زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
20 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال LINK تایم فریم روزانه | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

توکن لینک از محدوده گفته شده بیش از 40% رشد را به ثبت رساند اما  با رسیدن به خط روند مقاومتی، دچار اصلاح شد و در عبور از آن ناکام ماند. حالا انتظار داریم در کوتاه مدت LINK خود را به خط روند حمایتی برساند و فعلا داخل همین الگو شروع به درجا زدن بکند.

تحلیل درخواستی ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام سیگنال
لینک عضویت رایگان

تحلیل تکنیکال LINK تایم فریم روزانه | 22 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

توکن لینک تا به اینجا دقیقا مطابق با سناریو تحلیلی پیش رفته و انتظار داریم در آینده نیز با شکست الگو گوه، به حرکت صعودی خود تا محدوده 20 دلار ادامه دهد.

با توجه به قرار گرفتن حدضرر این معامله زیر محدوده 6 دلار، در حال حاضر خرید این توکن نسبت به قبل ریسک بالاتری دارد.


تحلیل تکنیکال LINK تایم فریم روزانه | 8 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال چین لینک نزدیک به ده ماه است که در یک محدوده رنج قرار گرفته و شرط آزادی از این قفس، شکست خط روند صعودی یا نزولی می‌باشد. توکن LINK تنها در صورتی در محدوده کم ریسک جهت سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد که به حوالی حمایت 6 دلاری رسیده یا بعد از شکست خط روند نزولی در حال پولبک به همین خط باشد.


تحلیل تکنیکال چین لینک نمای بلند مدت | 14 دی 1400

نمودار تحلیل تکنیکال رمز ارز چین لینک (روزانه)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نمای دور ارز دیجیتال چین لینک با نماد LINK ، متاسفانه خط روند صعودی خود را از دست داده و اکنون می‌تواند با پولبک یا عدم پولبک به این خط، به ریزش خود ادامه دهد. هم‌چنین با بررسی چین لینک از نمای نزدیک می‌توانیم برای آن یک کانال نزولی رسم کنیم که در ادامه تحلیل به آن اشاره خواهیم کرد.


تحلیل تکنیکال چین لینک (LINK) | 14 دی 1400

 نمودار تحلیل تکنیکال رمز ارز چین لینک (روزانه/نمای نزدیک)
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در همان تایم فریم و نمای نزدیک، طبق تحلیل می‌تواند دو سناریو برای ارز دیجیتال LINK رقم بخورد، که در این صورت حمایت های مشخص شده در تحلیل، مهم ترین محدوده ها برای برگشت مجدد چین لینک به مدار رشد خواهد بود.


معرفی پروژه چین لینک

پروژه چین لینک یکی از برجسته‌ترین پروژه‌های  ارز دیجیتال در جهان است. این پروژه تاکنون جوایز و تقدیرنامه‌های متنوع و معتبری کسب کرده است؛ به عنوان مثال در سال ۲۰۲۰ مجمع اقتصاد جهانی جایزه برترین فناوری پیشگام در توسعه بلاکچین را به چین لینک تقدیم کرد.

 این پروژه در سپتامبر ۲۰۱۷ با صدور یک میلیارد توکن لینک (LINK) شروع به کارکرد. ارز دیجیتال لینک در هنگام عرضه اولیه در ۲۰۱۸ فقط ۲۰ سنت قیمت داشت؛ با این وجود ۳۲ میلیون دلار سرمایه اولیه به دست آورد. در ماه می سال ۲۰۱۹ چین لینک رسماً سیستم عامل خود را بر روی شبکه اتریوم راه‌اندازی نمود. در این سال چین لینک رشد چشمگیری را تجربه نمود؛ به طوری که در عرض یکسال قیمت چین لینک بیش از 6 برابر افزایش یافت.

بنیانگذار چین لینک چه کسی است؟

پروژه چین لینک در ژوئن سال ۲۰۱۷ توسط شرکت تکنولوژی SmartContract در سان فرانسیسکو ابداع شد. بنیانگذاران این پروژه سرگئی ناذاروف و استیو الیس هستند. سرگئی ناذاروف بنیانگذار SmartContract ، Secure Asset Exchange  وCryptoMail  نیز هست.

علت ابداع چین لینک

قراردادهای هوشمند، قراردادهای از پیش تعریف‌شده‌ای هستند که برای آنالیز شرایط در بلاک چین ایجاد می‌شوند. این قراردادها به‌منظور ارزیابی تصمیم نهایی خود به شرایط و داده‌های مشخصی متکی می‌باشند. ازآنجایی‌که قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین هستند، هر دو قابل تائید و تغییرناپذیر هستند. به این معنا که هیچ فردی نمی‌تواند آن‌ها را حذف و یا اصلاح کند.

