختمان(ثاخت)  از مزایده عمومی فروش زمین واقع در شهر لواسان به مبلغ 6 میلیارد تومان خبر داد.
 9. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 40 درصدی شرکت عطرین نخ قم(نطرین) از محل سود انباشته صادر کرد.
 10. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 78 درصدی شرکت فراورده های نسوز آذر(کاذر) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی را صادر کرد.
 11. شرکت سبحان دارو(سبحان) از تغییر بیش از 10 درصدی در نرخ فروش محصولات خبر داد.
 12. بانک پارسیان(وپارس) از فروش  ملک خیابان پیروزی به مبلغ 1350 میلیارد تومان خبر داد.
 13. شرکت تامین سرمایه بانک ملت(تملت) از پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام به مبلغ 2500 میلیارد تومان خبر داد.
 14. شرکت گروه فن آوا با نماد “فن آوا” مطابق آگهی فراخوان عمومی جذب سرمایه گذاری “شهرداری رشت” با موضوع “پروژه سرمایه گذاری ممیزی نوین، هوشمندسازی و شهرداری الکترونیک” شرکت نموده و پس از بررسی و ارزیابی های انجام شده شرکت گروه فن آوا منتخب فراخوان عمومی مذکور شده است. لذا باتوجه به اینکه مبلغ قرارداد سرمایه گذاری مذکور حدود 174.000.000.000 ریال می باشد به اطلاع می رساند هم اکنون قرارداد درحال مبادله (امضاء و ممهورنمودن) است و ضمانتنامه انجام تعهدات در حال اخذ و تسلیم به کارفرما می باشد. 
 15. شرکت تولید و مدیریت نیروگاه زاگرس کوثر(بزاگرس) از مناقصه پروژه مهندسی، خرید، تامین تجهیزات، ساخت، نصب، احداث و راه اندازی نیروگاه بیوگاز دامی به ظرفیت یک مگاوات به صورت EPC به مبلغ 69 میلیارد تومان خبر داد. شرکت فنی مهندسی توان آزمایان برنده مناقصه گردید.
 16. عضو شورای عالی بورس ، شایعه عدم اجرایی بودن مصوبه شورای عالی بورس و مغایرت این مصوبه را با قانون رفع موانع تولید و خروج بانک ها از بنگاه داری، تکذیب کرد و گفت: این مصوبه کاملا قابل اجرا است و بندهایی از آن به موضوع قانون خروج بانک ها از بنگاه داری اشاره و آن را حل کرده است.
 17. طبق اعلام بانک مرکزی، چک برگشتی متقاضیان، ذینفعان و ضامنان که بعد از یک اسفند ۹۸ صادر شده باشد، محدودیتی برای اعطای تسهیلات کرونا ایجاد نمی‌کند.
 18. رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه در بودجه سال آینده، تعرفه‌های مالیاتی بخش تولید ۴ تا ۵ درصد کاهش خواهد یافت، گفت: در سال آینده مالیات بر تولید کمتر شده و مالیات برمصرف افزایش می‌یابد
 19. بدینوسیله به اطلاع می رساند شرکت سرمایه گذاري گروه مالی سپهر صادرات پس از احراز کلیه شرایط پذیرش از تاریخ 19/06/1399 به عنوان دویست و بیست و ششمین نماد معاملاتی(شصت و چهارمین شرکت در بازار اول)، در فهرست نرخ هاي فرابورس ایران درج گردید.
 20. شرکت خدمات انفورماتیک(رانفور) از افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی ها خبر داد.
 21. شرکت گسترش سرمایه گذاری ایرانیان(وگستر) از افزایش سرمایه 500 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی، سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی خبر داد.
 22. شرکت صنایع مس شهید باهنر(فباهنر) از افزایش سرمایه 133 درصدی از محل مطالبات حال شده سهامدران و آورده نقدی به منظور تامین  بخشی از منابع مورد نیاز خبر داد.
 23. بیمه آسیا(آسیا) از مزایده فروش ملک ولنجک در 9 مهر ماه خبر داد.
 24. حسابرس افزایش سرمایه 493 درصدی شرکت صنایع ماشین های اداری ایران(مادیرا) از محل مطالبات حال شده سهامداران وآورده نقدی، سود انباشته، مازاد تجدید ارزیابی ها تصویب کرد.
 25. شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی(کرازی) از بررسی خرید سهام خزانه در جلسه 31 شهریور ماه هیئت مدیره خبر داد.
 26. شرکت کاشی پارس(کپارس) در مجمع عمومی عادی سالانه از 156 تومان سود ساخته شده،106 تومان را بین سهامداران تقسیم نمود.
 27. شرکت ایران مرقام به حوزه هدایت ترکنش های شاپرکی وارد شد.
 28. شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود(ثرود) از فروش 38 درصد از دفتر مرکزی خبر داد.
 29. بانک تجارت از افزایش سرمایه 83 درصدی از محل صرف سهام خبر داد.
 30. مدیرعامل بورس اوراق بهادار تهران با بیان اینکه حاکمیت به شدت از سرمایه‌گذاری مردم در بورس حمایت می‌کند، گفت: طبق مقررات به برخی شرکت‌های حقوقی که به عرضه بیش از یک درصد سهام بلوکی اقدام کردند، تذکراتی داده شد.
 31. معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تشکیل ۲۱ شرکت تعاونی سهامی عام در کشور خبرداد که برخی از آنها وارد بورس شده‌اند.
 32. شهریار علیمحمدی: « شرکتهای سرمایه گذاری استانی سهام عدالت (سهام شرکتهای سرمایه‌پذیر) پس از قابلیت معامله طی مدت زمان یکسال مطابق برنامه مصوب شورای عالی بورس قابل انجام خواهد بود و پس از آن بدون محدودیت خواهد بود.»
 33. عضو شورای عالی بورس، پیاده سازی بازارگردانی صحیح در بازار سرمایه را نیازمند حمایت و همکاری حقوقی‌ها دانست و ابراز امیدواری کرد که با تصویب آیین نامه صیانت از حقوق سهامداران ، شاهد حرکت منطقی بازار سرمایه باشیم.
 34. رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بررسی وضعیت بازار سرمایه در جلسه غیرعلنی امروز گفت به زودی شاهد تحول در حوزه بورس خواهیم بود.

