دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
1 مهر 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه،

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) ، بحث در مورد صندوق‌های سرمایه گذاری یا عرضه برخی سهام شرکت‌های دولتی در قالب دارایکم و دارا دوم در مردادماه زیاد به گوش رسید. در نیمه دوم مرداد، شایعاتی مبنی بر عدم عرضه دارا دوم به بازار مخابره شد که تمامی این شایعات به سرعت تکذیب شد و پذیره نویسی این صندوق از امروز آغاز شد. این در حالی است که سیاست گذاران و کارشناسان بازار سرمایه به دفعات در خصوص ورود غیرمستقیم به بورس به خصوص برای تازه واردان تاکید کرده اند. در این میان مهمترین گزینه ورود سرمایه گذاران جدید از کانال صندوق های سرمایه گذاری است.

به عبارت دقیق تر صندوق سرمایه‌گذاری بهترین گزینه برای کسانی هستند که به تازگی وارد بورس شده و هنوز امکان تحلیل سهام شرکت‌ها و انتخاب بهترین گزینه برای خرید سهام را ندارند. این افراد می‌توانند به جای سرمایه‌گذاری پرریسکی مثل خرید سهام شرکت‌ها، سراغ صندوق‌ها بروند. هر چند اغلب صندوق‌ها قابل معامله در بورس نیستند و برای خرید و فروش واحدهای سرمایه‌گذاری باید به شعبه صندوق مراجعه کنید ، اما صندوق های قابل معامله یا همان ETF ها مسیری بسیار راحت تر پیش روی سهامداران قرار داده و هر فردی می‌تواند از طریق سامانه معاملات آنلاین کارگزاری، واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها را خرید و فروش کند.

در همین راستا بررسی عملکرد صندوق های قابل معامله (ETF) های فعال در بورس نیز تاکیدی بر مناسب تر بودن سرمایه گذاری غیرمستقیم در بورس دارد. بر این اساس در حالی بورس تهران مردادماه را با کاهش 8.3 درصدی شاخص سپری کرد که صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله، سودده نیز بودند. در این میان سودی در حدود 3درصد نیز از ETFها به نمایش گذاشته شد. در این میان عملکرد منفی و زیان ثبت شده از سوی صندوق های مزبور نیز به مراتب کمتر از بازدهی شاخص کل بورس در مردادماه بود. در این راستا مهمترین دلیلی که می توان برای ثبت چنین عملکردی بیان داشت، برخورداری صندوق های مزبور از  مدیریت حرفه ای و چیدمان صحیح پرتفوی سرمایه گذاری است.

جزئیات دقیق از عملکرد ETFها

بررسی دقیق تر عملکرد صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله(ETF) فعال در بورس نشان می دهد که صندوق قابل معامله آرمان آتیه درخشان مس با ثبت بازدهی در حدود 2.8درصدی، بهترین عملکرد را در میان دیگر ETFها در مردادماه داشته است. این عملکرد درخشان سبب شد تا بازدهی صندوق مزبور در دوره 5ماهه نخست سال جاری به بیش از 260 درصد برسد.

صندوق سرو سودمند مدبران نیز از دیگر صندوق های مثبت در مردادماه بود که توانست بازدهی 1.18درصدی را به نمایش گذارد. عملکرد ETF مزبور از ابتدای سال 99 تاکنون نیز بسیار قابل توجه است. به طوری که سوددهی این صندوق به حدود 330درصد رسیده است. صندوق آسمان آرمانی سهام نیز از دیگر صندوق های مثبت در مردادماه بود که سهامداران را با ثبت سودی بالغ بر 1.2درصد، راضی کرد. سوددهی «آساس» نیز در دوره 5ماهه نخست سال به بیش از 222درصد رسید. صندوق هستی بخش آگاه نیز توانست بازدهی مثبت در حدود یک درصدی را در این ماه کسب کند.

این در حالی است که هر چند 7صندوق دیگر با نوسان منفی مواجه شدند، اما بازهم به مراتب عملکرد مناسبت تری نسبت به شاخص کل بورس داشتند و زیان کمتری را به نمایش گذاشتند. در این راستا هر چند صندوق قابل معامله افق ملت، نوسان منفی 2.5درصدی را در ماه گذشته کسب کرد، ولی همچنان بازدهی این صندوق از ابتدای سال جاری تا کنون در حدود 254درصد است و در فهرست برترین صندوق های دوره 5ماهه نخست سال قرار دارد.

بررسی ها نشان می دهد که دو صندوق قابل معامله بذر امید آفرین و توسعه اندوخته آینده هر کدام با کاهش بازدهی در حدود 5درصد طی مردادماه مواجه شدند، ولی به رغم این زیان ، همچنان عملکردی مثبت از ابتدای سال جاری تا کنون دارند. به طوری که سود 220 درصدی در کارنامه «بذر» و 177درصدی در کارنامه «اطلس» مشاهده می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در این گزارش بهترین صندوق ها را از نظر بازدهی با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس در ماه منتهی به  20 مردادماه 99 مقایسه خواهیم کرد.

اگرچه بازدهی بازار بورس در یک ماه گذشته، نسبت به قبل کمتر شده است اما باز هم روند صعودی شاخص کل حفظ شد و تنها از شدت رشد بازار سرمایه کاسته شد. در این حال صندوق های سهامی برتر توانستند عملکرد بهتری از میانگین رشد بازار بورس کسب کنند. شاخص کل بورس 19.5 درصد رشد کرد و شاخص فرابورس نیز 17 درصد افزایش پیدا کرد. شرکت های بزرگ تاثیر زیادی بر رشد شاخص بورس داشتند و به عنوان مهمترین عامل مقایسه بازدهی ها در این گزارش بازدهی صندوق های سهامی را با شاخص کل مقایسه خواهیم کرد.

در این گزارش میزان بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی در یک ماه اخیر را با شاخص کل بورس و شاخص کل فرابورس مقایسه می کنیم.

سیگنال، بازدهی صندوق های سرمایه گذاری سهامی را به صورت ماهانه با شاخص کل مقایسه می کند تا عموم مردم بتوانند با نگاهی منصفانه و به دور از جانبداری برای سرمایه گذاری های خود تصمیم بگیرند. لازم به ذکر است، بازدهی آورده شده صرفا عملکرد گذشته صندوق هاست و به علت ماهیت نوسانی بازار سرمایه، نمی توان گفت در آینده نیز چنین عملکردی تکرار خواهد شد.

بازدهی های ثبت شده در نمودار از آخرین اطلاعات منتشر شده از طرف صندوق های سرمایه گذاری استخراج شده است.

طبق بررسی های کارشناسان سیگنال، صندوق های سرمایه گذاری  ” مشترک ارزش کاوان آینده” و ” فیروزه موفقیت ” با کسب بازدهی های 28.13 درصد و 23.1درصد، در صدر برترین صندوق های سهامی از نظر میزان بازدهی قرار گرفتند.

دو صندوق فیروزه موفقیت و شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه تحت مدیریت شرکت سبدگردان توسعه فیروزه فعالیت می کنند. نکته جالب توجه در جدول برترین صندوق های سهامی این بود که دو صندوق قابل معامله در بورس(ETF) هم در این لیست قرار گرفتند. صندوق شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه در بورس با نماد “فیروزه” و صندوق آسمان آرمانی سهام در بورس با نماد “آساس” فعال هستند.

بر این اساس، پنج صندوق سرمایه گذاری سهامی با عملکرد بهتر در ماه منتهی به 20 مردادماه 99 عبارت اند از:

ردیفنام صندوقبازدهی
1مشترک ارزش کاوان آینده28.13
2فیروزه موفقیت23.10
3شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه22.13
4مشترک بانک خاورمیانه21.79
5آسمان آرمانی سهام21.43

توجه:

لازم است تا برترین صندوق های سرمایه گذاری از جنبه های مختلفی مورد سنجش قرار بگیرند. ما در این گزارش صرفا به میزان بازدهی صندوق ها به عنوان برجسته ترین عاملی که اغلب سرمایه گذاران آن را دنبال می کنند، پرداخته ایم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از اقتصاد آنلاین،

اقتصاد آنلاینمحمدمهدی اسفندیاری؛ صندوق‌های ETF «سهامی» و «مختلط» در هفته‌ای که گذشت به طور متوسط 1.5 درصد بازدهی به سرمایه‌گذاران خود رساندند و خالص ارزش دارایی‌های آن‌ها چهار درصد رشد یافت در حالی که شاخص کل بورس رشد 3.2 درصدی را به ثبت رسانید.

