زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
یکشنبه
26 فروردین 1403

بر اساس داده‌های هفتگی و در بلندمدت حمایت مهم جفت ارز یورودلار در حدود 1/05-1 (باکس سبزرنگ) واقع شده است.
حفظ ناحیه‌ی یادشده میتواند موجب صعودی شدن این جفت ارز تا اهداف 1/23، 1/31 و 1/43 در بلندمدت گردد.

نمودار هفتگی یورودلار
نمودار هفتگی یورودلار – 27 دی 1402

تحلیل نفت WTI (روزانه) | 14 شهریور 1402

تحلیل تکنیکال نفت خام

در تحلیل نفت ، موج B اصلاحی به تارگت مدنظر نرسید و خیلی زودتر تکمیل شد و قیمت به سمت اهداف بالا حرکت کرد.

در ادامه انتظار رسیدن قیمت به کانال 90 دلار را داریم. محدوده 93 تا 97 دلار می‌تواند ترمز قیمت نفت را برای مدتی بکشد.

در آینده بازهم طبق شماتیک ترسیم شده انتظار حرکت صعودی از نماد WTI  را داریم.


تحلیل نفت (روزانه) | 6 شهریور 1402

تحلیل نفت

در روند موج شماری تحلیل نفت مقداری تغییرات جزئی ایجاد شد و احتمالا دیگر X موج نخواهیم داشت و تنها موج C به صورت کشیده درخواهد آمد.

با نگاه دقیق تر به تحلیل های سیگنال متوجه می‌شویم از زمانی که نفت به محدوده 67 دلار رسید، انتظار صعود آن را داشتیم، بارها و بارها بر صعود این کامودیتی تاکید کردیم.

در ادامه تحلیل نماد WTI ، احتمال می‌دهیم موج نزولی فعلی در همین محدوده یا نهایتا حوالی 70 دلار خاتمه یابد و مجددا شاهد رشد نفت و رسیدن آن به قیمت های بالای 90 دلار باشیم.

تارگت نهایی که برای نفت مدنظر داریم می‌تواند به 100 دلار برسد؛ چند با دیتای فعلی صحبت از نفت 100 دلاری هنوز زود است.


تحلیل تکنیکال نفت (روزانه) | 12 تیر 1402

تحلیل WTI
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

از آخرین تحلیل نفت WTI بیشتر یک ماه می‌گذرد و و هم‌چنان این طلای سیاه در حال رنج زدن در محدوده حمایتی است. انتظار داریم در ادامه طبق سناریو نارجی رنگ به حرکت خود ادامه دهد.

در صورتی که قیمت حدضرر مشخص شده در تصویر را فعال نماید، باید انتظار نفت 55 دلاری را داشته باشیم.


تحلیل تکنیکال WTI (روزانه) | 1 خرداد 1402

تحلیل تکنیکال نفت
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نفت خام WTI کمی متفاوت از شماتیک ترسیم شده عمل کرده و با یک اصلاح سنگین به موج B خود پایان داد. هم‌چنان انتظار صعود نفت به محدوده 100 دلار را داریم و تا زمانی که محدوده قیمتی 63.5 دلار از دست نرفته، می‌توان گفت این تحلیل پابرجاست.

به لحاظ الیوتی چون در یک کارکشن هستیم، امواج می‌توانند تناسبی باهم نداشته باشند، فعلا این اصلاح را به عنوان یک دبل زیگزاگ در نظر گرفتیم، اما در آینده قطعا آپدیت خواهد شد.


تحلیل تکنیکال USOIL (روزانه) | 22 فروردین 1402

تحلیل تکنیکال WTI
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق انتظار، قیمت از محدوده 65دلار بزگشت خوبی را تجربه کرد و اکنون نفت 100 دلاری از رگ گردن به ما نزدیک‌تر است؛ قیمت احتمالا مطابق با سناریو ترسیم شده حرکت خواهد کرد.


