سبزپوشی بازار همراه با رشد 20 هزار واحدی شاخص کل

سبزپوشی بازار همراه با رشد 20 هزار واحدی شاخص کل

شاخص بورس تهران امروز با رشد 20 هزار واحدی عدد 1 میلیون و 453 هزار را نمایش داد. شاخص هم وزن نیز با رشد 5.4 هزار واحدی به عدد 418 هزار واحد رسید. همچنین امروز با دست به دست شدن 9 میلیارد سهم طی 932 هزار داد و ستد، ارزش معاملات به بیش از 7708 میلیارد تومان رسید. بنابراین شاخص کل بورس تهران، رشد 1.4 درصدی را نسبت به معاملات روز قبل تجربه نمود.

بازار امروز با 61 نماد در وضعیت صف خرید و 47 نماد در وضعیت صف فروش کار خود را آغاز نمود . شروع گروه خودرو و بانکی پر قدرت و پرتقاضا بود ولی رفته رفته شاهد افزایش عرضه ها در این گروه و افزایش تقاضا در فلزات اساسی بودیم به طوری که فولاد در پایان بازار با صف خرید به کار خود پایان داد.

سخنگوی انجمن صنفی صنعت تایر، در خصوص افزایش احتمالی قیمت تایر، گفت: باتوجه به افزایش نرخ مواد اولیه، پیشنهادی برای ۱۵ درصد افزایش قیمت لاستیک وجود دارد.  انتشار این خبر در بازار امروز منجر به افزایش تقاضا و حتی صف خرید در بعضی نمادها شد.

انتشار خبر آتش سوزی و حریق یکی از مخازن ذخیره مجتمع پتروشیمی خارک سبب افزایش عرضه ها و منفی شدن این نماد شد. این درحالی است که کلیت و جو گروه این صنعت مثبت بود.

 بانک مرکزی اعلام نمود: با توجه به پیش‌بینی بانک مرکزی از وضعیت نقدینگی در بازار بین‌بانکی، موضع عملیاتی بانک مرکزی در این هفته استمرار جذب نقدینگی بود. از این رو، این بانک به اجرای عملیات بازار باز در قالب توافق بازخرید معکوس به مبلغ 65.8 هزار میلیارد ریال اقدام کرد.

بانک سرمایه گذاری گلد من ساکس آمریکا  انتظار خود از رشد اقتصادی چین با توجه گسترش کرونا از 5.8 درصد به 2.3 درصد کاهش داد.

بازار در یک نگاه

شاخص کلشاخص هم وزنسود خالص(میلیارد تومان)
1.453.796418.170571.239
میزان تغییر شاخص کل(درصد)میزان تغییر شاخص هم وزن(درصد)درصد رشد سود خالص
1.41.3
حجم معاملات(میلیارد سهم)ارزش معاملات(میلیارد تومان)ارزش بازار(میلیارد تومان)
977085.84.602
P/EP/SP/B
9.73.34.6

اخبار منتخب بازار سرمایه و کدال:

  1. شرکت نوش پونه مشهد(غپونه) از تغییر بیش از 10 درصد در نرخ فروش محصولات خبر داد.
  2. حسابرس افزایش سرمایه 50 درصدی از محل سود انباشته سرمایه گذاری رنا(ورنا ) را تایید کرد.
  3. شرکت کارخانجات تولیدی شیشه دارویی رازی(کرازی) افزایش سرمایه 1300 درصدی را در مرجع ثبت شرکت ها به ثبت رساند.
  4. هیئت مدیره شرکت گروه دارویی البرز(والبر) افزایش سرمایه 30 درصدی از محل سود انباشته را تصویب کرد.
  5. سازمان بورس مجوز افزایش سرمایه 40 درصدی شرکت تولید مواد اولیه داروئی البرز بالک(دبالک) از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی صادر کرد.
  6. هیئت مدیره شرکت داروسازی اکسیر(دلر) افزایش سرمایه 100 درصدی از محل آورده نقدی با سلب حق تقدم از سهامدارن فعلی به منظور خرید و جایگزینی ماشین آلات تولیدی، ارتقا GMP و بهبود ساختار سرمایه تصویب کرد.
  7. حسابرس افزایش سرمایه 5733 درصدی شرکت سرمایه گذاری ساختمان ایران(وساخت) از محل سایر اندوخته ها، مازاد تجدید ارزیابی ها به منظور اصلاح ساختار مالی- بهبود نسبت مالکانه و رقابت پذیری شرکت تصویب کرد.
  8. شرکت سرمایه گذاری داروئی تامین(تپیکو) در مجمع عمومی عادی سالانه از 508 تومان سود خالص 475 تومان را بین سهامداران تقسیم نمود.
  9. شرکت بیمه البرز از قرارداد با کانون انجمن های صنفی کارفرمایان موسسات وشرکتهای حمل ونقل داخلی به منظور انجام خدمات بیمه ای خبر داد.
  10. شرکت مدیریت سرمایه گذاری کوثر بهمن(وکبهمن) از واگذاری 52 میلیون سهم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به قیمت کل 102 میلیارد تومان که از این مبلغ 92 میلیارد تومان سود شناسایی شده و کل مبلغ حاصل از فروش در سهام شرکت های بورسی وفرابورس سرمایه گذاری خواهد شد.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
سه شنبه
27 مهر 1400