بااین‌حال برنامه قراردادهای هوشمند شاهد محدودیت‌هایی است که بر اساس آن‌ها این قراردادها به داده‌هایی فراتر از بلاک چین وابسته هستند. این همان نقطه‌ای است که بر اساس آن باید داده‌های خارج از زنجیره به فرمت درون زنجیره‌ای ترجمه شوند. به دلیل تفاوت زبان داخل و خارج زنجیره پیوند منابع داده‌های خارجی با قراردادهای هوشمند دشواراست.

بلاک چین chainlink ابداع شد تا این شکاف را طریق یک شبکه غیرمتمرکز اوراکل‌ برطرف کند. اوراکل‌ به‌عنوان میان‌افزار عمل کرده و داده‌ها را از منابع خارجی به زبانی که قراردادهای هوشمند داخلی آن‌ها را درک ‌می‌کنند، ترجمه کند.

شبکه چین‌ لینک

معرفی پروژه چین لینک
چین لینک چگونه عمل می‌کند؟

چین لینک چگونه عمل می‌کند؟

چین لینک مجموعه‌ای از نودهای غیرمتمرکز است که اطلاعات را از منابع خارج از بلاکچین (off-blockchain) دریافت و با استفاده از اوراکل به قراردادهای هوشمند on-blockchain تبدیل می‌کنند.

سیستم قراردادهای هوشمند در پروژه چین لینک  شامل سه زنجیره هوشمند است که عبارتند از:

  1. 1.قرارداد اعتبار: در این زنجیره سابقه عملکرد ارائه دهندگان اوراکل بررسی می‌شود تا گره‌های غیرقابل اعتماد مشخص شده و حذف شوند.
  2. 2.قرارداد تطبیق سفارش: سفارش کاربر را در شبکه ثبت و با اطلاعات ارائه دهندگان اوراکل تطبیق می‌دهد تا با تجزیه و تحلیل اطلاعات آنها بهترین ارائه‌دهندگان را انتخاب نماید.
  3. 3.قرارداد جمع‌بندی نهایی: در زنجیره جمع‌آوری تمام اطلاعاتی که به وسیله ارائه دهندگان اوراکل عرضه شده‌اند با یکدیگر سنجیده می‌شود تا یک نتیجه کامل و صحیح استخراج و به سفارش دهنده ارائه شود.

اگر یکی از ارائه‌دهندگان اوراکل اقدام به انتشار اطلاعات نادرست کند، بلافاصله شناسایی و به وسیله از دست دادن اعتبار خود مجازات می‌شود.

در حال حاضر چین لینک  با ارزش بازار حدود ۷.۹۶ میلیارد دلار، در رتبه ۱۵ بازار قرار دارد ؛ عرضه کل ارز دیجیتال چین لینک به 1 میلیارد واحد محدود است، به این معنا که امکان تولید رمز ارزهای بیشتر چین لینک وجود نداشته و این امر خود باعث کم‌یابی و افزایش ارزش این ارز دیجیتال در بلند مدت می‌شود. این شرکت، 30 درصد از تعداد رمز ارزهای لینک را برای توسعه و پرداخت دستمزد کارکنان خود اختصاص داده است. 35 درصد از توکن‌ها نیز برای عرضه اولیه سکه ارز دیجیتال LINK تخصیص داده شده بود. 35 درصد باقی مانده (350 میلیون واحد چین لینک) هم برای ایجاد مشوق در شبکه، نظیر پرداخت به نودها، در نظر گرفته شده است.

با توجه به پتانسیل‌بالای ارز دیجیتال چین لینک و همچنین سرمایه‌گذاری روی آن توسط صندوق‌سرمایه‌گذاری گری اسکیل، آینده این رمز ارز را از دیدگاه تکنیکالی باهم بررسی می‌کنیم.

نتیجه‌گیری

یافتن پروژه‌ای در فضای بلاک چین که خواهان تبدیل شدن به بیت کوین یا اتریوم بعدی نباشد، دشوار است. ارز دیجیتال چین لینک یک پروژه با پتانسیل بالا و راه‌حلی برای مشکلات بلاکچین است. با توجه به قدرت بنیان‌گذاران و مشاوران این شرکت و همچنین استحکام راه‌حل‌های آن، زیر نظر گرفتن رمز ارز چین لینک (  ChainLink) یکی از مهم‌ترین کارها برای سرمایه گذاران است.

ارز دیجیتال چین لینک از زمان آغاز به کار خود عملکرد بسیار خوبی داسته و با پذیرش بیشتر، پیشرفت آن در آینده نیز حتمی است.

تحلیل‌های ارائه شده نظر کارشناسان تیم سیگنال بوده و نباید مبنای خرید و فروش قرار گیرد. مسئولیت هرگونه استفاده از داده‌های موجود، بر عهده کاربران محترم می‌باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه‌ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.