دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

برای افرادی که تمایل به معامله در بازارهای با ثبات دارند، خرید و فروش ارزهای دیجیتال به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. در طول هفته گذشته ارزهای رمزپایه حتی به نسبت بازار خودشان هم نوسان هفتگی بالایی را تجربه کردند.

بیت کوین ابتدای هفته گذشته 10 درصد کاهش قیمت داشت. کف حمایتی مهم 7500 دلار را که در تحلیل‌های قبلی بارها به اهمیت آن اشاره شده بود شکست و باعث افت شدید قیمت در بازار رمزارزها شد. در روند نزولی قیمت، شاهد واگرایی بین RSI و قیمت بودیم و پس از پول بک به محدوده 7500 دلار، این سطح را که تبدیل به سطح مقاومتی مهمی شده بود، با قدرت شکست و با 42 درصد افزایش قیمت در 24 ساعت، بیشترین درصد سود روزانه را برای این ارز دیجیتال از سال 2011 تا کنون رقم زد. با تثبیت قیمت بیت‌کوین بالای محدوده 9000 دلار، این رمزارز از روند نزولی خود خارج خواهد شد و در آینده می‌توان شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال بود.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته اول آبان ماه 1398)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا کلیک کنید

رشد قیمت بیت‌کوین، بازار ارزهای دیجیتال را با افزایش شدید قیمت همراه ساخت و  طی هفته گذشته آنتولوژی تا 67.16 درصد افزایش قیمت را تجربه کرد. رمزارز نئو با 58.25 درصد رشد قیمت، جایگاه دوم را در میان برترین‌های مارکت داشته است. در این میان، تزوس با 1.55 درصد کاهش قیمت، تنها ارز دیجیتال برتری است که نسبت به هفته گذشته افت قیمت داشته است.

قیمت هر بیت کوین: 9279 دلار ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال: 240 میلیارد دلار سهم بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال: 70.18 درصد
  قیمت (دلار) تغییر قیمت (24 ساعته) تغییر قیمت (هفتگی)
بیت کوین (BTC) 9297.28 $ 2.15 % 15.88 %
اتریوم (ETH) 181.73 $ 1.17 % 5.09 %
تزوس (XTZ) 0.88 $ 6.49 % -1.55 %
آنتولوژی (ONT) 25.03 $ 6.14 % 67.16 %
نئو (NEO) 11.58 $ 15.46 % 58.25 %

بیشترین سود و زیان هفته در میان بازار کلی ارزهای دیجیتال را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. اگرچه مبادله رمزارزهای با ارزش بازار کمتر از 90 میلیون دلار، به هیچ وجه توصیه نمی‌شود وجدول ذیل صرفا برای آشنایی با اطلاعات کلی بازار ارزهای دیجیتال ارائه شده است.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال (هفته اول آبان ماه 1398)
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

ارزش بازار تتر با رشدی قابل توجه از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا، به ۱۰ میلیارد دلار رسیده است. علاوه بر تتر، بایننس یواس‌دی (Binance USD) و یو‌اس‌دی کوین (USD Coin)، نیز توانسته‌اند در این مدت رشدی سه رقمی (درصد) داشته باشند.

به گزارش کوین تلگراف، داده‌های جدید شرکت تحلیل مساری (Messari) نشان می‌دهد که ارزش بازار تتر برای اولین بار از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

در حال حاضر علاوه بر بیت کوین و اتر، ارزش بازار تتر نیز به بیش از ۱۰ میلیارد دلار رسیده است.

از ابتدای سال ۲۰۲۰ تا به اینجا، تتر رشدی ۱۴۴ درصدی داشته و توانسته است ارزش بازار خود را از ۴.۱ میلیارد دلار به رقمی نزدیک به ۱۱ میلیارد دلار برساند. صد البته باید به یاد داشت که داده‌ها در ارتباط با ارزش بازار تتر با یکدیگر متفاوت است؛ به عنوان مثال، کوین گکو (CoinGecko) در گزارش خود از ارزش بازار تتر، آن را ۹ میلیارد دلار برآورد کرده است.

یواس‌دی کوین، دومین استیبل کوین بزرگ بازار ارزهای دیجیتال نیز از ماه ژانویه (دی) تا به اینجا رشدی قابل توجه و سه رقمی (درصدی) داشته است و ارزش بازار این ارز دیجیتال از ۴۵۰ میلیون دلار به ۹۳۰ میلیون دلار رسیده است.

یواس‌دی کوین روند صعودی خود را از اکتبر سال ۲۰۱۸ آغاز کرد و در حال حاضر در رده هجدهم ارزهای دیجیتال بازار از نظر ارزش بازار قرار دارد.

استیبل کوین بایننس نیز که سپتامبر سال گذشته (شهریور ۹۸) عرضه شد، توانسته است تا تعداد قابل توجهی کاربر را به‌سمت خود بکشاند. این ارز دیجیتال نیز در حال حاضر با ۱۶۶ میلیارد دلار ارزش بازار، چهارمین استیبل کوین بازار است.

ارزش بازار بایننس یواس‌دی از زمان عرضه‌اش تا به اینجا رشدی ۸۷۵ درصدی داشته است و به ۱۷ میلیون دلار رسیده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر رده ۴۹ام ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

ارزش بازار پکسوس استاندارد (Paxos Standard) در ابتدای سال جاری در رقم ۲۲۵ میلیون دلار قرار داشت. این رقم با افزایشی نسبی و آهسته، در ماه آوریل (فروردین) به ۲۴۵ میلیون دلار رسید. پکسوس استاندارد استیبل کوین شماره ۳ بازار ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال در رده‌بندی کلی نیز رتبه ۳۷ام را در اختیار دارد. صد البته باید به یاد داشت که این آمار ممکن است پکس‌هایی که از ماه آوریل در شبکه آنتولوژی (Ontology) عرضه شده‌اند را در نظر نگرفته باشد.

