دانلود اپلیکیشن
زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
31 شهریور 1399

به گزارش سیگنال به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه، بر اساس جدیدترین آمارها، ارزش صندوق های قابل معامله در پایان مردادماه ۹۸ به رقم ۱۵۰هزار و ۳۹۶ میلیارد ریال رسید.
هم اکنون ۳۸ صندوق قابل معامله در بازار سرمایه ایران فعال هستند که صندوق سرمایه گذاری آرمان پرند مپنا با ۴۱ هزار و۶۴۴ میلیارد ریال بزرگترین صندوق ETF است.
صندوق سرمایه گذاری اعتماد آفرین پارسیان با ۱۲ هزار و۹۰۰ میلیارد ریال، امین یکم فردا  با ۱۰ هزار و۱۹۹میلیارد ریال، آرمان آتی کوثر با ۱۰هزار و۱۳۶ میلیارد ریال، کمند با ۱۰ هزار و۱۱۸میلیارد ریال، پارند پایدار سپهر با ۱۰هزار و۱۰۸ میلیارد ریال،  به ترتیب در رتبه های دوم تا ششم بزرگترین صندوق های ETF بازار سرمایه قرار دارند.
همچنین صندوق های سرمایه گذاری کیان، پاداش سهامداری توسعه یکم وآسمان  امید در مکان های هفتم تا دهم جدول بزرگترین صندوق های ETF ایستاده اند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در هفته گذشته، ” گنجینه آینده روشن” با 0.66 درصد بازدهی بوده است. این صندوق در دوره‌ه یک  ساله نیز بازده 28.62 درصدی را ثبت کرده است. صندوق  ” با درآمد ثابت کمند” با 0.41 درصد بازدهی هفتگی، دومین صندوق پربازده هفته گذشته در بین صندوق‌های قابل معامله بوده  است. رتبه سوم را نیز صندوق “پارند پایدار سپهر” با 0.37 درصد کسب کرده است. لازم به ذکر است که میانگین بازدهی صندوق‌های قابل معامله فعال در بازار سرمایه در هفته گذشته منفی 0.54 درصد بوده است.

در جدول زیر پنج مورد از پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط در هفته گذشته آورده شده است (برگرفته از سامانه رسام؛ صفر تا صد صندوق‌های سرمایه‌گذاری):

ردیف نام صندوق بازده هفته گذشته
 (درصد)
بازده سال گذشته
(درصد)
خالص ارزش دارایی
(میلیارد ریال)
مدیر
1 گنجینه آینده روشن 0.66% 28.62% 121 کارگزاری بانک آینده
2 با درآمد ثابت کمند 0.41% 21.02% 3,434 سبدگردان کاریزما
3 پارند پایدار سپهر 0.37% 22.08% 5,049 تامین سرمایه سپهر
4 با درآمد ثابت فیروزه آسیا 0.33% 29.03% 190 کارگزاری فیروزه آسیا
5 آرمان آتی کوثر 0.32% 21.39% 1,026 مشاور سرمایه گذاری آرمان آتی

در نمودار زیر پربازده ‌ترین صندوق‌های سرمایه‌ گذاری قابل معامله با هم مقایسه شده‌اند:

واحدهای سرمایه‌گذاری این نوع از صندوق‌ها در بورس مورد معامله قرار می‌گیرند. بنابراین برای سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها کافی است مانند سایر سهام شرکت‌های فعال در بورس، از طریق کد بورسی سفارش خرید واحدهای سرمایه‌گذاری برای این صندوق‌ها ارائه شود. این در حالی است که برای سرمایه گذاری در سایر صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک باید برای هر سفارش واحدهای سرمایه‌گذاری جدید صادر گردد و به منظور برداشت وجوه سرمایه‌گذاری شده، باید واحدهای سرمایه‌گذاری صادر شده ابطال گردند.

صندوق‌های قابل معامله خود انواع مختلفی ازجمله صندوق‌های قابل معامله سهامی، مختلط  و با درآمد ثابت می‌باشند. یکی از مزایای سرمایه‌گذاری در صندوق‌های قابل معامله خریدوفروش آسان واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها است. قیمت هر واحد سرمایه‌گذاری این صندوق‌ها از طریق عرضه و تقاضا تعیین می‌شود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.