می توانید گزارش بازار سهام را هر روز در کانال سیگنال به آدرس signal_tahlil (تحلیل با سیگنال) مشاهده کنید.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

مدعی دیگری به‌زودی پا به عرصه رو‌به‌رشد دیفای می‌گذارد که مدعی است می‌تواند با اتریوم در به‌چنگ‌آوردن سهم بازار از اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز رقابت کند.

 به گزارش کوین دسک، آوا لبز (Ava Labs)، دوشنبه هفته آینده برابر با ۲۱ سپتامبر (۳۱ شهریور) بلاک چین موعود خود موسوم به اوالانچ را راه‌اندازی می‌کند. گفتنی است از ۶۰ میلیون دلار بودجه موردنیاز برای راه‌اندازی این پروژه، ۴۵ میلیون دلار از محل فروش یک توکن طی رویدادهای عمومی و خصوصی فروش که از سوی مایک نووگراتز (Mike Novogratz)، بیت‌مین (Bitmain) و اینیشیالایزد کپیتال (Initialized Capital) در ژوییه سال جاری میلادی (تیر) برگزار شد، تامین شده است.

امین گون سیرر (Emin Gün Sirer)، مدیرعامل آوا لبز طی مصاحبه‌ای با رسانه‌ها گفته است:

اوالانچ درصدد است تا امکان برپایی سیستم‌های جدیدی را فراهم ‌کند که قادرند عملکرد متمایزی در سرعت، کارایی، بهره‌گیری از سرمایه و نوآوری در محصولات و خدمات داشته باشند؛ عملکردی که در سامانه‌های کنونی با زمان‌های انتظار طولانی برای نهایی‌کردن تراکنش‌ها قابل دستیابی نیست.

