زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 خرداد 1402

تحلیل اونس جهانی طلا (D) | 1 خرداد 1402

تحلیل اونس جهانی طلا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در صورتی که اونس جهانی طلا از همین محدوده یا کمی پایین‌تر، به محدوده مقاومتی مشخص شده برسد، با حدضرر مشخص می‌توان اقدام به گرفتن یک پوزیشن فروش بلند مدت در XAUUSD کرد. حداقل نسبت ریسک به ریوارد این پوزیشن 1 به 14 R/R و حداکثر 1 به 19 می‌باشد.

برای عضویت رایگان در کانال تلگرام
اینجا کلیک کنید

تحلیل اونس جهانی طلا (4H) | 1 خرداد 1402

تحلیل XAUUSD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم 4 ساعته بهتر می‌توان جزییات پوزیشن فروش در GOLD را نمایش داد. نقطه ورود حوالی قیمت 2008 الی 2012 دلار، حدضرر 2023 دلار و حد سود در محدوده‌های 1805 و 1725 دلار قرار می‌گیرد. باید دقت داشت با توجه به عدم تایید دقیق شکست ساختار، این پوزیشن ریسک بسیار بالایی دارد اما از آنجایی که نسبت ریسک به ریوارد آن طلاییست و با تحلیل شاخص دلار هم‌خوانی لازم را دارد می‌توان 1% از سرمایه را در این موقعیت ریسک کرد.

تحلیل نمادهای بازارجهانی در کانال تلگرام
لینک عضویت رایگان

تحلیل اونس جهانی طلا (D) | 30 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

اونس جهانی طلا، کمی بالاتر از محدوده مورد انتظار ریزش کرد و حالا انتظار داریم در اولین حرکت به سطح 1880 دلار برسد و در صورت از دست رفتن این سطح، باید منتظر دیدن انس جهانی طلا در قیمت‌های پایین‌تر باشیم.


تحلیل اونس جهانی طلا (D) | 28 اسفند 1401

تحلیل تکنیکال طلا
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنی

متاسفانه آخرین سناریو کوتاه مدتی که از طلا داشتیم، باطل شد اما حالا روند پیش رو را می‌توان با دقت بالاتری پیش‌بینی نمود.
طبق سناریو مشخص شده، انتطار داریم حوالی محدوده 2025 الی 2050 دلار روند صعودی پیش رو به پایان رسیده و انس طلا در میان مدت وارد یک روند نزولی گردد. روندی که صرفا اصلاحی خواهد بود و توان شکست کف حمایتی 1620 دلار را نخواهد داشت.

در نهایت انتظار داریم با رسیدن اونس جهانی طلا به یکی از دو محدوده حمایتی مشخص شده در شکل، شاهد رشد قدرتمند آن طبق سناریو بلندمدت تا حوالی 2380 الی 2440 دلار باشیم.


تحلیل بلند مدت اونس طلا جهانی | آپدیت 23 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

همانطور که در مرداد ماه انتظار داشتیم موج اصلاحی بزرگ چهار در اوایل کانال 1600 دلار به پایان رسید و اکنون با صعود قدرتمند طلا در روزهای گذشته به جرئت می‌توان گفت وارد موج صعودی پنجم شده‌ایم. حداقل هدف این موج 2200 دلار خواهد بود و تنها زمانی می‌توان گفت این تحلیل بی‌اعتبار شده است که کف قیمتی 1610 دلار شکسته شود.

ریز موج‌ها و طریقه شکل گیری امواج جهت علاقه مندان قرار داده شده تا در جهت موج صعودی جدید معاملات خود را شکل دهند.


تحلیل بلندمدت اونس طلا جهانی (GOLD) | 2 مرداد 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در روند بلند مدت اونس جهانی، می‌توان یک سیکل ایمپالس را تشخیص داد که در حال حاضر در اواخر موج اصلاحی چهارم قرار دارد. انتظار می‌رود اونس طلا از محدوده قیمتی مشخص شده در حوالی 1580 دلار روند اصلاحی خود را تکمیل کرده و در جهت موج صعودی پنجم حرکت کند. تحلیل فوق در تاریخ دوم مرداد ماه انجام شده و هم‌چنان از دید ماژور معتبر و تکمیل کننده تحلیل جدیدتر می‌باشد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

با شروع جنگ اوکراین ارزش روبل روسیه RUB در مقابل دلار ریزش شدیدی داشت و بسیاری گمان می‌کردند قیمت دیگر نمی‌تواند به سطوح قبل از جنگ برگردد اما با تمهیداتی که بانک مرکزی این کشور در پیش گرفت، به خوبی موفق شد، ارزش روبل را تقویت کند.

