زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
4 خرداد 1403

شبکه «zkEVM» پالیگان، یک راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم مبتنی بر اثبات‌ دانش صفر است که تراکنش‌های اتریوم را با سرعت و کارایی بی‌نظیری پردازش می‌کند. ادواردو آنتونیا (Eduardo Antuña)،توسعه‌دهنده اصلی zkEVM، نیز نتایج مربوط به آزمایش این فناوری را توییتر  به اشتراک گذاشته است.

طبق توضیحات او، zkEVM باعث می‌شود اعتبارسنجی دسته‌های ۲۵۰-۵۰۰تایی تراکنش‌های توکن‌های مبتنی بر اتریوم تنها در ۲.۵ دقیقه انجام گردد. آنتونیا توضیح داده است که با این فناوری، سازوکار اثبات موجود در اتریوم (که اعتبار تراکنش‌ها را بررسی و تأیید می‌کند)، دیگر مانعی در برابر توسعه و مقیاس‌پذیری آن نخواهد بود.

علاوه بر این، هزینه‌ها و کارمزدهای تراکنش‌های اتریومی را هم به‌شدت کاهش می‌دهد. برای مثال، اگر تراکنشی در یک رایانه ابری با ۱۲۸ پردازنده مجازی (vCPU)، ۵۱۲ گیگابایت رم، حافظه SSD دارای NVMe با قدرت  و پهنای باند ۵۰ گیگابایتی انجام شود، کارمزد آن فقط ۰.۰۰۰۱ دلار خواهد بود.

آنتونیا تأکید کرده که این طراحی سریع‌ترین فناوری دانش صفر در جهان محسوب می‌شود و اولین پلتفرم zkEVM است که تاکنون راه‌اندازی شده و قابل‌اجرا است. فناوری zkEVM مقیاس‌پذیری اتریوم را به‌طور قابل‌توجهی افزایش می‌دهد و نقش مهمی در توسعه  سازوکار اثبات دانش صفر دارد.

به همین خاطر است که برخی از محققان باور دارند تمام پلتفرم‌های مرتبط با این سازوکار به‌‌شدت رشد می‌کنند. مطمئناً پالیگان بارزترین پروتکلی است که تحت‌تأثیر فناوری zkEVM قرار می‌گیرد؛ اما علاوه بر آن، پلتفرم‌های لوپرینگ (Loopring)، داسک نتورک (Dusk Network)، ایمیوتبل ایکس (ImmutableX) و مینا پروتکل (Mina Protocol) هم احتمالاً آینده درخشانی خواهند داشت.

اخبار روز دنیای ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام
لینک عضویت

منبع : یوتودی

هفته گذشته ETF اسپات بیتکوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار امریکا ( SEC ) پس از ماه‌ها انتظار تایید شد. اکنون چشم بازار به دنبال ETF اتریوم است و SEC می‌بایست تا چهار ماه دیگر تصمیم نهایی خود را در این باره بگیرد.

ETF اتریوم
جدول زمانبندی ETFهای اتریوم

تحلیل تکنیکال اتریوم نسبت به بیتکوین (روزانه) | 25 دی 1402

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، اتریوم توانست محدوده حمایتی 0.05 BTC را حفظ کند. اهداف پیش رو 0.085 BTC و 0.15 BTC خواهند بود. حد ضرر معامله خود را محدوده 0.05 BTC در نظر بگیرید.

تحلیل تکنیکال اتریوم
نمودار ETH/BTC ( روزانه )

قیمت اتریوم نسبت به بیتکوین در طول یک سال و نیم گذشته در کانالی نزولی قرار داشته است. شکست مقاومت سقف کانال در میان مدت، اهداف 0.065 BTC و 0.07 BTC را فعال می‌سازد.

اتریوم یا بیتکوین
نمودار قیمت ETH/BTC ( روزانه )

تحلیل اتریوم ( آذر ماه 1402 )

ارز دیجیتال اتریوم در طول یک ماه گذشته در محدوده مقاومتی 2500 دلار نوسان داشته است. تلاش خریداران برای عبور از این ناحیه مقاومتی با موفقیت همراه نبود اما فروشنده‌ها نیز چندان در این امر موفق نشدند. با توجه به اخبار ETFهای بیتکوین تا دهم ژانویه و اتریوم تا انتهای ژانویه، اولین ماه 2024 ماه پر سروصدایی برای ارزهای دیجیتال و اتریوم خواهد بود. محدوده مقاومتی پیش روی قیمت نیز اهمیت بالایی دارد و اتریوم برای حفظ آرامش در بازار، نیاز به شکست و تثبیت بالای این ناحیه مقاومتی دارد. اما در صورتی که قیمت نتواند بالای ناحیه مقاومتی 2500 دلار تثبیت داشته باشد، ریزش قیمت تا 2000 دلار و سطوح حمایتی پایین‌تر را خواهیم داشت.

نمودار روزانه قیمت اتریوم

بیتکوین بخریم یا اتریوم؟

اتریوم با سایر آلتکوین‌ها ماهیتی متفاوت دارد و به دلیل مارکت کپ بالا و کاربردهای زیادی که دارد، در بسیاری از موارد سرمایه‌گذاران در مورد این ارز دیجیتال به دیده دارایی امن نگاه می کنند و گاهی اوقات در مورد سرمایه گذاری بر روی اتریوم یا بیتکوین دچار تردید می‌شوند. اما برای بررسی زمان مناسب برای سرمایه گذاری بر روی اتریوم می‌توانیم نمودار قیمت اتریوم نسبت به بیتکوین (ETH/BTC) را مشاهده کنیم.

نمودار قیمت اتریوم به بیتکوین (تایم فریم هفتگی)

همانطور که در نمودار هفتگی قیمت ETH/BTC مشاهده می‌کنید، در حال حاضر قیمت اتر در محدوده حمایتی استاتیک و دینامیک بسیار مهمی قرار دارد. در صورتی که اتریوم بتواند حمایت فعلی خود را حفظ کند، افزایش قیمت این ارز دیجیتال نسبت به بیتکوین را خواهیم داشت. از سوی دیگر، از دست رفتن روند فعلی، امید سرمایه‌گذاران نسبت به این ارز دیجیتال را متزلزل خواهد ساخت.

تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 28 شهریور 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکت مدنظر انجام شد. در صورت شکست خط روند نزولی و محدوده مقاومت اول احتمالا این حرکت تا محدوده 1850 دلار امتداد پیدا کند.


تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 21 شهریور 1402

اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم مجددا به کف کانال رسید. از این محدوده انتظار صعود نداریم اما می‌توان انتظار نوسان تا محدوده 1650 دلار را داشت.


تحلیل تکنیکال اتریوم (روزانه) | 8 شهریور 1402

تحلیل اتریوم

اتریوم از محدوده حمایتی کف کانال دقیقا تا محدوده میدلاین (حوالی 1750 دلار) رشد کرد. تثبت و عبور بالای محدوده مقاومتی می‌تواند هدف دوم را برای Ethereum فعال کند، هر چند هم‌چنان خط ریزش این ارز را تهدید می‌کند.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 29 مرداد 1402

ارز اتریوم

حدضرر تحلیل قبل زده شد. اتریوم در یک کندل نزدیک به 15% ریزش داشت و به زیر محدوده 1620 دلار رفت بر همین دیگر نمی‌نوان به تحلیل قبل اتکا کرد.

با نگاه کلاسیک به اتریوم متوجه می‌شویم که به کف کانال صعودی رسیده و حجم بسیار خوبی خورده، پس می‌توانیم انتظار داشته باشیم اتریوم بتواند به میدلاین کانال نزولی برسد.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 23 مرداد 1402

تحلیل اتریوم

اتریوم به محدوده خط روند رسید و نسبت به آن واکنش داشت. در ادامه انتظار داریم از این محدوده بتواند به سمت هدف 2500 دلاری حرکت نماید.

باید توجه داشت که با شکست این خظ روند محدوده حمایتی بعدی حوالی 1700 دلار قرار دارد و حدضرر این معامله نفوذ و تثبیت زیر محدوده 1620 دلار می‌باشد.

در نتیجه قیمت می‌تواند بدون فعال کردن حدضرر به محدوده حمایتی پایین‌تر هم برسد و بعد به سمت هدف 2500 دلاری حرکت نماید. پس توصیه می‌کنیم حتما دیدگاه خرید پله‌ای با رعایت مدیریت سرمایه را در معاملات خود داشته باشید.


تحلیل ETH (روزانه) | 3 مرداد 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل اتریوم هم‌چنان همان حالت قبل برقرار است. در این نمودار تنها سعی کردیم قیمت اتریوم را به صورت کندل شمعی نمایش دهیم و همینطور نگاه دقیق‌تری همراه با زمان به محدوده‌های حمایتی و مقاومتی داشته باشیم.


