زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 10 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل قبل بعد از شکست محدوده قبلی، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به صورت شارپ ریزش کرد و حالا در نزدیکی سطح حمایتی بعدی قرار گرفته است. در صورتی که با رسیدن به حمایت، تاییدیه‌های مربوطه صادر شود می‌توان به فکر موقعیت های خرید در بیت کوین بود.

محدوده حمایتی ورود بین 26800 الی 26600 قرار گرفته که باید دید آیا قیمت قادر به حفظ این محدوده خواهد بود یا اینکه هم‌چنان ریزش قیمت ادامه خواهد داشت.

کانال تلگرام سیگنال ارز دیجیتال
لینک عضویت رایگان

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 9 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از محدوده گفته شده در ارز دیجیتال بیت کوین قیمت به سمت بالا حرکت کرد و حتی فرصت معاملات اسکالپ در تایم فریم 5 دقیقه هم به‌وجود آمد.
در شرایط فعلی می‌توان مجددا با رسیدن قیمت به سطح در این محدوده ریسک کرد، هم‌چنین با شکست این محدوده باید منتظر رسیدن قیمت به محدوده بعدی حوالی قیمت 26600-26800 باشیم.

تحلیل روزانه ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام
لینک عضویت رایگان

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (2ساعته) | 8 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به محدوده مقاومتی مدنظر رسید اما هیچ تاییدیه‌ای مبنی بر فروش در تایم فریم‌های پایین‌تر داده نشد، بر همین اساس در صورتی که قیمت مجددا به محدوده 27300 برسد انتظار حمایت شدن آن را داریم، هم‌چنین برای گرفتن پوزیشن فروش باید صبر کنیم تا در تایم فریم‌های پایین ساختار قیمت به نزولی تغییر پیدا کند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 7 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته تغییر ساختار داده و در صورتی که قبل از رسیدن به محدوده مقاومتی  به محدوده 26870 برسد می‌توان به موقعیت خرید به صورت اسکالپ فکر کرد؛ از طرفی هم‌چنان پوزیشن شورت در محدوده 28000دلار سر جای خودش باقیست اما تنها با گرفتن تاییدیه‌های معتبر می‌توانیم در این موقعیت ریسک نماییم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 2 خرداد 1402

حلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومتی مدنظر است و باید دید توان رشد شدن از آن را دارد یا خیر. در حال حاضر می‌توان با توجه به شرایط کلی بازار و ریسک به ریوارد1 به 4 این پوزیشن تنها 0/5% از سرمایه را در این موقعیت فروش ریسک کرد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 24 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم 30 دقیقه، می‌توان یکبار دیگر در محدوده 27900 ریسک کرد و افدام به گرفتن پوزیشن فروش با ریسک به ریوارد 1 به 5 در بیت کوین نمود. با توجه به اینکه بیت کوین تا به اینجا ریزش شدیدی داشته، پس امکان بی اعتبار این موقعیت فروش وجود دارد از همین روی حداکثر نیم‌درصد سرمایه را می‌توانیم اینجا ریسک نماییم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 23 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به هدف اول خود رسید. در این محدوده باید 50% حجم پوزیشن بسته شده و حدضرر به محدوده مشخص شده(کمی پایین‌تر از نقطه ورود) منتقل گردد؛ هم‌چنین هدف دوم در محدوده 24000 دلار قرار می‌گیرد.
هم‌چنین اگر نگاه دقیق‌تری به نمودار داشته باشید، خواهید دید که قیمت بعد از اعلام داده cpi و هیجان زیاد در بالارفتن، با رسیدن به محدوده 28300 چه واکنش دقیقی داشت و از همین محدوده یک ریزش شارپ را تجربه کرد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته رنج شده و منتظر اعلام داده‌های CPI در ساعت 4 عصر امروز به وقت تهران است، چیزی کمتر از ده دقیقه دیگر؛ طبق تحلیل هم‌چنان انتظار داریم این ارزدیجیتال به روند نزولی خود تا شکست کف 26500 ادامه دهد و بعد از آن باید دید به سمت هدف دوم پیشروی خواهد کرد یا اینکه ساختار دیگری تشکیل خواهد داد.
در صورت ایجاد هیجان در بازار، محدوده 28300 دلار می‌تواند مجددا باعث ریزش و اصلاح در قیمت شود.

تحلیل درخواستی ارزهای دیجیتال در کانال تلگرام سیگنال
لینک عضویت رایگان

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 18 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم بیت کوین روند نزولی به خود گرفت. دو تارگت مشخص می‌توان برای این اصلاح تعیین کرد که با رسیدن قیمت به هرکدام از این اهداف، امکان برگشت قیمت زیاد می‌باشد.

