رشدی 25 هزار واحدی شاخص کل در پی افزایش انتظارات تورمی | 6 شهریور

رشدی 25 هزار واحدی شاخص کل در پی افزایش انتظارات تورمی | 6 شهریور

شاخص بورس تهران امروز با رشد 25 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 575  هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 11 هزار واحدی به عدد 467 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 12میلیارد سهم طی 1.1 میلیون داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 11433 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.6درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز در حالی کار خود را اغاز نمودکه بازارهای جهانی در روز گذشته با رشد به کار خود پایان دادند و قیمت نفت برنت به 71 دلار و مس به 9421 دلار رسید. با افزایش نرخ دلار در بازار آزاد و رسیدن دلار به قیمت 28300 تومان انتظار رشد بازار تقویت شد. شروع بازار با افزایش عرضه ها نسبت به پایان روز معاملاتی قبل بود ولی  رفته رفته با افزایش تقاضا در گروه خودرو شاهد بهبود تقاضا در کلیت بازار بودیم. پول در این روزهای بازار در گروه های مختلف در جریان است. یعنی یک روز در گروه بانکی یا یک روز در گروه فلزات اساسی و امروز در گروه خودرویی. با صف خرید خودرو و خساپا، شاهد افزایش تقاضا در کلیت بازار بودیم. اکثر نمادهای گروه پالایشی هم در پی افزایش تقاضا  در درصدهای مثبت کامل یا صف خرید در حال معامله بودند لذا این سبب شدن که  صندوق پالایش یکم تا مثبت 9 پیشروی و از ارزش ذاتی خود حتی بیشتر شود. در پایان بازار کمی بر شدت عرضه ها نسبت به اوایل بازار افزوده شد. مادامیکه ارزش معاملات از 7 هزار میلیارد تومان بیشتر باشد می توان انتظار ریزش و اصلاح عمیق را از بازار نداشت.

گزارش بازار سهام و آپدیت تحلیل‌ها هر روز در کانال تلگرام تحلیل با سیگنال

شرکت ها در این روزهای اقدام به انتشار گزارشات ماهانه خود می کنند ولی با توجه به قطعی برق و شیوع کرونا بعضی از گزارش های ماهانه شرکت ها دلچسب نبود و تنها این افزایش تقاضا در بازار و این ارزش معاملات را می توان به انتظارات تورمی و حفظ ارزش پول ملی نسبت داد.

شاخص هم وزن با رشد 2.8 درصد و شاخص کل با رشد1.8 درصدی به کار خود پایان داد که نشان دهنده تقاضای بیشتر در شرکت های با ارزش بازار بالا نسبت به شرکت های با ارزش بازار پایین می باشد.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.550.120456.299572.611
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
0.41.1
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
13110266.209.866
P/EP/SP/B
103.54.8

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

  1. شرکت ویتانا(غویتا) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
  2. شرکت پتروشیمی جم(جم) از تعلیق بخشی از فعالیت ها به علت تعمیرات اضطراری واحد پلی اتیلن سبک خبر داد.
  3. شرکت مجتمع های توریستی و رفاهی بادگرآبادآبادگران از واگذاری 49 درصد حق السهم شرکت از شش دانگ ملک پروژه آرامش واقع در منطقه قاسم آباد خبر داد.
  4. شرکت پخش البرز(پخش) از واگذاری ملک کرمانشاه به مبلغ 38 میلیارد خبر داد.
  5. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 100 درصدی شرکت دوده صنعتی پارس(شدوص) از محل آورده نقدی به منظور نوسازی سیستم راکتور هارد و افزایش میزان تولید دوده هارد خبر داد.
  6. بانک مرکزی از ابتدای سال جاری نسبت به تامین بیش از 7.2 میلیارد دلار ارز به نرخ ترجیحی برای واردات کالاهای اساسی و دارو اقدام کرده که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به بیش از 2 برابر رسیده است.
  7. هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار پس از ۱۲ سال مجوز تاسیس یک شرکت کارگزاری جدید را صادر کرد و با این اقدام انحصار از تمامی مجوزهایی که از سوی سازمان اعطا می‌شد به طور کامل برداشته شد و دیگر استفاده از واژه انحصار در حوزه صدور مجوزها در بازار سرمایه معنی نمی‌دهد .
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و قیمت های لحظه ای سهام به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400