وی در ادامه افزوده است:

بدون شک دیفای یکی از انگیزه‌های ما است اما در کوتاه‌مدت و بیشتر تمرکزمان در افق زمانی درازمدت بر حوزه مالیه سنتی معطوف است.

اوالانچ یک بلاک چین مبتنی بر اثبات سهام است که تیم سازنده آن مدعی است می‌تواند از پس پردازش ۴,۵۰۰ تراکنش در ثانیه بربیاید، بی‌آنکه نیاز باشد همانند زنجیره‌های کم‌تاخیر، امنیت را فدای سرعت کند. گفتنی است سازوکار اجماع بدیع این بلاک چین، تلفیقی از ساختار گراف جهت‌دار غیرمدور و رای‌گیری مکرر مبتنی بر نمونه‌برداری است که سیرر از آن با عنوان هسته اصلی نوآوری اوالانچ یاد کرده است.

معماری بلاک چین اوالانچ از یک شبکه اصلی و تعداد زیرشبکه تشکیل شده است. این زیرشبکه‌ها بلاک چین‌های ثانوی و یکتایی هستند که از سوی شبکه اصلی اوالانچ پشتیبانی می‌شوند.

این زیرشبکه‌ها را می‌تواند متناسب با کاربردهای مطلوب و نیاز طراحان آن سازمان‌دهی کرد (برای مثال این زیرشبکه‌ها می‌توانند عمومی یا خصوصی باشند). اعتبارسنج‌های اوالانچ، توکن بومی این شبکه موسوم به اواکس (AVAX) را برای پردازش تراکنش‌ها سهام‌گذاری می‌کنند و به این ترتیب قادرند تراکنش‌های دریافتی از هر زیرشبکه را تایید یا رد کنند. سیرر در گفت‌وگو با کوین دسک گفته است که یک اعتبارسنج برای مشارکت در فرایند صحت‌سنجی تراکنش‌ها باید دست‌کم ۲,۰۰۰ توکن اواکس را سهام‌گذاری کند.

آن‌طور که اسناد پروژه اوالانچ نشان می‌دهد برخی از اعتبارسنج‌های زیرشبکه ممکن است ملزم به طی فرایندهای شناخت مشتری (KYC) در حوزه قضایی خود باشند یا آنکه مبادرت به اخذ مجوز فعالیت کنند.

تیم سازنده اوالانچ مدعی است که این بلاک چین با توان عملیاتی و انعطاف‌پذیری بالای خود می‌تواند رقیبی قدرقدرت برای اتریوم در بازار دیفای باشد؛ به‌ویژه آنکه اکنون تراکنش‌های پرتعداد دیفای، شبکه اتریوم را به حد اشباع رسانده و باعث شده‌اند که کارمزد تراکنش‌ها در این بلاک چین سر به فلک بگذارد.

یکی از ویژگی‌های اصلی و متمایز اوالانچ، سازگاری آن با اتریوم است. یکی از زیرشبکه‌های اوالانچ موسوم به زنجیره پیمان اوالانچ (Avalanche Contract Chain) یا به‌اختصار C-Chain از ماشین مجازی تریوم و سالیدیتی، زبان برنامه‌نویسی آن پشتیبانی می‌کند. این قابلیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند سالیدیتی را روی شبکه جدید پیاده و مستقر کنند.

سیرر می‌گوید:

اوالانچ همچنین با قابلیت نوینی به‌نام پل‌های ارتباطی امکان نقل‌وانتقال دارایی را میان شبکه‌های مختلف در اختیار کاربران می‌گذارد؛ از جمله این پل‌های ارتباطی می‌توان به پل اتریوم اشاره کرد که در آینده‌ای نزدیک راه‌اندازی خواهد شد.

آوا لبز، تازه‌ترین پروژه‌ای است که در بازار خروشان و چندمیلیارد دلاری دیفای عرض اندام می‌کند؛‌ بازاری که قلمرو جولان بی‌چون و چرای اتریوم است. این پروژه به صف پلتفرم‌های نسل بعدی مثل سولانا (Solana) و انکور (Anchor) می‌پیوندد که خود را به‌عنوان نسخه‌هایی سریع‌تر از اتریوم معرفی کرده‌اند.

هنوز دیگر زنجیره‌های قدیمی که در دوره جنون بازار در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ سر بر آوردند، سهم بازاری هرچند اندک از حوزه دیفای را در اختیار دارند.

در این میان، بایننس، صرافی پرآوازه ارزهای دیجیتال در تلاش برای بهره‌برداری از حوزه پررونق دیفای درصدد است تا روی زنجیره هوشمند خود موسوم به بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) راهی را برای ارتباط با اپلیکیشن‌های دیفای پیدا کند. علاوه بر این، برنامه جدید این صرافی با نام لانچ‌پول (Launchpool) به کاربران بایننس اجازه می‌دهد تا برای کشت سود بتوانند روی این صرافی دست به سهام‌گذاری توکن‌ها بزنند.

پلتفرم‌های قرارداد هوشمند دیگری همچون ترون (Tron) و ویوز (Waves) نیز به‌تازگی به برای تقویت یک شبکه تعاملی موسوم به گرویتی (Gravity) توان خود را یک‌کاسه کرده‌اند تا پلی میان اپلیکیشن‌های مبتنی بر دیفای نوپای خود برقرار کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه فن آوا از برنامه افزایش سرمایه 150 درصدی از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی خبر داد.

براین اساس، “فن آوا” در نظر دارد سرمایه فعلی را از 88 به 220 میلیارد تومان برساند. تامین مالی این شرکت حاضر در تابلو نارنجی بازار پایه فرابورس از محل مطالبات سهامداران و آورده نقدی اعمال خواهد شد تا قادر به اجرای طرح های بهبود فرآیند، اصلاح ساختار مالی ناشی از مخارج سرمایه ای و جلوگیری از خروج نقدینگی جهت تداوم در اجرای پروژه های در دست تکمیل و سرمایه در گردش شود.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت سرمایه گذاری آوا نوین عنوان کرده است برنامه افزایش سرمایه از مبلغ 600 میلیارد ریال به یک هزار و 320 میلیارد ریال دارد.

بر اساس این گزارش، افزایش سرمایه “وآوا” از محل سود انباشته به منظور بمنظور اصلاح ساختارمالیِ. جلوگیری از وجه نقد.بهبود نسبت مالکانه و افزایش سودآوری شرکت که در تاریخ 17 شهریور 1399 به تصویب هیئت مدیره رسیده و جهت اظهارنظر به حسابرس و بازرس قانونی ارسال شده، خواهد بود.

بدیهی است انجام افزایش سرمایه یاد شده منوط به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و تصویب مجمع عمومی فوق العاده است و در این خصوص اطلاع‌رسانی خواهد شد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه فن آوا از اصلاح مدت و مبلغ اجرای قرارداد اتصال صد هزار دستگاه پایانه فروش به حساب بانک سپه باتوجه به سطح اهمیت درآمد حاصل در عملکرد زیرمجموعه و نهایتا این شرکت خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، حمیدرضا نایینی مدیرعامل “فن آوا” با توجه به مذاکرات انجام شده با بانک سپه اعلام کرد: پیرو قرارداد بانک‌ حکمت سابق و با توجه به ادغام بانک مذکور در بانک سپه، الحاقیه قرارداد فی مابین بانک سپه و شرکت فن آوا کارت( از زیرمجموعه‌های گروه فن آوا) طبق قرارداد جدید 26 مرداد با موضوع حفظ و جذب سپرده از طریق اتصال صد هزار دستگاه پایانه فروش فقط به حساب بانک سپه مشتمل بر دریافت اطلاعات و مدارک، نصب، راه اندازی، آموزش، جابجایی و پشتیبانی اعم از سخت افزاری، نرم افزاری لوازم مصرفی و مطبوعاتی و پاسخگویی به مشتری در سراسر کشور منعقد شده است.

لذا از آنجایی که اجرای قرارداد ارائه خدمات فوق در سنوات قبلی نیز برای بانک سپه توسط شرکت فن آواکارت انجام می‌شده، تشریفات برگزاری مناقصه نداشته و کل مبلغ الحاقیه قرارداد 30.42 میلیارد تومان است. طبق ماده 2 (مدت الحاقیه) مدت اجرای قرارداد در متن قرارداد و اطلاعیه ارسالی 28 مرداد به اشتباه درج شده بود که هم اکنون کل قرارداد توسط طرفین در حال اصلاح و مبادله است.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، گروه فن آوا از عقد تفاهم نامه با شرکت بورسی ایران ارقام درحوزه ارتباطی خبر داد و برای دو روز کاری با توقف نماد روبرو شد.

براین اساس، “فن آوا” اعلام کرد: 15 مرداد ماه عقد تفاهم نامه همکاری با شرکت ایران ارقام جهت همکاری مشترک در حوزه های فروش، توسعه و خدمات پس ازفروش سرویس های ارتباطی فعلی و یا آتی مبتنی بر بستر موبایل و ثابت، حوزه های پرداخت در شبکه شاپرک و شتاب، فعالیت های مرتبط با زیر ساخت های مالیاتی، تولید و فروش تجهیزات متنوع بانکی و غیربانکی، سرمایه گذاری های مشترک درحوزه های مختلف به منظور استفاده حداکثری از توان هم افزایی دو شرکت (در راستای محورهای همکاری طرفین طبق تفاهم نامه مربوطه) انجام شد.

تلگرام اصلی بورس پرس : t.me/boursepressir

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های سیمان خزر، مبین وان کیش، نیرو ترانس، البرز دارو و تابان نیرو سپاهان با اتمام دوره مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین گروه فن آوا برای تصویب صورت های مالی منتهی به آذر 98 به مجمع عادی بطور فوق العاده، سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان و پتروشیمی تخت جمشید برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه 85 و 44 درصدی از محل سود انباشته و مطالبات سهامداران و آورده نقدی به مجمع فوق العاده می روند.

در این میان مجمع سالانه شرکت فرآوری مواد معدنی ایران که قرار بود 25 خرداد برگزار شود، لغو و تصمیم گیری در خصوص تصویب صورت های مالی به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام می شود، موکول شد.

گروه فن آوا(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 14 روز شنبه 31 خرداد در میدان آرژانتین، خ الوند، خ بیست و نهم، پلاک 3

سرمایه گذاری توسعه و عمران کرمان(مجمع فوق العاده): ساعت 14 روز سه شنبه 27 خرداد در اتاق بازرگانی کرمان

سیمان خزر: ساعت 15 روز سه شنبه 27 خرداد در شرکت بازرسی کالای تجاری

مبین وان کیش: ساعت 10 روز سه شنبه 3 تیر در خ شریعتی، بالاتر از چهارراه قدوسی، روبروی پارک اندیشه، ورودی 11 مجتمع فرهنگی پیامبر اعظم

نیرو ترانس: ساعت 11 روز سه شنبه 27 خرداد درشیراز، بلوارمدرس ،خیابان شهیددوران، چهارراه شریف آباد، بلواراتحاد، کیلومتر 3 جاده ترکان