از طرفی محدوده حمایتی 21000دلار می‌تواند مجددا قیمت را به سمت بالا پرتاب کند و بیت کوین را به قیمت‌های بالاتری برساند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 10 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در یک روند چند روزه صعود کوتاهی داشت، حالا به نظر این صعود به اتمام رسیده است. در شرایط فعلی منتظر نزول قیمت  حداقل تا محدوده باکس خاکستری رنگ (حوالی 24تا25 هزار دلار) می‌مانیم.

در کنار تحلیل بیت کوین توصیه می‌کنیم حتما نیم نگاهی به تحلیل اونس جهانی طلا و شاخص دلار داشته باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نگاه کوتاه مدت به قیمت، انتظار داریم بیت کوین تا محدوده‌های مشخص شده طبق سناریو تعیین شده اصلاح نماید. بعد از آن انتظار انباشت و روند رنج تا محدوده سقف قبلی را برای بیت کوین در نظر داریم.

*نکته: با توجه به اینکه موج A به صورت ایمپالس(5موجی حرکت کرده)، انتظار حرکت ایمپالس موج C را نیز داشتیم و تقریبا چنین اتفاقی نیز رخ داد. با توجه به قدرت کم در کندل های صعودی، باید قدرت بیشتری به سناریو نزولی داد.

در ادامه باید گفت وضعیت آلت‌کوین کمی پیچیده شده و احتمالا با رنج شدن بیت کوین بسیاری از آن‌ها بتوانند رشدهای نسبتا خوبی را ثبت کنند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (هفتگی) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی و نگاه میان مدت، بیت کوین به محدوده حساسی رسیده، به طوری در شرایط فعلی می‌توان 2 سناریو برای این ارزدیجیتال در نظر گرفت.

در سناریو اول، می‌توان اینطور گفت که تمام روند صعودی فعلی تنها یک X موج بوده و مارکت مجددا برای میان مدت وارد روند نزولی شده است؛ در این حالت کف تشکیل شده حوالی 15000 دلار شکسته شده و BTC قیمت های پایین‌تری را به خود خواهد دید.

در سناریو دوم، روند صعودی که از محدوده 15000 دلار شروع شده بود تا پایان آن حوالی 3000 دلار را به عنوان اولین موج صعودی و روند نزولی فعلی را به عنوان موج دوم اصلاحی در نظر می‌گیریم. در این حالت بیت کوین قادر به شکست کف تشکیل شده در محدوده 15000 دلار نخواهد بود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 20 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به اینکه بیش از 20 روز است که بیت کوین روند رنج به خود گرفته، تصمیم گرفتیم با نگاه دقیق به نمودار این ارز دیجیتال با کمک از امواج الیوت به تحلیل آن بپردازیم.

با نگاه به نمودار متوجه فشردگی قیمت در انتهای روند به همراه واگرایی اوسیلاتور RSI می‌شویم، این موضوع در کنار تاییدیه‌های فیبو در امواج الیوت، انتظار یک اصلاح تا محدوده حمایتی مشخص شده را به ماه می‌دهد؛ در صورتی بعد از این اصلاح قیمت مجددا وارد فاز صعودی شود و بتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، حداقلی ترین تارگت بیت‌کوین در موج “3” حوالی 45000 دلار خواهد بود.

در انتها باید این تکته را به یادداشته باشید که با توجه به روند شارپ بیت کوین در تایم فریم های پایین، نمی‌توان اعتبار بالایی به این تحلیل بخشید، چرا که با دقت بالا نمی‌توانید ریزموج‌ها را مشخص کنید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (یک ساعته) | 27 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که داشتیم بیت کوین به ناحیه حمایتی اردربلاک ماهانه نرسید و با خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی به عنوان یک دارایی ضد تورمی به سرعت پامپ شد. در ادامه راه انتظار داریم روند رو به رشد این ارز محبوب کمی آرام بگیرد و تا محدوده حمایتی مشخص شد اصلاح کوتاهی را شاهد باشیم.

اگر خوش شانس باشیم شاید بتوان یکبار دیگر بیت کوین را در محدوده کانال 22000 دلار دید و بعد از آن باید منتظر رشد آن باشیم.