تحلیل Ethereum (روزانه) | 28 تیر 1402

اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم هم‌چنان زیر خط روند قرمز رنگ قرار دارد و تا زمانی که این خط به سمت بالا شکسته نشده، نمی‌توان امید زیادی برای رسیدن اتریوم به سقف کانال صعودی داشت.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 17 تیر 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل اتریوم خط روند مهمی را از دست داده و دیگر انتظار نداریم به بالای این خط روند برگردد.

در سناریو مشخص شده ارز اتریوم یک بار دیگر شانس صعود از محدوده کانال 1700 دلار را دارد هر چند این صعود را هم می‌توان پولبک به خط از دست رفته دانست.


تحلیل تکنیکال اتریوم ETH (روزانه) | 28 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به تحلیل تکنیکال اتریوم ETH انتظار داریم این کوین با رسیدن به محدوده مقاومتی خط روند به آن واکنش نشان دهد.

با رسیدن به خط روند، انتظار می‌رود اتریوم تا محدوده حمایتی 1500 دلار به اصلاح خود ادامه دهد.


تحلیل اتریوم (4ساعته) | 2 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم در صورتی که بتواند در محدوده 1890 دلار نفوذ نماید، تغییر ساختار (Choke) داده و می‌تواند خود را تا محدوده مقاومتی اردربلاک روزانه در حوالی قیمت 2050 دلاربرساند.

از این محدوده انتظار نزول قیمت به تا حوالی 1500 دلار را داریم. این تحلیل در راستای تحلیل قبلی انجام شده و صرفا پولبک قیمت برای ریزش بیشتر در نظر گرفته شده است.


تحلیل تکنیکال اتریوم ETH (روزانه) | 31 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم می‌تواند بعد از هانت منظقه نقدینگی، به قیمت 1500 دلار رسیده و از از آن محدوده حرکت اصلی خود را شروع نماید.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 20 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال ETHEREUM
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

پوزیشن فروش تعیین شده در اتریوم به هدف نهایی خود رسید و شما می‌توانستید با دیدن تحلیل‌های سیگنال از از موقعیت جذاب با R/R یک به هفت، بهرمند شوید.

در ادامه هم‌چنان واکنش قدرتمندی جهت گرفتن پوزیشن لانگ دیده نمی‌شود و باید صبر کنیم تا ببینیم قیمت می‌تواند خود را به بالای خط آبی رنگ برساند یا خیر؛ در صورت روی دادن این مهم تازه می‌توان به دنبال موقعیت‌های خرید بود.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 18 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

قیمت از محدوده اردربلاک مشخص شده برگشت و در حال حاضر اولین محدوده نقدنیگی سر راه خود را لیکویید کرده و این امکان وجود دارد که از همین محدوده برگردد، اما ستاپی با امنیت بیشتر، به ما تاکید می‌کند منتظر ورود قیمت به محدوده اردبلاک مشخص شده باشیم.


تحلیل تکنیکال اتریوم(یک ساعته) | 17 اردیبهشت 1402

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از محدوده حمایتی طبق انتظار قیمت شروع به بالا رفتن کرد و در حال حاضر با رسیدن به محدوده نقدینگی و هانت کردن این محدوده، در اولین مرحله می‌تواند به سمت محدوده 2100 دلار حرکت نماید؛ توصیه می‌کنیم حتما قبل از ورود به معامله، تاییدیه‌های لازم را از روند اخذ نمایید.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 9 اردیبهشت 1402

تحلیل اتریوم
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم از کف محدوده حمایتی گفته شده حدود 10% رشد داشت اما فعلا این محدوده حمایتی نتوانسته قیمت را با قدرت به سمت بالا پرتاب نماید. از همین رو توصیه می‌کنیم که خریداران استاپ خود را زیر آخرین کف تشکیل شده مطابق شکل فوق قرار داده و در صورت زده شدن آن از معامله خارج شوند.

در صورتی که اتریوم این محدوده حمایتی را از دست دهد به کف کانال صعودی خواهد رسید.


تحلیل تکنیکال اتریوم | 27 فروردین 1402

تحلیل ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبل اتریوم تنها به شکست و لیکویید کردن خط روند بسنده کرد و در ادامه با نرسیدن به محدود‌ه‌های حمایتی، به سمت بالا حرکت کرد. با توجه به اینکه خیلی وقت پیش گفته شد تا حوالی 2800 الی 3000 دلار، روند اتریوم صعودی می‌باشد، بنابراین نمی‌توان به صورت دقیق اصلاحات میان راه را پیش‌بینی کرد.