البرز دارو: ساعت 11 روز شنبه 31 خرداد در بازار چهار سو طبقه 7

تابان نیرو سپاهان: ساعت 9 روز یکشنبه 25 خرداد در شرکت تکادو واقع در اصفهان،خیابان هزار جریب، روبروی درب شرقی دانشگاه اصفهان

پتروشیمی تخت جمشید(مجمع فوق العاده): ساعت 9 روز سه شنبه 27 خرداد در بزرگراه آفریقا، نبش کوچه نهم گاندی، پلاک 38

انتهای پیام
 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از خبر آنلاین،

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد 6هزار و 600واحدی در ارتفاع یک میلیون و 753هزار و 678واحد به کار خود پایان داد و بیش از 15میلیارد و 844میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 22هزار و 756میلیارد تومان در بیش از 2میلیون و 377هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران معدنی دماوند، کمک فنر ایندامین و گروه صنعتی بوتان امروز بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های گروه دارویی سبحان، کنترل خوردگی تکین و ایران ارقام بیشترین افت قیمت را تجربه کردند.

اسامی سهام بورس با بالاترین و پایین‌ترین رشد قیمت امروز 99/04/18

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3میلیارد و 992میلیون ورقه به‌ارزش 9هزار و 182میلیارد تومان در 994هزار و 7625نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 92واحد رشد کرد و در ارتفاع 18هزار و 157واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی مارون، کشت و صنعت دشت خرمدره و سرمایه‌گذاری مسکن الوند بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، داروسازی سبحان انکولوژی و سرمایه‌گذاری آوا نوین بیشترین کاهش قیمت را تجربه کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از بورس پرس،

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، شرکت های پتروشیمی نوری، پلیمر آریا ساسول، هلدینگ دارویی سبحان، صنعتی مینو، سرمایه گذاری آوا نوین، پارس خزر، مرآت پولاد و سرمایه گذاری صنعت نفت با اتمام دوره مالی منتهی به اسفند گذشته، زمان برگزاری مجمع سالانه را اعلام کردند.

همچنین شرکت آینده سازان بهشت پارس برای انتخاب اعضای هیات‌مدیره به مجمع عادی بطور فوق العاده می رود.

در این میان، مجمع عادی بطور فوق العاده بیمه دی که قرار بود 7 تیر برگزار شود، لغو و تصمیم گیری درخصوص انتخاب اعضای هیات‌مدیره به مجامع بعدی که تاریخ آن متعاقباً اعلام می شود، موکول شد.

پلیمر آریا ساسول: ساعت 10 روز دوشنبه 9 تیر در محل شرکت

پتروشیمی نوری: ساعت 9 روز سه شنبه 17 تیر در پژوهشگاه صنعت نفت

صنعتی مینو: ساعت 10 روز پنج شنبه 12 تیر در محل شرکت پارس مینو واقع در کیلومتر 10 جاده مخصوص کرج

هلدینگ دارویی سبحان: ساعت 10 روز یکشنبه 15 تیر در بازار چارسو، طبقه 7

سرمایه گذاری آوا نوین: ساعت 10 روز چهارشنبه 11 تیر در هتل سیمرغ

سرمایه گذاری صنعت نفت: ساعت 10 روز چهارشنبه 11 تیر در درب اورژانس بیمارستان شهید رجایی، مرکز همایش های هتل قلب

پارس خزر: ساعت 15 روز دوشنبه 16 تیر در خیابان سپهبد قرنی، پلاک 43

مرآت پولاد: ساعت 9 روز پنج شنبه 26 تیر در شرکت تکادو واقع در اصفهان، خ هزار جریب، روبروی درب شرقی دانشگاه اصفهان، نبش کوچه چهارم

آینده سازان بهشت پارس(مجمع عادی بطور فوق العاده): ساعت 11 روز پنج شنبه 12 تیر در سلمانشهر، روستای اسب چین، پایانه صادراتی گل و گیاه و مجصولات کشاورزی

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از با اقتصاد،

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، شهاب‌الدین ادیب مهر، عضو تیم مدیران صندوق سرمایه‌گذاری آوای معیار به سرمایه‌گذاران پیشنهاد کرد که از طریق خرید واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، ریسک‌‌ها را به حداقل برسانند و در عین حال از مزایای بازار سرمایه بهره‌مند شوند چرا که با متنوع‌سازی در صندوق‌ها، ریسک سرمایه‌گذاری کاهش پیدا می‌کند.