الگو سر و شانه در بیت کوین | 13 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

به نظر ارز دیجیتال بیت کوین در حال تشکیل الگو سر و شانه می‌باشد، در صورتی که BTC  نتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، این الگو تایید خواهد شد. با شکست خط گردن، هدف الگو فعال شده که دقیقا به اندازه فاصله سر الگو تا خط گردن می‌باشد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 6 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 30 بهمن ماه و هشداری که صادر شد، قیمت بیت کوین ریزش داشت. در ادامه تنها دو سناریو می‌توان برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت و با توجه به واگرایی منفی اوسلاتور RSI و هانت شدن سطح نقدینگی، توصیه می‌کنیم حتی با رقم خوردن سناریو دوم و صعودی شدن کوتاه مدتی روند، کمترین ریسک ممکن را در این ارز دیجیتال داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در آخرین ریز موج‌های صعودی، سرمایه گذاران بزرگ در حال خروج هستند، از این منظر بهتر است برای گرفتن آخرین موج‌های بازار، ریسک نکنید و گاهی فقط تماشاچی باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه بیت کوین در حال رسیدن به محدوده مقاومتی است که برای آن در نظر گرفته بودیم، در محدوده‌های فعلی ریسک خرید بسیار بالارفته و انتظار داریم قیمت از محدوده باکس قرمزی که مشخص شده اصلاح نماید. برای خرید بهتر است تا محدوده حمایتی سبز رنگ حوالی قیمت 18000 دلار منتظرماند.

در ادامه نکات گفته شده باید به وضعیت RSI بیت کوین نیز دقت نمود. این اوسیلاتور در حالتی قرار گرفته که به احتمال بالا هشدار یک واگرایی منفی (RD-) را می‌دهد. این واگرایی در حالتی رخ می‌دهد که در نمودار قیمت سقف بالاتر ایجاد شده اما در RSI سقف پایین‌تر ایجاد شود و بعد از این واگرایی معمولا، اصلاح قیمتی صورت می‌گیرد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیلی که در 15 بهمن با سبک نقدینگی از ارز دیجیتال بیت کوین داشتیم، احتمال هانت و لیکویید شدن سطح نقدینگی 25200 دلار را پیش‌بینی کرده بودیم. با توجه به اینکه نفوذ ایجاد شده در سطح مقدار ناچیزی بوده، احتمال می‌دهیم دوباره توسط قیمت مورد حمله قرار بگیرد. در ادامه راه نیز برای ارز بیت کوین، روند اصلاحی مطابق با شماتیک کشیده شده در نظر گرفتیم.

 با توجه به اینکه دو محدوده نقدینگی خیلی خوب در سطوح پایین‌تر قرار گرفته، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که قیمت برای حرکت‌ به سمت محدوده 30 و 40 هزار دلار ابتدا به پایین برگشته و محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر را لیکویید کند تا استاپ خریداران عجول زده شده ودر نهایت به سمت تارگت‌های بالاتر حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین BTC از دید امواج الیوت | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از منظر الیوت هارمونیک، بیت‌کوین BTC در الگو اصلاحی خود موفق به ساخت یک سیکل  ABC شده و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت در ادامه شاهد یک X موج باشیم؛ کمی بعید به نظر می‌رسد که حرکت صعودی ایجاد شده به عنوان یک سیکل صعودی جدید شناخته شود و احتمالا بعد از این X موج مجددا باید شاهد کاهش قیمت و تشکیل یک ABC دیگر تحت عنوان زیگزاگ دوگانه باشیم.

با توضیحاتی که داده شد در محدوده سقف قبلی ( 18800 دلار ) با حدضرر پایین‌ترین کف ایجاد شده (15500 دلار ) می‌توان اقدام به خرید بیت‌کوین نمود. حداقل تارگت در محدوده سقف 32000 دلار خواهد بود. کمترین ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 5 می‌باشد؛ به هر علتی در صورت رسیدن قیمت به حدضرر گفته شده، باید بلافاصله از معامله خارج شد.


تحلیل ویدویی بیت کوین | 25 بهمن 1401

تحلیل‌های درخواستی در کانال تلگرام سیگنال
لینک عضویت رایگان

تحلیل ویدویی ارز بیت کوین | 19 بهمن 1401


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 15 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکات بیت کوین تا به اینجا تقریبا طبق تحلیل و پیش‌بینی پیش رفته و از این لحظه انتظار داریم قیمت بعد از لیکویید کردن سطح نقدینگی مشخص شده، اصلاح کرده و طبق سناریو به سمت باکس سبز رنگ حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

BTC analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در حال گذر از محدوده‌های نقدینگی ترسیم شده می‌باشد؛ انتظار داریم پس از گذر از محدوده نقدینگی دوم، مطابق با سناریو به سمت پایین حرکت کرده و وارد محدوده اردربلاک ماهانه شود.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اگر نیم نگاهی به تحلیل‌های گذشته داشته و در این چند ماه از همراهان همیشگی سیگنال بوده باشید، قطعا متوجه سادگی و کارایی بالایی سبک نقدینگی در بازی خوانی دست بازارساز شده‌اید. با توجه به اینکه طبق همین سبک بازار تغییر ساختار داشته و از سیکل نزولی در میان مدت به سیکل صعودی تغییر جهت داده، در ادامه با تمیز کردن چارت و نگاه به محل‌های نقدینگی بالاتر همراه شما خواهیم بود.

برگشتی که از محدوده 15500 دلار در بیت کوین Bitcoin انجام شد، باعث شکست‌ سقف‌های قبلی و تغییر ساختار قیمت از نزولی به صعودی گردید که با پیش‌بینی‌های درستی که در تحلیل 27 آذر ماه داشتیم می‌توانستید از سود این معامله منتفع شوید.

در ادامه اما در محدوده باکس خاکستری، اردربلاک ماهیانه قدرتمندی تشکیل شده و با اصلاح قیمت و رسیدن آن به محدوده همین باکس می‌توان با حدضرر کف باکس (16200 دلار) اقدام به خرید پله‌ای بیت کوین BTC نمود. همچنین محدوده 50% اردربلاک‌ها معمولا با واکنش بازار همراه بوده و می‌توان عدد 17350 دلار را به عنوان به منطقه بهینه شده برای ورود به معامله در نظر گرفت؛ حداقل ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 15 خواهد بود.

برای گرفتن سود بیشتر در کنار ریسک بسیار بالاتر، می‌توان حدضرر را زیر منطقه اردبلاک 4 ساعته (باکس سبز وسط) قرار داد؛ به این صورت نقطه ورود 17500 و حدضرر در محدوده 17000 دلار قرار می‌گیرد. حداقل ریسک به ریوارد این معامله 1 به 22 خواهد بود.

اما به چه دلیلی محدوده 32000 دلار به عنوان تارگت معاملات قرار گرفته و اصلا چرا این سطح اینقدر مورد اهمیت واقع شده است؟!

1. با نگاه به چارت می‌توانیم متوجه شویم که محدوده 32000 دلار چه به لحاظ عدد روانی و چه به لحاظ چارت تکنیکالی، می‌تواند به عنوان یک مقاومت مهم تلقی شود و در واقع بسیاری از افراد تنها با شکست چنین مقاومت قدرتمندی اقدام به خرید می‌کنند و منتظر شکست سقف می‌مانند.
2. بازار ساز با توجه به همین موضوع، بعد از شکست سطح مقاومتی، سفارش خرید بسیاری زیادی از سمت افراد عادی دریافت می‌کند و تنها در این صورت می‌تواند بدون فشار آوردن به قیمت و ایجاد یک ریزش، سفارشات سنگین فروش خود را پر نماید. درواقع هرگاه سفارشات بسیار سنگینی بخواهد در مارکت جمع‌آوری شود، نیاز به صَرف زمان در کنار شکست سطوح حمایتی و مقاومتی مهم داریم.
3. نکته دومی که برای رد شدن مارکت از این محدوده مقاومتی باید در نظر داشت، اردبلاک تمیز و دست نخورده تایم فریم روزانه‌ای است که دقیقا کمی بالاتر از این محدوده تشکیل شده و می‌تواند باعث ریجکت قدرتمند قیمت شود.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار تحلیل قبلی، پوزیشنی که داشتیم با موفقیت به هدف نهایی خود رسید. ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 10 بود. یعنی با هر یک واحد ریسک شما 10 واحد شانس برنده شدن داشتید.

انتظار نداشتیم بیت کوین از محدوده باکس بنفش عبور نماید، بنابراین در حال حاضر ورود به هیچ معامله‌ای توصیه نمی‌شود اما افراد عجول و پر ریسک می‌توانند در محدوده باکس حمایتی سبز رنگ، اقدام به بازکردن معامله لانگ (خرید) نمایند؛ حدضرر این معامله می‌تواند 17200 دلار و حد سود آن 23600 باشد. شایان ذکر است ریسک این معامله بالاست و احتمال اینکه استاپ آن فعال شود، بسیار زیاد خواهد بود.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 17 دی 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

موقعیت خریدی که در اواخر آذر ماه در جهت لانگ باز کرده بودیم هم‌چنان به قوت خود باقیست، از دلایل طولانی شدن زمان این پوزیشن می‌توان به تعطیلات کریسمس و ترید خلاف جهت روند اصلی مارکت اشاره کرد.

هم‌چنان توصیه می‌کنیم حدضرر را به آخرین کف قیمتی در محدوده 16350 دلار منتقل کنید، تا در صورت تغییر روند بازار متوجه زیان نشوید.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی (4ساعته) | 29 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبل با رسیدن به محدوده 50% اردربلاک، قیمت بیت کوین گارد صعودی به خود گرفت، اکنون می‌توان این پوزیشن را در حال ریسک فری قرار داد، به این معنی که حدضرر به نقطه ورود منتقل خواهد شد و بعد از رسیدن به هدف‌های قیمتی مقداری از حجم بسته خواهد شد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هفته گذشته به قدر کافی در خصوص تله گاوی و پامپی که اتفاق افتاد توضیح دادیم و انتظار هم می‌رفت که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی 1 ساعته، ریزش داشته باشد، البته این ریزش با سرعت بالایی رخ داد و هیچ فرصتی برای ورود مجدد وجود نداشت.

 اکنون ساختار قیمتی بیت کوین در کوتاه مدت و تا زمان رسیدن به باکس بنفش صعودی به نظر می‌رسد، به همین علت می‌توان با درصد سرمایه کمتری اقدام به بازکردن پوزیشن لانگ در یک محدوده بهینه کرد. اما برای پیدا کردن این محدوده بهینه گام به گام با قیمت جلو می‌رویم.

در اولین مرحله باید یک اردربلاک تمیز را پیدا کنیم ( باکس خاکستری). باکس رسم شده فضای بزرگی را اشغال می‌کند، بنابراین 50% محدوده اردربلاک (خط سبز) را در نظر می‌گیریم.

در مرحله دوم باید واکنش قیمت به این محدوده را بسنجیم؛ مشاهده می‌کنیم که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی( خط نارنجی) در حال درجا زدن است و این موضوع نشان می‌دهد که به احتمال قوی، محدوده اردربلاک صعودی کار خواهد کرد.

حدضرر این معامله را می‌توان در زیر محدوده اردربلاک قرار داد و هدف قیمتی می‌تواند سطح نقدینگی بالایی باشد. هم‌چنین ریسک به ریوارد این معامله یک به یازده خواهد بود.

تنها نکته مهمی که باید در این معامله در نظر بگیریم، مقدار ریسک انجام شده است. به علت اینکه در تایم فریم‌های بالاتر جهت حرکت قیمت نزولیست باید ریسک کمتری در این پوزیشن داشت؛ هم‌چنین می‌توان برای داشتن ریسک کمتر، بعد از ورود قیمت به محدوده اردربلاک مشخص شده، در تایم فریم‌های پایین‌تر اقدام به گرفتن تاییدیه کرد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با پامپ بیت کوین، منطقه نقدینگی بعدی هم از دست رفت، اما تغییر روندی در قیمت صورت نگرفت، بر همین اساس می‌توان سناریو قرمز رنگ را حذف کرد و انتظار ریزش را از محدوده باکس بنفش داشت.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 19 آذر 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در یک روند قیمتی رنج و خسته کننده قرار گرفته، فنر قیمتی که در حال جمع شدن است، می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قیمت را با سرعت بالایی به سمت پایین پرتاپ نماید. همانطور که در تحلیل 12 آذر گفتیم، فعلا تاییدیه پوزیشن فروش داده نشده و هم‌چنان باید منتظر رسیدن قیمت به مناطق مدنظر باشیم.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 12 آذر 1401

انالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که در تحلیل 5 آذر داشتیم، بیت‌کوین به سمت بالا حرکت کرد و توانست با یک کندل قدرتمند بالای محدوده 17000 دلار کلوز کند. با توجه به اینکه هم‌چنان تاییدیه‌ای مبنی بر فروش داده نشده باید صبر کرد و منظر هانت شدن سطح نقدینگی یک ساعته یا روزانه ماند؛ هم‌چنان ایده‌آل‌‍‌ترین سناریو برای فروش، رسیدن BTC به محدوده باکس بنفش است.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

آنالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رفت یک حرکت صعودی کوتاه برای جمع آوری استاپ‌های فروشندگان صورت بگیرد که در حال حاضر هم همین اتفاق در حال جریان است؛ حالت ایده‌آل برای گرفتن موقعیت فروش این است که مطابق با سناریو آبی، قیمت بعد از هانت نقدینگی به باکس بنفش برسد، در این صورت می‌توانیم انتظار تشکیل روند نزولی و ریزش بیت‌کوین را داشته باشیم.

همچنین ممکن است، قیمت با هانت منظقه نقدینگی در تایم فریم یک ساعته(خطوط نارنجی)، حرکت نزولی خود را برای رسیدن به سطوح پایین‌تر شروع نماید.

درهر صورت نمی‌توان همیشه در مارکت برنده بود و از تمام نوسانات آن سود برد. در حالت فوق می‌توانیم با هانت منطقه نقدینگی یک ساعته، در صورت ایجاد ستاپ فروش با یک استاپ بسیار کوچک و ریسک پایین، اقدام به فروش بیت‌کوین نماییم.

در صورتی که حدضرر این پوزیشن فعال شود، منتظر رسیدن قیمت به باکس بنفش می‌مانیم و تنها با تشکیل ستاپ فروش، در باکس بنفش، موقعیت فروش اتخاذ می‌نماییم.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 18 آبان 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبلی انتظار داشتیم بیت کوین از باکس بنفش بالایی حرکت نزولی خود را آغاز کند و همین اتفاق هم افتاد. اکنون ترید در هر جهتی در این ارز دیجیتال ریسک بالایی خواهد داشت.

برای داشتن معامله‌ای مطمئن لازم است تا قیمت تعیین جهت کند و این یعنی باید چند روزی بازار رنج باشد و نوسانات زیادی در مارکت داشته باشیم. در مرحله بعد در صورت ادامه نزول و تارگت های پایین‌تر، باکس بنفش بعدی در محدوده نقدینگی مشخص شده می‌تواند باعث چرخش قیمت شود؛ هم‌چنین با صعودی شدن روند مطابق سناریو دوم، بیت‌کوین به سمت سطح نقدینگی بالاتر حرکت خواهد کرد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

تحلیل نقدینگی بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان در مارکت زده شده، قیمت به باکس مقاومتی بنفش رسید؛ فقط در صورتی که تاییدیه لازم برای فروش داده شود، می‌توان در این نقطه اقدام به گرفتن پوزیشن فروش (Short) بر روی بیت کوین کرد.

برای تاییدیه باید منتظر تشکیل یک اردربلاک نزولی در همین تایم فریم یا تایم های ساعتی باشیم؛ برای تشکیل اردربلاک هم لازم است تا یک کندل نزولی به صورت کامل کندل صعودی ما قبل خود را بپوشاند و به اصطلاح الگو پوشا نزولی یا اینگلفینگ را شکل دهد؛ هم‌چنین از اوسیلاتور RSI در جهت دیدن واگرایی ها نیز می‌توان استفاده کرد و ورودی مطمئن تر به معامله را تجربه نمود.

انتظار می‌رود تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی حرکت خاصی در بیت‌کوین اتفاق نیفتد و قیمت در همین محدوده رنج باقی بماند، از طرفی نکاتی که در خصوص تاییدیه ذکر شد تنها در حالتی معتبر است که مارکت‌های جهانی باز باشند.

در نهایت با گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توان حدضرر معامله را پشت اردربلاک تازه تشکیل شده یا برای ریسک کمتر، بالای قله 22800 دلار گذاشت و هم‌چنین اولین تارگت را می‌توان منطقه نقدینگی پایین در نظرگرفت. 


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، قیمت خود را به سطح نقدینگی که به مانند یک آهنربا عمل می‌کرد رساند و استاپ‌های این سطح زده شد. اکنون باید منتظر رخ دادن حرکات مارکت در باکس بنفش باشیم.

علت تناقص در دو تحلیل مشخص شده را می‌توان در دلایل و دیدگاه آن‌ها نسبت به مارکت جستجو کرد؛ در سبک نقدینگی بعد از هانت شدن استاپ‌ها، انتظار حرکت خلاف جهت را در مارکت و به دام انداختن معامله‌گران خرده‌پا را داریم.

درصورتی درون باکس مشخص شده، تاییدیه مبنی بر ریزش صادر گردید، می‌توان با اطمینان بیشتری در جهت نزول وارد شد؛ هم‌چنین در صورتی که بیت کوین باکس بنفش رنگ را به سمت بالا بشکند، باید منتظر رسیدن قیمت به منطقه نقدینگی که در بالادست مشخص شده بمانیم.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 23 مهر 1401

تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، هم‌چنان در تایم فریم روزانه حتی با انتشار داده‌های CPI اتفاق خاصی در بیت کوین رخ نداده و باید منتظر جمع‌آوری نقدینگی بالای محدوده قیمتی 20500دلار باشیم.

با ادامه روند رنج و خنثی، خریدران بیشتری در محدوده 18000دلار اقدام به خرید و سفارش‌گذاری می‌کنند و با طولانی‌تر شدن این موضوع، ممکن است دیگر محدوده باکس بنفش کارایی لازم را در جهت برگشت قیمت ایفا نکند و این ارزدیجیتال به سمت محدوده نقدینگی بالاتر حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 9 مهر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظار منطقه نقدینگی که در پایین دست قرار داشت شکار شد و اکنون باید منتظر نفود در منطقه نقدینگی 20550 دلار باشیم.  بعد از شکار این منطقه مارکت برای نقدینگی موجود در پایین دست حرکت خواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت تحلیل تکنیکال صورت گرفته از بیت کوین بر اساس دیدگاه نهنگ‌ها بوده و می‌تواند بر اساس منطق توضیح داده شده در مارکت، اتفاق بیفتد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 27 شهریور 1401

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت بعد از شکار منطقه نقدینگی که در وسط قرار داشت، به سرعت کولپس کرد و بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه نمود.در حال حاضر نیز دو منطقه مهم برای شکار نقدینگی می‌توان در نظر گرفت که در نمودار مشخص شده است.


آموزشی | تحلیل بر اساس جریان نقدینگی

چرا روند بیت کوین صعودی شد و این حرکت به صورت شارپ اتفاق افتاد؟!

از دیدگاه فاندامنتال و بلند مدت، داده‌های اقتصادی منتشر شده در هفته‌های اخیر اجازه افزایش نرخ بهره را به فدرال رزرو میداده‌ است، از همین رو جهت روند بلند مدت تمام ارزهای مقابل دلار از جمله بیت کوین نزولی پیش بینی شده بود.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در این بین با توجه به دیدگاه بلند مدت نزولی، شکست خط روند صعودی و ساخت کف و سقف‌های پایین‌تر در نمودار، بسیاری از افراد پوزیشن‌ های Short (فروش) در بیت کوین اتخاذ کردند.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اکثر افرادی که معامله فروش باز می‌کنند، استاپ‌لاس خود را بالای دو قله مشخص شده قرار می‌دهند و با توجه به انتظاری که از روند بلند مدت و عوامل فاندامنتال دارند، منتظر شکست کف 17900 دلار می‌مانند.

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

درست بعد از اینکه اطمینان کافی در فروشنده‌ها برای ادامه روند نزولی به‌وجود آمد و اقدام به فروش گسترده در بیت کوین کردند، نهنگ‌ها برای شکار این فروشنده‌ها وارد عمل می‌شوند؛ در واقع نمودار بالا دیدگاه نهنگ‌ها را در مارکت نشان می‌دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

جدیدترین تحلیل آنچین On Chain Analysis؛ 6 بهمن 1401

از تحلیل‌ انچین On Chain برای داشتن درک بهتری از مارکت همراه با درصد خطای کمتر، درکنار تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده می‌کنیم؛ داد‌ه‌هایی که در تحلیل آنچین On Chainمورد بررسی قرار می‌دهیم به متریک معروف هستند و هرکدام از این متریک‌ها یک جنبه خاص از بازار را به ما نشان می‌دهند.

کانال ارزدیجیتال سیگنال
لینک عضویت

تحلیل آنچین On Chain | متریک NUPL

 متریک NUPL
متریک NUPL

بعد از اینکه شاخص NUPL به محدوده اشباع (آبی) خود رسید، با کمی صرف زمان شروع به بالا رفتن کرد، در ادامه انتظار داریم این شاخص بتواند محدوده زرد و شاید حتی نارنجی برسد. طبق این شاخص نمی‌توان گفت روند صعودی فعلی، صرفا یک تله گاوی است، بلکه احتمالا بیت کوین در حال شروع یک روند صعودی برای میان مدت است.

شاخص NUPL یکی از بهترین متریک‌ها برای دانستن زمان شروع چرخه گاوی یا خرسی ارز دیجیتال بیت کوین می‌باشد. بر اساس این شاخص هرگاه به محدوده آبی رسیده‌ایم” محدوده‌ای که اکثر فعالین بازار در ضرر هستند”  بیت کوین روند صعودی خود را شروع می‌کند و در نهایت با رسیدن به محدوده زرد یا  نارنجی، روند نزولی و خرسی Bitcoin شروع خواهد شد.

