زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
5 تیر 1403

تحلیل نفت WTI (روزانه) | 14 شهریور 1402

تحلیل تکنیکال نفت خام

در تحلیل نفت ، موج B اصلاحی به تارگت مدنظر نرسید و خیلی زودتر تکمیل شد و قیمت به سمت اهداف بالا حرکت کرد.

در ادامه انتظار رسیدن قیمت به کانال 90 دلار را داریم. محدوده 93 تا 97 دلار می‌تواند ترمز قیمت نفت را برای مدتی بکشد.

در آینده بازهم طبق شماتیک ترسیم شده انتظار حرکت صعودی از نماد WTI  را داریم.


تحلیل نفت (روزانه) | 6 شهریور 1402

تحلیل نفت

در روند موج شماری تحلیل نفت مقداری تغییرات جزئی ایجاد شد و احتمالا دیگر X موج نخواهیم داشت و تنها موج C به صورت کشیده درخواهد آمد.

با نگاه دقیق تر به تحلیل های سیگنال متوجه می‌شویم از زمانی که نفت به محدوده 67 دلار رسید، انتظار صعود آن را داشتیم، بارها و بارها بر صعود این کامودیتی تاکید کردیم.

در ادامه تحلیل نماد WTI ، احتمال می‌دهیم موج نزولی فعلی در همین محدوده یا نهایتا حوالی 70 دلار خاتمه یابد و مجددا شاهد رشد نفت و رسیدن آن به قیمت های بالای 90 دلار باشیم.

تارگت نهایی که برای نفت مدنظر داریم می‌تواند به 100 دلار برسد؛ چند با دیتای فعلی صحبت از نفت 100 دلاری هنوز زود است.


تحلیل تکنیکال نفت (روزانه) | 12 تیر 1402

تحلیل WTI
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از آخرین تحلیل نفت WTI بیشتر یک ماه می‌گذرد و و هم‌چنان این طلای سیاه در حال رنج زدن در محدوده حمایتی است. انتظار داریم در ادامه طبق سناریو نارجی رنگ به حرکت خود ادامه دهد.

در صورتی که قیمت حدضرر مشخص شده در تصویر را فعال نماید، باید انتظار نفت 55 دلاری را داشته باشیم.


تحلیل تکنیکال WTI (روزانه) | 1 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال نفت
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نفت خام WTI کمی متفاوت از شماتیک ترسیم شده عمل کرده و با یک اصلاح سنگین به موج B خود پایان داد. هم‌چنان انتظار صعود نفت به محدوده 100 دلار را داریم و تا زمانی که محدوده قیمتی 63.5 دلار از دست نرفته، می‌توان گفت این تحلیل پابرجاست.

به لحاظ الیوتی چون در یک کارکشن هستیم، امواج می‌توانند تناسبی باهم نداشته باشند، فعلا این اصلاح را به عنوان یک دبل زیگزاگ در نظر گرفتیم، اما در آینده قطعا آپدیت خواهد شد.


تحلیل تکنیکال USOIL (روزانه) | 22 فروردین 1402

تحلیل تکنیکال WTI
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار، قیمت از محدوده 65دلار بزگشت خوبی را تجربه کرد و اکنون نفت 100 دلاری از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است؛ قیمت احتمالا مطابق با سناریو ترسیم شده حرکت خواهد کرد.


تحلیل تکنیکال نفت (روزانه) | 3 بهمن 1401

قیمت نفت
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نفت تحت یکی از دو سناریو مشخص شده در نهایت به سمت 100 دلاری شدن پیش‌روی خواهد کرد. در سناریو اول در صورتی که قیمت بتواند با قدرت از مقاومت خط روند (باکس خاکستری) عبور نماید، می‌تواند با سرعت نسبتا بالایی خود را به محدوده مقاومتی 100 دلاری (باکس قرمز) برساند و البته ماندگاری قیمت در آن منطقه نیز به همان نسبت کم خواهد بود.

در سناریو دوم قیمت یک‌بار دیگر به سمت باکس حمایتی سبز رنگ بازگشت خواهد داشت و بعد از آن به سمت محدوده مقاومتی 100 دلاری حرکت خواهد کرد، در این سناریو قیمت نفت مدت طولانی‌تری در قیمت‌های بالاتر خواهد ماند.


تحلیل تکنیکال WTI (روزانه) | 15 آذر 1401

USOIL analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با از دست رفتن محدوده 76 دلار، می‌توان گفت تحلیل قبلی اعتبار خود را از دست داده و دیگر باید انتظار قیمت‌های پایین‌تری را برای نفت بکشیم. در حال حاضر با ورود مجدد ونزوئلا به بازار نفت، می‌توان هم‌چنان انتظار ریزش قیمت را داشت. محدوده کانال 60 دلار می‌تواند باعث برگشت قیمت نفت تا خط روند مشخص شده باشد.