رادیو سیگنال | بورس تهران در مسیر تعادل؟! | دوشنبه 3 خرداد

رادیو سیگنال | بورس تهران در مسیر تعادل؟! | دوشنبه 3 خرداد
خلاصه اخبار

خب داریم به فصل مجامع شرکت ها نزدیک میشیم. منظور درواقع مجمع عمومی سالیانه شرکت هاست که در اون به بررسی صورت های مالی یک سال گذتشون میپردازن و در مورد تخصیص سودهای تقسیمی تصمیم میگیرن. روال سنتی و کلاسیک در بازار ما اینطوری بوده است که روند معاملات سهام اون شرکت قبل از مجمع […]

خب داریم به فصل مجامع شرکت ها نزدیک میشیم.

منظور درواقع مجمع عمومی سالیانه شرکت هاست که در اون به بررسی صورت های مالی یک سال گذتشون میپردازن و در مورد تخصیص سودهای تقسیمی تصمیم میگیرن. روال سنتی و کلاسیک در بازار ما اینطوری بوده است که روند معاملات سهام اون شرکت قبل از مجمع خوب میشه، به خصوص در شرایط فعلی که به دلیل ترس سهامداران از ریزش فرسایشی قیمتی-زمانی، بعضی از سهام بنیادی که پیش بینی میشه در مجمع سود خوبی هم پرداخت کنن، زیر ارزش داتی معامله میشن.
به همین دلیل معامله گرهای بزرگ احتمالا در روزهای مونده به مجمع سهام بنیادی اقدام به فروششون نکنن و همین امر طبیعتا میتونه باعث بهتر شدن روند معاملات اون نماد بشه. اما از نظر تکنیکی، بررسی داده های هفتگی شاخص نشون دهنده اهمیت سطح یک میلیون واحد برای شاخص کله. نکته ای دیگه ای که از نظر تکنیکی برای شاخص کل اهمیت داره، نزدیک شدن اندیکاتور RSI طبق داده های هفتگی به خط روند حمایتی 23 ساله خودشه. حمایتی که چندین و چند بار نقطه پایانی ربزش های طولانی در شاخص کل بوده.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *