گزارش روز بازار جهانی | 2 شهریور

گزارش روز بازار جهانی | 2 شهریور

کارگزاری دنیای نوین

نفت

قیمت نفت افزایش یافت؛ بهای معاملات آتی نفت برنت 66 سنت معادل 0.9 درصد افزایش یافت و به 69.41 دلار در هر بشکه رسید ، همچنین در معاملات آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا (WTI) با 60 سنت معادل 0.9 درصد افزایش به 66.24 دلار در هر بشکه رسید.
افزایش قیمت ها، موجودی نفت خام و بنزین ایالات متحده را کاهش داده است، در حالی که انتظار می رود ذخایر تقطیر افزایش پیدا کند.
با افزایش مجدد تقاضای سوخت که از قیمت ها حمایت می کند، تولید نفت خام پالایشگاه های هند در ماه جولای به بالاترین حد خود در سه ماه اخیر رسید.
وزارت انرژی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که تا 20 میلیون بشکه نفت خام از ذخایر اضطراری نفت به منظور مطابقت با قوانین تصویب شده در سال های اخیر به فروش خواهد رساند، که این امر افزایش قیمت را محدود خواهد کرد، تحویل نفت نیز بین 1 اکتبر تا 15دسامبر انجام خواهد شد.

لیتیوم

یک شرکت چینی اعلام کرد که 1.065 میلیارد یوان (164 میلیون دلار) در کارخانه ای برای تولید باتری لیتیوم هیدروکسید سرمایه گذاری خواهد کرد، زیرا به نظر می رسد تقاضا در بخش خودروهای برقی افزایش خواهد داشت.
این شرکت اعلام کرد که این پروژه سالانه 20،000 تن لیتیوم هیدروکسید، برای باتری های EV که غنی از لیتیوم هستند، تولید خواهد کرد.
Ganfeng Lithium و Tianqi Lithium ،دو تولید کننده برتر لیتیوم در جهان هستند. که با توجه به افزایش محبوبیت مواد اولیه تولید باتری، بازار لیتیوم بسیار رقابتی شده بود.
EVE Energy به عنوان یک سازنده باتری چینی یکی دیگر از شرکت هایی است که اخیراً در تولید لیتیوم سرمایه گذاری کرده است که ماه گذشته یک سرمایه گذاری مشترک به میزان 1.8 میلیارد یوانی خود را اعلام کرد.

روند روزانه و رصد لحظه‌ای انواع بازارهای مالی در کانال تلگرامی تحلیل با سیگنال

کربن

روسیه اعلام کرد که مالیات های کربن که اتحادیه اروپا وضع کرده است، می تواند به اقتصاد روسیه خسارت بسیار بیشتری نسبت به تحریم ها وارد کند.
کمیسیون اروپا برنامه هایی برای کالاهای آلوده کننده تا سال 2026 ارائه کرده است که برخی واردکنندگان را مجبور به پرداخت هزینه های زیاد برای محصولات کربن دار، مانند فولاد می کند.
مسکو اعلام کرده است که این مالیات ها می تواند کالاهای روسی به ارزش 7.6 میلیارد دلار را که شامل سنگ آهن، آلومینیوم ، لوله ها، برق و سیمان میشود را تحت تاثیر قرار دهد و این مالیات ها در نهایت با افزایش بیشتر بر صادرات نفت، گاز و زغال سنگ نیز تأثیر خواهند داشت.

نیکل

رقابت برای تأمین عرضه نیکل به عنوان فلز ضروری مورد استفاده در خودروهای برقی زیاد شده است.
IGO Ltd به عنوان یک شرکت معدنی و اکتشافی واقع در استرالیا، اعلام کرد که در حال مذاکرات اولیه برای خرید مناطق غربی است، تا ردپای خود را در مواد اولیه تولید باتری افزایش دهد.
شرکت وسترن بیش از 16 درصد از درآمد سالیانه خود را 257.2 میلیون دلار استرالیا (185.29 میلیون دلار) گزارش کرده و کل درآمد خالص سالیانه آن معادل 7.7 میلیون دلار استرالیا را در مقایسه با سود 31.9 میلیون دلار استرالیا در سال قبل از آن ثبت کرده است.

این شرکت افزود که فروش نیکل تقریباً 22 درصد در سال کاهش یافته است، زیرا تولید با مشکلات عملیاتی در پروژه فارستانیا در غرب استرالیا مواجه شده است.

آلومینیوم

یکی از تولید کنندگان جهانی آلومینیوم به ژاپن که بزرگترین واردکننده فلز در آسیا است 230 دلار در هر تن برای حمل و نقل فلزات اولیه پیشنهاد کرده است که 24 درصد بیشتر از سه ماهه اخیر است.
خریداران ژاپنی موافقت کردند حق بیمه 185 دلار در هر تن را بپردازند که 24-25 درصد نسبت به سه ماهه قبل افزایش داشته و بالاترین رقم در شش سال گذشته است؛ زیرا تقاضای جهانی پس از بهبود اقتصاد جهانی پس از همه گیری ویروس کرونا افزایش داشته است.

طلا

قیمت طلا روز دوشنبه پس از عقب نشینی دلار آمریکا تا بالاترین قیمت های چند ماهه اخیر افزایش پیدا کرد، و این درحالیست که نگرانی سرمایه گذاران مبنی برشیوع نوع دلتا ویروس کرونا می تواند سرعت بهبود اقتصاد جهانی را کاهش دهد، و این امر جذابیت طلا را نیز افزایش داده است.

هر اونس طلای خالص 0.2 درصد افزایش یافت و به 1785.00 دلار در هر اونس رسید.
شاخص دلار 0.1 درصد کاهش یافت و از بالاترین سطح 2 ماه گذشته کاهش یافت بنابراین جذابیت طلا را برای دارندگان سایر ارزها افزایش پیدا کرد.
با افزایش تلفات ناشی از افزایش نوع دلتا ویروس کرونا، رشد فعالیت کارخانه های ژاپن کند شده است.
طلای خالص ممکن است در سطح 1،795 دلار مقاومت کند و در سطح 1،775 دلار ثابت بماند.

در سایر فلزات، نقره با یک درصد افزایش به 23.23 دلار رسید، همچنین پلاتین با 1.5 درصد افزایش به 1.010 دلار رسید.

فولاد

فدراسیون آهن و فولاد ژاپن اعلام کرد که تولید فولاد خام ژاپن در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل 32.5 درصد افزایش داشته است.
تولید این کشور در سال گذشته 8.01 میلیون تن افزایش یافت، اما نسبت به ماه ژوئن 1.3 درصد کاهش داشته است.
فولادسازان ژاپنی نیز در حال بازیابی سود سالانه هستند، زیرا تقاضای جهانی قیمت ها را افزایش خواهد داد.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
وبینار پیش‌بینی ۵ بازار مالی

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
پنجشنبه
6 آبان 1400