زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
14 تیر 1401

سبدگردانی یکی از مفهوم‌های جالب در بازار سرمایه است. به زبان ساده می‌توان سبدگردانی را این‌گونه تعریف کرد: «سپردن سرمایه به فردی به نام سبدگردان که او مسئولیت مدیریت سهام سرمایه‌ گذار را بر عهده می‌گیرد و با استفاده از دانش و تجربه‌اش سهم‌های گوناگون را خرید و فروش می‌کند.» نام دیگر سبدگردانی «مدیریت پرتفو» است. سبدگردان‌ها افرادی با تجربه و کارشناس حرفه‌ای بازار بورس هستند که بر اساس ویژگی‌های سرمایه گذار مانند سطح ریسک‌پذیری و میزان سرمایه، سبدی مناسب او تشکیل می‌دهند و مرتب آن را مدیریت می‌کنند.

در این برنامه همراه با سرکار خانم یگانه اقبال نیا مدیر عامل سبدگردان توسعه فیروزه، به موضوع سرمایه گذاری غیرمستقیم و بررسی عملکرد سبدگردان فیروزه پرداختیم. همچنین ایشان در خصوص صندوق های سرمایه گذاری فیروزه نیز توضیحاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اگر به بازار سرمایه وارد شده‌اید و یا قصد دارید در سال ۱۴۰۱ قدم در این راه بگذارید، احتمالا با واژه سبدگردان و سبدگردانی مواجه شده‌اید. اگر در این زمینه نیاز به اطلاعاتی دارید تا دانسته‌های خود در این مورد را کامل کنید، حتما این برنامه که مربوط با مصاحبه ی سیگنال با آقای محسن لالجینی، معاون فروش و توسعه بازار مشاور سرمایه گذاری ترنج هستند را ببینید تا بدانید:

سبدگردانی چیست؟

سبدگردان کیست؟

مزایا و معایب آن کدام است؟

و سوالات دیگری که ممکن است برای شما پیش بیاید پاسخ داده شود.


همچنین ایشان در خصوص عملکرد سبدگردان ترنج و بازدهی آن در دوره های زمانی مختلف توضیحاتی را بیان نمودند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اقتصاد به سرعت فاز دیجیتالی خود را کامل کرد و روابط اجتماعی وارد تجربه‌‌ای جدید شده است. فناوری بلاک‌چین توانست خود را ارتقا بخشد و رفته‌رفته جایگاه خود را در اقتصاد، مستحکم کند. از این رو توجه به این فناوری برای هرجامعه توسعه‌خواهی ضروری است.
در این برنامه همراه با آقایان محمد قاسمی،مدیر عامل مجموعه مزدکس، دکتر میثم حامدی، مدیر گروه بازارها و ابراز های مالی مرکز پژوهش های سازمان بورس و دکتر عباس آشتیانی، مدیر انجمن بلاکچین در خصوص کاربرد های بلاکچین در بازار سرمایه گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

پول شما چقدر می‌ارزد و شما در ازای پولتان چه چیزهایی می‌توانید دریافت کنید. اگر پول‌هایتان را جمع کنید و بتوانید یک پس انداز بزرگ به وجود آورید، در نهایت با خرج کردن آن چه چیزی بدست می‌آورید؟ یک ماشین، خانه یا …. ارزش پول هم معنای جهانی دارد و هم معنای داخلی، به صورتی که در جهان شما ارزش پولتان بر حسب ارزهای دیگر سنجیده می‌شود و بیان می‌شود. ارزش داخلی پول ملی، متاثر از عوامل متعددی است که مهم‌تر از همه این عوامل، «جریان تورمی» است که در داخل شکل می‌گیرد و به واسطه آن رابطه، مبادله آن پول با کالاها و خدماتی که در داخل تولید و عرضه می‌شود. هرچه بهتر بتوانیم جریان تورمی را کنترل کنیم، این کنترل جریان تورمی، می‌تواند در تقویت حفظ ارزش پول ملی در بخش داخلی مثمرالثمر باشد تا بدین ترتیب پول ملی دچار نوسانات عمده نشود، پس ثبات و پایداری قیمت ‌های داخل عاملی بسیار تأثیرگذار در حفظ ارزش داخلی پول ملی است.

