موتور جستجوی چینی متاورس خود را عرضه خواهد کرد

موتور جستجوی چینی متاورس خود را عرضه خواهد کرد

غول فناوری چینی (بایدو) متاورس خود را عرضه می کند.

نایب رئیس شرکت بایدو به خبرنگاران گفت که ممکن است شش سال طول بکشد تا برنامه‌های متاورس آن محقق شود.

بایدو، بزرگترین موتور جستجو در چین، سال گذشته برنامه های بلندپروازانه ای را برای نسخه خود متاورس اعلام کرد. با این حال، توسعه در سال 2020 آغاز شد و اکنون این شرکت می گوید که راه اندازی کامل آن ممکن است بیش از شش سال طول بکشد.

اپلیکیشن متاورس خودخوانده این غول اینترنتی، با نام XiRang که در زبان ماندارین به معنای سرزمین امید است، هفته گذشته رسما راه اندازی شد.

این متاورس به کاربران امکان می دهد در یک فضای آنلاین مشترک بایکدیگرملاقات کنند، از جاذبه های گردشگری بازدید کنند و با استفاده از آواتارهای شخصی خود با یکدیگر تعامل داشته باشند.

از جاذبه های مجازی می توان به معبد شائولین چین اشاره کرد. به گفته این شرکت، این پلتفرم در حال حاضر از 100000 کاربر پشتیبانی می کند و تنها برای توسعه دهندگان چینی قابل دسترسی است.

علاوه بر این، بایدو کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود را در 27 دسامبر در XiRang برگزار کرد که ادعا می کند اولین کنفرانس چین در متاورس بوده است.

در گزارش‌های قبلی معاون رئیس (جی) این شرکت، گفت که این پروژه در مراحل ابتدایی خود است و سال ها تا راه اندازی کامل طرح های متاورس آن فرصت دارد.

هنگامی که یکی از خبرنگاران در طول یک پیش نمایش از رویداد مجازی سه روزه خواستار توضیح در مورد جدول زمانی پروژه شد، معاون رئیس با ابهام به این سوال پاسخ داد وی بیان نمود که “این سوال بسیار خوبی است، اما ممکن است پاسخ چندان خوبی نداشته باشم.”

به گفته جی، این شرکت قصد دارد یک پلتفرم منبع باز برای توسعه دهندگان ارائه دهد.

مدیران بایدو به خبرنگاران گفتند که متاورس آن‌ها از دارایی‌های دیجیتالی مانند ارزهای دیجیتال پشتیبانی نمی‌کند و پس از اینکه چین در سپتامبر گذشته ممنوعیت خود را برای ارزهای دیجیتال تمدید کرد، احتیاط کردند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.