زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
3 تیر 1403

استیبل کوین جد پس از دو سال برنامه‌ریزی در سال ۲۰۲۳ راه‌اندازی شده است. جد نقش مهمی در رشد کاردانو در بخش امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دارد و باعث می‌شود این ارز دیجیتال بتواند در رقابت با اتریوم یک اکوسیستم مالی عادلانه‌تر ایجاد کند.

کاردانو دو نوع استیبل کوین داردکه هرکدام ویژگی‌ها و مزایای  خاص خود را دارند. نوع اول، استیبل کوین‌های با پشتوانه ارزهای فیات هستند که به‌ازای هر توکن آن‌ها ۱ دلار ذخیره می‌شود. تا زمانی که این ذخایر به‌درستی مدیریت شوند، قیمت استیبل کوین‌ها پایدار می‌ماند؛ اما به‌دلیل تمرکز و عدم وجود یک سیستم حسابرسی کارآمد و شفاف، نقدهایی به آن‌ها وارد شده است.

نوع دوم، استیبل کوین‌های الگوریتمی مثل جد هستند. جد بیش از حد وثیقه‌گذاری‌شده‌ای است و از الگوریتم‌هایی خاص و ارزهای دیجیتال کاردانو و شن (SHEN) برای ثابت نگه داشتن قیمت خود استفاده می‌کند.

استیبل کوین‌ها نقش مهمی در انجام پرداخت‌های مختلف، وام‌دهی، انتقال حواله‌ها و شرکت‌های مالی دارند. توسعه‌دهندگان جد تأکید کرده‌اند که پشتیبانی کاردانو از استیبل کوین‌ها جذابیت آن را برای خرده‌فروشان سنتی، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، صرافی‌های غیرمتمرکز و خزانه‌داری شرکت‌های مختلف افزایش می‌دهد. علاوه بر این، با وجود استیبل کوین‌ها کاربران کاردانو مطمئن می‌شوند که  ریسک لیکویید شدن سرمایه‌گذاری آن‌ها کاهش می‌یابد و تحت‌تأثیر نوسانات بازار قرار نمی‌گیرند.

به‌طور کلی می‌توان گفت که رشد استیبل کوین‌ها در کاردانو فرصت خوبی برای رشد این ارز دیجیتال در بخش دیفای  فراهم می‌کند. با این حال، توسعه‌دهندگان آن نباید تنها به این موضوع تکیه کنند و به توسعه پلتفرم کاردانو و جذب سرمایه ادامه دهند.

اخبار روز دنیای کریپتوکارنسی در کانال تلگرام
لینک عضویت

 منبع : یوتودی

تحلیل تکنیکال کاردانو (روزانه) | 30 مرداد 1402

آدا

تحلیل کاردانو در مسیر تعیین شده قرار دارد و هم‌چنان انتظار داریم قیمت به محدوده‌های حمایتی 0.18 یا 0.14 دلار برسد.


تحلیل تکنیکال Cardano (روزانه) نمای دور | 10 مرداد 1402

تحلیل کاردانو

هم‌چنان تحلیل کاردانو که در گذشته انجام شد پابرجاست و با دیتای فعلی کماکان انتظار نزول این ارز تا محدوده کف کانال حوالی قیمت 0.17 دلار را داریم.


تحلیل آدا (یک ساعته) | 10 مرداد 1402

آدا

موج صعودی که در کاردانو اتفاق افتاد شارپ بود و از محدوده مدنظر ما بالاتر رفت و استاپ تحلیل کوتاه مدتی زده شد.

در ادامه با اینکه می‌دانیم در بلند مدت احتمالا شاهد نزول شدید قیمت تا کف کانال ماژور باشیم اما در کوتاه مدت نمی‌توان با دقت بالایی جزئیات حرکتی روند را پیش بینی کرد

در هر حال محدوده اردربلاک مشخص شده (0.323 دلار) به واسطه نقدینگی که زیر آن قرار گرفته می‌تواند مهم باشد و در صورتی که قیمت به این محدوده برسد انتظار اصلاح داریم.


تحلیل کاردانو (روزانه) نمای دور | 21 تیر 1402

کاردانو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با برگشت ضعیف کاردانو و ناتوانی آن در ادامه راه صعودی، سناریو های نزولی قدرت بیشتری می‌گیرند.

