زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
20 خرداد 1402

استیبل کوین جد پس از دو سال برنامه‌ریزی در سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی شده است. جد نقش مهمی در رشد کاردانو در بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دارد و باعث می‌شود این ارز دیجیتال بتواند در رقابت با اتریوم یک اکوسیستم مالی عادلانه‌تر ایجاد کند.

کاردانو دو نوع استیبل کوین داردکه هرکدام ویژگی‌ها و مزایای  خاص خود را دارند. نوع اول، استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات هستند که به‌ازای هر توکن آن‌ها ۱ دلار ذخیره می‌شود. تا زمانی که این ذخایر به‌درستی مدیریت شوند، قیمت استیبل کوین‌ها پایدار می‌ماند؛ اما به‌دلیل تمرکز و عدم وجود یک سیستم حسابرسی کارآمد و شفاف، نقدهایی به آن‌ها وارد شده است.

نوع دوم، استیبل کوین‌های الگوریتمی مثل جد هستند. جد بیش از حد وثیقه‌گذاری‌شده‌ای است و از الگوریتم‌هایی خاص و ارزهای دیجیتال کاردانو و شن (SHEN) برای ثابت نگه داشتن قیمت خود استفاده می‌کند.

استیبل کوین‌ها نقش مهمی در انجام پرداخت‌های مختلف، وام‌دهی، انتقال حواله‌ها و شرکت‌های مالی دارند. توسعه‌دهندگان جد تأکید کرده‌اند که پشتیبانی کاردانو از استیبل کوین‌ها جذابیت آن را برای خرده‌فروشان سنتی، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، صرافی‌های غیرمتمرکز و خزانه‌داری شرکت‌های مختلف افزایش می‌دهد. علاوه بر این، با وجود استیبل کوین‌ها کاربران کاردانو مطمئن می‌شوند که  ریسک لیکویید شدن سرمایه‌گذاری آن‌ها کاهش می‌یابد و تحت‌تأثیر نوسانات بازار قرار نمی‌گیرند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که رشد استیبل کوین‌ها در کاردانو فرصت خوبی برای رشد این ارز دیجیتال در بخش دیفای  فراهم می‌کند. با این حال، توسعه‌دهندگان آن نباید تنها به این موضوع تکیه کنند و به توسعه پلتفرم کاردانو و جذب سرمایه ادامه دهند.

اخبار روز دنیای کریپتوکارنسی در کانال تلگرام
لینک عضویت

 منبع : یوتودی