تحلیل تکنیکال نفت (روزانه) | 3 بهمن 1401

قیمت نفت
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نفت تحت یکی از دو سناریو مشخص شده در نهایت به سمت 100 دلاری شدن پیش‌روی خواهد کرد. در سناریو اول در صورتی که قیمت بتواند با قدرت از مقاومت خط روند (باکس خاکستری) عبور نماید، می‌تواند با سرعت نسبتا بالایی خود را به محدوده مقاومتی 100 دلاری (باکس قرمز) برساند و البته ماندگاری قیمت در آن منطقه نیز به همان نسبت کم خواهد بود.

در سناریو دوم قیمت یک‌بار دیگر به سمت باکس حمایتی سبز رنگ بازگشت خواهد داشت و بعد از آن به سمت محدوده مقاومتی 100 دلاری حرکت خواهد کرد، در این سناریو قیمت نفت مدت طولانی‌تری در قیمت‌های بالاتر خواهد ماند.


تحلیل تکنیکال WTI (روزانه) | 15 آذر 1401

USOIL analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با از دست رفتن محدوده 76 دلار، می‌توان گفت تحلیل قبلی اعتبار خود را از دست داده و دیگر باید انتظار قیمت‌های پایین‌تری را برای نفت بکشیم. در حال حاضر با ورود مجدد ونزوئلا به بازار نفت، می‌توان هم‌چنان انتظار ریزش قیمت را داشت. محدوده کانال 60 دلار می‌تواند باعث برگشت قیمت نفت تا خط روند مشخص شده باشد.

تحلیل انس جهانی طلا (روزانه)| 12 شهریور 1402

تحلیل طلا جهانی

انس جهانی طلا بعد از هانت کف شروع به حرکت صعودی کرد. انتظار می‌رود از محدوده 1966 یا نهایتا 2008 دلار شاهد برگشت قیمت طلا و ریزش نماد XAUUSD باشیم.

برای داشتن معامله‌ای ایده‌آل محدوده 2008 دلار با حدضرر 2070 و حد سود 1800 و 1730 دلار می‌تواند ریسک به ریوارد بسیار مناسبی را در اختیار ما قرار دهد.


تحلیل اونس جهانی طلا (4ساعته)| 25مرداد 1402

انس جهانی طلا

انس طلا یکی بعد از دیگری سطوح حمایتی را از دست می‌دهد هرچند در شرایط فعلی فکر می‌کنیم قدرت روند نزولی به حدی نیست که بتواند قیمت را سریع و شارپ به سمت پایین حرکت دهد.

در این شرایط هم‌چنان به دنبال ستاپ بای در اونس جهانی طلا هستیم و انتظار داریم در محدوده حمایتی 1890 دلار یا بعد از هانت این محدوده قیمتی، این ستاپ خرید در انس طلا ایجاد شود.

شایان ذکر است در حال حاضر هیچ ستاپ خریدی به‌وجود نیامده و صرفا باید منتظر اخبار و اتفاقات مهم برای این فلز ارزشمند باشیم. این اخبار و اتفاقات را می‌تواند از سایت های www.forexfactory.com یا www.fxstreet.com  پیگیری نمایید.


تحلیل انس جهانی طلا (4ساعته)| 18 مرداد 1402

انس جهانی طلا

انس جهانی طلا محدوه حمایتی FVG در قیمت 1940 دلار را از دست داد و نتواسنت از این محدوده به سمت بالا حرکت کند. در ادامه انتظار داریم نماد XAUUSD از محدوده اردبلاک 1915 دلار با حدضرر 1900 دلار در جهت اهداف 1950 و 1980 و 2010 دلار حرکت نماید.

لازم به ذکر است با توجه به نگاه غالب نزولی در چارت طلا جهانی در تایم فریم های بالاتر، نباید برای خرید در این محدوده‌ها ریسک زیادی داشته باشیم.


