زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
دوشنبه
3 اردیبهشت 1403

داده‌های درون زنجیره‌ای IntoTheBlock نشان می‌دهند که توکن‌های غیر مثلی (NFT) پروتکل Ordinals کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین را به بالاترین حد خود از نوامبر 2022 رسانده‌اند. کارمزد تراکنش‌های شبکه بیت کوین طی دو هفته اخیر بیش از دو برابر شده و از 0.77 دلار به 1.95 دلار رسیده است. میانگین کارمزدهای این شبکه نیز از 0.25 دلار به 0.73 دلار افزایش یافته است. CryptoQuant نیز اشاره کرده است که افزایش این تراکنش‌های این توکن‌های غیر مثلی موجب افزایش فعالیت شبکه بیت کوین شده و آن را به بالاترین مقدار از ماه می 2021 رسانده است.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید
کانال ارز دیجیتال سیگنال
لینک عضویت

افزایش محبوبیت توکن‌های غیرمثلی Ordinals

افزایش کارمزدهای شبکه بیت کوین با افزایش محبوبیت توکن‌های غیرمثلی Ordinals مقارن شده است. براساس گزارش اخیر BitMEX از 14 دسامبر سال گذشته تا 7 فوریه سال جاری میلادی بیش از 10 هزار توکن غیرمثلی ضرب شده است. در این بازه زمانی این توکن‌های غیرمثلی 526 مگابایت از فضای بلوک را اشغال کرده‌اند و 6.77 بیت کوین برای تراکنش‌های مرتبط با پروتکل Ordinals صرف شدده است.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

افزایش محوبیت این توکن‌های غیرمثلی رکورد شکنی قیمت آنها نیز شده است. بنا بر گزارشات برخی از این توکن‌ها به دلیل تقاضای سرسام آور تا مبلغ 11 بیت کوین به فروش رفته‌اند. با این حال همه از رشد توکن‌های غیرمثلی بر بستر شبکه بیت کوین رضایت ندارند. یکی از این منتقدان رنه پیکهارت، توسعه دهنده شبکه لایتنینگ، می‌باشد. پیکهارت معتقدست مردم در حال تلف کردن فضای ارزشمند بلوک با عکس‌های بی ارزش هستند.

اظهارات وی را نمی‌توان نادیده گرفت، چرا که بیش از 70 درصد از فضای بلوکی شبکه بیت کوین توسط این توکن‌های غیرمثلی اشغال شده است و این در حالیست که تنها 3 درصد از تراکنش‌ها را به خود اختصاص می‌دهند.

ریزش بیت کوین به زیر 22 هزار دلار

علی رغم افزایش محبوبیت توکن‌های غیرمثلی شبکه بیت کوین، قیمت بیت کوین به 22 هزار دلار کاهش یافته است. این کاهش 12 درصدی همزمان با اقدام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا علیه صرافی کراکن رخ داده است.

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

علی مارتینز، مدیر اخبار BeInCrypto ، اشاره کرده که در پی این اصلاح قیمتی فشار تقاضا افزایش یافته است. وی همچنین تایید کرد که معامله گران در بازارهای آتی بایننس از ریزش قیمت به عنوان فرصتی برای خرید استفاده کرده‌اند. تقریبا 62 از حساب‌های آتی بایننس که معاملات باز بیت کوین داشتند وارد موقعیت خرید استقراضی شده‌اند.