ترو یواس‌دی (TrueUSD)، یکی دیگر از استیبل کوین‌های بازار، تا به اینجا سال خوبی را پشت نگذاشته است و از زمان آغاز امسال، ارزش بازارش از ۱۵۵ میلیون دلار به ۱۴۴.۵ میلیون دلار کاهش یافته است. این استیبل کوین رده پنجم ارزهای دیجیتال باثبات و رده ۵۵ام بازار کل ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

تتر، USDC و BUSD در سال جاری رشد سه رقمی در ارزش بازار خود داشتند. ارائه دهنده اطلاعات بازار ارز دیجیتال مساری (Messari) گزارش داده است که ارزش بازار استیبل کوین تتر برای اولین بار از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرده است.

علاوه بر بیت کوین و اتریوم، تتر نیز اکنون یکی از یه ارز دیجیتال با ارزش بازار ۱۱ رقمی است.

عبور ارزش بازار تتر از مرز ۱۰ میلیارد دلار پس از رشد ۱۴۴ درصدی این استیبل کوین از ابتدای سال تاکنون رخ داده است. گفتنی است ارزش بازار تتر در ابتدای سال ۲۰۲۰ تقریبا ۴.۱ میلیارد دلار بود.

هرچند اطلاعات ارائه شده توسط مساری با اطلاعات کوین مارکت کپ و CoinGecko یکسان نیست و این منابع، ارزش بازار تتر را صرفا بیشتر از ۹ میلیارد دلار عنوان کرده‌اند.

رشد چشمگیر استیبل کوین های USDC و BUSD

دومین استیبل کوین برتر از لحاظ ارزش بازار، USDC است که شاهد رشد بیش از ۱۰۰ درصدی از ابتدای ماه ژانویه تاکنون بوده است. ارزش بازار این استیبل کو‌ین از ابتدای سال تاکنون از ۴۵۰ میلیون دلار به بیش از ۹۳۰ میلیون دلار رسیده است.

استیبل کوین USDC از زمان عرضه در ماه اکتبر ۲۰۱۹ تاکنون با رشد مستمری همراه بوده است و در حال حاضر در رتبه ۱۸ برترین ارزهای دیجیتال از لحاظ ارزش بازار قرار دارد.

استیبل کوین BUSD از بایننس از زمان عرضه خود در ماه سپتامبر سال گذشته تاکنون به سرعت به یکی از بازیگرهای مهم این عرصه تبدیل شده است. در حال حاضر BUSD چهارمین استیبل کو‌ین برتر با ارزش بازار تقریبا ۱۶۶ میلیون دلاری است.

ارزش بازار BUSD از ابتدای سال جاری تاکنون با رشد بیش از ۸۷۵ درصدی از ۱۷ میلیون دلار به ۱۶۶ میلیون دلار رسیده است و این استیبل کو‌ین در رتبه ۴۹ برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد.

رکود PAX و TUSD

استیبل کوین PAX که در رتبه سوم برترین استیبل کو‌ین های بازار از لحاظ ارزش بازار قرار دارد، سال جاری را با ارزش بازار ۲۲۵ میلیون دلار آغاز کرد و از ماه آوریل تاکنون با رشد اندک به ارزش بازار ۲۴۵ میلیون دلار رسیده است.

کوین مارکت کپ استیبل کوین PAX را در رتبه ۳۷ برترین ارزهای دیجیتال قرار داده است. هرچند این اطلاعات ممکن است کوین های صادر شده در بلاک چین آنتولوژی (Ontology) از ماه آوریل تاکنون را مد نظر قرار نداده باشد.

استیبل کوین TUSD با کاهش ارزش بازار از ابتدای سال تاکنون مواجه شده است. ارزش بازار این استیبل کو‌ین از ۱۵۵ میلیون به ۱۴۴.۵ میلیون دلار کاهش یافته است.

استیبل کوین TUSD پنجمین استیبل کو‌ین از لحاظ ارزش بازار است و در رتبه ۵۵ برترین ارزهای دیجیتال قرار دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

ساعاتی پیش ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink) توانست با پشت سر گذاشتن بایننس کوین و لایت کوین، به جایگاه هشتم بازار از نظر ارزش بازار برسد.

به گزارش کوین تلگراف، در ساعات اولیه امروز، ارزش بازار چین لینک از ارزش بازار بایننس کوین و لایت کوین بیشتر شد. داده‌های کوین مارکت کپ (CoinMarketCap)، نشان می‌دهد که افزایش ۹ درصدی قیمت چین لینک سبب شد تا هر واحد از این ارز دیجیتال به رقم ۸.۱۷ دلار برسد. با رسیدن به این قیمت، ارزش بازار چین لینک نیز به ۲.۸۶ میلیارد دلار رسید. بایننس کوین و لایت کوین به ترتیب با ارزش بازار ۲.۸۴ و ۲.۸۳، پس از چین لینک در رده‌های بعدی قرار دارند.

طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت چین لینک جهشی ۱۴ درصدی داشته است و در حال حاضر در محدوده ۸.۱۲ دلار معامله می‌شود. لازم به ذکر است که چین لینک هنوز اوج قیمت ۸.۲۲ دلاری خود را نشکسته است.

عملکرد چین لینک در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ آن را به یکی از بهترین ارزهای موجود بازار بدل کرده است. از زمان عرضه در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶)، چین لینک جهشی ۲,۵۳۶ درصدی ثبت کرده است. در آن زمان هر واحد از این ارز دیجیتال قیمتی معادل ۸.۱۷ دلار داشت.

