خبرگزاری AP پلتفرم NFT عکاسی مبتنی بر Polygon را راه اندازی می کند

خبرگزاری AP پلتفرم NFT عکاسی مبتنی بر Polygon را راه اندازی می کند

Associated Press (AP) در حال راه اندازی یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) است که در آن کلکسیونرها می توانند عکس های توکن شده را از پلت فرم خبری جهانی خریداری کنند.

مجموعه اولیه NFT ها شامل عکس هایی از موضوعاتی مانند فضا، آب و هوا و جنگ از عکاسان AP است. طبق وب‌سایت مارکت، آنها طی چند هفته از تاریخ 31 ژانویه با قیمت‌های متفاوت عرضه خواهند شد.

این عکس‌ها به‌عنوان NFT در شبکه مقیاس‌پذیری لایه دو اتریوم، Polygon، فروخته می‌شوند. این پلتفرم از تراکنش های ثانویه با استفاده از کارت های نقدی یا اعتباری و پرداخت ها در اتریوم پشتیبانی می کند.

این بازار توسط Xooa ساخته شده است، یک پلتفرم زیرساخت بلاک چین که متخصص در ساخت «بازارهای NFT با برچسب سفید برای برندها و صاحبان IP» است.

زک دانکر-فلدمن، رئیس بازار در Xooa، گفت که این مشارکت به عنوان یک “ارتباط قدرتمند بین دنیای مجازی و دنیای واقعی” عمل خواهد کرد.

ارائه‌دهنده کیف پول کریپتو متامسک نیز با همکاری‌های آتی با Fortmatic، Binance و Coinbase روی کارت‌ها پشتیبانی می‌شود.

ویژگی‌های بعدی آینده شامل «خروج به بازارهای دیگر»، «قابلیت‌های رسانه‌های اجتماعی»، «مفاهیم محتوای جدید» و «مزایای خارج از زنجیره» برای دارندگان NFT خواهد بود.

هر دو هفته یک بار، ” Pulitzer Drop” برگزار می شود که شامل عکس های برنده جایزه پولیتزر می شود. هر NFT شامل فراداده های دقیق عکس مانند زمان، تاریخ، مکان، تجهیزات و تنظیمات فنی مورد استفاده برای عکس است.

طبق اعلامیه AP، وجوه حاصل از فروش NFT به بودجه روزنامه نگاری AP بازمی گردد. آسوشیتدپرس یک تعاونی خبری غیرانتفاعی 175 ساله است که در شهر نیویورک مستقر است. اگرچه این پلتفرم امکان فروش در بازار ثانویه را فراهم می کند، اما هزینه سنگین 10 درصدی را دریافت خواهد کرد.

این اولین اقدام این خبرگزاری برای فناوری بلاک چین نیست. در اکتبر 2021، AP با Chainlink Labs همکاری کرد تا اطمینان حاصل کند که هر گونه داده از روزنامه آمریکایی و اعضای پخش کننده خود به صورت رمزنگاری تأیید می شود.

در سال 2020، AP از بلاک چین های اتریوم و EOS برای انتشار نتایج انتخابات ریاست جمهوری استفاده کرد. علاوه بر این، در سال 2018 با استارت‌آپ روزنامه‌نگاری مبتنی بر بلاک‌چین Civil همکاری کرد تا برنامه‌های خود را برای ردیابی استفاده از محتوا و حفظ حقوق مالکیت معنوی تسهیل کند.

AP تنها سازمان خبری نیست که به کاربردهای بالقوه بلاک چین در صنعت روزنامه نگاری علاقه نشان می دهد. در ژوئن سال 2021، CNN پروژه NFT خود را با عنوان “Vault by CNN: Moments that Changed Us” راه اندازی کرد. این مجموعه مجموعه‌ای از «لحظه‌های خبری» تاریخی را از تاریخ ۴۱ ساله این شرکت خبری نشان می‌دهد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.