در این برنامه همراه با آقای رامین حبیب زاده، مدیر کارگزاری خوارزمی به بررسی این مساله پرداختیم و راهکارهای حفظ ارزش پول با استفاده از سرمایه گذاری را بررسی نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بازار آتی یکی از زیر مجموعه های بورس کالا به حساب می آید که معمولا کالاهایی مثل سکه، طلا، زعفران و زیره در آن معامله می شود. قرارداد آتی قراردادی است که طرفین ، کالای مشخصی را برای زمانی مشخص در آینده، با قیمتی مشخص معامله می‏کنند. در این قراردادها خریدار متعهد به دریافت کالا و فروشنده متعهد به تحویل کالا در زمان سررسید می شود. با توجه به تورمی که در روزهای اخیر روی کالاها بوجود آمده است، بازار آتی میتواند یکی از گزینه های مناسب سرمایه گذاری برای جبران کاهش ارزش پول باشد.

در این گفتگو همراه با آقای سلمان یزدانی، مدیرعامل استارت آپ مشتقه ریسکاو به بررسی بازار مشتقه و ابزارهای پوشش ریسک آن پرداختیم.

برای مشاهده قیمت لحظه‌ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

وضعیت بازارهای جهانی تحت تاثیر اتفاقاتی نظیر: محدودیت های کرونایی چین، تنش های روسیه و اوکراین و تصمیمات بانک مرکزی آمریکا ، دچار چالش های زیادی در روزهای اخیر شده است.
در بخش اول برنامه ی امروز همراه با آقای حسین شیبانی به بررسی وضعیت بازارهای جهانی پرداختیم.

اپلیکیشن سیگنال را نصب کنید!

کدام شرکت‌ها را با هدف مجمع خرید کنیم؟

طی روزهای اخیر صورت‌های مالی شرکت‌های بورسی یکی پس از دیگری از راه می‌رسد. سوالی که برای بسیاری از سرمایه‌گذاران وجود دارد این است که کدام نماد را با هدف کسب سود از مجمع سالانه خریداری نمایند؟ در بخش دوم برنامه تحلیلی دیلی‌سیگنال به همراه رسول خدادوست تحلیلگر اقتصادی و مالی به بررسی این موضوع پرداخته‌ایم. همچنین صنایع مختلف از حیث درصد تقسیم سود تجزیه و تحلیل گردید و در ادامه، برداشت‌های نادرست از تقسیم سود شرکت‌ها به بحث گذاشته شد.

هدف از تشکیل صندوق سرمایه گذاری، جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران و تشکیل سبدی از دارایی ها و مدیریت این سبد با هدف کسب بالاترین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری است. سرمایه‌گذاری در صندوق‌ های سرمایه گذاری، مزیت‌های مختلفی نسبت به سرمایه‌گذاری فردی دارد؛ استفاده از نیروی متخصص و باتجربه و همچنین سرمایه گذاری بر روی دارایی های مناسب و متنوع سبب کاهش ریسک سرمایه گذاری می‌شود، همچنین با توجه به آنکه هزینه های مختلف از جمله هزینه بکارگیری نیروی متخصص، گردآوری و تحلیل اطلاعات و گزینش سبد بهینه اوراق بهادار بین تمام سرمایه گذاران تقسیم میشود، سرانه هزینه هر سرمایه‌گذار کاهش می‌یابد؛ علاوه بر موارد فوق صندوق کلیه حقوق اجرایی از قبیل دریافت سود و کوپن اوراق بهادار را انجام می‌دهد و نیازی به اقدام سرمایه‌گذار نمی‌باشد.

در این برنامه همراه با آقای رضا کیانی، مدیر تحقیق و توسعه بورس تهران در خصوص عملکرد صندوق ها در مقایسه با شاخص بورس گفتگو نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

برای اطلاع از آخرین اخبار ارزهای دیجیتال، اپلیکیشن سیگنال را نصب کنید!