نمودار روزانه قیمت چین لینک و ارزش بازار آن
نمودار روزانه قیمت چین لینک و ارزش بازار آن

رشد سرمایه‌گذاری در حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi) یکی از اصلی‌ترین دلایل افزایش قیمت چین لینک به حساب می‌آید؛ چرا که اوراکل‌های چین لینک از بسیاری از شبکه‌های این حوزه پشتیبانی می‌کنند. سرمایه‌گذاران میتوانند با سهام‌گذاری در ارزهای این پلتفرم‌ها، سود کسب کنند.

چین لینک در پلتفرم اعطای وام آوی (Aave) نیز یکی از محبوب‌ترین ارزهاست و نرخ سود بالایی دارد. افزایش توجهات پیرامون پلتفرم‌های اعطای وام نیز از جمله دلایل رشد قیمت چین لینک به حساب می‌آید.

داده‌های گوگل ترندز (Google Trends) نیز نشان می‌دهد که کلمه کلیدی «Chainlink» طی هفته گذشته به امتیاز ۱۰۰ رسیده بود. افزایش جستجوی این کلمه در گوگل سبب شده است تا این رقم به‌نسبت هفته گذشته دو برابر شود. تحقیقات اخیر نشان داده است که افزایش جستجوها در گوگل و بالا رفتن حجم توییت‌ها در ارتباط با یک ارز دیجیتال، در قیمت آن نیز تاثیرگذار است.

داده‌های گوگل ترندز در ارتباط با جستجوی کلمه «Chainlink»
داده‌های گوگل ترندز در ارتباط با جستجوی کلمه «Chainlink»

این در حالی است که قیمت بیت کوین همچنان در محدوده‌ای پایین‌تر از ۹,۳۰۰ دلار در حال تثبیت است. اوضاع برای آلت کوین‌ها همچنان مناسب است و بسیاری از آلت کوین‌های بازار با رشد قابل توجهی همراه بودند تا جایی که قیمت تزوس و آنتولوژی به ترتیب با ۴.۳٪ و ۱۳.۷۸٪ رشد همراه بود. از سوی دیگر، قیمت دوج کوین نیز جهشی ۵.۳۲ درصدی داشت.

در حال حاضر مجموع ارزش بازار ارزهای دیجیتال در رقم ۲۷۳.۵ میلیارد دلار قرار دارد و سهم بیت کوین از این بازار ۶۲.۳ درصد است.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از ارز دیجیتال،

قیمت بیت کوین در حالی سطح ۹,۰۰۰ دلاری‌اش را حفظ کرده است که تنها ۶ روز با هاوینگ فاصله داریم. اما اگر بر اساس الگوهای تاریخی بخواهیم قضاوت کنیم، قیمت بیت کوین ممکن است پس از این رویداد دچار کاهش قیمت موقتی شود.

به گزارش کوین‌دسک، ارزش بیت کوین، به عنوان ارز دیجیتال برتر بازار، از ۱۳ مارس (۲۳ اسفند ۹۸)، زمانی که در قیمت ۳٬۸۶۷ دلاری خود بود تا به امروز بیش از ۱۳۰ درصد افزایش قیمت داشته است. این ارز دیجیتال فقط در ده روز آخر ماه آوریل از ۶٬۷۰۰ دلار به قیمت ۹٬۴۰۰ دلاری رسید. علاوه بر این افزایش قیمت، جهش ۱۵ درصدیِ هفته گذشته سبب شد تا بیت کوین به رکورد ۷ هفته صعود متوالی در ۱۲ ماه گذشته برسد.

نکته قابل توجه اینجاست که این رشد در هفته‌های منتهی به هاوینگ، که ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت ۹۹) رخ خواهد داد، اتفاق افتاده است. هاوینگ‌های قبلی بیت کوین در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ نیز رخ داد و پس از هر یک، شاهد افزایش قیمت بیت کوین بودیم.

اصطلاح هاوینگ به رویداد برنامه‌ریزی شده‌ای در بیت کوین اشاره دارد که هر چهار سال یک بار و در راستای کنترل تورم در شبکه بیت کوین انجام می‌شود. با وقوع هاوینگ، پاداشی که یک ماینر برای یافتن جواب بلاک دریافت می‌کند ، نصف می‌شود. در حال حاضر این پاداش ۱۲.۵ بیت کوین است و بلافاصله پس از هاوینگ به ۶.۲۵ می‌رسد.

عملکرد قیمتی بیت کوین پیش از هاوینگ

۲۸ نوامبر ۲۰۱۲ (۸ آذر ۹۱) برای اولین بار در تاریخ، پاداش استخراج بیت کوین نصف شد. قیمت این ارز دیجیتال طی چهار هفته منتهی به این تاریخ با جهش از قیمت ۹٫۵ دلاری به ۱۲٫۷۵ دلار رسید؛ به عبارت دیگر پیش از هاوینگ شاهد افزایشی ۳۴ درصدی در خصوص قیمت بیت کوین بودیم.

بیت کوین ۹ جولای ۲۰۱۶ (۱۹ تیر ۹۵)، دومین هاوینگ خود را پشت سر گذاشت. در آن روز، بیت کوین در حدود ۶۶۰ دلار خرید و فروش می‌شد. این در حالی بود که اواسط ماه می (اوایل خرداد) همان سال، هر واحد بیت کوین در رقم ۴۴۰ دلار قرار داشت و تا روز هاوینگ شاهد رشدی ۴۵ درصدی بودیم. لازم به ذکر است که قیمت بیت کوین اواسط ماه ژوئن (اواخر خرداد) آن سال به ۷۸۰ دلار هم رسیده بود.

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که ممکن است بعد از هاوینگ قیمت بیت کوین کاهش یابد
نمودار قیمت بیت کوین در ماه‌های قبل از هاوینگ

بیت کوین همچنین طی ۱۲ تا ۱۵ ماه پس از هاوینگ‌های قبلی، شاهد افزایش بی سابقه‌ای در قیمت خود بوده است. به عنوان مثال، این ارز دیجیتال در دسامبر ۲۰۱۷ (آذر ۹۶) به رکورد ۲۰,۰۰۰ دلار دست یافت.

برخی از فعالان بازار انتظار دارند که بیت کوین روند صعودی مشابهی را در پی رویداد هاوینگ ماه می ۲۰۲۰ نشان دهد.

دن گو (Don Guo) مدیرعامل گروه بروکتوگان فین‌تک (Broctagon Fintech) در این باره می‌گوید:

هاوینگ میزان پاداش بیت کوین به استخراج‌کنندگان را کاهش می‌دهد و به این ترتیب میزان عرضه‌ی آن به بازار نیز دچار کاهش می‌شود. هاوینگ نه ‌تنها باعث افزایش قیمت، در نتیجه‌ی افزایش [ویژگی] کمیابی بیت کوین می‌شود، بلکه توجه بیشتر رسانه‌ها را نیز به دنبال دارد. تاریخ نشان داده است که افزایش توجه رسانه‌ها، باعث افزایش تقاضا و به تبع آن قیمت می‌شود.

با این حال، سرمایه‌گذاران باید توجه داشته باشند که روندهای صعودی پیشین (وابسته به هاوینگ) بلافاصله پس از هاوینگ شروع نشدند. در واقع، نیمه دوم سال ۲۰۱۶ با افت قابل‌توجه قیمت نیز همراه بود.

عملکرد قیمت پیش از هاوینگ‌های قبل

بیت کوین پس از دومین هاوینگ خود، بیش از دو هفته اوضاع خوبی نداشت و در ۲ آگوست (۱۲ مرداد ۹۵) به ۴۶۵ دلار سقوط کرد؛ این یعنی سقوطی در حدود ۳۰ درصد نسبت به قیمت ۶۶۰ دلاریِ روز هاوینگ. در این مدت پادشاه ارزهای دیجیتال در ضلع پایینی کانال خود در نوسان بود.

داده‌های تاریخی نشان می‌دهد که ممکن است بعد از هاوینگ قیمت بیت کوین کاهش یابد
نمودار قیمت روزانه بیت کوین

رکورد ۱,۱۶۰ دلاری در حال ثبت شد که چیزی در حدود ۸ ماه از هاوینگ گذشته بود. حرکت صعودی در ماه‌های بعد قوت بیشتری گرفت و قیمت‌ در دسامبر سال ۲۰۱۷ به نزدیک ۲۰,۰۰۰ دلار رسید.

برخی از سرمایه‌گذاران معتقدند که افزایش قیمت پس از هاوینگ را نمی‌توان معیار مناسبی در نظر گرفت؛ چرا که در آن زمان جامعه هوادارن این ارز نسبتا خیلی کوچک بود و بیشتر آنها کسانی بودند که به بیت کوین «باور قلبی» داشتند و کاهش عرضه اول آن را به فال نیک گرفتند.

در آن زمان، قیمت‌ بیت کوین در دو هفته بعد از هاوینگ تنها ۶ درصد رشد داشت و از ۱۲٫۷۵ دلار به ۱۳٫۵ درصد رسید و در پنج هفته پس از آن نیز اتفاق خاصی برایش رخ نداد.

احتمال سقوط قیمت در هاوینگ پیش رو بیشتر است

نیک کوان (Nick Cowan) مدیرعامل شرکت جی‌ایکس‌اس گروپ (GXS Group)، ارائه‌دهنده خدمات مالی، می‌گوید:

بحث بر سر هاوینگ بیت کوین مدت‌هاست که در میان جامعه ارزهای دیجیتال وجود دارد. بسیاری بر این عقیده هستند که هاوینگ پیش از این تاثیرش بر قیمت را گذاشته است و محدوده قیمت فعلی به سبب هاوینگ است.

به نوعی می‌توان حرف‌های کوان را منطقی توصیف کرد. بسیاری از خبرگزاری‌ها، چیزی در حدود یک سال است که در مورد هاوینگ و تاثیر آن بر قیمت صحبت می‌کنند.

داده‌های شبکه حاکی از آنست که سرمایه‌گذاران کوچک و بزرگ، هر دو، در آستانه این رویداد در حال خرید و انباشت بیت کوین‌اند. در نتیجه، ممکن است پس از دوازدهم ماه می، شاهد کشمکشی برای سود باشیم. برخی از سرمایه‌گذاران، به ویژه معامله‌گران کوتاه مدت، ممکن است موجودی خود را بعد از هاوینگ بفروشند که در نهایت منجر به افزایش فشار نزولی بر بازار می‌شود.

یکی از نتایج هاوینگ دوبرابر شدن هزینه‌ی استخراج است. از این ‌رو اگر با کاهش قیمت پس از هاونیگ روبرو شویم، دستگاه‌های استخراج قدیمی‌تر مانند انت ماینر اس ۹ (Antminer S9)، سود آوری خود را از دست داده و دچار ضرر می‌شوند که این مساله به نوبه‌ی خود، ماینرها را مجبور می‌کند تا فعالیت خود را کاهش داده و یا این به‌طور کلی این کار را ترک کنند. ماینرهای متاثر از این ماجرا دارایی‌های خود را برای جبران هزینه‌ها می‌فروشند؛ مسئله‌ای که خود می‌تواند در افزایش فشار در جهت نزولی قیمت موثر باشد.

