بررسی عملکرد ماهانه صندوق پالایشی | آبان ماه 1399

بررسی عملکرد ماهانه صندوق پالایشی | آبان ماه 1399

صندوق پالایش یکم با تخفیف 30 درصدی  بر مبنای قیمت پایانی سه شنبه 4 شهریور ماه به مردم عرضه شد.این گزارش به بررسی سبد سهامی این صندوق پرداخته همچنین به بررسی آخرین  وضعیت بازدهی این صندوق می پردازد.

در حوزه صنعت پالایش نفت جمعا 10 شرکت فعالیت می نمایند که شرکت های اصفهان، بندر عباس، تهران، تبریز، شیراز و لاوان در بازار بورس پذیرفته شده است. درصدی از سهام شرکت های اصفهان، بندر عباس، تبریز و شتران در قالب صندوق پالایش یکم با تخفیف 30 درصدی به عموم مردم عرضه شد. با توجه به افزایش سرمایه 70 درصدی پالایش نفت تهران(شتران) و  49 درصدی پالایش نفت اصفهان(شپنا) بازگشایی این صندوق منوط به ثبت این افزایش ها می باشد.

جدول زیر به بررسی بازده  سهام پالایشگاه های حاضر در پرتفوی صندوق پالایش یکم با توجه به قیمت تمام شده برای خریداران می پردازد.

همانطور که از جدول فوق بر می آید خریداران این صندوق تا پایان روز 5 آذر ماه ، 1.2 درصد ارزش صندوق خریداری شده توسط آنها از زمان خرید با در نظر گرفتن تخفیف 30 درصدی افزایش یافته است.

جدول زیر به بررسی حاشیه سود ، قیمت به سود  شرکت های موجود  در سبد این صندوق پرداخته ، سپس به مقایسه قیمت به سود با متوسط صنعت پرداخته است.

با توجه به اینکه متوسط قیمت به سود صنعت فراورده های نفتی 31 می باشد لذا تنها سهام شرکت های شپنا و شبریز قیمت به سود پایین تر از متوسط بازار را دارند. حاشیه سود فصلی و سالانه این شرکت ها نیز پایین می باشد.

عملکرد ماهانه پالایش نفت اصفهان (شپنا)

با توجه به جدول فوق میزان فروش شرکت نسبت به سال گذشته تغییرات چشمگیری نداشته و گاها با کاهش همراه بوده است. شرکت پالایش نفت اصفهان در کنفرانس اطلاع رسانی 2 تیر ماه 1399 از بررسی و پیگیری فرایند افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی خبرداده است. شرکت در 14 آبان ماه از خرید 23 درصد پتروشیمی اصفهان(شصفها) به مبلغ 727 میلیارد تومان خبر داد.

عملکرد ماهانه پالایش نفت تهران (شتران)

میزان فروش شرکت نسبت به سال گذشته روند ثابت را در پیش گرفته است. شرکت در کنفرانس اطلاع رسانی خود اعلام کرد هیچ الزامی برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی به شرکت ابلاغ نشده و درصورت رفع مشکل حقوقی سندهای مالکیت اراضی تحت تصرف در این خصوص تصمیم گیری و اطلاع رسانی خواهد کرد.

عملکرد ماهانه پالایش نفت تبریز (شبریز)

روند میزان فروش شرکت نسبت به سال 98 به جز اردیبهشت ماه روند ثابتی بوده است. شرکت افزایش سرمایه 157 درصدی از محل اندوخته را در 3 خرداد ماه 1399 به ثبت رساند.

عملکرد ماهانه پالایش نفت بندر عباس (شبندر)

روند میزان فروش شرکت نسبت به سال 98 روند ثابتی بوده است و شرکت در اسفند ماه 1398 افزایش سرمایه 107 درصدی از محل اندوخته را به ثبت رساند.

برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات و بازدهی صندوق های سرمایه گذاری به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات کاربران
 • مصطفی قاسمی

  سلام. اول اینکه کی میاد تو پورتفومون؟
  دوم اینکه این ۳۰% تخفیف چی شد؟

 • محمد رزمی

  از پیام رسانی تیم سیگنال ممنونم
  باز گشایی پالایشی یکم چه زمانی اطلاع رسانی میشه

 • علی اصغری

  سلام.
  من از این صندوق خریداری کردم از ایزی تریدر.
  و تا هفته قبل در سفارشات من بود این سهام و یک هو محو شده و هیچی نیست و من هم نه کد پیگیری دارم و نه الان چیزی.!
  الان این سهم وقتی باز بشه به پرتفوی من اضافه میشه؟! اصولا باید تو سفارشات باشه تا بعد به پرتفوی اضافه بشه ولی الان برا من اینطور شده!
  چه کنم؟!

  • کارشناس تیم سیگنال

   سلام، برای انتقال سهام در صورتی که تا این لحظه اضافه نشده از درخواست تغییر کارگزار ناظر استفاده کنید

 • حسین‌طاهریزاده

  سلام‌پالایش‌یکم‌هنوز‌توپرتفوی‌من‌نیامده‌کی‌میاد؟

 • حسن‌اسدی‌آسوده‌مورخه‌‌چهارم‌اذر‌ماه‌فملی‌‌خریده‌ام‌آیا‌افزایش‌سرمایه‌شرکت‌به‌من‌هم‌میخوره

  زمان‌بیست‌درصد‌تخفیف‌ده‌هزار‌تومن‌بود‌هرسهم‌پالایشی‌بعداز‌۳۰درصد‌تخفیف‌ده‌هزار‌تومن‌به‌دادن‌ودر‌ضمن‌از‌افزایش‌سرمایه‌شتران‌وشپنا‌چیزی‌به‌میرسه

 • حسن‌اسدی‌آسوده‌مورخه‌‌چهارم‌اذر‌ماه‌فملی‌‌خریده‌ام‌آیا‌افزایش‌سرمایه‌شرکت‌به‌من‌هم‌میخوره

  پالایشی‌‌واقعا‌مارو‌برشکست‌کرد

زمان
12:30:35
بعدازظهر
تاریخ
جمعه
27 فروردین 1400