بیشترین بازدهی هفتگی مربوط به صندوق آسمان آرمانی سهام (آساس) با 6.8 درصد رشد قیمت بود و NAV این صندوق 4.1 درصد افزایش یافت. بیشترین حباب نیز به صندوق تازه‌وارد ارزش آفرین بیدار تعلق داشت که با انحراف قیمت 10.8 درصدی به استقبال هفته بعد رفت.

بیشترین سقوط قیمت صندوق‌های قابل معامله در این هفته به صندوق ثروت‌آفرین پارسیان اختصاص داشت؛ صندوق «ثروتم» که آخر هفته قبل 13.5 درصد بالاتر از NAV ابطال قیمت داشت علی‌رغم رشد 3.8 درصدی خالص ارزش روز دارایی‌هایش با افت 9.5 درصدی قیمت مواجه شد و به تعادل رسید.

در طول هفته جاری صندوق‌های مبتنی بر سکه طلا به طور میانگین ضرر 7.4 درصدی به سرمایه‌گذاران خود تحمیل کردند، به موازات آن گواهی سپرده یک روزه سکه طلای بانک رفاه پس از رفع محدودیت نوسان یک درصدی در نهایت 2.2 درصد افت قیمت داشت.

صندوق پشتوانه سکه طلای مفید (عیار) که سابقه حباب 28 درصدی داشت بیشترین زیان را در بین گروه صندوق‌های کالایی مبتنی بر طلا به بار آورد و قیمت آن 9.2 درصد کاهش یافت اما همچنان بیشترین انحراف قیمت را دارد.

صندوق سرمایه‌گذاری در سهام ارزش آفرین بیدار از همان اولین ساعت پذیره‌نویسی در 27 خرداد مورد توجه خریداران بسیاری قرار گرفته بود به طوری که سقف صندوق را به چهار برابر مقدار اولیه افزایش دادند و باز هم نتوانستند تمام تقاضا را پاسخ دهند.

همانند روزهای نخست معاملات «دارا یکم»، صندوق «ارزش» نیز به سرعت به سمت بزرگتر شدن حباب پیش می‌رود اما برنامه‌های بلندمدت مدیران آن به احتمال زیاد مانع از رشد نامعقول قیمت شود و عطش خریداران با صدور واحدهای جدید کنترل شود.

صندوقهای-قابل-معامله-5.2

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

با ثبت رکورد بی سابقه در شاخص کل در تاریخ 17 آذر ماه 98 صندوق های سرمایه گذاری بورسی هم عملکرد بسیار خوبی داشتند.

بازار به صندوق های بورسی روی خوش نشان داد و همه صندوق ها مثبت شدند.

رصد عملکرد بورس و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بورسی (ETF)

به گزارش سیگنال، 17 آذر 98  روز سراسر مثبت و سودآوری برای صندوق های بورسی بود. در هفدهم آذر ماه 98 شاخص کل بورس رشد قابل توجهی را تجربه کرد.

صندوق های بورسی (سهامی و مختلط) که عمده ی سرمایه گذاری شان در سهام پذیرفته شده در بورس انجام شده است متاثر از رشد حدود چهار هزار واحدی شاخص کل همگی سبزپوش شدند.


بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی سهامی


در میان صندوق های بورسی سهامی:

 1. صندوق توسعه اندوخته آینده (نماد: اطلس) با 3.58 درصد بهترین رشد را داشت.
 2. صندوق سرو سودمند مدبران (نماد: سرو) که آخرین صندوق سهامی پذیرفته شده در بورس است، با 3.07 درصد در رده دوم بالاترین بازدهی امروز قرار گرفت.
 3. امین تدبیرگران فردا با 2.57%
 4. هستی بخش آگاه با 2.5%
 5. سپهر کاریزما با 2.35%
 6. آرمان آتیه درخشان مس با 1.79%
 7. آسمان آرمانی سهام با 1.24%
 8. افق ملت با 0.71% در رتبه های بعدی صندوق های بورسی سهامی قرار گرفتند.

