اونس نقره در کف قیمتی 11 هفته گذشته

اونس نقره در کف قیمتی 11 هفته گذشته

قیمت های جهانی اونس نقره همگام با قیمت های طلا در هفته گذشته توانست افت های اخیر خود را تا حدودی جبران نماید. با نزدیک شدن به سال نو میلادی و افزایش تقاضا برای طلا و نقره شاهد رشد قیمت این دو فلز ارزشمند بودیم.

به دنبال تصمیم سیاست پولی فدرال رزرو، قیمت نقره در روز پنجشنبه به اندکی بالاتر از 22 دلار در هر اونس تقویت شد و همچنان نزدیک به پایین ترین سطح 11 هفته اخیر معامله می شود. سیاستگذاران ایالات متحده اعلام کردند که فدرال رزرو آمریکا از ژانویه خرید دارایی های ماهانه خود را  از 30 میلیارد دلار به 60 میلیارد دلار در ماه کاهش خواهد داد و شاهد سه افزایش نرخ بهره در سال 2022 و به دنبال آن دو افزایش دیگر در سال بعد و دو مورد دیگر در سال 2024 خواهد بود. این فلز سفید در ماه فوریه به اوج 30 دلاری در هر اونس در 8 سال گذشته رسید، زیرا این احتمال وجود داشت که جهان گرایش فزاینده ای به سمت فناوری‌های سبز مانند تولید پنل‌های خورشیدی پیدا کند و تقاضا را افزایش دهد، اما از آن زمان تاکنون بیش از 25 درصد کاهش یافته است.

تحلیل نمودار اونس نقره

در نمودار داده های روزانه زیر شاهد افت سنگین قیمت اونس نقره همگام با طلا بودیم که در هفته گذشته اندکی از این افت ها جبران گردید. قیمت از روی حمایت 21.50 دلاری به سمت بالا برگشته و با توجه به واگرایی مخفی مثبت در اندیکاتور راهنمای آر اس آی میتوان احتمال داد که الگوی کف دوقلو در این ناحیه در حال تشکیل است. در صورت ادامه رالی صعودی در هفته آینده قیمت میتواند تا سطوح هدف در 25.38 و 26.74 دلار رشد نماید.

در سناریوی با احتمال کمتر نیز در صورت از دست رفتن حمایت 21.50 دلار ریزش تا عدد 20.90 دلار محتمل میشود.

جهت مشاهده ی نمودار با کیفیت بهتر کلیک کنید
برای مشاهده جدیدترین تحلیل ها، اخبار، مقالات کامودیتی به وب سایت سیگنال مراجعه و یا اپلیکیشن سیگنال را دریافت نمایید.
برچسب‌ها

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *