دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
30 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری نقدینه، شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا بر اساس بررسی داده‌های کمی و کیفی شامل ارزیابی‌های مربوط به توانمندی‌های مدیریت، ساختار و فرآیندهای پشتیبان، عملکرد، پایداری و کیفیت دارایی‎های صندوق سرمایه‌گذاری آرمان کارآفرین (با درآمد ثابت)، درجه عملکرد +F1 (بسیار عالی) را به این صندوق تخصیص داد.

درجه عملکرد صندوق سرمایه‎گذاری، کیفیت اداره صندوق و مدیریت وجوه آن را بر اساس شاخص‌های کمی و کیفی شامل توانمندی‎های مدیریت پرتفوی صندوق، ساختار و فرایندهای پشتیبان، عملکرد صندوق از نظر توانایی ایجاد بازدهی تعدیل‎شده با ریسک و پایداری آن و همچنین کیفیت و سطح ریسک دارایی‎های صندوق ارزیابی می‌کند. برای نیل به این هدف، توانمندی‌ها، امکانات و منابع تیم مدیریت پرتفوی، ارکان صندوق و بخش‌های ستادی و پشتیبانی، و همچنین عملکرد صندوق از نظر بازده، ریسک و تنوع‌بخشی پرتفوی مورد توجه قرار می‌گیرد. شایان ذکر است که کلیه تحلیل‌‏ها بر اساس صورت‏‌های مالی، یادداشت‌‏های همراه آن و داده‎های به دست‌آمده از منابع معتبر مانند گزارش‌های ماهانه سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین اطلاعات اظهار شده توسط مدیر صندوق انجام شده است.

گفتنی است خالص ارزش دارایی‌های صندوق سرمایه گذاری‌ آرمان طی یک سال گذشته 42 درصد رشد داشته و در حال حاضر ارزش دارایی‌های این صندوق 12 و هزار و 500 میلیارد ریال است.

شرکت رتبه‌بندی اعتباری پایا در تاریخ دوم آبان 1397 به عنوان نهاد مالی نزد سازمان بورس و اوراق بهادار به ثبت رسید. این شرکت با همکاری شرکت ترکیه‌ای جی سی آر اوراسیا تلاش دارد تا سیستم‌های رتبه‌بندی اعتباری معتبر را برای شرکت‌ها و ناشران و اوراق بهادار ایرانی پیاده‌سازی و اجرا نماید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، شرکت رتبه‌­بندی اعتباری پایا بر اساس بررسی­ داده‌­های کمی و کیفی شامل ارزیابی­های مربوط به توانمندی‌­های مدیریت، ساختار و فرآیندهای پشتیبان، عملکرد، پایداری و کیفیت دارایی‎های صندوق سرمایه‌­گذاری آرمان کارآفرین (با درآمد ثابت)، درجه عملکرد F۱+ (بسیار عالی) را به این صندوق تخصیص داد.

درجه عملکرد صندوق سرمایه‎گذاری، کیفیت اداره صندوق و مدیریت وجوه آن را بر اساس شاخص­ های کمی و کیفی شامل توانمندی‎های مدیریت پرتفوی صندوق، ساختار و فرایندهای پشتیبان، عملکرد صندوق از نظر توانایی ایجاد بازدهی تعدیل‎شده با ریسک، پایداری آن و همچنین کیفیت و سطح ریسک دارایی‎های صندوق ارزیابی می‌کند. برای نیل به این هدف، توانمندی ­ها، امکانات و منابع تیم مدیریت پرتفوی، ارکان صندوق و بخش‌های ستادی و پشتیبانی، عملکرد صندوق از نظر بازده تعدیل‌شده با ریسک و همچنین تنوع­‌بخشی و ریسک پرتفوی صندوق مورد توجه قرار می‌گیرد.

شایان ذکر است که کلیه تحلیل‏‌ها بر اساس صورت‏ های مالی، یادداشت ‏های همراه آن و داده‎های بدست ­آمده از منابع معتبر مانند گزارش‌های ماهانه سازمان بورس و اوراق بهادار و همچنین اطلاعات اظهارشده توسط مدیر صندوق انجام شده است.

شرکت رتبه ­بندی اعتباری پایا با توجه به سطح عالی توانمندی‌های مدیریت پرتفوی، سطح عالی ساختار و ارکان صندوق و همچنین سطح بسیار عالی عملکرد، پایداری و کیفیت دارایی‌ها، درجه عملکرد F۱+ را به صندوق با درآمد ثابت آرمان کارآفرین تخصیص داد.   

علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد نتایج رتبه ­بندی به تارنمای شرکت به آدرس www.payacr.ir مراجعه کنند.  

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

به گزارش سیگنال، صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت آرمان کارآفرین در تاریخ 17/12/1389 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار، نزد اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید. صندوق های درآمد ثابت در میان انواع صندوق های سرمایه گذاری، از جمله کم ریسک ترین گزینه های ممکن برای سرمایه گذاری و یا تنوع بخشیدن به پورتفوی است.

این صندوق ها بر اساس قانون موظفند حداقل 70 درصد و حداکثر 95 درصد در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند که که رعایت این قانون موجب کاهش بسیار زیاد ریسک این صندوق ها خواهد شد.

نکته مهم) کلیه اعداد و ارقام مطرح شده در تاریخ نگارش این مطلب (4/12/1397) یا تاریخ منبع آن اعتبار دارد. شما همراهان می توانید برای اطلاع از اطلاعات بروز صندوق های سرمایه گذاری از اپلیکیشن سیگنال و سایت رسام استفاده کنید.

اطلاعات کلی صندوق

نوع صندوق: با درآمد ثابت
آغاز فعالیت: 14/01/1390
مدیر: کارگزاری بانک کارآفرین
مدیر ثبت: کارگزاری کارآفرین
شناسه ملی: 10320506000
متولی: موسسه حسابرسی و خدمات مالی فاطر
مدیر سرمایه گذاری: عصمت طاهری طیبی، محمد باقر کریمی آخورمه
حسابرس: خدمات مبین رهبین
ضامن نقد شوندگی: بانک کارآفرین
ضامن سودآوری:  ندارد
عمر صندوق: 2884 روز (7 سال و 10 ماه)
تلفن: 021-22655911
سایت صندوق: http://akfund.com/
سایت اختصاصی در رسام: http://asaetf.rasamfunds.com

ارزش مبنای هر واحد سرمایه گذاری صندوق برابر یک میلیون ریال است که باید روی گواهی های سرمایه گذاری قید شود. تفاوت ارزش ابطال واحد های سرمایه گذاری با ارزش مبنا (یک میلیون ریال) سود صندوق بوده که در بازه زمانی یک ماهه به سرمایه گذاران قابل پرداخت است.

بررسی عملکرد صندوق

* نمودار بازدهی صندوق سرمایه گذاری آرمان کارآفرین

توجه مدیر یک صندوق سرمایه گذاری به چیدمان پورتفوی صندوق بر اساس شرایط اقتصادی، بسیار حائز اهمیت است. بر همین اساس و با توجه تحلیل سرمایه گذار از شرایط اقتصادی موجود و ریسک های سیستماتیک، گزینه های سرمایه گذاری متفاوتی پیش روی او قرار خواهد گرفت. با هم ترکیب دارایی صندوق آرمان کارآفرین را بررسی می کنیم.

*ترکیب دارایی صندوق سرمایه گذاری آرمان کارآفرین

پیشتر اشاره کردیم این صندوق ها باید حداقل 70 درصد و حداکثر 90 درصد از دارایی خود را در اوراق با درآمد ثابت سرمایه گذاری کنند. بر این اساس صندوق آرمان کارآفرین 44 درصد کل دارایی خود را در سپرده بانکی و 48 درصد را در اوراق مشارکت سرمایه گذاری کرده است (مجموعا نزدیک به 90 درصد).

*روند تغییر ترکیب دارایی های صندوق سرمایه گذاری آرمان کارآفرین

روند تغییرات ترکیب دارایی های این صندوق سرمایه گذاری، گویای افزایش تدریجی سرمایه گذاری این صندوق در سپرده بانکی است. درصورتی که این روند تدریجی با سیاست های تثبیت نرخ بهره بانک مرکزی همراه شود، باید شاهد کاهش سهم سپرده های بانکی و افزایش سهم اوراق با درآمد ثابت (تنزیلی یا با پرداخت سود دوره ای) در پورتفوی این صندوق سرمایه گذاری باشیم.

با توجه به سهم پایین سهام در ترکیب دارایی صندوق های با درآمد ثابت، تحلیل سهم هر صنعت مورد سرمایه گذاری توسط این صندوق، دید تحلیلی عمیقی نمی دهد. با این حال بر اساس آخرین گزارش عملکرد صندوق در تاریخ  14 بهمن 97، این صندوق به ترتیب در پتروشیمی تامین (تاپیکو)، فولاد خوزستان (فخوز)، فولاد مبارکه (فولاد) بیشترین سرمایه گذاری را داشته است.

انتخاب صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت در شرایط رکودی، بعنوان یک گزینه کم ریسک مطرح است و معمولا بازدهی با ثبات تر و بعضا بالاتری از شاخص کل بورس می دهد. اما همین مزیت در شرایط تورمی همانند سال های 91 تا 92 یا نیمه اول سال 97 بعنوان نقطه ضعف عمل کرده و پوشش ضد تورمی کمتری را بر سرمایه ی سرمایه گذاران اعمال می کند.

*مقایسه بازدهی صندوق سرمایه گذاری آرمان کارآفرین با شاخص کل بورس
*مقایسه بازدهی هفتگی صندوق آرمان کارآفرین با بازده هفتگی بورس

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.