روند قیمت بیت کوین در ۷ هفته اخیر نزولی بوده و اشباع فروش در بازار اکنون به اوج خود از زمان سقوط مربوط به همه‌گیری ویروس کرونا در جهان رسیده است. این موضوع ممکن است شرایط را برای بازیابی قیمت فراهم کند، اما انتظار می‌رود جهش احتمالی بیت کوین بسیار محدود باشد. خریداران بیت کوین روز جمعه نسبت به شکل‌گیری شرایط اشباع فروش در بازار این ارز دیجیتال واکنش نشان دادند و قیمت آن را به بالای ۳۰,۰۰۰ دلار رساندند. با این حال، به نظر می‌رسد حرکت صعودی احتمالی بیت کوین در ادامه محدود خواهد بود و این ارز دیجیتال با مقاومت‌هایی در ۳۳,۰۰۰ و ۳۵,۰۰۰ دلار مواجه باشد.
در این برنامه به همراه آقای یاشار طاعی حق، کارشناس و تحلیلگر بازار رمزارز به بررسی اوضاع و شرایط بازار در روزهای اخیر پرداختیم .

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

اخیرا دولت تصمیم به حذف ارز ترجیحی گرفت و متعاقب آن، کالاهای اساسی با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه شدند. نگرانی بسیاری این است که قدرت خریدشان به طرز قابل توجهی کاهش یابد. در همین‌خصوص، در برنامه تحلیلی دیلی‌سیگنال به همراه رسول خدادوست کارشناس اقتصادی، به بررسی اثرات تورمی سیاست اجرایی پرداخته‌ایم. برنامه‌ی حاضر در چند بخش مختلف به سوالات مهمی پرداخته که برخی از آن‌ها عبارتند از: چرا دولت تصمیم گرفت ارز ترجیحی را به برخی کالاها تخصیص دهد؟ نتایج سیاست ارز ترجیحی چه بوده است؟ بازارهای مالی از حذف ارز ترجیحی چه تاثیری می‌گیرند؟ سبد خرید خانوارها در آینده چگونه تحت تاثیر قرار خواهد گرفت؟ و…

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

تحلیل

گزارش تحلیل تکنیکال و بنیادی بازار بورس در اپلیکیشن سیگنال

در طی معاملات امروز شاخص کل تقریبا بدون تغییر و شاخص هم وزن با 0.5% رشد به کار خود پایان دادند.
برتری شاخص هم وزن به نسبت شاخص کل کاملا مشهود بود و اکثر تقاضا در گروه های کوچک تر به ویژه گروه زراعت و گروه غذایی مشاهده شد. امروز هر دو شاخص در نیمه دوم بازار معاملات بهتری داشتند به طوری که شاخص هم وزن از درصد های منفی خود، به درصد های مثبت رسید و شاخص کل نیز بخش قابل توجهی از افت امروز خود را تا پایان معاملات کاور کرد.
در بخش اول این برنامه همراه با آقای سامان منتظری،کارشناس بازار های مالی به بررسی وضعیت بازار سرمایه، صنایع مختلف و شاخص کل پرداختیم.

نحوه انتخاب صندوق سرمایه گذاری مناسب

صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه، یکی از این گزینه‌ها است که با توجه به عملکرد بسیار خوبی که دارند، اخیراً بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. معمولا افرادی که با صندوق سرمایه گذاری آشنا نیستند، سرمایه گذاری در بورس را ماه‌ها صرف زمان برای آموزش بورس و ساعت‌ها خیره شدن به مانیتور و تحلیل و بررسی سهام شرکت‌های مختلف و در نهایت تصمیم‌گیری در خصوص‌ خرید یا فروش آن‌ها می‌دانند. اما به کارگیری روش‌های مختلف تحلیل بازار مانند تحلیل بنیادی و تحلیل تکنیکال، تنها راه سرمایه گذاری در بورس نیست. صندوق سرمایه گذاری، از روش‌هایی است که امکان سرمایه گذاری در بورس را بدون صرف زمان و دانش فراهم می‌کند.
در بخش دوم برنامه ی امروز همراه با آقای محسن ابراهیمی پور، کارشناس صندوق های سرمایه گذاری ، راههای انتخاب صندوق سرمایه گذاری مناسب را بررسی نمودیم.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.