کانال تحلیل با سیگنال
لینک عضویت رایگان

تحلیل تکنیکال روبل روسیه (USD/RUB) (هفتگی) | 31 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نمودار فوق از تقسیم دلار آمریکا بر روبل روسیه بدست آمده، بدین معنی که، هرچه قیمت در نمودار فوق بالاتر رود ارزش روبل کمتر شده و هر چه قیمت پایین‌تر بیاید، ارزش روبل بیشتر خواهد شد؛ برای درک بهتر در نمودار بعدی این روند را به صورت معکوس بررسی کرده‌ایم.

نمودار فوق در حال حاضر در نزدیکی یک محدوده مقاومتی قرار گرفته و با از دست روند خط روند مشخص شده، قیمت به محدوده‌های پایین‌تر سقوط خواهد کرد، که نشانه تقویت روبل خواهد بود.

در حال حاضر هر دلار آمریکا 80 روبل روسیه ارزش دارد، با آنالیز و تحلیل نمودار فوق، پیش‌بینی می‌کنیم ارزش هر دلار امریکا به 47 روبل روسیه سقوط خواهد کرد.


تحلیل تکنیکال روبل روسیه (RUB/USD) (هفتگی) | 31 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

نمودار فوق از تقسیم روبل روسیه بر دلار آمریکا بدست آمده، بدین معنی که، هرچه قیمت در نمودار فوق بالاتر رود ارزش روبل بیشتر شده و هر چه قیمت پایین‌تر بیاید، ارزش روبل کمتر خواهد شد؛ این نمودار دقیقا معکوس نمودار قبلی می‌باشد و برای درک بهتر شما بررسی و آنالیز گشته است.

در نمودار فوق، قیمت در نزدیکی یک محدوده حمایتی قدرتمند قرار گرفته و با رسیدن به این محدوده حمایتی انتظار داریم بتواند از محدوده‌های سقف قبلی نیز عبور کرده و به محدوده قبل از ریزش سال 2014 برگردد.

تحلیل تکنیکال دلار فرانک سوییس (روزانه) | 10 اردیبهشت 1402

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

فرانک سوییس و ین ژاپن جز دارایی های امن در دنیا به شما می‌روند که در زمان سقوط دارایی‌های پرریسک، سرمایه‌گذاران به آن‌ها روی می‌آورند. هم‌چنین فرانک نیز رابطه مستقیمی با طلا دارد از همین لحاظ جفت ارز usdchf رابطه معکوس با طلا و رابطه مستقیم با شاخص دلار می‌سازد.

با نگاه و بررسی جفت ارز فرانک / دلار می‌توانیم درک عمیق‌تر و پیوسته‌تری از آنچه در دیگر بازار‌ها اتفاق می‌افتد داشته باشیم. در نمودار فوق جفت ارز usdchf، تمایل به صعود تا محدوده مقاومتی مشخص شده را دارد. در اوسیلاتور RSI نیز واگرایی مثبت کاملا مشهود است. طبعات این صعود می‌تواند ریزش اونس جهانی طلا را به دنبال داشته باشد که باید با تحلیل شاخص‌های مختلف پیوستگی بین نمودارها را پیدا کنیم.

با توجه به تحلیل نزولی صورت گرفته از طلا و بیت کوین و یورو/دلار، همینطور تحلیل صعودی صورت گرفته از شاخص دلار و ین ژاپن/دلار و فرانک/دلار، می‌توانیم وزن بالایی به تحلیل فوق بدهیم و به نوعی انتظار داریم در آینده‌ای نزدیک خرس‌ها مجددا بر بازارهای پر ریسک غالب شوند.

اگر شما هم می‌خواهید بدانید چگونه در سال 2023 بیشترین درامد دلاری را کسب نمایید، تا انتهای این مقاله تحلیلی همراه ما باشید؛ به اعتقاد بسیاری از کارشناسان اقتصادی، سال 2023 می‌تواند سال شکوفایی مجدد بازارهای مالی باشد. رابرت کیوساکی نویسنده کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” به تازگی اظهار کرد در حال سرمایه گذاری روی بیت کوین می‌باشد.

پیتر شف از معدود کسانی در سال 2020 وقوع بحران اقتصادی را پیش‌بینی کرده بود به تازگی در یک مصاحبه صحبت از ادامه روند نزولی شاخص دلار امریکا کرد.این اقتصاددان اظهار داشت در سال 2023 دلار امریکا روند نزولی خواهد داشت.

در سال 2023 شما می‌توانید با چینش یک پرتفوی منطقی، سرمایه‌گذاری های خوبی در دارایی های دلاری داشته باشید. برای تحلیل این دارایی ها در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

اونس جهانی طلا XAUUSD

تحلیل تکنیکال اونس جهانی طلا XAUUSD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

طلا همیشه به عنوان یک دارایی امن و تورم گریز شناخته می‌شود، حال اگر شما بتوانید در یک محدوده قیمتی مناسب در طلا سرمایه گذاری کنید، علاوه بر اینکه تورم را بی اثر کرده‌اید، می‌توانید سود دلاری خوبی هم کسب نمایید.

 محدوده قیمتی 1700 الی 1660 دلار می‌تواند، یک محدوده مناسب برای سرمایه گذاری در اونس جهانی طلا باشد. هدف قیمتی این فلز ارزشمند تا اواسط سال 2024 میلادی، 2200 دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛ تحلیل اونس جهانی طلا | روند صعودی ادامه خواهد داشت

اونس جهانی نقره  XAGUSD

تحلیل تکنیکال اونس جهانی نقره XAGUSD
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

شاید نقره یکی از بهترین سرمایه گذاری‌ها در سال 2023 لقب بگیرد. در صورتی که بتوانید این فلز آیینه‌ای را را در محدوده 20 الی 17 دلار خریداری نمایید، باید منتظر یک سود 300 دردصدی تا اواسط سال 2024 باشید. هم‌چنین نقره می‌تواند سرمایه‌گذاری بهتری نسبت به طلا باشد اما برای سرمایه گذاری در نقره باید ریسک بیشتری را هم متحمل شوید. برای درک بهتر این موضوع می‌توانید نگاهی به تحلیل نسبیتی طلا به نقره داشته باشید.

کانال تلگرام تحلیل با سیگنال
لینک ورود

نسبت طلا به نقره XAUXAG

نسبت طلا به نقره XAUXAG
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در تایم فریم ماهانه و نگاه بلند مدتی، نسبت طلا به نقره در یک روند نزولی قرار گرفته و تا زمانی که این نسبت به کف کانال نزولی نرسد، می‌توانیم بگوییم نقره بازدهی بسیار بهتری از طلا خواهد داشت و در روند‌های صعودی انتظار داریم نقره رشد بیشتری نسبت به طلا تجربه نماید.

کانال تلگرام ارزدیجیتال سیگنال
لینک ورود

ارز دیجیتال اتریوم ETH

تحلیل تکنیکال اتریوم ETH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در سال جدید میلادی در صورتی که اتریوم به محدوده حمایتی 500 دلاری برسد، می‌تواند یک سرمایه‌گذاری بسیار ارزشمند تلقی گردد. باید این نکته را در نظر داشت که تا زمانی که قیمت اتریوم بالای محدوده 800 دلاری قرار دارد هم ‌چنان ارزش خرید نخواهد داشت و  با رفتن به زیر این قیمت، می‌توان تا محدوده حمایتی ذکر شده اقدام به خرید پله‌ای نمود. حداقل هدفی که می‌توان برای اتریوم بعد از این نزول در نظر گرفت محدوده قیمتی 2000 دلار خواهد بود.

بیشتر بخوانید؛ تحلیل تکنیکال اتریوم | مراقب تله‌های گاوی باشید

ارز دیجیتال بیت کوین BTC

تحلیل تکنیکال بیت کوین BTC
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در صورتی که بتوانید در محدوده حدودی 10000 دلاری در بیت کوین سرمایه گذاری نمایید، یک سود 3 برابری در سال 2023 منتظر شما خواهد بود. برای سرمایه‌گذاری در بیت کوین نسبت به نقره و طلا باید ریسک بیشتری را باید متحمل شوید.

بیشتر بخوانید؛ تحلیل تکنیکال بیت کوین | جولان نهنگ‌ها در نمودار BTC

لیتیوم LITH

تحلیل تکنیکال لیتیوم LITH
جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

لیتیوم می‌تواند پر سود ترین و در عین حال پر ریسک ترین دارایی این لیست لقب بگیرد. انتظار داریم قیمت این کامودیتی ارزشمند در اواسط سال 2024 به حوالی 2 دلار برسد. این به معنی یک رشد 1000% خواهد بود. از دلایل این رشد می‌توانیم به رشد فن‌آوری های برقی و نیاز به باطری لیتیومی را مثال بزنیم.

بیشتر بخوانید؛ تحلیل لیتیوم و دلایل رشد 1000درصدی آن
کدام یک از دارایی های گفته شده برای سرمایه گذاری مناسب خواهند بود؟

برای سرمایه گذاری مناسب در دارایی های گفته شده توصیه می‌کنیم حتما از از یک پرتفوی با چینش منطقی استفاده نمایید.

چگونه در حمایت‌های اعلام شده اقدام به خرید نماییم؟

بازارها بسته به هیجان و شرایط حاکم بر بازار، می‌توانند در محدوده‌های حمایتی گفته شده نوسان داشته باشند، توصیه می‌کنیم در محدوده‌های اعلامی به صورت پله‌ای اقدام به سرمایه گذاری نمایید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

در حالی که برنامه‌های مالیاتی بریتانیا محرک اولیه سقوط آزاد پوند بود اقتصاددانان می‌گویند که اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد بریتانیا برای مدتی به دلیل تحولات دیگری مانند برگزیت (خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا) کاهش یافته است..

بریتانیا از برگزیت متحمل آسیب شده است و هم‌چنین با چشم‌انداز دومین همه پرسی استقلال اسکاتلند و جنگ تجاری احتمالی با اتحادیه اروپا بر سر پروتکل ایرلند شمالی روبرو است؛ به تمام اینها بحران انرژی و مواد غذایی، جنگ روسیه با اوکراین را هم اگر اضافه کنیم وضعیت برای روباه پیر بدتر می‌شود.

تحلیل ذیل ابعاد وسیع‌تری از بحران را نشان می‌دهد، طبق پیش‌بینی‌ها بحران و رکود برای سال‌های آینده هم‌چنان ادامه خواهد داشت.

تحلیل تکنیکال GBP/USD ماهانه | 25 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

انتظار می‌رود طبق سناریو مشخص شده نرخ پوند به دلار تا اواخر 2027، به نسبت 0.8 دلار در هر پوند بریتانیا برسد. یکی از دلایل این اتفاق، افزایش نرخ بهره در ایالات متحده و استحکام جاذبه دلار در نتیجه آن است.

زمانی که تقاضا برای یک ارز خاص بالا باشد قیمت آن افزایش می‌یابد و بالعکس. کاهش شدید ارزش پوند نشان می‌دهد که سرمایه گذاران نگران توانایی بریتانیا برای مدیریت بدهی‌های اضافی هستند به خصوص که افزایش نرخ‌های بهره وام گرفتن را بسیار پرهزینه‌تر می‌سازد.

چرا دلار آمریکا تا این اندازه قوی است؟

قدرت دلار آمریکا که از اواسط سال ۲۰۲۱ میلادی در مسیری صعودی قرار داشت و ماه گذشته در برابر شش ارز اصلی به بالاترین حد خود در ۲۰ سال اخیر رسید دو دلیل اصلی دارد. اولین دلیل اعتماد به اقتصاد ایالات متحده نسبت به همتایان خود است.

تقریبا به همان روشی که تضعیف ارز بازتاب دهنده کاهش اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد یک کشور است یک ارز تقویت شده نشانه‌ای از اعتماد به اصول یک اقتصاد است. علیرغم آن که اقتصاد ایالات متحده با تورم بالا و رشد چشمگیر مبارزه می‌کند به نظر می‌رسد که در مقایسه با اقتصاد‌هایی مانند بریتانیا و منطقه یورو که هر دو در رکود هستند جایگاه قوی‌تری دارد.

بنابراین، با توجه به جنگ در اوکراین مشکلات اقتصادی و سیاسی در اروپا و تورم بالا جای تعجب نیست که سرمایه گذاران به دلار آمریکا روی می‌آورند.

بیشتر بخوانید؛ شاخص دلار چیست؟! تحلیل شاخص دلار DXY

لیتیوم یكی از پر كاربردترین فلزات در صنایع مختلف از جمله پزشكی، داروسازی، الكترونیك، صنایع نظامی، خنك كننده‌های راكتورهای هسته ای، صنایع سرامیك، شیشه و آلیاژهای هوا فضاست.

با توجه به سرعتی که دنیا در رفتن به سمت ماشین‌های برقی و منابع تجدیدپذیر به خودش گرفته، برگ برنده بعدی در دست کسانی خواهد بود که مقدار زیادی از منابع این فلز ارزشمند را دراختیار دارند؛ در آخرین پژوهش ها مشخص شده دریاچه ارومیه می‌تواند یکی از معادن ارزشمند لیتیوم باشد.

تحلیل تکنیکال لیتیوم | 12 آبان 1401

جهت مشاهده نمودار با کیفیت بالا اینجا را کلیک کنید

در طی دوسال گذشته لیتیوم بیش از 1000 درصد رشد داشته، رشدی که می‌تواند هم‌چنان بعد از یک اصلاح موقت ادامه پیدا کند؛ با توجه به آینده‌ای که از دنیا و استفاده روز افزون از انرژی‌های تجدید پذیر ترسیم شده، احتمال رسیدن این فلز ارزشمند به محدوده 2 دلار دور از ذهن نخواهد بود. 

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

لیر ترکیه از آگوست سال 2008 وارد یک روند نزولی شد. در آن زمان یعنی 13 سال پیش هر دلار آمریکا معادل 1.2 لیر بود و در هفته گذشته در اوج افت ارزش لیر این نرخ برابری به هر دلار معادل 18 لیر رسید.

از دلایل افت ارزش لیر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

دخالت مستقیم ریاست جمهور در امور بانک مرکزی

سیاست های اشتباه و دخالت گونه رییس جمهوری این کشور رجب طیب اردوغان که با کاهش نرخ بهره دستوری از 19 به 14 درصد سعی در کنترل بازار داشت و تعویض پی در پی ریاست بانک مرکزی این کشور سیگنال بی ثباتی را به بازار این کشور مخابره کرد.

تنش سیاسی و اقتصادی با آمریکا و اروپا

پس از کودتای سال 2016 روابط ترکیه با آمریکا و اروپا به سردی گرایید و بعضی از کشورها از جمله هلند، آلمان و فرانسه اقدام به خروج سرمایه از این کشور کردند.

افزایش بدهی های خارجی و عدم اعتماد سرمایه گذران خارجی

با افزایش بدهی های خارجی دولت ترکیه رفته رفته اعتماد سرمایه گذاران خارجی و شرکت های معتبر بین المللی که در این کشور حضور دارند سلب شد و دولت این کشور میبایست به دنبال راه حلی برای جلب مجدد اعتماد آنها میبود.

کرونا و کاهش درآمدهای توریستی ترکیه

مهمترین عامل و شتاب دهنده ریزش ارزش لیر همه گیری ویروس کرونا و افت سنگین درآمدهای حاصل از صنعت توریسم و گردشگری در این کشور بود. صنعت توریسم یکی از بزرگترین منابع درآمدی این کشور بوده و گسترش کرونا ضربه سنگینی به اقتصاد این کشور وارد کرد.

رکود بخش مسکن

یکی دیگر از موتورهای محرکه اقتصاد ترکیه بخش مسکن بوده که با پیدایش کرونا و کاهش سرمایه گذاران خارجی و مشکلات زنجیره تامین و گران شدن کامودیتی ها دچار مشکل شد. این بخش در حال حاضر در پی احیای مجدد با کمک دولت آمده و تا چشم انداز سرمایه گذاری در این کشور مثبت نشود بعید است از رکود خارج شود. آن دسته از سرمایه گذاران خارجی که در بخش مسکن ترکیه در سالهای اخیر حساب باز کرده بودند با کاهش ارزش لیر در شوک فرو رفتند زیرا قیمت مسکن نتوانست خود را با افت ارزش لیر هماهنگ و تعدیل کند و دارایی های افراد تحت فشار افت ارزش قرار گرفت.

