زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
1 مهر 1402

بورس، بازار پول‌های بادآورده نیست! برای حفظ سرمایه خود، ابتدا با بورس و روش‌های سرمایه‌گذاری در آن آشنا شوید. سرمایه‌گذاری در بورس به دو روش مستقیم و غیرمستقیم، امکان‌پذیر است.

در روش مستقیم، لازم است ابتدا دانش و مهارت کافی را کسب کرده، سپس خود بطور مستقیم اقدام به معامله نمایید. چنانچه مهارت و زمان کافی جهت سرمایه‌گذاری ندارید، استفاده از روش غیرمستقیم برای شما مناسب خواهد بود. برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بورس، می‌توان به دو طریق صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری و شرکتهای سبدگردانی اقدام نمود.

برای ارتباط با کارشناسان سیگنال کلیک کنید
مشاوره رایگان

در این برنامه همراه با آقای هادی قره باغی مدیرعامل سبدگردان اندیشه صبا، در مورد شرکت های سبدگردانی و خدماتی که ارائه میدهند گفتگو نمودیم. همچنین ایشان توضیحاتی در خصوص شرکت سبدگردان اندیشه صبا و عملکرد سبدهای آن بیان نمودند.

برای مشاهده بهترین سبدگردان‌ها به زبانه سبدگردانی سایت سیگنال و یا اپلیکیشن سیگنال مراجعه نمایید.

با توجه به رشد چشم‌گیر شاخص‌های بازار سهام طی سالیان اخیر، صاحبان سرمایه‌های خرد و کلان از اقشار مختلف و با هر میزان تخصص مالی، وارد بازار سرمایه شده‌اند. هرچند گزینه‌های مطمئن‌تری نظیر صندوق‌های سرمایه‌گذاری هم وجود دارند اما، بسیاری از افراد به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند که خودشان مستقیماً در بازار به خرید و فروش سهام بپردازند.

به منظور سرمایه‌گذاری آگاهانه، باید پیش از ورود به بازار آموزش دیده و ارکان اصلی فرآیند معامله‌گری یعنی تحلیل، روانشناسی و مدیریت سرمایه را به خوبی فرا بگیرید. یادگیری این مفاهیم، از طریق آموزش‌های تئوری و تجربه معامله‌گری در بازار بورس، حاصل می‌شود. در این میان، بخش مدیریت سرمایه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا، مستقیماً با بقای افراد در بازار مرتبط بوده و به گونه‌ای می‌توان آن را ضامن حفظ و رشد سرمایه معامله‌گران دانست. برای پیاده سازی قوانین مدیریت سرمایه در بازار بورس، عملکرد سیستماتیک و تفکر منطقی فرد الزامی است. قطعاً معامله‌گری که این مفهوم را به خوبی درک نموده و اجرایی کند، از آرامش روحی بیشتری حین داد و ستد برخوردار است زیرا، با درنظر گرفتن تمام ریسک‌های ممکن اقدام به سرمایه‌گذاری می‌نماید و همین موضوع یکی از سنگ بناهای اصلی موفقیت در بازار مالی است.

در این برنامه همراه با آقای سید علی تقوی، مدیر دارایی و سرمایه گذاری تامین سرمایه امین در خصوص مدیریت سرمایه اصولی در سرمایه گذاری گفتگو نمودیم. در ادامه همچنین در مورد عملکرد صندوق های شرکت تامین سرمایه امین و بازدهی آنها توضیحاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شرکت‌های سبدگردان از نهادهای مالی تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار می‌باشند که به نمایندگی از سرمایه گذاران و بر اساس یک قرارداد مشخص، به خرید و فروش اوراق بهادار برای آنها اقدام می‌کنند.
اصولا سرمایه گذاری در بورس به دو روش مستقیم و غیر مستقیم امکان‌پذیر است. در روش مستقیم افراد و شرکت‌ها، شخصا به خرید و فروش سهام و اوراق بهادار اقدام می‌کنند. بدیهی است که روش مستقیم برای اشخاصی مناسب است که، تخصص و زمان کافی برای این امر را داشته باشند. برای اشخاص حقیقی و حقوقی که فاقد شرایط فوق هستند بهتر است به روش های غیر مستقیم در بورس سرمایه گذاری نمایند. سرمایه گذاری از طریق صندوق سرمایه گذاری و سبد گردانی اختصاصی دو روش سرمایه گذاری غیر مستقیم در بورس است.

یکی از تفاوت‌های اصلی سبدگردانی اختصاصی با روش‎‌های دیگر سرمایه گذاری در این است، که این فرایند کاملا مشتری محور (Client-Based) است. در تشکیل سبد اختصاصی اهداف، ویژگی‌ها و خصوصیات شخصیتی سرمایه گذار از جمله ریسک پذیری او ارزیابی می‌شود و متناسب با آنها اقدام به تشکیل و مدیریت سبد اختصاصی می‌گردد؛ در صورتی‌ که سایر روش‌های سرمایه گذاری غیر مستقیم محصول محور (Product-Based) است و محصول یکسانی برای همه سرمایه گذاران ارائه می‌شود که لزوما جوابگوی سطوح مختلف ریسک پذیری و سلایق سرمایه گذاران نخواهد بود.

در این گفتگو همراه با آقای مصطفی بیاتی، رئیس هیئت مدیره و مدیر سبد سبدگردان آرکا در خصوص سبدگردانی و همچنین عملکرد این سبدگردان گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

صندوق سرمایه‌گذاری، نوعی ابزار سرمایه‌گذاری است که با گردآوری سرمایه افراد با مبالغ مختلف، امکان مدیریت حرفه‌ای را فراهم می‌کند. صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشاعی هستند و برخلاف سبدگردانی اختصاصی که سبدی از دارایی‌ها ویژه یک سرمایه‌گذار ایجاد می‌شود، در صندوق‌های سرمایه‌گذاری سبدی از دارایی‌ها برای تعداد زیادی سرمایه‌گذار تشکیل می‌شود. سرمایه‌گذاران صندوق‌های سرمایه‌گذاری به میزان واحدی که خریداری می‌کنند، در سود و زیان صندوق شریک هستند.
صندوق‌های سرمایه‌گذاری می‌توانند به عنوان سبدهای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته شوند. هر سبد ممکن است دارای ده‌ها یا صدها نوع اوراق از قبیل سهام و اوراق مشارکت باشد؛ بنابراین، زمانی که یک سرمایه‌گذار در این صندوق‌ها سرمایه‌گذاری می‌کند، در حقیقت سبدی از اوراق بهادار را خریداری می‌کند.

در این گفتگو همراه با آقای منصور اصغری، مدیر سبد شرکت مدیریت دارایی آسمان در خصوص چند صندوق سرمایه گذاری این مجموعه و عملکرد آنها گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

سبدگردانی یکی از مفهوم‌های جالب در بازار سرمایه است. به زبان ساده می‌توان سبدگردانی را این‌گونه تعریف کرد: «سپردن سرمایه به فردی به نام سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه‌ گذار را بر عهده می‌گیرد و با استفاده از دانش و تجربه‌اش سهم‌های گوناگون را خرید و فروش می‌کند.» نام دیگر سبدگردانی «مدیریت پرتفو» است. سبدگردان‌ها افرادی با تجربه و کارشناس حرفه‌ای بازار بورس هستند که بر اساس ویژگی‌های سرمایه گذار مانند سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه، سبدی مناسب او تشکیل می‌دهند و مرتب آن را مدیریت می‌کنند.

در این برنامه همراه با سرکار خانم یگانه اقبال نیا مدیر عامل سبدگردان توسعه فیروزه، به موضوع سرمایه گذاری غیرمستقیم و بررسی عملکرد سبدگردان فیروزه پرداختیم. همچنین ایشان در خصوص صندوق های سرمایه گذاری فیروزه نیز توضیحاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اگر به بازار سرمایه وارد شده‌اید و یا قصد دارید در سال ۱۴۰۱ قدم در این راه بگذارید، احتمالا با واژه سبدگردان و سبدگردانی مواجه شده‌اید. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعاتی دارید تا دانسته‌های خود در این مورد را کامل کنید، حتما این برنامه که مربوط با مصاحبه ی سیگنال با آقای محسن لالجینی، معاون فروش و توسعه بازار مشاور سرمایه گذاری ترنج هستند را ببینید تا بدانید:

سبدگردانی چیست؟

سبدگردان کیست؟

مزایا و معایب آن کدام است؟

و سوالات دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ داده شود.


همچنین ایشان در خصوص عملکرد سبدگردان ترنج و بازدهی آن در دوره های زمانی مختلف توضیحاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اقتصاد به سرعت فاز دیجیتالی خود را کامل کرد و روابط اجتماعی وارد تجربه‌‌ای جدید شده است. فناوری بلاک‌چین توانست خود را ارتقا بخشد و رفته‌رفته جایگاه خود را در اقتصاد، مستحکم کند. از این رو توجه به این فناوری برای هرجامعه توسعه‌خواهی ضروری است.
در این برنامه همراه با آقایان محمد قاسمی،مدیر عامل مجموعه مزدکس، دکتر میثم حامدی، مدیر گروه بازارها و ابراز های مالی مرکز پژوهش های سازمان بورس و دکتر عباس آشتیانی، مدیر انجمن بلاکچین در خصوص کاربرد های بلاکچین در بازار سرمایه گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پول شما چقدر می‌ارزد و شما در ازای پولتان چه چیزهایی می‌توانید دریافت کنید. اگر پول‌هایتان را جمع کنید و بتوانید یک پس انداز بزرگ به وجود آورید، در نهایت با خرج کردن آن چه چیزی بدست می‌آورید؟ یک ماشین، خانه یا …. ارزش پول هم معنای جهانی دارد و هم معنای داخلی، به صورتی که در جهان شما ارزش پولتان بر حسب ارزهای دیگر سنجیده می‌شود و بیان می‌شود. ارزش داخلی پول ملی، متاثر از عوامل متعددی است که مهم‌تر از همه این عوامل، «جریان تورمی» است که در داخل شکل می‌گیرد و به واسطه آن رابطه، مبادله آن پول با کالاها و خدماتی که در داخل تولید و عرضه می‌شود. هرچه بهتر بتوانیم جریان تورمی را کنترل کنیم، این کنترل جریان تورمی، می‌تواند در تقویت حفظ ارزش پول ملی در بخش داخلی مثمرالثمر باشد تا بدین ترتیب پول ملی دچار نوسانات عمده نشود، پس ثبات و پایداری قیمت ‌های داخل عاملی بسیار تأثیرگذار در حفظ ارزش داخلی پول ملی است.

در این برنامه همراه با آقای رامین حبیب زاده، مدیر کارگزاری خوارزمی به بررسی این مساله پرداختیم و راهکارهای حفظ ارزش پول با استفاده از سرمایه گذاری را بررسی نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار آتی یکی از زیر مجموعه های بورس کالا به حساب می آید که معمولا کالاهایی مثل سکه، طلا، زعفران و زیره در آن معامله می شود. قرارداد آتی قراردادی است که طرفین ، کالای مشخصی را برای زمانی مشخص در آینده، با قیمتی مشخص معامله می‏کنند. در این قراردادها خریدار متعهد به دریافت کالا و فروشنده متعهد به تحویل کالا در زمان سررسید می شود. با توجه به تورمی که در روزهای اخیر روی کالاها بوجود آمده است، بازار آتی میتواند یکی از گزینه های مناسب سرمایه گذاری برای جبران کاهش ارزش پول باشد.

در این گفتگو همراه با آقای سلمان یزدانی، مدیرعامل استارت آپ مشتقه ریسکاو به بررسی بازار مشتقه و ابزارهای پوشش ریسک آن پرداختیم.

برای مشاهده قیمت لحظه‌ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

وضعیت بازارهای جهانی تحت تاثیر اتفاقاتی نظیر: محدودیت های کرونایی چین، تنش های روسیه و اوکراین و تصمیمات بانک مرکزی آمریکا ، دچار چالش های زیادی در روزهای اخیر شده است.
در بخش اول برنامه ی امروز همراه با آقای حسین شیبانی به بررسی وضعیت بازارهای جهانی پرداختیم.

کدام شرکت‌ها را با هدف مجمع خرید کنیم؟

طی روزهای اخیر صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی یکی پس از دیگری از راه می‌رسد. سوالی که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران وجود دارد این است که کدام نماد را با هدف کسب سود از مجمع سالانه خریداری نمایند؟ در بخش دوم برنامه تحلیلی دیلی‌سیگنال به همراه رسول خدادوست تحلیلگر اقتصادی و مالی به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم. همچنین صنایع مختلف از حیث درصد تقسیم سود تجزیه و تحلیل گردید و در ادامه، برداشت‌های نادرست از تقسیم سود شرکت‌ها به بحث گذاشته شد.