به این ترتیب انتظار داریم بزودی شاهد ریزش ارز ADA تا محدوده 0.2 دلار باشیم. این محدوده ریزشی پایان کار نخواهد بود و در ادامه طبق شماتیک مشخص شده روند نزولی می‌واند ادامه داشته باشد.


تحلیل ADA (روزانه) نمای نزدیک | 21 تیر 1402

آدا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با نگاه به تحلیل کاردانو از نمای نزدیک، انتظار ریزش آن در کوتاه مدت تا محدوده 0.2 دلار را داریم.

 محدوده مناسب را برای ورود به این پوزیشن می‌توان همین قیمت های فعلی در نظرگرفت و حدضرر آن رفتن قیمت به بالای 0.33 دلار خواهد بود.


تحلیل تکنیکال کاردانو ADA (روزانه) | 4 تیر 1402

ADA
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال کاردانو ADA که در اردیبشهت ماه صورت گرفت، قیمت به سطح حمایتی رسید و از همین سطح شاهد رشد کاردانو هستیم.

در ادامه انتظار داریم Cardano خودش را به اولین هدف مشخص شده یعنی محدوده 0.45 دلار برساند.


تحلیل کاردانو | 20 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال کاردانو ADA
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

ارز دیجیتال کاردانو ADA طبق سناریو دوم پیش رفت و مجددا به محدوده حمایتی0.23 دلار رسید. در محدوده فعلی باید تاییدیه‌های لازم توسط قیمت صادر شده و سپس اقدام به خرید نمود، چرا که با از دست رفتن این سطح حمایتی، قیمت کاردانو به محدوده حمایتی کف کانال حوالی قیمت 0.15 دلار خواهد رسید.


تحلیل تکنیکال کاردانو | 20 اردیبهشت 1402

تحلیل تکنیکال کاردانو
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

کاردانو دقیقا از محدوده حمایتی تحلیل قبل بازگشت خوبی را تجربه کرد اما در ادامه قادر به عبور از مقاومت های مهم قیمتی نبود و حالا مجددا در حال بازگشت به محدوده حمایتی می‌باشد.

در اینجا دو سناریو می‌توان برای توکن ADA در نظر گرفت:

در سناریو اول کاردانو می‌تواند از محدوده حمایتی 0.3 دلار مجددا بازگشت قیمتی را تجربه کرده و به اهداف بالاتر نیز دست پیدا کند.

اما در سناریو دوم ADA به محدوده 0.23 دلار رسیده و به شرط حفظ این ناحیه حمایتی، می‌تواند به اهداف بالاتری از جمله محدوده مهم 1 دلاری دست پیدا کند.شایان ذکر است با توجه به روند فعلی بازار، سناریو دوم محتمل‌تر به نظر می‌رسد.


تحلیل به سبک نقدینگی | آپدیت 8 بهمن 1401

Cardano Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

احتمالا تا زمانی که کاردانو محدوده نقدینگی مشخص شده را از سر راه برندارد، تن به اصلاح نخواهد داد، با لیکویید شدن اولین محدوده نقدینگی مشخص شده سر راه قیمت باید منتظر اصلاح ADA باشیم. با رخ دادن اصلاح، یکی از بهترین محدوده‌های خرید، منطقه حمایتی سبز رنگ می‌باشد.


تحلیل تکنیکال نسبت کاردانو به بیت کوین (هفتگی) | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی، قیمت در حال نزدیک شدن به محدوده حمایتی است و این یعنی در کوتاه مدت کاردانو نسبت به بیت کوین ریزش بیشتری خواهد داشت. اما در صورتی که مطابق با سناریو مشخص شده  قیمت بتواند محدوده حمایتی مدنظر تحلیل را حفظ نماید، در آینده شاهد رشد بیشتر قیمت کاردانو نسبت به بیت کوین خواهیم بود.

نکته* : اصولا زمانی که نمودار آلت کوینی نسبت به بیت کوین به سطح حمایتی متسحکمی می‌رسد، باید مارکت وارد روند صعودی شده باشد تا بتوانیم بگوییم آن آلت کوین نسبت به بیت کوین رشد بیشتری خواهد داشت. چرا که در بازار خرسی و نزولی، عکس این اتفاق افتاده و آلت‌کوین‌ها ریزش شدیدتری را رقم می‌زنند.

پس از نمودار فوق می‌توانیم اینطور هم نتیجه بگیرم که با ازدست رفتن سطح حمایتی فوق، مارکت کریپتو مجددا وارد فاز نزولی بلند مدت خواهد شد.