در ادامه انتظار داریم با رسیدن به محدوده 2300 دلار اتریوم با ضعف روند مواجه شده و تا محدوده کانال 1900 الی 1800 دلار اصلاح نماید، بعد از آن مجددا این رمزارز محبوب وارد روند صعودی خواهد شد.


تحلیل تکنیکال اتریوم (4 ساعته) | 6 فروردین 1402

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم که قیمت به سمت پایین حرکت کرد. باید در نظر داشت که موج اصلاحی فعلی می‌تواند در هر محدوده‌ای پایان پذیرد و لزومی برای رسیدن به محدوده‌های حمایتی نشان داده شده ندارد، اما قطعا دو محدوده آورده شده محتمل ترین گزینه‌ها جهت پایان دادن به موج اصلاحی فعلی هستند.


تحلیل تکنیکال اتریوم (2 ساعته) | 28 اسفند 1401

ETH ANALYSIS
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاید اتریوم بعد از یک پامپ نیاز به استراحت داشته باشد. ایده‌آل‌ترین محدوده حمایتی حوالی 1550 دلار قرار گرفته اما به هر علتی قیمت می‌تواند تنها پس از هانت خط روند نقدینگی، روند صعودی خود را از سر بگیرد.
در حال حاضر با توجه به تشکیل واگرایی منفی، انتظار اصلاح کوتاه مدتی را برای این رمز ارز داریم.


تحلیل اتریوم (روزانه) | 20 اسفند 1401

ETHEREUM ANALYSIS
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم مطابق با تحلیلی‌های گذشته عمل کرد و از حوالی محدوده مشخص شده شروع به اصلاح نمود، با رسیدن ETH به محدوده حمایتی مشخص شده حوالی قمیت 1300 دلار می‌توان انتظار صعود از این ارز دیجیتال تا محدوده 2800 دلار را داشت.

تحلیل ETH به سبک نقدینگی | آپدیت 20 اسفند 1401

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتریوم قادر به رسیدن به آخرین محدوده نقدینگی مشخص شده طبق سناریو قبلی نبود و با شکست حمایت مینور خود، ریزش آن شدت گرفت. در شرایط فعلی با رسیدن ETH به محدوده باکس خاکستری و سبز رنگ می‌توان با حدضرر مشخص اقدام به سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال نمود.


تحلیل اتریوم به سبک نقدینگی | 2 اسفند 1401

تحلیل اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 17 بهمن ماه، اتریوم از محدوده گقته شده ریزش خوبی داشت و حتی برای لحظاتی به زیر 1500 دلار نیز نفوذ کرد اما در ادامه با افزایش تقاضا قیمت مجددا به محدوده مقاومتی برگشت.

با توجه به روند شکل گرفته شاید حدس زدن دقیق نقطه شروع اصلاح کمی گیج کننده و عملا ناممکن باشد اما تحت یک سناریو خاص که در تحلیل فوق آورده شده می‌توان انتظار چنین حرکتی را از قیمت داشت؛ به این صورت محدوده اردربلاک مشخص شده جهت ریجکت قیمت اهمیت بالایی خواهد داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 17 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در ادامه تحلیل‌های اتریوم، با لیکویید شدن نقدینگی سقف، اتریوم می‌تواند طبق سناریو اول از همین حوالی به سمت باکس مشخص شده حرکت نماید. در سناریو دوم اتریوم می‌تواند قبل از ریزش، به سمت بالا حرکت کرده و منطقه مهم بعدی را نیز هانت نماید و در ادامه طبق سناریو به حرکت خود ادامه دهد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق آخرین تحلیل‌ نقدینگی در تاریخ 18 دی ماه انتظار عبور اتریوم از محدوده باکس بنفش را نداشتیم، اما با توجه به اینکه این ارزدیجیتال موفق شد از مقاومت این باکس عبور کند، انتظار اهداف نسبتا بالایی را برای آن داریم؛ بر همین اساس چارت برای درک بهتر مطالب تمیز شد و نقاط نقدینگی مهم که در محدوده‌های بالاتر وجود داشتند مشخص شد.

در تایم فریم ماهانه اتریوم فعلا موفق شده، یک اردربلاک قدرتمند تشکیل دهد (باکس خاکستری)، انتظار داریم بعد از لیکویید کردن منطقه نقدینگی بعدی،اتریوم به سمت این اردربلاک حرکت کرده و سپس مطابق با سناریو تعیین شده به سمت اهداف بعدی حرکت نماید؛ محدوده 50% اردربلاک (1250دلار ) به عنوان یک محدوده بهینه برای ورود در نظر گرفته می‌شود هم‌چنین  حدضرر را می‌توان در کف محدوده اردربلاک(1150دلار) قرار داد. اولین هدف مدنظر باکس بنفش و سپس باکس قرمز خواهد بود. نکته ‌ای که باید به آن توجه داشت نسبت ریسک به ریوارد( 1 به 12 ) بسیار عالی در این تحلیل می‌باشد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 18 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود مطابق با تحلیل‌های قبل اتریوم با قدرت از محدوده نقدینگی مشخص شده عبور کرده و خود را به باکس بنفش برساند، احتمالا با هانت شدن محدوده نقدینگی و رسیدن اتریوم به باکس مذکور شاهد ریزش قیمت باشیم؛ در صورتی که اتریوم بتواند با قدرت از محدوده مقاومتی باکس مشخص شده عبور نماید، می‌تواند برای هانت کردن محدوده نقدنیگی بعدی، حوالی قیمت 2000 دلار به حرکت خود ادامه دهد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هم‌چنان اتریوم در زیر محدوده نقدینگی مشخص شده قرار دارد، انتظار داریم به زودی قیمت با هانت این محدوده نقدینگی خود را به باکس بنفش برساند؛ با گرفتن تاییدیه‌های لازم در باکس مقاومتی، می‌توان اقدام به بازکردن پوزیشن فروش کرد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 20 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از تحلیل قبل تا به امروز، اتفاق خاصی در چارت اتریوم روی نداده، هم‌چنان انتظار داریم قیمت به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده حرکت کرده و با رسیدن به باکس بنفش و گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توانیم وارد پوزیشن فروش شویم.

صبر کردن در معاملات، سخت ترین قسمت یک معامله می‌باشد و گاهی قرار نیست این صبر ثمری داشته باشد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 13 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظاری که از تحلیل های قبلی داشتیم، قیمت در حال کشیده شدن به سمت محدوده نقدینگی مشخص شده می‌باشد، انتظار می‌رود با رسیدن به باکس بنفش، اتریوم با اصلاح قیمتی مواجه گردد. تنها در صورتی می‌توان در باکس بنفش اقدام به گرفتن پوزیشن فروش کرد که تاییدیه‌های لازم داده شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل 23 آبان، اتریوم حرکت صعودی خود را آغاز کرد. این حرکت صعودی می‌تواند به عنوان یک تله گاوی قلمداد شود.

هم‌چنان سناریو‌ ایده‌آل، هانت کردن منطقه نقدینگی و رسیدن قیمت به باکس بنفش و درنهایت گرفتن تاییدیه‌های لازم و گرفتن موقعیت فروش می‌باشد؛ توصیه می‌شود تا زمانی که سناریو فوق باطل نشده است، شرکت در روند صعودی ایجاد شده، ریسک بسیار بالایی خواهد داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | 23 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان زده شد، قیمت اتریوم با چند روز حرکت خنثی و رنج، ریزش شدیدی پیدا کرد؛ انتظار می‌رفت این ریزش بعد از هانت کردن نقدینگی بالاتر اتفاق بیفتد اما در حال حاضر تاییدیه‌های نزول با شکست کف‌های قبلی داده شده و در صورتی که قیمت مجددا به باکس بنفش برسد، انتظار ریزش بیشتر خواهیم داشت.

تنها در صورتی می‌توانیم به پوزیشن فروش در باکس بنفش فکر کنیم که در این محدوده به خصوص، تاییدیه‌های لازم برای فروش از جمله اردربلاک نزولی و واگرایی اوسیلاتور RSI داده شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ خریداران با یک شدو بلند زده شد، قیمت به سمت بالا حرکت کرد و با سرعت منطقه نقدینگی بعدی که مکان استاپ فروشندگان بود را شکار کرد.

اکنون می‌توانیم انتظار داشته باشیم که فعلا این حرکت رو به بالا در اتریوم ادامه داشته باشد. در صورتی که آخرین منطقه نقدینگی مشخص شده شکار گردد، می‌توان انتظار داشت، قیمت اتریوم از باکس بنفش در حوالی قیمت 2200 دلار، ریزش خود را شروع نماید.


محدوده‌های استاپ لاس را به عنوان مناطق لیکوییدیتی یا نقدینگی در اتریوم مشخص کردیم. درست بعد از اینکه فروشنده‌ها اقدام به فروش گسترده در اتریوم کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند.