زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
شنبه
20 خرداد 1402

استیبل کوین جد پس از دو سال برنامه‌ریزی در سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی شده است. جد نقش مهمی در رشد کاردانو در بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دارد و باعث می‌شود این ارز دیجیتال بتواند در رقابت با اتریوم یک اکوسیستم مالی عادلانه‌تر ایجاد کند.

کاردانو دو نوع استیبل کوین داردکه هرکدام ویژگی‌ها و مزایای  خاص خود را دارند. نوع اول، استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات هستند که به‌ازای هر توکن آن‌ها ۱ دلار ذخیره می‌شود. تا زمانی که این ذخایر به‌درستی مدیریت شوند، قیمت استیبل کوین‌ها پایدار می‌ماند؛ اما به‌دلیل تمرکز و عدم وجود یک سیستم حسابرسی کارآمد و شفاف، نقدهایی به آن‌ها وارد شده است.

نوع دوم، استیبل کوین‌های الگوریتمی مثل جد هستند. جد بیش از حد وثیقه‌گذاری‌شده‌ای است و از الگوریتم‌هایی خاص و ارزهای دیجیتال کاردانو و شن (SHEN) برای ثابت نگه داشتن قیمت خود استفاده می‌کند.

استیبل کوین‌ها نقش مهمی در انجام پرداخت‌های مختلف، وام‌دهی، انتقال حواله‌ها و شرکت‌های مالی دارند. توسعه‌دهندگان جد تأکید کرده‌اند که پشتیبانی کاردانو از استیبل کوین‌ها جذابیت آن را برای خرده‌فروشان سنتی، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، صرافی‌های غیرمتمرکز و خزانه‌داری شرکت‌های مختلف افزایش می‌دهد. علاوه بر این، با وجود استیبل کوین‌ها کاربران کاردانو مطمئن می‌شوند که  ریسک لیکویید شدن سرمایه‌گذاری آن‌ها کاهش می‌یابد و تحت‌تأثیر نوسانات بازار قرار نمی‌گیرند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که رشد استیبل کوین‌ها در کاردانو فرصت خوبی برای رشد این ارز دیجیتال در بخش دیفای  فراهم می‌کند. با این حال، توسعه‌دهندگان آن نباید تنها به این موضوع تکیه کنند و به توسعه پلتفرم کاردانو و جذب سرمایه ادامه دهند.

اخبار روز دنیای کریپتوکارنسی در کانال تلگرام
لینک عضویت

 منبع : یوتودی

تحلیل تکنیکال نسبت کاردانو به بیت کوین (هفتگی) | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی، قیمت در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی است و این یعنی در کوتاه مدت کاردانو نسبت به بیت کوین ریزش بیشتری خواهد داشت. اما در صورتی که مطابق با سناریو مشخص شده  قیمت بتواند محدوده حمایتی مدنظر تحلیل را حفظ نماید، در آینده شاهد رشد بیشتر قیمت کاردانو نسبت به بیت کوین خواهیم بود.

نکته* : اصولا زمانی که نمودار آلت کوینی نسبت به بیت کوین به سطح حمایتی متسحکمی می‌رسد، باید مارکت وارد روند صعودی شده باشد تا بتوانیم بگوییم آن آلت کوین نسبت به بیت کوین رشد بیشتری خواهد داشت. چرا که در بازار خرسی و نزولی، عکس این اتفاق افتاده و آلت‌کوین‌ها ریزش شدیدتری را رقم می‌زنند.

پس از نمودار فوق می‌توانیم اینطور هم نتیجه بگیرم که با ازدست رفتن سطح حمایتی فوق، مارکت کریپتو مجددا وارد فاز نزولی بلند مدت خواهد شد.

تحلیل تکنیکال کاردانو | 20 اردیبهشت 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

کاردانو دقیقا از محدوده حمایتی تحلیل قبل بازگشت خوبی را تجربه کرد اما در ادامه قادر به عبور از مقاومت های مهم قیمتی نبود و حالا مجددا در حال بازگشت به محدوده حمایتی می‌باشد.

در اینجا دو سناریو می‌توان برای توکن ADA در نظر گرفت:

در سناریو اول کاردانو می‌تواند از محدوده حمایتی 0.3 دلار مجددا بازگشت قیمتی را تجربه کرده و به اهداف بالاتر نیز دست پیدا کند.

اما در سناریو دوم ADA به محدوده 0.23 دلار رسیده و به شرط حفظ این ناحیه حمایتی، می‌تواند به اهداف بالاتری از جمله محدوده مهم 1 دلاری دست پیدا کند.شایان ذکر است با توجه به روند فعلی بازار، سناریو دوم محتمل‌تر به نظر می‌رسد.

کانال اختصاصی ارزدیجیتال سیگنال
لینک عضویت

تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 8 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

احتمالا تا زمانی که کاردانو محدوده نقدینگی مشخص شده را از سر راه برندارد، تن به اصلاح نخواهد داد، با لیکویید شدن اولین محدوده نقدینگی مشخص شده سر راه قیمت باید منتظر اصلاح ADA باشیم. با رخ دادن اصلاح، یکی از بهترین محدوده‌های خرید، منطقه حمایتی سبز رنگ می‌باشد.


آموزشی | تحلیل کاردانو بر اساس جریان نقدینگی

تحلیل کاردانو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به سقف و کف‌های پایین‌تر و دیدگاه نزولی که بین معامله‌گران وجود دارد، اکثر آن‌ها اقدام به گرفتن پوزیشن‌های فروش (Short) می‌کنند و استاپ‌لاس خود را بالای محل‌های مشخص شده در تصویر قرار می‌دهند.

هم‌‌چنین کسانی که اقدام به خرید در قیمت‌های پایین‌تر نموده‌اند، استاپ‌لاس خود را در زیر مهم‌ترین دره یا کف موجود قرار می‌دهند.

تحلیل کاردانو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمودار بالا در واقع نهنگ‌ها با زیرکی توانسته‌اند فروشندگان را لیکویید کنند و در عین حال با پایین بردن قیمت باعث زده شدن استاپ خریداران شوند.

با ایجاد یک کف جدید در ساختار نمودار، بسیاری مجددا به امید ادامه ریزش، وارد پوزیشن فروش می‌شوند، اما این بار قیمت با تمام قدرت به سمت بالا حرکت می‌کند.

تحلیل کاردانو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با حرکت قیمت به سمت بالا، اولین منطقه لیکوییدتی را می‌توان به عنوان هدف نهایی قیمت در نظر گرفت و در صورتی که در باکس بنفش تاییدیه‌های لازم برای فروش صادر شود، می‌توان در آن پوزیشن فروش گرفت.

از طرفی با توجه به اینکه فعلا تا رسیدن به اولین منطقه لیکوییدتی، روند صعودی می‌باشد، می‌توان از موقعیت های به‌وجود آمده در جهت صعود تا اولین منطقه لیکوییدتی استفاده نمود.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.