کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال در ایرلند ممنوع شد

کمک‌های مالی با ارزهای دیجیتال در ایرلند ممنوع شد

کمک‌های مالی به احزاب سیاسی با استفاده از ارزهای دیجیتال در ایرلند بر اساس قوانین جدید یکپارچگی سیاسی که به دلیل نگرانی در مورد دخالت خارجی در سیاست پیش‌نویس شده است، ممنوع خواهد شد.

اصلاحات پیشنهادی وزیر، دراگ اوبراین (Darragh O’Brien) قوانین مربوط به کمک‌های مالی خارجی، اطلاعات نادرست و سایر الزامات مانند شفافیت برای احزاب سیاسی را پوشش می‌دهد و دلیل آن ترس از دخالت روسیه در انتخابات ایرلند است.

اوبراین در مصاحبه‌ای گفت که با توجه به تهدید فزاینده جنگ سایبری قوانین بیشتر، از سیستم دموکراتیک ایرلند محافظت می‌کند به همین دلیل یک کمیسیون انتخاباتی تازه تأسیس بر رعایت این قوانین نظارت خواهد کرد.

در حال حاضر مشخص نیست که چند درصد یا مقدار پولی از کمک‌های مالی به احزاب سیاسی یا افراد با استفاده از ارز دیجیتال پرداخت می‌شود.

بیشتر بخوانید
خیریه بیت کوین چیست؟

اوبراین کارزار خود را برای اصلاح قوانین در ژانویه 2022 آغاز کرد و یک کارگروه متشکل از دانشمندان علوم سیاسی و کارشناسان حقوقی را برای بررسی قوانین جدید انتخابات به دلیل نگرانی در مورد تشدید جنگ روسیه و اوکراین تشکیل داد.

ممنوعیت کمک‌های مالی از طریق ارزهای دیجیتال بی‌سابقه نیست، ایالت کالیفرنیا در سال 2018 با استناد به مسائل شفافیت و اینکه ردیابی ارزهای دیجیتال «سخت است» این عمل را ممنوع کرد. بر اساس داده‌های Multistate، سه ایالت دیگر ایالات متحده، اورگان، میشیگان و کارولینای شمالی نیز قوانینی علیه استفاده از ارزهای دیجیتال در تأمین مالی کمپین‌ها دارند. بانک مرکزی ایرلند درگذشته رویکرد غیردوستانه‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال اتخاذ کرده است، به طوری که اخیراً در ماه فوریه این بانک اعلام کرد که بعید است صندوق‌های سرمایه‌گذاری کریپتو را برای سرمایه‌گذاران خرد تأیید کند، زیرا آنها “درجه بالایی از تخصص” ندارند

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها