زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
19 خرداد 1402

نمودار روزانه شاخص دلار | 25 اردیبهشت 1402  

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاخص دلار مطابق با انتظار بعد از انتشار داده‌های CPI در هفته گذشته پامپ شد و حالا انتظار داریم به محدوده تا حوالی محدوده 110 الی 111 واحد خود را برساند.

کانال ارزدیجیتال سیگنال
لینک عضویت

نمودار روزانه شاخص دلار | 11 اردیبهشت 1402  

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به اهمیت تحلیل ایندکس دلار و تاثیر آن روی سایر بازارها، تصمیم گرفتیم تا یکبار دیگر تحلیل این شاخص را بروزرسانی نماییم. طبق این تحلیل قیمت می‌تواند از همین محدوده حمایتی تا حوالی 110 واحد رشد نماید.

طبعا رشد شاخص دلار به معنای نزول پِیرهای مقابل دلار خواهد بود و در این صورت انتظار داریم طلا و بیت کوین با صعود این شاخص، روند نزولی به خود بگیرند.

با توجه به تحلیل فوق، توصیه می‌کنیم در مارکت کریپتو کارنسی حدضررهای خود را به آخرین کف‌های تشکیل شده تریل کنید تا درصورت زده شدن استاپ‌لاس، بتواند بخش بزرگی از سود خود را حفظ نمایید.

تحلیل شاخص‌های بازار جهانی در کانال تحلیل با سیگنال
لینک عضویت رایگان

نمودار روزانه شاخص دلار | 5 اردیبهشت 1402  

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با تشکیل کف دوقلو در محدوده حمایتی و واگرایی مثبت در اوسیلاتور RSI انتظار صعود ایندکس دلار تا محدوده مشخص شده طبق سناریو را داریم. با چنین سناریویی، پیرهای مقابل دلار ریزش خواهد داشت.


نمودار روزانه شاخص دلار | 25 دی 1401  

تحلیل شاخص دلار
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاخص دلار در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی مهمی می‌باشد. در تایم فریم روزانه DXY در حال تکمیل یک سیکل نزولی کامل است و می‌توانیم انتظار داشته باشیم با کمی صرف زمان در محدوده کف، حرکت صعودی خود را شروع نماید؛ حرکت ایجاد شده می‌تواند تا محدوده 110 واحد کشیده شود.


نگاهی به روند میان‌مدت شاخص دلار | تایم فریم ماهانه

تحلیل dxy
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در میان مدت، شاخص دلار در یک موج اصلاحی قدرتمند قرار گرفته و انتظار داریم، تا اواسط 2023 در همین وضعیت اصلاحی باقی بماند. از دید اوسیلاتور RSI نیز این شاخص در حال نزدیک شدن به محدوده اشباع فروش است و می‌تواند مانند سناریو مشخص شده به حرکت خود ادامه دهد.


شاخص دلار چیست؟! 

شاخص دلار آمریکا شناخته شده‌ترین شاخص ارز است و در مبادلات جهانی با نماد DXY مشخص می‌شود. این معیار بسیار مهم، ارزش نسبی دلار امریکا را از سال ۱۹۷۳ به این سو تعیین می‌کند. در ابتدا ارزش این نماد برابر با ۱۰۰,۰۰۰.۰۰ دلار بود.
این شاخص اکنون تبدیل به یک معیار اصلی برای ارزش دلار آمریکا در سطح بین المللی و رسانه‌های مالی شده است. هم‌چنین سبد ارزی که برای محاسبه ارزش شاخص دلار ایالت متحده استفاده می‌شود، تنها یک بار در طول تاریخ تغییر کرده است؛ چرا که در ابتدای سال ۱۹۹۹ یورو جایگزین چندین ارز دیگر اروپایی شد.

ترکیب ارزهای مورد استفاده در شاخص دلار ( DXY )

ارزش شاخص دلار ایالات متحده با در نظر گرفتن میانگین هندسی نرخ دلار آمریکا در برابر سبدی متشکل از ارزهای خارجی محاسبه می‌شود. هریک از این ارزها متعلق به گروهی متشکل از شش شریک تجاری عمده ایالات متحده است که برای محاسبه شاخص دلار، با وزن‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

درجدول زیر، شش ارزی را که شاخص دلار را تشکیل می‌دهند و درصد وزنی هریک از آنها را مشاهده می‌کنیم:

57.6%EUREuroEuropean Union
13.6%JPYJapanese YenJapan
11.9%GBPPound SterlingUnited Kingdom
9.1%CADCanadian DollarCanada
4.2%SEKSwedish KronaSweden
3.6%CHFSwiss FrankSwitzerland

بسیاری از معامله‌گران و اقتصاددانان فکر می‌کنند سبد شاخص دلار آمریکا باید به‌روزرسانی شود چرا که در حال حاضر ایالات متحده تجارت بیشتری با کشورهایی مانند چین، کره جنوبی، مکزیک و برزیل انجام می‌دهد و تجارتش با سوئیس و سوئد به مراتب کمتر شده است.

وقایع بزرگ در نمودار شاخص دلار

نمودار زیر نشان می‌دهد که چگونه شاخص ارزش دلار آمریکا DXY از سال ۱۹۹۲ تغییر کرده است:

همانطور که در نمودار می‌بینید، یادداشت‌هایی روی نمودار وجود دارد که نشان می‌دهد چه وقایع کلیدی فاندامنتالی در طول زمان رخ داده است که برخی از آنها عبارتند از: بحران مالی آسیا، بحران مالی و نکول بدهی روسیه، ترکیدن حباب دات کام، ترکیدن حباب بازار مسکن، بحران مالی ۲۰۰۸ ایالات متحده و شوک حاصل از همه‌پرسی برگزیت.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.