10 صندوق سرمایه گذاری برترِ درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آذرماه 98

10 صندوق سرمایه گذاری برترِ درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آذرماه 98

برخلاف دو ماه اول پاییز 98 که بازار سرمایه اصطلاحا در حال استراحت بود، در ماه سوم (آذر) همانند شش ماهه اول سال بار دیگر روند صعودی شاخص کل بازار بورس از سر گرفته شد. صندوق های درآمد ثابت که بالاترین میزان حجم نقدینگی در انواع صندوق ها را به خود اختصاص داده اند نیز در این ماه عملکرد بهتری نسبت به گذشته نشان دادند. در این گزارش بهترین و پربازده ترین صندوق های سرمایه گذاری درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آذرماه 98 را بررسی می‌کنیم.

صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت، کم ریسک اما پربازده

با توجه به اینکه صندوق های درآمد ثابت بیشتر دارایی های تحت مدیریت شان را در اوراق کم ریسک با درآمد ثابت سرمایه گذاری می کنند انتظار داریم با روند آرام و با شیب ملایم به سودسازی ادامه دهند.

اما بعضی از صندوق ها با استفاده از قوانین سازمان بورس که به آنها اجازه داده است حداکثر تا 30 درصد از پرتفوی خود را به سهام پذیرفته شده در بورس و فرابورس اختصاص دهند، از این امتیاز بهره جسته و از فرصت های سرمایه گذاری در سهام نیز استفاده می کنند. همین امر باعث می شود که بعضی از صندوق های درآمد ثابت نسبت به سایر صندوق ها بازدهی بالاتری را به ارمغان بیاورند.

سرمایه گذاری در سهام دارای ریسک های مختلفی است و صندوق های درآمد ثابت بسته به تصمیم مدیران خود می توانند از این امکان استفاده کنند. مسئله مهمی که در این میان بسیار برجسته است این است که برترین صندوق های درآمد ثابتی که در بازار سهام فعالیت دارند، عموما صندوق هایی هستند که میزان سرمایه سپرده شده در آنها (سایز صندوق) به نسبت کمتر است. به عبارت دیگر صندوق هایی درآمد ثابتی که حجم زیادی از سرمایه را مدیریت می کنند نمی توانند به راحتی سایر صندوق ها وارد بازار سهام شوند.

دریافت سود ماهیانه با صندوق‌های سرمایه گذاری درآمد ثابت

در حالی که محدودیت های بانک مرکزی برای سود سپرده های بانکی جذابیت سرمایه گذاری در بانک ها را کمرنگ تر نموده است، صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی که تقسیم سود منظم دارند می‌توانند جایگزین مناسبی برای سرمایه گذاران ریسک گریز باشند.

صندوق های سرماه گذاری با درآمد ثابت از نظر پرداخت سود به چند دسته مختلف تقسیم می شوند.

 • برخی به صورت یک ماهه و در تاریخ مشخص سودهای پیش بینی شده را به حساب مشتریان شان واریز می کنند.
 • برخی دیگر در بازه های زمانی سه یا شش ماهه تقسیم سود می کنند.
 • صندوق های دیگری نیز هستند که بدون تقسیم سود فعالیت می کنند و سرمایه گذاران صرفا از محل افزایش خالص ارزش دارایی ها و افزایش قیمت واحدهای صندوق(NAV) کسب سود می کنند.

لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برترِ درآمد ثابت با پرداخت سود ماهیانه در آذرماه 98

در این گزارش به بررسی بهترین صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابتی می پردازیم که به صورت ماهانه پرداخت سود دارند و توانسته‌اند در آبان ماه 98 بیشترین سود را به حساب سهام داران خود واریز کنند.

گفتنی است عملیات تقسیم سود در صندوق های با درآمد ثابت در تاریخ های از قبل اعلام شده توسط صندوق، انجام می شود. در ضمن، این گزارش شامل تمامی صندوق های درآمد ثابت دارای تقسیم سود ماهانه نمی شود و صرفا بهترین صندوق های درآمد ثابت از این نوع را بررسی کرده است. در جدول زیر لیست 10 صندوق سرمایه گذاری برتر درآمد ثابت با پرداخت سود ماهانه در آذر ماه 98 آمده است:

ردیف نام صندوق بازده آذر ماه سال 98 (درصد) معادل سالیانه(درصد)
1مشترک صنعت و معدن۷.۱۵85.8
2مشترک اندیشه فردا6.3175.72
3گنجینه یکم آوید۴.۰۷48.84
4مشترک گنجینه الماس پایدار۴.۰۴48.48
5گسترش فردای ایرانیان2.8734.44
6نگین رفاه۲.۲۷27.24
7پاداش سهامداری توسعه یکم۲.۱۰25.2
8ارزش آفرین گلرنگ2.0824.96
9درآمد ثابت سرآمد2.0224.24
10امین آشنا ایرانیان1.9923.88

جهت مشاهده اطلاعات بیشتر درباره صندوق های درآمد ثابت می توانید به صفحه صندوق های سرمایه گذاری سیگنال مراجعه نمایید.

عملکرد بهترین صندوق سرمایه گذاری درآمد ثابت در آذرماه 98 چگونه بوده است؟

در سیگنال به صورت ماهانه عملکرد صندوق های سرمایه گذاری را مورد بررسی قرار می دهیم. بررسی های کارشناسان ما در آذر ماه 98 نشان می دهد که صندوق های با درآمد ثابتی که ماهانه تقسیم سود دارند، بازدهی بالاتر از 6 درصد را هم ثبت کرده اند.

بر این اساس بهترین صندوق ها در این حوزه بازدهی ۷.۱۵ داشته است که متعلق به صندوق مشترک صنعت و معدن بود.

صندوق مشترک صنعت و معدن با ۷.۱۵  درصد بازدهی یک ماهه موفق شد بهترین سوددهی را در میان صندوق های با تقسیم سود ماهانه داشته باشد و عملکرد مطلوبی نسبت به شاخص نشان دهد. خالص ارزش دارایی این صندوق بالغ بر 109 میلیارد تومان است. .

بررسی ترکیب دارایی ها در این صندوق نشان می دهد که نقش سهام در پرتفوی این صندوق به طرز چشمگیری زیاد است. باید اشاره کرد که چنین چیدمانی در مدیریت دارایی ها در زمان رونق بازار بورس و سهام به نفع صندوق های درآمد ثابت است اما در زمان رکود و افول بازار بورس و سهام، باعث کاهش بازدهی ها خواهد شد.

 در این صندوق بیش از 66 درصد حجم دارایی به اوراق با درآمد ثابت، 6.47 درصد به سپرده‌های بانکی، 26.74 درصد به خرید سهام و 0.21 درصد نیز به سایر دارایی ها اختصاص دارد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
پذیره نویسی صندوق سهامی انار

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • با سلام
  صندوق مشترک صنعت و معدن ضامن نقد شوندگی نداره ولی از نظر سوددهی در صدر قرار داره.میشه بدونم سرمایه گزاری در این صندوق ریسک داره یا نه؟

  • سلام و درود. ضامن نقدشوندگی یکی از ارکان صندوق هاست که داشتن اون الزامی نیست تا چند سال پیش اکثر صندوق ها این رکنو داشتن اما در حال حاضر داشتن ضامن الزامی نیست و اهمیتش کمتر شده. بطورکلی تمام صندوق های سرمایه گذاری چون تحت نظارت سازمان بورس فعالیت می کنند امنیت خوبی دارند. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” آیا صندوق های سرمایه گذاری مطمئن هستند؟ ” رو حتما مطالعه کنید.

 • سلام وقت بخیر ببخشید بنده زیادمتوجه نشدم میشه بهم خلاصه اما کامل توضیح بدین کل شرایطارومثلا باچقدپول اولیه میتونم شروع کنم سرمایه گذاریموواینکه واسه هریک ملیون تومن ماهانه چقدربهم سودواریزمیکننوتموم چیزای دیگه یااینکه سهام عدالت را میشه بفروشم؟؟؟خیلی ممنون میشم ازراهنماییتون🙏❤

  • سلام و عرض ادب. اینکه با چه مقدار پول میتونید سذمایه گذاریتونو شروع کنید و واحد صندوق بخرید کاملا بستگی به صندوق انتخابی داره. ممکنه قیمت هر واحد صندوق انتخابی شما چند هزار تومان باشه یا اینکه قیمت هر واحدش تا 8 میلیون تومان هم برسه. پس این کاملا بستگی داره به اینکه کدوم صندوقو انتخاب می‌کنید، اما کمترین مقدار سرمایه برای ورود به صندوق های سرمایه گذاری 100 هزار تومانه (صندوق های ETF). اینکه یک میلیون بزارید و قطعی بشه گفت ماهسانه چقدر بهتون سود میده هم غیرممکنه. ممکنه یک ماه 2 درصد سود بده ماه بعد 0.5 درصد و ماه بعدش 7 درصد. عدد مطلقی نمیشه تعریف کرد. بهتون پیشنهاد میکنم مقاله آموزشی ما با عنوان ” نحوه خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری ” رو حتما مطالعه کنید. موفق و پرسود باشید.

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
18 آذر 1400