وضعیت کنونی اقتصاد ترکیه

تصمییم سخت و ریسکی اردوغان برای بازگشت ارزش لیر

ریاست جمهوری این کشور قبلا مطرح کرده بود که بخاطر افزایش صادرات و ارز آوری اقدام به کاهش ارزش لیر کرده است. این سیاست تا بخش زیادی موفقیت آمیز بوده و توانسته باعث افزایش بی سابقه صادرات شود به گونه ای که صادرات ماه گذشته این کشور به عدد 21.5 میلیارد دلار رسید که بالاترین سطح صادرات تاریخ این کشور است. همچنین شاخص تولیدات صنعتی این کشور از 51.2 در ماه اکتبر به عدد 52 در ماه نوامبر رسید که نشان از وضعیت خوب و مطلوب تولیدات صنعتی در این کشور دارد.

تصمیم سخت اردوغان مبنی بر جبران افت ارزش لیر در حسابهای شهروندان این کشور باعث شد تا نرخ برابری لیر مقابل دلار آمریکا به شدت تقویت شود و مقداری از افت های گذشته را جبران نماید.

نمودار تکنیکال لیر به دلار

نمودار تکنیکال لیر به دلار
مشاهده نمودار با کیفیت بالاتر اینجا کلیک کنید

در ترکیه تبدیل لیر به ارزهای رایج بین المللی به سادگی از طریق اپلیکیشن های موبایل بانک صورت میپذیرد و بسیاری دارایی خود را در حسابهایشان به دلار نگهداری میکنند و نگرانی از بابت افت لیر ندارند لذا از این جهت میتوان گفت نیمی از تقاضای دلار در این کشور کاذب است و تقاضای فیزیکی به این شدت وجود ندارد. همین اقدام شهروندان برای پوشش ریسک و تبدیل لیر به طلا و سایر ارزهای بین المللی خود بر افت ارزش لیر تاثیر گذاشته است.

بانک مرکزی ترکیه از هفته گذشته شروع به ارائه طرح تشویقی به مشتریان برای تبدیل سایر ارزها به لیر کرده است، در این طرح دارنده حساب بانکی به میزان حداقل نرخ بهره لیر که در حال حاضر 14 درصد است سود دریافت کرده و در صورتی که در بازه مشخص بطور مثال یکساله نرخ برابری لیر مقابل سایر ارزها همچون دلار و یورو بیش از 14 درصد تضعیف شود این بانک، مابه التفاوت آن را پرداخت خواهد کرد.

ریسک بالقوه سرمایه گذاری در بخش مسکن

تصمیم سخت و قمار گونه اردوغان منجر به بهبود و ثبات نسبی از هفته گذشته در این کشور شده ولی همچنان ریسک سرمایه گذاری در این کشور بخصوص در حوزه مسکن بالاست زیرا در صورت عدم استقبال از این طرح جدید مجددا لیر تحت فشار فروش خواهد گرفت و بخش مسکن بدلیل سنگین بودن مبادلات تجاری بیشترین آسیب را از افت ارزش لیر خواهد دید لذا به سرمایه گذاران در این حوزه توصیه میگردد با دقت بیشتری آینده اقتصاد در این کشور را تحت نظر داشته باشند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات بازارهای مختلف اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

شاخص 30 صنعت برتر آمریکا یعنی داوجونز از زمان شروع سیاست های انقباضی از جمله تیپرینگ به میزان 5 درصد ریزش داشته و پس از کشف گونه جدید کرونای آفریقایی فشار ترس و فروش در این شاخص بیشتر شد.

تحلیل تکنیکال شاخص داوجونز

پس از شکست خط روند حمایتی مورب قیمت از اوج تاریخی 36500 واحدی به میزان 5 درصد ریزش داشته و در نزدیکی حمایت 33700 قرار گرفته است.

در صورتیکه قیمت روی سطح کلیدی زرد رنگ 33700 واحد حمایت شود میتوان انتظار صعود تا اهداف بالاتر در 35100 و 36500 واحد را داشت. اما در سناریوی نزولی در صورت از دست رفتن سطح کلیدی 33700 واحدی شاهد ریزش های عمیق تر تا 32100 واحد خواهیم بود.

نمودار روزانه

تحلیل تکنیکال شاخص داوجونز
عکس با کیفیت