رشد همگانی صندوق های سرمایه گذاری سهامی قابل معامله در بورس نشان می دهد که اولا این صندوق ها کاملا مطابق با رشد بازار سرمایه بازدهی یا کاهش ارزش خواهند داشت ثانیا به دلیل مدیریت های مختلف در این صندوق ها میزان بازدهی ها متفاوت خواهد بود. خوانندگان گرامی با مراجعه به بخش گزارش های تحلیلی صندوق های سرمایه گذاری می توانند از بررسی کارشناسان سیگنال در رابطه با تحلیل عملکرد صندوق ها بهره ببرند.


بهترین صندوق های سرمایه گذاری بورسی مختلط


در صندوق های مختلط قابل معامله در بورس نیز وضعیت مثبت بود. صندوق های مختلط که حدودا نیمی از دارایی ها را در سهام سرمایه گذاری می کنند از افزایش 4 هزار واحدی شاخص کل تاثیر پذیرفتند.

در بورس سه صندوق سرمایه گذاری از نوع مختلط فعالیت می کنند و سایر صندوق های مختلط به شکل های دیگر در دسترس سرمایه گذاران می باشند.

 1. صندوق مختلط ثروت آفرین پارسیان با ثبت بازدهی 1.41 % در رتبه اول
 2. سپهر اندیشه نوین با 0.74% در رتبه دوم
 3. آرمان سپهر آشنا با 0.64% در رتبه سوم صندوق های بورسی مختلط قرار گرفتند.
بیشتر بخوانید
10 صندوق سرمایه گذاری برتر در آبان ماه 98
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از رادیو سهام،

اگر مایل به سرمایه گذاری در بورس هستید و دانش، تخصص، تجربه و زمان کافی برای این کار ندارید؛ حتما در صندوق های فعال در بورس سرمایه گذاری کنید و یا اینکه از طریق شرکت هایی که دارای مجوز سبدگردانی اختصاصی از سازمان بورس و اوراق بهادار هستند، اقدام کنید و پرتفوی شخصی خود را داشته باشید.

به گزارش رادیو سهام، شاخص کل بورس طی 2 سال گذشته روند صعودی داشته و تقریبا از ابتدای سال 1397 تا 30 دی ماه 1398 بیش از 325 درصد رشد را تجربه کرده است. این رشد شاخص در مقایسه با بازدهی بازارهای مسکن، طلا و ارز این تمایل را در جامعه ایجاد کرده است که از پتانسیل های این بازار کسب منفعت کنند. طی سال 1398، تمایل به سرمایه‌گذاری در بورس بیش از پیش به سطوح مختلف جامعه رخنه کرده است؛ شاخص بورس در 10 ماهه این سال رشد 129 درصدی را ثبت کرده است.

گفتنی است که بازدهی بالای بورس (بازار سهام) و روند صعودی آن در مقاطع مختلف، نباید موجب شود که ورود هیجانی به این بازار داشته باشید و پیش نیازهای اساسی سرمایه‌گذاری در این بازار را نادیده بگیرید.

بازار سهام اساسا بازار ریسکی قلمداد می شود و باید توجه داشت که این بازار هر چند در بلند مدت از بازارهای مسکن، طلا، ارز و … سود بیشتری را نصیب سرمایه گذاران خود کرده است، اما باید برای ورود به این بازار هوشمندانه و از طریق روش های مطمئن اقدام کنید تا با کاهش ریسک، سود معقول و مناسب را به دست آورید.

سرمایه‌گذاری غیرمستقیم از طریق صندوق های سرمایه‌گذاری و سبدهای اختصاصی روشی مطمئن برای غیرحرفه ای های این بازار است و گاهی حرفه ای های این بازار نیز نیازمند این شیوه سرمایه‌گذاری می شوند.

چرا باید از طریق صندوق ها سرمایه‌گذاری کنم؟

اشخاص برای ورود مستقیم به بورس نیازمند دانش، تخصص، تجربه و زمان کافی هستند؛ عموم افراد این ویژگی ها را ندارند و این موضوع نه تنها می تواند مانع کسب بازده شود، بلکه می تواند اصل پول را در معرض خطر قرار دهد؛ بنابراین اگر ویژگی های بالا را ندارید حتما از طریق شرکت های مدیریت دارایی (سبدگردان) به این بازار پربازده ورود کنید. شرکت های مدیریت دارایی (سبدگردان) با داشتن تیم های سرمایه‌گذاری حرفه ای و با تجربه و با مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تحت لوای 2 خدمت سبدگردانی اختصاصی و صندوق های سرمایه‌گذاری تلاش دارند که مناسب ترین بازده را با کمترین ریسک نصیب سرمایه گذاران خود کنند.

هم اکنون 24 شرکت مدیریت دارایی به صورت رسمی در کشور فعال هستند که همگی از سازمان بورس و اوراق بهادار مجوز دارند؛ شرکت سبدگردان آسمان از قدیمی ترین های این صنعت است و به عنوان یکی از موفق ترین و پربازده‌‌ترین شرکت های مدیریت دارایی کشور با دارا بودن چهار صندوق سرمایه‌‌گذاری آسمان یکم، آسمان آرمانی سهام، آسمان خاورمیانه و آسمان امید و ارائه خدمت سبدگردانی اختصاصی، بازدهی‌‌های مناسبی را برای سرمایه‌گذاران با سطح ریسک متفاوت محقق کرده است.

همان طور که گفته شد، سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس از طریق شرکت های مدیریت دارایی (سبدگردان) ریسک سرمایه گذار را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد؛ از سوی دیگر، تنوع صندوق های سرمایه‌گذاری می تواند کمک کند که با توجه به شخصیت مالی، هدف سرمایه‌گذاری و برنامه های آتی، مناسب ترین گزینه سرمایه‌گذاری در بورس را انتخاب کند.

ریسک بالا می پذیرم و به دنبال بازده حداکثری هستم

معمولا افرادی که به دنبال سود حداکثری هستند، آگاه هستند که خود را در معرض زیان نیز قرار داده اند و ریسک بالایی را انتخاب کرده اند. صندوق های در سهام بهترین گزینه برای این دسته از سرمایه گذاران است؛ چرا که این صندوق ها، حداقل 70 درصد از دارایی اش را در سهام سرمایه‌گذاری می کنند. هرچند این صندوق ها با مدیریت این حجم دارایی در سهام سطح ریسک بالایی را مخابره می کنند، اما به دلیل مدیریت حرفه ای، تنوع پرتفو و قدرت مانور بالا در بازار، ریسک سرمایه‌گذاری را نسبت به حضور مستقیم در بازار سهام پایین می آورد. صندوق آسمان یکم و صندوق آسمان آرمانی سهام از جمله صندوق های موفق و با ثبات در این گروه صندوقی است.

صندوق آسمان یکم سبدگردان آسمان در حالی در 10 ماهه 1398، بیش از 139 درصد بازدهی محقق کرده است که شاخص کل بورس بازده 129 درصدی را نشان می دهد.

صندوق آسمان آرمانی سهام دیگر صندوق در سهام این شرکت است که در بورس قابل معامله (ETF) است؛ این صندوق نیز با بازدهی 125 درصدی توانست هم راستا با شاخص کل بورس عمل کند و در جمع برترین صندوق های سهامی قابل معامله قرار گیرد. سرمایه گذاران برای خرید و فروش این صندوق نیازمند کد بورسی هستند.
این 2 صندوق پرداخت سود دوره‌ای ندارند و در زمان فروش واحدهای سرمایه‌گذاری سود یا زیان شناسایی می‌شود و گزینه مناسبی برای سرمایه گذاران با سطح ریسک پذیری بالا قلمداد می شود.

ریسک متوسط می پذیرم، اما مایل به کسب بازده از بورس هستم

سرمایه گذارانی که علاقمند به کسب بازدهی بازار سهام هستند، اما تمایل ندارند ریسک بالایی را متقبل شوند، می توانند گروه صندوق های سرمایه‌گذاری مختلط را انتخاب کنند. ترکیب دارایی این گروه صندوقی به نسبت متعادل بین سهام و اوراق با درآمد ثابت تقسیم شده است، به طوری که هم می توانید از شرایط خوب بازار سهام بهره مند شوید و هم اینکه سرمایه شما را در ریزش های بازار سهام تاحدود قابل قبولی محافظت می کند.

صندوق سرمایه‌‌گذاری آسمان خاورمیانه سبدگردان آسمان نمونه موفق و مناسب صندوق های مختلط کشور است و توانسته است در طی حدود 6 سال فعالیت اش 4 بار رتبه برتر و 2 سال رتبه دوم کسب بازدهی را به دست آورد.

صندوق آسمان خاورمیانه در 10 ماهه ابتدایی سال 1398، بیش از 91 درصد بازدهی کسب کرده است؛ این در حالی است که شاخص صندوق های مختلط کشور 65 درصد بوده است. این صندوق نیز پرداخت سود دوره‌ای ندارد و در زمان فروش واحدهای سرمایه‌گذاری سود یا زیان شناسایی می‌شود.

ریسک پذیر نیستم، اما مایل به کسب بازده بالاتر از بانک هستم

اگر نمی خواهید ریسک بپذیرید و حفظ اصل پول نیز از دغدغه های اصلی شماست و از سوی دیگر مزیت های بیشتر از بانک می خواهید، صندوق های سرمایه‌گذاری بادرآمد ثابت گزینه مناسب برای شماست.

این صندوق ها به دلیل ماهیتشان که اغلب در اوراق بادرآمد ثابت و سپرده بانکی سرمایه‌‌گذاری می‌‌کند، در دسته صندوق‌‌های «بدون ریسک» قرار می‌‌گیرد. این صندوق مناسب کسانی است که بدون تحمل ریسک، خواهان کسب مزایا و منافعی فراتر از سرمایه‌گذاری در بانک هستند، بدون آن که ریسکی را متحمل شوند.

این صندوق ها دارای سود روزشمار هستند و سرمایه گذاران بدون تحمل نرخ شکست می توانند در هر زمانی که تشخیص دهند از صندوق خارج شوند. صندوق با درآمد ثابت همیشه این پتانسیل را دارند که در زمان مقتضی سود بالاتر از سود بانکی برای سرمایه گذاران خود محقق کنند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پربازده‌ترین صندوق‌ سرمایه گذاری قابل معامله در هفته گذشته، “تجارت شاخصی کاردان” با 4.4 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دور‌ه یک  ساله نیز بازده 107.9 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “آسمان آرمانی سهام” با 4.0 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه” با 3.1 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 1.3 درصد بوده است.

در جدول زیر  5 مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله هفته منتهی به 1398/02/01 آورده شده است. (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 تجارت شاخصی کاردان 4.4% 107.9% 307 تامین سرمایه کاردان
2 آسمان آرمانی سهام 4.0% 87.3% 168 سبدگردان آسمان
3 شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه 3.1% 94.3% 275 کارگزاری فیروزه آسیا
4 سپهر کاریزما 2.9% 129.0% 582 سبدگردان کاریزما
5 آرمان آتیه درخشان مس 2.6% 138.4% 315 تامین سرمایه تمدن

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل‌معامله هفته منتهی به 1398/02/01 با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده ترین صندوق‌ های سرمایه گذاری قابل معامله (هفته منتهی به 1 اردیبشهت ماه 1398)

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

پربازده‌ترین صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته، “توسعه اندوخته آینده” با 5.7 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 82.9 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  “شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه” با 5.5 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “آسمان آرمانی سهام” با 5.4 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 2.5 درصد بوده است.

در جدول زیر  پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته آورده شده است. در هفته گذشته به دلیل این‌که نماگرهای بازار سرمایه روند صعودی داشتند، صندوق‌های قابل معامله سهامی جزو پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله قرار گرفته‌اند. (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 توسعه اندوخته آینده 5.7% 82.9% 306 سبدگردان انتخاب مفید
2 شاخص سی شرکت بزرگ فیروزه 5.5% 69.2% 242 کارگزاری فیروزه آسیا
3 آسمان آرمانی سهام 5.4% 56.4% 143 سبدگردان آسمان
4 هستی بخش آگاه 5.3% 89.3% 175 کارگزاری آگاه
5 سپهر کاریزما 5.2% 91.1% 448 سبدگردان کاریزما