برخی از استخراج‌کنندگان نیز ممکن است با توجه به افزایش قیمت اخیر، به دنبال نقد ارزهای دیجیتال خود در ۱۲ روز پیش رو باشند. آشیش سینگال (Ashish Singhal)، مدیرعامل و موسس صرافی ارزهای دیجیتال Coinswitch می‌گوید:

این مساله به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا به انباشت بیت کوین خود، پس از هاوینگ ادامه دهند.

این بار داستان فرق می‌کند

طبق داده‌های گذشته احتمال سقوط قیمت بیت کوین بعد از هاوینگ بالا است

هاونیگ ماه می ۲۰۲۰ متفاوت از دو رویداد مشابه قبلی است، چرا که در هزمان با پر رنگ‌تر شدن سایه کرونا بر دنیا رخ می‌دهد.

اندی جی (Andy Ji)، یکی از بنیانگزاران آنتولوژی (Ontology) است، در این ‌باره می‌گوید:

این هاوینگ بیت کوین مطمئناً تا پایان [رخدادش] متفاوت خواهد بود، زیرا سیستم اقتصادی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) در مقایسه با پروتکل‌های سنتی وال استریت فرصتی برای اثبات مقاومت و استحکام خود خواهد داشت.

شیوع بیماری کووید ۱۹ اقتصاد جهانی را متزلزل کرده است و دولت‌ها و بانک‌های مرکزی را در سراسر جهان مجبور کرده تا تریلیون‌ها دلار به عنوان محرک مالی به سیستم‌های اقتصادی تزریق کنند.

هنگامی‌که بیت‌ کوین دومین کاهش عرضه خود را در ژوئیه ۲۰۱۶ تجربه کرد، اقتصاد جهانی در وضعیت نسبتاً بهتری قرار داشت. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که شاخص قیمت تولیدکننده یا قیمت‌های درب کارخانه در چین، در سه ماهه اول سال ۲۰۱۶ به پایین‌ترین قیمت خود رسید و در سپتامبر (شهریور ۹۵) رو به افزایش گذاشت و باعث ایجاد بازاری صعودی در بازارهای کالا و سهام شد.

به عبارت ساده‌تر، مردم در حال حاضر یک دلیل قوی برای جستجوی گزینه‌های دیگری به عنوان جایگزین همچون بیت کوین دارند، آن هم جایگزینی که با هر هاوینگ نایاب‌تر می‌شود. در صورتی که یک کالا یا ارز کمیاب باشد، افت قابل توجه در قیمت (فرضی) را می‌توان با ویژگی کمیابی جبران کرد.

سیمون پیترز (Simon Peters)، یک متخصص در امور سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال در پلتفرم سرمایه‌گذاری جهانی eToro می‌گوید:

در بحبوحه بدتر شدن چشم انداز اقتصادی برای ایالات متحده و احتمال افزایش عرض پولی که باعث تضعیف دلار می‌شود و از طرف دیگر شعله‌ور شدن ترس از تورم را به همراه دارد، معتقدیم که بیت کوین به راحتی می‌تواند محدوده ۱۹٬۰۰۰ دلاری خود را بار دیگر لمس کند، چرا که سرمایه‌گذاران به دنبال سرپناهی امن برای دور شدن از دارایی‌های سنتی می‌گردند.

بیت کوین در تلاش برای حفظ ۹,۰۰۰ دلار

بیت کوین در زمان نگارش این مطلب در محدوده ۹,۰۰۰ معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، ۰.۳۳ درصد افزایش قیمت داشته است. نکته جالب اینجاست که پادشاه ارزهای دیجیتال در مقایسه با دو هفته گذشته ۹.۳۰ درصد رشد داشته است.

بازارهای سنتی نیز در روزهای گذشته وضعیت مناسبی نداشتند و شاخص S&P500، روز دوشنبه با کاهشی نیم درصدی در معاملات آتی رو به رو شد.

افزایش تنش‌های لفظی میان چین و آمریکا بر سر منشا ویروس کرونا، باعث شده تا سرمایه‌گذاران تمایلی به قبول ریسک نداشته باشند. از همین رو، اگر تنش‌ها رو به وخامت بگذارند، بیت کوین ممکن است به محدوده ۸,۰۰۰ دلاری سقوط کند. این سطح همان جایی است که میانگین ۲۰۰ روزه قرار دارد.

بااین‌حال، بسیاری از تحلیلگران هنوز انتظار دارند که بیت کوین در پس هاونیگ پیش رو پنج رقمی خواهد شد.

جهان چو (Jehan Chu)، از بنیان‌گذاران و مدیران شرکت سرمایه‌گذاری کنتیک کپیتال (Kenetic Capital) ‌گوید:

اگرچه صعود اولیه به [سمت] ۱۰٬۰۰۰ دلار در نقطه‌ی ۹٬۴۰۰ دلاری متوقف شد، اما انتظار می‌رود که هاوینگ قیمت را وادار کند تا به سطح ۱۰,۰۰۰ دلار برسد. این فشار پس از اصلاح قیمت پس از هاوینگ رخ می‌دهد و در طول سال ۲۰۲۰ شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

او همچنین افزود که :

علاقه و مشارکت موسسات سرمایه‌گذاری در بیت کوین و بازار ارزهای دیجیتال با نزدیک شدن به رویدادی پر اهمیت هاوینگ، در اوج قرار دارد.