ادیب‌ مهر در مورد حد نصاب‌های سرمایه‌گذاری صندوق آوای معیار، اظهار کرد: طبق اساسنامه صندوق آوا، حداقل 70 درصد از دارایی‌های این صندوق باید در سهام پذیرفته‌شده در بورس اوراق بهادار تهران و بازار اول و دوم فرابورس ایران و سهام قابل معامله در بازار پایه فرابورس ایران سرمایه‌گذاری شود.

به گفته او سایر دارایی‌های صندوق نیز در مواردی همچون حق تقدم خرید سهام، واحدهای سرمایه‌گذاری صندوق‌های سرمایه‌گذاری غیر از اوراق بهادار، سرمایه‌گذاری در گواهی سپرده کالایی، اوراق مشارکت، اوراق صکوک، اوراق بهادار رهنی و گواهی‌های سپرده منتشره توسط بانک‌ها یا مؤسسات مالی اعتباری دارای مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سرمایه‌گذاری خواهد شد.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار، چشم‌انداز صندوق آوا را کسب بازدهی متناسب با بازدهی شاخص کل، قرارگرفتن در میان 5 صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله سهامی با بیشترین بازدهی، تنوع‌بخشی مناسب و مدیریت ریسک اعلام کرد.

ادیب مهر همچنین نقدشوندگی صندوق آوای معیار را از نکات حائز اهمیت برای سرمایه‌گذاران عنوان کرد و گفت: بازارگردانی آوا، توسط صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار انجام می‌شود که هر دو جزو مجموعه معیار به شمار می‌آیند.

او در بخش دیگری از سخنان خود به معرفی مجموعه مشاوره سرمایه‌گذاری معیار که از سال 94 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، پرداخت و افزود: حوزه‌های اصلی فعالیت معیار شامل مشاوره سرمایه‌گذاری، سبدگردانی و مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مشاوره پذیرش و ارائه خدمات مالی شرکتی می‌شود.

به گفته ادیب مهر، ارزش دارایی‌های تحت مدیریت شرکت مشاور سرمایه‌گذاری معیار تحت قالب قراردادهای سبدگردانی در سال‌های اخیر همواره صعودی بوده و در حال حاضر صرفا دارایی‌های تحت مدیریت سبدگردانی معیار به جز دارایی‌های مربوط به صندوق‌های سرمایه‌گذاری به حدود 1600 میلیارد تومان رسیده است.

عضو هیات‌مدیره مشاور سرمایه‌گذاری معیار با اشاره به اینکه این مجموعه علاوه بر صندوق آوای معیار دو صندوق سرمایه‌گذاری توازن معیار و صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار را تحت مدیریت خود دارد، اعلام کرد: ارزش دارایی‌های صندوق توازن معیار که آبان‌ماه 98 در فرابورس پذیره‌نویسی شد به 431 میلیارد تومان رسیده که با وجود اینکه نرخ پیش‌بینی سود این صندوق 18 درصد سالانه بوده، متوسط نرخ محقق شده تقسیم سود آن به 26 درصد رسیده است.

به گفته او همچنین صندوق سرمایه‌گذاری اختصاصی بازارگردانی معیار که از مهرماه سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرد، با دارایی تحت مدیریت 130 میلیارد تومانی، بازارگردان نمادهای بترانس، خکرمان، حآسا، شجم و دمعیار را بر عهده دارد و قرار است بازارگردانی صندوق آوای معیار را نیز بر عهده بگیرد.

 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.