زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
3 تیر 1403

تحلیل تکنیکال دلار فرانک USDCHF (روزانه) | 12 تیر 1402

تحلیل دلار به فرانک USDCHF
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

جفت ارز دلار به فرانک USDCHF طبق تحلیل 10 اردیبهشت ماه، از محدوده حمایتی حرکت صعودی خود را شروع کرد.

در ادامه انتظار داریم طبق سناریو از محدوده باکس اردربلاک مشخص شده  به سمت محدوده مقاومتی حرکت نماید.

این حرکت صعودی در نمودار USDCHF حکایت از قدرت گرفتن دلار آمریکا دارد و طبیعتا در بازارهای ریسک پذیر می‌توانیم شاهد افت قیمت ها باشیم، از جمله بازار سهام امریکا و بازار ارزهای دیجیتال می‌توانند از این موضوع تاثیر زیادی بپذیرند.


تحلیل تکنیکال USDCHF (روزانه) | 10 اردیبهشت 1402

USDCHF Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

فرانک سوییس و ین ژاپن جز دارایی های امن در دنیا به شما می‌روند که در زمان سقوط دارایی‌های پرریسک، سرمایه‌گذاران به آن‌ها روی می‌آورند. هم‌چنین فرانک نیز رابطه مستقیمی با طلا دارد از همین لحاظ جفت ارز usdchf رابطه معکوس با طلا و رابطه مستقیم با شاخص دلار می‌سازد.

با نگاه و بررسی جفت ارز فرانک / دلار می‌توانیم درک عمیق‌تر و پیوسته‌تری از آنچه در دیگر بازار‌ها اتفاق می‌افتد داشته باشیم. در نمودار فوق جفت ارز usdchf، تمایل به صعود تا محدوده مقاومتی مشخص شده را دارد. در اوسیلاتور RSI نیز واگرایی مثبت کاملا مشهود است. طبعات این صعود می‌تواند ریزش اونس جهانی طلا را به دنبال داشته باشد که باید با تحلیل شاخص‌های مختلف پیوستگی بین نمودارها را پیدا کنیم.

با توجه به تحلیل نزولی صورت گرفته از طلا و بیت کوین و یورو/دلار، همینطور تحلیل صعودی صورت گرفته از شاخص دلار و ین ژاپن/دلار و فرانک/دلار، می‌توانیم وزن بالایی به تحلیل فوق بدهیم و به نوعی انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک خرس‌ها مجددا بر بازارهای پر ریسک غالب شوند.