قراردادهای باز در معاملات آتیِ بورس کالای شیکاگو نیز روز جمعه به ۳۳۹ میلیون دلار رسید. به عبارت دیگر این رقم بالاترین سطح از ۱۰ جولای ۲۰۱۹ (۱۹ تیر ۹۸) است. قراردادهای باز در بازارهای آتی را می‌توان به عنوان یکی از شاخص‌ها در خصوص علاقه موسسات مالی به سرمایه‌گذاری در یک حوزه خاص به حساب آورد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اتر (ETH)

ریپل (Ripple)

آنتولوژی (Ontology)

گرام (GRAM)

تتر (Tether)

چین لینک (Link)

بیت‌کوین اس وی (BSV)

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از میهن بلاکچین،

نوسان قیمت هفته گذشته بیت کوین باعث تعجب اکثریت بازار شد و معامله کنندگان اکنون آلتکوین ها را با دقت بیشتری بررسی می‌کنند تا شباهت هایی پیدا کنند که شاید بیانگر روند جدید بازار آلتکوین ها باشد.

با افزایش ، آلتکوین های چینی به تدریج از روند نزولی خارج شدند و افزایش قیمت چشمگیری را نشان دادند. برای مثال آلتکوین هایی نظیر NEO و آنتولوژی (ONT) به ترتیب شاهد افزایش قیمت ۱۰۱ و ۱۲۸ درصدی بودند.

خارج شدن بازار آلتکوین ها از روند نزولی

ارزش کل بازار آلتکوین ها از روند نزولی ۴ ماهه خارج شد. ارزش بازار هم چنین الگوی دو دره (double bottom) را در سطح ۶۰ میلیارد دلار ارائه داد و توانست این سطح حمایتی را حفظ کند. پس از ساختار دو دره، شروع روند صعودی رخ داد.

سیگنال های مشابهی نیز قبل از آخرین چرخه کوچک آلتکوین ها، از ماه فوریه و مارس سال جاری ارائه شد. در آن زمان، روند نزولی از طریق الگوی مشابه کنونی از بین رفت و منجر به روند صعودی ۴ ماهه آلتکوین ها شد.

با در نظر گرفتن شروع روند صعودی اخیر، می‌توان نتیجه گرفت که شاهد کف ارزش بازار بوده ایم. این موضوع بدان معنا است که از ماه دسامبر ۲۰۱۸، بازار به سمت روند صعودی در حال حرکت است. اگر ارزش بازار در محدوده ۶۰ الی ۶۶ میلیارد دلار حفظ شود، می‌توان انتظار موج جدیدی از روند صعودی با هدف ارزش بازار ۱۲۵ میلیارد دلاری را داشت.

افزایش سلطه بیت کوین بر بازار

سیگنال های متفاوتی از نمودار سلطه بیت کوین نشان داده می‌شوند. نمودار سلطه، جهش بزرگی را از خط روند انجام داده است. این خط روند از آوریل ۲۰۱۹ با شروع روند صعودی بیت کوین به قیمت ۱۳۹۰۰ دلار شروع شده است.

در عین حال، واگرایی نزولی از آن زمان وجود داشته است و میشد نتیجه گرفت که سلطه بیت کوین به رکورد جدیدی دست نمی‌یابد. همانطور که می‌دانید واگرایی ها معمولا می‌توانند رکورد یا کف ارزش بازار جدیدی شکل دهند. در نمودار زیر، مستطیل های قرمز رنگ نمونه های قبلی این شکل گیری ها را نشان می‌دهد و هر چرخه آلتکوین از طریق این مستطیل ها مشخص شده است.

نکته جالب این است که آیا نمودار سلطه می‌تواند روند صعودی را به روند نزولی تبدیل کند یا خیر. اگر چنین امری رخ دهد، آلتکوین ها از چنین اتفاقی بهره مند می‌شوند.

نمودار سلطه آلتکوین ها هم چنان بر روی خط روند حفظ شده است. نوسانات اخیر، شباهت هایی را با نوسانات اوایل سال ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ نشان می‌دهد که پس از آن، آلتکوین ها با افزایش قیمت مواجه شدند.

اتر به سطح حمایتی بسیار مهم ۱۶۰ دلار دست یافت

از آنجایی که اتر بزرگترین آلتکوین می‌باشد، نمودار آن الگویی را نشان می‌دهد که با نوسانات ارزش کل بازار آلتکوین ها یکسان است. می‌توان اتر را اندیکاتوری برای نوسانات آینده آلتکوین ها عنوان کرد.

اتر الگوی دو دره در سطح حمایتی ۱۵۵ الی ۱۶۰ را ثبت کرد. این الگوی دو دره منجر به جهش بزرگ حجم معاملات شد و پس از آن قیمت به سمت ۱۸۵ دلار حرکت کرد.

همانطور که در نمودارهای گذشته دیده ایم، این سطح بسیار مهمی است. در نیمه اول سال ۲۰۱۹، این سطح قیمت قبل از افزایش قیمت آوریل، سطح مقاومتی قوی به حساب می‌آمد. دستیابی به سطح حمایتی در این سطح مجددا باعث تقویت بازار می‌شود.

دلیل این موضوع آن است که اتر در حال ثبت کف قیمت جدیدی می‌باشد به طوری که از دسامبر ۲۰۱۸ کمترین قیمت ۸۰ دلار بوده است که بخش مهمی از روند صعودی بازار می‌باشد. در هفته ها و ماه های آتی، ادامه روند صعودی برای بسیار مهم و ضروری خواهد بود. هرچند بعید است که پس از روند صعودی اخیر، شاهد کاهش قیمت به کمتر از ۱۵۵ دلار باشیم.