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌ های سرمایه‌گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند. صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال، هدف از تشکيل صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم جمع‌آوری سرمايه از سرمايه‌گذاران و تشکيل سبدي از دارايي‌ها و مديريت اين سبد است. بر این اساس با توجه به پذيرش ريسک موردقبول، تلاش میشود بيشترين بازدهي ممکن نصيب سرمايه‌گذاران گردد. انباشته‌شدن سرمايه در صندوق، مزيت‌هاي متعددي نسبت به سرمايه‌گذاري انفرادي سرمايه‌گذاران دارد:

 1. هزينه بکارگيري نيروهاي متخصص، گردآوري و تحليل اطلاعات و گزينش سبد بهينه اوراق بهادار بين همه سرمايه‌گذاران تقسيم مي‌شود و سرانه هزينه هر سرمايه‌گذ‌ار کاهش مي‌يابد.
 2. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آسمان یکم از جانب سرمايه‌گذاران، كليه حقوق اجرايي مربوط به صندوق از قبيل دريافت سود سهام و كوپن اوراق بهادار را انجام مي‌دهد و در نتيجه سرانه هزينه هر سرمايه‌گذ‌ار براي انجام سرمايه‌گذاري کاهش مي‌يابد.
 3. امکان سرمايه‌گذاري مناسب و متنوع‌تر دارايي‌ها فراهم شده و در نتيجه ريسک سرمايه‌گذ‌اري کاهش مي‌يابد. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آسمان یکم از نوع صندوق های سرمایه گذاری در سهام و در اندازه کوچک است و اکثر وجوه خود را صرف خرید سهام و حق تقدم خرید سهام می کند.

ارکان صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم

مدیر صندوق شرکت سبدگردان آسمان
مدیران سرمایه گذاری محمد اقبال‌نیا، محسن مطمئن، میثم صافی‌زاده
ضامن نقدشوندگی ندارد
حسابرس موسسه حسابرسی هوشیار ممیز
متولی موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر

معرفی مدیر صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم

شرکت سبدگردان آسمان به عنوان مدیر  صندوق سرمایه‌گذاری مشترک آسمان یکم فعالیت دارد. در زیر به برخی از دستاورد های این شرکت اشاره می‌گردد:

مشخصات صندوق در تاریخ 97/12/25

خالص ارزش دارایی (میلیارد ریال) 88
دوره پرداخت سود ندارد
تاریخ آغاز فعالیت 1391/06/13

رتبه بندی صندوق از لحاظ اندازه در تاریخ 97/12/25

دربین کل صندوق ها 137
دربین صندوق های هم گروه 45

بازده صندوق در ادوار گذشته

بازده ماهانه 13.61%
بازده فصلی 13%
بازده سالیانه 67%

میانگین ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم در یکسال گذشته

معرفی و بررسی صندوق سرمایه گذاری مشترک آسمان یکم

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال، پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته، صندوق سپهر کاریزما با 2.9 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 81.1 درصدی را ثبت کرده است. صندوق هستی بخش آگاه با 1.8 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق آسمان آرمانی سهام با 1.7 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته 0.55 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده‌ترین صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری) :

ردیف نام صندوقبازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 سپهر کاریزما 2.9% 81.1% 275 سبدگردان کاریزما
2 هستی بخش آگاه 1.8% 79.8% 166 کارگزاری آگاه
3 آسمان آرمانی سهام 1.7% 48.0% 136 سبدگردان آسمان
4 توسعه اندوخته آینده 1.7% 70.9% 290 سبدگردان انتخاب مفید
5 تجارت شاخصی کاردان 1.1% 61.9% 247 تامین سرمایه کاردان

در نمودار زیر پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

پربازده‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته منتهی به نوزدهم اسفندماه 1397

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند.

صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.

صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام در تاریخ 26/08/1392 با شماره ثبت 32826 نزد مرجع ثبت شرکتها و مؤسسات غیر تجاری تهران به ثبت رسیده و در تاریخ 23/09/1392 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار (سبا) به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند 20 ماده 1 قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذرماه سال 1384 ،فعالیت خود را آغاز کرد. این صندوق با شماره 11195 نزد سبا به ثبت رسیده است. سرمایه اولیه این صندوق 252901 میلیون ریال شامل 25290152 واحد سرمایه گذاری بوده است.

مشخصات صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام

نوع صندوق:قابل معامله سهامی
آغاز فعالیت:1392/09/23
مدیر:سبدگردان آسمان
مدیر ثبت:
شناسه ملی:14003725635
متولی:موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر
مدیر سرمایه‌گذاری:میثم صافی زاده,محمد اقبال نیا,محسن مطمئن
حسابرس:و خدمات مدیریت دایارهیافت
ضامن نقد‌شوندگی:تامین سرمایه تمدن
ضامن سودآوری:
عمر صندوق:1909 روز
تلفن:021-88551637
سایت صندوق:https://asemanetf.com/
سایت اختصاصی در رسام:http://asemanetf.rasamfunds.com/

وضعیت فعلی صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام

وضعیت فعلی صندوق
آخرین تاریخ انتشار اطلاعات:1397/12/14
كل خالص ارزش دارایی‌ها (میلیارد ریال):132٫17
قیمت صدور هر واحد سرمایه‌گذاری (ریال):17,363
قیمت ابطال هر واحد سرمایه‌گذاری (ریال):17,187
تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری:7,690,152
قابلیت معامله نماد/صندوق:1.0
بازارگردان:تامین سرمایه تمدن

خالص ارزش دارایی صندوق

ارزش روز دارایی های صندوق در پایان هر روز برابر با مجموع وجوه نقد صندوق، قیمت فروش اوراق بهادار صندوق، ارزش روز مطالبات صندوق (نظیر سود تحقق یافته دریافت نشده سپرده های بانکی و سهام) و ارزش سایر دارایی های صندوق به قیمت بازار در پایان همان روز است.

خالص ارزش روز دارایی های صندوق در تاریخ 16 اسفند 132.17 میلیارد ریال است که روند تغییرات آن را در یک سال اخیر مشاهده می کنید.

تغییرات خالص ارزش روز دارایی های صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام در یک سال اخیر

قیمت هر واحد سرمایه گذاری صندوق آسمان آرمانی سهام

روند تغییرات قیمتی هر واحد سرمایه گذاری این صندوق در یک سال اخیر را مشاهده می کنید که از قیمت 12251 ریال تا 17500 ریال افزایش داشته است.

تغییرات قیمت هر واحد صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام

مقایسه بازدهی صندوق با بازده شاخص کل

بازدهی شاخص کل در یک سال اخیر 67.31 و بازدهی صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام 42 درصد است که 25 درصد از بازدهی شاخص کل کمتر است.

مقایسه بازدهی صندوق آرمانی سهام با شاخص کل

ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام

آخرین ترکیب دارایی این صندوق در نمودار زیر مشاهده می شود:

ترکیب دارایی صندوق آسمان آرمانی سهام

با توجه به اینکه صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام از نوع قابل معامله (ETF) است، 96.36 درصد از دارایی آن را سهام و 3.64 درصد از آن را سپرده بانکی و وجه نقد تشکیل داده است.

سهم صنایع در سبد دارایی

فلزات اساسی، فرآورده های نفتی کک و سوخت هسته ای، بانک ها و موسسات اعتباری و محصولات شیمیایی به ترتیب با 24.2، 12.98، 9.88 و 9.85 درصد، بیشترین وزن صنایع را در پورتفوی بورسی این صندوق به خود اختصاص داده اند.

طبق آخرین گزارش افشا صورت وضعیت پورتفوی یک ماهه این صندوق منتهی به 30/11/1397، شرکت های زیر بیشترین سهم را در سبد دارایی صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام به خود اختصاص داده است:

نماد درصد به کل دارایی
ملی صنایع مس ایران 9.94
فولاد مبارکه اصفهان 6.77
بانک ملت 6.63
پالایش نفت اصفهان 4.47
پتروشیمی شیراز 4.31

روند تغییرات ترکیب این دارایی ها در یک سال اخیر را نیز می توانید در شکل زیر مشاهده کنید:

صندوق سرمایه گذاری آسمان آرمانی سهام، از نوع قابل معامله سهامی (ETF)  است و نیازی به مراجعه حضوری برای صدور واحد نیست و واحدهای آن مانند سهام در بازار بورس معامله می شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.