آغاز بی رمق بورس در هفته جدید | دیلی سیگنال 4 اردیبهشت

مطابق روند این چند هفته اخیر باز هم بورس درحالی کار خود را به پایان رساند که با بازاری تماما قرمز رو به رو بودیم و جز چند نماد مثبت اکثر سهم‌ها در مدار منفی به کار خود پایان دادند. البته با توجه به شرایط بازار در روز چهارشنبه و کاهش مجدد ارزش معاملات خرد، چنین بازاری دور از انتظار نبود. شاخص کل با 0.64 درصد کاهش کف کانال ۱.۲ میلیون واحدی را از دست داد. محدوده ۱.۲ میلیون واحدی شاخص کل یکی از محدوده‌های حمایتی بود که برخی بورس‌بازان اعتقاد دارند بازار از روی این نقطه می‌تواند برگردد.

شاخص هم وزن نیز مجددا در کانال نزولی قرار گرفت و 0.24 درصد افت را تجربه کرد. نمادهای شستا، فارس و خودرو بیشترین اثر منفی بر شاخص کل را به ثبت رساندند.

در بین صنایع گروه فلزات اساسی شرایط مطلوب‌تر‌ی داشته و شاخص آن توانست در محدوده مثبت قرار گیرد و با ۰.۵ درصد بالاترین میزان رشد در بین صنایع مختلف را از آن خود کرد. در مقابل گروه خودرویی‌ها و چند رشته‌ای‌ها قرار دارند که با ۱.۲ درصد کاهش، بیشترین درصد افت شاخص صنعت را به نام خود به ثبت رساندند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل‌ها، اخبار و مقالات آموزش بورس به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.

بیشترین ارزش معاملات مربوط به نماد برکت از گروه دارویی بود. خودرو و پالایش نیز درصد بالایی از ارزش معاملات امروز را تشکیل دادند. به طور کلی ۴ گروه فلزات اساسی، بانکی‌ها و دارویی‌ها پرمعامله‌ترین صنایع بازار بودند. ارزش معاملات خرد هم تنها 1383میلیارد تومان بود.

شدت هیجان منفی بازار فرصت را از نمادها برای قرارگیری در سمت سبز بازار گرفته و اکثر نمادها تحت شرایط بازار، بی توجه به شرایط سودآوری مطلوبشان در محدوده منفی معامله شدند. امروز تنها حدود ۳ درصد از نمادها در صف خرید به ارزش کمتر از ۱۵۰ میلیارد تومان قرار داشتند.

در برنامه ی امروز دیلی سیگنال به همراه رسول خدادوست کارشناس و پژوهشگر اقتصادی به بررسی آمار تورم فروردین ماه که توسط مرکز آمار منتشر شد، پرداختیم. براین اساس نرخ تورم سالیانه فروردین ماه برابر ۳۸.۹ درصد است که نسبت به ماه قبل ۲.۲ درصد رشد داشت. نرخ تورم ماهانه که همان درصد تغییر عدد شاخص قیمت، نسبت به ماه قبل بوده این شاخص در فروردین ماه ۲.۷ درصد است و نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است. 
نرخ تورم نقطه به نقطه فروردین ۱۴۰۰ برابر با ۴۹.۵ درصد است و نسبت به ماه قبل ۰.۸ درصد رشد داشته است.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای بازار سرمایه را می‌توانید از کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال پی‌گیری نمائید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
16 اردیبهشت 1400