زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
3 تیر 1403

علیرغم شروع به کار ETFها در هنگ کنگ، صندوق‌های امریکا در 5 روز متوالی خروج سرمایه داشتند. سی زد، مدیرعامل صرافی بایننس به 4 ماه زندان محکوم شد و راجر ور به جرم فرار مالیاتی بازداشت شد. مجموعه این عوامل دست به دست هم دادند تا بازار ارزهای دیجیتال چشم انتظار نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو برای بهبود شرایط بازار باشد؛ البته کسی انتظار کاهش نرخ بهره در شرایط فعلی را ندارد اما برخی از تحلیلگران به صحبت‌های مقامات فدرال رزرو چشم دوخته‌اند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 اردیبهشت ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

بیتکوین نتوانست حمایت 65 هزار دلار خود را حفظ کند و پس از آن تا محدوده حمایتی مهم 57 هزار دلار ریزش داشت. محدوده حمایتی فعلی اهمیت بالایی دارد و در صورت تثبیت بازارهای جهانی با صحبت‌های آتی مقامات فدرال رزرو، انتظار نوسان قیمت در محدوده فعلی در طول چند روز آینده را داریم. اما در صورت از دست رفتن حمایت فعلی، ترس در بازار افزایش می‌یابد و ریزش قیمت تا 51 هزار دلار ناگزیر خواهد بود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین (BTCUSDT)
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار رمزارزها را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید:
سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 21 فروردین ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

روز گذشته شاهد ریزش قیمت بیت کوین تا محدوده 65 هزار دلار بودیم. اما با رسیدن قیمت به کف محدوده خط روند صعودی کوتاه مدت، تقاضای خرید در بازار افزایش یافت. حفظ حمایت فعلی کماکان می‌تواند رشد قیمت تا 79 هزار دلار و 89 هزار دلار را به دنبال داشته باشد. کف الگوی مثلث متقارن را نیز می‌توانید به عنوان حد ضرر در نظر بگیرید. از دست رفتن این ناحیه حمایتی و تثبیت زیر آن، ریزش‌های سنگین‌تری را در بازار به دنبال خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 21 فروردین ماه 1403 (تایم فریم هفتگی)

نمودار هفتگی قیمت بیت کوین (BTC) را مشاهده می‌کنید. تا به حال پس از هر هاوینگ شاهد رشد قیمت بیتکوین بوده‌ایم. به نظر می‌رسد بسیاری از سرمایه‌گذاران بازار رمزارزها امیدوارند که سیکل 4 ساله قیمت بیتکوین تکرار شود و بار دیگر شاهد رشد قیمت این ارز دیجیتال باشیم. اگرچه همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌کنید، از سال 2012، پس از هر هاوینگ، میزان جهش قیمت نسبت به دوره قبل کمتر بوده است.

تحلیل تکنیکال ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 15 فروردین ماه 1403 (تایم فریم روزانه)

در طول یک ماه گذشته خریداران در تلاش بوده‌اند تا قیمت بیت کوین را در کانال 70 هزار دلار تثبیت دهند اما در این کار ناموفق بوده‌اند. از سوی دیگر فروشنده‌ها نیز چندان در ایجاد فشار فروش در بازار موفق نبوده‌اند و قیمت در این مدت در مثلثی متقارن در نوسان بوده است. در صورتی که هر کدام از سطوح پیش رو با قدرت! شکسته شود، می‌توانیم انتظار ادامه روند در آن جهت را داشته باشیم. تثبیت بالای 69 هزار دلار، اهداف 79 هزار و 89 هزار دلار را فعال می‌سازد. از سوی دیگر شکست الگوی مثلث به سمت پایین نیز ریزش قیمت تا 58 هزار دلار را در پیش خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیت کوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 16 اسفند ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

همانطور که در تحلیل قبل گفته شد، با توجه به سرمایه‌گذاری نهنگ‌ها در بازار، شاهد رشد قیمت و عبور از سد مقاومت 58 هزار دلار و رسیدن به اهداف 64 هزار و 69 هزار دلار بودیم. با رسیدن قیمت به ناحیه 69 هزار دلار، اردرهای سنگین فروش در بازار فعال شد و شاهد ریزش قیمت تا 59 هزار دلار بودیم. اما به نظر می‌رسد، خریداران به این راحتی کنار نمی‌کشند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین

در حال حاضر محدوده مقاومتی 69 هزار دلار از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. عبور از سد این مقاومت اهداف 74 هزار، 79 هزار و 89 هزار دلار را فعال می‌سازد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیت کوین چند روز در محدوده 52 هزار دلاری نوسان داشت و در ادامه با افزایش سرمایه‌گذاری موسسات و ایجاد فضای مثبت در بازار شاهد رشد قیمت تا محدوده مقاومتی 57-58 هزار دلار بودیم. داده‌های آنچین نشان می‌دهند که تعداد آدرس‌هایی که بیش از 1000 بیتکوین در اختیار دارند در طول یک ماه گذشته روندی صعودی داشته‌اند. با توجه به اینکه عبور از این ناحیه قیمت را به مرز سقف تاریخی 2021 نزدیک می‌کند، توصیه می‌شود که برای سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت از قراردادن حد ضرر در بازار فراموش نکنید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین

عبور از سد مقاومت فعلی، اهداف 64 هزار و 69 هزار دلار را فعال می‌سازد. در ادامه انتظار می‌رود فشار فروش در نواحی بالای 70 هزار دلار افزایش چشمگیری داشته باشد.

محدوده 52 هزار دلار که تراکم قیمت را در آن شاهد بودیم، در حال حاضر مهمترین حمایت پیش روی پادشاه ارزهای دیجیتال است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 12 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

بیتکوین توانست از سد مقاومت 48 هزار دلار عبور کند و به کانال 50 هزار دلار ورود کند. حفظ حمایت 48 هزار دلاری، افزایش تقاضا در بازار جهت تست تارگت 58 هزار دلار را به دنبال خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه
می‌توانید اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای بازار رمزارزها را از کانال سیگنال دنبال کنید:
سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 3 بهمن ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

پس از تایید ETFهای بیتکوین تا کنون شاهد افت 20 درصدی قیمت بیتکوین بوده‌ایم. در حال حاضر محدوده 37000-35500 دلار مهمترین حمایت پیش روی قیمت محسوب می‌شود. انتظار می‌رود در صورت ادامه ریزش، شاهد افزایش تقاضای خرید در این ناحیه حمایتی باشیم. از سوی دیگر، از دست رفتن این ناحیه حمایتی ( در صورت تثبیت شکست) ترس در بازار رمزارزها را افزایش خواهد داد.

نمودار روزانه قیمت بیتکوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین | 26 دی ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیتکوین توانست از سد ناحیه متراکم گفته شده در تحلیل قبل عبور کند و شاهد افزایش قیمت تا سقف کانال صعود و ناحیه مقاومتی مهم 48 هزار دلار بودیم. اما در ادامه با تایید ETFهای بیتکوین و افزایش عرضه در بازار ریزش قیمت تا 42 هزار دلار را شاهد بودیم. در حال حاضر محدوده حمایتی 40 هزار دلار از اهمیت بالایی برخوردار است و حفظ این ناحیه حمایتی می‌تواند به رشد قیمت تا 48 هزار دلار منجر شود. عبور از این ناحیه مقاومتی مهم اهداف 52 هزار دلار و 58 هزار دلار را فعال می‌سازد.

تحلیل بیتکوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیتکوین | دی ماه 1402 (تایم فریم 4 ساعته)

تراکم قیمت بیتکوین در طول یک ماه گذشته را مشاهده می‌کنید. این تراکم بلاتکلیفی بازار در شرایط پیش رو را نشان می‌دهد. با توجه به عدم توانایی قیمت در عبور از 44 هزار دلار، انتظار می‌رود بیتکوین بار دیگر ناحیه 40 هزار دلار را تست کند. در صورت حفظ این ناحیه، انتظار افزایش قیمت تا 44 هزار دلار در گام اول و 48 هزار دلار در گام بعدی را داریم.

تحلیل بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم 4 ساعته

تحلیل تکنیکال بیتکوین | دی ماه 1402 (تایم فریم روزانه)

قیمت بیتکوین محدوده حمایتی 40 هزار دلاری خود را حفظ کرده است. در ادامه انتظار می‌رود بار دیگر برای شکست مقاومت 44 هزار دلار اقدام کند. در صورت شکست این ناحیه مقاومتی انتظار افزایش قیمت تا 48 هزار دلار را داریم؛ محدوده‌ای که شکست آن، موج جدیدی از سرمایه را وارد بازار آلتکوین‌ها! خواهد کرد.

تحلیل تکنیکال بیتکوین
نمودار روزانه قیمت بیتکوین
اخبار و تحلیل‌های لحظه‌ای ارزهای دیجیتال را می‌توانید از کانال سیگنال دنبال کنید
سیگنال ارز دیجیتال

تحلیل تکنیکال بیتکوین (تایم فریم روزانه)

بیت کوین توانست پس از شکست خط روند نزولی خود و تثبیت بالای ناحیه 31 هزار دلار، افزایش قیمت تا 37 هزار دلار و 42 هزار دلار را تجربه کند. در حال حاضر نیز، در صورتی که بتواند در چند روز آینده حمایت 40 هزار دلار را حفظ کند، می‌توانیم انتظار رسیدن به هدف 48 هزار دلار را داشته باشیم.

تحلیل بیتکوین


تحلیل تکنیکال بیتکوین

بیتکوین اکنون وارد کانال جدیدی شده که در صورت حفظ نواحی موجود، می‌توان امید به افزایش قیمت تا 37 هزار دلار در گام اول و 42 هزار دلار در گام بعدی را داشت. در نظر داشته باشید که حفظ حمایت فعلی می‌تواند جذب سرمایه در بازار آلتکوین‌ها را در پی داشته باشد.

نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

تحلیل تکنیکال بیتکوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین
نمودار قیمت بیتکوین در تایم فریم روزانه

همانطور که در نمودار قیمت بیت کوین مشاهده می‌کنید، این ارز دیجیتال با مقاومت مهم 31 هزار دلار روبروست. این محدوده قیمتی در طول یک سال و نیم گذشته حفظ شده است. عبور از سد این مقاومت می‌تواند به رشد قیمت بیتکوین تا 40 هزار دلار و افزایش سرمایه در بازار آلتکوین‌ها منجر شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (4ساعته) | 23 مرداد 1402   

تحلیل تکنیکال بیت کوین

بیت کوین با رسیدن به محدوده حمایتی FVG در حوالی قیمت 29100 حمایت شد و در لحظه نگارش این تحلیل قیمت این ارز دیجیتال در محدوده 29450 قرار دارد.

در ادامه انتظار داریم قیمت به سمت هدف اول در حوالی قیمت 30700 دلار حرکت نماید.

حدضرر این پوزیشن در محدوده 28700 دلار قرار داشت که برای ریسک کمتر، حدضرر را به محدوده نقطه ورود انتقال داده و به اصطلاح پوزیشن را ریسک فری می‌نماییم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (6ساعته) | 18 مرداد 1402   

تحلیل قیمت بیت کوین

استاپ لاس تحلیل دیروز زده شد. تاکید کرده بودیم که این تحلیل از بیت کوین ریسک بالایی دارد و نباید بیشتر از 0.5%سرمایه خود را ریسک کنید.

در ادامه به نظر شاهد یک حرکت صعودی در بیت کوین تا محدوده های 30700 و 31800 و 33000 دلار باشیم.

هم‌چنان محدوده جذاب حمایتی برای خرید به‌وجود نیامده اما در صورتی که قیمت به محدوده 29300 الی 29000 دلار برسد با حدضرر کف 28700 دلار می‌توان برای خرید این ارزدیجیتال اقدام کرد.


تحلیل تکنیکال بیتکوین (30دقیقه) | 17 مرداد 1402   

BITCOIN ANALYSIS

از محدوده معرفی شده قبلی ریزش خوبی داشتیم، در ادامه اما ریسک ورود به پوزیشن بالاست و نهایتا می‌توان روی 0.5% سرمایه برای این موقعیت ریسک کرد.

محدوده 29500 الی 29600 دلار، اردربلاکی وجود دارد که می‌تواند مجددا قیمت را به محدوده‌های پایین‌تری هدایت کند. حدضرر پرریسک این معامله را می‌توان کمی بالاتر از محدوده اردربلاک قرار داد اما قرار دادن حدضرر در بالاترین قله ایجاد شده حوالی قیمت 30050دلار ریسک کمتری به همراه دارد.

مجددا توصیه می‌کنیم در این محدوده ریسک کمی را متحمل شوید و در نظر داشته باشید داده‌های روز پنجشنبه برای مارکت اهمیت بالایی دارد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (30دقیقه) | 11 مرداد 1402   

قیمت بیت کوین

طبق تحلیل قبل قیمت بیت کوین به محدوده مدنظر رسید و واکنش دقیقی به آن داشت. در ادامه انتظار داریم از همین محدوده اصلاح ادامه دار باشد.

توصیه می‌کنیم حدضرر این پوزیشن را به نقطه ورود منتقل کنید تا در صورت بازگشت قیمت و بی‌اعتبار شدن تحلیل، ضرری را متحمل نشوید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (30دقیقه) | 7 مرداد 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از حرکت اصلاحی بیت کوین تحلیل این ارز در کانال تلگرام گذاشته شد و محدوده اردربلاک روزانه (باکس خاکستری) به عنوان محدوده مقاومتی معرفی شد.

در ادامه با نگاه به تایم فریم 30 دقیقه این باکس بزرگ مقاومتی را می‌توان به محدوده آبی رنگ بهینه کرد و انتظار داشت با رسیدن به این محدوده شاهد اصلاح مجدد بیت کوین باشیم.

محدوده اردربلاک روزانه (باکس خاکستری) حوالی 29900 الی 30350 دلار واقع شده و باکس آبی رنگ از محدوده قیمتی 30000 الی 30100 دلار را شامل می‌شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین (روزانه) | 2 مرداد 1402   

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اتفاق هفته گذشته مجددا در نمودار بیت کوین تکرار شد و تا زمانی که در یک روند رنج باشیم این حالت بارها و بارها در نمودار رخ خواهد داد.

مجددا قیمت تا بالاترین نقطه برای جمع‌آوری نقدینگی پیش رفت اما نتوانست سقف ساختار را بشکند و مجددا شاهد اصلاح قیمت و گرفتن محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر بودیم.

همین حالت نیز ممکن است بازهم تکرار شود.به این صورت که قیمت مجددا تا محدوده‌های نقدینگی بالادستی (هایلایت زرد) بالا آمده و مجددا با هانت نقدینگی ها شاهد اصلاح قیمت باشیم؛البته که هر بار نسبت به دفعه قبل ریسک استاپ خوردن بیشتر خواهد شد.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 31 تیر 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل بیت کوین که در هفته گذشته انجام شد قیمت با نزدیک شدن به محدوده نقدینگی شروع به ریزش کرد و در ادامه از هانت محدوده‌ای که در نظر داشتیم ناتوان بود.

در نمودار بالا سه محدوده سقف علامت‌گذاری شده است. با توجه به‌اینکه در محدوده هایلایت سبزرنگ، قیمت سقف محدوده قبل (هایلایت نارنجی) را هانت کرده و بعد از آن شاهد ریزش و شکست ساختار و تثبیت زیر کف قبلی (بسته شدن کندل) بودیم، دیگر امکان شکست و هانت مجدد این محدوده نارنجی رنگ وجود ندارد.

به این معنی که در صورت بالارفتن قیمت از محدوده مشخص شده، قیمت خود را به محدوده مقاومتی بعدی خواهد رساند و این محدوده بی‌اعتبار خواهد شد.

هم‌چنان که مشاهده می‌کنید قیمت تا نزدیکی سطح رفته و تمام نقدینگی جامانده را جمع‌آوری نموده اما شاهد شکست این محدوده نبودیم.

در چنین ساختارهایی، می‌توان استاپ لاس را در بالاترین قیمت ساختار (هایلایت سبز) قرار داد و با گرفتن موقعیت فروش در سقف ایجاد شده از یک ریسک به ریوارد فوق‌العاده بهره برد.


تحلیل Bitcoin (روزانه) | 27تیر 1402   

بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

استاپ تحلیل قبل بیت کوین با ناجوان‌مردی زده شد تا با از درست دادن یک ریسک به ریوراد جذاب در بازار حسرت آن را بخوریم.

در ادامه تحلیل بیت کوین باید گفت هم‌چنان انتظار نزول این ارز تا محدوده هدف مشخص شده در چارت داریم.

در صورتی  که قیمت مجددا به سمت بالا برگردد و محدوده نقدینگی مشخص شده را لیکویید نماید، می‌توان با حدضرر مشخص شده اقدام به فروش نمود، هر چند با عدم جذابیت ریسک به ریوارد این پوزیشن به صورت اختصاصی به توضیح آن پرداخته نشده است.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 21 تیر 1402   

تحلیل بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

قیمت به محدوده مناسب باز کردن پوزیشن رسید. طبق تحلیل بیت کوین که در 17 تیرماه انجام شد، انتظار ریزش از این محدوده را داریم اما با توجه به منتشر شدن دادهای CPI در روز جاری توصیه می‌کنیم در معاملات خود جانب احتیاط را رعایت کنید.

تنها و تنها با توجه به ریسک به ریوراد 1 به 7 R/R این پوزیشن می‌توانید 0.25 الی 0.5 سرمایه خود را در این موقعیت جذاب قرار دهید و با توجه به اخبار مهم این هفته توصیه ریسک بیشتر از این مقدار را نداریم.


تحلیل بیت کوین (روزانه) | 17 تیر 1402   

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

تحلیل بیت کوین آنظور که انتظار داشتیم پیش نرفت و قیمت تنها به ایجاد یک شدو بالای سقف قبلی بسنده کرد.

در ادامه انتظار داریم یک اصلاح تا مناطقه پایین‌تر داشته باشیم. این اصلاح حداقل باید تا محدوده 29000 دلار امتداد یابد اما محدوده ایده‌آل جهت پایان آن27000 الی 26500 دلار می‌باشد.

در صورتی که به زیر محدوده 24750 دلار برویم، سناریوهای صعود اعتبار خود را از دست خواهند داد.


تحلیل تکنیکال Bitcoin (روزانه) | 12 تیر 1402   

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

تحلیل بیت کوین BTC که در تایم فریم 30دقیقه انجام شده بود، به ثمر نشست و اولین تارگت این معامله با ریسک به ریوارد 1 به 4 R/R تاچ شد.

در ادامه راه و نگاه به تایم فریم روزانه هم‌چنان تا نقض نشدن مجدد سطح 29450دلار، انتظار صعود قیمت بیتکوین تا محدوده 34000 دلار را داریم.

گفتنی است در این محدوده طبق صحبت های قبلی در مبحث Bitcoin CME Gap ، یک گپ بزرگ بین محدوده 34000 الی 35000 دلار داریم و انتظار می‌رود قیمت دقیقا برای پر کردن این گپ حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 5 تیر 1402

Bitcoin Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال قبل،  بیت کوین به سطح مدنظر رسید و از این محدوده شاهد کاهش قیمت بودیم. در شرایط فعلی برای مدیریت بهتر پوزیشن استاپ لاس را حداقل به نقطه ورود منتقل کرده و 30% از حجم را کم کنید.
هدف اول هم‌چنان در دسترس می‌باشد، هم‌چنین دیگر در سطح 28800 بدون تاییدیه به دنبال پوزیشن خرید نیستیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 3 تیر 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین بدون هیچ‌گونه فرصت خریدی به سمت محدوده 30700 دلار رفت و با واکنش مقطعی به این محدوده از آن عبور کرد؛ در نهایت BTC موفق شد در روز جمعه به بالاترین سقف در سال 2023 برسد.

در ادامه راه انتظار داریم بیتکوین پس از کمی اصلاح، مجددا به مدار صعودی برگردد. از دید اسکالپ نیز می‌توان در محدوده مشخص شده اقدام به گرفتن پوزیشن فروش کرد.

مقدار ریسک در این پوزیشن با توجه به ماهیت اسکالپ و خلاف روند آن باید بسیار کم باشد. ریسک به ریوارد این موقیعت فروش تا هدف اول 1 به 4 R/R و تا هدف دوم 1 به 6 است.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 31 خرداد 1402

تحلیل بیتکوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC قیمت کمی ازمحدوده‌ای که انتظار داشتیم بالاتر رفت و نقدینگی خوبی در محدوده‌های پایین‌تر به جا گذاشت، توصیه می‌کنیم فعلا در سمت خرید این ارزدیجیتال قرار نگیرید.

بهترین زمان برای خرید می‌تواند هنگام بازگشت قیمت برای لیکویید کردن مناطق نقدینگی باشد، در حال حاضر فقط محدوده اردربلاک 25900 دلار می‌تواند به عنوان یک حمایت مستحکم عمل کند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (2ساعته) | 29 خرداد 1402

Bitcoin Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمودار بیت کوین تغییر ساختار (choch) رخ داده و قعلا می‌توان گفت جهت نمودار صعودی است. از همین رو با ورود قیمت به باکس اردبلاک (محدوده 25900 الی 25750)، با گرفتن تاییدیه‌های معتبر می‌توان اقدام به خرید Bitcoin نمود؛ نحوه رسیدن به سطح اردبلاک چندان اهمیت نداشته و صرفا تاییدیه‌ها در این محل مورد اهمیت است.

هم‌چنان معتقدیم زیر محدوده 24700 دلار (کف قیمت بیت کوین)، نقدینگی خوبی وجود دارد. با اخباری که روز چهارشنبه 31 خرداد منتشر خواهد شد، شاید ابتدا نقدینگی این محدوده هانت شده و بعد قیمت به حرکت خود ادامه دهد.

یکی از دلایلی که در باکس آبی به دنبال خرید نیستیم، جمع آوری نقدینگی این بخش از قبل بوده است. در واقع در محدوده هایلایت نارنجی، یکبار نقدینگی های این محدوده را هانت کرده (هایلایت زرد) و در صورتی که قیمت به این محدوده برگردد، منتظر شکست کف می‌مانیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 27 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC  که در اردیبهشت ماه صورت گرفت قیمت در اولین برخورد با محدوده حمایتی شروع به بالا رفتن کرد، درادامه انتظار داریم در هفته جاری قیمت مجددا به سطح حمایتی برگردد.

هم‌چنان احتمال شکست آخرین کف (24750) در برگشت بیت کوین به محدوده وجود دارد، اما باید صبر کرد تا ساختار مناسبی تشکیل شود.

 توصیه می‌کنیم با بازگشت قیمت به نزدیکی سطح حمایتی از پوزیشن فروش به صورت کامل خارج شوید، اما اگر هم‌چنان قصد دارید ریسک بالاتری برای رسیدن به محدوده هدف دوم داشته باشید، 70% حجم فعلی را خارج شده و استاپ را در محدوده مشخص شده (28500) قرار دهید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 24 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین BTC به زیبایی به محدوده واکنس نشان داد.

حالا می‌توانیم انتظار نزول بیشتر قیمت را تا محدوده‌های تارگت مشخص شده داشته باشیم.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 23 خرداد 1402

Bitcoin-Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC در روز گذشته قیمت به محدوده رسید و بدون هیچ تاییدیه‌ای این محدوده را شکست و به محدوده پایین‌تری واکنش نشان داد و فعلا در راستای اهداف گفته شده در حال حرکت می‌باشد.

باید توجه کرد که این پوزیشن حالت اسکالپ داشت و برای ورود به چنین پوزیشن هایی حتما باید تاییدیه های لازم را از قیمت دریافت کنید.

در ادامه طریقه ورود و تاییدیه گرفتن در این موقعیت خرید در کانال تلگرامی سیگنال قرار خواهیم داد.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (15 دقیقه) | 22 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیتکوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC در تایم فریم 15 دقیقه، می‌توانیم انتظار یک صعود تا محدوده 26400 دلار از این ارز دیجیتال را داشته باشیم.هم‌چنین محدوده اردربلاک مشخص شده در حوالی قیمت 25800 دلار می‌تواند نقش حمایتی ایفا کرده و قیمت را به سمت بالا پرتاب نماید.

باید دقت داشت موارد گفته شده برای استفاده در تایم فریم 15 دقیقه گفته شدند و صرفا حالت اسکالپ دارند و در تایم فریم بالاتر روند هم‌چنان نزولیست.


تحلیل بیت کوین از دیدگاه الیوت (D) | 21 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC از دیدگاه کوتاه مدت در اواخر یک روند اصلاحی به سر می‌بریم و احتمالا این اصلاح در سطح حمایتی 22 الی 24 هزار دلار به پایان برسد.

بعد از آن مجددا انتظار یک رالی صعودی از این ارز دیجیتال را داریم که احتمالا قیمت را به بالای محدوده 32 هزار دلار برساند.

در نگاه بلند مدت تمام روند اتفاق افتاده می‌تواند قسمتی از یک X موج بزرگ‌تر باشد و بعد از تکمیل آن، بیت کوین مجددا یک روند نزولی قرار بگیرد، روندی که می‌تواند کف حمایتی شکل گرفته در محدوده 15 هزار دلار را نیز تهدید نماید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 20 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هیچکدام از سطوح گفته شده در ارزدیجیتال بیت کوین BTC قادر به حمایت این ارزدیجیتال نبودند و البته سطوح که گفته شدند تنها برای اسکالپ بودند و طبق تحلیل 23 اردیبهشت و 7 خرداد، ما هم‌چنان انتظار ریزش قیمت تا محدوده‌های مشخص شده را داریم.

در ادامه با رسیدن قیمت به محدوده حد سود اول(25000دلار)، 70% حجم پوزیشن را بسته و حد ضرر را به محدوده 28500 دلار انتقال می‌دهیم.

در صورتی که قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به محدوده حمایتی دوم حوالی 22000 دلار رسید، می‌توان با اطمینان بیشتری به دنبال موقعیت‌های خرید بود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (30دقیقه) | 10 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل قبل بعد از شکست محدوده قبلی، قیمت ارز دیجیتال بیت کوین به صورت شارپ ریزش کرد و حالا در نزدیکی سطح حمایتی بعدی قرار گرفته است.

در صورتی که با رسیدن به حمایت، تاییدیه‌های مربوطه صادر شود می‌توان به فکر موقعیت های خرید در بیت کوین بود.

محدوده حمایتی ورود بین 26800 الی 26600 قرار گرفته که باید دید آیا قیمت قادر به حفظ این محدوده خواهد بود یا اینکه هم‌چنان ریزش قیمت ادامه خواهد داشت.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 9 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از محدوده گفته شده در ارز دیجیتال بیت کوین قیمت به سمت بالا حرکت کرد و حتی فرصت معاملات اسکالپ در تایم فریم 5 دقیقه هم به‌وجود آمد.

در شرایط فعلی می‌توان مجددا با رسیدن قیمت به سطح در این محدوده ریسک کرد، هم‌چنین با شکست این محدوده باید منتظر رسیدن قیمت به محدوده بعدی حوالی قیمت 26600-26800 باشیم.


تحلیل تکنیکال BTC (2ساعته) | 8 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به محدوده مقاومتی مدنظر رسید اما هیچ تاییدیه‌ای مبنی بر فروش در تایم فریم‌های پایین‌تر داده نشد، بر همین اساس در صورتی که قیمت مجددا به محدوده 27300 برسد انتظار حمایت شدن آن را داریم.

هم‌چنین برای گرفتن پوزیشن فروش باید صبر کنیم تا در تایم فریم‌های پایین ساختار قیمت به نزولی تغییر پیدا کند.


تحلیل بیت کوین (4ساعته) | 7 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته تغییر ساختار داده و در صورتی که قبل از رسیدن به محدوده مقاومتی  به محدوده 26870 برسد می‌توان به موقعیت خرید به صورت اسکالپ فکر کرد.

از طرفی هم‌چنان پوزیشن شورت در محدوده 28000دلار سر جای خودش باقیست اما تنها با گرفتن تاییدیه‌های معتبر می‌توانیم در این موقعیت ریسک نماییم.


تحلیل تکنیکال Bitcoin (4ساعته) | 2 خرداد 1402

حلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در حال نزدیک شدن به محدوده مقاومتی مدنظر است و باید دید توان رشد شدن از آن را دارد یا خیر. در حال حاضر می‌توان با توجه به شرایط کلی بازار و ریسک به ریوارد1 به 4 این پوزیشن تنها 0/5% از سرمایه را در این موقعیت فروش ریسک کرد.


تحلیل بیت کوین (30دقیقه) | 24 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم 30 دقیقه، می‌توان یکبار دیگر در محدوده 27900 ریسک کرد و افدام به گرفتن پوزیشن فروش با ریسک به ریوارد 1 به 5 در بیت کوین نمود.

با توجه به اینکه بیت کوین تا به اینجا ریزش شدیدی داشته، پس امکان بی اعتبار این موقعیت فروش وجود دارد از همین روی حداکثر نیم‌درصد سرمایه را می‌توانیم اینجا ریسک نماییم.


تحلیل بیت کوین (4ساعته) | 23 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین به هدف اول خود رسید. در این محدوده باید 50% حجم پوزیشن بسته شده و حدضرر به محدوده مشخص شده(کمی پایین‌تر از نقطه ورود) منتقل گردد؛ هم‌چنین هدف دوم در محدوده 24000 دلار قرار می‌گیرد.

هم‌چنین اگر نگاه دقیق‌تری به نمودار داشته باشید، خواهید دید که قیمت بعد از اعلام داده cpi و هیجان زیاد در بالارفتن، با رسیدن به محدوده 28300 چه واکنش دقیقی داشت و از همین محدوده یک ریزش شارپ را تجربه کرد


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 20 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در تایم فریم 4 ساعته رنج شده و منتظر اعلام داده‌های CPI در ساعت 4 عصر امروز به وقت تهران است، چیزی کمتر از ده دقیقه دیگر!

طبق تحلیل هم‌چنان انتظار داریم این ارزدیجیتال به روند نزولی خود تا شکست کف 26500 ادامه دهد و بعد از آن باید دید به سمت هدف دوم پیشروی خواهد کرد یا اینکه ساختار دیگری تشکیل خواهد داد.

در صورت ایجاد هیجان در بازار، محدوده 28300 دلار می‌تواند مجددا باعث ریزش و اصلاح در قیمت شود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (4ساعته) | 18 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که انتظار داشتیم بیت کوین روند نزولی به خود گرفت. دو تارگت مشخص می‌توان برای این اصلاح تعیین کرد که با رسیدن قیمت به هرکدام از این اهداف، امکان برگشت قیمت زیاد می‌باشد.

از طرفی محدوده حمایتی 21000دلار می‌تواند مجددا قیمت را به سمت بالا پرتاب کند و بیت کوین را به قیمت‌های بالاتری برساند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 10 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در یک روند چند روزه صعود کوتاهی داشت، حالا به نظر این صعود به اتمام رسیده است. در شرایط فعلی منتظر نزول قیمت  حداقل تا محدوده باکس خاکستری رنگ (حوالی 24تا25 هزار دلار) می‌مانیم.

در کنار تحلیل بیت کوین توصیه می‌کنیم حتما نیم نگاهی به تحلیل اونس جهانی طلا و شاخص دلار داشته باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه و نگاه کوتاه مدت به قیمت، انتظار داریم بیت کوین تا محدوده‌های مشخص شده طبق سناریو تعیین شده اصلاح نماید. بعد از آن انتظار انباشت و روند رنج تا محدوده سقف قبلی را برای بیت کوین در نظر داریم.

*نکته: با توجه به اینکه موج A به صورت ایمپالس(5موجی حرکت کرده)، انتظار حرکت ایمپالس موج C را نیز داشتیم و تقریبا چنین اتفاقی نیز رخ داد.

با توجه به قدرت کم در کندل های صعودی، باید قدرت بیشتری به سناریو نزولی داد.

در ادامه باید گفت وضعیت آلت‌کوین کمی پیچیده شده و احتمالا با رنج شدن بیت کوین بسیاری از آن‌ها بتوانند رشدهای نسبتا خوبی را ثبت کنند.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (هفتگی) | 4 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم هفتگی و نگاه میان مدت، بیت کوین به محدوده حساسی رسیده، به طوری در شرایط فعلی می‌توان 2 سناریو برای این ارزدیجیتال در نظر گرفت.

در سناریو اول، می‌توان اینطور گفت که تمام روند صعودی فعلی تنها یک X موج بوده و مارکت مجددا برای میان مدت وارد روند نزولی شده است؛ در این حالت کف تشکیل شده حوالی 15000 دلار شکسته شده و BTC قیمت های پایین‌تری را به خود خواهد دید.

در سناریو دوم، روند صعودی که از محدوده 15000 دلار شروع شده بود تا پایان آن حوالی 3000 دلار را به عنوان اولین موج صعودی و روند نزولی فعلی را به عنوان موج دوم اصلاحی در نظر می‌گیریم. در این حالت بیت کوین قادر به شکست کف تشکیل شده در محدوده 15000 دلار نخواهد بود.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (روزانه) | 20 فروردین 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با توجه به اینکه بیش از 20 روز است که بیت کوین روند رنج به خود گرفته، تصمیم گرفتیم با نگاه دقیق به نمودار این ارز دیجیتال با کمک از امواج الیوت به تحلیل آن بپردازیم.

با نگاه به نمودار متوجه فشردگی قیمت در انتهای روند به همراه واگرایی اوسیلاتور RSI می‌شویم، این موضوع در کنار تاییدیه‌های فیبو در امواج الیوت، انتظار یک اصلاح تا محدوده حمایتی مشخص شده را به ماه می‌دهد.

در صورتی بعد از این اصلاح قیمت مجددا وارد فاز صعودی شود و بتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، حداقلی ترین تارگت بیت‌کوین در موج “3” حوالی 45000 دلار خواهد بود.

در انتها باید این تکته را به یادداشته باشید که با توجه به روند شارپ بیت کوین در تایم فریم های پایین، نمی‌توان اعتبار بالایی به این تحلیل بخشید، چرا که با دقت بالا نمی‌توانید ریزموج‌ها را مشخص کنید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC (یک ساعته) | 27 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که داشتیم بیت کوین به ناحیه حمایتی اردربلاک ماهانه نرسید و با خبر ورشکستگی بانک‌های آمریکایی به عنوان یک دارایی ضد تورمی به سرعت پامپ شد.

در ادامه راه انتظار داریم روند رو به رشد این ارز محبوب کمی آرام بگیرد و تا محدوده حمایتی مشخص شد اصلاح کوتاهی را شاهد باشیم.

اگر خوش شانس باشیم شاید بتوان یکبار دیگر بیت کوین را در محدوده کانال 22000 دلار دید و بعد از آن باید منتظر رشد آن باشیم.


الگو سر و شانه در بیت کوین | 13 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

به نظر ارز دیجیتال بیت کوین در حال تشکیل الگو سر و شانه می‌باشد، در صورتی که BTC  نتواند از محدوده سقف قبلی عبور نماید، این الگو تایید خواهد شد.

با شکست خط گردن، هدف الگو فعال شده که دقیقا به اندازه فاصله سر الگو تا خط گردن می‌باشد.


تحلیل بیت کوین BTC به سبک نقدینگی | 6 اسفند 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق تحلیل 30 بهمن ماه و هشداری که صادر شد، قیمت بیت کوین ریزش داشت.

در ادامه تنها دو سناریو می‌توان برای این ارز دیجیتال در نظر گرفت و با توجه به واگرایی منفی اوسلاتور RSI و هانت شدن سطح نقدینگی، توصیه می‌کنیم حتی با رقم خوردن سناریو دوم و صعودی شدن کوتاه مدتی روند، کمترین ریسک ممکن را در این ارز دیجیتال داشته باشید.

به یاد داشته باشید که در آخرین ریز موج‌های صعودی، سرمایه گذاران بزرگ در حال خروج هستند، از این منظر بهتر است برای گرفتن آخرین موج‌های بازار، ریسک نکنید و گاهی فقط تماشاچی باشید.


تحلیل تکنیکال بیت کوین | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه بیت کوین در حال رسیدن به محدوده مقاومتی است که برای آن در نظر گرفته بودیم، در محدوده‌های فعلی ریسک خرید بسیار بالارفته و انتظار داریم قیمت از محدوده باکس قرمزی که مشخص شده اصلاح نماید.

برای خرید بهتر است تا محدوده حمایتی سبز رنگ حوالی قیمت 18000 دلار منتظرماند.

در ادامه نکات گفته شده باید به وضعیت RSI بیت کوین نیز دقت نمود. این اوسیلاتور در حالتی قرار گرفته که به احتمال بالا هشدار یک واگرایی منفی (RD-) را می‌دهد.

این واگرایی در حالتی رخ می‌دهد که در نمودار قیمت سقف بالاتر ایجاد شده اما در RSI سقف پایین‌تر ایجاد شود و بعد از این واگرایی معمولا، اصلاح قیمتی صورت می‌گیرد.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیلی که در 15 بهمن با سبک نقدینگی از ارز دیجیتال بیت کوین داشتیم، احتمال هانت و لیکویید شدن سطح نقدینگی 25200 دلار را پیش‌بینی کرده بودیم.

با توجه به اینکه نفوذ ایجاد شده در سطح مقدار ناچیزی بوده، احتمال می‌دهیم دوباره توسط قیمت مورد حمله قرار بگیرد. در ادامه راه نیز برای ارز بیت کوین، روند اصلاحی مطابق با شماتیک کشیده شده در نظر گرفتیم.

 با توجه به اینکه دو محدوده نقدینگی خیلی خوب در سطوح پایین‌تر قرار گرفته، احتمال بسیار بالایی وجود دارد که قیمت برای حرکت‌ به سمت محدوده 30 و 40 هزار دلار ابتدا به پایین برگشته و محدوده‌های نقدینگی پایین‌تر را لیکویید کند تا استاپ خریداران عجول زده شده ودر نهایت به سمت تارگت‌های بالاتر حرکت نماید.


تحلیل بیت کوین Bitcoin از دید امواج الیوت | 30 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از منظر الیوت هارمونیک، بیت‌کوین BTC در الگو اصلاحی خود موفق به ساخت یک سیکل  ABC شده و بر همین اساس می‌توان انتظار داشت در ادامه شاهد یک X موج باشیم.

کمی بعید به نظر می‌رسد که حرکت صعودی ایجاد شده به عنوان یک سیکل صعودی جدید شناخته شود و احتمالا بعد از این X موج مجددا باید شاهد کاهش قیمت و تشکیل یک ABC دیگر تحت عنوان زیگزاگ دوگانه باشیم.

با توضیحاتی که داده شد در محدوده سقف قبلی ( 18800 دلار ) با حدضرر پایین‌ترین کف ایجاد شده (15500 دلار ) می‌توان اقدام به خرید بیت‌کوین نمود.

حداقل تارگت در محدوده سقف 32000 دلار خواهد بود. کمترین ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 5 می‌باشد؛ به هر علتی در صورت رسیدن قیمت به حدضرر گفته شده، باید بلافاصله از معامله خارج شد.


تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی | 15 بهمن 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

حرکات بیت کوین تا به اینجا تقریبا طبق تحلیل و پیش‌بینی پیش رفته و از این لحظه انتظار داریم قیمت بعد از لیکویید کردن سطح نقدینگی مشخص شده، اصلاح کرده و طبق سناریو به سمت باکس سبز رنگ حرکت نماید.


تحلیل به سبک نقدینگی | 1 بهمن 1401

BTC analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار بیت کوین در حال گذر از محدوده‌های نقدینگی ترسیم شده می‌باشد؛ انتظار داریم پس از گذر از محدوده نقدینگی دوم، مطابق با سناریو به سمت پایین حرکت کرده و وارد محدوده اردربلاک ماهانه شود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اگر نیم نگاهی به تحلیل‌های گذشته داشته و در این چند ماه از همراهان همیشگی سیگنال بوده باشید،

قطعا متوجه سادگی و کارایی بالایی سبک نقدینگی در بازی خوانی دست بازارساز شده‌اید. با توجه به اینکه طبق همین سبک بازار تغییر ساختار داشته و از سیکل نزولی در میان مدت به سیکل صعودی تغییر جهت داده، در ادامه با تمیز کردن چارت و نگاه به محل‌های نقدینگی بالاتر همراه شما خواهیم بود.

برگشتی که از محدوده 15500 دلار در بیت کوین Bitcoin انجام شد، باعث شکست‌ سقف‌های قبلی و تغییر ساختار قیمت از نزولی به صعودی گردید که با پیش‌بینی‌های درستی که در تحلیل 27 آذر ماه داشتیم می‌توانستید از سود این معامله منتفع شوید.

در ادامه اما در محدوده باکس خاکستری، اردربلاک ماهیانه قدرتمندی تشکیل شده و با اصلاح قیمت و رسیدن آن به محدوده همین باکس می‌توان با حدضرر کف باکس (16200 دلار) اقدام به خرید پله‌ای بیت کوین BTC نمود.

همچنین محدوده 50% اردربلاک‌ها معمولا با واکنش بازار همراه بوده و می‌توان عدد 17350 دلار را به عنوان به منطقه بهینه شده برای ورود به معامله در نظر گرفت؛ حداقل ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 15 خواهد بود.

برای گرفتن سود بیشتر در کنار ریسک بسیار بالاتر، می‌توان حدضرر را زیر منطقه اردبلاک 4 ساعته (باکس سبز وسط) قرار داد؛ به این صورت نقطه ورود 17500 و حدضرر در محدوده 17000 دلار قرار می‌گیرد. حداقل ریسک به ریوارد این معامله 1 به 22 خواهد بود.

اما به چه دلیلی محدوده 32000 دلار به عنوان تارگت معاملات قرار گرفته و اصلا چرا این سطح اینقدر مورد اهمیت واقع شده است؟!

1. با نگاه به چارت می‌توانیم متوجه شویم که محدوده 32000 دلار چه به لحاظ عدد روانی و چه به لحاظ چارت تکنیکالی، می‌تواند به عنوان یک مقاومت مهم تلقی شود و در واقع بسیاری از افراد تنها با شکست چنین مقاومت قدرتمندی اقدام به خرید می‌کنند و منتظر شکست سقف می‌مانند.
2. بازار ساز با توجه به همین موضوع، بعد از شکست سطح مقاومتی، سفارش خرید بسیاری زیادی از سمت افراد عادی دریافت می‌کند و تنها در این صورت می‌تواند بدون فشار آوردن به قیمت و ایجاد یک ریزش، سفارشات سنگین فروش خود را پر نماید. درواقع هرگاه سفارشات بسیار سنگینی بخواهد در مارکت جمع‌آوری شود، نیاز به صَرف زمان در کنار شکست سطوح حمایتی و مقاومتی مهم داریم.
3. نکته دومی که برای رد شدن مارکت از این محدوده مقاومتی باید در نظر داشت، اردبلاک تمیز و دست نخورده تایم فریم روزانه‌ای است که دقیقا کمی بالاتر از این محدوده تشکیل شده و می‌تواند باعث ریجکت قدرتمند قیمت شود.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 24 دی 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار تحلیل قبلی، پوزیشنی که داشتیم با موفقیت به هدف نهایی خود رسید. ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 10 بود. یعنی با هر یک واحد ریسک شما 10 واحد شانس برنده شدن داشتید.

انتظار نداشتیم بیت کوین از محدوده باکس بنفش عبور نماید، بنابراین در حال حاضر ورود به هیچ معامله‌ای توصیه نمی‌شود اما افراد عجول و پر ریسک می‌توانند در محدوده باکس حمایتی سبز رنگ، اقدام به بازکردن معامله لانگ (خرید) نمایند.

حدضرر این معامله می‌تواند 17200 دلار و حد سود آن 23600 باشد. شایان ذکر است ریسک این معامله بالاست و احتمال اینکه استاپ آن فعال شود، بسیار زیاد خواهد بود.


تحلیل به سبک نقدینگی | 17 دی 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

موقعیت خریدی که در اواخر آذر ماه در جهت لانگ باز کرده بودیم هم‌چنان به قوت خود باقیست، از دلایل طولانی شدن زمان این پوزیشن می‌توان به تعطیلات کریسمس و ترید خلاف جهت روند اصلی مارکت اشاره کرد.

هم‌چنان توصیه می‌کنیم حدضرر را به آخرین کف قیمتی در محدوده 16350 دلار منتقل کنید، تا در صورت تغییر روند بازار متوجه زیان نشوید.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی (4ساعته) | 29 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیل قبل با رسیدن به محدوده 50% اردربلاک، قیمت بیت کوین گارد صعودی به خود گرفت، اکنون می‌توان این پوزیشن را در حال ریسک فری قرار داد.

به این معنی که حدضرر به نقطه ورود منتقل خواهد شد و بعد از رسیدن به هدف‌های قیمتی مقداری از حجم بسته خواهد شد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

هفته گذشته به قدر کافی در خصوص تله گاوی و پامپی که اتفاق افتاد توضیح دادیم و انتظار هم می‌رفت که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی 1 ساعته، ریزش داشته باشد، البته این ریزش با سرعت بالایی رخ داد و هیچ فرصتی برای ورود مجدد وجود نداشت.

 اکنون ساختار قیمتی بیت کوین در کوتاه مدت و تا زمان رسیدن به باکس بنفش صعودی به نظر می‌رسد، به همین علت می‌توان با درصد سرمایه کمتری اقدام به بازکردن پوزیشن لانگ در یک محدوده بهینه کرد. اما برای پیدا کردن این محدوده بهینه گام به گام با قیمت جلو می‌رویم.

در اولین مرحله باید یک اردربلاک تمیز را پیدا کنیم ( باکس خاکستری). باکس رسم شده فضای بزرگی را اشغال می‌کند، بنابراین 50% محدوده اردربلاک (خط سبز) را در نظر می‌گیریم.

در مرحله دوم باید واکنش قیمت به این محدوده را بسنجیم؛ مشاهده می‌کنیم که قیمت بعد از هانت محدوده نقدینگی( خط نارنجی) در حال درجا زدن است و این موضوع نشان می‌دهد که به احتمال قوی، محدوده اردربلاک صعودی کار خواهد کرد.

حدضرر این معامله را می‌توان در زیر محدوده اردربلاک قرار داد و هدف قیمتی می‌تواند سطح نقدینگی بالایی باشد. هم‌چنین ریسک به ریوارد این معامله یک به یازده خواهد بود.

تنها نکته مهمی که باید در این معامله در نظر بگیریم، مقدار ریسک انجام شده است. به علت اینکه در تایم فریم‌های بالاتر جهت حرکت قیمت نزولیست باید ریسک کمتری در این پوزیشن داشت.

هم‌چنین می‌توان برای داشتن ریسک کمتر، بعد از ورود قیمت به محدوده اردربلاک مشخص شده، در تایم فریم‌های پایین‌تر اقدام به گرفتن تاییدیه کرد.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 23 آذر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با پامپ بیت کوین، منطقه نقدینگی بعدی هم از دست رفت، اما تغییر روندی در قیمت صورت نگرفت، بر همین اساس می‌توان سناریو قرمز رنگ را حذف کرد و انتظار ریزش را از محدوده باکس بنفش داشت.


تحلیل به سبک نقدینگی | 19 آذر 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بیت کوین در یک روند قیمتی رنج و خسته کننده قرار گرفته، فنر قیمتی که در حال جمع شدن است، می‌تواند در آینده‌ای نزدیک قیمت را با سرعت بالایی به سمت پایین پرتاپ نماید. همانطور که در تحلیل 12 آذر گفتیم، فعلا تاییدیه پوزیشن فروش داده نشده و هم‌چنان باید منتظر رسیدن قیمت به مناطق مدنظر باشیم.


تحلیل Bitcoin به سبک نقدینگی | 12 آذر 1401

انالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظاری که در تحلیل 5 آذر داشتیم، بیت‌کوین به سمت بالا حرکت کرد و توانست با یک کندل قدرتمند بالای محدوده 17000 دلار کلوز کند.

با توجه به اینکه هم‌چنان تاییدیه‌ای مبنی بر فروش داده نشده باید صبر کرد و منظر هانت شدن سطح نقدینگی یک ساعته یا روزانه ماند؛ هم‌چنان ایده‌آل‌‍‌ترین سناریو برای فروش، رسیدن BTC به محدوده باکس بنفش است.


تحلیل به سبک نقدینگی | 5 آذر 1401

آنالیز بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رفت یک حرکت صعودی کوتاه برای جمع آوری استاپ‌های فروشندگان صورت بگیرد که در حال حاضر هم همین اتفاق در حال جریان است.

حالت ایده‌آل برای گرفتن موقعیت فروش این است که مطابق با سناریو آبی، قیمت بعد از هانت نقدینگی به باکس بنفش برسد، در این صورت می‌توانیم انتظار تشکیل روند نزولی و ریزش بیت‌کوین را داشته باشیم.

همچنین ممکن است، قیمت با هانت منظقه نقدینگی در تایم فریم یک ساعته(خطوط نارنجی)، حرکت نزولی خود را برای رسیدن به سطوح پایین‌تر شروع نماید.

درهر صورت نمی‌توان همیشه در مارکت برنده بود و از تمام نوسانات آن سود برد. در حالت فوق می‌توانیم با هانت منطقه نقدینگی یک ساعته، در صورت ایجاد ستاپ فروش با یک استاپ بسیار کوچک و ریسک پایین، اقدام به فروش بیت‌کوین نماییم.

در صورتی که حدضرر این پوزیشن فعال شود، منتظر رسیدن قیمت به باکس بنفش می‌مانیم و تنها با تشکیل ستاپ فروش، در باکس بنفش، موقعیت فروش اتخاذ می‌نماییم.


تحلیل به سبک نقدینگی | 18 آبان 1401

تحلیل تکنیکال بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تحلیل قبلی انتظار داشتیم بیت کوین از باکس بنفش بالایی حرکت نزولی خود را آغاز کند و همین اتفاق هم افتاد. اکنون ترید در هر جهتی در این ارز دیجیتال ریسک بالایی خواهد داشت.

برای داشتن معامله‌ای مطمئن لازم است تا قیمت تعیین جهت کند و این یعنی باید چند روزی بازار رنج باشد و نوسانات زیادی در مارکت داشته باشیم.

در مرحله بعد در صورت ادامه نزول و تارگت های پایین‌تر، باکس بنفش بعدی در محدوده نقدینگی مشخص شده می‌تواند باعث چرخش قیمت شود؛ هم‌چنین با صعودی شدن روند مطابق سناریو دوم، بیت‌کوین به سمت سطح نقدینگی بالاتر حرکت خواهد کرد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 15 آبان 1401

تحلیل نقدینگی بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

بعد از اینکه استاپ فروشندگان در مارکت زده شده، قیمت به باکس مقاومتی بنفش رسید؛ فقط در صورتی که تاییدیه لازم برای فروش داده شود، می‌توان در این نقطه اقدام به گرفتن پوزیشن فروش (Short) بر روی بیت کوین کرد.

برای تاییدیه باید منتظر تشکیل یک اردربلاک نزولی در همین تایم فریم یا تایم های ساعتی باشیم.

برای تشکیل اردربلاک هم لازم است تا یک کندل نزولی به صورت کامل کندل صعودی ما قبل خود را بپوشاند و به اصطلاح الگو پوشا نزولی یا اینگلفینگ را شکل دهد.

هم‌چنین از اوسیلاتور RSI در جهت دیدن واگرایی ها نیز می‌توان استفاده کرد و ورودی مطمئن تر به معامله را تجربه نمود.

انتظار می‌رود تا زمان بازگشایی بازارهای جهانی حرکت خاصی در بیت‌کوین اتفاق نیفتد و قیمت در همین محدوده رنج باقی بماند، از طرفی نکاتی که در خصوص تاییدیه ذکر شد تنها در حالتی معتبر است که مارکت‌های جهانی باز باشند.

در نهایت با گرفتن تاییدیه‌های لازم، می‌توان حدضرر معامله را پشت اردربلاک تازه تشکیل شده یا برای ریسک کمتر، بالای قله 22800 دلار گذاشت و هم‌چنین اولین تارگت را می‌توان منطقه نقدینگی پایین در نظرگرفت. 


تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی | 7 آبان 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، قیمت خود را به سطح نقدینگی که به مانند یک آهنربا عمل می‌کرد رساند و استاپ‌های این سطح زده شد. اکنون باید منتظر رخ دادن حرکات مارکت در باکس بنفش باشیم.

علت تناقص در دو تحلیل مشخص شده را می‌توان در دلایل و دیدگاه آن‌ها نسبت به مارکت جستجو کرد.

در سبک نقدینگی بعد از هانت شدن استاپ‌ها، انتظار حرکت خلاف جهت را در مارکت و به دام انداختن معامله‌گران خرده‌پا را داریم.

درصورتی درون باکس مشخص شده، تاییدیه مبنی بر ریزش صادر گردید، می‌توان با اطمینان بیشتری در جهت نزول وارد شد.

هم‌چنین در صورتی که بیت کوین باکس بنفش رنگ را به سمت بالا بشکند، باید منتظر رسیدن قیمت به منطقه نقدینگی که در بالادست مشخص شده بمانیم.


تحلیل BTC به سبک نقدینگی | 23 مهر 1401

تحلیل بیت کوین به سبک نقدینگی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با تحلیلی که در سبک نقدینگی داشتیم، هم‌چنان در تایم فریم روزانه حتی با انتشار داده‌های CPI اتفاق خاصی در بیت کوین رخ نداده و باید منتظر جمع‌آوری نقدینگی بالای محدوده قیمتی 20500دلار باشیم.

با ادامه روند رنج و خنثی، خریدران بیشتری در محدوده 18000دلار اقدام به خرید و سفارش‌گذاری می‌کنند و با طولانی‌تر شدن این موضوع، ممکن است دیگر محدوده باکس بنفش کارایی لازم را در جهت برگشت قیمت ایفا نکند و این ارزدیجیتال به سمت محدوده نقدینگی بالاتر حرکت نماید.


تحلیل تکنیکال به سبک نقدینگی | 9 مهر 1401

تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

مطابق با انتظار منطقه نقدینگی که در پایین دست قرار داشت شکار شد و اکنون باید منتظر نفود در منطقه نقدینگی 20550 دلار باشیم. 

بعد از شکار این منطقه مارکت برای نقدینگی موجود در پایین دست حرکت خواهد کرد. در نتیجه می‌توان گفت تحلیل تکنیکال صورت گرفته از بیت کوین بر اساس دیدگاه نهنگ‌ها بوده و می‌تواند بر اساس منطق توضیح داده شده در مارکت، اتفاق بیفتد.


تحلیل به سبک نقدینگی | 27 شهریور 1401

اموزش تحلیل بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در چارت مشخص است، قیمت بعد از شکار منطقه نقدینگی که در وسط قرار داشت، به سرعت کولپس کرد و بیت کوین ریزش شدیدی را تجربه نمود.در حال حاضر نیز دو منطقه مهم برای شکار نقدینگی می‌توان در نظر گرفت که در نمودار مشخص شده است.


نمودار Bitcoin CME Gap (4 ساعته) | 19 شهریور 1402

bitcoin cme gap

طبق انتظار گپ بیت کوین پر شد و از کمی بالاتر شاهد برگشت قیمت بودیم. طبق نمودار Bitcoin CME Gap هم‌چنان 2 گپ بزرگ در نمودار وجود دارد.

به نظر شما قیمت به کدام سمت خواهد رفت؟!


نمودار Bitcoin CME Gap (1 ساعته) | 20 تیر 1402

Bitcoin CME
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق نمودار Bitcoin CME Gap در محدوده نارنجی رنگ (30700-30985)گپ قیمتی داشتیم که فعلا مقداری از آن پر شده و انتظار داریم محدوده زرد رنگ که بخش جامانده این گپ نیز هست در ادامه پر شود.


نمودار گپ قیمت بیت کوین BTC CME (4ساعته) | 31 خرداد 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

محدوده گپ 29000 دلار هم در چارت Bitcoin CME پر شد. حالا فقط دو محدوده 21000 دلار و 34000 دلار باقیمانده است. با توجه به ساختار نمودار، انتظار داریم پس از یک اصلاح، ابتدا محدوده گپ 34000 دلار پر شود.


نمودار گپ بیت کوین (30 دقیقه) | 29 خرداد 1402

گپ قیمت بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار گپ CME هفته گذشته پر شد و  قیمت از همان محدوده بازگشت و به هدف رسید.

در هفته جاری گپی در نمودار  BTC CME GAP  تشکیل نشد اما هم‌چنان 2 محدوده مهم 21000 و 29000 دلار رابه عنوان گپ در نظر داریم.


گپ قیمت بیت کوین Bitcoin CME (4 ساعته) | 21 خرداد 1402

نمودار گپ قیمت بیت کوین BTC CME GAP
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمودار گپ بیت کوین BTC CME در محدوده 26150 الی 26500 گپی به‌وجود آمده که به احتمال زیاد این گپ امروز پر شود. با پر شدن گپ حرکت اصلی قیمت شروع خواهد شد.


تحلیل گپ بیت کوین (2 ساعته) | 10 خرداد 1402

BITCOIN CME GAP
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

محدوده مورد انتظاری گپ cme، در بیت کوین پر شد. با پیدا کردن ناحیه درست و گرفتن تاییدیه های لازم، می‌توان به فکر موقعیت های خرید باشیم.


تحلیل ( bitcoin cme gap ) 4ساعته | 8 خرداد 1402

BITCOIN CME ANALYSIS
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

محدوده 27100 الی 27900 دلار یک گپ ایجاد شده که انتظار داریم برای ادامه حرکت، ابتدا این گپ پر شود.


تحلیل تکنیکال ( Bitcoin CME Gap ) 4ساعته | 3 خرداد 1402

 گپ قیمت بیت کوین BTC CME GAP
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در نمودار گپ قیمت بیت کوین BTC CME GAP دو گپ وجود دارد و دقیقا نمی‌توان مشخص کرد کدام یک اول پر می‌شود اما اتفاقی که در بازار بورس کالای شیکاگو پس از یک گپ قیمت CME رخ می‌دهد این است که معمولا قیمت‌ها پس از مدتی به نزدیکی قیمتی که با آن در آخر هفته گذشته بسته‌شده بودند، بازمی‌گردد. محدوده 29000 و 21000 دلار از این منظر مهم هستند.

جدیدترین تحلیل انچین On Chain Analysis ؛ 1 مرداد 1402

از تحلیل‌ on chain (انچین) برای داشتن درک بهتری از مارکت همراه با درصد خطای کمتر، درکنار تحلیل تکنیکال و فاندامنتال استفاده می‌کنیم؛ داد‌ه‌هایی که در تحلیل آنچین مورد بررسی قرار می‌دهیم به متریک معروف هستند و هرکدام از این متریک‌ها یک جنبه خاص از بازار را به ما نشان می‌دهند.


تحلیل On Chain بیت کوین | متریک NUPL

Bitcoin-Net-Unrealized-Profit_Loss-(NUPL)-(EMA-165)-(1)
Bitcoin-Net-Unrealized-Profit_Loss-(NUPL)-(EMA-165)

در حال حاضر متریک NUPL در محدوده زرد رنگ قرار دارد و گویا قیمت هم فعلا تمایلی به بالارفتن ندارد. بنابراین انتظار داریم در مرحله اول این شاخص تا محدوده سبزرنگ افت نماید.

شاخص NUPL چیست؟

شاخص NUPL یکی از بهترین متریک‌ها برای دانستن زمان شروع چرخه گاوی یا خرسی ارز دیجیتال بیت کوین می‌باشد.

بر اساس این شاخص هرگاه به محدوده آبی رسیده‌ایم” محدوده‌ای که اکثر فعالین بازار در ضرر هستند”  بیت کوین روند صعودی خود را شروع می‌کند و در نهایت با رسیدن به محدوده زرد یا  نارنجی، روند نزولی و خرسی Bitcoin شروع خواهد شد.


داده On Chain ؛ متریک Bitcoin UTXOs in Profit (SMA-200)

Bitcoin-UTXOs-in-Profit-(SMA-200)
Bitcoin-UTXOs-in-Profit-(SMA-200)

رشد شارپ این شاخص (نمودار بنفش) نشان از سیو سود خریداران دارد و این موضوع می‌تواند فشار فروش را در قیمت افزایش دهد.

متریک UTXOs in Profit چیست؟

تعداد UTXOهایی که با مقایسه قیمت بین ایجاد شده و نابود شده سود می برند. روند افزایشی در نمودار به این معنی است که سرمایه گذاران بیشتری شروع به سیو سود می کنند و در نتیجه فشار فروش افزایش می یابد.


تحلیل آنچین | متریک MVRV Ratio

on cahin
Bitcoin-MVRV-Ratio

این شاخص فعلا با محدوده مقاومتی عدد 2 فاصله داد اما از طرفی نزدیک سطح حمایتی هم نیست که نشان می‌دهد بیت کوین در نزدیکی محدوده‌های مقاومتی مهمی قرار دارد.

متریک MVRV Ratio چیست؟

MVRV Ratio  به نوعی ارزش واقعی قیمت بیت کوین  BTC  را نشان می‌دهد.

طبق گفته سازنده این معیار، هر زمان این شاخص در محدوده سبز رنگ قرار بگیرد، قیمت بیت کوین   Bitcoin ارزندگی بالایی دارد و احتمالا می‌تواند یک رالی صعودی را شروع کند و هر گاه این شاخص در محدوه قرمز قرار داشته باشد، قیمت ارزندگی خود را از دست داده و می‌تواند برای فروش مناسب باشد.


تحلیل on chain | متریک Puell Multiple

on cahin data analysis
Bitcoin-Puell-Multiple

این شاخص به محدوده مقاومتی مهم عدد 2 رسید و از همین محدوده وارد اصلاح شد. انتظار داریم این اصلاح در این شاخص ادامه دارد باشد و تا مدتی سقف جدیدی در آن ثبت نگردد.

متریک Puell Multipl چیست؟

می‌توان گفت متریک Puell Multipl  به نوعی همیشه یک قدم از قیمت بیت کوین جلوتر است و همیشه کف و سقف‌های خود را زودتر از قیمت ثبت کرده و مسیر احتمالی قیمت را در آینده شفاف می‌کند.

 طبق گفته سازنده این متریک، اعداد زیر 0.4 نشان از ارزنده بودن بیت کوین نسبت به قیمت و اعداد بالای 6 نشان از فروش نهنگ‌ها و بالاتر رفتن قیمت نسبت به ارزش ذاتی است.


تحلیل انچین | متریک NVT Golden Cross  

on cahin analysis
Bitcoin-NVT-Golden-Cross

این متریک به محدوده مقاومتی رسید و از آنجا که کاربرد این متریک به صورت کوتاه‌مدتیستبا نزدیک شدن به محدوده مقاومتی شاهد اصلا قیمت در بیت کوین بودیم.
مجددا با رسیدن این شاخص به محدوده حمایتی انتظار رشد قیمت را خواهیم داشت.

شاخص NVT Golden Cross چیست؟

 متریک NVT Golden Crossرا بیشتر بتوان مناسب روندهای کوتاه مدتی دید و برای کوتاه مدت از آن بهره برد.

هرگاه این شاخص آنچین به محدوده حمایتی سبز رسیده، یعنی بیت کوین در فاز انباشت قرار داشته و می‌توان انتظار یک صعود از آن را داشت، از طرفی هر وقت این شاخص به محدوده قرمز رسیده، یعنی وارد فاز فروش شده‌ایم.