تحلیل انس جهانی طلا (روزانه) | 9 مرداد 1402

انس جهانی طلا

آن طور که انتظار می‌رفت انس جهانی طلا از محدوده حمایتی گفته شده در تحلیل قبلی رشد داشت. در ادامه اما انتظار داریم مجددا XAUUSD از محدوده حمایتی FVG مشخص شده تا  محدوده مقاومتی 2010 دلار رشد داشته باشد.

با رسیدن اونس جهانی طلا به محدوده مقاومتی انتظار اصلاح سنگینی را برای این کامودیتی داریم.


تحلیل انس طلا (روزانه) | 12 تیر 1402

اونس جهانی طلا XAUUSD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اونس جهانی طلا XAUUSD به محدوده ارزنده‌ای رسیده و انتظار از حوالی شاهد صعود این کامودیتی ارزشمند باشیم.

در سناریو نارنجی رنگ در صورتی که انس طلا قادر به حفظ ف قیمتی فعلی باشد شاهد جهش آن تا محدوده اردربلاک مشخص شده خواهیم بود.

در سناریو دوم اما جنس صعود از نوع تغییر روند است و در صورتی که انس طلا جهانی GOLD محدوده باکس حمایتی (Critical Bottom) را هانت کرده و به حوالی قیمت 1878دلار برسد، می‌توانیم انتظار صعود همراه با شکست سقف را از این فلز ارزشمند داشته باشیم.


تحلیل XAUUSD (روزانه) | 1 خرداد 1402

انس جهانی طلا xauusd
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در صورتی که اونس جهانی طلا از همین محدوده یا کمی پایین‌تر، به محدوده مقاومتی مشخص شده برسد، با حدضرر مشخص می‌توان اقدام به گرفتن یک پوزیشن فروش بلند مدت در XAUUSD کرد. حداقل نسبت ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 14 R/R و حداکثر 1 به 19 می‌باشد.


تحلیل XAUUSD (4ساعته) | 1 خرداد 1402

تحلیل XAUUSD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته بهتر می‌توان جزییات پوزیشن فروش در GOLD را نمایش داد. نقطه ورود حوالی قیمت 2008 الی 2012 دلار، حدضرر 2023 دلار و حد سود در محدوده‌های 1805 و 1725 دلار قرار می‌گیرد. باید دقت داشت با توجه به عدم تایید دقیق شکست ساختار، این پوزیشن ریسک بسیار بالایی دارد اما از آنجایی که نسبت ریسک به ریوارد آن طلاییست و با تحلیل شاخص دلار هم‌خوانی لازم را دارد می‌توان 1% از سرمایه را در این موقعیت ریسک کرد.


تحلیل انس جهانی طلا (D) | 30 اردیبهشت 1402

تحلیل اونس جهانی طلا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اونس جهانی طلا XAUUSD ، کمی بالاتر از محدوده مورد انتظار ریزش کرد و حالا انتظار داریم در اولین حرکت به سطح 1880 دلار برسد و در صورت از دست رفتن این سطح، باید منتظر دیدن انس جهانی طلا در قیمت‌های پایین‌تر باشیم.


تحلیل اونس جهانی طلا (D) | 28 اسفند 1401

تحلیل تکنیکال طلا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنی

متاسفانه آخرین سناریو کوتاه مدتی که از طلا داشتیم، باطل شد اما حالا روند پیش رو را می‌توان با دقت بالاتری پیش‌بینی نمود.
طبق سناریو مشخص شده، انتطار داریم حوالی محدوده 2025 الی 2050 دلار روند صعودی پیش رو به پایان رسیده و انس طلا در میان مدت وارد یک روند نزولی گردد. روندی که صرفا اصلاحی خواهد بود و توان شکست کف حمایتی 1620 دلار را نخواهد داشت.

در نهایت انتظار داریم با رسیدن اونس جهانی طلا به یکی از دو محدوده حمایتی مشخص شده در شکل، شاهد رشد قدرتمند آن طبق سناریو بلندمدت تا حوالی 2380 الی 2440 دلار باشیم.


تحلیل بلند مدت اونس طلا | آپدیت 23 آبان 1401

XAUUSD Analysis
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در مرداد ماه انتظار داشتیم موج اصلاحی بزرگ چهار در اوایل کانال 1600 دلار به پایان رسید و اکنون با صعود قدرتمند انس جهانی طلا XAUUSD در روزهای گذشته به جرئت می‌توان گفت وارد موج صعودی پنجم شده‌ایم. حداقل هدف این موج 2200 دلار خواهد بود و تنها زمانی می‌توان گفت این تحلیل بی‌اعتبار شده است که کف قیمتی 1610 دلار شکسته شود.

ریز موج‌ها و طریقه شکل گیری امواج جهت علاقه مندان قرار داده شده تا در جهت موج صعودی جدید معاملات خود را شکل دهند.


تحلیل بلندمدت GOLD (هفتگی) | 2 مرداد 1401

GOLD Analysis

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در روند بلند مدت اونس جهانی طلا GOLD ، می‌توان یک سیکل ایمپالس را تشخیص داد که در حال حاضر در اواخر موج اصلاحی چهارم قرار دارد. انتظار می‌رود اونس طلا از محدوده قیمتی مشخص شده در حوالی 1580 دلار روند اصلاحی خود را تکمیل کرده و در جهت موج صعودی پنجم حرکت کند. تحلیل فوق در تاریخ دوم مرداد ماه انجام شده و هم‌چنان از دید ماژور معتبر و تکمیل کننده تحلیل جدیدتر می‌باشد.

تحلیل تکنیکال DAX INDEX (هفتگی) | 9 مرداد 1402

DAX INDEX

در کوتاه مدت نمی‌‌توان با دقت بالایی مسیر DAX INDEX را مشخص کرد. اما در بلند مدت با شکست خط روند زرد رنگ شاهد رشد این شاخص تا سقف کانال صعودی خواهیم بود.

تحلیل تکنیکال شکر (USDLBS) (روزانه) | 4 مرداد 1402

قیمت شکر
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم روزانه طبق تحلیل قیمت شکر مستعد تشکیل الگو نزولی می‌باشد و با شکست خط روند زرد رنگ می‌توانیم انتظار رسیدن قیمت به محدوده 0.135 دلار را داشته باشیم.

این نمودار نشان می‌دهد حداقل برای مدتی انتظار افزایش قیمت شکر را در بازارهای جهانی نداریم.

در تحلیل فوق واحد وزنی نمودار پوند و واحد قیمتی دلار می‌باشد.

با شروع جنگ اوکراین ارزش روبل روسیه RUB در مقابل دلار ریزش شدیدی داشت و بسیاری گمان می‌کردند قیمت دیگر نمی‌تواند به سطوح قبل از جنگ برگردد اما با تمهیداتی که بانک مرکزی این کشور در پیش گرفت، به خوبی موفق شد، ارزش روبل را تقویت کند.

تحلیل تکنیکال روبل روسیه به دلار (هفتگی) | 3 مرداد 1402

روبل روسیه
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

روبل روسیه به محدوده حمایتی رسیده و انتظار داریم از همین محدوده به سمت بالا حرکت کند و بخش قابل توجهی از ارزش خود را در مقابل دلار آمریکا جبران نماید.

از دست رفتن این محدوده نشانه وخامت اوضاع خواهد بود.


تحلیل تکنیکال دلار به روبل روسیه (USDRUB) (هفتگی) | 31 اردیبهشت 1402

تحلیل روبل روسیه
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نمودار فوق از تقسیم دلار آمریکا بر روبل بدست آمده، بدین معنی که، هرچه قیمت در نمودار فوق بالاتر رود ارزش روبل کمتر شده و هر چه قیمت پایین‌تر بیاید، ارزش روبل بیشتر خواهد شد؛ برای درک بهتر در نمودار بعدی این روند را به صورت معکوس بررسی کرده‌ایم.

نمودار فوق در حال حاضر در نزدیکی یک محدوده مقاومتی قرار گرفته و با از دست روند خط روند مشخص شده، قیمت به محدوده‌های پایین‌تر سقوط خواهد کرد، که نشانه تقویت روبل خواهد بود.

در حال حاضر هر دلار آمریکا 80 روبل ارزش دارد، با آنالیز و تحلیل نمودار فوق، پیش‌بینی می‌کنیم ارزش هر دلار امریکا به 47 روبل سقوط خواهد کرد.


تحلیل تکنیکال RUB USD (هفتگی) | 31 اردیبهشت 1402

RUB USD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نمودار فوق از تقسیم روبل روسیه بر دلار آمریکا بدست آمده، بدین معنی که، هرچه قیمت در نمودار فوق بالاتر رود ارزش روبل بیشتر شده و هر چه قیمت پایین‌تر بیاید، ارزش آن کمتر خواهد شد؛ این نمودار دقیقا معکوس نمودار قبلی می‌باشد و برای درک بهتر شما بررسی و آنالیز گشته است.

در نمودار فوق، قیمت در نزدیکی یک محدوده حمایتی قدرتمند قرار گرفته و با رسیدن به این محدوده حمایتی انتظار داریم بتواند از محدوده‌های سقف قبلی نیز عبور کرده و به محدوده قبل از ریزش سال 2014 برگردد.

تحلیل دلار ین (روزانه) | 2 مرداد  1402

دلار ین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

پیر دلار ین ژاپن اندکی بالاتر از محدوده مقاومتی مشخص شده، اصلاح داشت، در ادامه با گرفتن اولین محدوده نقدینگی مهم شاهد برگشت رو به بالا در نمودار بودیم اما قعلا انتظار شکست سقف را نداریم.

انتظار می‌رود طبق سناریو مشخص شده مجددا شاهد اصلاح USDJPY در کوتاه مدت باشیم.


تحلیل USDJPY (روزانه) | 31 خرداد 1402

USDJPY
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال دلار ین ژاپن USDJPY که در اردیبهشت ماه انجام شد، این جفت ارز بیش از 700 پیپ به سمت بالا حرکت کرد.

در ادامه انتظار داریم ادامه تحلیل این نماد بازار جهانی به شکل سناریو مشخص شده رقم بخورد، در این صورت با توجه به پیوستگی این چارت با ایندکس دلار DXY، انتظار تضعیف دلار در کوتاه مدت را داریم.


تحلیل دلار ین (روزانه) | 4 اردیبهشت 1402

تحلیل دلار ین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طبق تحلیل تکنیکال USDJPY، این نموداربا نمودار ایندکس دلار (DXY) رابطه مستقیم دارد و روند صعودی در این نمودار یعنی، دلار آمریکا در حال تقویت است. این موضوع باعث ریزش طلا، مارکت کریپتوکارنسی و هر پِیری که در برابر دلار قرار دارد خواهد شد.

تعطیلات کریسمس از راه رسید و بازرهای مالی آمریکا برای یک هفته کاری ( از 3 دی الی 11 دی ماه ) تعطیل خواهند بود. توصیه می‌کنیم در این هفته از انجام معامله در بازرهای جهانی بپرهیزید.

در طی این هفته برخی از بازارهای جهانی مانند کریپتوکارنسی یا پیرهای معاملاتی، هم‌چنان باز هستند اما حجم معاملات آن‌ها به شدت پایین است و احتمالا شاهد نوسانات کمی در مارکت باشیم.

نمودار قیمت بیت کوین BTC

نمودار قیمت بیت کوین
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

با شروع تعطیلات، روند قیمتی بیت کوین در حالت رنج قرار گرفته و انتظار داریم در تمام طول مدت هفته آتی چنین روندی را حفظ نماید؛ آخرین تحلیل اختصاصی بیت کوین حکایت از روند صعودی این ارز دیجیتال تا محدوده 19000 دلار دارد.

بیشتر بخوانید؛ آخرین تحلیل بیت کوین | هدف قیمتی BTC کجاست؟!

نمودار قیمت طلا جهانی  GOLD

نمودار قیمت طلا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در آخرین روزهای سال 2022، هر اونس جهانی طلا در محدوده 1798 دلار به کار خود پایان داد، در هفته آتی تنها انتظار روندی رنج و به دور از نوسانات زیاد را برای طلا در نظر داریم. در آخرین تحلیل اختصاصی طلا، انتظار نزول کوتاه مدتی این کامودیتی را داشتیم.

بیشتر بخوانید؛ آخرین تحلیل اونس جهانی طلا XAUUSD

نمودار قیمت اس اند پی S&P 500

نمودار قیمت اس اند پی
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

درآخرین روزهای معاملاتی سال 2022، شاخص SPX در محدوده 3844 واحد به کار خود پایان داد. انتظار داریم با بازگشایی بازارهای ایالات متحده از 11 دی ماه، این شاخص تا محدوده مقاومتی 3920 واحد به رالی صعودی خود ادامه دهد و بعد از آن شاهد ریزش سنگین شاخص S&P 500 باشیم.

بیشتر بخوانید؛ آخرین تحلیل شاخص S&P500

در حالی که برنامه‌های مالیاتی بریتانیا محرک اولیه سقوط آزاد پوند بود اقتصاددانان می‌گویند که اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد بریتانیا برای مدتی به دلیل تحولات دیگری مانند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) کاهش یافته است..

بریتانیا از برگزیت متحمل آسیب شده است و هم‌چنین با چشم‌انداز دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند و جنگ تجاری احتمالی با اتحادیه اروپا بر سر پروتکل ایرلند شمالی روبرو است؛ به تمام اینها بحران انرژی و مواد غذایی، جنگ روسیه با اوکراین را هم اگر اضافه کنیم وضعیت برای روباه پیر بدتر می‌شود.

تحلیل ذیل ابعاد وسیع‌تری از بحران را نشان می‌دهد، طبق پیش‌بینی‌ها بحران و رکود برای سال‌های آینده هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال GBP/USD ماهانه | 25 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود طبق سناریو مشخص شده نرخ پوند به دلار تا اواخر 2027، به نسبت 0.8 دلار در هر پوند بریتانیا برسد. یکی از دلایل این اتفاق، افزایش نرخ بهره در ایالات متحده و استحکام جاذبه دلار در نتیجه آن است.

زمانی که تقاضا برای یک ارز خاص بالا باشد قیمت آن افزایش می‌یابد و بالعکس. کاهش شدید ارزش پوند نشان می‌دهد که سرمایه گذاران نگران توانایی بریتانیا برای مدیریت بدهی‌های اضافی هستند به خصوص که افزایش نرخ‌های بهره وام گرفتن را بسیار پرهزینه‌تر می‌سازد.

چرا دلار آمریکا تا این اندازه قوی است؟

قدرت دلار آمریکا که از اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی در مسیری صعودی قرار داشت و ماه گذشته در برابر شش ارز اصلی به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر رسید دو دلیل اصلی دارد. اولین دلیل اعتماد به اقتصاد ایالات متحده نسبت به همتایان خود است.

تقریبا به همان روشی که تضعیف ارز بازتاب دهنده کاهش اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد یک کشور است یک ارز تقویت شده نشانه‌ای از اعتماد به اصول یک اقتصاد است. علیرغم آن که اقتصاد ایالات متحده با تورم بالا و رشد چشمگیر مبارزه می‌کند به نظر می‌رسد که در مقایسه با اقتصاد‌هایی مانند بریتانیا و منطقه یورو که هر دو در رکود هستند جایگاه قوی‌تری دارد.

بنابراین، با توجه به جنگ در اوکراین مشکلات اقتصادی و سیاسی در اروپا و تورم بالا جای تعجب نیست که سرمایه گذاران به دلار آمریکا روی می‌آورند.

بیشتر بخوانید؛ شاخص دلار چیست؟! تحلیل شاخص دلار DXY