ادامه روند نزولی جفت ارز ETH/BTC

مشخصا روند نزولی جفت ارز ETH/BTC هم چنان پابرجا است و از این روند نزولی خارج نشده است.

اگر اتر از این الگو خارج شود، روند مهمی برای بازار آلتکوین به وجود می‌آید زیرا تقریبا کل سال این روند به صورت نزولی بوده است.

همانطور که نمودار ۳ روزه نشان می‌دهد، شباهت هایی را با ابتدای سال ۲۰۱۷ می‌توان مشاهده کرد. در آن دوره، اتر قبل از روند صعودی بزرگ، کف قیمت با واگرایی صعودی ثبت کرد.

در حال حاضر این جفت ارز، واگرایی های صعودی مشابهی در بازه های زمانی بیشتر ارائه می‌کند که بیانگر کاهش قیمت بالقوه و پیرامون روند نزولی می‌باشد. اگر اتر با موفقیت از این روند نزولی خارج شود و همزمان بتواند حجم معاملات چشمگیری ایجاد کند، سیگنال مهمی برای بازار آلتکوین ها به وجود می‌آید.

برتری آلتکوین های آسیایی

هفته گذشته شی جین پینگ رییس جمهور کشور چین از توسعه و پذیرش بلاک‌چین حمایت کرد و پس از آن، قیمت اکثر ارزهای دیجیتال چینی افزایش یافت. همانطور که اشاره شد، بعضی از آلتکوین ها طی کمتر از ۲۴ ساعت بیش از ۱۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند. توکن NEO مثال خوبی از این شرایط می‌باشد.

توکن NEO همانند اتر در سطح کاملا مشابه با ژانویه ۲۰۱۹، الگوی دو دره را ثبت کرد. اصلاحیه کاملی از چرخه اول انجام شد تا سطح حمایتی تایید شود. این موضوع در چند روز گذشته منجر به افزایش قیمت بیش از ۱۰۰ درصدی شد. اگر توکن NEO بتواند سطح حمایتی ۹.۵۰ الی ۱۰ دلار را حفظ کند، ادامه این روند انتظار می‌رود.

هرچند این سوال مهم را باید پرسید که آیا آلتکوین ها برای پیروی از کوین های چینی آماده اند یا این روند مختص به بازار آلتکوین های چینی می‌باشد؟

از لحاظ تکنیکال، چندین ارز دیجیتال سیگنال هایی مبنی بر کاهش قیمت بالقوه نشان داده اند. (ADA) مثال خوبی در این خصوص می‌باشد.

کاردانو نیز از ساختار و الگوی مشابه با بسیاری از آلتکوین های دیگر خارج شده است، هرچند هم چنان پشت سر آلتکوین های چینی قرار دارد. در حال حاضر، سیگنال های فعلی مشابه با سیگنال های اوایل سال جاری می‌باشد و قیمت نیز در همان محدوده می‌باشد.

اگر کاردانو بتواند سطح حمایتی خود را بالاتر از ۰.۰۴ دلار حفظ کند و سطح مقاومتی ۰.۰۴۵ دلار را به دست آورد، می‌توان ادامه روند صعودی را انتظار داشت.

با در نظر گرفتن این موضوع که اکثر ارزهای دیجیتال دارای نمودارهای مشابه می‌باشند و نوسان آنها یکسان است، انتظار می‌رود که آلتکوین های دیگر نیز نوسان یکسانی را پشت سر بگذارند.

به گزارش سیگنال به نقل از ارزدیجیتال، رتبه‌بندی ارائه شده بر اساس شاخصی از جانب دولت چین صورت می‌گیرد که هر بلاک چین را بر مبنای سه معیار مورد ارزیابی قرار می‌دهد. این سه معیار عبارتند از: فناوری، کاربرد و نوآوری.

در میان ۵ ارز دیجیتال برتر، به همراه ایاس نام ترون، اتر، استیم و آنتولوژی هم به چشم می‌خورد.

علی‌رغم این‌که بیت کوین به طور کل در دنیای ارزهای دیجیتال پیشتاز است، در رده‌بندی چین در جایگاه دوازدهم قرار دارد. در حالی که این ارز برای خلاقیت نمره خوبی کسب کرده، در زمینه فناوری پایه پس از ایاس، رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

این رده‌بندی‌ توسط مرکز اطلاعات و توسعه صنعتی چین (CCID) و با همکاری وزارت صنعت و فناوری اطلاعات این کشور منتشر می‌شود. این دوازدهمین دوره‌ای است که دولت چین ارزهای دیجیتال را ارزیابی کرده و در حال حاضر به جای هر ماه، هر ۲ ماه یک بار به‌روزرسانی جدیدی ارائه می‌شود.

از ژوئن ۲۰۱۸ تاکنون ایاس جایگاه خود را در صدر جدول حفظ کرده و رتبه دوم نیز از فوریه ۲۰۱۹ به بعد همچنان در اختیار ترون است.

شرکت‌های چینی تمایل و علاقه زیادی به بررسی و استفاده از فناوری بلاک چین دارند. هفته گذشته، علی‌بابا (Alibaba)، غول تجارت الکترونیکی، از برنامه‌هایش برای ادغام این فناوری با سیستم‌های ثبت مالکیت معنوی خود پرده برداشت.

در این میان، سایت تجارت الکترونیک چینی JD.com نیز برای بیش از ۲۰۰ حق انحصار و ثبت امتیاز مبتنی بر بلاک چین درخواست داده است.

در این مطلب آخرین اخبار منتشر شده در رابطه با آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال مورخ 1398/02/23 مورد بررسی قرار می گیرد:

ارز دیجیتال ترون (TRX)

جاستین سان، مدیر عامل و موسس ترون امروز (دوشنبه) در توییتر خود اعلام کرد که بیت تورنت (BitTorrent)، پروتکل همتا به همتای توزیع فایل که در سال 2018 توسط بنیاد ترون خریداری شد، در کوارتر دوم 2019 در بستر ترون قرار خواهد گرفت. به دنبال این خبر قیمت توکن بیت تورنت (BTT)، با افزایش 10 درصدی مواجه شد. سان همچنین اعلام کرد که در کوارتر دوم 2019 یک غول تکنولوژی دیگر با صدها میلیون کاربر بر بستر اکوسیستم ترون قرار خواهد گرفت. نام این شریک تجاری جدید در همایش سالانه بلاکچین (Consensus) که از امروز در نیویورک آغاز می‌شود، اعلام خواهد شد.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 23 اردیبهشت 1398

ارز دیجیتال دش (DASH)

تیم دش اعلام کرده است که بنیاد سرمایه گذاری آن تحت عنوان “بنیاد سرمایه گذاری دش” در آستانه کامل شدن است. تیم هسته دش ادعا می‌کند که هدف اصلی بنیاد سرمایه گذاری، تقویت اکوسیستم تکنولوژی دفتر توزیع شده دش با تامین مالی از طریق خود شبکه است. بنا به گفته مدیر عامل هسته دش، این بنیاد سرمایه گذاری در واقع یک صندوق سرمایه گذاری است که مالک و یا عضو مشخصی نخواهد داشت و با جذب سرمایه از داخل شبکه به تقویت آن کمک می‌کند.

ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

بنابر اعلام توییتر رسمی تیم آنتولوژی، به زودی طراحی چند زنجیره ای و راه حل بین زنجیره ای آن منتشر می‌‌شود که رقیب پروژه های Cosmos، Polkadot و Ethereum Plasma خواهد بود.

ارز دیجیتال وی چین (VET)

در تاریخ 6 می مورخ دوشنبه 16 اردیبهشت، تیم (VeChain (VET از همکاری رسمی با شرکت زئوکس (Zeux) خبر داد. زئوکس یک شرکت فینتک است که خدمات بانکی، پرداخت و سرمایه گذاری را در قالب یک اپلیکیشن ترکیب کرده است. کاربران میتوانند از طریق کیف پول دیجیتالی که داخل اپلیکیشن هست از فروشگاه هایی که با اپل پی (Apple Pay) و سرویس پرداخت سامسونگ (Samsung Pay) کار میکنند، خرید خود را انجام دهند.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 23 اردیبهشت 1398

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

در این مطلب آخرین اخبار منتشر شده در رابطه با آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال مورخ 1398/02/17 مورد بررسی قرار می گیرد:

ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

به گفته یک منبع آگاه در کمیسیون معاملات آتی کالا آمریکا (CFTC)، این احتمال وجود دارد که به زودی قراردادهای آتی اتریوم در این کمیسیون مجوز بگیرد. درخواست راه اندازی قراردادهای آتی اتریوم توسط یکی از صرافی ها به کمیسیون معاملات آتی کالا داده شده و در صورت پوشش دادن الزامات قانونی میتواند از سوی این کمیسیون مجوز بگیرد. به دنبال این خبر اتریوم 10 درصد رشد قیمتی را تجربه کرد.

ارز دیجیتال ریپل (XRP)

دیوید شوارتز (David Schwartz)، مدیر بخش تکنولوژی ریپل روز یکشنبه در توییتر خود اعلام کرد که نرم افزار ایکس کارنت 4 ریپل (Ripple’s xCurrent 4.0) به روز شده است و به روزرسانی برای کاربران نیز در حال انجام است. این به روز رسانی فرآیند ادغام را در این پلتفرم ساده تر میسازد. ایکس کارنت پلتفرم سازمانی ریپل برای بانکهاست که به واسطه آن میتوانند پرداختهای بین بانکی و برون مرزی خود را انجام دهند.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 17 اردیبهشت 1398

ارز دیجیتال آنتولوژی (ONT)

تیم آنتولوژی از آغاز همکاری با Shanghai Qingyue که یک ان‌جی‌او (NGO) محیط زیستی در چین است، خبر داد. این ان‌جی‌او اطلاعات جمع آوری شده از بیش از 1500 موسسه تحقیقاتی که در زمینه حفاظت از محیط زیست فعالیت میکنند، را ارائه میدهد.

ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC)

لوپرینگ که توکن آن (LRC) یک قرارداد هوشمند بر بستر بلاکچین اتریوم است، امروز جهت افزایش قابلیت های اجرایی، کد توکن خود را ارتقاء خواهد داد. صرافی بزرگ بایننس نیز دیروز اعلام کرد که از ارتقاء قرارداد هوشمند توکن لوپرینگ (LRC) پشتیبانی میکند. علاوه بر بایننس صرافی های بیت فاینکس (Bitfinex)، بیترکس (Bittrex)، کوین مکس (CoinMex)، گیت آی او (Gate.io)، اوکی اکس (OKEx)، کریپتومت (Kriptomat) و  Bitbns از این ارتقاء پشتیبانی میکنند.  

ارز دیجیتال آی او اس توکن (IOST)

پلتفرم خدمات بلاکچینی (BaaS) تیم IOST روی فروشگاه وب سرویس آمازون فعال شده و توسعه دهندگان می توانند با استفاده از آن طی چند دقیقه اپ غیرمتمرکز خود را بر پایه بلاکچین IOST راه اندازی کنند.

اخبار و رویدادهای مهم آلت کوین ها (Altcoins) در تاریخ 17 اردیبهشت 1398

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.