تحلیل آنچین On Chain | متریک MVRV Ratio

MVRV Ratio
MVRV Ratio

متریک MVRM مدت زیادی در کف حمایتی (محدوده سبز) خود به سر برد و در تمام این مدت نهنگ‌ها در حال جمع‌آوری بیت کوین بودند و حالا این شاخص به سمت بالا حرکت کرده و در ادامه می‌‌توان انتظار داشت این شاخص حداقل خود را به نیمه‌های نمودار (نزدیک قله‌40000دلار)برساند.

MVRV Ratio  به نوعی ارزش واقعی قیمت بیت کوین  BTC  را نشان می‌دهد. طبق گفته سازنده این معیار، هر زمان این شاخص در محدوده سبز رنگ قرار بگیرد، قیمت بیت کوین Bitcoin ارزندگی بالایی دارد و احتمالا می‌تواند یک رالی صعودی را شروع کند و هر گاه این شاخص در محدوه قرمز قرار داشته باشد، قیمت ارزندگی خود را از دست داده و می‌تواند برای فروش مناسب باشد.

تحلیل آنچین On Chain | متریک NVT Golden Cross  

  NVT Golden Cross
NVT Golden Cross

متریک NVT در حال نزدیک شدن به محدوده قرمز و خطرناک می‌باشد، این موضوع نشان می‌دهد، در کوتاه مدت قیمت بیت کوین برای سرمایه‌گذاری مناسب نیست و باید صبر کرد تا این متریک مجددا به منطقه سبز برسد.

 متریک NVT Golden Cross را بیشتر بتوان مناسب روندهای کوتاه مدتی دید و برای کوتاه مدت از آن بهره برد. این شاخص هرگاه به محدوده حمایتی سبز رسیده، یعنی بیت کوین در فاز انباشت قرار داشته و می‌توان انتظار یک صعود از آن را داشت، از طرفی هر وقت این شاخص به محدوده قرمز رسیده، یعنی وارد فاز فروش شده‌ایم.

تحلیل آنچین On Chain | متریک Puell Multiple

Puell Multiple
Puell Multiple

متریک Puell Multipl در محدوده حمایتی سبز رنگ کف سازی کرده و در ادامه انتظار داریم حداقل تا محدوده قله قبلی حوالی محدوده 3 واحد به حرکت خود ادامه دهد. این موضوع نشان می‌دهد باید در چند ماه آینده شاهد رشد بیت کوین باشیم.

می‌توان گفت متریک Puell Multipl  به نوعی همیشه یک قدم از قیمت بیت کوین جلوتر است و همیشه کف و سقف‌های خود را زودتر از قیمت ثبت کرده و مسیر احتمالی قیمت را در آینده شفاف می‌کند. طبق گفته سازنده این متریک، اعداد زیر 0.4 نشان از ارزنده بودن بیت کوین نسبت به قیمت و اعداد بالای 6 نشان از فروش نهنگ‌ها و بالاتر رفتن قیمت نسبت به ارزش ذاتی است.

مهم ترین سوالات تحلیل داده آنچین On Chain

چطور داده آنچین دست‌های پشت پرده بانک‌ها و موسسات بزرگ را رو می‌کند؟!

به علت خاصیت بلاک چین بیت کوین و دفتر کل آن، تمام تراکنش‌ها بر روی این دفترکل قابل دیدن هستند و عملا چیزی به نام دارک پول وجود ندارد. همین موضوع می‌تواند مقدار حجم وارد شده به مارکت را به صورت دقیق محاسبه کرد و در زمان خرید بانک‌ها و موسسات مالی با آن‌ها همراه شد.

معروف ترین سایت‌های داده آنچین کدام است؟

سایت glassnode و cryptoquant جز معروف ترین سایت‌های ارائه دهنده داده آنچین هستند، اما بسیاری از داده‌های مهم را به صورت غیر رایگان به کاربران ارائه می‌کنند.

چطور باید داده‌های آنچین را تفسیر کنیم؟!

برای تفسیر داده‌های آنچین شما باید در قسمت‌های مختلف این حوزه آموزش دیده و متخصص شده باشید؛ در دنیای آنچین هر داده‌ای به صورت خاص خود تحلیل می‌شود.

بیشتر بخوانید؛ کف قیمتی بیت کوین کجا بسته شده؟! برای دیدن جدیدترین تحلیل بیت کوین کلیک کنید