JPMORGAN نسبت به افزایش قیمت بیت‌کوین هشدار داد

JPMORGAN نسبت به افزایش قیمت بیت‌کوین هشدار داد
خلاصه اخبار

ارزیابی قیمت بیت‌کوین توسط JPMorgan قیمت بیت‌کوین از اغاز اوریل تاکنون در یک روند صعودی افزایش یافته است و نشانه‌ها‌ی پایان زمستان رمزارزی(بازار نزولی) که ۱۸ ماه به‌طول انجامید، در حال ظاهر شدن است. با این وجود، استراتژیست‌های JPMorgan که نسبت به بیت‌کوین دچار تردید هستند، همیشه دلیلی برای متقاعد کردن مشتریان به عدم خرید […]

ارزیابی قیمت بیت‌کوین توسط JPMorgan

قیمت بیت‌کوین از اغاز اوریل تاکنون در یک روند صعودی افزایش یافته است و نشانه‌ها‌ی پایان زمستان رمزارزی(بازار نزولی) که ۱۸ ماه به‌طول انجامید، در حال ظاهر شدن است. با این وجود، استراتژیست‌های JPMorgan که نسبت به بیت‌کوین دچار تردید هستند، همیشه دلیلی برای متقاعد کردن مشتریان به عدم خرید بیت‌کوین پیدا خواهند کرد.

از نظر JPMorgan، افزایش قیمت رمزارزها تنها « قیمت بالاتر دارایی نسبت به ارزش ذاتی ان» را نشان می‌دهد. JPMorgan با در نظر گرفتن بیت‌کوین به عنوان یک کالا و محاسبه‌ی هزینه‌ی تولید ان، این ادعا را مطرح کرده است.

بر اساس اظهارات استراتژیست‌های JPMorgan:

در طی چند روز گذشته، قیمت بیت‌کوین از سطح واقعی خود فراتر رفته است. اختلاف میان مقادیر حقیقی و ذاتی موجب انحراف بیشتر قیمت‌ها در اواخر سال ۲۰۱۷ شده است، این اختلاف قیمت با کاهش قابل توجه قیمت‌های واقعی مرتفع گردید. Strategists Note

JPMorgan در این یادداشت رفتار متفاوت بیت‌کوین نسبت به کامودیتی‌ها را در نظر نگرفته است، چراکه عرضه‌ی بیت‌کوین بدون توجه به درخواست بازار به صورت ثابت و قابل پیش‌بینی است.

پذیرش ارزش ذاتی بیت‌کوین

از نظر منطقی نقطه‌ای وجود دارد که خرید بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران جذابیت دارد و به نظر می‌رسد کارشناسان JPMorgan به این موضوع توجه نکرده‌اند.

در حقیقت کارشناسان این موسسه ارزش ذاتی بیت‌کوین را بر اساس هزینه‌های ماینر‌های چینی ۲۴۰۰ دلار براورد کرده‌اند و رفتار مشابه ماه فوریه و کاهش قیمت را برای این رمزارز انتظار دارند.

با این وجود، این اظهارات تنها بر اساس حاشیه‌ی سود ماینر‌ها مطرح شده است. در گذشته برخی افراد در JPMorgan معتقد بودند که بجز سناریوها‌ی احتمالی اینده، بیت‌کوین به هیچ وجه «ارزش ذاتی» ندارد.

متی گرینسپن(Mati Greenspan)، تحلیلگر ارشد EToro در این رابطه اظهار داشت: «پذیرش ارزش ذاتی بیت‌کوین توسط JPM، بسیار قابل توجه است.» باید برای درک این موضوع که «ماینر‌ها تمایل دارند رمزارزهای مازاد را ذخیره‌سازی کنند» منتظر بمانیم.

سلب مسیولیت توسط JPMorgan

بسیاری از اعضای جامعه‌ی ماینر‌ها ادعا می‌کنند که استدلال بر پایه‌ی «هزینه‌ی حاشیه‌ای» یا «نقطه‌ی شکست»، استدلال معیوبی است. با وجود عرضه‌ی محدود ماینر‌ها با رقابت در این حوزه می‌توانند سهم بیشتری به‌دست اورند.

JPMorgan در این یادداشت به «چالش» تعریف «ارزش منصفانه» برای بیت‌کوین اشاره می‌کند.

تعریف یک ارزش ذاتی برای هر رمزارز به وضوح چالش برانگیز است. بعلاوه، برخی از محققان معتقدند که بیت‌کوین دارای ارزش بنیادی نیست و برخی دیگر براورد می‌کنند که ارزش منصفانه برای این رمزارز از سطوح کنونی بالاتر است. Strategists Note

JPMorgan در یادداشت اشاره شده، ادامه می‌دهد: «بنابراین، بر اساس ارزیابی انجام شده ما توصیه می‌کنیم که بیت‌کوین خریداری نکنید.»

ایا با ارزیابی JPMorgan در رابطه با قیمت کنونی بیت‌کوین موافق هستید؟ شما ارزش واقعی بیت‌کوین را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ نظر خود را به صورت کامنت با ما درمیان بگذارید.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای ارز دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را از کافه بازار دریافت نمایید.
برچسب‌ها